SteamOS سیستم عاملی مخصوص گیمرها!

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
40254871961425897319.jpg

کمپانی VALVE رسما از سیستم عامل جدید خودش که برپایه Linux OS ساخته شده پرده برداری کرد اسم این سیستم عامل Steam OS هست و خبر خوب در مورد اون اینه که به صورت مجانی قابل استفاده خواهد بود.
Valve ادعا میکنه که در این سیستم عامل به افزایش عملکرد قابل توجهی در پردازشهای گرافیکی دست پیدا کرده که اون رو از سیستم عاملهای دیگه برای گیمرها جذاب تر میکنه.
هنوز تاریخ معینی برای دانلود این سیستم عامل منتشر نشده ولی Steam OS یکی از سه اطلاعیه ای هست که قراره کمپانی VALVE در هفته جاری منتشر کنه!
اطلاعات تکمیلی به زودی تو صفحه ای که برای معرفی این سیستم عامل ایجاد شده قرار میگیره و شما میتونید از آدرس زیر اون رو دنبال کنید:

SteamOS

در این صفحه توضیحاتی درباره این سیتم عامل توسط Valve ارائه شده:

مطابق تلاشهای ما برای آوردن استیم به سالنهای پذیرائی منزل شما ، ما به این نتیجه رسیدیم که بهترین راه برای نزدیک کردن شرکت به مشتری ها ارائه سیستم عاملی بر اساس استیم میباشد.
این سیستم عامل ترکیبی از معماری لینوکس و یک تجربه گیمینگ هست که برای نمایشگرهای بزرگ تلویزیونی ساخته شده. این سیستم عامل به زودی به صورت مجانی در دسترس قرار خواهد گرفت.

منبع:
VALVE Officially Announces SteamOS Operating System For Gaming Community At No Cost

آخرین ویرایش:

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
باید صبر کرد و دید والو میخواد چه کنه ! بیرون دادن یک سیستم عامل مخصوص گیم نیاز به حمایت زیاد داره که البته والو استیم رو داره .

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
اطلاعات بیشتر.

Valve عنوان کرده SteamOS در عملکرد گرافیک بازی‌ها، عناصر صدا و بخش‌های دیگه تاثیر زیادی خواهد داشت. نکته دیگه هم این سیستم عامل به صورت open source هست و کاربران عادی هم می‌تونن در بهینه و بهتر کردنش نقش داشته باشن.

تمام بازی‌هایی که برای mac , windows میان به صورت استریم قابل اجرا در StamOS هستن؛ یعنی اگر سازندهی بازی رو برای این sos طراحی هم نکرده باشه شما با استفاده از قابلیت WINE این سیستم عامل میتونید اون بازی ها رو انجام بدید.

StamOS فقط مختص بازی نیست و برنامه‌های کاربردی هم برای فیلم، موزیک و ویدئو هم درش هست.

معرفی بعدی هم دو روزه دیگست که گفته میشه در مورد انجین سورس 2 هست که گویا مجانیه!

آخرین ویرایش:

K3l!0$

کاربر سایت
Sep 11, 2012
628
نام
کیانوش
:excited::excited::excited:^:)^^:)^^:)^
بلاخره سیستم عامل مخصوص گیم رو هم دیدیم:bighug: که به احتمال 90% بر اساس Ubuntu و با همکاری Canonical ساخته شده! بلاخره میشه از نهایت قدرت سخت افزار برای بازی استفاده کرد.:bighug: اگه Valve نبود جدا تا الآن PC توی گیم مرده حساب میشد ولی یه تنه PC رو نه تنها زنده نگه داشت که تونست کنار پلتفرم های اصلی بیاره و اون رو Lead Platform خیلی از بازی های نسل بعد بکنه. بعد مثلا EA با Origin و Ubisoft با UPlay میخوان با اون رقابت کنن:d
برای کسی که از Pc فقط برای Game استفاده می کنه خوبه ، به احتمال زیاد از DX پشتیبانی نمی کنه
مطمئن باش از DX هم پشتیبانی میکنه چون همین الآنش توی لینوکس میشه DX رو راه انداخت. ولی خوب مثلا DX 11.1 که انحصاری Win 8 و X1 هست و فعلا نخواهد داشت که البته مگه چند تا از سازنده ها از این قابلیت استفاده میکنن؟

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
اطلاعات بیشتر.

Valve عنوان کرده SteamOS در عملکرد گرافیک بازی‌ها، عناصر صدا و بخش‌های دیگه تاثیر زیادی خواهد داشت. نکته دیگه هم این سیستم عامل به صورت open source هست و کاربران عادی هم می‌تونن در بهینه و بهتر کردنش نقش داشته باشن.

تمام بازی‌هایی که برای mac , windows میان قابل اجرا در StamOS هستن؛ یعنی اگر سازندهی بازی رو برای این sos طراحی هم نکرده باشه شما با استفاده از قابلیت WINE این سیستم عامل میتونید اون بازی ها رو انجام بدید.

StamOS فقط مختص بازی نیست و برنامه‌های کاربردی هم برای فیلم، موزیک و ویدئو هم درش هست.

معرفی بعدی هم دو روزه دیگست که گفته میشه در مورد انجین سورس 2 هست که گویا مجانیه!

ممنون
اما اون Wine مخصوص همه توزیع های لینوکس هست و اسم کاملش Wine Hq هست که همه برنامه های ویندوز رو توی لینوکس اجرا میکنه.

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
اطلاعات بیشتر.

تمام بازی‌هایی که برای mac , windows میان قابل اجرا در StamOS هستن؛ یعنی اگر سازندهی بازی رو برای این sos طراحی هم نکرده باشه شما با استفاده از قابلیت WINE این سیستم عامل میتونید اون بازی ها رو انجام بدید.

برای اون قسمت که بلد کردم منبع داری؟ چون من شنیدم فقط میشه استریم کرد.

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
بهترین خبر ممکن برای pc گیمرها .همین یک ماه پیش همچین ارزویی کردم:d

سیستم عاملی که بتونه شیره سخت افزار قدرتمند pc رو بکشه نه بازی بیاد پر باگ و افت فریم و صد تا کوفت و زهر مار دیگه که 50 درصد قدرت رو هم استفاده نکنه.

dx هم انحصار ماکروسافت هست که بخوره تو سرش :d
open gl هست.

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
چی شد من متوجه نشدم یک به من بگه
این سیستم عامل لینوکسه؟سورس 2 چرا مجانی باید باشه؟؟

این یه سیستم عامل جدید هست که برپایه لینوکس ساخته شده ولی برای گیم کاستومایز شده.

- - -ویرایش - - -

تو صفحه معرفی سیستم عامل چندجا اشاره کرده به اینکه Steam os ماشین تو اتاق نشیمن خونه میتونه نقش هاب سرگرمی رو بازی کنه و روی تی وی های بزرگ سایز تصاویر و موزیک رو استریم کنه و ... من فکر میکنم valve به زودی یه سخت افزار هم معرفی میکنه که برپایه این سیستم عامل ساخته شده و احتمالا رقیب کنسولهای نسل بعدی هم میتونه باشه.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
الان این سیستم عامل میخواد روی کدوم سخت افزار نصب بشه ؟ روی سیستم های pc سابق ؟ خب اینکه بخواد تا جا بیفته خیلی سخته یکی یه سیستم عامل میخواد نصب کنه و همه کار روش انجلم بده کلا حرکت والو نکات مثبت و منفیه خودش را داره و مورد دوم برای موفقیت چنین چیزی نیاز به سرمایه گذاری بسیار عظیم داره و من فکر نکنم والو موفق به چنین کاری بشه و بتونه با مایکروسافت سالیان سال بازار را در دست داره و نفوذی که تا الان تو این بازار داشته رقابت کنه . از طرفی هم بخواد سخت افزار مخصوص این سیستم عامل را معرفی کنه که رسما اسمش را میشه گذاشت کنسول ! که باز نیاز به سرمایه گذاری های عطیم داره که باز ...................... . نمیدونم شاید اونقدر چیز بدرد بخوری باشه که بتونه معجزه کنه !

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر