نمایشگاه/رویداد SONY E3 2015 Press Conference

بهترین کنفرانس سونی در E3؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    198
  • نظرسنجی بسته شده است .

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا

با دورد
سونی تاریخ و ساعت کنفرانس خودش رو در E3 اعلام کرد سه شنبه 26 خرداد ساعت 5:30 بامداد بوقت تهران
همونطور که از تصویر مشخصه سونی تولد 20 سالگی پلی استیشن رو فراموش نکرده و شاید این نشونه خوبی از یه E3 خیلی خوب باشه !

کنفرانس رو میتونید بصورت زنده از Twitch.tv ، سایت رسمی پلی استیشن ، YT ، IGN و Gamespot تماشا کنید همچنین به احتمال زیاد مثل پارسال سونی App مخصوص E3 برای PS4 میده و از طریق اون هم میشه دید !

Electronic Entertainment Expo یا E3 برای گیمرها همیشه بزرگترین رویداد بوده و با اتفاقای خوب یا بد و سورپرایزهاش همه مارو هیجان زده کرده با توجه به سکوت طولانی خیلی از استودیوهای داخلی سونی میشه انتظار داشت امسال شاهد معرفی هایی از استودیوهای 1st Party باشیم
سونی قبلا اعلام کرده بود که همه استودیوها در حال کار بر روی پروژه هایی هستن

استودیوهایی مثل JAPAN STUDIO که اخرین بازی که با همکاری FromSoftware ساختن و مورد توجه و تحسین گیمرها و منتقدها قرار گرفت ولی بازی که ما از اونها میخواهیم چیزی نیست جز The Last Guardian ! :D
ماجرای این بازی بر میگرده به خیلی وقت پیش شاید اوایل نسل هفت بود که یه خبرنگار گفته بود که سونی تصاویر بازی رو نشونش داده که باورش نمیشده اون بازی بوده یا واقعیت !
چند سال بعد با لو رفتن یک ویدئوی خیره کننده با اسم پروژه Trico همه جا صحبت از این بازی شد تا سونی در E3 2009 بازی رو بطور رسمی با نام The Last Guardian معرفی کرد
از اون روز تا الان حتی یه تصویر جدید از این بازی منتشر نشده ! خیلی ها میگن کنسل شده خیلی ها هم همچنان منتظر هستن ...

Gran Turismo بعنوان پرفروش ترین فرنچایز سونی یکی از مهمترین و محبوبترین انحصاریهای پلتفرم پلی استیشن بوده ولی مشکلات ساخت بازی برای PS3 باعث شد تا ساخت بازی خیلی طولانی بشه و اونطور که باید به یه GT عالی تبدیل نشه ولی حالا بعد از گذشتن تقریبا دو سال از عرضه PS4 انتظار میره حداقل یه نسخه Prologue از GT7 معرفی بشه
شخصا برای من این به تنهایی میتونه بهترین خبر باشه.

بازی بعدی که معرفی شده ولی باید تقریبا مدت زیادی برای انتشارش منتظر باشیم
یه گیم پلی خیره کننده مثل چیزی که از Uncharted 2 در E3 2009 دیدیم به اضافه معرفی سه گانه Uncharted برای PS4 میتونه سختی این انتظار رو کمتر کنه !

مدت زیادیه که GG روی عنوانی جدا از KZ در حال کاره ظاهرا پروژه با اسم رمز Horizon در حال ساخت هست و بنظر میاد سبک این عنوان RPG باشه و با توجه به Artwork هایی که مدتی قبل در اینترنت پخش شده بود انتظار میره تو بازی شاهد مقابله انسانهای با سلاح های مبتدی و روبات های غول اسا باشیم !
اطلاعات کامل از پروژه Horizon با تشکر از Lord Zeus عزیز .

خیلی بعیده Mm با دوتا بازی به E3 بیاد احتمالا با نمایشی از Tearaway همه مارو رو در انتظار دیدن پروژه جدیدشون بذارن که از اون تنها نمایشی عجیب در رونمایی PS4 دیده بودیم !

بعد از مشکلاتی که در Sony Santa Monica پیش اومد و باعث کنسل شدن یه پروژه بزرگ شده بود شاید باید فقط منتظر نمایشی کوتاه از GoW III روی PS4 باشیم !

از استودیوهای 1st Party دیگه مثل Guerilla Cambridge و Bend Studio و London Studio هم میشه انتظار نمایش پروژه هاشون رو داشت با توجه به سکوت طولانی که داشتن
از 2nd Party ها میشه به Insomniac و Quantic Dream و Tequila Works و The Chinese Room اشاره کرد که خیلی هاشون خیلی وقته که بازیشون معرفی شده ولی خبری ازشون نیست !
از 3rd Party ها هم دو تا بازی معرفی شده داریم که ممکنه نمایش گیم پلی از اونها ببینیم ABZU از Giant Squid و Let it Die از Suda51
انحصاری دیگری که تقریبا میشه تایید شده دونستش عنوانی RPG از استودیوی LEVEL 5 هست که احتمال خیلی زیاد امسال معرفی خواهد شد
نمایش انحصاریهای دیگه مثل Persona 5 و Wild هم دور از انتظار نیست.

از بازیهای دیگه که احتمال نمایش اونها بالاست میشه به SF V و AC Syndicate و Star Wars Battlefront اشاره کرد که همیشه زمان زیادی از کنفرانس رو به خودشون اختصاص میدن !

مرسی E3 خوبی داشته باشید ...

آخرین ویرایش:

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,882
نام
malek
:((

ktavdyrumn9peu2eaorj.jpg

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
تازه تریلر TLG رو دیدم. تا حالا هیچی از این بازی ندیده بودم یه جز چندتا عکس، اما همین که تریلر شروع شد واقعا جذبش شدم. عالی بود! گرافیکش رو همینجوری هم که هست اگر عرضه کنن برای من مشکلی نداره و خیلی خوب هم هست! این Cell Shade بودن شخصیت اصلی (که گنجینه لغاتش از 2تا تجاوز نمیکرد:d) و تضادش با محیط اطراف برای من جالب بود. واقعا عاشق محیطش شدم. یه جورایی آدم رو یاد DS میندازه:d این جونوره (اسمش چی بود؟:d) از بس انتظار کشیده پرهاش ریخته بودن ولی تکون خوردن پرهاش واقعا یه چیز عجیبی بود! کلا کارهایی که میکرد و رفتارهایی که از خودش نشون میداد جالب بودن:d

در مورد گرافیکش هم همونجور که گفتم، واقعا مشکلی توش ندیدم. اگر بدونیم استایل بازی دقیقا همینجوری هست و قراری نیست تغییری بکنه، دیگه نباید باهاش مشکلی داشته باشیم. همونجوری که Borderlans هم اگه برای نسل جدید بیاد، گرافیکش رو کسی ندونه فکر میکنه مال PS2 هست. جدی من مشکلی ندیدم. اگر بحث تکنیکی هست، عکس بدین ببینم کدوم قسمتش مشکل داشت.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
دیگه Shenmue و TLG معرفی شدن... تیم LSD برای سال بعد برنامتون چیه ؟؟؟ :D بجز کرش البته...

سال بعد نه البته, همین PSX!:D ولی تمرکز اصلی روی Crash و Agent و Syphon و J&D هست!:D به درخواست سهیل Onimusha رو هم اضافه میکنیم!:D

Cj_sa

کاربر سایت
Jul 5, 2007
3,261
نام
مهرداد
تازه تریلر TLG رو دیدم. تا حالا هیچی از این بازی ندیده بودم یه جز چندتا عکس، اما همین که تریلر شروع شد واقعا جذبش شدم. عالی بود! گرافیکش رو همینجوری هم که هست اگر عرضه کنن برای من مشکلی نداره و خیلی خوب هم هست! این Cell Shade بودن شخصیت اصلی (که گنجینه لغاتش از 2تا تجاوز نمیکرد:d) و تضادش با محیط اطراف برای من جالب بود. واقعا عاشق محیطش شدم. یه جورایی آدم رو یاد DS میندازه:d این جونوره (اسمش چی بود؟:d) از بس انتظار کشیده پرهاش ریخته بودن ولی تکون خوردن پرهاش واقعا یه چیز عجیبی بود! کلا کارهایی که میکرد و رفتارهایی که از خودش نشون میداد جالب بودن:d

در مورد گرافیکش هم همونجور که گفتم، واقعا مشکلی توش ندیدم. اگر بدونیم استایل بازی دقیقا همینجوری هست و قراری نیست تغییری بکنه، دیگه نباید باهاش مشکلی داشته باشیم. همونجوری که Borderlans هم اگه برای نسل جدید بیاد، گرافیکش رو کسی ندونه فکر میکنه مال PS2 هست. جدی من مشکلی ندیدم. اگر بحث تکنیکی هست، عکس بدین ببینم کدوم قسمتش مشکل داشت.

بحث سر فقط گرافیک نیست،بحث سر این شروع شده بود که میگن اینو ps3 نمی‌تونست بکشه برا همین delay خورده تا ps4 بیاد:D

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646

اصل قضیه اینه که کسی با گرافیک مشکلی نداره. قضیه اینه که نمایش قبلی این بازی مربوط به سال 2007 ـه و قرار بود برای PS3 بیاد، الان باید چند سالی باشه که به این نتیجه رسیده باشن که بله دیگه PS3 نه! برای PS4 منتشرش می کنیم و نکته ای که خیلی ها بهش اشاره می کنن و بد برداشت میشه اینه که این بازی از سال 2007 تا الان گرافیکش تکون نخورده! یعنی دقیقاً همون ِ! اینه که قضیه رو مشکل دار می کنه که انگار الکی معرفیش کردن فقط! درسته همین معرفیش و اومدنش یه دنیاس! و این از اون دسته بازی هایی نیست که به گرافیکش باید نگاه کرد!

اما در صورتی که این اولین نمایشش بود وقتی طرف می بینه بعد از 8 سال گرافیک همونه! وقتی می بینن تکون نخورده این بازی از لحاط گرافیک نسبت به قبل آیا باید با خودش بگه نه اینا روش کار کردن و از نسل قبل اوردنش به نسل جدید! حتی مثل یه بازی نسل قبل که ریمستر میشه برای نسل جدید هم روش کار نشده! بحث اینه در واقع وگرنه خرده ای به گرافیکش نیست.

من خودم عاشق TLG ـیم و سونی هم کار درستی کرده به هر حال که حتی با این شرایط دوباره رونمایی کرده، اما از حقیقت نمیشه فرار کرد. هیچکس منکر داستان نو، فضای هنری و پیچیدگی زیبای TLG نمیشه مسئله یه کم کاریِ، مثل اینکه TLG یه گوشه ای بوده و بعد از 8 سال آوردنش بیرون، خیلی سوپرایز بهتری می بود اگه روش کار می کردند اونم با قدرت و بعد رونمایی می کردند، اینطوری که ولش کنن، دوباره بگیرنش، بگن هست نیست! اینطوری جالب به نظر نمیرسه.

وقتی یه چیزی رو اینقدر کِش بدن و هی کِش بدن و کاری هم روش انجام ندادن، چه بخوایم چه نه جذابیت اولیه اش رو {کمی} از دست میده.

آخرین ویرایش:

ArianAwesome

کاربر سایت
Aug 24, 2014
1,483
دوستان من دیدم چند باری تکرار شده از بازی چه انتظاری دارید مگه و میخواین چیزی در حد un ببینید و ...
بحث کسایی که با گرافیک مشکل دارن( از جمله خود من) اصلا این نیست
الان رایم سبک گرافیکی مشابه با همین بازی رو داره تو طراحی کرکتر اصلی با یکم رنگهای تند تر و زنده تر...
من میگم مثلا لست گاردین اگه در حد رایم بشه تکسچرینگ و کیفیت شخصیت اصلیش بسیار پسندیده و خوب هست...
وگرنه من خودم عاشق گیم پلی تعاملی بین بازیکن و AI شدم و حل پازل رو بشدت میستایم توی بازی! :D

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
اصل قضیه اینه که کسی با گرافیک مشکلی نداره. قضیه اینه که نمایش قبلی این بازی مربوط به سال 2007 ـه و قرار بود برای PS3 بیاد، الان باید چند سالی باشه که به این نتیجه رسیده باشن که بله دیگه PS3 نه! برای PS4 منتشرش می کنیم و نکته ای که خیلی ها بهش اشاره می کنن و بد برداشت میشه اینه که این بازی از سال 2007 تا الان گرافیکش تکون نخورده!

میشه بپرسم چه تکونی باید میخورده؟ یعنی مثلا چه تغییراتی باید بکنه؟ یا حداقل بگید از چه نظر بده! آخه فقط گیر دادید شبیه سال 2007 مونده و ...! چجوری باید میشد؟ ان وسط تانک ول میدادن؟ رعد و برق میزد؟ مدل شخصیت عین نیت میشد؟ دقیقا چی باید اضافه میشد؟ اینکه شبیه 2007 ـه که نشد ایراد! شخصیت اصلی این بازی سل شیده, بعد شما از گرافیک تکنیکی میگید؟ یا استایل انیمیشن هاش یه چیز اغراق شده به سبک اودا هست.

شما Abzu میبینید میگید آشغاله چون گرافیکش ماله زمان PS2 ـه؟ Journey آشغال بود چون گرافیک نداشت؟ Ico و SotC گرافیک شاهکاری داشتن؟ چرا زور میگید آخه؟:D بازی های Team Ico کی از نظر ویژوال خفن و شلوغ و پر از جلوه های ویژه بودن؟ فقط از نظر فنی خفن بودن. مثلا SotC مگه چه چیز خاصی داشت؟ نکتش خود کلوسس ها بود. بار فنی داشت.

ضمن اینکه این اولین نمایش بازی بود. بنظرم IQ بازی در کل تا روز عرضه خیلی بهتر میشه. اما همینی که هست هم برای این بازی خوبه. کلا ایراد گرافیکی گرفتن از TLG رودرک نمیکنم. اینکه میگید از 2007 به اینور تغییری نکرده هم بدتره! باز میگم مگه قرار بود چه تغییری کنه؟ انو توضیح بده من بیخیالت بشم!:D

پ.ن: امید تو داری به آرمان های تیم LSD پشت میکنی!:D

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
Its move to PS4 hasn't radically advanced its looks - as stylised as they are, it hasn't had to.
The Last Guardian is utterly beautiful.
The Last Guardian looks magnificent. But then, it always has.
Eurogamer

همه منتقدا راضی هستن. منم که رسما عاشق بازی شدم! :D
Ueda هم از همه بخاطر شکیبایی ـشون تشکر کرده و گفته سخت کار می‌کنن و خوشحال هست از اینکه که بازی 2016 عرضه می‌شه.

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
میشه بپرسم چه تکونی باید میخورده؟ یعنی مثلا چه تغییراتی باید بکنه؟ یا حداقل بگید از چه نظر بده! آخه فقط گیر دادید شبیه سال 2007 مونده و ...! چجوری باید میشد؟ ان وسط تانک ول میدادن؟ رعد و برق میزد؟ مدل شخصیت عین نیت میشد؟ دقیقا چی باید اضافه میشد؟ اینکه شبیه 2007 ـه که نشد ایراد! شخصیت اصلی این بازی سل شیده, بعد شما از گرافیک تکنیکی میگید؟ یا استایل انیمیشن هاش یه چیز اغراق شده به سبک اودا هست.

شما Abzu میبینید میگید آشغاله چون گرافیکش ماله زمان PS2 ـه؟ Journey آشغال بود چون گرافیک نداشت؟ Ico و SotC گرافیک شاهکاری داشتن؟ چرا زور میگید آخه؟:D بازی های Team Ico کی از نظر ویژوال خفن و شلوغ و پر از جلوه های ویژه بودن؟ فقط از نظر فنی خفن بودن. مثلا SotC مگه چه چیز خاصی داشت؟ نکتش خود کلوسس ها بود. بار فنی داشت.

ضمن اینکه این اولین نمایش بازی بود. بنظرم IQ بازی در کل تا روز عرضه خیلی بهتر میشه. اما همینی که هست هم برای این بازی خوبه. کلا ایراد گرافیکی گرفتن از TLG رودرک نمیکنم. اینکه میگید از 2007 به اینور تغییری نکرده هم بدتره! باز میگم مگه قرار بود چه تغییری کنه؟ انو توضیح بده من بیخیالت بشم!:D

پ.ن: امید تو داری به آرمان های تیم LSD پشت میکنی!:D

نه ببین نمی گیری من چی میگم ماکان :D من منظورم اینه که این بازی 8 سال ِ الکی رو هواست! بعد از 8 سال هم همونه! یعنی تو می خوای بگی نباید هیچ تفاوتی بین نسخه PS3 و PS4 باشه اونم بخاطر این که کارای ICO خلوت و هنزی و اینکه شخصیت اصلیش سل شیده؟ ]می تونستن تو این مدت خیلی بهتر عمل کنن! بازم میگم شاید من اشتباه کنم اما این نظر منه! و من خودم جزو کسایی هستم که عاشق فضای این بازی ام و مطمئنم برای منم سوپرایز بوده این رونمایی دوباره، اما می تونم خرده بگیرم و انتقاد کنم، نمی تونم؟ یعنی باید بگم دمشون گرم که 8 سال ِ مارو رو هوا نگه داشتن و بعد از 8 سال یه معرفی شده که دقیقاً همونه! و سال دیگه هم عرضه میشه!؟ معلوم که معترض میشم! چون می خوام با ذهن باز و منطقی به این قضیه نگاه کنم، فقط همین.

پ.ن: نه اینطوری نیست :D من در کنار هایپهای TEAM_LSD انتقاد هم از سونی می کنم، چون اگه قرار باشه فقط به به و چه چه باشه که نمیشه همین انتقادها در ابعاد گسترده تر مطمئنن می تونه اینطور مشکلات رو کلاً برطرف کنه و برای هیچ IP دیگه این اتفاقات نیافته. خلاصه اینکه انتقاد یه چیز طبیعی و بنده به عنوان یک گیمر از این قضیه خرده می گیرم :D زیادم بهم گیر بدی از تیم میرم بیرون :)) :D

[MENTION=4591]Cloud Strife[/MENTION]

آره بهتر که هیچکدوم قانع نشیم :D بالاخره نظرات مختلفِ اما در برخی از صحبت هات حرفات رو قبول دارم و در برخی نه :D

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
نه ببین نمی گیری من چی میگم ماکان :biggrin1: من منظورم اینه که این بازی 8 سال ِ الکی رو هواست! بعد از 8 سال هم همونه!

اجازه هست من قانع نشم؟:D

++++++++++

الان تو گیمرساید یه سری ویدئو جدید از EVE Valkyrie و Shadow of the Beast و Drawn to Death دیدم. خیلی خوب بودن! خصوصا این EVE! یه MMO فضایی!:D برای PS4 و PC میاد.

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
بحث سر فقط گرافیک نیست،بحث سر این شروع شده بود که میگن اینو ps3 نمی‌تونست بکشه برا همین delay خورده تا ps4 بیاد:D
نکته اینه که ما واقعا نمیدونیم پشت پرده چه اتفاقاتی افتاده بوده. شاید برای چیزی که قراره بسازن و براش برنامه ریزی کردن، قدرت PS3 جواب نمیداده.
اصل قضیه اینه که کسی با گرافیک مشکلی نداره. قضیه اینه که نمایش قبلی این بازی مربوط به سال 2007 ـه و قرار بود برای PS3 بیاد، الان باید چند سالی باشه که به این نتیجه رسیده باشن که بله دیگه PS3 نه! برای PS4 منتشرش می کنیم و نکته ای که خیلی ها بهش اشاره می کنن و بد برداشت میشه اینه که این بازی از سال 2007 تا الان گرافیکش تکون نخورده! یعنی دقیقاً همون ِ! اینه که قضیه رو مشکل دار می کنه که انگار الکی معرفیش کردن فقط! درسته همین معرفیش و اومدنش یه دنیاس! و این از اون دسته بازی هایی نیست که به گرافیکش باید نگاه کرد!

اما در صورتی که این اولین نمایشش بود وقتی طرف می بینه بعد از 8 سال گرافیک همونه! وقتی می بینن تکون نخورده این بازی از لحاط گرافیک نسبت به قبل آیا باید با خودش بگه نه اینا روش کار کردن و از نسل قبل اوردنش به نسل جدید! حتی مثل یه بازی نسل قبل که ریمستر میشه برای نسل جدید هم روش کار نشده! بحث اینه در واقع وگرنه خرده ای به گرافیکش نیست.

من خودم عاشق TLG ـیم و سونی هم کار درستی کرده به هر حال که حتی با این شرایط دوباره رونمایی کرده، اما از حقیقت نمیشه فرار کرد. هیچکس منکر داستان نو، فضای هنری و پیچیدگی زیبای TLG نمیشه مسئله یه کم کاریِ، مثل اینکه TLG یه گوشه ای بوده و بعد از 8 سال آوردنش بیرون، خیلی سوپرایز بهتری می بود اگه روش کار می کردند اونم با قدرت و بعد رونمایی می کردند، اینطوری که ولش کنن، دوباره بگیرنش، بگن هست نیست! اینطوری جالب به نظر نمیرسه.

وقتی یه چیزی رو اینقدر کِش بدن و هی کِش بدن و کاری هم روش انجام ندادن، چه بخوایم چه نه جذابیت اولیه اش رو {کمی} از دست میده.
امید نکته دقیقا همین قسمت بولد شده هست. این سکوت های Ueda و تیمش و سونی و بقیه داره میگه که روند ساخت بازی واقعا متوقف بوده. حالا دلیلش میتون عدم توانایی سخت افزار PS3 برای اجرای ایده هایی که داشتن باشه، نبود بودجه باشه، یا حتی شاید یه سری اتفاقات خصوصی برای افراد تیم یا شاید خود Ueda پیش اومده بوده باشه. شاید توی اون زمان با سونی به مشکل برخوردن، شاید تیمشون پاشیده، شاید چند نفرشون توی سفر رفتن ته دره (:d) و ...

من میدونم شماها چی میگین. شما منظورتون دقیقا اینه که روند ساخت بازی از اون موقع متوقف بوده و قشنگ بازی داشته خاک میخورده. یحتمل هم همینطور بوده. اگه نبود، حتما یه خبرایی میشد ازش توی این چند سال.
ولی جوابم اینه که صبر کنین. شما که اینقدر وایسادین، اینم روش. از الان کار روی بازی تازه شروع شده انگار و محصول نهایی دیگه این نیست (البته اگه این مشکلات دوباره پیش نیان:d). گرافیک بهتر میشه، گیم پلی گسترده تر میشه و ...
این نمایش چیزی نشون نداد در واقع، فقط گفت توسعه بازی دوباره استارت خورده.

در واقع حرفتون درسته و من قبول دارم دارم چیزایی رو که میگین.
بچه ها این بنده خداها هم بیراه نمیگن آخه
yahoo_4.gif

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر