Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,124
نام
پوریا
من از نکسوس مد منیجر استفاده نمیکنم خودم میریزم دستی
اینم نام مد هایی که دارم
Animal Retextures - Armor خیلی بهتر میشه ظاهرشون
boars of skyrim گراز هم به حیوانات اسکایریم اضافه میشه
Enchantment Cleanser بعضی از سلاح ها اینچنتمنت هستن و من خوشم نمیاد غیر طبیعی میشه اینو بریزی میری توی وایت ران دراگون ریچ جایی که جادو گره هست یه صندق عجیب هست هر سلاحی دوست داری اینچنتمنت نباشه میزاری کنارش یه دکمه میزنی اینچنت من از بین میره
Geared Housecarls خدمت کارات توی Hearthfire ظاهرشون خیلی بهتر میشه
LC Assassin of Shadows Armor لباس نظامی خشگل
LC Become KingofRiverhelm پادشاه میشی و شهرش هم که پادشاهی خیلی خشگه پیشنهاد میکنم بریز چون میتونی تا 200 سرباز هم بگری ببری با خودت جنگ جالبه ولی میخوای پادشاه بشی پول زیادی میخواد که پادشها بشی
LC CastleInvasion یه قلعه دیگه به بازی اضافه میشه و توش پره سربازه برای کسانی که میخوان برن جنگ تازه خزانه پادشاشم پره غنیمت و طلا ست
LC Elite Archer Armor لباس نظامی شبیه اساسین باحاله
Prides of Skyrim این یه شیر نر با 4 شیر ماده توی بعضی از جاهای اسکایریم لونه کردن جالبه میشه مثل حیات وحش D:
Reapers Real Elk Male Replace این شاخ گوزن رو بهتر میکنه
Unofficial Dawnguard Patch برای باگ های دانگارد
Unofficial Dragonborn برای باگ های دراگون بورن
Unofficial Hearthfire برای باگ های Hearthfire
Unofficial Skyrim برای باگ های خوده اسکایریم

ولی من جدیدا یه باگ پیدا کردم ماهی هام بالاتر از سطح رودخونه و دریا دارن رو هوا شنا میکنن کسی میتونه کمکم کنه درستش کنم ؟ هرچی سیو میکنم لود میکنم درست نمیشه

این پچ های Unoffical که زدی، بازی رو خراب نمیکنه؟

Lord Phenom

کاربر سایت
Oct 16, 2012
262
نام
سعید
بوده، تا جایی‌ که یادمه Ebony warrior هم بوده :D

Ebony warrior من چون بدون هیچ کمک خارجی :d لول اپ میکنم حالا کار داره تا بهش برسم باز هم بسیار جالب :d فعلا لول 67 هستم ولی این karstaag که خیلی سخت بود زدنش بعد از مدتی اولین دشمنی بود که یک بار شکست داد من رو البته بدون آمادگی لازم رفتم طرفش
:whistling:
بار دوم به این صورت رفتم به سراغش :d

آخرین ویرایش:

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
Ebony warrior من چون بدون هیچ کمک خارجی :d لول اپ میکنم حالا کار داره تا بهش برسم باز هم بسیار جالب :d فعلا لول 67 هستم ولی این karstaag که خیلی سخت بود زدنش بعد از مدتی اولین دشمنی بود که یک بار شکست داد من رو البته بدون آمادگی لازم رفتم طرفش
:whistling:
بار دوم به این صورت رفتم به سراغش :d
رو این Difficulty جدید،اگه تونستی Ebony warrior رو شکست بدی یه ویدئو آپلود کن تو یوتوب مشهور میشی‌ :D جنگ باهاش آدمو یاد فیلم اسنایپر میندازه ,One Hit kill :D
یه چیزش جالبه که با سلاح سرد که میری جنگش ضربه‌هایی‌ که بهش میزنی‌ همون قدر دمیج به خودت میدن :D

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
یک مشکل :
Showrace منو میزنه Skill ها رو نابود میکنه!یعنی بعضی ها رو میکنه 100 بعضی ها رو هم تا 60 رفته بودم مثل Enchant رو میکنه 16!توی یوتیوب هم چندتا فیلم دیدم اما اونا عملی نمیشه.راهی کسی پیشنهاد داره؟
الان Redgaurd هستم.با setrace میتونم نژادم رو به آدمیزادهای مختلف تبدیل کنم اما خاجیت و آرگونیان نمیشه و گند میزنه به صورت و بدنت!میشی نصف آدم نصف سوسمار!!!
اما Showrace میتونه عوض کنه ولی خوب دیگه گند میزنه به اسکیل همونطور که بالا گفتم.پیشنهادی دارید؟؟؟

S@EET

کاربر سایت
Jun 28, 2011
1,070
نام
مهدی
یک مشکل :
Showrace منو میزنه Skill ها رو نابود میکنه!یعنی بعضی ها رو میکنه 100 بعضی ها رو هم تا 60 رفته بودم مثل Enchant رو میکنه 16!توی یوتیوب هم چندتا فیلم دیدم اما اونا عملی نمیشه.راهی کسی پیشنهاد داره؟
الان Redgaurd هستم.با setrace میتونم نژادم رو به آدمیزادهای مختلف تبدیل کنم اما خاجیت و آرگونیان نمیشه و گند میزنه به صورت و بدنت!میشی نصف آدم نصف سوسمار!!!
اما Showrace میتونه عوض کنه ولی خوب دیگه گند میزنه به اسکیل همونطور که بالا گفتم.پیشنهادی دارید؟؟؟

یک مد هست که این قابلیت race menu رو داخل قسمت power اضافه میکنه و با همون کلیدی که شات ول میکنی میره داخل race menu فقط وقتی داخل race menu شدی نباید نژادت رو عوض کنی بقیه قسمت ها رو تغییر بدی مشکلی ایجاد نمیکنه اسم مدش هم فکر کنم ShowRaceMenu Alternative باشه تو Nexus پیدا میشه.

البته تغییر نژاد فقط باعث لول اپت میشه مثل اون حالت بالا نیست که همه رو ریست کنه مثلا اگر لول 81 باشی میره لول 82

Empyrium

کاربر سایت
May 9, 2011
1,026
رو این Difficulty جدید،اگه تونستی Ebony warrior رو شکست بدی یه ویدئو آپلود کن تو یوتوب مشهور میشی‌ :D جنگ باهاش آدمو یاد فیلم اسنایپر میندازه ,One Hit kill :D
یه چیزش جالبه که با سلاح سرد که میری جنگش ضربه‌هایی‌ که بهش میزنی‌ همون قدر دمیج به خودت میدن :D
واقعا زدنش اینقدر سخته؟من 8 لول دیگه میرم سراغش(البته اون میاد سراغم!:|):d

Gamer 47

کاربر سایت
Jul 28, 2011
61
نام
Mohammad Reza
یک مد هست که این قابلیت race menu رو داخل قسمت power اضافه میکنه و با همون کلیدی که شات ول میکنی میره داخل race menu فقط وقتی داخل race menu شدی نباید نژادت رو عوض کنی بقیه قسمت ها رو تغییر بدی مشکلی ایجاد نمیکنه اسم مدش هم فکر کنم ShowRaceMenu Alternative باشه تو Nexus پیدا میشه.

البته تغییر نژاد فقط باعث لول اپت میشه مثل اون حالت بالا نیست که همه رو ریست کنه مثلا اگر لول 81 باشی میره لول 82

چه کاریه خوب این رمزو بزن Showracemenu همون منوی اول بازی که ادمت رو درست میکنی باز میشه کارتو کن دیگه
نیازی به مد و این همه وقت نداره که

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
واقعا زدنش اینقدر سخته؟من 8 لول دیگه میرم سراغش(البته اون میاد سراغم!:|):d
Dragon aspect بزن موقع جنگ باهاش، بعد از این Bloodskal Blade استفاده کن، ازش دور بمونی راحت می‌شه زدش.

من یه مشکلی‌ پیدا کردم، همرو سلاح‌های من با یه ضربه میکشن :D، واسه این چند سالی‌ طول میکشه Level up بشه :D دو تا کلیک می‌کنم تموم میشن :D :(

S@EET

کاربر سایت
Jun 28, 2011
1,070
نام
مهدی
چه کاریه خوب این رمزو بزن Showracemenu همون منوی اول بازی که ادمت رو درست میکنی باز میشه کارتو کن دیگه
نیازی به مد و این همه وقت نداره که

خب اخه اگر از این طریق بره که کل اسکیلهاش بهم میخوره اون دوستمون هم مشکلش دقیقا همینه با این مد این مشکلات برطرف شده.
یک جور میگی این همه وقت انگار میخواید 10 گیگ دانلود کنید کلا 5 کیلوبایته اینم لینکش:d

ShowRaceMenu Alternative | PutLocker
یک دور پست همون دوستمون رو بخون تا متوجه مشکلش بشی.

البته استفاده از مد RaceMenu و skse هم برای race menu پیشنهاد میشه یک قابلیتهایی اضافه میکنه که توی race menu خود بازی پیدا نمیکیند.

GreenLeaf

کاربر سایت
Jul 12, 2010
338
نام
Hamed
جدا بازیتون شده همه چیت :D من جر دادم خودمو یه ست کامل Daedric Armor ساختم با دو تا گرز هر کدوم 300 تا دمیج :D آپگرید رو فول انجام دادم رو زره :D الان دارم Dawnguard بازی میکنم !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر