SPOILER: The MGS V TPP Spoiler Thread

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
:d

این تاپیک واقعا نیازه؛ یعنی واسه هر بازی ای واقعا نیازه که یه تاپیک باشه در مورد داستان یک بازی بحث بشه بدون اینکه تو تاپیک اصلی چیز بزرگی اسپویل بشه.

نکات:

1- اسم تاپیک مشخصه؛ همه چی در مورد داستان بازی و بحث در موردش، حتی نکات غیر داستانی مثلا یه سری از ویژگی های گیم پلی و امکانات که شاید کسی نخواد بدونه و خودش میخواد کشفش کنه، این جا بحث میشه کلا.

2- از تگ اسپویلر لازم نیست استفاده کنید.

این آخرین هشدار بود. اگه هنوز بازی رو تموم نکردید این جا وارد نشید.

dverleech

کاربر سایت
May 23, 2010
21
نام
سینا
کات سینه آخر بازی رو یادتون میاد ؟ همونجا که بیگ باس جلو آینه ایستاده و خودش رو تو آینه میبینه .... اینجا بهترین جایی هست که میشه مطنعن شد بیگ باس شیزوفرنی داره
اول همون قرص ها و دارو ها که داروهای روانی مخصوص شیزوفرنی هست از این مهم تر اینکه بیگ باس خودش رو وقتی تو اینه نگاه مینه ، خودش رو "مدیک" میبینه در صورتی که ما به عنوان بیننده دیدیم که بیگ باس خودش هست نه مدیک! و این تصویری که بیگ باس تو آینه میبینه از خودش با اون چیری که ما میبینیم فرق داره ... اون تصویری که بیگ باس تو آینه دید تصورات ذهنی خودشه . من بایکی از دوستان که دانشجوی روانشناسی هست بحث میکردیم که میگفت نشانه شیزوفرنی اینه که طرف بعضی وقتها فکر میکنه یکی دیگس مثلا بیمار شیزوفرنی ممکنه بره تو اینه خودش رو باراک اوباما ببینه ! و خیال کنه اوباماست اما ما داریم میبینیم که اون اوباما نیست ... این سکانس آینه بیگ باس هم دقیقا همین رو میخواست بگه به نظرم

8-| الان من چی بگم ؟

:| بسه ؟

دمت گرم نابود شدم :-|

hosein_xz

کاربر سایت
Apr 30, 2014
65
نام
حسین
آسلات و میلر که شیزوفرنی ندارن،چطور آخر بازی میلر با ونوم همراه میشه و آسلات با بیگ باس؟
دیگه اینو نمیشه به توهم های اسنیک ربط داد
لامصب کوجیما مثل دیوید لینچ یه داستان سرراستو اتقدر پیچونده، بعد دو ماه هنوز بحث ها داغن

boss 1988

کاربر سایت
Jun 26, 2015
62
آسلات و میلر که شیزوفرنی ندارن،چطور آخر بازی میلر با ونوم همراه میشه و آسلات با بیگ باس؟
دیگه اینو نمیشه به توهم های اسنیک ربط داد
لامصب کوجیما مثل دیوید لینچ یه داستان سرراستو اتقدر پیچونده، بعد دو ماه هنوز بحث ها داغن

کل مرحله 46 رو باید واقعی تصور نکنیم تا این سوال پیش نیاد . مرحله 46 خیلی نشانه های غیر واقعی توش داره که یکیش رو بخوام بگم همین زمان بندی حضور آسلات بود دیگه خودتون میدونید . شما چهره بیگ باس اصلی رو که سوار موتور شد دیدین ؟ با گراند زیروس چه فرقی داشت ؟ ینی یه آدم بعد از 9 سال کما . اون حادثه و .... یک ذره هم نباید عوض شه ؟ والا انجلیناجولی طی 9 سال انقدر خوب نمونده با اینکه همش عمل زیبایی داشته:d

- - -ویرایش - - -

یه چیز دیگه از مرحله 46
آسلات به بیگ باس اصلی پاسپورت داد تا باهاش بره آمریکا( یا هر جای دیگه) درسته؟ عکس تو پاسپورت چهره مدیک( آواتاری که ساختیم) بود اینم درسته؟
آسلات گفت باید چهرت رو عوض کنی تا شبیه عکس توی پاسپورت شی ...اگه بیگ باس اصلی چهرش رو عوض کرد پس چرا بیگ باس تو شماره های بعدی ( سال های بعد از 1984) شبیه عکس توی پاسپورت نیست؟ ینی میخواین بگین یکبار شد شکل مدیک، بعد که رفت آمریکا دوباره یه عمل دیگه و شد شبیه خودش؟؟؟؟؟؟

vrp_vahid

کاربر سایت
Dec 15, 2013
1,060
کل مرحله 46 رو باید واقعی تصور نکنیم تا این سوال پیش نیاد . مرحله 46 خیلی نشانه های غیر واقعی توش داره که یکیش رو بخوام بگم همین زمان بندی حضور آسلات بود دیگه خودتون میدونید . شما چهره بیگ باس اصلی رو که سوار موتور شد دیدین ؟ با گراند زیروس چه فرقی داشت ؟ ینی یه آدم بعد از 9 سال کما . اون حادثه و .... یک ذره هم نباید عوض شه ؟ والا انجلیناجولی طی 9 سال انقدر خوب نمونده با اینکه همش عمل زیبایی داشته:d

- - -ویرایش - - -

یه چیز دیگه از مرحله 46
آسلات به بیگ باس اصلی پاسپورت داد تا باهاش بره آمریکا( یا هر جای دیگه) درسته؟ عکس تو پاسپورت چهره مدیک( آواتاری که ساختیم) بود اینم درسته؟
آسلات گفت باید چهرت رو عوض کنی تا شبیه عکس توی پاسپورت شی ...اگه بیگ باس اصلی چهرش رو عوض کرد پس چرا بیگ باس تو شماره های بعدی ( سال های بعد از 1984) شبیه عکس توی پاسپورت نیست؟ ینی میخواین بگین یکبار شد شکل مدیک، بعد که رفت آمریکا دوباره یه عمل دیگه و شد شبیه خودش؟؟؟؟؟؟

ناموسا بیا سیمتو قیچی کنم از پریز کشیدن فایده نداره :D یعنی من میام بازی سنتر فقط برای خوندن نظریه های شما 2 نفر :D

boss 1988

کاربر سایت
Jun 26, 2015
62
:d فقط یه چیز دیگه بگم
اگه به این داستان سطحی نگاه کنیم ینی هر چیزی رو که دیدیم واقعی بدونیم مخصوصا مرحله 46 . بازی خیلی تناقض واسش پیش میاد اصلا هر چیزی که ما تا الان میدونستیم از داستان کلی زیر سوال میره . شخصیت بیگ باس افسانه ای از بزرگ ترین سرباز قرن بیستم به یک ترسو فراری که حتی نتونست از پس یه دختر 20 ساله( کوایت) بربیاد و مثل پشه شوت شد رو دیوار و برای دفاع از خودش متوسل به 4 تا کاسه بشقاب شد! نزول خواهد کرد ...
و همینطور رفتار کاز که چرا با سایفر همکار شد اما چیزی نگفت به رییس ..
مهم تر از همه متال گیر های نسخه msx . یک لحظه تصور کنید بیگ باس متال گیر1 ، بدل بیگ باس باشه ،یه حرف هایی بین سالید و بیگ باس جعلی رد و بدل میشه و تو اون نسخه به دست سالید اسنیک کشته شد . خب ینی تو نسخه دوم بیگ باس اصلی حرف هایی رو که موقع نبرد به سالید اسنیک و بدلش رد و بدل شده (سال 1995) رو حفظ کرده بعد از 4 سال ( سال 1999) یادش مونده دقیقا بدلش چه چیزهایی رو به سالید گفته و الان دوباره همون جمله هارو نقل قول میکنه بهش؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ( ینی سالید نفهمه اینا فرق دارن)

مورد بعدی که اصلا قابل توجیه نیست همین زمان بندی حضور آسلات هست . بعضی ها میگن اشتباه شده و سوتیه بازی، خب ینی تو استدیو کوجیما هیچ کس حواسش نبود؟ حالا اصلا اون ساعتی که پایین صفحه میزنه اشتباه! اکی. نور خورشید که رو صورت بیگ باس میتابه هم اشتباهه؟ کاملا مشخصه وقت صبح هست و هیچ سوتی ای در کار نیست

مورد بعدی که بالا تر گفتم چهره سالم و جوان رییس هست که بعد از 9 سال هیچ تغییری نکرده . طبق اون پاسپورت و حرف های آسلات بیگ باس بعد از اینکه سوار موتور شد و رفت ، چهره اش رو عوض کرده تا بتونه ازون پاسپورت استفاده کنه تا بتونه خارج شه دیگه ..خب که این موضوع رو میتونیم تو شماره های بعدی ببینیم که بیگ باس تغییر چهره ای انجام نداده . اصلا جور در نمیاد که بگیم بیگ باس دو بار قیافش رو عوض کرده باشه .

بعد از 2 ماه کلنجار رفتن با داستان تعبیر من به عنوان یک هوادار سری متال گیر همین بیماری شیزوفرنی هست بابت حتی خارج از اینترنت هم تحقیق کردم اینکه این بیماری شدید ترین نوع بیماری روحی روانی هست حالا علایمش رو نمیخوام بگم که طولانی نشه ولی دقیقا با رفتار بیگ باس مطابقت میکنه و تمام اون تناقضات رو میشه باهاش جواب داد . شاید در نگاه اول قابل درک نباشه که مکالمه میلر و آسلات چطور ممکنه توهم باشه ! خب در جواب میشه گفت که چون ما ذهن سالم داریم نمیتونیم به طور حتم و 100 درصد درک کنیم یک ذهن بیمار رو . هر چیزی امکان دار تو این بیماری طرف ممکنه تصور کنه دو نفر یه چیزایی رو بهم گفتن . در صورتی که وقتی ازون دو نفر سوال میشه روحشون هم ازون مکالمات بی خبره . یا همون صحنه آینه و بیگ باس که به نظر من داره با خودش حرف میزنه ! که اوج این بیماری رو نشون میده ...
بر طبق اهنگ the man who sold the world خواننده خودشم شیزوفرنی داره که دقیقا موقعی ما این آهنگ رو میشنویم که بیگ باس دچار توهم میشه .

طبق اون اهنگ میگه که ، نه ! من نبودم ، من هیچ وقت کنترل از دستم خارج نشد ، اون تو بودی، تو با مردی که دنیا رو فروخت رو برو شدی.... اگه اول بازی وقتی دکتر آینه رو برای اولین بار میگیره جلو صورت رییس دیدیم که صورت واقعی رییس بود اینجا اولین جایی هست که اسنیک دچار توهم میشه چرا که درست بعد از دیدن خودش تصویر سیاه میشه و ما با صفحه ای رو برو میشیم که باید آواتار بسازیم .... خب اگه این قسمت رو بدون کات و پیوسته نگاه کنین چی میبینین ؟ بیگ باس خودش رو میبینه یکهو تصویر ش تو آینه عوض میشه ! و مدیک ( آواتاری که ساختیم) رو میبینه حالا سوال اینجاست که چرا مدیک ! در جواب میشه گفت مدیک دوست نزدیک بیگ باس بوده و تو اکثر ماموریت ها به عنوان پزشک همراه بیگ باس بوده و تو حادثه گراند زیروس هم تماما مدیک باهاش بود و در آخر دیدیم که خودشو انداخت جلو انفجار و جون رییس رو نجات داد و جان به جان آفرین تسلیم کرد !

بر گردیم به بیمارستان و صحبت های دکتر ، دکتر جلو تر از این صحنه میگه واسه محافظت از تو و هویتت صورتت رو باند پیچی کردیم ( مثل اسماعیل) اینجاست که اسنیک صورت خودش رو بصورت باندپیچ شده تصور میکنه ( اسماعیل) و وقتی کوایت حمله میکنه خودش رو میبینه به صورت باند پیچ شده ( خب خود اسماعیل هم میگه داری با خودت حرف میزنی ، کیفر ساتر لند هم که جای جفتشون حرف میزنه) و در آخر هم اسماعیل از بیمارستان خارجش کرد که در واقع خودش بود که بدون کمک هیچ شخص دیگه ای از بیمارستان خارج شد و پشت آمبولانس نشست و تمام اون کارهارو انجام داد . نمونه ش هم تو شماره چهارم بازی بود که وقتی اون باس فایت گرگ مکانیکی بازی رو کشتیم ، دربین توضیح داد که اون وقتی دختر بچه بود به دهکده شون حمله میشه و پدر و مادرش میمیرن و اون دختر موند و برادر نوزادش و اون یک شب که حمله شده بود به دهکده شون برادر نوزادش گریه میکرد و برای اینکه دشمن صداش رو نشنوه دستش رو جلو دهنش میگیره و وقتی سرباز ها دور میشن میبینه دیگه صدایی از نوازد نمیاد ، اون مرده بود . ازون موقع به بعد اون دختر دچار بیماری روانی میشه و همه رو میکشه و فکر میکنه یک گرگ هست که داره همه رو میکشه اما در واقع خودش بود که اونارو میکشت.

برسیم سر داستان v
خب بعد از فرار از بیمارستان ، بیگ باس ولگین رو میبینه که مدام دنبالشه و به خاطر حس انتقام زنده مونده و دنبالش میاد و میخواد بکشتشت . بعد از فرار از ولگین یکم جلوتر میریم میرسیم به میشن 43 بازی ، جایی که بیک باس به خاطر همه گیر نشدن الگل parasite مجبور میشه عده زیادی از سربازاش رو بکشه ! بعد از این حادثه انگار ضربه آخر به روح و روان اسنیک وارد میشه . بعد از کشتن the boss به دست خودش در سال 64 تا نابودی مادر بیس و کشته شدن سربازان و 9 سال به کما رفتن و از دست دادن تمام چیز هایی که ساخته بود و تعقیب های مداوم ولگین و اینکه تمام دنیا میخوام اون بمیره بیماریش به اوج خودش میرسه و از همه چیز به زجر میاد و خودش یکی دیگه تصور میکنه و میگه من کسی رو نکشتم ، حوادث گراند زیروس اتفاق نیوفتاد. من به 9 سال کما نرفتم . شاخ تو سرم نرفت . دست چپم سالمه ( اشاره به کات سین آخر بازی که چهره بیگ باس هیچ نشانی از 9 سال کما و حادثه در خودش ندیده) و در تمام صحت و سلامت میخوام برم آوتر هاون واقعی رو بسازم و رویای باس رو به حقیقت تبدیل کنم و کسی هم کاریم نداره . ولگین دیگه دنبالم نیست تا منو بکشه ( اشاره به همین موضوع که اگه تصور کنیم بیگ باس دو نفرن ، ولگین حسش اشتباه کرد و رفت دنبال بدلش)
من سوار موتور شدم و رفتم .... و این من نیستم ونوم هست شبحی از من ، من روح خودمو از کالبد اون شیطان تک شاخ کشیدم بیرون . اون شیطان من نیستم نه! من به سربازان خودم شلیک نکردم ، من نبودم که اونارو کشتم ،من هیچ وقت کنترل از دستم خارج نشد. این شیطان تک شاخ هم مثل کلون هام ( سالید - لیکویید-سالیدوس) ساخته اون زیرو حقه بازه اینم وقتی من تو کما بودم ساختن ( بچه ها توجه کنید که زیرو یکبار وقتی بیگ باس تو کما بود ازش سه سرباز ساخت بدون اینکه خبر داشته باشه و اشاره به پروژه les enfanse tribbles هست ) من حالم خوبه ررییس ، 9 سال کما نرفتم ، اون شاخ شیطانی رو ندارم ، دارم میام رویای تورو به حقیقت تبدیل کنم ، به دور از چشم بقیه، ( طوریکه میبینیم تو کات سین آخر بازی وسط اون همه آتیش بازی ولگین بیگ باس داره با خیال راحت یه گوشه سیگار برگشو میکشه و در هنگام طلوع زیبای خورشید بدون هیچ دغدغه ای رهسپار رویای باس میشه)

باکس آرت بازی هم به نظرم میخواد به همین موضوع دو شخصیتی بودن اشاره کنه ، اینکه نصف صورت بیگ باس رو نشون میده که همه ما تا الان میشناختیم همون جک متال گیر 3 و سفیر صلح ، همون اسنیکی که نام metal gear solid با اون شکل گرفته ( اشاره به نقش بستن نام بازی روی صورت بیگ باس) و نصف دیگه اش چیزی هست که ما نمیبینیم ،چیزی که دقیقا پشت چهره ای که ما میشناختیم قایم شده ، یک شیطان تک شاخ! چیزی که برای ما آشنا نیست ، چیزی که الان بیگ باس خود اونه . یه شخص جدید ، venom snake
و این ماییم که باید بین این دو شخصیت که در واقع یک نفرن تصمیم بگیریم ، میتونیم بگیم venom snake یک نفر دیگه س و بدل بیگ باس و بیگ باس اصلی ترسویی بیش نبود و از او بدمان بیاد و خداحافظی تلخی با اسنیک محبوب ، هیدیو کوجیما داشته باشیم و این اثر رو زود یامون بره
یا اینکه این تعبیر رو بپذیریم و رییس بزرگ همچنان به عنوان بزرگ ترین سرباز قرن بیستم تو ذهن ما باقی بمونه و شماره پنجم متال گیر سالید رو دوست داشته باشیم و تا مدت ها به عنوان بهترین اثر یاد کنیم.

آخرین ویرایش:

Big Snake

کاربر سایت
Oct 27, 2015
45
بسیار عالی!:d
خب،بنظر بازی باید جوری به اتمام می رسید که گیمر بفهمه و متوجه بشه که بدلی در کار نیست!
الان خیلی ها که بازی رو تموم کردن میگن تو این نسخه دوتا بیگ باس داشتیم در صورتی که اصلا اینطوری نیست!
جا داره یه چیزی از MGS4 بگم..موقعی که بیگ باس میخواست کم کم بمیره،به سالید اسنیک گفتش که حس انتقام در گذشته چشم من رو کور کرده بود!
و یه سخن از کونامی که یک ماه بعد از انتشار بازی گفتش که چیز هایی که از بازی فاش می شوند رو جدی نگیرید!و فقط به بازی کردن ادامه دهید!

- - -ویرایش - - -

و یک چیزه دیگه!
به عکس آواتارم دقیق با توجه به اون بیماری شیزوفرنی،ببنید منظور این عکس که قبل از انتشار بازی منتشر شد چیه!
اصلا کاملا مشخصه که به دوشخصیتی بودن بیگ باس تو این نسخه اشاره داره،شخصیت بده همون ونوم،شخصیت دیگه بیگ باس خودش!

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
ببخشید من پا برهنه وارد بحثتون میشم.
@boss 1988
تئوری شما بسیار گیرا و جذاب نوشته شده و در خیلی از موارد پاسخ سوال ها را می ده اما من بزرگترین مشکلی که می بینم در صحنه اخر بازی است و مکالمه ای که بین Ocelot /Miller صورت می گیره.

شاید در نگاه اول قابل درک نباشه که مکالمه میلر و آسلات چطور ممکنه توهم باشه ! خب در جواب میشه گفت که چون ما ذهن سالم داریم نمیتونیم به طور حتم و 100 درصد درک کنیم یک ذهن بیمار رو . هر چیزی امکان دار تو این بیماری طرف ممکنه تصور کنه دو نفر یه چیزایی رو بهم گفتن .

اگر ما از دید Snake این مکالمه را گوش کنیم دقیقا تمام تئوری شما درست است و Sanke دونفر نبوده و باقی ماجرا . اما در سکانس اخر کسی که شنونده این مکالمه است "ما" هستیم یا بهتره بگم شخص ثالثی هست بغیر از Sanke یعنی Gamer که فقط نظاره گر ماجراست ، منظورم ماننده ببینده فیلمی است که تنها شاهد تمام وقایع است و نمی توانه خودش را به جای هیچ کدام از شخصیت های داستان بزاره و تمام اتفاقاتی را که داره مشاهده می کنه واقعیت داستان هستند ، مگر اینکه توهم یا رویا بودن اون واقعه براش نشان داده بشه که بعد از اتمام مکالمه ادامه ای را ما مشاهده نمی کنیم بنابراین به نظر من باید این سکانس را واقعیت تصور کرد نه توهم.

برای روشن شدن منظورم از نوشته بالا - در تمام فیلم ها و یا بازی ها زمانی که شما بخشی از یک صحنه را مشاهده می کنید اگر قرار باشه که به شکل توهم برای بیننده جلوه کنه همیشه اون شخص متوهم در اون صحنه حضور داره.

boss 1988

کاربر سایت
Jun 26, 2015
62
@boss 1988
تئوری شما بسیار گیرا و جذاب نوشته شده و در خیلی از موارد پاسخ سوال ها را می ده اما من بزرگترین مشکلی که می بینم در صحنه اخر بازی است و مکالمه ای که بین Ocelot /Miller صورت می گیره.

اگر ما از دید Snake این مکالمه را گوش کنیم دقیقا تمام تئوری شما درست است و Sanke دونفر نبوده و باقی ماجرا . اما در سکانس اخر کسی که شنونده این مکالمه است "ما" هستیم یا بهتره بگم شخص ثالثی هست بغیر از Sanke یعنی Gamer که فقط نظاره گر ماجراست ، منظورم ماننده ببینده فیلمی است که تنها شاهد تمام وقایع است و نمی توانه خودش را به جای هیچ کدام از شخصیت های داستان بزاره و تمام اتفاقاتی را که داره مشاهده می کنه واقعیت داستان هستند ، مگر اینکه توهم یا رویا بودن اون واقعه براش نشان داده بشه که بعد از اتمام مکالمه ادامه ای را ما مشاهده نمی کنیم بنابراین به نظر من باید این سکانس را واقعیت تصور کرد نه توهم.

برای روشن شدن منظورم از نوشته بالا - در تمام فیلم ها و یا بازی ها زمانی که شما بخشی از یک صحنه را مشاهده می کنید اگر قرار باشه که به شکل توهم برای بیننده جلوه کنه همیشه اون شخص متوهم در اون صحنه حضور داره.

گیمر نظاره گر نیست . گیمر داره از دید اسنیک همه چیزو میبینه .

- - -ویرایش - - -

دوستان ما کل داستان بازی رو داریم از دید اسنیک میبینیم ...ما بیننده ! خود اسنیک هستیم که مکالمه دو نفر رو داریم تصور میکنیم ( تصویر هم سیاهه) ما اگه فکر کنیم این صحنه مکالمه ها از دید اسنیک نیست نمیشه درک کرد

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
گیمر نظاره گر نیست . گیمر داره از دید اسنیک همه چیزو میبینه .

حرف شما زمانی درست است که اثری از حضور Snake اون اطراف باشه ، در حالی که در سکانس اخر کوچکترین اثری از حضور Snake نیست.
ما بیننده ! خود اسنیک هستیم که مکالمه دو نفر رو داریم تصور میکنیم ( تصویر هم سیاهه) ما اگه فکر کنیم این صحنه مکالمه ها از دید اسنیک نیست نمیشه درک کرد
حرف شما با منطقی که از تئوری شما شکل گرفته است جور در میاد اما مگه میشه بواسطه یک صفحه سیاه ما خودمون را بزاریم به جای Snake و تصورات متوهمش را بشنویم؟!من نظر شما را رد نمی کنم اما باید برای باور همچین تئوری باید یک Element وجود داشته باشه که همچین ایده ای را به ما منتقل کنه.اما سکانس اخر شما فقط صفحه سیاهی را می بینید با یک مکالمه که کوچکترین توهمی توش وجود نداره ، نه تنها توهم نداره بلکه داره از اینده ای صحبت می کنه که در سال های اینده ما شاهد اون بودیم.

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
@boss 1988

دقیقاً به خاطر همین مسائل هست که من تئوری یکی بودن Venom و Big Boss رو قبول ندارم. صحبت های دوستمون خیلی جالب هست و از خوندنش لذت میبرم، ولی به نظرم خود بازی چیزهایی داره که نشون میده اینا دو نفر جدا از هم هستن. یه نمونه خیلی واضحش، نوشته های پایان بازی هست. اون نوشته ها رو دیگه واقعاً نمیشه گفت توی مغز Big Boss میگذرن! :D بازی تموم شده و وقایع سری MGS رو به شکل متن می بینیم و مخاطبش خود ما هستیم. توی همون متن هم نوشته شده در سال 1995 فنتوم Big Boss به دست Solid Snake کشته شد و در سال 1999 هم خود Big Boss.
کلاً نکته جالب نظریه یکی بودن Venom و Big Boss اینه که هر سوراخ سنبه و plot holeـی توش پیدا میشه، ربطش بدیم به توهم Big Boss! :D مثلاً توی بازی میشنویم جواب آزمایش Eli در مورد DNA مشترک با Venom منفی هست (چون DNA طرف با Big Boss متفاوته)، بگیم خب توهم بود. مکالمات Ocelot و Miller رو بشنویم (که بعداً هم واقعیت پیدا میکنه و این دو تا از هم جدا میشن و به مشکل میخورن) بگیم اینم توهم هست. خود Venom بیهوش شده و ما داریم از زاویه چشم بیننده (نه کاراکتر) Big Boss واقعی رو می بینیم، بگیم کلهم این مرحله هم توهم بود. یا مثلاً بگیم اون متن های آخر بازی هم در توهمات Big Boss میگذره و توی توهم خودش گفته فنتوم بنده در سال 1995 به دست فلانی شهید شد و خودم هم در سال 1999 کشته شدم و بعدش میخوام براتون قصه سال 2001 (در حالی که حضور نداشتم) رو هم تعریف کنم تا حالش رو ببرین! :D
من نظرم اینه که کوجیما یه کاراکتر جدید به نام Venom معرفی کرده تا ملت سورپرایز بشن، ولی اگه 1% هم میخواسته بگه این دو تا یکی بودن، خیلی چیپ و سطح پایین این کار رو کرده و با حالت زننده ای مخاطب رو گول زده. رودست زدن ماهرانه به مخاطب هم با گول زدنش به این شکل فرق میکنه. دیگه وقتی تاریخچه بازی رو مینویسی و نکات بعد از مرگ هر دو Big Boss (حتی اگه یکی باشن) رو ذکر میکنی، یعنی این تاریخچه از دید نویسنده بازی بیان شده نه کاراکتر.

boss 1988

کاربر سایت
Jun 26, 2015
62
حرف شما زمانی درست است که اثری از حضور Snake اون اطراف باشه ، در حالی که در سکانس اخر کوچکترین اثری از حضور Snake نیست.

حرف شما با منطقی که از تئوری شما شکل گرفته است جور در میاد اما مگه میشه بواسطه یک صفحه سیاه ما خودمون را بزاریم به جای Snake و تصورات متوهمش را بشنویم؟!من نظر شما را رد نمی کنم اما باید برای باور همچین تئوری باید یک Element وجود داشته باشه که همچین ایده ای را به ما منتقل کنه.اما سکانس اخر شما فقط صفحه سیاهی را می بینید با یک مکالمه که کوچکترین توهمی توش وجود نداره ، نه تنها توهم نداره بلکه داره از اینده ای صحبت می کنه که در سال های اینده ما شاهد اون بودیم.

ما کلا تمام بازی رو از دید اسنیک میبینیم ( ما چشمان اسنیک هستیم) بازی به محض شروع شدن اصلا دوربین اول شخص بود . کاری به اون صفحه سیاه مکالمه ندارم . ما اسنیک هستیم که داریم اون مکالمات رو میشنویم تو خیال خودمون... و گرنه مشخصه اسنیک اونجا حضور نداره

- - -ویرایش - - -

دقیقاً به خاطر همین مسائل هست که من تئوری یکی بودن Venom و Big Boss رو قبول ندارم. صحبت های دوستمون خیلی جالب هست و از خوندنش لذت میبرم، ولی به نظرم خود بازی چیزهایی داره که نشون میده اینا دو نفر جدا از هم هستن. یه نمونه خیلی واضحش، نوشته های پایان بازی هست. اون نوشته ها رو دیگه واقعاً نمیشه گفت توی مغز Big Boss میگذرن! :D بازی تموم شده و وقایع سری MGS رو به شکل متن می بینیم و مخاطبش خود ما هستیم. توی همون متن هم نوشته شده در سال 1995 فنتوم Big Boss به دست Solid Snake کشته شد و در سال 1999 هم خود Big Boss.
کلاً نکته جالب نظریه یکی بودن Venom و Big Boss اینه که هر سوراخ سنبه و plot holeـی توش پیدا میشه، ربطش بدیم به توهم Big Boss! :D مثلاً توی بازی میشنویم جواب آزمایش Eli در مورد DNA مشترک با Venom منفی هست (چون DNA طرف با Big Boss متفاوته)، بگیم خب توهم بود. مکالمات Ocelot و Miller رو بشنویم (که بعداً هم واقعیت پیدا میکنه و این دو تا از هم جدا میشن و به مشکل میخورن) بگیم اینم توهم هست. خود Venom بیهوش شده و ما داریم از زاویه چشم بیننده (نه کاراکتر) Big Boss واقعی رو می بینیم، بگیم کلهم این مرحله هم توهم بود. یا مثلاً بگیم اون متن های آخر بازی هم در توهمات Big Boss میگذره و توی توهم خودش گفته فنتوم بنده در سال 1995 به دست فلانی شهید شد و خودم هم در سال 1999 کشته شدم و بعدش میخوام براتون قصه سال 2001 (در حالی که حضور نداشتم) رو هم تعریف کنم تا حالش رو ببرین! :D
من نظرم اینه که کوجیما یه کاراکتر جدید به نام Venom معرفی کرده تا ملت سورپرایز بشن، ولی اگه 1% هم میخواسته بگه این دو تا یکی بودن، خیلی چیپ و سطح پایین این کار رو کرده و با حالت زننده ای مخاطب رو گول زده. رودست زدن ماهرانه به مخاطب هم با گول زدنش به این شکل فرق میکنه. دیگه وقتی تاریخچه بازی رو مینویسی و نکات بعد از مرگ هر دو Big Boss (حتی اگه یکی باشن) رو ذکر میکنی، یعنی این تاریخچه از دید نویسنده بازی بیان شده نه کاراکتر.

ممنون از نظرتون

علاوه بر اون تست DNA لیوکویید ...AI ( حافظه مکانیکی باس) هم هست که تو مرحله نجات امریک اسنیک رو آنالیز میکنه و میگه تو اسنیک نیستی!
فرمایش شما درسته بله ایناتناقض در میان
اما اگه توجه کنیم جفت این آزماشات زیر نظر امریک بود . طوری که بعد از آنالیز AI باس، امریک میگه اون فقط یه رباته ...اصلا هیچ مدرکی دال بر این نیست که این همون حافظه اصلی باس تو پیس واکر باشه .. میشه نتیجه تست لیویید هم زیر سر امریک دونست

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد

خب نگاه کن، ما یه بازی جلومون هست که داستانش با این زاویه دید که شما و اکثر گیمر ها می گید بشدت ناقصه. در حالی که سازنده به طور غیر مستقیم داره میگه بازی من کامله و کاملا راضی هستم ازش. توضیح boss1988 هم عملا کاملا بازی را توجیه می‌کند و این خلا داستانی را از بین میبرد. من یه ساپورتر برای تئوری ایشون دارم. تو مقاله دی بازی اشاره کرده بود که اوایل بازی و مرحله بیمارستان، از رو یه بازی دیگه الگو برداری شده (اسمش یادم نیست) و حتی ظاهر اسماعیل هم دقیقا مثل ظاهر شخصیت اصلی اون بازی بود. بعد که بازی تموم میشد کاشف به عمل میومد که کل وقایع رویا و توهم شخصیت اصلی بوده.
همین مطلب میتونه درباره فنتوم پین هم صادق باشه. مراحل بازی و وقایع می تونن مخلوطی از توهم و واقعیت باشن.
عوامل زیادی هم برای این توهم وجود دارد. از دست دادن یاران و پایگاه،از دست دادن عضوی از بدن (که در واقعیت باعث نوعی توهم میشه که فرد تو اون عضو از دست رفته احساس درد می کنه که بهش میگن فنتوم پین) و... که دوستمون هم اشاره کرد،همه و همه باعث می شه که بیگ باس بین واقعیت و خیال دایماً سیر کنه و این وقایع بازی را شکل می‌دهد.

boss 1988

کاربر سایت
Jun 26, 2015
62
دوستان شاید این نظریه من یه چند تا تناقض داشته باشه . مثل همین لیست وقایعی که دوست عزیزمون گفتن ... اما باور کنید تناقض هاش از اینی که میگن ونوم ، بدل بیگ باس هست کمتره . خداوکیلی اگه بخوایم لیستی از تناقضات و سوالات دو بیگ باس رو بنویسیم با لیست طولانی ای رو برو میشیم که نه تنها شخصیت رییس بزرگ زیر سوال میره، بلکه جواب قانع کننده ای برای نسخه MSX. و خیلی از سوال های دیگه پیدا نمیشه ... که من پیش تر تو صفحات قبل به همش اشاره کردم

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
دوستان شاید این نظریه من یه چند تا تناقض داشته باشه . مثل همین لیست وقایعی که دوست عزیزمون گفتن ... اما باور کنید تناقض هاش از اینی که میگن ونوم ، بدل بیگ باس هست کمتره . خداوکیلی اگه بخوایم لیستی از تناقضات و سوالات دو بیگ باس رو بنویسیم با لیست طولانی ای رو برو میشیم که نه تنها شخصیت رییس بزرگ زیر سوال میره، بلکه جواب قانع کننده ای برای نسخه MSX. و خیلی از سوال های دیگه پیدا نمیشه ... که من پیش تر تو صفحات قبل به همش اشاره کردم

جان من برو اینا را تو توییتر کوجیما بنویس. :d
ولی جدا از شوخی، خود کوجیما گفت که بعضی از قسمت های فنتوم پین، در تناقض با قسمت های قبلی هست

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
@boss 1988
ما کلا تمام بازی رو از دید اسنیک میبینیم ( ما چشمان اسنیک هستیم) بازی به محض شروع شدن اصلا دوربین اول شخص بود . کاری به اون صفحه سیاه مکالمه ندارم . ما اسنیک هستیم که داریم اون مکالمات رو میشنویم تو خیال خودمون... و گرنه مشخصه اسنیک اونجا حضور نداره
اینی که شما میگی Fact نیست نظریه هست که من کاملا باهاش مخالفم بخاطر اینکه خیلی از جاها ما تنها بیننده هستیم و در جایگاه Snake نیستیم.
شما می گی ما اسنیک هستیم وداریم تو خیال snake این حرف ها را می شنویم ،شما از ابتداء تا پایان بازی هر اتفاقی را که می بینی چه توهم چه واقعیت حضور Snake را در اون صحنه شاهد هستی ، چه دلیلی داره که صحنه پایانی و مهمترین بخشی که پاسخ خیلی از سوال ها داده میشه را با یک صحفه سیاه نشان می دن؟
snake هر جای دیگه ای هم باشه و این صداها را تصور کنه باید یک نشانه ای به Gamer بده که این توهمات Snake.اما شما بروی تئوری پافشاری می کنی که تنها Element که داره یک صفحه سیاه است و صدا دو تا از شخصیت های کلیدی بازی.
نظریه دو شخصیتی بودن Snake خیلی از نقاط کلیدی سری Metal Gear را می بره زیر سوال.
902s_quhxy5n.jpg

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر