Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
نام
Blue Shadow
بچه ها یه تاپیک مقایسه یا نظرسنجی بین این بازی با 3 fall out یا witcher 2 بزنین ببینیم کدوم بیشتر رای میاره:). من هرچی بازی میکنم اصلا بازی ای در حد و اندازه ی این بازی نمیبینم. دقیقا هیچ بازی ای توی هیچ سبکی. من الان 37 ساعت دارم بازی میکنم. فقط یه سوال یه جایی متوجه نشدم چه اتفاقی افتاد یکی توضیح بده:
من رفتم توی خونه ای که خریدم روی تختم بخوابم:) یدفعه دیدم یه زنه که عضو dark bratherhood بودش منو گرفته و ازم میخواد یه نفر از سه نفری رو که توی اون اتاق دستاشون رو بسته بود بکشم. منم همینجوری یکی رو کشتم و بعدش اون یه سری صحبت کرد و یه ماموریتی بهم داد. این تیکه رو اصلا نفهمیدم چی شد و چه اتفاقی افتاد یدفعه. راستش به حرفاشم توجه نکردم درست و حسابی. یکی یه توضیحی بده اگه میدونه.

اونجا جایی بود که باید تصمیم میگرفتی به گروه dark brotherhood ملحق بشی یا نه که یه گروه مزدور هستن پول میگیرن آدم میکشن حالا که یکی از اون سه نفر رو کشتی به گروه ملحق شدی برو حالشو ببر :d

در ادامه حرف‌های مهدی،شما یه ماموریت انجام دادین که مربوط به کار اونا میشد،یعنی‌ بدون اجزر کار اونارو کردین،اونا هم اومدن میخوان بگن یا عضو ما شو یا بمیر :D

سلام
اگه a c revelations بازی کنی دیگه نمیشه با این بازی ارتباط برقرار کنی؟ این موضوع تا چه اندازه صحت داره ؟
یه سوال دیگه : این بازی برا هرکس یه چور تموم میشه یا فرق داره l-)
ممنان

اشتباه متوجه منظورم شودین من منظورم اینه که سبکشن باهم فرق داره،خیلیم فرق داره. من خودم هر دو رو بازی کردم و از هر دو هم لذت بردم.
داستان اصلی‌ واسه همه یه جور تموم می‌شه ولی‌ داستان‌های فرعی فرق دارن

uriel

کاربر سایت
اونجا جایی بود که باید تصمیم میگرفتی به گروه dark brotherhood ملحق بشی یا نه که یه گروه مزدور هستن پول میگیرن آدم میکشن حالا که یکی از اون سه نفر رو کشتی به گروه ملحق شدی برو حالشو ببر :d

---------- نوشته در 01:17 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:03 PM ارسال شده بود ----------

من ac رو خیلی خوشم میاد با اسکایریم هم خیلی حال کردم بستگی به سلیغه خودت داره باید بازی کنی ببینی خوشت میاد یا نه
خب بازی یه داستان اصلی داره که یه اژدها هست که خیلی قویِ تو باید بری شکستش بدی فقط هم خودت میتونی پس این فکر کنم برای همه مثل هم باشه ولی داستان های دیگه ای هم داره که واسه هر کس یه جور تموم میشه بستگی به انتخاب خودت داره
دستت درد نکنه عزیز;).
راجع به صحبت دوستمون hosseinkarimi هم باید بگم که من کلا یکی از فن های AC هستم و با تمام نسخه هاشم حال کردم حالا بعضیاش بیشتر و بعضیاش کمتر. ولی elder scroll یه دنیاست. واقعا اگه توی بازی غرق بشی دیگه هیچ بازی ای جلوی چشمت نمیاد. من شده بعضی وقت ها 5 ساعت مدام بازی کردم ولی اصلا متوجه زمان نشدم. در کل اگه
میتونی جفتشو برو چون سبکشون با هم خیلی فرق میکنه و فقط توی ow بودن مشترکن ولی من شخصا داستان و جو اسکایریم رو با هیچ بازی ای عوض نمیکنم. :)

hunter 387:
آره اینقدر ماموریت گرفتم که کلا همش قاطی شده با هم:d. اتفاقا منم نمیخواستم هیچکدومو بکشم ولی خوب مجبوری باید یکی رو میکشتم وگرنه رد نمیشد. خلاصه بدبیاری دیگه:).

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
نام
Blue Shadow
دستت درد نکنه عزیز;).
راجع به صحبت دوستمون hosseinkarimi هم باید بگم که من کلا یکی از فن های AC هستم و با تمام نسخه هاشم حال کردم حالا بعضیاش بیشتر و بعضیاش کمتر. ولی elder scroll یه دنیاست. واقعا اگه توی بازی غرق بشی دیگه هیچ بازی ای جلوی چشمت نمیاد. من شده بعضی وقت ها 5 ساعت مدام بازی کردم ولی اصلا متوجه زمان نشدم. در کل اگه
میتونی جفتشو برو چون سبکشون با هم خیلی فرق میکنه و فقط توی ow بودن مشترکن ولی من شخصا داستان و جو اسکایریم رو با هیچ بازی ای عوض نمیکنم. :)

hunter 387:
آره اینقدر ماموریت گرفتم که کلا همش قاطی شده با هم:d. اتفاقا منم نمیخواستم هیچکدومو بکشم ولی خوب مجبوری باید یکی رو میکشتم وگرنه رد نمیشد. خلاصه بدبیاری دیگه:).

چرا نمی‌خواستی؟:D،من عاشق اینا هستم،از همون اولین TES تا الان :D تو هر بازی خودمو به هر در و دیوار‌ای میزنم تا عضو اینا شم
=====================================
راستی‌ یه اسلحه ساختم Damage رفته رو میلیون،با یه ضربهAncient dragon میکشه.:| It is not fun anymore می‌خوام چند تا از ماد‌ها کهLevel cap رو بالا می‌برن بریزم :D

uriel

کاربر سایت
چرا نمی‌خواستی؟:D،من عاشق اینا هستم،از همون اولین TES تا الان :D تو هر بازی خودمو به هر در و دیوار‌ای میزنم تا عضو اینا شم
=====================================
راستی‌ یه اسلحه ساختم Damage رفته رو میلیون،با یه ضربهAncient dragon میکشه.:| It is not fun anymore می‌خوام چند تا از ماد‌ها کهLevel cap رو بالا می‌برن بریزم :D
آخه میدونی خیلی اتفاقی درگیرشون شدم. اون موقع هم که اون زنه داشت باهامون حرف میزد اینقدر ناگهانی این اتفاق واسم افتاد اصلا نفهمیدم چی به چیه و به حرفاشم درست و حسابی گوش نکردم. حالا اینا چجور گروهی هستن؟ هدفشون چی هست؟ مثلا من با کامپنین ها که گرگ نما هم هستن حال کردم و حتی گرگینه هم شدم. از بین امپایر و استورم کلاک هم رفتم با استورم کلاک. کلا با الفریک خیلی حال میکنم.

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
نام
Blue Shadow
آخه میدونی خیلی اتفاقی درگیرشون شدم. اون موقع هم که اون زنه داشت باهامون حرف میزد اینقدر ناگهانی این اتفاق واسم افتاد اصلا نفهمیدم چی به چیه و به حرفاشم درست و حسابی گوش نکردم. حالا اینا چجور گروهی هستن؟ هدفشون چی هست؟ مثلا من با کامپنین ها که گرگ نما هم هستن حال کردم و حتی گرگینه هم شدم. از بین امپایر و استورم کلاک هم رفتم با استورم کلاک. کلا با الفریک خیلی حال میکنم.
Ulfric هم شد آدم آخه؟:D فقط ایمپریال :D،آخه یکمی تحقیق کنی‌ میفهمی حق با ایمپریال هست. Dark brotherhood هم شعبه Darth vader هستن تو زمین :D بی‌ شوخی‌ یه نفری رو میپرستن به اسم Sithis و یه نفر دیگه به اسمNight mother رو که اولین تاسیس کننده‌هایDark brotherhood بودن ظاهراً،اینا هم پس از مرگ می‌رن یه جایی‌ به اسم پوچی،VOid که در مرگ هم بهSithis خدمت کنن

ASYLUM MANAGER

کاربر سایت
نام
Milad
سلام به Rpg بازهای پاسخگو ;;)

من قصد خریدن یه خونه رو دارم اما نئیدونم از کجا نقشه باید این کار رو بکنم!! لطفا راهنمایی کنید ;)

نکته ی دیگه در موردscroll ها هستش. . .به چه دردی میخورن؟هر کدومشون یه قابلیت دارن،صرفا اگه فقط همراهم باشن ویژگی هاشون فعال میشه یا باید کار دیگه ای کرد :-/

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
نام
Blue Shadow
سلام به Rpg بازهای پاسخگو ;;)

من قصد خریدن یه خونه رو دارم اما نئیدونم از کجا نقشه باید این کار رو بکنم!! لطفا راهنمایی کنید ;)

نکته ی دیگه در موردscroll ها هستش. . .به چه دردی میخورن؟هر کدومشون یه قابلیت دارن،صرفا اگه فقط همراهم باشن ویژگی هاشون فعال میشه یا باید کار دیگه ای کرد :-/

بعد اینکه Thane هر شهر شودین میتونین Steward از همون شهر خونه بخرین،مثلا در طول داستانThane of whiterun میشین. تو بقیه شهر‌ها هم باید ماموریت‌های مردم اون شهر رو برین.

Scroll ها هم یک بار مصرف هستن،بعد یه بار استفاده خراب میشن :D دیگه نمی‌شه استفاده کرد

uriel

کاربر سایت
hunter 387:
بابا شما اطلاعاتتون خیلی راجع به داستان غنیه :). من اگه بشه oblivion رو پیدا میکنم تا بهتر داستان رو متوجه بشم از چه قرار بوده. من کلا 3 تا rpg تا حالا بیشتر بازی نکردم یکی fall out 3 بوده و یکی witcher 2 و همین skyrim . آبلیوین اون سالی که اومد خیلی سرو صدا کرد ولی من ترغیب نشدم بگیرمش که ایکاش میگرفتم. ولی با fall out هم حال کردم. اگه جایی میشناسین که داستان کل این سری ( TES ) رو داره لینکشو بذارین. لا مذهب skyrim منو حل کرد تو خودش :d.

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
نام
Blue Shadow
hunter 387:
بابا شما اطلاعاتتون خیلی راجع به داستان غنیه :). من اگه بشه oblivion رو پیدا میکنم تا بهتر داستان رو متوجه بشم از چه قرار بوده. من کلا 3 تا rpg تا حالا بیشتر بازی نکردم یکی fall out 3 بوده و یکی witcher 2 و همین skyrim . آبلیوین اون سالی که اومد خیلی سرو صدا کرد ولی من ترغیب نشدم بگیرمش که ایکاش میگرفتم. ولی با fall out هم حال کردم. اگه جایی میشناسین که داستان کل این سری ( TES ) رو داره لینکشو بذارین. لا مذهب skyrim منو حل کرد تو خودش :d.
The Elder Scrolls Wiki
فقط به زبان کفر هست :D،اگه نمیتونین بخونین بگین داستان کلی‌ هر سری رو توضیح بدم

uriel

کاربر سایت
The Elder Scrolls Wiki
فقط به زبان کفر هست :D،اگه نمیتونین بخونین بگین داستان کلی‌ هر سری رو توضیح بدم
دستت درد نکنه رفیق:x. چرا میتونم، فقط یکم زمان بر هستش. اگه این skyrim بذاره :d. ولی اگه بشه یه تاپیک جداگانه واسش زد عالی میشه. توش راجع به داستان تمام نسخه ها و شخصیت ها و گرو هها و... صحبت کنیم. خودم تو فکرش هستم حداقل واسه ی اسکایریم این کارو بکنم.

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
نام
Blue Shadow
دستت درد نکنه رفیق:x. چرا میتونم، فقط یکم زمان بر هستش. اگه این skyrim بذاره :d. ولی اگه بشه یه تاپیک جداگانه واسش زد عالی میشه. توش راجع به داستان تمام نسخه ها و شخصیت ها و گرو هها و... صحبت کنیم. خودم تو فکرش هستم حداقل واسه ی اسکایریم این کارو بکنم.
قرار بود/قرار هست زده شه با توضیح خیلی‌ چیزا توش, نمیدونم چی‌ شد. :D بچه‌ها کار دارن چند وقتی‌ و وقت نمیکنن. مثلا من خودم یه مقاله باید ترجمه کنم درباره همین بازی هنوز نصف هم نشده از بس بیزی هستم :D

koorosh sh

کاربر سایت
اقا من رسیدم به اینجا !
یک اتاقیه که یک پانل داره که سه تا کلید روشه و میتونی از طریق اینها اون دایره های روی سقف رو جابجا کنی:

بعد یک کریستالی بود گرفتم گذاشتم روی اون دیوایس وسط و روشن شد:

یه یارو اون پایین واستاده میگه باید این نور هارو متمرکز کنی و از میگه از طریق جادو باید این کارو بکنی که توی مدرسه ی جادوگری یاد گرفیت !
راهنمایی بفرمایید

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
نام
Blue Shadow
اقا من رسیدم به اینجا !
یک اتاقیه که یک پانل داره که سه تا کلید روشه و میتونی از طریق اینها اون دایره های روی سقف رو جابجا کنی:

بعد یک کریستالی بود گرفتم گذاشتم روی اون دیوایس وسط و روشن شد:

یه یارو اون پایین واستاده میگه باید این نور هارو متمرکز کنی و از میگه از طریق جادو باید این کارو بکنی که توی مدرسه ی جادوگری یاد گرفیت !
راهنمایی بفرمایید
اون یارو عجیب یارو‌ای هست :D هیچی‌ اسپل‌هایFlames,Frostbite رو بگیر بعدا بزن به اون عدسی‌ که نور هارو متمرکز کرده که نور‌ها حرکت کنن،هر کدوم از نور هارو بیار رو یکی‌ از خط‌های سقف،بعدا از طریق اون دکم‌ها عدسی‌ هارو حرکت بده که نور ها بیفتن رو عدسی‌ ها،تمومِ .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر