Sony به سیاست های Microsoft حمله میکند.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

SiLeNt DeλtH

کاربر سایت
May 12, 2008
900
نام
توری | مسیح
به دنبال صحبتی که رئیس اروپایی مایکروسافت، در مورد علت اینکه چرا بازی هایی که ابتدا در PSN عرضه میشوند را در XBL Arcade نیز نمیبینیم داشت؛ سونی نیز به حرف آمد و مایکروسافت را به "مراقبت از تکنولوژی ضعیفش" متهم کرد.

10696959508168748917.jpg

سرپرست ارشد بخش روابط ناشرین (Publisher Relations) در سونی، Rob Dyer اظهار داشت که سیاست های مایکروسافت در مورد بازی ها، جلوی ابداعات و نوآوری های جدید را گرفته، و در واقع مانند مانعی بر سر راه سازندگان بازی های Multi Platform هستند که اجازه ی دسترسی آن ها را به نهایت قابلیت های PS3 نمیدهند.

Dyer میگوید: به نظر من کاری که Chris [Lewis] و سایر مدیران مایکروسافت انجام میدهند، مراقبت از یک تکنولوژی ضعیف است. فکر میکنم آن ها میخواهند این مسئله را تا حد امکان بی سروصدا نگه دارند؛ این که اگر سازندگان چیز اضافه ای در دسیک Blu-ray در نظر داشته باشند، یا محتویات اضافه ای دارند که بالاتر از 9 گیگ است، یا بخواهند کارهایی از این قبیل انجام دهند، باید به یاد محدودیت های کنسول مایکروسافت نیز باشند.
قوانینی که مایکروسافت در مورد بازی های مالتی پلتفرم دارد این است که تمامی بازی هایی که برای Xbox 360 منتشر میشوند، باید "حداقل به طور همزمان" با سایر دستگاه ها عرضه شوند؛ و حداقل به همان اندازه محتویات داشته باشد. و این مشکل بزرگی است که ما با آن ها داریم.

این مسئله ابتدا با بازی های کوچکتر شروع شد، سیاست های مایکروسافت در Xbox Live ناشرین را مجبور میکرد که از پس مشکلات فراوانی برآیند تا به شبکه ی آن ها انتقال پیدا کنند، یا در غیر این صورت انتشار بازی توسط خود مایکروسافت صورت میگرفت، که این مسئله اساسا به آن ها این اجازه را میداد که بازی را در انحصار زمانی خود درآورند، و حتی بخواهند که IP را متعلق به خود کنند یا نه، و غیره. در حالی که ما اصلا همچین سیاستی نداریم و برعکس آن ها هستیم، ما همیشه سعی میکنیم به استودیوهای کوچک (Indie) خوش آمد بگوییم، چون میدانیم آن ها نقش بزرگی در این تجارت دارند.

Dyer ادامه میدهد: با گذشت زمان این مسئله فقط در مورد بازی های کوچکتر با استودیو های گمنام صادق نبود، بلکه مسئله جدی تر شد و به ناشرین درجه 1 و 2 هم رسید. یعنی هروقت که ما برای محتویات انحصاری یک بازی در پلتفرم خودمان، محتویاتی مانند چیزهایی که در E3 معرفی میکنیم، با دیگران میذاکره میکردیم، زندگی ناشرین بازی توسط مایکروسافت تلخ میشود، به دلیل اینکه آن ها در بازی چیزهای اضافه ای برای مصرف کننده میگذارند که با پلتفرم ما میتوان آن را تجربه کرد. پس در نگاه ما، کاری که ما انجام میدهیم برای این است که مصرف کنندگانمان تجربه ای بهتر داشته باشند، در حالی که آن ها از تکنولوژی ضعیف خود دفاع میکنند.

Dyer میگوید در حالی که میتواند درک کند چرا مایکروسافت از این سیاستش دست بر نمیدارد، اما به هر حال در نهایت این مسئله به ضرر مصرف کنندگان است:

من فقط خواستم این مسئله را پس از این که Chris Lewis گفت ما از مصرف کنندگانمان حفاظت میکنیم روشن کنم. این حرف او قابل تحسین است اما، اگر آن ها واقعا همچین کاری میکنند، مصرف کنندگانشان را از چه چیزی محافظت میکنند؟ به نظر میرسد تنها محافظتی که آن ها انجام میدهند این است که مصرف کنندگان نتوانند چیزهای زیادی را با داشتن تکنولوژی ای برتر ببینند. مشکل ما در حال حاضر این است که چنین مسائل جدی ای که مایکروسافت بر سر راه ناشرین میگذارد فقط باعث از بین رفتن تجربیات خوب و اضافه ای میشوند که ممکن بود در بازی های زیادی آن ها را ببینیم و اینطور نشد.

به هر حال چه مردم بخواهند برای این مشکلات در مقابل مایکروسافت بایستند و چه نه، این بستگی به ناشرین و میزان ریسک آن ها دارد.

آخرین ویرایش:

RED MONSTER

کاربر سایت
Dec 31, 2009
320
نام
حمید رضا
دوست عزیز شما هم داری روی یک چیز غلط پافشاری میکنی ... چه در باب بازی های انحصاری ، و چه در باب بازی های مولتی پلتفرم X360 عملکرد بهتری به نسبت PS3 داشته ؛ سفسطه بازی نداره که ...
دوست عزیز شما چطور به این نتیجه رسیدی که ps3عملکردش تو انحصاری بدتر از xboxبوده اگه به انحصاری باشه که ps3 خیلی خیلی خوب عمل کرده

.:N!MA:.

کاربر سایت
Sep 1, 2009
1,502
نام
نیما
من دارم می گم مجموع فروش نرم افزار روی این دو تا کنسول به نظر تقریبا اندازه همه...اما نمی شه که الکی حرف زد.قبول دارم که مثلا هیلو یا گیرز بازی های پرفروشی هستند اما مهم این نیست که کدوم سبک داره روی یه کنسول می فروشه.مثلا بازی های ژاپنی روی کنسول سونی بیشتر می فروشه.اونا مگه انحصاری نیستند؟؟؟چرا همش رو تو شوتر می بینی؟؟؟؟مگه فقط شوتر بازیه؟؟
البته اینم قبول دارم که انحصاری های سونی بیشتره و شاید این عامله که تونسته فروش نرم افزار روی دو تا کنسول رو در حد هم نگه داره.ینی اگه بازی هاشون اندازه هم بود فروش نرم افزار روس 360 هم بیشتر بود...
فروش عناوین انحصاری و مشترک در اکثر وقتها روی x360 بیشتر از ps3 بوده و اینو آمارهایی که خود سازنده ها گاه گاهی دادن دیگه ثابت شدست و شما چرا اصرار داری بر این اشتباهت .
قبول کن و برو کنار دوست عزیز تا صفحه ها الکی جلو نره
دوست عزیز شما چطور به این نتیجه رسیدی که ps3عملکردش تو انحصاری بدتر از xboxبوده اگه به انحصاری باشه که ps3 خیلی خیلی خوب عمل کرده
عملکرد رو از لحاظ فروش مد نظرش بوده دوست عزیز .

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
شما چه مدلی دوس داری حساب کنیم ، بگو من همون جوری حساب کنم ... تک تک بخوای حساب کنیم ، هیلو 3 پر فروش ترین انحصاری هست (بین PS3 & X360) مجموع هم بخوایم حساب کنیم باز هم دو شماره گیرز و سه شماره هیلو که برای 360 اومده قدر تمام انحصاریهای سونی یکم بیشتر باز (!) فروختن ...
یه چیزایی آدم میشنوه نمیدونه گریه کنه یا بخنده ؛ بعد میان میگن کیانوش کنی ( :lol: ) تو فلان تحلیلش فلان چیز رو گفته .
پ.ن : آقا بحث ما فروش هستا ... کیفیت رو کاری نداریم:)

ویلی

کاربر سایت
Mar 17, 2011
266
سونی با شروع کرد . الان که نسل داره تموم میشه و اژدهای خفته بیدار نشده داره دبه در میاره که تغصیر مایکرو بوده . من که تو عناوین اختصاصی سونی چیز خیلی خفنی ندیدم که انتظار دارن تو عناوین مولتی باشه

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,787
نام
مراد حلیمی
دوستان من از خووندن پستای باارزش اینجا به این نتیجه رسیدم که اگه این مایکروسافت ملعون و بی شعور و م.......نبود الان علاوه بر اینکه همه سبکا رو نجات داده بودیم کلی هم این صنعت بازی سازی جلوتر از اینا بود..... .

لعنت بر مایکرو که باعث شده بود این همه سال دچار کج بینی و این حرفا بشیم..........دوستان به افشاگری هاشون ادامه بدن....
.
.

FIFA09

کاربر سایت
Mar 6, 2009
346
نام
هامون
شما چه مدلی دوس داری حساب کنیم ، بگو من همون جوری حساب کنم ... تک تک بخوای حساب کنیم ، هیلو 3 پر فروش ترین انحصاری هست (بین PS3 & X360) مجموع هم بخوایم حساب کنیم باز هم دو شماره گیرز و سه شماره هیلو که برای 360 اومده قدر تمام انحصاریهای سونی یکم بیشتر باز (!) فروختن ...
خطاب به شما و باقی خوشتیپ های تاپیک:
به قول یه بنده خدا: آدامس شیک هم بیشتر از اوربیت می فروشه ولی دلیل بر بهتر بودنش نیست :);)

.:N!MA:.

کاربر سایت
Sep 1, 2009
1,502
نام
نیما
دوستان من از خووندن پستای باارزش اینجا به این نتیجه رسیدم که اگه این مایکروسافت ملعون و بی شعور و م.......نبود الان علاوه بر اینکه همه سبکا رو نجات داده بودیم کلی هم این صنعت بازی سازی جلوتر از اینا بود..... .

لعنت بر مایکرو که باعث شده بود این همه سال دچار کج بینی و این حرفا بشیم..........دوستان به افشاگری هاشون ادامه بدن....
.
.
دوستان مثل اینکه جو سنگینه .

به قول یه بنده خدا: آدامس شیک هم بیشتر از اوربیت می فروشه ولی دلیل بر بهتر بودنش نیست :);)

بساط خنده و امضای دوستان جور شد .

دلیل فروش بیشتر آدامس شیک نسبت به اوربیت قیمتش هست پس نمیتونن با هم مقایسه بشن و فروش رو ملاک برتری قرار داد ولی بازیهای انحصاری x360 و ps3 در یک رنج قیمتی هستند که مقایسه کردنشون عادلانست .

آخرین ویرایش:

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
ییهویی پریدن وسط تاپیک همین میشه نتیجش ... کسی از کیفیت حرفی نزد هامون جان :)
بحث ، فروش هست ...
فقط و فقط فروش :)

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,072
نام
محمد امین
ییهویی پریدن وسط تاپیک همین میشه نتیجش ... کسی از کیفیت حرفی نزد هامون جان :)
بحث ، فروش هست ...
فقط و فقط فروش :)

تازه بحث کیفیت هم بکنیم انحصاری های سونی تو این یکی دو سال اخیر با نمرات 84 و 83 کولاک کردن..

وقتی پیش فروش یک بازی انحصاری 360 از نصف فروش کلی بازی های انحصاری PS3 بیشتر میشه دیگه چه بحثی میمونه..؟

reach

کاربر سایت
Jun 16, 2010
265
نام
REZA
یه سوال:
اگه قیمت ادامس شیک با اوربیت یکی باشه تو کدومو میخری؟؟؟

RED MONSTER

کاربر سایت
Dec 31, 2009
320
نام
حمید رضا
چه قدر جالب که ملاک رو فروش قرار میدین چون ملاکتون اگه از نظر خود بازی بود اونوقت دیگه حرفی برای گفتن نبود:d
واقعا xboxتا الان بازی به گرافیک u,kz/یا go3به خودش دیده ؟؟؟؟
پس انقدر نیاید ps3بکوبید xbox اگه یه بازی انحصاری خوب داشته باشه اونم l-)gears of war

آخرین ویرایش:

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
یه سوال:
اگه قیمت ادامس شیک با اوربیت یکی باشه تو کدومو میخری؟؟؟
فک میکنم اون اوایل که ps3 اومد تا همین چند وقت قبل قیمتش با ایکس باکس یکسان نبود.هنوز هم تفاوت دارن تا حدودی...

reach

کاربر سایت
Jun 16, 2010
265
نام
REZA
چه قدر جالب که مالک رو فروش قرار میدین چون ملاکتون اگه از نظر خود بازی بود اونوقت دیگه حرفی برای گفتن نبود:d
پس انقدر نیاید ps3بکوبید xbox اگه یه بازی انحصاری خوب داشته باشه اونم l-)gears of war
مشکل اینجاسب فقط مبینی و فک میکنی بازی فقط گرافیکه...
تا حالا ps3 گیم پلی مثل هیلو به خودش دیده؟؟؟
فک میکنم اون اوایل که ps3 اومد تا همین چند وقت قبل قیمتش با ایکس باکس یکسان نبود.هنوز هم تفاوت دارن تا حدودی...
من منظورم قیمت کنسول نیست منظورم قیمت بازی اورجینال امریکا و اروپاست...
خودت میدونی خارج از کشور معمولا هر دو کنسول رو دارن و بازی که بیشتر میفروشه یکی از دلایل برتری هست(نه دلیل اصلی)

آخرین ویرایش:

FIFA09

کاربر سایت
Mar 6, 2009
346
نام
هامون
ببخشید دیگه نقل قول نمی کنم کلی جواب میدم
خطاب به دوستمون که گفتن بساط امضا و اینا جور شد باید عرض کنم من کلا خیلی کم پست میدم و بیشتر پست های بچه ها رو می خونم و نظری نمیدم. ولی اگر نظر بدم یه نفر برای مسخره کردن من اونو امضا کنه می فهمم طرف حسابم چند سالشه.
-----
سوال من از شما اینه برای شما فروش مهمتره یا کیفیت بازی ؟ شما از فروش یک بازی چه سودی می کنید ؟جز اینکه فن بازی در بیارید در موارد خاص مثل الان.
برای من به شخصه کیفیت مهمه چون سود بازی برای من کیفیت بازی هست نه فروشش.
مطعنن اگر سونی مثل ماکروسافت سیاست بهتری داشت در تبلیغات بازی هاش و از همون روز اول قیمت مناسبتری برای کنسولش میزاشت و شاید اون تاخیر رو برای عرضه کنسولش نداشت .میتونست در فروش نزدیک بشه به اکس باکس و اگر نفوذ بهتری داشت در کشور های غربی بازیهاش فروش بهتری داشت.
بحث من سر کیفیت بازیهای این دو کنسول هستش
من به عنوان شخصی که گاهی اوقات بازی کنم و اخبار دنیای گیم رو دنبال می کنم قبول دارم که فروش بازیها در اکس باکس بهتر از پی اس 3 هست چرا به همون دلایل که گفتم شاید سیاست های سونی خوب نبود در این نسل ولی مطمعنن هیچ برتری کنسول ماکروسافت نسبت به سونی نداره.
ولی شما هم با عنوان یک گیمر باید قبول کنید که کیفیت بازی های انحصاری پی اس 3 به نسبت اکس باکس بهتر هستش طرف میاد در این تاپیک اسم بازی های انجصاری اکس باکس رو میبره 4 تاش رو اصلا خودشم بازی نکرده و فقط میگه که آره اکس باکس هم این همه بازی انحصاری داره.
آقا ماکروسافت شرکت پول داری هستش حرف های سرپرست سونی عین واقعیت هستش ماکروسافت با پولش جلوی هر کاری رو میگیره.

.:ab:.

کاربر سایت
Mar 29, 2011
1,486
نام
محمد
چه قدر جالب که ملاک رو فروش قرار میدین چون ملاکتون اگه از نظر خود بازی بود اونوقت دیگه حرفی برای گفتن نبود:d
دوست عزیز این بحث گرافیک برای برتری ps3 دیگه قدیمی شده و جواب نمیده دو سالی اینجوری میتونستی x360 دارارو تو بحصث شکست بدی اما وقتی C2 اومد و بهترین گرافیک کنسولی شد باید بری دنبال یه چیز دیگه واسه بحث کردن آره پسر خوب

• Like
Reactions: Nilooofar
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر