SPOILER: The MGS V TPP Spoiler Thread

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
:d

این تاپیک واقعا نیازه؛ یعنی واسه هر بازی ای واقعا نیازه که یه تاپیک باشه در مورد داستان یک بازی بحث بشه بدون اینکه تو تاپیک اصلی چیز بزرگی اسپویل بشه.

نکات:

1- اسم تاپیک مشخصه؛ همه چی در مورد داستان بازی و بحث در موردش، حتی نکات غیر داستانی مثلا یه سری از ویژگی های گیم پلی و امکانات که شاید کسی نخواد بدونه و خودش میخواد کشفش کنه، این جا بحث میشه کلا.

2- از تگ اسپویلر لازم نیست استفاده کنید.

این آخرین هشدار بود. اگه هنوز بازی رو تموم نکردید این جا وارد نشید.

Big Snake

کاربر سایت
Oct 27, 2015
45
خب،من داشتم به این فکر میکردم که چرا اسماعیل(بیگ باس) اونطوری با کوایت جنگید..خب یخورده بهتره نگاه به شرایط اسماعیل تو اون موقع بکنیم یادمون نره کوایت یه دختره ساده نبود که!
اون یکی از بهترین اساسین های XOF بودش.و کاملا مسلح بود اما بیگ باس بیچاره هیچی نداشت از خودش به هرحال باید با یه چیزی از خودش دفاع میکردش دیگه!
درسته؟!

BatiGoal

-_____-
کاربر سایت
Nov 6, 2012
3,330
نام
Mohammad
دمت گرم داداش چشم حتمن میخونم ... ممنون از شما ،لطف داری به من ... ایشالا موفق باشید منم مثل شما کنکوری هستم . اردیبهشت ماه کنکور ارشد دارم والان که این مطلب رو مینویسم کتاب تحلیل سازه دستمه خیر سرم دارم درس میخونم اما فکر این داستان ول کن نیست که :d منم دیگه یواش یواش باید برم سر درس مثل شما

- - -ویرایش - - -

ببخشید شما ( و دوستانی که با شما هم نظرن) که اندیگ رو باورکردین و هر آنچه که دیدین واقعی میدونین و معتقدین که دو بیگ باس وجود داشته من ازتون جند تا سوال دارم.... میشه جوابی برای سوالای من داشته باشین؟ حالا نمیخوام دوباره تکرارشون کنم ، 2 صفحه عقب بزنید همش هست...البته اگه حوصله بحث داشته باشین:d

جوابی وجود نداره. بازی این رو خیلی ساده نشون داده. "خود بازی" و نوارهاش میگن که زیرو برنامه داشت تا یه بیگ باس بدل بذاره و اصلیه هم اونی بود که رفت پی کارش با موتور. حرف شما فقط یه تئوری هست که منم براش احترام قائلم اما حقیقت و فکت همین چیزیه که بازی داره نشون میده:D
بله منطقی نیست به دلایل بسیار اما خب بازی فعلا اینو نشون داده. اپیزود 46 اندینگ GZ و اتفاقات نه سال بعدش رو کامل نشون میده. شاید هم بازی ناقص باشه اما فعلا این داستانشه. اون اسماعیلی که با کاسه بشقاب از خودش جلوی یه دختر دفاع می کرد همون بیگ باس و سرباز افسانه‌ایِ قرن بیستمِ متاسفانه. حداقل تا اینجا چون بازی این رو گفته.
همچنین اضافه کنیم صحنه‌ای از پرولوگ بازی رو که تو اون اسماعیل خودش رو خراب می‌کنه! البته یه سری از دوستان گفتن اون مال سِرم و فلان هست ولی نظر من این نیست. کوجیما می‌خواسته بیگ باس رو تو این نسخه نابود کنه تا به همه بگه اون یه قهرمان نیست. اون فقط و فقط یه آنتاگونیسته که مثله همه‌ی آدم‌ها میترسه و نسبت به جون خودش بزدله. نظر "من" اینه که کوجیما خواست بت خیلی‌ها از جمله خود من رو از بیگ باس نابود کنه.

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
جوابی وجود نداره. بازی این رو خیلی ساده نشون داده. "خود بازی" و نوارهاش میگن که زیرو برنامه داشت تا یه بیگ باس بدل بذاره و اصلیه هم اونی بود که رفت پی کارش با موتور. حرف شما فقط یه تئوری هست که منم براش احترام قائلم اما حقیقت و فکت همین چیزیه که بازی داره نشون میده:D
بله منطقی نیست به دلایل بسیار اما خب بازی فعلا اینو نشون داده. اپیزود 46 اندینگ GZ و اتفاقات نه سال بعدش رو کامل نشون میده. شاید هم بازی ناقص باشه اما فعلا این داستانشه. اون اسماعیلی که با کاسه بشقاب از خودش جلوی یه دختر دفاع می کرد همون بیگ باس و سرباز افسانه‌ایِ قرن بیستمِ متاسفانه. حداقل تا اینجا چون بازی این رو گفته.
همچنین اضافه کنیم صحنه‌ای از پرولوگ بازی رو که تو اون اسماعیل خودش رو خراب می‌کنه! البته یه سری از دوستان گفتن اون مال سِرم و فلان هست ولی نظر من این نیست. کوجیما می‌خواسته بیگ باس رو تو این نسخه نابود کنه تا به همه بگه اون یه قهرمان نیست. اون فقط و فقط یه آنتاگونیسته که مثله همه‌ی آدم‌ها میترسه و نسبت به جون خودش بزدله. نظر "من" اینه که کوجیما خواست بت خیلی‌ها از جمله خود من رو از بیگ باس نابود کنه.
خیلی واضح سربازه از زیر بدنش یه کیسه سرم کشید، چی بگه تا باور کنید آخه؟
پ.ن: کلا این مرحله بیمارستان (هم اولی هم دومی) پر از تناقضای مسخره بود، امیدوارم یه دلیل درستی داشته باشه و به خاطر کمبود وقت اینجوری نشده باشه! مثلا اون پرستاره، دکتر نیم ساعت داره داد میزنه یه چیزی بهش بزن، ولی تا وقتی انگلیسی نگه نمی فهمه:| یا بازی که سیستم خونی شدن لباس و دوش گرفتن و ... داره وقتی اسماعیل چاقو می خوره غیر از 2 تا پارتیکل هیچ افکت دیگه ای نداره:|

boss 1988

کاربر سایت
Jun 26, 2015
62

خب اون قسمت سرباز کیسه سرم رو با پاش کشید بیرون ، کار خرابی نبود
اندینگ گراند زیروس که تو بازی فانتوم پین توش نشون دادن ،بیگ باس و مدیک بمب دوم رو از ....پاز کشیدن بیرون ! که آخر همون مرحله پاز بازی نشون داد که کلهم توهم بیگ باس بوده و پاز خیلی وقت پیش مرده تو همون 9 سال پیش و این اندینگ هم که بمب دوم رو کشیدن بیرون نمیتونه واقعی باشه
خب پس شما با وجود این همه تناقضات ( با قبول وجود 2 بیگ باس) چطور کنار اومدی؟ تناقضاتی مثل نسخه msx... مخفی کاری عجیب کاز از همکاریش با سایفر و مخفی کاریش ازون قرار مرار ها از بیگ باس ، اگه بگیم خب حتما کاز نمیخاسته به رییس قلابی چیزی بگه مثل آسلات، اما واقعیت اینه که اگه وجود دو بیگ باس رو قبول کنیم ، کاز اصلا ازین موضوع بی خبره

boss 1988

کاربر سایت
Jun 26, 2015
62
یه وقت هایی فیلم یا بازی پایان باز دارن ، نکته داستانی باز دارن ، از قصد اینجوری ساخته شدن تا ملت براش تئوری بسازن ! مثل Inception . ( که تقریبا هیچ جای فیلم جواب قطعی در مورد خیلی چیزها نمیده و آخرش هم یهو فیلم تموم میشه و اون جوابی که باید بده رو از قصد نمیده !

اونوقت ملت میشینن تئوری میسازن که همه فیلم خواب بود ، توهم بود ، فلان بود و ... ، که حق دارن و هدف سازنده هم همین بوده

ولی داستان این بازی اینجوری نبود ! خیلی با غرور کامل و هزار مدرک و دلیل و به هزاران روش مستقیما ، دو دستی گوش بازیکن رو میگیره و فریاد میزنه که این شخص ونوم بود و خود بیگ باس نبود !!!

حالا دیگه بریم از سوتی های بازی و همه چی رو به توهم ربط دادن ، تئوری بسازیم که بگیم زورکی بیگ باس بودیم !؟ :D

حالا بماند که اینکار چقدر احمقانست که داستانی بنویسی بر پایه یک تویئست نهایی ، که بعدا جلوتر اون تویئست رو نقض کنی ؟ پس اصلا چرا این تویئست رو گراشتی که نقضش کنی ؟!؟

چه کرده با ملت کوجیما ! :D

شما به سوتی اشاره کردین ... خب شما ببینید که اول بازی ( مرحله بیداری) آسلات ساعت 3 و 7 دقیقه رسید سراغه اسنیک ...اما تو اندیک که تکرار مرحله اول بود ساعت 2 و نیم اومد پیش بیگ باس و تا ساعت 6 پیش بیگ باس بود . خب حالا اگه بگیم این ساعت هایی که رو تصویر اعلام میشه سوتی کوجیما و اون همه ادم بوده ، افکت نور خورشید رو چیکارش کنیم؟ که داره میگه بیگ باس صبح هنگام رفته و آسلات هنوز اونجاست

بعدی هم قضیه پاسپورت بود که اسلات میگه باید هویتت رو به عکس و مشخصات پاسپورت تغییر بدی . خب ینی بیگ باس رفت جراحی و خودش رو شکل عکس پاسپورت کرد ولی بعدها دوباره تصمیم گرفت شیبه چهره واقعی خودش باشه؟
خب اگه اینا سوتی هستن ، کوجیما پروداکشن بعد از چند سال کار تو مهم ترین صحنه های بازی میاد دو تا سوتی بزرگ تحویل ما میده؟ چطور راحت میگذرین ازش . حد اقل یه توضیحی بدین شاید من تو گمراهی باشم :d
تازه قیافه جوان بیگ باس هم هست که حالا ولش کن
ینی از نظر شما این سه تا چیز مهم سوتی ای بیش نیست و نباید آدم رو به فکر بندازه؟ اینطوری که بازی میشه یه مشت کات سین بی مصرف و سوتی با یه گیم پلی غنی . چیزی که خیلی ها میگن

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
یکی از مهمترین مواردی که تئوری آقا @boss 1988 را بهش قوت می ده این مورد هست که Big Boss یک شخصیت کاملا Unique هست یک سرباز فوق العاده با مهارت های خاص تجربه زیادی طی درگیری های مختلف بدست اورده درواقع این ذهنیت را خوده کوجیما به وجود اورده با شخصیت پردازی که از این کاراکتر کرده در سری mgs ، بطوری که بارها در شماره های مختلف روی این موضوع تاکید کرده و تنها افرادی را که همسطح Big Boss می دونه همون Clone هایی هستند که وجود دارند.

حالا در پایان بازی به ما نشان می ده که کسی که در هلکوپتر جلو Big Boss پرید و جونش را نجات داده یک Medic معمولی یا یک سرباز معمولی بوده ، که در بیمارستان صورتش را عوض می کنند و نقش Big Boss را بازی می کنه ، با تمام اون مهارت ها .قبول کردن این موضوع مساوی تخریب شخصیت اصلی بازی است که سال ها برای ما حکم یک قهرمان را داشته و حالا ما چاره ای نداریم جز این که شخصیت چندین ساله Big Boss را یک آدم معمولی در نظر بگیریم که هر کسی می توانسته جاش باشه.

اگر فرض بگیریم مطلب بالا درست باشه و هر دو شخصیت وجود داشته باشند ، چطور امکان داره یک Medic که 9 سال در کما بوده در سطح یک ابر سرباز مثلBig Boss بتوانه جریانات را کنترل کنه؟! منظور من این است که همچین داستان سطح پایینی از سازنده ای مثل کوجیما خیلی بعیده و همچنین دور از ذهن.

به نظر من در مورد هر دو تئوری دوشخصیتی بودن Snake و وجود شخص دوم با نام Ahab دارای تناقضاتی هست که اگر خوب بهشون دقت کردین پاسخ منطقی براشون پیدا نمی کنید.

boss 1988

کاربر سایت
Jun 26, 2015
62
یکی از مهمترین مواردی که تئوری آقا @boss 1988 را بهش قوت می ده این مورد هست که Big Boss یک شخصیت کاملا Unique هست یک سرباز فوق العاده با مهارت های خاص تجربه زیادی طی درگیری های مختلف بدست اورده درواقع این ذهنیت را خوده کوجیما به وجود اورده با شخصیت پردازی که از این کاراکتر کرده در سری mgs ، بطوری که بارها در شماره های مختلف روی این موضوع تاکید کرده و تنها افرادی را که همسطح Big Boss می دونه همون Clone هایی هستند که وجود دارند.

حالا در پایان بازی به ما نشان می ده که کسی که در هلکوپتر جلو Big Boss پرید و جونش را نجات داده یک Medic معمولی یا یک سرباز معمولی بوده ، که در بیمارستان صورتش را عوض می کنند و نقش Big Boss را بازی می کنه ، با تمام اون مهارت ها .قبول کردن این موضوع مساوی تخریب شخصیت اصلی بازی است که سال ها برای ما حکم یک قهرمان را داشته و حالا ما چاره ای نداریم جز این که شخصیت چندین ساله Big Boss را یک آدم معمولی در نظر بگیریم که هر کسی می توانسته جاش باشه.

اگر فرض بگیریم مطلب بالا درست باشه و هر دو شخصیت وجود داشته باشند ، چطور امکان داره یک Medic که 9 سال در کما بوده در سطح یک ابر سرباز مثلBig Boss بتوانه جریانات را کنترل کنه؟! منظور من این است که همچین داستان سطح پایینی از سازنده ای مثل کوجیما خیلی بعیده و همچنین دور از ذهن.

به نظر من در مورد هر دو تئوری دوشخصیتی بودن Snake و وجود شخص دوم با نام Ahab دارای تناقضاتی هست که اگر خوب بهشون دقت کردین پاسخ منطقی براشون پیدا نمی کنید.
منم موافقم با شما یه دکتر ساده بشه رییس بزرگ؟؟؟آخه ... اصلا اینطوری پروژه ای که بازی متال گیر سالید بر پایه اون شکل گرفته زیر سوال میره
les enfanse tribbles اینطوری اگه هر کسی بتونه رییس بزرگ بشه چرا پس کلون سازی ؟ چرا سایفر 500 تا بیگ باس افسانه ای نداد بیرون بعدش؟( بعد از موفقیت عملیات بدل سازی) پروژه موفقی بود که تصور کنید 500 تا بیگ باس باشه دیگه سایفر تمام افرادش میشن بیگ باس و دیگه جهان رو تسخیر میکنن:d

Big Snake

کاربر سایت
Oct 27, 2015
45
جواب بیشتر سوالتتون تو آهنگ The Phantom Pain هستش برید دانلود کنید با دقت گوش کنید!
اصلا جریان چی بود تو بازی اصلا اسنیک هر چی می دوید خسته نمی شد!
شاید باورتون نشه اگه ما بخوایم وجود این بدل این بیگ باس رو باور کنیم،از نظره من ونوم اسنیک با اینکه فقط یک بدل از بیگ باس بود اما از خوده بیگ باس خیلی بهتر بود کلا حرفه ای تر عمل می کرد!
قضیه بو میده آقا جان!:d

vrp_vahid

کاربر سایت
Dec 15, 2013
1,060
اقا بهترین اسلحه ها برای FOB mission ها کدومه ؟ کدوم و پیشنهاد میدین ؟

یه آنتراک وسط بحثتون هم میشه :D

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,260
نام
امیر حسین
شما که میگید ما بیگ بلس اصلی هستیم ( خیلی مسخرست که تو مرحله 46 بگه، کل بازی دروغ گفته شده بهتون، بعد حالا بگیم باز همین چیزی هم که گفتن دروغ بوده! بعد هر اتفاقی بیفته رو بندازن گردن توهم! )
حالا... اگر ما بیگ باس اصلی بودیم، چرا DNAهه ایلای به بیگ باس نمیخورد پس؟

در مورد کاز هم که این بنده خدا توی همون PW هم با تمام نزدیکیش باز هم خیلی چیزا مثل رابطش با Zero رو از بیگ باس مخفی میکرد:-"

hosein_xz

کاربر سایت
Apr 30, 2014
65
نام
حسین
[video=aparat;rdOoD]http://www.aparat.com/v/rdOoD[/video]
این کلیپ عالی بود.
you're a phantom of my past
Do you expect me to last,this way?
قشنگ این تئوری که بیگ باس نمیخواد گذشتش باشه رو تایید میکنه و ونومو نمادی از گذشتش میدونه
فاااک

boss 1988

کاربر سایت
Jun 26, 2015
62
شما که میگید ما بیگ بلس اصلی هستیم ( خیلی مسخرست که تو مرحله 46 بگه، کل بازی دروغ گفته شده بهتون، بعد حالا بگیم باز همین چیزی هم که گفتن دروغ بوده! بعد هر اتفاقی بیفته رو بندازن گردن توهم! )
حالا... اگر ما بیگ باس اصلی بودیم، چرا DNAهه ایلای به بیگ باس نمیخورد پس؟

در مورد کاز هم که این بنده خدا توی همون PW هم با تمام نزدیکیش باز هم خیلی چیزا مثل رابطش با Zero رو از بیگ باس مخفی میکرد:-"

ببینید شما کل بازی رو یک طرف در نظر بگیرید ، میشن 46 هم طرف دیگه ، شما قبل از شروع میشن 46 میدونستین شخصیت اصلی بدل بیگ باسه؟ میشن 46 فقط نام حقیقت رو یدک میکشه، حتی قبل از شروع بازی جمله نیچه رو مینویسه که حقیقت ( نام ماموریت 46) وجود ندارد ، این تفسیر ها هستند که حقیقت را میسازد
تست لیکویید هم زیر نظر امریک بوده ، و دیدیم که امریک یه خاین دروغ گو بود که به عشقش هم رحم نکرد و از پسر کوچولوش به عنوان خلبان ساحالانتروپوس استفاده کرد . خب شما تو زندگیتون جواب یک آزمایش رو از دست یه آدم دروغ گو خاین قبول میکنین؟
و آخرای بازی هم متال گیر رو واسه لیکویید تعمیر کرد ....( میتونیم لیکوید رو با امریک هم دست بدونیم) ...اینم میشه گفت شاید لیکوید اینطور خواسته بود ( البته دلیل محکمی تو این قضیه وجود نداره) ولی از شواهد موجود اینطور میشه برداشت کرد
راجع به کاز هم باید بهتون بگم کاز تو اول گراند زیروس تو صحبت هاش با بیگ باس از واژه ((( دوستان ما در سایفر))) استفاده کرد ینی اگه رابطه ای هم تا قبل از سال 1984 داشته با این جمله ینی بیگ باس هم خبر داشته
بعدم اینجا قضیه ش فرق داره ، کاز حس انتقام و نفرت به سایفر و زیرو داره تو بازی هم میبینیم که با صدای بلند نابودی سایفر و انتقام رو میخاد .
آیا شرایط با دوران سفیر صلح یکسان هست؟
چرا نبابد به بیگ باس بگه که تو اون 9 سال تحت نظر زیرو بودی؟ چه دلیلی باید داشته باشه؟

آخرین ویرایش:

boss 1988

کاربر سایت
Jun 26, 2015
62
دقیقاً به خاطر همین مسائل هست که من تئوری یکی بودن Venom و Big Boss رو قبول ندارم. صحبت های دوستمون خیلی جالب هست و از خوندنش لذت میبرم، ولی به نظرم خود بازی چیزهایی داره که نشون میده اینا دو نفر جدا از هم هستن. یه نمونه خیلی واضحش، نوشته های پایان بازی هست. اون نوشته ها رو دیگه واقعاً نمیشه گفت توی مغز Big Boss میگذرن! :D بازی تموم شده و وقایع سری MGS رو به شکل متن می بینیم و مخاطبش خود ما هستیم. توی همون متن هم نوشته شده در سال 1995 فنتوم Big Boss به دست Solid Snake کشته شد و در سال 1999 هم خود Big Boss.
کلاً نکته جالب نظریه یکی بودن Venom و Big Boss اینه که هر سوراخ سنبه و plot holeـی توش پیدا میشه، ربطش بدیم به توهم Big Boss! :D مثلاً توی بازی میشنویم جواب آزمایش Eli در مورد DNA مشترک با Venom منفی هست (چون DNA طرف با Big Boss متفاوته)، بگیم خب توهم بود. مکالمات Ocelot و Miller رو بشنویم (که بعداً هم واقعیت پیدا میکنه و این دو تا از هم جدا میشن و به مشکل میخورن) بگیم اینم توهم هست. خود Venom بیهوش شده و ما داریم از زاویه چشم بیننده (نه کاراکتر) Big Boss واقعی رو می بینیم، بگیم کلهم این مرحله هم توهم بود. یا مثلاً بگیم اون متن های آخر بازی هم در توهمات Big Boss میگذره و توی توهم خودش گفته فنتوم بنده در سال 1995 به دست فلانی شهید شد و خودم هم در سال 1999 کشته شدم و بعدش میخوام براتون قصه سال 2001 (در حالی که حضور نداشتم) رو هم تعریف کنم تا حالش رو ببرین! :D
من نظرم اینه که کوجیما یه کاراکتر جدید به نام Venom معرفی کرده تا ملت سورپرایز بشن، ولی اگه 1% هم میخواسته بگه این دو تا یکی بودن، خیلی چیپ و سطح پایین این کار رو کرده و با حالت زننده ای مخاطب رو گول زده. رودست زدن ماهرانه به مخاطب هم با گول زدنش به این شکل فرق میکنه. دیگه وقتی تاریخچه بازی رو مینویسی و نکات بعد از مرگ هر دو Big Boss (حتی اگه یکی باشن) رو ذکر میکنی، یعنی این تاریخچه از دید نویسنده بازی بیان شده نه کاراکتر.

دیگه من نگفتم همه چیز کلهم اجمعین ! توهمه

داستان این بازی به نظر من از یک سری المان های خیالی و واقعی تشکیل شده ... مثلا تست لیکویید واقعی بود نه توهم !( که جواب اشتباه اون آزمایش زیر سر امریک بود.............. اما میشن 46 نع! اون لیستی هم که نشون دادین مربوط به میشن 46 هست نه؟اونا اطلاعات غیر درستی ان که در صورت پذیرش وجود دو بیگ باس ، بازی در اختیارمون میذاره

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
دیگه من نگفتم همه چیز کلهم اجمعین ! توهمه

داستان این بازی به نظر من از یک سری المان های خیالی و واقعی تشکیل شده ... مثلا تست لیکویید واقعی بود نه توهم !( که جواب اشتباه اون آزمایش زیر سر امریک بود.............. اما میشن 46 نع! اون لیستی هم که نشون دادین مربوط به میشن 46 هست نه؟اونا اطلاعات غیر درستی ان که در صورت پذیرش وجود دو بیگ باس ، بازی در اختیارمون میذاره
آخه دیگه شما همه چیز رو توی این بازی انکار میکنی. :D اگه یه چیزی توی نوارها باشه، میگی توهم هست. اگه یه کاراکتر انجامش بده یا بگه، میگی دروغ گفته. اگه یه مرحله 30،40 دقیقه ای باشه هم باز کل مرحله رو زیر سوال میبری!
اون نوشته ها هم برای آخر بازی هست. دیگه نوشته ها ربطی به افکار کاراکتر خاصی نداره که بگیم راسته یا دروغ. یعنی چی اطلاعات غیر درستی هستن که در صورت پذیرش وجود دو Big Boss در اختیارمون میذارن؟! :D یعنی اگه این قضیه رو نپذیریم، این اطلاعات رو نمی بینیم؟ این چیزی هست که نویسنده بازی در پایانش گذاشته و داره وقایع رو توضیح میده. خیلی واضح و شفاف میگه فنتوم Big Boss یعنی Venom Snake در فلان سال چطوری مُرد و خود Big Boss چطوری. آخرش هم مینویسه Big Boss Dies.

طرف توی توهم خودش که نمیتونه تاریخ مرگ Venom Snake و Big Boss رو اعلام کنه و در نهایت هم بگه Big Boss مُرد! مگر اینکه یه چیزی تو مایه های «سیاحت غرب» باشه که یارو مثلاً در مورد جهان بعد از مرگ صحبت میکرد و اولش میگفت: «و من مُردم!!!» :D

ببینید شما کل بازی رو یک طرف در نظر بگیرید ، میشن 46 هم طرف دیگه ، شما قبل از شروع میشن 46 میدونستین شخصیت اصلی بدل بیگ باسه؟ میشن 46 فقط نام حقیقت رو یدک میکشه، حتی قبل از شروع بازی جمله نیچه رو مینویسه که حقیقت ( نام ماموریت 46) وجود ندارد ، این تفسیر ها هستند که حقیقت را میسازد
یکی دیگه از نکاتی که باعث میشه من این دو تا کاراکتر رو جدا بدونم همینه.
ما تا آخر بازی با این حقیقت کنار اومدیم که خب این یارو Big Boss هست و مشکلی هم وجود نداره. ولی توی مرحله 46 می فهمیم حقیقتی که فکر میکردیم، وجود نداشته و قضیه چیز دیگه ای هست. یعنی حقیقت انکار شد رفت! حالا اگه باز بعدش بخوایم تفسیر کنیم که این یکی حقیقت هم وجود نداشت و این دو تا کاراکتر یکی هستن، میشه 3 تا حقیقت! چند وقت بعدش لابد یه سوژه جدیدی توی بازی پیدا میشه که باز می فهمیم این دو تا کاراکتر واقعاً جدا بودن و میشه چهارمین حقیقت و الی بینهایت! :D

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر