SPOILER: The MGS V TPP Spoiler Thread

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
:d

این تاپیک واقعا نیازه؛ یعنی واسه هر بازی ای واقعا نیازه که یه تاپیک باشه در مورد داستان یک بازی بحث بشه بدون اینکه تو تاپیک اصلی چیز بزرگی اسپویل بشه.

نکات:

1- اسم تاپیک مشخصه؛ همه چی در مورد داستان بازی و بحث در موردش، حتی نکات غیر داستانی مثلا یه سری از ویژگی های گیم پلی و امکانات که شاید کسی نخواد بدونه و خودش میخواد کشفش کنه، این جا بحث میشه کلا.

2- از تگ اسپویلر لازم نیست استفاده کنید.

این آخرین هشدار بود. اگه هنوز بازی رو تموم نکردید این جا وارد نشید.

MCMILAN

کاربر سایت
Sep 1, 2011
135
نام
رامین
خیلی خیلی احتمالش کمه این حرکت این بنظرم واسه این بوده ک کسی بو نبره ونوم کیه بیگ باس نیس.
مگه مجبور بودن حتما این صحنه رو نشون بدن که برای متوجه نشدن ما اومدن ونوم و بیگ باس رو با هم مخلوط کردن؟
اون تصویر یه کاراکتری(!) هست که شاخ، سیگار واقعی، دست مصنوعی و صورتی بدون بریدگی داره اونم در صورتی که لباسش رو چون هم برای ونوم (که داخل بازی فعال و قابل استفاده میشد) و هم برای بیگ باس بود رو در نظر نگیریم

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
کوجیما 50،60 ساعت سر کارمون گذاشت و یه کاراکتر دیگه رو به جای Big Boss جا زد، الآن مشکل ـتون با اینه که 5 ثانیه از تریلر رو دستکاری کرده بوده؟! :D

teoman

کاربر سایت
Dec 28, 2005
269
5571268538474.jpg

چی بگم والا ....

Qu1ckZ

کاربر سایت
Feb 13, 2012
217
نام
Arash
توی تاپیک اصلی بازی هم اینو پرسیدم کسی جواب نداد . این جا کسی به این مورد برخورد کرده ؟
من به یه مورد عجیب برخوردم یه مدت پیش . bond ـم با کوایت 100 بود و وقتی رفتم بهش سر بزنم (توی سلول ـش ) یه دفعه در حد یکی 2 جمله حرف زد . (زیر نویس انگلیسی هم پایین صفحه اومد . ) این قضیه واس یکی 2 هفته پیش ـ واس همین یادم نیست چی گفت ولی قاعدتا نباید حرف بزنه , اونم انگلیسی . (به خاطر ویروس / پارازیت ) کسی به این مورد برخورد کرده ؟

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,155
نام
حامد
سلام
مدتی پیش ما با بچه ها (دنیای واقعی نه مجازی :D) در مورد این فرضیات متال گیر 5 صحبت میکردیم یکی از رفقا فقط یک عقیده داره و نسبت به عقیده خودش هم بدجوری پافشاری میکنه و کاری با بقیه صحبت ها نداره، گفتم عقیده و نظر اون رو هم اینجا بگم خب فرضیه است دیگه در نوع خودش قابل تامل :D

دوستم میگه همیشه کوجیما در همه قسمت های قبلی به شکل خیلی زیبایی به کشور امریکا و سیاست های اون حمله کرده، اوجش هم در PW بود که کلا ابروش رو برد. این دوستمون میگفت که اینبار دیگه هر طوری شده به کوجیما اجازه ندادن این اتفاق بیوفته و میگه که برخی فشار ها از ارگان های مختلف وارد کردن که همین عوامل باعث درگیری و اختلاف نظر بین سران کونامی و کوجیما هم شده.

این دوستمون مدت ها پیش در نظر داشت که کوجیما به شدت با نظریه فراماسونی جنگ و جدال داشت و اینو تئوری رو با تعریفی جدید به اسم همون سایفر داخل بازی تعریف کرده.

میشه گفت در این متال گیر تنها متالی هست که انچان توپ و تشری به سمت امریکا شلیک نشد.

اینم نظریه ای بود دیگه گفتم بگم دور هم :D

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
سلام
مدتی پیش ما با بچه ها (دنیای واقعی نه مجازی :D) در مورد این فرضیات متال گیر 5 صحبت میکردیم یکی از رفقا فقط یک عقیده داره و نسبت به عقیده خودش هم بدجوری پافشاری میکنه و کاری با بقیه صحبت ها نداره، گفتم عقیده و نظر اون رو هم اینجا بگم خب فرضیه است دیگه در نوع خودش قابل تامل :D

دوستم میگه همیشه کوجیما در همه قسمت های قبلی به شکل خیلی زیبایی به کشور امریکا و سیاست های اون حمله کرده، اوجش هم در PW بود که کلا ابروش رو برد. این دوستمون میگفت که اینبار دیگه هر طوری شده به کوجیما اجازه ندادن این اتفاق بیوفته و میگه که برخی فشار ها از ارگان های مختلف وارد کردن که همین عوامل باعث درگیری و اختلاف نظر بین سران کونامی و کوجیما هم شده.

این دوستمون مدت ها پیش در نظر داشت که کوجیما به شدت با نظریه فراماسونی جنگ و جدال داشت و اینو تئوری رو با تعریفی جدید به اسم همون سایفر داخل بازی تعریف کرده.

میشه گفت در این متال گیر تنها متالی هست که انچان توپ و تشری به سمت امریکا شلیک نشد.

کلا یه سری مردن گاو مش حسن را هم میان ربطش میدن به تئوری توطئه. در حالی که روش کار امریکا در این زمینه ها اصلا اینطوری نیست.
مطمئن باشید که تا چند وقت دیگه بقیه کانتنت بازی رو میشه. رجوع شود به 3 تا کامنت بالاتر

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
چی بگم والا ....
عکس بالا سمت راست رو دقت کنید ، پایان GZ و حتی توی Truth ـه TPP تا وقتی که پاز میترکه صورت اسنیک نه خونیه نه زخمی ، درست وقتی که دختره میترکه صورتش خونی و زخمی میشه . یعنی اینجا بعد انفجاره !
ولی تو GZ نمیبینیمش عوضش توی TPP وقتی میلرو نجات میدید اینو باز نشون میده !

اون صحنه هم که باس اصلی رو موتور نشسته فقط و فقط برای تریلر طراحی شده . مثل صحنه روستای سوخته که اسنیک توش داد میزنه . چندین و چندبار خودشون تاکید کردن که برای تریلره و تو بازی به عنوان مرحله و ... نیست .

با توجه به اینکه شایعاتی از جمع شدن KojiPro L.A اومده بعید نی کل این بخش پودر بشه :D و درحالت کلی دیگه امیدخاصی ندارم به بازی چون کونامی ظاهرا خیلی جدی داره بندوبساط کوجی رو میترکونه .

فقط یک چیز. یک سری از تئوری ها با گاید رسمی بازی که دیروز منتشر شد درست از آب دراومدن ( نیوکلیر دیس آرمامنت و اینکه از طرف کونامی باید فعال بشه تا یه کاتسین نمایش داده بشه )

این هم نظر "بامزه" یک فن راجب اینکه کونامی میخواد روی سری بعدی سرمایه گذاری کنه و داره نظرمی‌پرسه .
It's the friggin' wording... "please support us", "please look forward to it", I know part of it is translation and culture, but it still makes me wonder.
Maybe the PR execs at Konami are like - "Darn it Kojima how long do you want to play this ruse?"
"What ruse, there is no ruse. I quitted."
"No you told us to say you are on vacation darn it!"
"Oh yes of course. I am on vacation. Anyway, make sure the fans like the new game next year."
"They won't if you aren't on board."
"Who says I'm not?"
"But, you told us-"
"I know, I know, yes so proceed and tell them to support the game and don't say anything about my plans."
"But Mr.Kojima, not to disrespect your wishes, but in doing so, we seriously won't get much favor. We already lost a lot of face in the whole 'you're fired' scenario earlier this year and -"
"Don't worry. It's fine. They will rike it. :D Now let me go watch The KILLING Season 3. I'll talk to you when it's time."
"Sigh, so... we have to tell the public to like our game even though we know they're angry. Okaaaaaay"
https://www.reddit.com/r/NeverBeGameOver/comments/3rd4xa/konami_planning_a_new_mgs_with_large_scale/

این بود آخرین پست من در این تاپیک . دیگه حوصله مسخره بازیاشو دارم ( اگه چیزی درکار باشه ) .

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
عکس بالا سمت راست رو دقت کنید ، پایان GZ و حتی توی Truth ـه TPP تا وقتی که پاز میترکه صورت اسنیک نه خونیه نه زخمی ، درست وقتی که دختره میترکه صورتش خونی و زخمی میشه . یعنی اینجا بعد انفجاره !
ولی تو GZ نمیبینیمش عوضش توی TPP وقتی میلرو نجات میدید اینو باز نشون میده !

اون صحنه هم که باس اصلی رو موتور نشسته فقط و فقط برای تریلر طراحی شده . مثل صحنه روستای سوخته که اسنیک توش داد میزنه . چندین و چندبار خودشون تاکید کردن که برای تریلره و تو بازی به عنوان مرحله و ... نیست .

با توجه به اینکه شایعاتی از جمع شدن KojiPro L.A اومده بعید نی کل این بخش پودر بشه :D و درحالت کلی دیگه امیدخاصی ندارم به بازی چون کونامی ظاهرا خیلی جدی داره بندوبساط کوجی رو میترکونه .

فقط یک چیز. یک سری از تئوری ها با گاید رسمی بازی که دیروز منتشر شد درست از آب دراومدن ( نیوکلیر دیس آرمامنت و اینکه از طرف کونامی باید فعال بشه تا یه کاتسین نمایش داده بشه )

این هم نظر "بامزه" یک فن راجب اینکه کونامی میخواد روی سری بعدی سرمایه گذاری کنه و داره نظرمی‌پرسه .

https://www.reddit.com/r/NeverBeGameOver/comments/3rd4xa/konami_planning_a_new_mgs_with_large_scale/

این بود آخرین پست من در این تاپیک . دیگه حوصله مسخره بازیاشو دارم ( اگه چیزی درکار باشه ) .

جریان اون 15 تا مرحله چی شد؟
در ضمن کونامی میخواد متال بعدی را تو کدوم بازه بذاره؟

Abtin219

کاربر سایت
Apr 19, 2015
85
خبر امده 35 نفر از افراد کوجیما پروداکشن امریکا اخراج شدن تایید هم شده.
نظریه ها زیاده یه جا امده چون چپتر 3 زیاد خونو خون ریزی هستش و ... یه سری قوانین مسخره ژاپن امده گفته باید حذف بشه و یا همین فشار اوردن امریکا به کوجیما که من با این نظریه موافقم ولی شایدم کوجیما سوپرایز داره این کتابه هم امروز پخش جهانیش شروع شده کسی گرفتش به داد ما هم برسه بگه میشه اون 15 تا مرحله رو بازی کرد یا نه

BatiGoal

-_____-
کاربر سایت
Nov 6, 2012
3,330
نام
Mohammad
جریان اون 15 تا مرحله چی شد؟
در ضمن کونامی میخواد متال بعدی را تو کدوم بازه بذاره؟
عزیز دلتو خوش نکن به این پونزده تا مرحله. این فقط یه شایعه و یه تئوری هست. احتمال این که مراحل جدید به بازی اضافه بشه کمتر از 1 درصده! کونامی علاقه‌ای نداره به این بازی و حتی با توجه به خبر بسته شدن استدیوی LA، احتمالا متال‌گیر آنلاین هم سرنوشت خیلی بدی داشته باشه. شاید با نکات جالبی مواجه بشین که به تدریج کشف بشن ولی این که بیان بگن داستان ایلای و ساحلانتروپوس چی شد و نمیدونم بیگ باس واقعی رفت چی کار کنه خیلی بعیده. واقعا متاسفم که میگم اینو ولی کوجیما خواسته پایان این بازی این باشه. حالا شاید دلیلش این بوده که سرنوشت بیگ باس واقعی رو توی نسخه‌های بعدی مشخص کنه. نسخه‌های بعدی ای که احساس کرده یه روزی میسازه.

pkblog

کاربر سایت
Oct 10, 2013
680
نام
پویان
سلام

نسبت به این نظریه حس بسیار خوبی دارم یعنی احساسم اینه نسبت به بقیه به واقعیت نزدیک تره و نسبت به بقیه منطقی تر به نظر میرسه....
دقیقا درسته واقعا کوجیما تو نسخه های قبلی قشنگ ترکوند امریکا رو ولی خوب چیزی که اصلا تو این نسخه ندیدم....
رفتنشم از کونامی هم به نظرم میتونه اگر این فرضیه درست باشه به همین علت باشه...
امری..کا کم چیزی نیست این کارا براش اب خوردنه و به شدت هم با اسن مسائل برخورد میکنه

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
دوستان .همین الان به طور مفصل ردیت را بررسی کردم و اطلاعات بدست اومده تا حالا را چک کردم.بخونید.خالی از لطف نیست:راهنمای بازی مال فامیتسو هست نه کونامی.هیچ اسمی هم از 15 تا مرحله و نقشه امریکا و این حرف ها هم توش برده نشده.اندینگ مخفی بازی هم 5 مرحله برا باز شدن داره که مرحله 3 اش اجازه فعال شدن توسط کونامی هست.خلاصه اینکه دوستان عزیز،این همه به خودمون امید دادیم،این همه خودمون را گول زدیم ولی همش کشک بود.روز به روز نشانه های کشف محتوای جدید دارن کم رنگ و کم رنگ تر میشن.این بازی همینه که هست.الکی هم خودمون را اذیت نکنیم بهتره.بازیی که قرار بوده داستان سقوط یه افسانه را به نمایش بذاره،ناکام موند و کوجیما داستان را فدای بقیه عناصر بازی کرد.هنوز هم نشانه های زیادی هست که بازی ممکنه بازم محتوا داشته باشه،ولی فکر کنم این ها نشانه نباشند بلکه به دلیل ساختار بد داستان به نظر اینطور بیان.متال گیر 5 بازیی خوبی بود ولی متال گیر خوبی نبود.این بازی نتونست عطش من را برا شنیدن یه داستان عالی از یکی از اسطوره های گیم برطرف کنه.دوستان خودتون را اذیت نکنید.بازی محتوای اضافی خواهد داشت ،چون ما دوست داریم اینطور فکر کنیم.بازی داستان پیچیده ای داره چون ما فکر می کنیم خیلی پیچیدست.ولی در واقعیت...درباره این تئوری توطئه هم که میگید باید بگم جناب محمود بلالی در سایتvgpostmortem که کارشون تحلیل بازی ها است و خیلی اوقات نقد های خیلی تندی بر بازی ها مینویسند و ایراداتی را میگیرند که اگر کسی درست با اون بازی و پیشینه اش اشنا باشه میبینه خیلیش بزرگنمایی و غلو واز یه زاویه دید خاص نگاه کردن به بازیهاست،این بازی را بررسی کردند و تو بررسیشون بازی را کامل کالبد شکافی کردند و با توجه به نقد ایشون باید بگم که اگه امریکا واقعا نگران این بازی بود اصلا نباید بهش اجازه انتشار میداد.چون تو زیرلایه های بازی بشدت امریکا را کوبیده.توصیه میکنم که اون نقد را بخونید اطلاعات مفیدی داره(البته خود سایت را کلا توصیه نمی کنم چون خیلی ایراداتش بزرگنمایی هست که ممکنه باعث بدبینیتون به صنعت گیم بشه در حالی که اگه برید درست نت را بگردید میبینید خیلی هاش غلو و جو دادن هست:d)در نهایت باید بگم تنها امید خود من حرف یکی از اعضای تیم سازنده هست که گفته بود داستان اصلی بدون مراحل فرعی 50 ساعت طول میکشه ولی با توجه به سایتhow long to beat میانگین ساعات تموم کردن مین استوری ۳۹ ساعت است.امید وارم این اخرین کامنت این تا پیک باشه و ما خودمون را دیگه خسته نکنیم.مگه اینکه واقعا خبری بشه.با تشکر ازbatigolعزیز و همچنین دوست عزیز lord sky که زحمت بررسی ریویو کپی بازی را کشیدند.

Prince of Pars

کاربر سایت
Mar 7, 2011
67

بعد از گذشتن دو ماه از انتشار بازی ...

به این نتیجه رسیدم اون 2-3 سال انتظار برای انتشار خیلی خیلی واسم شیرین تر و ماندگار تر از خود بازی بود ... به جرئت میگم که با تریلر GDC 2013 و آهنگ Not Your Kind of People و " دروغ هایی " که ماهرانه تدوین شده بودن و به خوردمون داده شدن تا لحظه انتشار بازی زندگی کردم ...

اون وقت و هزینه ای که میزاشتم تا تریلرها رو با بهترین کیفیت ممکن داشته باشم و روزی 100 بار و حتی بیشتر میدیدمشون ... بهترین لحظات بودن واسم ...

حق با آقا امید و بقیه دوستانه ... هر چقدرم که تئوری پشت بازی باشه و هر چقدرم که محتوای مخفی داشته باشه ( که دیگه همه به این نتیجه رسیدیم چیزی در کار نیست ) بازی همینی بود که دیدیم ...

همون سطل آب یخی بود که آخر بازی روی سرمون ریختن و با یه مشت تئوری عجیب و غریب ولمون کردن تا برای خودمون افسانه بسازیم ...

نمیگم با این تئوری ها مخالم ، ولی خداییش کدوممون 200 هزارتومن پول دادیم ، برنامه ریختیم ، انتظار کشیدیم تا آخر سر بریم توی فایلای اجرایی بازی دنبال ادامش بگردیم ؟!! یا بریم رمان موبی دیک رو بخونیم تا از آخر عاقبت بازی با خبر بشیم ؟!

یادمه 1-2 سال که مونده بود به انتظار بازی ، هر کس که شوقم واسه بازی رو میدید میپرسید " حالا گیم پلیش چجوریه ؟! " میگفتم " گور پدر گیم پلی ! فقط داستانشو میخوام ! " ولی خداییش این بود اون داستانی که ما منتظرش بودیم ؟!

خداییش بد خورد تو ذوقم ... این داستان اونی نبود که من 3 سال فکر و ذکرم رو روش گذاشته بودم ...

بهمون توهین شد ... تقصیر هر کسی که میخواد باشه ، بی تعارف بهمون توهین کردن ...

الانم نمیخوام بگم اگر ادامه ای برای بازی بیاد ازش استقبال نمیکنم ، ولی حقیقت اینه که من یادم رفته بود متال گیری که من میخواستم باید چیزی جز این میبود ...

به عنوان یک متال گیر ، " فانتوم پین " بجز چند تا آهنگ فوق العاده ، چند کاست و سکانس بی نظیر از پاز ، و تعداد محدودی دیالوگ خوب ، میراث دیگه ای برای من بجا نزاشت ...

و البته دردی که واقعی نیست ولی بدجوری اعصاب و قلبم رو بعد از هر بار به یاد آوردنش میرنجونه ... " فانتوم پین " ...

ای کاش و ای کاش همه فانتوم پین حال و هوای همون چند سکانس کوتاه ملاقات با پاز رو داشت ...

و همون اتمسفر عجیب آهنگ Not Your Kind of People ... که هنوز هم وقتی دلتنگ اون انتظار خوب برای متال گیر میشم از گوش دادنش لذت میبرم ...

88461446586560515_Metal%20Gear%20Solid%20V-%20The%20Phantom%20Pain-%20E3%202013%20RED%20BAND%20Trailer%20(Extended%20Director\'s%20Cut)mp4_snapshot_0816_[20151104_004929].jpg

" بزرگ ترین دروغی که کوجیما به ما گفت ... ونوم به هیچ وجه افسانه نبود ... "

خطاب به خودمون که هنوز روزی چند بار این تاپیک رو باز میکنیم تا با خبر خاصی از بازی به وجد بیایم هم همون جمله معروف کاز رو میگم .... :

!? ... Why are we still here ? ... Just to suffer

موید باشید ...

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر