Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
داخل یه گنجه هستش یکیشم قبل ترش دست یه سربازه هست

---------- نوشته در 05:33 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:17 PM ارسال شده بود ----------

نظر همه رو جلب کردن یعنی چی؟ یعنی راضی شون کنی دیگه:d

بعشدم جنگیدن با کی؟ چطوری صلح کردن؟ بازم که من همینو گفتم:))

ایراد اینا الان؟

همه سایت ها نوشتن باگه مشکل بازی هست بعد شما می گی نیست؟ من همه ی گزینه هاشو دونه به دونه تست کردم همه هم اخرش نشتن سر جاشون اما یکی پشت من ایستاده بود که باید می شست صندلی کناری نمی شست احتمالا مشکل از همونم هست
من دوبار از اون تیکه رو رفتم (رفتم بیرون یکبار اشتباها حول شدم یه کار کردم که بعدش مجبور شدم برگردم سر Save قبلش :d) ، هردوبار بدون هیچ مشکلی رد کرد ! اگر هم باگ باشه باگی نیست که دقیقا سر اون نقطه بگیره ، با یه بار برگشت به Save قبلی درست میشه

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
من دوبار از اون تیکه رو رفتم (رفتم بیرون یکبار اشتباها حول شدم یه کار کردم که بعدش مجبور شدم برگردم سر Save قبلش :d) ، هردوبار بدون هیچ مشکلی رد کرد ! اگر هم باگ باشه باگی نیست که دقیقا سر اون نقطه بگیره ، با یه بار برگشت به Save قبلی درست میشه

من از چنتا قسمت قبلشم اومدم بازم گیر کرد اسمش باگه قرار نیست برای همه بشه اما برای خیلی ها اتفاق افتاده

erfan_021

کاربر سایت
Aug 26, 2010
353
برا این که بفهمید چرا همیشه سری TES رو پلتفرم PC یک حال هوای دیگه داشته و داره لینک زیر رو ببینید!

این ماد فقط 7 مگ حجم داره و هنوز کامل نشده نسخه Beta هست پس الکی بهش گیر ندین!:d

اقا این ماد رو باید کجا بریزم؟
بعد واقعا میشه آنلاین بازی کردش؟با نسخه غیر اورجینال؟

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
برا این که بفهمید چرا همیشه سری TES رو پلتفرم PC یک حال هوای دیگه داشته و داره لینک زیر رو ببینید!

The Elder Scrolls V: Skyrim Mod - Skyrim Online

این ماد فقط 7 مگ حجم داره و هنوز کامل نشده نسخه Beta هست پس الکی بهش گیر ندین!:d

واقعا همچین چیزی ممکنه؟اخه چجوری اینکارو کردن.اصلا تا حالا کسی تجربه کرده این ماد رو؟

PayableOnDeath

کاربر سایت
May 20, 2008
311
من یه کوئست کامل کردم بعد نوشت completed ولی هنوز تو لیست ژورنال هام مونده در حالی که تمومه تمومه و پول هم گرفتم خودشم نوش. چی کارش کنم از توی ژورنالم بره؟
ضمون کوئست ای ن بود kill the dragon near shearpoint

LOST

کاربر سایت
Jun 27, 2008
3,122
اقا این ماد رو باید کجا بریزم؟
بعد واقعا میشه آنلاین بازی کردش؟با نسخه غیر اورجینال؟
من خودم هنوز تست نکردم ولی فک کنم تو فولدر اصلی بازی اصولا ماد ها هم به نسخه اورجینال و کپی کاری ندارن.

واقعا همچین چیزی ممکنه؟اخه چجوری اینکارو کردن.اصلا تا حالا کسی تجربه کرده این ماد رو؟
واقعا نداره! شده دیگه یه بار هم گفتم هنوز کامل نشده تو روزهای آینده نسخه کاملش میاد ولی با همین هم میشه بازی کرد اگه یادت باشه اول بازی تو درشکه چند نفر همرات هستن اونا میشن افرادی که میتونی باهاشون Coop بازی کنی Friend List هم داره چت هم میشه کرد.

erfan_021

کاربر سایت
Aug 26, 2010
353
من خودم هنوز تست نکردم ولی فک کنم تو فولدر اصلی بازی اصولا ماد ها هم به نسخه اورجینال و کپی کاری ندارن.

واقعا نداره! شده دیگه یه بار هم گفتم هنوز کامل نشده تو روزهای آینده نسخه کاملش میاد ولی با همین هم میشه بازی کرد اگه یادت باشه اول بازی تو درشکه چند نفر همرات هستن اونا میشن افرادی که میتونی باهاشون Coop بازی کنی Friend List هم داره چت هم میشه کرد.
فعلا که یه ساعته سر یه لودینگ گیر کرده

PipBoy3000_v2

کاربر سایت
Mar 6, 2009
976
یه بار هم گفتم هنوز کامل نشده تو روزهای آینده نسخه کاملش میاد ولی با همین هم میشه بازی کرد اگه یادت باشه اول بازی تو درشکه چند نفر همرات هستن اونا میشن افرادی که میتونی باهاشون Coop بازی کنی Friend List هم داره چت هم میشه کرد.
Oblivion هم همچین مادی داشت به این صورت که:
یه player سرور بود و دیگری که join میشد باید در نقش یه NPC می بود. البته مادش تو فضا های بسته کار نمیکرد (مثل توی خونه ها و خرابه ها و...) مگر اینکه اونا رو با کد به یه لیستی اضافه می کردید.
کلاً مادش اونطور نبود که دل کسی به خاطرش خوش باشه! فقط در حد یه فان بود که یه NPC رو نفر دوم کنترل می کرد. حالا بماند که شب و روز هر کدوم هم با هم فرق میداشت و کلی کمبود های ریز و درشت دیگه...
البته اینی که می گم مال اون زمان بود!

این یکی رو زیاد ازش خبر ندارم...

Molana

کاربر سایت
Nov 21, 2009
1,975
دوستانی که دنبال چیت هستند یه سری به اینجا بزنن :

دوستانی هم که بدنبال چیت برای اضافه کردن Perk هستند باید چیت زیر را بزنند :

player.addperk XXXXXXXX

به جای XXXXXXXXX باید کد Perk مورد نظر را بگذارید که می توانید از آدرس زیر کدها را به دست بیاورید :

Item Codes - Skyrim Wiki Guide - IGN

البته استفاده از چیت (مگر در برخورد با باگهای آزار دهنده) پیشنهاد نمی شود و موجب کم شدن لذت بازی می گردد ولی در هر حال چنین امکاناتی در بازی وجود دارد و اگر کسی تمایل دارد می تواند استفاده کند ...

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659

ویدیوش رو دیدم.پر از باگ بود که اصلا من تا حالا اینقدر باگ یک جا ندیده بودم.اصلا هم اونجوری که فکر می کنید نیست.اونطور که من دیدم یارو میره تو یکی از شهر بعد F8 رو میزنه یکهو چند تا پلیر اضافه میشن ولی این پلیر ها نه اسمی دارن نه لباسی نه اصلا درست حرکت می کنند(تو هوا معلق هست)نه میشه باهاشون چیزی رد و بدل کرد و جالب اینجاست که نمی میرند.

LOST

کاربر سایت
Jun 27, 2008
3,122
ویدیوش رو دیدم.پر از باگ بود که اصلا من تا حالا اینقدر باگ یک جا ندیده بودم.اصلا هم اونجوری که فکر می کنید نیست.اونطور که من دیدم یارو میره تو یکی از شهر بعد F8 رو میزنه یکهو چند تا پلیر اضافه میشن ولی این پلیر ها نه اسمی دارن نه لباسی نه اصلا درست حرکت می کنند(تو هوا معلق هست)نه میشه باهاشون چیزی رد و بدل کرد و جالب اینجاست که نمی میرند.
تو صفحه قبل که گفتم.
صبر پیشه کنید...

shadmehr_m

کاربر سایت
May 19, 2008
881
دوستان خواهش یکی با مثال توضیح بده اینو اگرم فکر میکنید داستان لو میره اسپویلر بذارید

این آزادی خواه ها اگه واقعا به فکر مردم هستن (اونایی که رفتن ) ما بریم سمتشون! اگه نه بریم امپریال! جریان چیه؟

یکی میگه به فکر جیب خودشونن...یکی میگه امپریال رفتیم چجیزی نصیبمون نشد! مگه اون ور بریم چیزی نصیب میشه؟!!

توضیح کامل لطفا.

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
دوستان خواهش یکی با مثال توضیح بده اینو اگرم فکر میکنید داستان لو میره اسپویلر بذارید

این آزادی خواه ها اگه واقعا به فکر مردم هستن (اونایی که رفتن ) ما بریم سمتشون! اگه نه بریم امپریال! جریان چیه؟

یکی میگه به فکر جیب خودشونن...یکی میگه امپریال رفتیم چجیزی نصیبمون نشد! مگه اون ور بریم چیزی نصیب میشه؟!!

توضیح کامل لطفا.
هیچکدومشون نه کاملا خوبن نه کاملا بد ! هر جفتشون هم دلایل خودشون رو دارن که بازم همش منطقیه ! امپراطوری خب عامل پیشرفتشون بوده و صلح و اینا رو آورده بود و کلا باعث شد جنگ های داخلی از بین برن و اینا. تا اینکه 30 سال قبل تو بزرگترین جنگ دنیای Elder Scrolls شکست خور و Elve های Thalmor کنترل رو به دست گرفتن و امپراطور هم برای اینکه در آینده فرصت جنگیدن باشه ، مجبور میشه صلح کنه و کلا الآن امپراطور تحت کنترل Thalmor هاس ! و مجبوره به حرفشون گوش کنه. Stormcloak ها (شورشی های آزادی خواه) حالا حرفشون اینه که امپراطوری دیگه وجود نداره و ما نمیخوایم زیر دست Elve ها باشیم و باید امپراطوری رو که الآن زیر دست Thalmor هاس بیرون کنیم.
اما شورشی ها هم دنبال قدرت شخصی و اینا هم هستن ! یعنی هیچکدوم نه بدن نه خوب !

shadmehr_m

کاربر سایت
May 19, 2008
881
هیچکدومشون نه کاملا خوبن نه کاملا بد ! هر جفتشون هم دلایل خودشون رو دارن که بازم همش منطقیه ! امپراطوری خب عامل پیشرفتشون بوده و صلح و اینا رو آورده بود و کلا باعث شد جنگ های داخلی از بین برن و اینا. تا اینکه 30 سال قبل تو بزرگترین جنگ دنیای Elder Scrolls شکست خور و Elve های Thalmor کنترل رو به دست گرفتن و امپراطور هم برای اینکه در آینده فرصت جنگیدن باشه ، مجبور میشه صلح کنه و کلا الآن امپراطور تحت کنترل Thalmor هاس ! و مجبوره به حرفشون گوش کنه. Stormcloak ها (شورشی های آزادی خواه) حالا حرفشون اینه که امپراطوری دیگه وجود نداره و ما نمیخوایم زیر دست Elve ها باشیم و باید امپراطوری رو که الآن زیر دست Thalmor هاس بیرون کنیم.
اما شورشی ها هم دنبال قدرت شخصی و اینا هم هستن ! یعنی هیچکدوم نه بدن نه خوب !
اگه میرفتم سمت شورشی ها آخرش چی میشد؟ میخوام بدونم چون الان رفتم سمت امپریال .

و یه سوال دیگه اینکه الان که رفتم سمت امپریال مجبورم نیستم اون دوستم که اول بازی باهاش فرار کردم رو بکشم که؟
ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر