System Firmware Update v4.76 | PS3 >> آموزش نصب، سوالات و مشکلات [پست اول خوانده شود]

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
آره آخرخط دوم اين نكته رو گفتم
حالا سوني يكم شفاف سازي ميكرد ..اصلا چه گيريه كه سوني داده كه هركي براي دستگاه خودش رو نصب كنه؟؟؟ خب يجوري ميساخت كه نيازي به اين دقت در انتخاب firmware نباشه.
پس اونايي كه مال kr و sa هستند هم بايد firmware هاشون با هم تفافت داشته باشه ديگه آخه خود دستگاها (فكر كنم) از لينكهاي متفاوت دانلود ميكنند.

اوني كه دوست خوبمون تو امضاش گزاشته با dsa01 شروع ميشه اما اين لينكي كه من گزاشتم با dkr01 شروع ميشه به خاطر همينه كه ميگم شايد با هم فرق داره.
مثل اين كه اگه آپديت اشتباه نصب كني دستگاه از گارانتي خارج ميشه. الكي كه دستگاه رو از گارانتي خارج نميكنند. حتما بايد يه دليل مهم داشته باشند.
ميشه واسه اون قسمتي كه گفتين براي آمار هست يه منبع هم بگيد .
ممنون كه جواب دادين

تمام اجناس و چیزهایی که اینطوری ریجن بندی میشن یکی از دلایلش برای آمار هر منطقه هست و خودت میدونی که فقط این ریجن بندیها مختص چیز کوچکی مثل firmware نمیشه .
خیلی واضحه و نیازی به منبع نیست
در مورد خارج شدن از گارانتی من همچین چیزی تا حالا نشده بودم لطفا از خودتون حرف نسازین. فکر نمیکنم اگر firmware ـی که با ریجن کنسول یکی نباشه رو نصب کنیم دستگاه از گارانتی خارج بشه . برای این لطفا منبع بدید

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
من هرچيزي در مورد firmware نوشتم تو همين تاپيك خوندم از اعضاي بازي سنتر مگر چيزي كه درموردش سوال كردم. اين يكي هم همينطور فكر نميكنم نيازي به منبع باشه

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
من هرچيزي در مورد firmware نوشتم تو همين تاپيك خوندم از اعضاي بازي سنتر مگر چيزي كه درموردش سوال كردم. اين يكي هم همينطور فكر نميكنم نيازي به منبع باشه
خب بچه های اینجا هم بعضی اوقات اشتباه میکنند
با نصب firmware های ریجن های مختلف کنسول از گارانتی خارج نمیشه .

مثل اینکه با باز کردن و دستکاری کنسول از گارانتی خارج میشه

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
بريد به لينك زير و اين متن رو بخونيد
Do not perform updates using any data other than the official update data provided by Sony Computer Entertainment over a network or on disc media, and do not perform updates by methods other than those described in the product documentation or on this site. If an update is performed using data from another source, by another method, or with a PS3™ system that has been altered or modified in any way, the PS3™ system may not operate properly and may not be able to install the official update data. Any of these actions may void the PS3™ system warranty and affect your ability to obtain warranty services and repair services from Sony Computer Entertainment.
http://www.us.playstation.com/Support/SystemUpdates/PS3
تا بفهميد عواقب نصب firmware از سورس هاي اشتباه چي هست.

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
Do not perform updates using any data other than the official update data provided by Sony Computer Entertainment over a network or on disc media, and do not perform updates by methods other than those described in the product documentation or on this site. If an update is performed using data from another source, by another method, or with a PS3™ system that has been altered or modified in any way, the PS3™ system may not operate properly and may not be able to install the official update data. Any of these actions may void the PS3™ system warranty and affect your ability to obtain warranty services and repair services from Sony Computer Entertainment.
منظور فقط سورس نیست که!
میگه حالا به هر صورتی یا به روشی که ما گفتیم آپدیت نشه یا تغییراتی تو آپدیت بدید( مثل کسایی که با فیرمویر psp رو هک کردن)گارانتیتون میپره!
خوب خوبه که!
مایکروسافت اونایی که هک میکنن رو بن میکنه باز این فقط گارانتی رو میپرونه:laughing:

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
خب عزیز اشتباهت همینجاست
این متن منظورش اینه که اگر firmware کنسول رو بنا به هر دلیلی دست کاری کردید یا به عبارتی هک کردید کنسولتون از گارانتی خارج میشه و ربطی به ریجن های firmware نداره . (البته محمد جان هم توضیح دادن)
ماشالا سواد انگلیسیت که خوبه توی متنم که بهش اشاره شده ...

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
مشكل شما هم اينجاست كه فكر ميكنيد من اينو واسه گارانتي ميگم. در صورتي كه من ميگم اگه از گارانتي خارج ميشه حتما يه دليلي داره . چند نفر تو تاپيك گفتن كه با نصب firmware اشتباه دستگاهمون چند بار هنگ كرده (در صورتي كه كسي firmware رو دستكاري نكرده بوده). حالا هي شما بگيد فرقي نميكنه.
بعدشم اگه هيچ فرقي نميكنه مگه سوني بيكاره كه هردفعه بياد آپديتهارو روي لينكاي مختلف قرار بده؟؟ درسته كه فقط سورس رو نگفته .اما سورس رو هم گفته.
البته اينم هنوز هك نشده معلوم نيست اگه هك بشه بن ميكنه يا نه فعلا كه به قول شما خوبه كه فقط از گارانتي خارج ميشه.
خلاصه از ما گفتن بود شما اگه ميخوايد uc رو روي pal نصب كنيد.

راستي يه چيزي يادم رفت، منظور اين"PS3™ system that has been altered or modified in any way" دستكاري تو سيستم هست اما منظور اين " another source " چي ميتونه باشه؟؟؟ شايد منظور اينو اشتباه فهميدم... از نظر من سورسي كه سوني به ماگفته از اون دانلود كنيم همون سورسي هست كه خود ps3 از اون دانلود ميكنه. براي من از لينكايي كه قبلا گزاشتين دانلود نميكنه . از اين لينك جديده دانلود ميكنه.

GameMasterr

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,205
نام
على
براي خودم اولا كه نمي دونستم چي به چيه اپيدت uc رو j ميرختم كاري نشد اونايي كه ميگن فريز شده مشكل از بازي بوده نه از دستگاه

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
آره منم رفتم توسایت store زدم دانلود شد!
اصلا هم حواسم نبود برای ریجن خودمه یا نه!
الانم هیچ مشکلی ندارم!

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
مشكل شما هم اينجاست كه فكر ميكنيد من اينو واسه گارانتي ميگم. در صورتي كه من ميگم اگه از گارانتي خارج ميشه حتما يه دليلي داره . چند نفر تو تاپيك گفتن كه با نصب firmware اشتباه دستگاهمون چند بار هنگ كرده (در صورتي كه كسي firmware رو دستكاري نكرده بوده). حالا هي شما بگيد فرقي نميكنه.
من تجربه همه اینهایی که شما تازه متوجه شدی رو قبلا داشتم و دارم
شما که پستهای قبلی رو اینقدر با دقت خوندی متوجه نشدی که 1000000 بار توضیح داده شد که فقط دو سه تا بازی شاید بعضی اوقات فریز کنند مثل Assassins Creed و ربطی به ریجن firmware کنسول نداره ؟
میبینی که دوستان همچین مشکلی ندارن

یک بار گفتم وقتی دستگاه از گارانتی خارج میشه که کنسول رو باز کنید و دستکاریش کنید یا اینکه کنسول رو هک کرده باشید(که این مورد هنوز اتفاق نیوفتاده)

حالا شما هی بیا دلیل خارج شدن از گارانتی رو بپرس !!! دلیلش همینیه که توضیح دادم.
اصلا تو ایران کی به ما گارانتی میده که شما اینقدر جو گیر شدی؟
بعدشم اگه هيچ فرقي نميكنه مگه سوني بيكاره كه هردفعه بياد آپديتهارو روي لينكاي مختلف قرار بده؟؟ درسته كه فقط سورس رو نگفته .اما سورس رو هم گفته.
سونی این آپدیت ها رو برای اضافه کردن امکانات بهتر و بیشتر و همچنین جلوگیری از هک کنسول میده .

البته اينم هنوز هك نشده معلوم نيست اگه هك بشه بن ميكنه يا نه فعلا كه به قول شما خوبه كه فقط از گارانتي خارج ميشه.
خلاصه از ما گفتن بود شما اگه ميخوايد uc رو روي pal نصب كنيد.
لازم نیست شما بگید
همینجا چندین بار گفته شده که firmware هم ریجن کنسولتون نصب کنید بهتره .
ولی اگر هم ریجن نباشه مشکل خاصی پیش نمیاد(البته اینم بگم که شاید در بعضی بازیها تقریبا 5 فرم کمتر بگیرد ) که برای همینه که توی خود دفترچه راهنمایی کنسول هم نوشته شده سعی کنید firmware تون با ریجن کنسولتون یکی باشه و از منطقه خودتون دانلود کنید.

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
من اين 35 صفحه رو نتونستم كامل بخونم و متوجه موضوع نشدم. شما كه تو همي 4 5 تا پست من هم متوجه منظور من نشدي .
من كي دليل خارج شدن از گارانتي رو پرسيدم؟؟؟؟ اتفاقا من دلايل خارج شدن رو با منبع گذاشتم.
ماها كه تو ايرانيم گارانتي برامون مهم نيست . من گفتم اگه از گارانتي در مياد حتما يه اتفاقي رخ ميده .
-=-=-=-=-=--=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
با استناد به حرف شما چون مشكلي پيش نمياد، از اين حرفا بگذريم.

بالاخره firmware دستگاه منم از 2.30 به 2.53 آپديت شد.
بعد از نصب فهميدم يكي از محله هاي نزديك مشكل قطعي برق پيدا كرده بود

Captain Mitchell

کاربر سایت
Sep 21, 2007
4,228
درود،

من امروز به روز کردم سيستم رو به آخرين ... يک چيزی هست که منو اذيت ميکنه اين ساعت و تاريخ کنار صفحه هست ... چطوری ميشه اينو ورداشت؟ هرچی گشتم پيدا نکردم!

se.phi.roth

Give Me More Powerrr
کاربر سایت
Apr 17, 2008
4,801
نام
حسین
درود،

من امروز به روز کردم سيستم رو به آخرين ... يک چيزی هست که منو اذيت ميکنه اين ساعت و تاريخ کنار صفحه هست ... چطوری ميشه اينو ورداشت؟ هرچی گشتم پيدا نکردم!
برای چی میخواهی برشداری اون که خوبه بذارش باشه:biggrin1:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر