The Best Gaming Mouse & Keyboard Devices

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
شاید طرف ماوسش رو گذاشته روی 400 نمیدونم.شاید هم سنسورهای تو مشکل دارن!!!
این نحس ترین پستم بوده توی این سایت.
پست 1313
توی تاپیکی که با دست خودم راه انداختم! این تاپیک رو به فنا میره!!!
یک نکته دیگه راجع به G5
این ماوس کاملا Vista Compatible هست.
یعنی چی؟
نرم افزار Set Point مخصوص ماوسهای High End لاجیتک هست و قابلیتهای ماوس رو با این نرمافزار میشه نشون داد.همون نرامزاری که حاسایت سمت و ارتفاع و همجنین تنظیمات مخصوص هر بازی رو مشخص میکنه.
روی ویندوزهای 98 , ME متاسفنه تعداد ریپورتهای ماوس در هر ثانیه از 500 به 125 میرسه و مشکلات دیگه ای هم داره.
اما خوشبختانه نرامفزار SetPoint کاملا با ویستا جور هست و مشکلی پیش نمیاد.
باتشکر....

آخرین ویرایش:

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
یک سوال.
من ماوسم GigaByte GM-1C هستش (انگار نسل اول ماوسهای اپتیکی گیگابایته!!!!) و بسته بندیش ور هم الان ندارم.
توی اینترنت هرچی گشتم نتونستم بفهمم دقتش چند DPI هستش.
حالا برنامه ای هست یا راهی که بفهمم دقتش چقدره؟میدونم زیاد نیست!! همینجوری کنجکاو شدم بدونم تا الان با چی کار میکردم (بیشتر از 3 ساله که این ماوس رو دارم.شاید هم بیش از 4 سال!!!)
باتشکر.....

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
یک سوال.
من ماوسم GigaByte GM-1C هستش (انگار نسل اول ماوسهای اپتیکی گیگابایته!!!!) و بسته بندیش ور هم الان ندارم.
توی اینترنت هرچی گشتم نتونستم بفهمم دقتش چند DPI هستش.
حالا برنامه ای هست یا راهی که بفهمم دقتش چقدره؟میدونم زیاد نیست!! همینجوری کنجکاو شدم بدونم تا الان با چی کار میکردم (بیشتر از 3 ساله که این ماوس رو دارم.شاید هم بیش از 4 سال!!!)
باتشکر.....
سلام
تو با این همه ادعا این موس رو داری؟:) بعد میای به ما گیری میدی:biggrin1:

برو اینجا:
http://www.gigabyte.tw/News/Company/News_List.aspx?NewsID=4046
ژاپنی چینی نوشته ولی نوشته 400dpi

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
کدوم ادعا؟
این ماوس رو که من نخریدم.
اگر هم ماوسم خوب بود نیازی به ماوس جدید و تحقیق راجع بهش نداشتم!
اگر مثل تو پامیشدم میرفتم اینو میخریدم اونموقع یه چیزی!!
البته همین ماوس اونموقع کلی قیمت داشت ها! قد یه Mx-518 الان قیمت داشت!
پس میشه گفت که من ماوس های اند اون زمان رو داشتم!
پس میشه گفت که من ادعا دارم!!! خوبه؟؟
باتشکر....

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
تحقیقاتم کامل شده.
الان حتی مطمئنتر هم هستم.مطمئنم که G5 بهترین ماوس گیمینگه.از هر نظر کامله.من برای ریزر مزیتی نمیبینم که به کارم بیاد.فقط قضیه حافظه داخلی هست که اون هم به درد من نمیخوره.وگرنه کلا از نظر طراحی و کارایی G5 رو بهرت میدونم!
الان در مرحله رایزنی قرار دارم!
خیلی حس بدیه که پول داشته باشی و پیش خودت نباشه! روم نمیشه بگم 70 تومن کم کنین بدین میخوام ماوس بخرم!!(البته من همیشه یه سری حربه عالی دارم!! وقتی که با اسکرول این ماوس کار کنن به فکرش میفتن!)
الان اگه ماوسم رو ببینین وحشت میکنین!
البته من چون همیشه پیچش مو رو میبینم با دیدن وضعیت فعلی ماوسم بیشتر به اهمیت و ارزش گریپ ارگونومیک پی میبرم.چون رو ماوس دقیقا جاهای انگشتم مشخص شده!
در کل به کورش چشم تو هم که شده میخرم تا دربیان الهی!!!
باتشکر....

poorna

کاربر سایت
Jul 13, 2006
1,166
نام
Vahid
پست 1313

اینجا که 98 تا پست بیشتر نداره.:confused:

در ضمن من دیروز با رفقا به مناسب اینکه آخرین امتحان رو داده بودیم ، رفتم گیم نت حدود 3 ، 4 ساعت کانتر زدم. :love:
زیر ماوسه رو نگاه کردم تا مدلش رو ببینم . . . ولی چون تاریک بود ( گیم نت با کلاس با چراغ های رنگی!
50.gif
) تنها چیزی که دیدم یک 1600 بود و البته سریال نامبر و . . .
اون 1600 هم صددرصد رزولوشن بوده دیگه . . .

بعد سعی کردم تفاوتش رو با ماوس خودم احساس کنم . . . هرکاری کردم دیدم هیچ تفاوتی نداره به جز اینکه من با ماوس خودم راحت ترم ! :) ( حتی با اینکه Razor ِ گیم نت جای انگشت داشت ) ! :)

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
اینجا که 98 تا پست بیشتر نداره
:((
وحید روی خودت یه تجدید نظر بکن!!!
زیر ماوسه رو نگاه کردم تا مدلش رو ببینم . . . ولی چون تاریک بود ( گیم نت با کلاس با چراغ های رنگی! ) تنها چیزی که دیدم یک 1600 بود و البته سریال نامبر و . . .
اون 1600 هم صددرصد رزولوشن بوده دیگه . . .

بعد سعی کردم تفاوتش رو با ماوس خودم احساس کنم . . . هرکاری کردم دیدم هیچ تفاوتی نداره به جز اینکه من با ماوس خودم راحت ترم ! ( حتی با اینکه Razor ِگیم نت جای انگشت داشت ) !
!!!
اول که گفتی فکر کردم ماوی Razer Diamondback رو داری میگی (چون اون هست که 1600dpi دقت داره که البته نتونست دربرابر چیز توپی به اسم MX518 مقاومت کنه!!)
بعدش فهمیدم که اصلا ریزر نبودن!
چون ماوسهای ریزر جای انگشت ندارن.یعنی طراحی ارگونومیک ندارن.
ریزر یک ماوس جدید زده که یه طراحی نسبتا ارگونومیکی داره،البته برای دست راست.
جالبه.خیلی جالبه.اون ابداع لاجیتک رو برداشتن که دقت رو در بین بازی عوض میکنه یا به قولی On the Fly و اومدن جلوش یدونه TM هم گذاشتن!!! خیلی نامردیه!
درضمن این ماوس اینفرارد هست از همونا که از هر فاصله ای میتونه Track بکنه.1600dpi.
اما یه چیزی.
ماوسهای گیمینگ همشون هیچوقت خاموش نمیشن.
اما اگه این ماوس از فاصله چندین سانتی بتونه ترک بکنه پس وقتی که کاربر به آخر ماوس رسید و خواست ماوس رو بلند کنه و بذاره اول ماوس پد (مخصوصا توی RTS ) اونوقت ماوس بازهم ترک میکنه که!! یعنی چی>!پس چیکارش میکنن؟
باتشکر....

poorna

کاربر سایت
Jul 13, 2006
1,166
نام
Vahid
رزولوشن موس بوده؟
چی میگی وحید؟
قاطی کردی ها.....

رزولوشن یا همون Resolution معنیش میشه دقت ، تفکیک پذیری . ;)

توی ماوس هم میشه همون دقت و تفکیک پذیری و واحدش برای ماوس dpi هست. ;)

( امین مثل اینکه میخوای دوباره جریان اکستنشن و اکسپنشن و . . . رو راه بندازی ها ! ) :)

وحید روی خودت یه تجدید نظر بکن!!!

خوب مگه توی پست اول صفحه نگفتی پست 1313 خیلی نحس بوده ؟ منم گفتم اینجا 98 تا (الان 101 تا ) پست که بیشتر نداره تو چجوری میگی پست 1313 ؟ آخه پس مشکل از کجائه
54.gif
54.gif

بعدش فهمیدم که اصلا ریزر نبودن!
چون ماوسهای ریزر جای انگشت ندارن.یعنی طراحی ارگونومیک ندارن.

اینی که من میگم روی چپ کلیکش جای انگشت داشت . لبه ی کناری سمت چپ ماوس هم دکمه داشت . البته سمت راستش رو دیگه دقت نکردم یادم نیست داشت یا نه . . . برای نشونی هم میگم که جنس دکمه ی لبه ی چپش یا همون Button 4 ، یه جنس خاصی داشت شبیه لاستیک .
38.gif

زیرش هم از این سطح های لغزنده 3 قسمت داشت : بالا سمت راست - بالا سمت چپ - یکی هم پایین که نسبت به اون 2 تای دیگه بزرگتر بود.
38.gif

یعنی میگی من دارم . . . . ؟؟
81.gif

ریزر یک ماوس جدید زده که یه طراحی نسبتا ارگونومیکی داره،البته برای دست راست.

همین الان گفتی ماوس های ریزر طراحی ِ ارگونومیک (؟) ندارن که ! ؟؟ کم کم داشتم به خودم شک میکردم !
56.gif

اما اگه این ماوس از فاصله چندین سانتی بتونه ترک بکنه پس وقتی که کاربر به آخر ماوس رسید و خواست ماوس رو بلند کنه و بذاره اول ماوس پد (مخصوصا توی RTS ) اونوقت ماوس بازهم ترک میکنه که!! یعنی چی>!پس چیکارش میکنن؟
این قسمت رو اصلا نفهمیدم چی میگی ! ( بعد به بهزاد میگه آروم آروم تایپ کن ! )
39.gif

آخرین ویرایش:

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
رزولوشن یا همون Resolution معنیش میشه دقت ، تفکیک پذیری . ;)

توی ماوس هم میشه همون دقت و تفکیک پذیری و واحدش برای ماوس dpi هست. ;)

( امین مثل اینکه میخوای دوباره جریان اکستنشن و اکسپنشن و . . . رو راه بندازی ها ! ) :)
خب مثل ادم بگو dpi :)
تو موس دیگه نمیگم رزولوشن!

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
وحید جون! ای شاهکار قرن! من 1313 امین پستم رو توی این تاپیک زدم.گرفتی؟؟
بعد ماوسهای لاجیتک طراحی ارگونومیک به قوت لاجیتک ندارن و بیشتر شبیه ماوسهای معمولی هستن.وگرنه درکل همه ماوسهای طراحیشون ارگونومیکه!!
این ماوس جدیده ریزر هم هنوز عرضه نشده درست و حسابی.و به نسبت بقیه بیشتر ارگونومیکه!!!
اصلا این عکسش:
Razer Death Adder
_________
deathadder_09.jpg

وحید جون!
چالش درست کردیا!!
ببین این دوتان؟این پایه اش و اون هم خودش.دیگه هرچقدر هم تاریک باشه اونجا اگه کاپرهد باشه ماوسه میتونی نورشو ببینی مگه اینکه اصلا کاپرهد نباشه:
پایه ها
خود ماوس!!!
به امید خدا G5 ام جور شد!!!
I'll Be The First Logitech G5 Owner In This Site!!!
همین هفته کارش تمومه.
باتشکر....

poorna

کاربر سایت
Jul 13, 2006
1,166
نام
Vahid
ببین این دوتان؟این پایه اش و اون هم خودش.دیگه هرچقدر هم تاریک باشه اونجا اگه کاپرهد باشه ماوسه میتونی نورشو ببینی مگه اینکه اصلا کاپرهد نباشه:

مگه من گفتم پایشو ندیدم ؟ :eek:

دیدم خوبم دیدم !

این عکسا که گذاشتی هم که پایه هاش خوده خودشه !
خداییش توضیحات من در موردش رو بخون دقیقا همینو گفتم :
زیرش هم از این سطح های لغزنده 3 قسمت داشت : بالا سمت راست - بالا سمت چپ - یکی هم پایین که نسبت به اون 2 تای دیگه بزرگتر بود.

ولی شک دارم ماوسه این باشه . . . خیلی تاریکه عکست ! از بقل یه دونه بذار در حالی که ماوس خاموشه .. .

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
من الان نزديك 4 ساله كه MX510 دارم وراضي ام همه نوع موس وپدم داشتم
{Logitech.Razer.Steelpad.Corepad.Qpad.Icemat.func}
www.steelpad.com
www.Logitech.com
www.razerzone.com
www.Corepad.com
www.icemat.com
موس هايي كه داشتم : MX510.Intelli3.0.MX100.MX518.Razer Copperhead.Razer Diamondback.g5.g1.g7 هر گونه
راهنمايي ما هستيم

پايه = Skate

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
چه خوب!
واقعا میگم.
آقا من میخوام G5 بخرم.نظرت رو بگو و بهترین ماوس از نظرت چیه؟
بچه ها!!!
اولین بنچ مارک رسمی ماوس های بازی!
البته میعارشون کاملا غلطه.
معیارشون اینه که ماوسها توی چه سرعتی دچار مشکل میشن و به اصطلاح لگ Lag میدن.
به هر حال انتشار این بنچ علاوه بر اینکه کار خوبیه صدای همه رو درآورده.مثلا ماوسهای کاپرهد و سری G که دیگه نماد شرکتاشون محسوب میشن امتیازهای عجیبی آوردن.
بر طبق این بنچ مارک ماوس ضد حالی مثل Fatal1ty 2020 یا ماوس های اند A4tech امتیازهای بالاتری از سری مثلا G یا تمامی ماوسهای ریزر به غیر از این جدیده پیدا کردن!
یا از این بدتر! ماوس G1 امتیاز بهتری از G5 یا G3 آورده.
در کل.معیار بسیار بسیار غلطی رو برداشتن.قطعا دست هیچ گیمری به اون سرعت حرکت نمیکنه که ماوس لیزری بخواد لگ بده.
گرچه.اگه یه جور دیگه نگیه کنیم میفهمیم که من وقتی میگم شرکتی مثل لاجیتک توی کارش تجربه داره یعنی چی.
و البته شاهکار لاجیتک یعنی MX518 هنوزم نشون میده که از کیفیت ساخت خوبی برخورداره.
در کل.این چارت رو اصلا توجه بهش نکنین.واسه شروع خوب.یعنی امیدواریم که در آینده بنچ مارکهایی بر اساس کارایی و Performance طراحی بشه و قدرت واقعی ماوسها رو نشون بده.
اینم بنچ مارک:
51480-mousescore07.png
_______
_______
درضمن وحید!
من نگفتم که پایه هاشو ندیدی.گفتم هرچقدر تاریک باشه قطعا نور منتشره از کاپرهد رو باید ببینی.البته میتونه خاموش بشه....
نمیدونم.
دفعه بعد جراغ قوه ای موبایلی چیزی ببر که نور داشته باشه بتونی ببینی!!
باتشکر...

باتشکر....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر