SPOILER: The MGS V TPP Spoiler Thread

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
:d

این تاپیک واقعا نیازه؛ یعنی واسه هر بازی ای واقعا نیازه که یه تاپیک باشه در مورد داستان یک بازی بحث بشه بدون اینکه تو تاپیک اصلی چیز بزرگی اسپویل بشه.

نکات:

1- اسم تاپیک مشخصه؛ همه چی در مورد داستان بازی و بحث در موردش، حتی نکات غیر داستانی مثلا یه سری از ویژگی های گیم پلی و امکانات که شاید کسی نخواد بدونه و خودش میخواد کشفش کنه، این جا بحث میشه کلا.

2- از تگ اسپویلر لازم نیست استفاده کنید.

این آخرین هشدار بود. اگه هنوز بازی رو تموم نکردید این جا وارد نشید.

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
من این تاپیک رو از اون صفحات اول دنبال میکنم دوستان خیلی ایده ها و نظریه های جالب و هوشمندانه ای داشتن ولی راجع به چپتر 3 اگه قرار باشه تو همین بازی و دیسک باشه و منوط به نوکلیر دیس آرم باشه باز شدنش اگه از دید غیر گیمری نگاه کنیم ملت میتونن علیه کونامی شکایت کنن،مخصوصا خارج که حساسن به این حرفا قبلا هم اشاره شده بود که 60 دلار پول ندادن بشینن منتظر بقیه که کی دلشون بخواد نوک هارو از بین ببرن.

مسئله اینه که دیس ارمامنت بار ها و بار ها قابل تکرار هست و جزو مراحل بازیه و کسی هم بازیکن ها را مجبور به ترک بازی نکرده.
اینطوری بخواهیم حساب کنیم که تو متال گیر 1 سر مبارزه با سایکو مانتیس که باید کوجیما را دار میزدند. چون رسماً همه را اسکول کرده بود :d

..........
یه چیزی هم هست اونم اینه که شاید ونوم =باس تایید رسمی نشه هیچ وقت که البته بعیده ولی اگه تکذیب نشه در قالب بازی های آینده ، میشه قطعی دونستش.

تو خیلی از بازی ها هم اینطور بوده. مثلا تو فاینال فانتزی8 احتمال زیاد سکوئل وسط کار می میره و بقیه بازی توهم اونه و یا فاینال فانتزی10 احتمال زیاد دنیای مشترک با 7 داره یا تو اسکایریم daedra lord مرحله مایند او مدنس همون قهرمان ابلیویون هست. اینا تایید رسمی نشده و تکذیب هم نشده و دلایل زیادی هم براشون هست. مثل یکی بودن ونوم و باس

- - -ویرایش - - -

اینم یه راه حل برای نمایش نوک ها برای کسانی که تو لیستشان پلیر با نوک نیست.
توجه:برا نمایش نوک ها باید به لول هیرو رسیده باشید. یعنی هیروییسم150.000 اگه اشتباه نکنم:d

توصیه:بعد از فولتن کردن نوک ها خودکشی کنید.نوک ها سیو میشه و لازم به ادامه نیست. یا میتونید کشته بشید.
Comrade1984
r/NeverBeGameOver
How to get people to show up in the Nuke tab. *
For all you guys saying you’re having issues finding people in your nuke tabs, I found a way to to get a good amount of players to show up in my nuke tab almost every time I check, and most of the time they’re not being infiltrated either.

Basically make sure your espionage rank is low, has to be in the 500,000 range, and make sure your current Espionage points are at 0.

Also, I always kill myself right after I steal a nuke so that I don’t move up in the ranks.

If you’re ranked high, just infiltrate someones base and as soon you get to their base jump off the platform and kill yourself. Keep doing this until you’re current Espionage points are at 0, and then like I said, it usually takes like a day for the game to update your Espionage rank which will put you in the 500,000s and from there you’ll have no problem finding people in your nuke tab, not being infiltrated.

Konami’s servers are crap, so it usually takes about a day for the game to update your rank.

The only issue with this method, is that you’ll lose a good amount of GMP by not completing the fob mission, but I don’t care, I’m just trying to disarm as many nukes as possible as fast as possible. A quick way to make GMP without doing much by the way, enable your PF in the security challenge, you’ll have tons of players infiltrating your base while you’re on and offline and if your base is halfway decent you’ll get tons of GMP and rewards to compensate for all the failed FOB infiltration's when stealing Nukes.

- - -ویرایش - - -

:d
اینم برا عوض کردن حال و هوای تاپیک:d
1i2l_c5qtmmx.jpg

hamedbm

کاربر سایت
Aug 31, 2012
42
نام
حامد
قضیه انتقام از اسکال فیس که به سرانجام رسید و چپتر یک کلا در مورد انتقام بود حالا زیرو بحثش جداست چپتر دو هم قضیه بیگ باس و ونوم و درد فانتوم و ... بود دیگه

چی بگم والا قانع نشدم ..

ps3 رو فقط نگه داشتم تو عید یبار دیگه mgs4رو بازی کنم .. خداییش اخرته بازی بود .. بعد میفروشمش..

خوب شد فانتوم پین رو این اجرا شد وگرنه اینم از دست میدادم ..

Meysam.Kratos

کاربر سایت
May 7, 2011
36
دقیقا من هم ps3 رو 99 درصد بخاطر متال4 نگه داشتم
همون منو اول بازی تو قبرستان مو به تن آدم سیخ میکنه روح آدم رو میفرسته تو آسمون پرواز کنه
من حتی حاظرم دو سه تا دستگاه ps3 بک آپ داشته باشم به خاطر همین قسمت 4 تا آخر عمر

hamedbm

کاربر سایت
Aug 31, 2012
42
نام
حامد
دقیقا من هم ps3 رو 99 درصد بخاطر متال4 نگه داشتم
همون منو اول بازی تو قبرستان مو به تن آدم سیخ میکنه روح آدم رو میفرسته تو آسمون پرواز کنه
من حتی حاظرم دو سه تا دستگاه ps3 بک آپ داشته باشم به خاطر همین قسمت 4 تا آخر عمر

امیدوارم مثل نسخه کالکشن اچ دی یه نسخه بدن رو پی اس 4 که بشه بازی کرد ..

دیگه نمیشه بیشتر از این طول داد و پی اس 4 رو نخرید ..

دو تا کنسولم بدرد آدم نمیخوره ..

اون فریادهای اتااااااااااکاااااااان گفتن سالید ..وای بخدا اون نسخه تک بود ..
لعنت بر اپن ورلد .. لعنت به کونامی

Meysam.Kratos

کاربر سایت
May 7, 2011
36
یه چیزی که هست تو مرحله بیمارستان اگه شخصیت اسماعیل رو واقعی فرض کنیم این تئوری خیلی جالب میشه که دارن بیگ باس رو فریب میدن طبق نقشه هایی که کشیده شد توسط سایفر و آسلات
اون سربازها و اسماعیل طبق نقشه آسلات دارن نقش بازی میکنن مخصوصا روند بازی تو بیمارستان و رفتار سربازها این حس رو القا میکنه
این وسط فقط کوایت که از طرف اسکال فیس ماموره کشتن بیگ باسه و مرد آتشین یکم معادله ها رو بهم زدن

MSF_SE7EN

کاربر سایت
Jan 20, 2016
97
یه چیزی که هست تو مرحله بیمارستان اگه شخصیت اسماعیل رو واقعی فرض کنیم این تئوری خیلی جالب میشه که دارن بیگ باس رو فریب میدن طبق نقشه هایی که کشیده شد توسط سایفر و آسلات
اون سربازها و اسماعیل طبق نقشه آسلات دارن نقش بازی میکنن مخصوصا روند بازی تو بیمارستان و رفتار سربازها این حس رو القا میکنه
این وسط فقط کوایت که از طرف اسکال فیس ماموره کشتن بیگ باسه و مرد آتشین یکم معادله ها رو بهم زدن

والا سربازا که رفتار عجیبی به نظرم نداشتن و هرکسی رو که میدیدن می کشتن، فقط انگار اسماعیل رو اصلا نمیدیدن و من قانع شدم که اسماعیل وجود نداره
اگه طبق نقشه بود اگه سربازا ونوم رو میدیدن تیربارونش نمیکردن(منظورم وقتی هست که شما اگه یکم حواستون نباشه توسط اون هلیکوپتر دیده میشید و اگه هم سربازا ببینن شمارو بهتون شلیک میکنن)

hamedbm

کاربر سایت
Aug 31, 2012
42
نام
حامد
والا سربازا که رفتار عجیبی به نظرم نداشتن و هرکسی رو که میدیدن می کشتن، فقط انگار اسماعیل رو اصلا نمیدیدن و من قانع شدم که اسماعیل وجود نداره
اگه طبق نقشه بود اگه سربازا ونوم رو میدیدن تیربارونش نمیکردن(منظورم وقتی هست که شما اگه یکم حواستون نباشه توسط اون هلیکوپتر دیده میشید و اگه هم سربازا ببینن شمارو بهتون شلیک میکنن)

تو اخر همون اپیزود یک که اسماعیل میخواد بره آمبولانس بیاره تو سالن

مگه انتحاری شلیک نمیکنه بره .. من یادم نیست سربازها جواب شلیک رو میدن؟

MSF_SE7EN

کاربر سایت
Jan 20, 2016
97
تو اخر همون اپیزود یک که اسماعیل میخواد بره آمبولانس بیاره تو سالن

مگه انتحاری شلیک نمیکنه بره .. من یادم نیست سربازها جواب شلیک رو میدن؟

نه من یادم نیست
صدا خفه کن رو پرت میکنه و مره درست جلوی چشم سربازا اونها هم میان سمت صدای صدا خفه کن پرتاب شده ولی هیچی اونجا نیست

hamedbm

کاربر سایت
Aug 31, 2012
42
نام
حامد
نه من یادم نیست
صدا خفه کن رو پرت میکنه و مره درست جلوی چشم سربازا اونها هم میان سمت صدای صدا خفه کن پرتاب شده ولی هیچی اونجا نیست

شب برم خونه یه راند اپیزود یک رو بازی کنم ببینم چه خبره

Meysam.Kratos

کاربر سایت
May 7, 2011
36
درسته اگه یکم بی احتیاطی کنیم سربازا شلیک میکنن ولی اینو باید به پای روند گیم بودن بازی دونست خط اصلی قسمت بیمارستان این بود که ونوم از اونجا خارج بشه و نقشه هم این بود که سربازا پرسنل بیمارستان رو بکشن
تو سالن یه سرباز جلو چشم ونوم پرسنل بیمارستان رو میکشه و حتی خم میشه کارت رو از زمین بگیره ولی مثلا ونوم که زیر تخته رو نمیبینه یا همون صحنه یه پرسنل دیگه از پشت پای ونوم رو میگیره و یه سرباز اونو میکشه عقب ولی باز هم ونوم رو نمیبینه در حالی که ونوم جوری زیر تخته که قسمتی از بدنش واقعا معلومه
یا تو یه سالن پر از تخت که سربازا یکی یکی رو تخت هارو پاکسازی میکنن اونجا اصلا رفتارشون طبیعی نیست یا حداقل من اینطور حس میکنم که انگار خودشون رو زدن به اون راه
یا وقتی که بین جنازه ها اسماعیل به ونوم میگه بی حرکت باش یا خودتو بزن به مردن سربازا یکی یکی به جنازه ها شلیک میکنن ولی درست به اسماعیل و ونوم میرسن دست بر میدارن وقتی سرباز متوجه آب سرم زیر بدن اسماعیل میشه ونوم سرشو بلند میکنه ولی سرباز مکث میکنه و به چهره اون نگاه میکنه درحالی که باید درجا میکشت و به اسماعیل هم که اصلا کاری نداره
اونجا هم که صدا خفه کن پرت میکنه واسه پرت کردن حواس سربازا بود و اون شلیک هم آتش پوششی بود و خودشو پرت میکنه پایین
درکل این تئوری که بیگ باس (ونوم) تو این قسمت باز هم فریب میخوره و آسلات مهربون و سایفر این نقشه هارو چیدن جالبتره به اضافه بیماری روحی و روانی بیگ باس

Meysam.Kratos

کاربر سایت
May 7, 2011
36
گذشته از همه این تفاسیر اصلا تریلر لانچ خودش گویای همه چیزه تریلری که حسن ختام سری و کلا تریلر خداحافظی و تشکر و این همه سال همراهی و ... بود

این راهروی زمان این بازه زمانی از دشت گلها تا بهشت بیرونی داره سرگذشت کیو میگه واقعا

acm5_1.jpg

j81o_2.jpg

3cj_3.jpg

و این حالت اسنیک هم که مربوط به قسمت اول بازیه نسخه کلاسیک
چون همین حالت شیطانی بود که به آینه مشت میزنه و اون صحنه هم تو بهشت بیرونی بود

9d6w_4.jpg

اینجا هم پایان کار بیگ باس تو زنزیبار لند توسط سالید (بجز آخر قسمت 4 )

brst_5.jpg

البته این بحث هارو باید چند صفحه قبل میکردم ولی خب بیشتر نظر دوستان رو میخوندم
بیشترین حسی که بعد از تموم کردن بازی داشتم از همون اول! این بود که بیگ باس تو درد فانتوم بازیچه شد

- - -ویرایش - - -

تو این عکس اسنیک حالت بعد از انفجار هلیکپترو نشون میده
یعنی وقتی پاز منفجر شد یعنی بعد از اینکه اسنیک زخمی شد
جای اون ترکشها تو سرش مشخصه

2pus_0-mgsv-tpp_launch_trailer.mp4_snapshot_02.34_[2016.03.01_15.59.jpg

MSF_SE7EN

کاربر سایت
Jan 20, 2016
97
همونطور که بعضی از دوستان و خود من مطمئن هستم یعنی از اول بودم ونوم خود بیگ باس هست که یا اون رو از طریق هیپنوتیزم منحرف میکنن و آسلات این وسط خائنه یا ما خود باس میخواد که ما اینطور فکر کنیم

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
یه چیز توجه من را جلب کرد.
تو اندینگ که ونوم آینه را میشکنه چرا بیگ باس که اون طرف اینه هست رو چشمش یه زخم مثل ونوم داره؟

- - -ویرایش - - -

کلا این تصویر تو آینه ایراد داره به طور عمدی.
در واقع اگه به اون قسمت که باس را نشون ميده و اون قسمت که ونوم را نشون ميده (زمانی که اینه شکسته) دقت کنید میبینید که بیگ باس تو آینه تصویر ونوم هست و تصویر اصلی ونوم نمیتونه تصویر واقعیش باشه. چون کاملاً قرینه تصویر ونوم تو آینه است. مثلا تصویر خود ونوم تو آینه شکسته داره ونومی را نشون ميده که چشم راستش سالمه و چشم چپش معیوب.
امیدوارم منظورم را گرفته باشید:d

- - -ویرایش - - -

2784106-screenshot_2015-09-17-02-11-32.png

- - -ویرایش - - -

تو عکس بالا دو تا تصویر از ونوم هست. یکی با صورت زخمی و یکی هم با صورت سالم. که البته دومی فقط پیشانی اش معلومه. از لحاظ منطقی قسمتی از عکس که صورت ونوم سالمه نمیتونه تصویر ونوم باشه چون دقیقاً قرینه عکس ونوم تو آینه میشه. ولی باس با صورت زخمی میتونه عکس ونوم باشه .

boss 1988

کاربر سایت
Jun 26, 2015
62
سلام به همگی دوستان عزیز.ممنون بابت اینکه نیمچه ! مقاله قبلی منو خوندین و نظرتون رو گفتین...

راستش رو بخواین داشتم روی یک مقاله بزرگ! بر اساس اون تیوری ( واقعیت) که تو نیمچه مقاله قبلی بهتون گفتم کار میکردم که یه چیزی نظرمو خیلی جلب کرد ممنون میشم اینبار هم همراهم باشید ممنون !

نظرتون چیه بریم به اتاق بیگ باس! جایی که بعد از میشن 46 بیگ باس وارد اتاق میشه و جلو آینه سر میرسد . در ابتدای بازی ،اتاق بیگ باس پر است از سلاح جنگی ! وارد اتاق میشود و جلوی آینه نوار مشخص است که در کنار فانتوم سیگار ! از جانواری بیرون آمده است و قسمت A آن به طرف دوربین است ( به محل قرار گیری جا نواری ، قرص ها ، قیچی و سرنگ دقت کنید) خیلی بیشتر از تصاویر ، به صدای تیراندازی که شنیده میشود دقت کنید و ریتم آن را به خاطر بسپارید1!نتوم سیگار
wopqpxxix01l7bwwahwj.jpg

بیگ باس نوار را بر میدارد ( که قسمت A آن به سمتش است) و وارد واکمن میکند نوار شروع به پخش شدن می شود و دوربین آنچه که درون نوار است را به تصویر میکشد...اینها یادتان باشد چون میخواهم وارد ( آخر مرحله 46 ) شوم جایی که بیگ باس وارد اتاق میشود. همان صدای ریتم تیراندازی که در مرحله اول درون اتاق شنیده میشد ، اینجا هم شنیده میشود! با این تفاوت که در اتاق خبری از آن همه سلاح و موشک و از همه مهم مهم مهم مهم مهم تررررر! فانتوم سیگار جلو آینه نیست!

همه چیز دقیقا سر جایش است به جز فانتوم سیگار ! مگر این قسمت آخر ، همانی نیست که در ابتدای شروع بازی نشانمان دادند؟ از سر و صداها معلوم است که این همان صحنه ابتدایی است ( به ریتم صدا ها خوب گوش دهید) قرص ها و قیچی و سرنگ هم سر جایش است !
در همان مرحله آخر بیگ باس وارد اتاق میشود نوار را از جیب خود خارج میکند و قبل از اینکه در واکمن بگذارد ، نوار را جلوی آینه میگذارد ( توجه کنید که درست قبل از گذاشته شدن نوار درون واکمن در میشن اول نوار روی قسمت A بود ) ولی در مرحله آخر نوار قیل از اجرا روی قسمت B قرار دارد
img_7591.jpeg

عکس فوق را ببینید . بیگ باس بعد از این صحنه نوار را بر میرداند و جلو آینه میگذراد به طوریکه درست قبل از اجرای آن طرف ب آن جلو دوربین است ...با قسمت اول بازی جور در نمی آید!

MGSV-E3-2015-Trailer-Cassette-Tape-Player.jpg

بعد از اجرای نوار ، نوار را از واکمن بیرون میاورد و وارد دستگاه ریکوردر میکند ، ( خودتان را برای یه چیزی آماده کنید !) شکه می شوید!)
wqj0lvfd6x9f32iz0zks.jpg
[/URL][/IMG]

این دستگاه ریکوردر چراغش سبز می شود به یک کنسول MSX وصل می شود !
9lglib600uithg6nz6ss.jpg
[/URL][/IMG]
این دستگا که در عکس پیداست یک کنسول msx است .... نوشته روی نوار همان ماموریت سالید اسنیک است نه؟ ( اینواز قبل همه میدونیم) اما این نوار به یک کنسول MSX وصل میشود میدانید چه معنی ای می دهد؟

یعنی بیگ باس ( همین جناب شاخ دار ) در نسخه METAL GEAR کنترل سالید اسنیک را بر عهده دارد ! و او را بازی میدهد . توجه کنید که کنسول در دست این جناب شاخ دار است ! و اوست که در نسخه اولیه متال گیر سالید را بازی می دهد ! و او را کنترل می کند ( در آن نسخه بیگ باس در کدک سالید را کنترل میکردذ ) مگر این جناب شاخ دار نسخه تقلبی نبود؟ اگر دو بیگ باس باشند طبق آن ، بیگ باس اصلی هدایت سالید را برعهده دارد ! بیگ باس اصلی است که رییس سالید در حمله به آوتر هاون است .متوجه میشید چی می خوام بگم؟
نتیجه : همان شخصی که سالید را کنترل می کند بیگ باس اصلی است == این جناب شاخدار در اتاقش کنسول MSX است !=======بیگ باس اصلی فرعی نداریم .:d

بعد از تمام شدن شدن وقایع متال گیر 1 ( چراغ سبز کنسول MSX خاموش میشود ) و
چراغ آبی رنگ روشن میشود ( این چراغ آبی رنگ همان لایت بار دسته پلی استیشن 4 است که روشن میشود)
gxpbrl2deu6ukogdrndo.jpg
[/URL][/IMG]

چرا دسته پلی استیشن؟ بازی که روی 360 و کامپیوتر هم عرضه شده؟ جواب :::: در عکس فوق مارک سونی در پایین دستگاه MSX قرار دارد ...2- کوجیما JAPANESE است! 3- فقط دوال شاک 4 چراغ دارد تا بتواند آنرا نشان دهد:dگوجیما قبلا هم از دسته ps در بازی متال 4 جهت کنترل mk2 استفاده کرده
اینم کنسول MSX که در بازی درد فانتوم روی میز بیگ باس است !
TSuXCOK.jpg

روشن شدن چراغ آبی دسته دوال شاک 4 به این معنی است که بیگ باس پس از وقایع متال گیر 1 ، یگ ماموریت ( غلطی) انجام میدهد که آن اتفاق در کنسول ps4 می افتد ( the phantom pain) بیگ باس معلوم نیست چه غلطی می کند بعد از متال گیر 1 و تمام شدن وقایع آن ( چراغ کنسول msx هم زمان با روشن شدن دوال شاک 4 خاموش میشود) که با صورت خونی و شاخ بلند وارد اتاق می شود . پشت سرش آرم diamond dogs به آرم outer heaven تغییر کرده است !
راز مشخص شدن آن ماموریت بیگ باس و اینکه چه اتفاقی بعد از وقایع msx ، در the phantom pain می افتد این است که آرم outer heaven را بدست آورید !
maxresdefault.jpg

باید کاری کنید تا این آرم ( آوتر هاون) جایگزین آرم ( دایموند داگز) شود ! تا بفهمیم بعد از متال گیر msx ، چه اتفاقی افتاد که بیگ باس با صورت خونی جلو آینه سر رسید !
یادتان باشد که با این آرم چقدر قبل از بازی مانور دادند ! کوجیما 10 بار با این آرم در محافل ظاهعر شد ! قطعا یه یک صحنه کوتاه چند ثانیه ای ختم نمی شود!
من خودم توانستم جمجمه این آرم را آزاد کنم ! اما بک گراند آن مانده ! نمیدانم چند نفر شما موفق به باز کردن آرم آوتر هاون شده اید . توجه کنید که دقیقا آرم عکس فوق باید آزاد شود! ( شبیه این آرم در بازی یافت میشود، آنها نع!)
kd4yzc6exjr2s8n7xto1.jpg
[/URL][/IMG]

بنده این قسمت از آرم آوتر هاون را باز کرده ام . اما موفق به باز کردن بک گراند آن نشدم ( باید آرم تکمیل شود) بهتان قول میدهم بعد از باز کزدن این آرم و تشکیل آوتر هاون ! اتفاقی می افتد...و در آن متوجه میشویم که با دوال شاک 4 قرار است با بیگ باس و در آوترهاون چه غلطی انجام دهیم که با صورت خونی در آخر بازی و آرم آوترهاون! مشتی به آینه میکوبیم!
نظرتان راجع به این ماموریت چیست ؟
big-boss-demon.jpg

این عکس در وبسایت رسمی بازی وجود دارد . وب سایتی معتبر خارجی هم ازین عکس در نقدش استفاده کرده !

آب دستتان است زمین بگذارید و به دنبال تکمیل اوترهاون و جایگزین کردن آرم آوترهاون با دایموند داگز باشید!
تا راز آن صحنه که بیگ باس جلو آینه است و خون آلود و پشت سرش آرم آوتر هاون جایگزین دایموند داگز است ، فاش شود!
9.jpg

ممنون که خوندین ! نظرات فراموش نشه ... لطفا به دنبال تکمیل آوترهاون باشید!

MSF_SE7EN

کاربر سایت
Jan 20, 2016
97
بنده در حال حاضر آرم آوتر هیون بیگ باس رو دارم
برای بدست آوردنش هم باید مرحله 46 تمام کار های فرعیش رو انجام بدید
نکته جالب ازم OH وجود قسمت شکسته جمجمه هست که دقیقا با جای شاخ ونوم فرقی نداره

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر