SteamOS سیستم عاملی مخصوص گیمرها!

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
40254871961425897319.jpg

کمپانی VALVE رسما از سیستم عامل جدید خودش که برپایه Linux OS ساخته شده پرده برداری کرد اسم این سیستم عامل Steam OS هست و خبر خوب در مورد اون اینه که به صورت مجانی قابل استفاده خواهد بود.
Valve ادعا میکنه که در این سیستم عامل به افزایش عملکرد قابل توجهی در پردازشهای گرافیکی دست پیدا کرده که اون رو از سیستم عاملهای دیگه برای گیمرها جذاب تر میکنه.
هنوز تاریخ معینی برای دانلود این سیستم عامل منتشر نشده ولی Steam OS یکی از سه اطلاعیه ای هست که قراره کمپانی VALVE در هفته جاری منتشر کنه!
اطلاعات تکمیلی به زودی تو صفحه ای که برای معرفی این سیستم عامل ایجاد شده قرار میگیره و شما میتونید از آدرس زیر اون رو دنبال کنید:

SteamOS

در این صفحه توضیحاتی درباره این سیتم عامل توسط Valve ارائه شده:

مطابق تلاشهای ما برای آوردن استیم به سالنهای پذیرائی منزل شما ، ما به این نتیجه رسیدیم که بهترین راه برای نزدیک کردن شرکت به مشتری ها ارائه سیستم عاملی بر اساس استیم میباشد.
این سیستم عامل ترکیبی از معماری لینوکس و یک تجربه گیمینگ هست که برای نمایشگرهای بزرگ تلویزیونی ساخته شده. این سیستم عامل به زودی به صورت مجانی در دسترس قرار خواهد گرفت.

منبع:
VALVE Officially Announces SteamOS Operating System For Gaming Community At No Cost

آخرین ویرایش:

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
ایشون عضو ثابت تاپیک‌های Valve هستن و کلا وضعیت معلومی دارن ، نه قصد بحث دارن و نه حتا کوچکترین اطلاعاتی‌ دارن که بحث کنن،هدفشون فقط این هست که بیان به یکی‌ از شناخته‌ شده‌ترین و پر طرفدار‌ترین کمپانی‌ها یه تیکه‌ای بندازن ملت هم عکس‌العمل نشون بدن و اینجوری یکی‌ دو نفر اخطار بگیرن تا ایشون احساس مورد توجه قرار داشتن, داشته باشن. همیشه هم تو این بحث‌ها کسایی‌ که جواب میدن پستشون پاک می‌شه و اخطار میگیرن و این دوستمون هم به راحتی‌ می‌رن تاپیک بعدی تا این کار رو ادامه بدن،شما اگه به جای کسی‌ که عکس‌العمل نشون میده , با کسی‌ که کلا قصد Hate ورزیدن و رو اعصاب راه رفتن داره, برخورد کنین این بحث‌های الکی‌ اصلا شکل نمی‌گیرن.

فکر میکنی‌ Valve شرکت بدی هست و موفق نمی‌شه خوب نیا تو تاپیک،به زور بهت گفتن که هر تاپیکی که زده می‌شه در مورد Valve باید بری یه بحثی‌ شروع کنی‌؟ من از GTA وحشتناک بدم میاد،یه پست زدم تا الان تو تاپیکش؟

آخرین ویرایش:

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
valve در طول این سالهای کاریش همیشه ثابت کرده کاری را که انجام میده اونا به نحو احسنت تموم میکینه از بازی های مثل کانتر ،هاف لایف و پرتال که دید جدیدی را تو سبک FPS رواج داد تا شبکه استیم که واقعا PC گیمینگ را زنده نگه داشت این سیستم عامل هم نباید انتظار داشت که بلافاصله بتونه جا بیوفته اما طی زمان و با ساپورت شرکت ها سخت افزار و بازیسازی برای بهینه کردن بازی هاشون که خوشبختانه اعلام کردند در نسل جدید برنامه هایی برای PC گیمینگ دارند میتونه در کنار سیستم عامل ویندوز پر قدرت عمل کنه

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
سلام

شما اخطارهات رو قبلاً گرفتی و چوب خطت پره .
من کلا 6 امتیاز اخطار, و یدونه اخطار از شما دارم. تا حالا هم 3 امتیازی نگرفتم!
پس لطفا بقیه کاربر هایی که 6 امتیاز اخطار گرفتن رو هم تهدید به بن دائم کنید;)

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
بعید میدونم خود Valve بازی انحصاری برای این سیستم عامل بسازه چون تا حالا همه بازیهاشو برای همه پلتفرمها عرضه کرده و نشون داده علاقه ای به انحصار در این زمینه نداره،فقط امیدوارم توسط استودیوها و بازیسازان مستقل بازیهای انحصاری براش ساخته بشه تا کمکی بشه به تثبیت جایگاهش.

shafie

کاربر سایت
Jul 24, 2007
232
نام
ID
بابا کار شاقی نمیخواد بکنه که بعضیا میگن نمیتونه !
سیستم عامل آماده و حاضر فقط میخواد با چند خط برنامه نویسی کاری کنه که شیره سخت افزار رو بکشه و بازی ها چند فریم بیشتر نسبت به ویندوز داشته باشن
دقیقا همین کار رو توی اندروید هم انجام میدن فقط یه نفر میاد یه رام غیر رسمی میده بیرون مثلا من با رام رسمی گوشیم نمیتونستم آسفالت7 رو اجرا کنم ولی یه رام غیر رسمی که برای بازی بهینه شده بود نصبیدم و بازی اجرا شد!

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
واقعا ترول کردن بعضیا بی معنیه! خیلی از PC بازها همین فروم اگه لینوکس گیم داشت مثل ویندوز یه لحظه هم ویندوز رو تحمل نمیکردند! امینت و سرعت و کاستومایز + رایگان بودن لینوکس + گیم = STEAM OS !!!
اگه VALVE خوب عمل کنه واقعا همه گیمرها به سمتش میاند.

من لینوکس هم زدم سرعت چرا اما امنیت که اصلا نداره کلا درش بازه بیشتر به درد برنامه نویس ها می خوره که هیچ محدودیتی ندارن و هکرها صد البته اصلا یک درصد هم فکر نکنید یوزرهای عادی به سمت لینوکس کشیده می شن

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
من لینوکس هم زدم سرعت چرا اما امنیت که اصلا نداره کلا درش بازه بیشتر به درد برنامه نویس ها می خوره که هیچ محدودیتی ندارن و هکرها صد البته اصلا یک درصد هم فکر نکنید یوزرهای عادی به سمت لینوکس کشیده می شن

بهتره راجع به موضوعاتی که دربارش اطلاعات و تخصص نداریم یا نظر ندیم یا لااقل با قاطعیت نظرمونو نگیم بلکه نظرمونو تحت عنوان احتمال،نظر شخصی و یا حدس بگیم که دیگرانو دچار سردرگمی و گرفتار نظر اشتباه خودمون نکنیم،
اینجا مسلما جای بحث دراینباره نیست اما برای فهمیدن اینکه چرا گنو لینوکس و همینطور BSD ها امنترین سیستم عامل ها هستند،چرا ویروس نمیگرند و طبق آخرین آمار در%65 سرورها از جمله معروفترین سرورها از یونیکس و شبه یونیکس (LINUX و BSD) استفاده میشه،اهمیت و جایگاه لینوکس چیست توصیه میکنم حتما لینکهای زیر را مطالعه کنید :

آیا به وجود آنتی‌ویروس در گنو/لینوکس نیاز است؟

چرا گنو/لینوکس؟ ۱۵ دلیل قانع کننده

نگاهی به سیستم عامل و پلتفرم جهانی لینوکس

بعد از پی بردن به چرایی امنیت گنو لینوکس و BSD آنوقت خواهید فهمید این ویندوزه که درش بازه و به راحتی گرفتار مشکلات امنیتی میشود.

آخرین ویرایش:

XagroX

کاربر سایت
Dec 1, 2008
1,268
نام
عرفان
این کار ولو کلی جا برای خنده و شادی شرکت هایی مثل Nvidia, AMD,Intel و مایکروسافت باز کرد ... لینوکس با این همه اپن سورس بودنش و کد نویسی های بهینه ترش نسبت به ویندوز هیچ محبوبیتی بین گیمر ها نداره . نه درایور درست و حسابی براش میاد و نه SDK شتاب دهنده گرافیکی درست درمون داره . مطلقا کسی هم حاضر نیست این سیستم عامل چرند رو که تنها شاید با گیمی مثل HL3 عرضه بشه رو بخره و با کلی دردسر و باگ نصب کنه . ویندوز با این همه افراد خبره و سال ها تجربه بعضی اوقات گاف زیاد داده ... این یکی هم نیومده Epic Epic Valve Fail میشه.:lol:

شکر خدا review این سیستم عامل هم به زبان فارسی خیلی زود روی نت قرار گرفت .. ممنون

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743
من خیلی از سیستم عامل ها تجربه کردم از داس . ویندوز 3.1 تا ...... سون

لینوکسم Red Hat . Lindows , ......................

لینوکس سیستم عامل اپن سورسه که واقعا عالیه خیلی امکانات خوبی داره اگه تو راحت سازی کار با این سیستم عامل ها کار بشه رابط کاربری زیبا و کارآمدی براش درست شه خیلی ها طرف لینوکس میرن چون پتانسیل زیادی داره

افراد معمولی مثل من نمیتونن برای بعضی کارا کد نویسی کنن

Sanbox

کاربر سایت
Oct 28, 2009
132
نام
ساسان
دوستان گلم اگر می‌خواید لینوکس رو تست کنید من آخرین نسخه اوبونتو رو پیشنهاد می‌کنم. از سایتش به رایگان قابل دریافت هست؛ حتی نیازی به نصبش نیست، به صورت زنده بوت میشه.
اگر راهنما فارسی نیاز داشتید اوبونتو برای تاره واردها یه راهنمای خیلی خوب و رایگانه.

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
خوب دیگه کنسول یا بهتره بگیم کنسولهای جدید Valve ـم معرفی شدن جالبه که نوشته قابل آپگرید هستن و با سیستم عامل Steam OS کار میکنن.
کنسول جدید مبارک
PS4 vs Xbox one vs Steam machines :d

- - -ویرایش - - -

چندین مدل مختلف از چندین سازنده مختلف هم داره!
اینطور که نوشته مدلهای چندگانه از چندتا تولید کننده مختلف داره! ظاهرا مارکای مختلفش میان توبازار مثلا پاناسونیک و سامسونگ و ال جی تقریبا یه چیزی تو مایه های 3DO! :d

GTGTA

کاربر سایت
Sep 23, 2013
200
Steam Os و Steam Machines جفتشون با کله می خورن زمین
شاید valve در صنعت بازی اونم در بعد نرم افزاری شرکت بزرگی باشه اما اصلا در حدی نیست که بخواد OS ای رو جا بندازه بین عده ای

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
من خیلی از سیستم عامل ها تجربه کردم از داس . ویندوز 3.1 تا ...... سون

لینوکسم Red Hat . Lindows , ......................

لینوکس سیستم عامل اپن سورسه که واقعا عالیه خیلی امکانات خوبی داره اگه تو راحت سازی کار با این سیستم عامل ها کار بشه رابط کاربری زیبا و کارآمدی براش درست شه خیلی ها طرف لینوکس میرن چون پتانسیل زیادی داره

افراد معمولی مثل من نمیتونن برای بعضی کارا کد نویسی کنن

دوست عزیز نمیدونم آخرین باریکه یک توزیع گنو لینوکس را استفاده کردید کی بوده ولی الان تقریبا برای همه ی کارها،کارهایی که مورد نیاز یک کاربر معمولی است GUI (رابط گرافیکی کاربر) وجود داره،من خودم تو این چند ماه فقط از چند دستور ساده و چند کلمه ای CRON و APT استفاده میکنم که البته برای اینها هم GUI هست.

دوستان گلم اگر می‌خواید لینوکس رو تست کنید من آخرین نسخه اوبونتو رو پیشنهاد می‌کنم. از سایتش به رایگان قابل دریافت هست؛ حتی نیازی به نصبش نیست، به صورت زنده بوت میشه.
اگر راهنما فارسی نیاز داشتید اوبونتو برای تاره واردها یه راهنمای خیلی خوب و رایگانه.

البته بوت به صورت لایو فقط برای امتحان توصیه میشه نه برای استفاده اصلی و دائمی،برای استفاده اصلی و دائمی روی هارد نصبش کنید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر