SPOILER: The MGS V TPP Spoiler Thread

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
:d

این تاپیک واقعا نیازه؛ یعنی واسه هر بازی ای واقعا نیازه که یه تاپیک باشه در مورد داستان یک بازی بحث بشه بدون اینکه تو تاپیک اصلی چیز بزرگی اسپویل بشه.

نکات:

1- اسم تاپیک مشخصه؛ همه چی در مورد داستان بازی و بحث در موردش، حتی نکات غیر داستانی مثلا یه سری از ویژگی های گیم پلی و امکانات که شاید کسی نخواد بدونه و خودش میخواد کشفش کنه، این جا بحث میشه کلا.

2- از تگ اسپویلر لازم نیست استفاده کنید.

این آخرین هشدار بود. اگه هنوز بازی رو تموم نکردید این جا وارد نشید.

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
توی این بازی تقریبا تنها چیزی که منو آزار میداد صحبت کردن کیفر جای باس بود.ای کاش کوجیما شخصیت باس رو تو این نسخه لال درست میکرد بیشتر ابهت داشت تا این صدای آشغالو جاش بزاره.واکنش ها و احساسات باس هم در مواقع حساس که مثل یه گوسپند می موند هم در نوع خودش جالب بود

خاطره رو فاکتور بگیر" خود صداش نچسبه.از هر بازی خوبی معمولا یه چیزایی بصورت "برجسته" توی ذهن هواداراش باقی میمونه اما مطمئنم یکی از اون مواردی که از این بازی توی ذهنمون حک میشه صدای باس نخواهد بود
فکر میکنم شما جزو معدود کسایی هستی که از صداش خوشت نیومده چون صداش کاملا به شخصیت و استایل اسنیک میاد !
نمیدونم اون دیالوگ ته بازی (مربوط به nuke ها ) رو گوش دادید یا نه (که اسنیک با the boss صحبت میکنه) ولی صداش فوق العاده س .

Metal Gear

کاربر سایت
Jan 16, 2010
422
فکر میکنم شما جزو معدود کسایی هستی که از صداش خوشت نیومده چون صداش کاملا به شخصیت و استایل اسنیک میاد !
نمیدونم اون دیالوگ ته بازی (مربوط به nuke ها ) رو گوش دادید یا نه (که اسنیک با the boss صحبت میکنه) ولی صداش فوق العاده س .
اینجا بحث سلیقه شخصیه و میدونم بیشترن باهاش کنار اومدن اما من هر موقع کیفر صحبت میکرد حس بدی بهم دست میداد و حالت تهوع میگرفتم(بدون بزرگنمایی میگم)نتونستم باهاش کنار بیام

در مورد داستان" با وجود تجربه MGSV (که در حد خیلی خوبی کار شده بود) بازم معتقدم داستان MGS1 تو کل سری برتری ویژه ای داره و اگه کوجیما میتونست داستان و شخصیت هایی در حد MGS1 رو تو این نسخه هم پیاده کنه بدون تردید مدعی اصلی بهترین بازی نسل که هیچی حتی تاریخ میشد.چی میشد اگه اپیزود 51 رو همراه با گیم پلی جز missionهای اصلی قرار میدادن.مطمئنا یه ماموریت فوق العاده میشد و به بهتر شدن داستان کمک میکرد

با این وجود شانس گوتی شدنش تو 2015 بسیار زیاده

آخرین ویرایش:

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,344
نام
مهدی
دوستان چند تا سوال داشتم:
1- قضیه سایکو مانتیس و ولگن چی بود؟
2-بعد از اپیزود 46 نوشته هایی نشون میده که اسم از انقلاب ایران هم اورده کسی میدونه جریانشون چی بود؟
3-الی همون لیکوئید بود؟
4-رابطه کوایت و کد تالکر چی بود که جفتشون چشمشون اون حالت میشد؟
5-چرا سایکو مانیس به اسکال فیس پشت کرد؟
6-هیویی به چه جرمی از مادربیس کردنش بیرون؟
7-داخل تیتراژ پایانی چیز مهمی میگه؟
یک درخواست هم دارم:
اگر میشه یک مقاله یا تحریریه درباره بازی هم بنویسید

.:DEMON LORD:.

کاربر سایت
Oct 11, 2007
660
نام
Cipher
دوستان چند تا سوال داشتم:
1- قضیه سایکو مانتیس و ولگن چی بود؟
2-بعد از اپیزود 46 نوشته هایی نشون میده که اسم از انقلاب ایران هم اورده کسی میدونه جریانشون چی بود؟
3-الی همون لیکوئید بود؟
4-رابطه کوایت و کد تالکر چی بود که جفتشون چشمشون اون حالت میشد؟
5-چرا سایکو مانیس به اسکال فیس پشت کرد؟
6-هیویی به چه جرمی از مادربیس کردنش بیرون؟
7-داخل تیتراژ پایانی چیز مهمی میگه؟
یک درخواست هم دارم:
اگر میشه یک مقاله یا تحریریه درباره بازی هم بنویسید
1. Volgain پس از شکستش توسط Big Boss و EVA توی کما میره و هنوز زنده بوده و دانشمندای روسی داشتن روش تحقیق میکردن که چرا زندس، Psycho Mantis هم یک psychic قوی بوده که متاسفانه همیشه تحت تاثیر افکار منفی قوی قرار می گرفته و توسط حس انتقام skull face بهش کمک می کنه که یکبار که بدن volgain را توسط هواپیما نزدیک cyprus جابه جا میکردند توسط حس انتقام نسبت به big boss بیدار میشه و psycho mantis هم اونو حس می کنه و تحت کنترل خودش درمیاره که skull face بتونه از حس انتقام اون بر علیه BB استفاده کنه.
2. کلا تاریخ اون زمان به اضافه جریانات سری MGS میگه ولی بهم ربطی ندارند.
3. بله.
4. quiet پس از سوختنش توسط BB اصلی در اول بازی توسط skull face تحت درمان parasite therapy قرار گرفت و چون شش ها و سیستم گوارشیش سوخته بود parasite ها طوری بدن اونو باز سازی کردن که کربوهیدرات ها و اکسیژن را از طریق پوست خودش جذب بکنه و احتیاج parasite ها به آب هم از روی پوست خودش تامین کنه. Code Talker هم بدن خودش را parasite therapy کرده بود و خیلی از ارگان ها بدنش توسط یک رابطه متقابل بین خودش و parasite ها صورت می گرفت.
5. به خاطر اینکه حس انتقام و نفرت Eli (Liquid) از BB خیلی زیاد بود و pycho mantis ترجیح داد کمک eli بکنه و اون تحت تاثیر قدرت Eli هم قرار گرفت و به عنوان conduit عمل کرد.
6. به جرمهای قتل همسرش، استفاده از پسرش Hal به عنوان خلبان Sahelanthropous و تعمیر Sahelanthropous برای Eli و کمک به فرارشون و تغییر ژنتیک parasite های معدوم شده توسط اشعه رادیو اکتیو که باعث شد نوی جدیدی از اپیدمی parasite تو MB صورت بگیره و باعث مرگ بسیاری از افراد بشه.
7. میگه که big boss اصلیه داره ملت و دولت outer heaven اصلی را به دور از چشم همه درست می کنه و Kaz از شنیدن این خبر ناراحت میشه و میگه که برمی گرده به cipher و phantom و یکی از پسراشو (Solid( قوی می کنه تا جلوی bb اصلی وایسه و ocelot هم میگه که اون پسر دیگه Liquid کمک می کنه و اونا یه روزی مجبورن همو بکشن ( ماجرای Metal Gear Solid ) تا اون موقع هم باهم نقششونو بازی می کنن که دوره پسر ها (clone ) های BB برسه چون اونا هم می خوان باهاش تصفیه حساب بکنن.

آخرین ویرایش:

Order1866

کاربر سایت
Dec 14, 2014
133
من هرچه قدر دقت کردم توی اون دموی آخر لوگوی از Outer Heaven ندیدم تنها لوگو , لوگوی Diamond Dogs هستش.
قضیه اون صدای تیر و اینا تو بک گراند همین دمو چی بود من نفهمیدم.

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,544
من هرچه قدر دقت کردم توی اون دموی آخر لوگوی از Outer Heaven ندیدم تنها لوگو , لوگوی Diamond Dogs هستش.
قضیه اون صدای تیر و اینا تو بک گراند همین دمو چی بود من نفهمیدم.
وقتی مشت میزنه به آینه , 1 ثانیه بعد سمت چپ پایین عکس کله اسکلت ( اوگوی OH )
صدای تیر هم احتمالا مال درگیری Solid Snake با سربازها هست تا به Venom Snake برسه

.DcoY.

کاربر سایت
Jun 16, 2010
815
نام
مــــیلاد
59141196130210996042.jpg
پ.ن : 100 ساعت درگیر دوست عزیز Unicorn بودیم :|

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
862
نام
محسن
59141196130210996042.jpg
پ.ن : 100 ساعت درگیر دوست عزیز Unicorn بودیم :|
به قدری پایان بازی منو زده کرد از این نسخه که الان این عکس هم دیدم به نظرم کل اون ماجرای قتل عام سربازها توسط ونوم هم یه چیز بی منطق و بی معنی هست، که جز برای برانگیختن احساسات هیچ دلیلی پشتش نبوده. یعنی بدون اینکه اصلا روابط بین ونوم و این آدم هایی که می کشیم درست پرداخته بشه بهش و مقدماتش فراهم بشه فقط میزنیم همرو می کشیم به این امید که مو های بدنمون سیخ بشه از شدت هیجان و احساسات!!

Abtin219

کاربر سایت
Apr 19, 2015
85
جالب اینجاس یه عکس قبل از انتشار بازی آمده بود که چشم بیگ باس آبی بود و چشم ونوم سبز بود آون موقع همه فک میکردن کوجیما اشتباه کرده حالت میفهمم برا چی یکی نبود

MO021

فروشنده
May 23, 2013
467
نام
Morteza
دوستان یه سوال
سایکو مانتیس کیه؟ یه مختصر بهم توضیح میدید تو سریه متال گیر چیکاره است؟ من فانتوم پین اولین نسخه از متالگیره که دارم بازی میکنم با اینکه داستانه سری متال گیرو از همین سایت خوندم ولی هنوز یه کوچولو در مورد شخصیت ها کم اطلاعم

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
خب بازی رو تموم کردم.

من از پایان بازی کاملاً راضی هستم، پایان کاملاً عافلگیر کننده و عالی، منتهی حرفهایی که خوندم و یا شنیدم و یا بهم زده شد در مورد بازی، به طور کلی اجازه نداد واقعاً لذت ببرم از بازی، درسته هر کسی یه نظری داره اما خب وقتی آدم همش بشنوه، بازی خسته کننده است، داستان پراکنده است و پایان مزخرفی داره خود به خود نمی تونه وقتی بازی رو میبره جلو لذت ببره، این مسئله گند زد به تحربه من.

این پایان نه تنها عالی و شوک کننده بود جوری که من کف کرده بودم، بلکه چاله و چوله های داستان MG1 و 2 رو هم پر کرد، چی بگم از اپیزودی که باید سربازان خودم رو میکشتم، چقدر اپیک بود اون اپیزود واقعاً بغض گلوم رو گرفت، عالی بود عالی.

تنها ایرادی بازی به نظر من گیم پلی و مراحل بعضی حاها خسته کننده و تکراری می شدند، اون هم نه در حدی که همه میگن چون تمام اون مراحل تکراری به بزرگ شدن مادربیس کمک می کنه که من حاضرم برای تکمیلش یه میشن رو 100 بار برم و همه چیز رو اکسترکت کنم تا MB و FOB رو گسترش بدم. نکته منفی دیگه ای اینه که گستردگی شخصیت ها نسبت به بزرگ بودن بازی واقعاً کوچیک بود و هیچ سوپرایز شخصیتی تو بازی نبود .. نه تنها نبود بلکه همه شخصیت ها و صحنه های خوب در تریلر ها نمایش داده شده بود، یه سری باگ خیلی کوچیک هم دیدم که در برابر بزرگی بازی هیچی مشکلی نداره.

فعلاً همین ها، چون تازه بازی رو تموم کردم و هنگم.

.::Snake::.

کاربر سایت
Feb 8, 2014
105
نام
یوحنا
خب بازی رو تموم کردم.

من از پایان بازی کاملاً راضی هستم، پایان کاملاً عافلگیر کننده و عالی، منتهی حرفهایی که خوندم و یا شنیدم و یا بهم زده شد در مورد بازی، به طور کلی اجازه نداد واقعاً لذت ببرم از بازی، درسته هر کسی یه نظری داره اما خب وقتی آدم همش بشنوه، بازی خسته کننده است، داستان پراکنده است و پایان مزخرفی داره خود به خود نمی تونه وقتی بازی رو میبره جلو لذت ببره، این مسئله گند زد به تحربه من.

این پایان نه تنها عالی و شوک کننده بود جوری که من کف کرده بودم، بلکه چاله و چوله های داستان MG1 و 2 رو هم پر کرد، چی بگم از اپیزودی که باید سربازان خودم رو میکشتم، چقدر اپیک بود اون اپیزود واقعاً بغض گلوم رو گرفت، عالی بود عالی.

تنها ایرادی بازی به نظر من گیم پلی و مراحل بعضی حاها خسته کننده و تکراری می شدند، اون هم نه در حدی که همه میگن چون تمام اون مراحل تکراری به بزرگ شدن مادربیس کمک می کنه که من حاضرم برای تکمیلش یه میشن رو 100 بار برم و همه چیز رو اکسترکت کنم تا MB و FOB رو گسترش بدم. نکته منفی دیگه ای اینه که گستردگی شخصیت ها نسبت به بزرگ بودن بازی واقعاً کوچیک بود و هیچ سوپرایز شخصیتی تو بازی نبود .. نه تنها نبود بلکه همه شخصیت ها و صحنه های خوب در تریلر ها نمایش داده شده بود، یه سری باگ خیلی کوچیک هم دیدم که در برابر بزرگی بازی هیچی مشکلی نداره.

فعلاً همین ها، چون تازه بازی رو تموم کردم و هنگم.

نمی‌دونم پست‌های قبلی این تاپیک که درباره پایان هست رو خوندید یا نه،‌ اما پیشنهاد می‌کنم اون‌ها رو بخونید کلاً دیدگاهتون درباره پایان عوض می‌شه. البته لازم به خوندم هم نیست یه مدت که بگذره خودبه‌خود متوجه‌ی تناقضات بازی می‌شید. این بازی طبق لانچ تریلرش، A Missing Link That Completes the Saga بود اما به نطرم نه‌فقط تو خودِ پایانش کلی تناقض بود بلکه حتی بعضی چیزهای دیگه‌ی داستان این سری هم برد زیر سؤال. درسته کوجیما گفته بود این بازی یه سری تناقضات داره، اما یادمه گفت مربوط می‌شه به یه سری چیزای کوچیک مثل همین دست‌مصنوعی ونوم اسنیک. دیگه قرار نبود این‌قدر حلقه رو پیچ‌درپیچ کنه. منم اول پایان بازی برام جالب بود (به‌خاطر پیچش داستانی عجیبش) اما اثر این لذت واقعاً کوتاهه و بعدش تبدیل می‌شه به یه پایان خیلی بد.
به‌شخصه بعد از پایان اصلاً رمقی برام نمونده که بقیه‌ی مراحل فرعی بازی رو برم اون هم با یه شخصی که کل اطلاعاتمون ازش این بوده که «بهترین سرباز بیگ‌باسه».

آخرین ویرایش:

Gotham Knight

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,082
من که قبل از شروع کردن بازی کل مطالب این تاپیک رو خوندم :d ولی بازم بعد از تموم کردن بازی شگفت زده شدم بنظرم ایده ی خیلی خوبی بود :d

تنها مشکلش بنظرم روایت داستان بود که خیلی پراکنده بود و بعضی قسمت ها هم بدون جواب موندن. ماجرای Venom Snake هم بهتر بود اوایل بازی معلوم میشد

با این حال گیم پلی بازی به قدری عالیه که هیچ کدوم اینا به چشم نمیان ... درست مثل بازی های نقش آفرینی معتاد کنندست

آخرین ویرایش:

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
منم دووم نیاوردم و اول خوندم و بازی واسم اسپویل شد که ضد حالی بود...
ولی داستانش ایییییی...من طرفدار سالید هستم(ولی بیگباس رو عوضی کرد رفت بازی) ولی رسما دیگه متال گیر ترکوندن کار هر کسی نبود :D (بگذریم که ریدن هم خوب ترکون ری رو :D ) البته کمک هم زیاد داشت ونوم.
خیلی بازی خوبی بود ولی خیلی پتاسنسیلش هم حروم کرد! این همه شخصیت خفن افریدی مثل اسکال فیس مثلا! حتی یه جنگ کوچیک بین ما نبود و یارو رو سگ کش کردیم رفت! سهلانتراپوس ترکوندن خوب بود.
من او فایر رو اخه از این مسخره تر نمیشد از رده خارجش کرد؟!
حذف کدک غلط ترین کاره ممکنه بود! (توی بازی های MGS قبلی هم کدک نبود اسنیک لال میشد رسما...بگذریم که خوب طرف مدیک بودو حافظه نداشت ولی دیگه اون صحنه توی جیپ با اسکال فیس خوب یه زری میزدی! )
شخصیت پردازی افتضاح!(برای بعضی کرکترها) اسلات توی MGS ها قبلی برای خودش یه شخصیتی داشت 4 تا رولور میچرخوند اینجا نخودی بود کامل! کد تاکر انفدر گفت Vocal Cord Parasite حالم بهم خورد! هی حرف تکراری...کوایت شخصیت جالبی داشت!
من بزرگترین مشکلم با این بازی نه داستان بود نه این ایرادا بیشترین مشکلم لول دیزاین بودش! یه کاره الکی که ربطی به داستان نداشت باید انجام میدادیم توی یه محیط تکراری! البته یه سری مراحل هم فوق العاده بود مثل Code Talker...و چپتر 2 هم معلوم بود توی عجله سرهم بندی شده بازی که مقصر اصلیش رو کونامی میدونم...این دعوای بین کونامی و کوجیما واقعا صدمه زد به بازی.بازی نا تمام موند!
از نظر گیم پلی بهترین متال گیر بود...از نظر داستان که بهتر بگیم روایتش بدترین! (یه صحنه حماسی که ادم یادش بمونه نداشت! ) 1 دونه داشت :D اونی که کوایت داشت زیر بارون شیطنت میکرد بیگباسم جوین شد بهش :)) از خنده مرده بودم!
صدای کیفر هر چقدر هم خوب بود و حرفه ای ولی من صدای دیوید هیتر رو بیشتر میپسندیدم! به هر حال از اول صدای اونو شنیدم نمیتونم شخصیت جدیدی بپذریم.(البته از صدای این بشر هم بدم نیومد خیلی قاطع بود:D)
خیلی پتانسیل هدر رفت سره اینکه واقعا پروژه بزرگی بود و کونامی هم کم لطفی کرد...بگذریم مغز خود هیدیو هم رد داده از MGS PW به اینور! کاره سختی هم هست یه داستان رو انقدر شاخ و بست دادن بعد این همه سال...
ولی خوب چیزی که MGS رو تک میکنه و نمیذاره تکراری بشه اینه که همیشه با یه بازی جدید و متفاوتی توی هر نسخه طرفیم.
از ونوم هم خیلی خوشم اومد خیلی خشن و جدی بود واقعا برای مدیریت ساخته شده بود.قاطع...ولی خوب ما از این بنده خدا بدی ندیدیم اونقدر که بهش گفتن دیمن! دلمم خیلی براش سوخت بیگ باس کامل سپر بلا کردش...دم میلر هم گرم که با ونوم موند.
تجربه هم بهم نشون داده قبل از اینکه بیام توی سایت نظرات رو بخونم اول خودم برم بازی کنم اینجا خیلی نظرات نسبت به همه بازی ها منفی شده و بچه ها ماشالا ذهن ها قوی یه سری نظریه میدن توی هر گیمی پیاده کنی میشه شاهکار :D مثل اضافه شدن سالید اسنیک توی فنتوم پین مثلا...(الان میخوام فیفا رو بگیرم انقدر فیدبک منفی خوندم سختم شده! با اینکه خودم دموشو زدم و شدید حال کردم)
بگذریم...
اقا این ساید میشن هارو 100% کنم چیز خاصی بهم میده؟ یا اصلا چیزی نشون میده؟ هر چقدرم جذاب باشه بازیش کلی بازی هنوز توی صف هست که باید بازی کنم اگه چیزی نداره برم سراغ اونا...

آخرین ویرایش:

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
یه نکته دیگه ام بگم، خیلی ها هستن که سری متال گیر الخصوص این نسخه رو به فیلم هندی تشبیه میکنن در حالی که سری متال گیر از اول همین بوده حتی نسخه چهارم خیلی فیلم هندی تر از این نسخه بوده، رایدن زنده میمونه دست و پا دار میشه، یا ویروی فاکس دای خودش منطقی درونش نداره .. یعنی این پایان چیز غریبی نیست تو سری و اگه بهایراد گرفتن به تناقض ها باشه نسخه چهارم خودش دنیایی از ایراده.. ولیکن دنیای متال گیر همینه هیچ وقت توضیح علمی ومنطقی برای متال گیرها، دست وپا دار شدن رایدن و ..نیست که کلا کل داستان رو ول کردید و به یه سرس تناقض که با فاصله زیاد نسخه های اولیه با این داستان منطقی و بخاطر دنیای فانتزی، مدرن و نانوماشینی ایرادی بهش از نظر بنده وارد نیست.

در کل لپ کلام اینه میدونم خیلی ها میبینن همه از اخر بازی ناراضی هسن خودشون رو همرنگ جماعت میکنن. نمی دونم فیلم فیس اپ یا همون تغییر چهره رو دیدید یا نه ولی ببا اینکه. دنیاش خیلی واقعی نشون داده شده و فانتزی ببودنش موی سری متال گیر هم نمیشه اما همچین جابجایی روی صورت دو نفر انجام میدن .

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر