SPOILER: The MGS V TPP Spoiler Thread

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
:d

این تاپیک واقعا نیازه؛ یعنی واسه هر بازی ای واقعا نیازه که یه تاپیک باشه در مورد داستان یک بازی بحث بشه بدون اینکه تو تاپیک اصلی چیز بزرگی اسپویل بشه.

نکات:

1- اسم تاپیک مشخصه؛ همه چی در مورد داستان بازی و بحث در موردش، حتی نکات غیر داستانی مثلا یه سری از ویژگی های گیم پلی و امکانات که شاید کسی نخواد بدونه و خودش میخواد کشفش کنه، این جا بحث میشه کلا.

2- از تگ اسپویلر لازم نیست استفاده کنید.

این آخرین هشدار بود. اگه هنوز بازی رو تموم نکردید این جا وارد نشید.

MSF_SE7EN

کاربر سایت
Jan 20, 2016
97
این تیکه ی کوجیما به کونامیه! وقتی که اسمش رو از روی بازی برداشتن و کوجیما پروداکشنی نبود دیگه روی جلد بازی اینا...میگه اسممونو پاک کردی کونامی ولی خاطره ملت رو که نمیتونی پاک کنی.

عمرا
میلر و لیکویید با هم دیگه دشمنن میتونی از متال گیر سالید 1 اگر بازی کرده باشی اینو متوجه بشی...میلر میره سراغ سالید اسنیک...تا زمانی هم که نفهمیده بود بیگ باس و ونوم فرق دارن با بیگ باس خوب بود بعدش هم میره سراغ ونوم و به بیگ باس اصلی پشت میکنه نه ونوم.

دوست عزیز آیا نمیشه از این نتیجه گیری کرد خاطرات ونوم رو به هیچ وجه نمیتونستن پاک کنن؟ و این جمله با داستان فنتوم یین تناقض داره؟!
من هم قبلا خونده بودم که این جمله کوجیما به کونامیه ولی چرا وقتی روی علامت GZ گرفته میشه این جمله گفته میشه؟

Big Snake

کاربر سایت
Oct 27, 2015
45
اصلا امکان نداره اپیزود 46،آخرین اپیزود باشه.اونم تازه 51 اپیزود داریم،مثل این میمونه که یک سریال 51 قسمتی نگاه کنی اما قسمت آخرش قسمت 46 باشه..باور کنید اپیزود 46 پایان اصلی بازی نبوده و نیست!!!اینم بگم من تمام 63 اینجا رو خواندم و‌خیلی وقته اینجا رو دنبال می کنم...بنظرم ونوم اسنیک موقعی که نوار رو‌میزاره تو اون دستگاهه و چهره اش خونی میش داره میره به جنگ‌سالید اسنیک...یاده آهنگ the man who sold the world افتادم...یه جا میگه ما باید خیلی وقت پیش مرده باشیم!!!اما اوایل آهنگ‌میگه من فکر می کردم تو خیلی وقت پیش مردی..حتی آهنگ هم یجورایی تناقض داره!!!

.::Snake::.

کاربر سایت
Feb 8, 2014
105
نام
یوحنا
یاده آهنگ the man who sold the world افتادم...یه جا میگه ما باید خیلی وقت پیش مرده باشیم!!!اما اوایل آهنگ‌میگه من فکر می کردم تو خیلی وقت پیش مردی..حتی آهنگ هم یجورایی تناقض داره!!!

فکر نمی کنم اینطوری باشه. شاید چون شما نسخه اصلی رو گوش دادی قاطی کردی. چون نسخه اصلی آهنگ و بقیه کاورها میگن تو خیلی وقت پیش مردی اما برای فانتوم پین میگه ما (احتمالا ونوم و باس) مردیم. این تغییر تکست آهنگ برا این بوده تا با ذاستان اصلی همخوانی داشته باشه وگرنه تناقضی نیست.

در ضمن این فرضیه که میگین چپتر سوم کلش سخنرانی کاز هست به نظرم اشتباهه. چون توی اون کات سین صحنه ای رو نشون میده که آسلات هدفون داره که این صحنه داخل Coming in Chapter 2 اومده بود پس چطوری میتونه جزو چپتر سه باشه؟

و همینطور به نظرم خیلی به این فرضیه ها دل نبندید و با چشم سرگرمی نگاه کنین. حتی NBGO که اینقدر هر روز تاپیک میزنن به خیلی هاشون اعتقادی ندارن و اگه ببنین همه دنبال دیسارم بمبن نه تیوری ها. این فرضیه ها بعضی هاشون با عقل جور در میاد و به آدم امیدواری میده اما میتونه همش غلط باشه.
من خودم قبل انتشار همه فرضیه های کانال PythonSelkan رو دیدم (۹ ساعت بودن) و خیلی کم کم بهشون دل بستم. فرضیه هاشم کاملا با عقل جور در می اومد و میشه گفت کانال به مراتب بهتری بود نسبت به ردیت. اما آخرش چی شد؟ اپیک فیل شدم. :D اینو بخاطر این گفتم که مثل چند صفحه قبل یهو دوباره همه زانو غم بغل نکنین. :D

آخرین ویرایش:

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
این تیکه ی کوجیما به کونامیه! وقتی که اسمش رو از روی بازی برداشتن و کوجیما پروداکشنی نبود دیگه روی جلد بازی اینا...میگه اسممونو پاک کردی کونامی ولی خاطره ملت رو که نمیتونی پاک کنی.

عمرا
میلر و لیکویید با هم دیگه دشمنن میتونی از متال گیر سالید 1 اگر بازی کرده باشی اینو متوجه بشی...میلر میره سراغ سالید اسنیک...تا زمانی هم که نفهمیده بود بیگ باس و ونوم فرق دارن با بیگ باس خوب بود بعدش هم میره سراغ ونوم و به بیگ باس اصلی پشت میکنه نه ونوم.

محمد رضا حال بحث ندارم. درست هم یادم نیست ولی انگار کد تاکر یه جا میگه که مرد یک پا در میان کانتینر ها داره یا کسی ملاقات می‌کند و قبلا فکر می کردن منظورش ساهالانتروپوس هست ولی الان میگن میلر هست و داره قول همکاری با لیکویید را میده.
اگه هدف میلر انتقام از باس باشه، یعنی از اول جریانات را بدونه و با سایفر در ارتباط باشه، احتمال همکاریش با ایلای هست

- - -ویرایش - - -

یه تئوری هست که میگه اصلا ونوم را جراحی نکردند. چون دکتر میگه ما برای محافظت ازت جراحیت میکنیم و تو سکانس بعد میگه برا محافظت از تو صورتت را باند پیچی می کنم. خب برا چی این کار را میکنه؟
من میگم این ونوم خود باس هست و آسلات اومده یه چیزی تزریق کرده وقتی تو کما بوده بهش تا دچار توهمش کنه ( همونطور که تو کل بازی هست) و قضیه این جراحی هم آزمایش کردن تاثیر داروهاست.

MSF_SE7EN

کاربر سایت
Jan 20, 2016
97
محمد رضا حال بحث ندارم. درست هم یادم نیست ولی انگار کد تاکر یه جا میگه که مرد یک پا در میان کانتینر ها داره یا کسی ملاقات می‌کند و قبلا فکر می کردن منظورش ساهالانتروپوس هست ولی الان میگن میلر هست و داره قول همکاری با لیکویید را میده.
اگه هدف میلر انتقام از باس باشه، یعنی از اول جریانات را بدونه و با سایفر در ارتباط باشه، احتمال همکاریش با ایلای هست

- - -ویرایش - - -

یه تئوری هست که میگه اصلا ونوم را جراحی نکردند. چون دکتر میگه ما برای محافظت ازت جراحیت میکنیم و تو سکانس بعد میگه برا محافظت از تو صورتت را باند پیچی می کنم. خب برا چی این کار را میکنه؟
من میگم این ونوم خود باس هست و آسلات اومده یه چیزی تزریق کرده وقتی تو کما بوده بهش تا دچار توهمش کنه ( همونطور که تو کل بازی هست) و قضیه این جراحی هم آزمایش کردن تاثیر داروهاست.

خب اینو که من قبلا گفته بودم;d
من هم همین فکر رو میکنم که یا میلر از حقیقت خبر داره یا آسلات کلید حل معما دست یکی از دوتاست!

Big Snake

کاربر سایت
Oct 27, 2015
45
نه اتفاقا شما ماله کرت کوبین رو گوش بده اول میگه «تو» خیلی وقت پیش مردی اما آخرای آهنگ میگه «ما» خیلی وقت پیش مردیم،متن اش تو گوگل سرچ کن نگاه کن حتی ماله David Bowie هم همینطوره...ناسلامتی چند ماهه داریم این آهنگ‌رو گوش میدم عزیزم:) در موپرد پاراگراف دوم حرف شما،اون تیکه ماله چپتر دوم بود نه سوم!حتی تو‌آپارات و یوتیوب هم هست...یه سوال هم ذهنم رو‌مشغول کرده این که چطور مدیک که این همه ترکش و همه چیز رفت تو بدنش و سرو کله اش اول به کما نرفت..اما بیگ باس که تقریبا موقع انفجار فقط صورتش زخمی شد درجا بیهوش و به کما رفت...من حس ششمم(:D) بهم میگه یا مدیک،یا بیگ باس یکیشون اصلا به کما نرفتن!!بازی هم سوم شخصه(تو) تو داستان های سوم شخص یه نفر داره این وقایع رو تعریف میکنه...راستی موقعی کع تو اپیزود 51 نارنجک جلو اسنیک منفجر شد،یاده اون صحنه پرت شدن خودش و‌اسماعیل افتاد موقعی که ویگن از اسانسور اومد بیرون؟!...اون فریاد Nooo موقعی که ونوم فکر کرد لیکویید اسنیک مرده،برا چی بود؟اصلا چطور ممکن یا یه جراحی پلاستیک و یه هیپنوتیزم یک نفر اینقدر شبیه کسه دیگه ای بشه؟!...اصلا فانتوم‌ پین فضای عجیی و راز الود و البته ساکت ای داشت...«سکوت»

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
چقدر خوب که تاپیک دوباره راه افتاده و چقدر خوب که بعد از سه ماه بالاخره به فکر نوکلیر دیس ارمامنت افتادید :d

.::Snake::.

کاربر سایت
Feb 8, 2014
105
نام
یوحنا
نه اتفاقا شما ماله کرت کوبین رو گوش بده اول میگه «تو» خیلی وقت پیش مردی اما آخرای آهنگ میگه «ما» خیلی وقت پیش مردیم،متن اش تو گوگل سرچ کن نگاه کن حتی ماله David Bowie هم همینطوره...ناسلامتی چند ماهه داریم این آهنگ‌رو گوش میدم عزیزم:) در موپرد پاراگراف دوم حرف شما،اون تیکه ماله چپتر دوم بود نه سوم!حتی تو‌آپارات و یوتیوب هم هست...یه سوال هم ذهنم رو‌مشغول کرده این که چطور مدیک که این همه ترکش و همه چیز رفت تو بدنش و سرو کله اش اول به کما نرفت..اما بیگ باس که تقریبا موقع انفجار فقط صورتش زخمی شد درجا بیهوش و به کما رفت...من حس ششمم(:D) بهم میگه یا مدیک،یا بیگ باس یکیشون اصلا به کما نرفتن!!بازی هم سوم شخصه(تو) تو داستان های سوم شخص یه نفر داره این وقایع رو تعریف میکنه...راستی موقعی کع تو اپیزود 51 نارنجک جلو اسنیک منفجر شد،یاده اون صحنه پرت شدن خودش و‌اسماعیل افتاد موقعی که ویگن از اسانسور اومد بیرون؟!...اون فریاد Nooo موقعی که ونوم فکر کرد لیکویید اسنیک مرده،برا چی بود؟اصلا چطور ممکن یا یه جراحی پلاستیک و یه هیپنوتیزم یک نفر اینقدر شبیه کسه دیگه ای بشه؟!...اصلا فانتوم‌ پین فضای عجیی و راز الود و البته ساکت ای داشت...«سکوت»

خب منم همین رو میگم. اون کات سین مال چپتر دومه. طرف حرفم کسایی بود که فکر میکردن کل چپتر سوم همون یه دونه سخنرانیه.

اما درباره اون که میگین یکیشون به کما نرفته به نظرم درست نیست. تو نوارهای تروث که زیرو میره قبرس برای دیدن بیگ باس میشنوین که اونجا دکتر میگه جفتشون (که ونوم هم شامل میشه) تو کما هستن.

پ.ن: من نمیدونم چرا اینقدر ونوم رو شبیه بیگ باس میدونید. به نظرم ونوم فقط قیافه ی بیگ باس رو داشت و یه سری اطالاعات ناقص از گذشته اش. (با توجه به نوارهایی که تو کشتی ضبط شدن و آسلات مقابل هر چیزی که میبینه ونوم درست به یاد نمیاره اثرات کما رو بهونه میکنه.) همینطور اصلا رفتارش شبیه بیگ باس فعلی نبود. بیگ باسی که ما دیدیم تو این نسخه اصلا براش مهم نیست که داره سربازشو میفروشه. حتی وقتی آسلات میگه ما مردم بیمارستان رو در معرض تیر قرار میدیم هیچ مخالفتی نداره و حتی با نقشه زیرو هم مخالفتی نمیکنه. بعدش هم که میره اوتر هیون بسازه که اونم اصلا تحقق رویای باس نبود در باطن و نتیجه عکس داد. اما ونوم اسنیک حتی میشه گفت از سالد اسنیک هم وفادارتر و مهربون تر بود.(با توجه به صحبتای کوجیما که میگفت یه اسنیک شیطانی میبنیم این مهربون بودن ونوم اسنیک یکی از بدترین نکته های داستانی بود برام.)

چقدر خوب که تاپیک دوباره راه افتاده و چقدر خوب که بعد از سه ماه بالاخره به فکر نوکلیر دیس ارمامنت افتادید

البته با این وضع تاسف باری که Nuclear Tab داره حالاحالاها طول میکشه تا همه بمبا اتمی از بین برن. من که هر وقت رفتم تو تب کلا دو تا آدم نشون میده که نمیشه بهشون حمله کرد. ازاون جهت هم یه ساب ردیت دیگه به اسم Patriots هست که همینطوری داره بمب میسازه و شدبدا با خنثی کردن مخالفه.

مسئله اصلی اینه که آیا خود بیگ باس واقعی به همین رذلی هست که میشن تروت میگه؟ اون فرمانده ای که تو MSF آخرین سربازش تو دستاش جون داد داشت دیوونه میشد و نزدیک بود خودش را به کشتن بده، چطور تو عرض نه سال و بدون هیچ دلیل منطقی تبدیل میشه به یه موجود پست و خود خواه؟ اصلا همچین چیزی منطقی هست؟
فرمانده ای که یه زمانی حاضر بود تا جونش را برای سرباز هاش به خطر بندازه چطور ممکنه بیاد و خیلی راحت به همه چیز پشت پا بزنه؟

خب این چیزی بود که کوجیما همیشه بهمون وعده داده بود که تو فانتوم پین معلوم میشه اما بهمون کلک زد.
نمیخوام بی احترامی کنم، اما مشکل شما دوستا اینه که می خواید ضعف های داستانی بازی رو یه طوری توجیه کنید به هر نحوی.
http://www.metalgearinformer.com/?p=13583

آخرین ویرایش:

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
مسئله اصلی اینه که آیا خود بیگ باس واقعی به همین رذلی هست که میشن تروت میگه؟ اون فرمانده ای که تو MSF آخرین سربازش تو دستاش جون داد داشت دیوونه میشد و نزدیک بود خودش را به کشتن بده، چطور تو عرض نه سال و بدون هیچ دلیل منطقی تبدیل میشه به یه موجود پست و خود خواه؟ اصلا همچین چیزی منطقی هست؟
فرمانده ای که یه زمانی حاضر بود تا جونش را برای سرباز هاش به خطر بندازه چطور ممکنه بیاد و خیلی راحت به همه چیز پشت پا بزنه؟

- - -ویرایش - - -

خب منم همین رو میگم. اون کات سین مال چپتر دومه. طرف حرفم کسایی بود که فکر میکردن کل چپتر سوم همون یه دونه سخنرانیه.

اما درباره اون که میگین یکیشون به کما نرفته به نظرم درست نیست. تو نوارهای تروث که زیرو میره قبرس برای دیدن بیگ باس میشنوین که اونجا دکتر میگه جفتشون (که ونوم هم شامل میشه) تو کما هستن.

پ.ن: من نمیدونم چرا اینقدر ونوم رو شبیه بیگ باس میدونید. به نظرم ونوم فقط قیافه ی بیگ باس رو داشت و یه سری اطالاعات ناقص از گذشته اش. (با توجه به نوارهایی که تو کشتی ضبط شدن و آسلات مقابل هر چیزی که میبینه ونوم درست به یاد نمیاره اثرات کما رو بهونه میکنه.) همینطور اصلا رفتارش شبیه بیگ باس فعلی نبود. بیگ باسی که ما دیدیم تو این نسخه اصلا براش مهم نیست که داره سربازشو میفروشه. حتی وقتی آسلات میگه ما مردم بیمارستان رو در معرض تیر قرار میدیم هیچ مخالفتی نداره و حتی با نقشه زیرو هم مخالفتی نمیکنه. بعدش هم که میره اوتر هیون بسازه که اونم اصلا تحقق رویای باس نبود در باطن و نتیجه عکس داد. اما ونوم اسنیک حتی میشه گفت از سالد اسنیک هم وفادارتر و مهربون تر بود.(با توجه به صحبتای کوجیما که میگفت یه اسنیک شیطانی میبنیم این مهربون بودن ونوم اسنیک یکی از بدترین نکته های داستانی بود برام.)

البته با این وضع تاسف باری که Nuclear Tab داره حالاحالاها طول میکشه تا همه بمبا اتمی از بین برن. من که هر وقت رفتم تو تب کلا دو تا آدم نشون میده که نمیشه بهشون حمله کرد. ازاون جهت هم یه ساب ردیت دیگه به اسم Patriots هست که همینطوری داره بمب میسازه و شدبدا با خنثی کردن مخالفه.

اون ساب ردیت پاتریوتس که پاتوق رسمی نوک ساز هاست. نوک تب هم یکی از بچه های NBGO به کونامی توییت کرد و جواب دادن :noted
این قضیه نوک تب هم فیلم خود کونامی هست برا کش دادن قضیه و چاپیدن بیشتر ملت. الان فلنتروپی رسما کار زیادی نمیتونه بکنه و اوضاع بیشتر به نفع پاتریوتس هست. ولی اوضاع صد در صد تغییر می کند.

آخرین اپدیت تعداد نوک ها :
PS4 820
Xone 110
Ps3 250
X360 85
Steam 5450

- - -ویرایش - - -

یه چیز جالب :
سایه باس توgz با چهرش فرق داره و سایه یه فرد با مو کوتاه هست. تو پرولوگ و میشن تروت هم همین‌طور. ولی تو خود tpp سایه ونوم همون سایه باس هست.

MSF_SE7EN

کاربر سایت
Jan 20, 2016
97
دوستا انقدر میشه از بازی نکته در آورد مثل همین شخصیت ونوم! خیلی شخصیت خوبی داره همیشه گذشت میکنه بعد آخر بازی با اون خنده شیطانی خودش همه چی رو زیر سوال می بره!
آخر بازی مشت زدن اسنیک توی ایینه که دستشو سالم نشون میده!
latest

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
خب این چیزی بود که کوجیما همیشه بهمون وعده داده بود که تو فانتوم پین معلوم میشه اما بهمون کلک زد.
نمیخوام بی احترامی کنم، اما مشکل شما دوستا اینه که می خواید ضعف های داستانی بازی رو یه طوری توجیه کنید به هر نحوی.
Kojima: MGSV is the story of how Snake became Big Boss, an evil to the entire world ***8211; Metal Gear Informer[/QUOTE]

یه سوال شما یونس بهرامی هستی دیگه؟ :d
خب کوجیما این کار را به بدترین نحوه ممکن انجام داد.
باس از کما بلند میشه و میگه خوب بودن دیگه بسه. حسش نیست. برم بد بشم. من که تو کتم نمیره این قدر لیم و ماسالی شده باشه قضیه.

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
من به دلیل اینکه من در پیشبرد توهمیه این تاپیک دخیل نباشم دیگه تو بحثها شرکت نمیکنم.افرادی که همه نسخه ها رو بازی کردن میفهمن این بازی ضعف داستانی داره.این بازی ناقصه و دلیلشم مشکلات بین کوجیما و کونامی بوده.کوجیمام انسانه خراب کرده با ریسکش...به جاش گیم پلی نابی داد ولی بی هدف!
به امید متال گیری در حد قبلیا
بدرود

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
به جاش گیم پلی نابی داد ولی بی هدف!
گیم‌پلی فقط هسته‌ی خوبی داشت.
------------------------------------------------

من بازی رو تموم کردم. اول این که چقدر پایان ناامیدکننده بود. به من گفتن ۲ تا پایان داره, ولی من پایانی رو دیدم که تهش می‌فهمیم Venom Snake با Naked Snake فرق داره.
اولین نکته اینه که مگه پروژه Les Infant Terribles مگه توی وقتی که Big Boss توی کما بوده اتفاق نمی‌اوفته؟‌ در واقع وقتی که توی کما بوده میان ازش کلون می‌سازن که اون‌جوری که من می‌دونم کار ۱ هفته و اینا هم نبوده که بیگ‌باس اصلی وقتی تو تخت بوده یکی دو هفته اوکیش کنن.
دومین نکته اینه که چطور Kaz نتونست تشخیص بده توی بیمارستان کدوم بیگ‌باسه و کدوم نیست.
سومین نکته اینه که چرا بیگ‌باس باید ۹ سال منتظر می‌موند. چرا ناپدید نشد درست؟‌ در واقع به نظرم این تیکش واقعاً به هیچی نمی‌خونه. نه LIT نه داستانی که توی متال‌گیرهای بعدی می‌بینیم.

این‌جور که من فهمیدم Ocelot در ادامه طرف Liquid رو می‌گیره و از اونور Kaz هم طرف Solid. نکته‌ای که هست چرا اصلاً Ocelot انتخاب باید می‌کرد؟ یعنی من این رو نمی‌فهمم. Ocelot که انقدر با بیگ‌باس نزدیک بوده, و می‌بینه که بیگ‌باس انتخاب اصلیش Solid Snake هست چرا اون رو انتخاب نمی‌کنه. یا اصلاً چرا جلوگیری نمی‌کنن از رودررو شدن اینا؟
سومین نکته اینه که توی متال‌گیر ۱ بیگ‌باس اصلی سالید اسنیک رو می‌فرسته تا ونوم اسنیک رو بکشن. خب آخه چرا؟‌ آیا ونوم اسنیک جز اطاعت خواسته بیگ‌باس بعد بلند شدن از کما کار دیگه‌ای کرده؟
بعد Quiet قضیش چی شد؟‌ صرفاً ناپدید شد؟ اون آیا نفهمید بیگ‌باس اصلیه نیست؟ بیگ‌باس اصلی هیچ‌وقت Quiet رو ملاقات نکرد؟
قضیه Emmerich چی شد؟‌ Emmerich داشت دروغ می‌گفت آیا واقعاً؟ من خودم شخصاً از میلر خوشم نمیومد و بعضی از حرفای این Emmerich هم به نظرم درست بود.

من اپیزود ۵۰ رو تموم نکردم برای همین نمی‌دونم سر Eli چه بلایی اومده یا قضیه چیه.

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد

من بازی رو تموم کردم. اول این که چقدر پایان ناامیدکننده بود. به من گفتن ۲ تا پایان داره, ولی من پایانی رو دیدم که تهش می‌فهمیم Venom Snake با Naked Snake فرق داره.
اولین نکته اینه که مگه پروژه Les Infant Terribles مگه توی وقتی که Big Boss توی کما بوده اتفاق نمی‌اوفته؟‌ در واقع وقتی که توی کما بوده میان ازش کلون می‌سازن که اون‌جوری که من می‌دونم کار ۱ هفته و اینا هم نبوده که بیگ‌باس اصلی وقتی تو تخت بوده یکی دو هفته اوکیش کنن.
دومین نکته اینه که چطور Kaz نتونست تشخیص بده توی بیمارستان کدوم بیگ‌باسه و کدوم نیست.
سومین نکته اینه که چرا بیگ‌باس باید ۹ سال منتظر می‌موند. چرا ناپدید نشد درست؟‌ در واقع به نظرم این تیکش واقعاً به هیچی نمی‌خونه. نه LIT نه داستانی که توی متال‌گیرهای بعدی می‌بینیم.

این‌جور که من فهمیدم Ocelot در ادامه طرف Liquid رو می‌گیره و از اونور Kaz هم طرف Solid. نکته‌ای که هست چرا اصلاً Ocelot انتخاب باید می‌کرد؟ یعنی من این رو نمی‌فهمم. Ocelot که انقدر با بیگ‌باس نزدیک بوده, و می‌بینه که بیگ‌باس انتخاب اصلیش Solid Snake هست چرا اون رو انتخاب نمی‌کنه. یا اصلاً چرا جلوگیری نمی‌کنن از رودررو شدن اینا؟
سومین نکته اینه که توی متال‌گیر ۱ بیگ‌باس اصلی سالید اسنیک رو می‌فرسته تا ونوم اسنیک رو بکشن. خب آخه چرا؟‌ آیا ونوم اسنیک جز اطاعت خواسته بیگ‌باس بعد بلند شدن از کما کار دیگه‌ای کرده؟
بعد Quiet قضیش چی شد؟‌ صرفاً ناپدید شد؟ اون آیا نفهمید بیگ‌باس اصلیه نیست؟ بیگ‌باس اصلی هیچ‌وقت Quiet رو ملاقات نکرد؟
قضیه Emmerich چی شد؟‌ Emmerich داشت دروغ می‌گفت آیا واقعاً؟ من خودم شخصاً از میلر خوشم نمیومد و بعضی از حرفای این Emmerich هم به نظرم درست بود.

من اپیزود ۵۰ رو تموم نکردم برای همین نمی‌دونم سر Eli چه بلایی اومده یا قضیه چیه.

فرهود عزیز چقدر سوال داری! :d
اول از همه گیمپلی:ایراد گیمپلی از نظر شما چی بو.د؟ گیمپلی انقدر غنی بود که اگه از یک پنجم امکانات هم استفاده می کردی بازم بازی را بدون مشکل می شد پیش برد.به شخصه رئال ترین گیمپلی ای بود که تا حالا دیده بودم.سبک مخفی کاری را چند پله ارتقا داد.

سوال هایی که درباره داستان میپرسی جواب کاملش را میتونی تو 60 تا صفحه قبلی پیدا کنی.ولی خب من به طور خلاصه جوابت را میدم:
پایان اصلی بازی همون بود که دیدی و البته ادامش که ونوم به نواری که بیگ باس براش گذاشته گوش میده و باس بهش میگه که ما هر دو بیگ باس هستیم.

پروزه فرزندان وحشتناک 1972 اجرا میشه.بیگ باس تو متال گیر 5 از 1975 تو کما میره و اون قضیه اصلا کاری به فنتوم پین نداره.
کاز تو بیمارستان که بیگ باس را تشخیص میده و میگه:don't you die on me,damn it
اگه تو خود بازی منظورت هست که تو فنتوم پین کاز نابیناست و از طریق پاراسایت داره میبینه و برا همین نمیتونه تشخیص بده که ونوم خود باس نیست.
نه سال خود باس هم تو کما بوده.و کمی قبل تر از ونوم به هوش میاد و در جریان برنامه اسلات و زیرو قرار میگیره.
دلیل انتخاب لیکویید توسط اسلات هم شما اولین نفر هستی که میپرسی.چون این موضوع اصلا تو داستان مطرح نمیشه.
بله ونوم اسنیک بعد از 1984 کم کم یاغی میشه و از اون هدفی که بیبگ باس میخواست بر میگرده و به طور خود مختار عمل میکنه و تبدیل میشه به یه تهدید جهانی.
کوایت هم تنها مواجهش با خود بیگ باس تو بیمارستان بود که باس اتشش زد.و خود کوایت هم دایمند داگز را ترک میکنه ولی زنده میمونه.و هیچ وقت هم نمیفهمه که ونوم خود باس نیست.
امریخ که همه شواهد بر ضدش هست.ولی جدیدا داره گفته میشه که شاید کاز خیانتکار اصلی باشه و امریخ فقط بازیچه دست اون بوده باشه.
ایلای هم ساهالنتروپس را بر میداره و در میره به افریقا ولی بعد ونوم و دوستان میرن ازش پس میگیرن.

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,247

اپیزود 50 تکرار مبارزه با ساهالنتروپوس هستش روی درجه ی سختتر . اون چیزی که شما میگی اپیزود 51 هست که هیچوقت ساختش تموم نشد و فقط به صورت یک ویدئو پخشش کردن که میتونین در یوتیوب ببینینش

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر