SPOILER: The MGS V TPP Spoiler Thread

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
:d

این تاپیک واقعا نیازه؛ یعنی واسه هر بازی ای واقعا نیازه که یه تاپیک باشه در مورد داستان یک بازی بحث بشه بدون اینکه تو تاپیک اصلی چیز بزرگی اسپویل بشه.

نکات:

1- اسم تاپیک مشخصه؛ همه چی در مورد داستان بازی و بحث در موردش، حتی نکات غیر داستانی مثلا یه سری از ویژگی های گیم پلی و امکانات که شاید کسی نخواد بدونه و خودش میخواد کشفش کنه، این جا بحث میشه کلا.

2- از تگ اسپویلر لازم نیست استفاده کنید.

این آخرین هشدار بود. اگه هنوز بازی رو تموم نکردید این جا وارد نشید.

.::Snake::.

کاربر سایت
Feb 8, 2014
105
نام
یوحنا
خب بد نیست اگه یکمی از این فاز ناامیدانه نسبت به پایان دور شیم و به بعضی سؤالات جواب بدیم. :D

سؤال‌ها که یکیش که همون اول تاپیک مطرح شد این قضیه‌ی این بود که آیا ونوم اسنیکی که اونجا بود داخل Outer Heaven بود یا نه؟ که طبق چیزی که تو یکی از فروم‌های خارجی عکس گذاشته بود، انگاری اون قسمتِ بازی داشته بین سال‌های 1984 و 1995 هی سوییچ می‌شده که دلیلش فکر نکنم تو نوارها بهش جواب داده باشن اما کوجیما تو همون سکانس یه طورهایی می‌شه گفت جواب داده.

2780989-diamond+dogs+1984.jpg

2780990-outer+heaven+1995.jpg

وقتی اون علامت پشت سرش مال Diamond Dogs هست که داره نوار بیگ‌باس رو گوش می‌ده. اما وقتی نوار رو برمی‌گردونه و می‌رسه به اونجایی که رو نوار زده Operation N313 (یا همون عملیاتی که سالید اسنیک برای قتل ونوم اسنیک توسط بیگ‌باس ارسال می‌شه) یهو علامت به OH سوئیچ می‌شه و می‌شه گفت می‌ره سال 1995. نمی‌دونم چطوری می‌شه این صحنه رو برداشت کرد، اما من این‌طور حدس می‌زنم که کوجیما دو تا سکانس مجزا رو یک‌پارچه به‌هم دیگه ربط داده و اون صحنه‌ی شکست آینه هم تو همون سالی هست که سالید اسنیک ونوم اسنیک رو می‌کشه.

فقط من الآن دو تا چیز رو متوجه نشدم.
اول اینکه بیگ‌باس وقتی صورتش باندپیچی هست چرا چشمش سالمه؟
دوم اینکه مگه اون مرحله‌ی آخر که تو بیمارستان هستیم، بدون دستکاری خاطرات نیست؟ اگه دستکاری نشده اونجا پس چرا وقتی بیگ‌باس تو راهرو می‌میره یهو از اون‌ طرف راهرو در می‌یاد؟ (مثل همون صحنه‌ی اول بیمارستان شد که اون صحنه دستکاری شده بوده برای اینکه ونوم اسنیک فکر کنه اسماعیل مرده.)

javid48

کاربر سایت
May 2, 2014
44
مگه قرار نبود هویت Psycho Mantis تو این نسخه معلوم بشه؟؟
بعد یه چیز دیگه اینکه یه دکتر ساده چطور میتونه بدون هیچ آموزش خاصی بزنه skull face رو با اینهمه تشکیلات بکشه؟

hitman_ravani

کاربر سایت
Aug 10, 2006
1,253
نام
علی
اینجوری که به نظر میاد تمام این گندکاریها و کمبودهایی که از نظر گمیرها مطرح میشه (هر کمبودی که حس میکنید ) تمامش زیر سر این کونامی هستش.
از اون اوایل پروژه مخفیه کوجیما اینطور مطرح شده بود که , کوجیما در حال کار روی دوتا پروژه جدا از هم هستش که در واقع او پروژه ها یکیشون "گراندزیرو" ودیگری هم همین "فانتوم پین" بود
اینجوری که این روزها اخبارش داره میاد کونامی داره پروژه هاشو محدود میکنه به پروژه هایی که میدونه براش سود بیشتری داره و این رو هم میدونیم که کونامی بیشتردرآمدش از دستگاههای آرکید هستش
برداشت اینجوری هستش , کونامی با کوجیما مخالفت میکنه و معتقد هستش که این دوتاپروژه براش بیش از حد خرج برداشتن!
تنیجه این میشه که پروژه اول "گراندزیرو" بصورت دمو یا"پروتوتایپ" اراعه میشه (البت من معتقد نیستم که گراند زیرو یک دموباشه! چون شما دمو رو اون لوکیشن و اون خط داستانی تعریف شده رومجدداً توی خودبازی اصلی بازی میکنین ولی همونطور که همه میدونیم "گراندزیرو" یک بازی مستقل بود و هست ) دلیل کوتاه بودنش هم سیاستها مالی تجاری غلط کونامی هستش که دنبال پول و تامین هزینه هاهستش!
بخاطر این مورد از اونجایی که همه میدونیم. همه (اکثریت) کوجیما رو مقصر دونستن! وگفتن فروش دمو به گیمرها دقیقاً کاری که با متالگیرسالید دو کرده بود. (اینومن نمیگم! سایتهای خارجی میگن, چون متاگیر یعنی کوجیما )
و کوجیما با کونامی به مشکل برخوردن و گویا پشت پرده اینجوری بوده که کوجیما میخاسته اون چیزی که واقعاً دوست داره و لیاقت گیمرها هست رو به گیمر ها اراعه کنه ولی بزرگترین مانعش "کونامی" مخالفت میکرده و این مسله باعث شد که اخبار اختلاف این دو(کونامی و کوجیما)بالا گرفت و رسانه ای شد.
کونامی , کوجیمارو کنار زد! و خودسرانه توی کارِ کارگردان دخالت کرد و حتی اسمش رو از روی کار خط زد(حذف کرد)
که این اختلافها حتی منجر به کنسل شدن"سایلنت هیل" هم شد!
تمام این داستانها بخاطر کونامی هستش که توقع داشت با کمترین بودجه یک عنوان AAA
اراعه بده و بیشترین فروش رو داشته باشه!
بدون شک اگر دخالتهای کونامی نبود الان ما دوتا عنوان خیلی بزرگ داشتیم (البته الان هم داریم)
ولی اگر دخالت بیمورد کونامی نبود عنوانهایی رو داشتیم که شاید میتونستن کاری کنن تا سالها کسی حرفی از متالگیر سالید 1 نزنه چون بدون شک از نظر خیلیها(همه) متالگیرسالید 1 همچنان بهترین عنوان این سری هستش

آخرین ویرایش:

A l i N T 7 7

کاربر سایت
May 3, 2014
764
نام
Ali
دوستان این متن رو یک بنده خدایی تو یوتوب گذاشته بود که بنظرم بتونه خیلی هارو متقاعد کنه که این بهترین پایان ممکن برای سری بود:

Ok, so, having played this, i know what this ending means and signifies. It's not simply saying "You play as the medic" because that's a shallow way to look at it. At the beginning, we create our perfect avatar, a representation of ourself, we even put our own name and DOB in it. WE, the players, are the medic - WE are venom snake. Now, what is big boss? It isnt a person - it's a title. A legacy. Ok, so we don't play as Jack, the original big boss - but we DO play as big boss - Jack hands us the PLAYER that title - this is Kojima's final MGS game, and, as a farewell present, he is giving US the title of Big Boss. That's why Jack says thank you. It's subtle, but it's from Kojima. Jack says that the medic was his his most trusted lieutenant - why was he? What's so special about him? It's because we've known Jack since his very first mission. That's why Venom Snake has Jacks memories - it's because we were there WITH Jack. It's not a **** you to fans - it's a thank you. It also fits with the canon too - it explains how Big Boss survived MG1s Outer Heaven ending - he didn't. Solid Snake killed Big Bosses phantom - he killed Venom. Don't be shallow. Sadly, this will be lost on most fans.

واقعا کوجیما رو باید بخاطر این پایان تحصین کرد ...

آخرین ویرایش:

A l i N T 7 7

کاربر سایت
May 3, 2014
764
نام
Ali
نه خیر اینطوری نمیشه یه نفر رو از غیب در بیارن بگن این بهترین سرباز MSF بوده. اینو بهش میگن داستان پردازی مزخرف. باید اول به شخصیت طرف پرداخته بشه، باید نشون بدن که چطور این بابا بهترین سرباز MSF بوده. ضمنا اگه بهترین سرباز بوده چرا مدیکه آخه؟ باز مثلا اگه یه نفر شناخته شده بود مثل Gray Fox اینطور مسخره نمیشد. 8-|

دوستان اصلا اینجا شخصیتی به نام مدیک یا venom مطرح نیست...
شخصیت اصلی من و شما ی پلیر هستیم که اول بازی شکل و قیافه و اسم و سن خودمون رو وارد کردیم
در واقع کوجیما من و شما رو وارد داستان بازی کرد و بهمون عنوان "بیگ باس" رو داد

چرا "medic" یکی از بهترین سرباز ها بوده؟چرا مورد اعتماد ترین فرد توسط BB بوده؟چرا همه ی خاطرات بیگ باس رو به همراه داره؟

چون از اول فرنچایز با بیگ باس بوده و باهاش زندگی کرده و همه ی لحظات عمرشو دیده ...

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,023
حیف.........واقعاً حیف :(
باورم نمیشه از زمان معرفیش با شور و حرارت صبر کردم آخرش اینجوری آب یخ ریخت روم:
از آزادی توو گیم پلی عمیق بازی،کارگردانی کات سین ها،گرافیک و موسیقی و صداگذاری عالی بازی که بگذریم دیگر عناصر بازی به معنای واقعی کلمه افتضاح بود! :|
یه شروع فوق العاده داشتیم توو بیمارستان،داستان و روایتش توو چپتر 1 هم خوب پیش رفت(با اینکه همچین چیز شاخی هم نبود و قابل پیش بینی بود)ولی چپتر 2 از هر نظر فاجعه بود;محیط و مأموریت های تکراری،روایت فوق العاده بد،داستان صفر و یه پایان دلسرد کننده.یه جورایی حس می کنم به عنوان فن دو آتیشه MGS به تمسخر گرفته شدم توسط کوجیما قطعاً همه مون با توجه به تریلرا منتظر تغییر شخصیت بیگ باس،حضور کاراکتر های اصلی سری و روابطشون و داستان درگیر کننده و یه پایان حماسی بودیم اما چی انتظار داشتیم چی شد!یه نکته جالبم اینکه اکثر کات سینهای بازی توو تریلرا بود ولی بعضی از صحنه های تریلر توو بازی نبود با اینکه تک تک مأموریت های اصلی و فرعی رو نزدیک به 100 ساعت رفتم و کل MB رو هم گشتم!در آخر حیف اسم متال گیر که رو این بازی گذاشته شد برای من شخصاً ناامید کننده ترین بازی عمرم و بدترین MGS بود.
)xBig Boss can go to hell and kojima too

آخرین ویرایش:

B1G BOSS

کاربر سایت
Sep 1, 2012
642
نام
رضا
حیف.........واقعاً حیف :(
باورم نمیشه از زمان معرفیش با شور و حرارت صبر کردم آخرش اینجوری آب یخ ریخت روم:
از آزادی توو گیم پلی عمیق بازی،کارگردانی کات سین ها،گرافیک و موسیقی و صداگذاری عالی بازی که بگذریم دیگر عناصر بازی به معنای واقعی کلمه افتضاح بود! :|
یه شروع فوق العاده داشتیم توو بیمارستان،داستان و روایتش توو چپتر 1 هم خوب پیش رفت(با اینکه همچین چیز شاخی هم نبود و قابل پیش بینی بود)ولی چپتر 2 از هر نظر فاجعه بود;محیط و مأموریت های تکراری،روایت فوق العاده بد،داستان صفر و یه پایان دلسرد کننده.یه جورایی حس می کنم به عنوان فن دو آتیشه MGS به تمسخر گرفته شدم توسط کوجیما قطعاً همه مون با توجه به تریلرا منتظر تغییر شخصیت بیگ باس،حضور کاراکتر های اصلی سری و روابطشون و داستان درگیر کننده و یه پایان حماسی بودیم اما چی انتظار داشتیم چی شد!یه نکته جالبم اینکه اکثر کات سینهای بازی توو تریلرا بود ولی بعضی از صحنه های تریلر توو بازی نبود با اینکه تک تک مأموریت های اصلی و فرعی رو نزدیک به 100 ساعت رفتم و کل MB رو هم گشتم!در آخر حیف اسم متال گیر که رو این بازی گذاشته شد برای من شخصاً ناامید کننده ترین بازی عمرم و بدترین MGS بود.
)xBig Boss can go to hell and kojima too

همه این ایرادات زیر سر کونامی هست نه کوجیما بد بخت البته کوجیما هم مقصره ولی نه در این حد:d

کونامی بوده که حاضر نشده مهلت بیشتر بده به تیم وگرنه چپتر 2 داستانش همون میموند ولی حداقل مراحلش متفاوت میشد:(

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,006
نام
آریا
دوستان اصلا اینجا شخصیتی به نام مدیک یا venom مطرح نیست...
شخصیت اصلی من و شما ی پلیر هستیم که اول بازی شکل و قیافه و اسم و سن خودمون رو وارد کردیم
در واقع کوجیما من و شما رو وارد داستان بازی کرد و بهمون عنوان "بیگ باس" رو داد

چرا "medic" یکی از بهترین سرباز ها بوده؟چرا مورد اعتماد ترین فرد توسط BB بوده؟چرا همه ی خاطرات بیگ باس رو به همراه داره؟

چون از اول فرنچایز با بیگ باس بوده و باهاش زندگی کرده و همه ی لحظات عمرشو دیده ...
بعد این آدمه که مثلاً ما بودیم، چرا آخر بازی شاخش درازتر شد و با کله خونی مشت زد توی آینه؟! :D احتمالاً اون هم نماد یه گیمر بدبخت بوده که از از گندکاری کوجیما خشمگین شده و بعد از برملا شدن سورپرایز خفن بازی، از شدت عصبانیت به تلویزیون مشت کوبیده! :D
این چیزهایی که طرف توی Youtube گفته، من رو یاد روزهایی میندازه که پایان افتضاح ME3 رو می دیدیم و یه عده میخواستن به زور قضیه رو توجیه کنن و حتی میگفتن کل ماجرا به Indoctrination برمیگرده!! این قضیه MGSV هم شبیه همون شده. برای اینکه کار کوجیما رو توجیه کنیم، باید دنبال بهانه هایی مثل این باشیم که کوجیما میخواسته بگه خود گیمر Big Boss هست و ...
تنها کاری که کوجیما با این پایان انجام داد این بود که کاراکتر فوق العاده Big Boss رو برای من و خیلی های دیگه به گند کشید و تبدیلش کرد به یه آدم ترسو و فرصت طلب که چون "کل دنیا دنبالش هستن" باید بره یه جا قایم بشه و اهداف خودش رو دنبال کنه و یه بنده خدایی رو شستشوی مغزی بدن که بیاد جاش. بعد همون بیچاره هم سال ها در مقام Big Boss زنده بمونه و متال گیر بترکونه و آخرش Solid Snake بره شهیدش کنه.

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,247
بعد این آدمه که مثلاً ما بودیم، چرا آخر بازی شاخش درازتر شد و با کله خونی مشت زد توی آینه؟! :D احتمالاً اون هم نماد یه گیمر بدبخت بوده که از از گندکاری کوجیما خشمگین شده و بعد از برملا شدن سورپرایز خفن بازی، از شدت عصبانیت به تلویزیون مشت کوبیده! :D
این چیزهایی که طرف توی Youtube گفته، من رو یاد روزهایی میندازه که پایان افتضاح ME3 رو می دیدیم و یه عده میخواستن به زور قضیه رو توجیه کنن و حتی میگفتن کل ماجرا به Indoctrination برمیگرده!! این قضیه MGSV هم شبیه همون شده. برای اینکه کار کوجیما رو توجیه کنیم، باید دنبال بهانه هایی مثل این باشیم که کوجیما میخواسته بگه خود گیمر Big Boss هست و ...
تنها کاری که کوجیما با این پایان انجام داد این بود که کاراکتر فوق العاده Big Boss رو برای من و خیلی های دیگه به گند کشید و تبدیلش کرد به یه آدم ترسو و فرصت طلب که چون "کل دنیا دنبالش هستن" باید بره یه جا قایم بشه و اهداف خودش رو دنبال کنه و یه بنده خدایی رو شستشوی مغزی بدن که بیاد جاش. بعد همون بیچاره هم سال ها در مقام Big Boss زنده بمونه و متال گیر بترکونه و آخرش Solid Snake بره شهیدش کنه.
حالا من کاری به حرفای کسی که توو یوتوب زده ندارم و از اول هم دنبال توجیه چیزی نبودم . هر چقدر هم که بیشتر میگذره بیشتر داره از داستان و پایان بازی بدم میاد . ولی همون موقع که بازی رو تموم کردم کاملا برام مشخص بود که کوجیما خود پلیر ها رو طرف داستان قرار داده نه یه شخصیتی به نام ونوم . همین که شما خودت قیافه این شخصیت رو میسازی ، اسمش رو انتخاب میکنی ( من اسم خودمو گذاشتم :D ) و تاریخ تولدشو میزنی نشونه اینه که اصلا مسئله ونوم نبوده بلکه خود طرفدارا بودن . دیالوگهای پایانی بیگ باس هم کاملا این قضیه رو نشون میده و این که اشاره میکنه این میراث برای هر دوی ما هستش . بیشتر به نظر میاد کوجیما میخواسته مثلا احترام خودشو به طرفدارا نشون بده . ولی متاسفانه یادش رفته بود که ما قرار بود داستان سقوط بیگ باس رو ببینیم نه اینکه خودمون شخصیت اصلی داستان بشیم و بیگ باس هم دو دره کنه و بره :D آخه داستان این سری جوریه که نمیشه یه جز رو جدای کلش دید و بلطبع نمیشه وجود ونوم رو از کل داستان جدا کرد . من خودم الان توو 2 راهی گیر کردم :D از یه طرف از اینکه کوجیما میخواسته بگه که شما هم جزئی از بیگ باس ( و سری متال گیر ) هستین و اینکه میخواسته یه جور خداحافظی خوب با طرافدارها و این سری داشته باشه خوشحالم ، و از یه طرف از اینکه داستان بیگ باس ول شد و فرار کرد و اون چیزی که قرار بود ببینیم رو ندیدیم و بسیاری از پتانسیل های داستانی حروم شدش نارحتم .

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
همه این ایرادات زیر سر کونامی هست نه کوجیما بد بخت البته کوجیما هم مقصره ولی نه در این حد:d

کونامی بوده که حاضر نشده مهلت بیشتر بده به تیم وگرنه چپتر 2 داستانش همون میموند ولی حداقل مراحلش متفاوت میشد:(

حاج غضنفر که اون پایان رو ننوشته، کوجیما نوشته. جدا از گند زدن به شخصیت بیگ باس، کلی سوراخ سنبه تو این پایان احمقانه هست که میشه همش رو لیست کرد.

--------------

این جریان خداحافظی با گیمر و اینکه کوجیما میخواسته خود پلیر جای Big Boss باشه به اندازه یک درصد هم در مقابل عقده کوجیما برای چپوندن یه تویست به زور توی داستان اهمیت نداره.
MGS3 بهترین داستان و گیم پلی رو تو سری داشت، اما هیچ تویستی هم نداشت. کوجیما یادش رفته که حتما لازم نیست مخاطب رو شوکه کنیم که داستان خوب از آب در بیاد. راه های دیگه ای هم هست.

.:Pouria:.

کاربر سایت
Sep 20, 2009
2,382
نام
-_-
لی سوراخ سنبه تو این پایان احمقانه هست که میشه همش رو لیست کرد.

این جریان خداحافظی با گیمر

تنها چیزی که به ذهنم می رسه اینکه جریان خداحافظیش و این داستانا فقط برای جلب توجه بیشتر و فروش بیشتره و این سوراخ سمبه ها هم برای اینکه نسخه بعدی در کار باشه .
چند ماه دیگه میان می گن اشتی کردن دو سال دیگه ادامه بازی .
من هیچ منطقی در این گند استاد جز این مورد نمی بینم .

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,825
نام
بردیا دلوشی
درود !

کلی حرف هست که میخوام بزنم ولی بگم کوجیما یکی از خارق العاده ترین کار هارو کرد توی پایان اصلی این نسخه...
بیگ باس از اول یک شخصیت منفی بود ، ولی استاد با خلق اسنیک ایتر مارو عاشق بیگ باس کرد...
که هدف یک شخصیت منفی اینه که ازش متنفر باشی...
حتی بعد از ساخت اسنیک ایتر کوجیما گفت بیگ باس هنوز بیگ باس نشده...
یعنی اون شخصیتی نشده که ازش متنفر باشیم...

و توی این نسخه تونست این کار رو بکنه ک بتونیم به بیگ باس بگیم ترسو و ... یعنی هدفش کامل شد...
و بیگ باسب ک همه از MSX متنفر بودن متولد شد...
فوق العاده جرات و ریسک بالایی داشت این کار و آفرین به کوجیما برای این کار...

اگه براتون شخصیت بیگ باس شخصیت بزرگ بود و عاشقش بودید اون بیگ باس نبوده...
بلکه نیکد اسنیک بوده که بعد از اتفاقات اسنیک ایتر مرد و بیگ باس متولد شد کسی ک باید ازش متنفر باشیم...

استاد ترکوند...
بازی رو کامل کرد...

نشون داد که بیگ باس حتی به کازوهیرا هم یطورایی خیانت کرد...
و حتی سالید اسنیک رو فرستاد که بکشه ونوم بیگ باس رو...

واقعا فوق العاده طراحی شد داستان و کامل شد...

^____^

hitman_ravani

کاربر سایت
Aug 10, 2006
1,253
نام
علی
یه سوال!
بینم کسی سن وسال فرضی که برای بیگ باس هست رو میدونه؟
تا حالا کسی سعی کرده مشخصات فرضیی که برای بیگ باس هست رو برای پلیر انتخاب کنه؟
شاید easter eggs ـی چیزی باشه!
کسایی که T.P رو بازی کرده باشن میدونن که شخص خاصی به تنهایی نمیتونست اون بازی رو تمام معماهاشو انجام بده و بازی رو به اتمام برسونه!
مطمعناً کوجیما باز سعی کرده که پلیرها با استفاده از کامیونتی ها و همفکری به قسمتهای مهمی از بازی دسترسی داشته باشن! برای همین هنوز که هنوزه خیلی چیزا بیجواب هستش!
حتی چند روز پیش هم خبری داشتیم مبنی بر اینکه شخصی یک کات سین رو از بازی خارج کرده که کسی نتونسته اون رو ببینه! و با (فک کنم) کونامی مطلب رو در میون گزاشت که کونامی بعد از کش مکش تویه تویتر به اون شخص گفت , اگر کسی به این صحنه به این زودی ها دست رسی پیدا کرده باشه جای تعجب داره!
شاید (مطمعناً) متن این نبود ولی برداشت کلی همین بود!
نتیجه اینکه این هم مثل P.T معمایی نیست که به این زودی ها بشه جوابی براش پیدا کرد!

- - -ویرایش - - -

این جریان خداحافظی با گیمر و اینکه کوجیما میخواسته خود پلیر جای Big Boss باشه به اندازه یک درصد هم در مقابل عقده کوجیما برای چپوندن یه تویست به زور توی داستان اهمیت نداره.
MGS3 بهترین داستان و گیم پلی رو تو سری داشت، اما هیچ تویستی هم نداشت. کوجیما یادش رفته که حتما لازم نیست مخاطب رو شوکه کنیم که داستان خوب از آب در بیاد. راه های دیگه ای هم هست.

نه! اتفاقاً یادش نرفته!
خیلی هم خوب این موضع رو هدف قرار داد!
عوض کردن روال بازی!
تبدیل یک بازی خطی به یک بازی دنیای باز
شما توی شماره های قبلی یک مسیر خیلی مشخصی داشتی! مستقیم میری, میرسی به گارد ! چند دقیقه صبر کن! خوابش برد! حالا از کنارش رد شو! مرحله تموم شد!
اما اینجا اصلن مثل قبل نی!
به هوش بازی کن به وقت بازی کن احترام گزاشته شده !
این رو من خیلی قبول دارم حرف خودم هستش! ولی از زبون............. :D
متال گير ساليد 5 فنتم پين نه تنها به هوش من به عنوان يک پلير احترام مي گذارد، بلکه آن را از من مي طلبد،
گیمر ها و منتقدهای زیادی بودن و هستن که متالگیرهارو بزگترین نکته منفیشون رو نداشتن زمان گیم پلی کافی و نداشتن آزادی توی گیم پلی میدونستن!
که حتی بارها و بارها به کنایه میگفتن متالگیر بازی نیست! فیلم هستش و برای اینکه پلیر قانع بشه که تونسته با کارکتر مورد علاقش بازی کرده, مرحله های VR به اونها اضافه شده!
ولی الان بیشتر افرادی که به بازی انتقاد میکنن و ازش ناراضی هستن افرادی (گیمرهایی) هستن که متالگیر رو به عنوان بازی و گیم پلی نمیخاستن! افرادی هستن که متالگیر رو فقط و فقط به عنوان شخصیتها و داستان قبول داشتن!

درمورد این قسمت:
حاج غضنفر که اون پایان رو ننوشته
خودت بگو!
به عنوان کسی که معتقد هستش که تمام متالگیر هارو بازی کردی! و با تم و نوع کارگردانی کوجیما آشنا هستی!
متالگیر فانتوم پین رو ازش حاظری قبول کنی؟
اینو دیدی ؟ :

آخرین ویرایش:

B1G BOSS

کاربر سایت
Sep 1, 2012
642
نام
رضا
درود !

کلی حرف هست که میخوام بزنم ولی بگم کوجیما یکی از خارق العاده ترین کار هارو کرد توی پایان اصلی این نسخه...
بیگ باس از اول یک شخصیت منفی بود ، ولی استاد با خلق اسنیک ایتر مارو عاشق بیگ باس کرد...
که هدف یک شخصیت منفی اینه که ازش متنفر باشی...
حتی بعد از ساخت اسنیک ایتر کوجیما گفت بیگ باس هنوز بیگ باس نشده...
یعنی اون شخصیتی نشده که ازش متنفر باشیم...

و توی این نسخه تونست این کار رو بکنه ک بتونیم به بیگ باس بگیم ترسو و ... یعنی هدفش کامل شد...
و بیگ باسب ک همه از MSX متنفر بودن متولد شد...
فوق العاده جرات و ریسک بالایی داشت این کار و آفرین به کوجیما برای این کار...

اگه براتون شخصیت بیگ باس شخصیت بزرگ بود و عاشقش بودید اون بیگ باس نبوده...
بلکه نیکد اسنیک بوده که بعد از اتفاقات اسنیک ایتر مرد و بیگ باس متولد شد کسی ک باید ازش متنفر باشیم...

استاد ترکوند...
بازی رو کامل کرد...

نشون داد که بیگ باس حتی به کازوهیرا هم یطورایی خیانت کرد...
و حتی سالید اسنیک رو فرستاد که بکشه ونوم بیگ باس رو...

واقعا فوق العاده طراحی شد داستان و کامل شد...

^____^

برداشت ها از رفتن بیگ باس و بوجود آمدن ونوم مختلفه ولی تنها دلیلی که نمیتونه باشه همین ترسو بودن بیگ باس هست :D

بیگ باس رفت که بتونه دور از هر تهدیدی ارتش خودش رو راه بندازه که بعد ونوم فهمید و خودش راه انداخت و به یه تهدید جهانی تبدیل شد و قضیه MG1 و رفتن سالید راه افتاد....

porfesor

کاربر سایت
Jan 30, 2013
2,488
نام
Farhad
اقا یکی برا من بطور خلاصه توضیح بده بیگ باس ادم خوبی یا بده و چرا پسرش سالید اسنیک قصد کشتنشو داشت؟ من سری قبلیاشو بازی نکردم اگ میشه بطور خلاصه بگین ما هم بفهمیم ممنون

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر