Sony به جنگ Apple می رود!

Silent Death

کاربر سایت
Aug 21, 2009
1,158
نام
احمدرضا
pspphonemockupjoke.jpg

به نظر می رسد کمپانی سونی تصمیم گرفته با ساخت یک گوشی هوشمند که قابلیت دانلود و اجرای بازی های PlayStation را دارد، با کمپانی Apple وارد رقابت شود.

به گفته ی منبعی که در حال صحبت با روزنامه ی Wall Street Journal بود، دستگاه جدیدی در حال ساخت است که "ترکیبی از یک Notebook, یک E-Reader و یک PSP است"، و برای رقابت با iPad ساخته خواهد شد.

انتظار می رود که هر دو دستگاه (!)، یعنی گوشی هوشمند و "دستگاه چندکاره"، با سیستم مدیای آنلاین سونی، سازگاری داشته باشند. این سیستم که به عنوان رقیب مستقیم iTunes محسوب می شود، به زودی (اواخر ماه جاری) در US راه اندازی می شود.

محصولات ذکر شده، برای عرضه در سال جاری در نظر گرفته شده اند. اگرچه در مورد مشخصات دقیق و قیمت آنها، هنوز نتیجه ی قطعی اعلام نشده است.

سرویس مدیای آنلاین سونی که به طور موقت Sony Online Service نام گذاری شده، شامل فیلم های سینمایی (movies)، نمایش های تلویزیونی (TV shows) و موزیک هایی است که هم اکنون در iTunes هستند. لیست بازی های PS1 (شاید برای دانلود و استفاده) نیز از طریق این شبکه در دسترس خواهد بود.

طبق یک گزارش، گوشی هوشمند و دستگاه قابل حمل ذکر شده، جزئی از برنامه های رییس شرکت سونی، آقای Howard Stringer است. هدف از این برنامه ها، ساخت دستگاه هایی است که قابلیت اتصال به شبکه های آنلاین (که این شبکه ها شامل گیم و مدیاهای دیگر هستند.) را دارا باشند.

آقای Nobuo Kurahashi، تحلیل گر گروه Mizuho Investors Securities در این باره چنین گفت: "این (به دست آوردن بازار) هدف سونی است. اما هنوز مشخص نیست که سونی باید چه مراحلی را طی کند، تا به هدف خود دست پیدا کند. مخصوصا زمانی که iPad و دیگر وسایل قابل حمل با قابلیت های بالا، بازار را تسخیر کرده اند."

آن طور که از سخنان منبع برمی آید،سونی به همراه Sony Ericsson در حال کار بر روی این دستگاه می باشد، و این در حالی است که بخش اعظم پروژه را سونی بر عهده گرفته است.

در این گزارش آمده است: کنسول دستی PSP از زمان عرضه (2004) تا کنون بیش از 55 میلیون دستگاه فروش داشته است و این در حالی است که کنسول دستی Nintendo یعنی DS در مدت زمان مشابه، دو برابر PSP فروش داشته است. تعداد بازی هایی که برای PSP عرضه می شود نیز روبه کاهش است و این سونی را مجبور به کاهش در عرضه ی سالانه ی PSP کرده است. (کاهش 1/3)

این منبع گفت: فروش PSPGo به دلیل قیمت بالای آن سرعت پایینی داشته است، اما اتکای آن به DLC، تجربه هایی را برای سونی به ارمغان آورده و سونی می داند که چگونه دستگاه های قابل حمل بعدی خود را به موفقیت برساند.

sony-psp-mobile.jpg

u.T.a

کاربر سایت
Oct 28, 2006
1,493
نام
امین
54M113 جان، u.T.a جان! باو بذارید حالا این دستگاه سونی بیاد، بعد اینا رو بگید! شما به من بگید سال 1994 که نینتندو داشت تو دنیای کنسول حکومت میکرد، عمرا کسی حتی فکرشو میکرد سونی با PS1 بیاد نینتندو رو از بازار کنسول Kick کنه؟! :D حالا یعنی نمی تونه با این دستگاهش یه درصد کوچیکی از بازار رو بگیره؟!

نه عزیز من بحث من سر چیز دیگس

من نمیگم نمیتونه باهاش رقابت کنه یا جاش و بگیره
از نظر من هم تا 1سال دیگه apple اگر یه چیز جدید رو نکنه کم کم باید به فکر رکود باشه
چون دوره ی آیفون با این همه رقیب تموم میشه
حرف من اینه که به اون محبوبیت iphone/ipod نمیرسن
بحث محبوبیت
همین نینتندو که مثال زدی
قبول داری هنوز هم در زمینه گیم محبوب ترین برند به حساب میاد؟؟

AL1R3ZA

کاربر سایت
Sep 5, 2007
1,440
نام
علیـــرضا
ما که دعا میکنیم سونی اینبار هم موفق بشه :D
شما هم به دعوا و بحث خودتون ادامه بدید :D
راستی حرفی، حدیثی راجع به اینکه تو این دستگاه از چه پردازنده ی خاصی استفاده میشه، گفته نشده؟ بازی هایی با گرافیک بالاتری نسبت به PSP رو ساپورت میکنه یا اینکه فقط بازی های PS1 و هم سطح اون رو اجرا میکنه؟

SaDrA-HhH

کاربر سایت
Sep 15, 2008
3,831
نام
به یوزر کاربری مراجعه شود

نه عزیز من بحث من سر چیز دیگس

من نمیگم نمیتونه باهاش رقابت کنه یا جاش و بگیره
از نظر من هم تا 1سال دیگه apple اگر یه چیز جدید رو نکنه کم کم باید به فکر رکود باشه
چون دوره ی آیفون با این همه رقیب تموم میشه
حرف من اینه که به اون محبوبیت iphone/ipod نمیرسن
بحث محبوبیت
همین نینتندو که مثال زدی

کسی با محبوب شدن برنده نميشه فروش اهميت داره و از روی فروش ميشه فهميد چه دستگاه يا شرکتی محبوب تره!!
من خودم يه زمانی خيلی از iphone خوشم ميومد ولی الان بيشتر گوشی های blackberry رو ميپسندم .
sony هم شرکت شگفتياس هيچکش باور نميکرد وقتی sony و نينتندو همکاريشون برای ساخت کنسول مشترک کنسل شد sony برنده بشه ولی ديديد دو نسل نينتندو رو از بازار کنار زد تا اين نسل.يا سر تلوزيون های LCD کسی فکر ميکرد sony بتونه با samsung رقابت کنه يا در زمينه لپ تاپ and more..........

Silent Death

کاربر سایت
Aug 21, 2009
1,158
نام
احمدرضا
آره، ولی طرفدارهاش اون طرفدارهای سابق نیستن و طرفدارهای سابقش اومدن طرف Sony و Microsoft! (نمیخوام باز بحث کژوال و اینا رو بیارم.)
راستی حرفی، حدیثی راجع به اینکه تو این دستگاه از چه پردازنده ی خاصی استفاده میشه، گفته نشده؟ بازی هایی با گرافیک بالاتری نسبت به PSP رو ساپورت میکنه یا اینکه فقط بازی های PS1 و هم سطح اون رو اجرا میکنه؟
ظاهرا هنوز چیزی نگفتن!
من منتظر اون روزیم که سونی یه دستگاهی مثل PSP ولی با قدرت اجرای بازی های PS2 بده و یه Smart Phone هم باشه! :D دنیا رو ورمیداره! :D

u.T.a

کاربر سایت
Oct 28, 2006
1,493
نام
امین
کسی با محبوب شدن برنده نميشه فروش اهميت داره و از روی فروش ميشه فهميد چه دستگاه يا شرکتی محبوب تره!!
من خودم يه زمانی خيلی از iphone خوشم ميومد ولی الان بيشتر گوشی های blackberry رو ميپسندم .
sony هم شرکت شگفتياس هيچکش باور نميکرد وقتی sony و نينتندو همکاريشون برای ساخت کنسول مشترک کنسل شد sony برنده بشه ولی ديديد دو نسل نينتندو رو از بازار کنار زد تا اين نسل.يا سر تلوزيون های LCD کسی فکر ميکرد sony بتونه با samsung رقابت کنه يا در زمينه لپ تاپ and more..........

حرف حرفه خودتونه دیگه
الان کدوم برند کنسول پرفروش ترین کنسول رو داشته؟؟
کدوم برند گوشی پر فروش ترین گوشی رو داشته؟؟
کدوم برند پلیر پر فروش ترین پلیر رو داشته؟؟
مطمئنی برنده بودن و فروش اینها ربطی به محبوبیت نداره؟!
خودت میگی از روی فروش میشه فهمید چه دستگاه یا شرکتی محبوب تره!!
که با محبوب بودنشون برنده هم شدن

SaDrA-HhH

کاربر سایت
Sep 15, 2008
3,831
نام
به یوزر کاربری مراجعه شود

حرف حرفه خودتونه دیگه
الان کدوم برند کنسول پرفروش ترین کنسول رو داشته؟؟
کدوم برند گوشی پر فروش ترین گوشی رو داشته؟؟
کدوم برند پلیر پر فروش ترین پلیر رو داشته؟؟
مطمئنی برنده بودن و فروش اینها ربطی به محبوبیت نداره؟!
خودت میگی از روی فروش میشه فهمید چه دستگاه یا شرکتی محبوب تره!!
که با محبوب بودنشون برنده هم شدن

من نگفتم الان گفتم اگه محصول sony بياد و بيشتر بفروشه نميشه گفت هنوز iphone محبوب ترينه!پر فروشترین کنسول که ps2 بوده بحثیم نیست

™Meysam

کاربر سایت
May 22, 2007
1,542
نام
میثم
من که میگم این کار شدنی هست;) ولی فک نکنم از اپل در بیاره:blushing: ولی سونی هم خیلی ضعیف نیست شاید خدا رو چه دیدی بهترشو ساخت:laughing:

u.T.a

کاربر سایت
Oct 28, 2006
1,493
نام
امین
شماها پیش بینی کردید میتونه آیفون رو کنار بزنه
یه عده مثل ما هم پیش بینی کردن نمیتونه
این دیگه بحثی توش نیست
هر کس در اظهار نظر مختاره

Deja Vu

کاربر سایت
Apr 15, 2007
545
نام
سعید
آقا اپل و محصولاتش که چیز خاصی نیستن که نشه بهترشو درست کرد.
شاید تو این 2سال سیستم عامل مک آیفون بهترین بوده و به عنوان سریع ترین سیستم عامل شناخته شده ولی یه نگاه به آندروید بندازید تا ببینید گوگل چه کرده. هنوز خیلی هم جا نیفتاده ولی تو همین مدت کم هم از محبوبیت مک کاسته شده!!
پس زود در مورد این 2 دستگاه قضاوت نکنید خواهشا و نگید اپل رو هیچ شرکتی در هیچ زمینه ای نمیتونه شکست بده!

u.T.a

کاربر سایت
Oct 28, 2006
1,493
نام
امین
آقا اپل و محصولاتش که چیز خاصی نیستن که نشه بهترشو درست کرد.
شاید تو این 2سال سیستم عامل مک آیفون بهترین بوده و به عنوان سریع ترین سیستم عامل شناخته شده ولی یه نگاه به آندروید بندازید تا ببینید گوگل چه کرده. هنوز خیلی هم جا نیفتاده ولی تو همین مدت کم هم از محبوبیت مک کاسته شده!!
پس زود در مورد این 2 دستگاه قضاوت نکنید خواهشا و نگید اپل رو هیچ شرکتی در هیچ زمینه ای نمیتونه شکست بده!

شماها پیش بینی کردید میتونه آیفون رو کنار بزنه
یه عده مثل ما هم پیش بینی کردن نمیتونه
این دیگه بحثی توش نیست
هر کس در اظهار نظر مختاره

............

Mamad Ripper

کاربر سایت
Aug 19, 2008
2,368
نام
محمد
از چاله در میاد میفته تو چاه!
در حال حاضر Samsung,Microsoft,HP و چند شرکت دیگه هم دارن همچین دستگاهی رو آماده ی عرضه میکنن و تقریباً همه ی شرکت ها هم سرویس آنلاین خودشونو دارن،رقابت تو 2/3 ماه آینده خیلی فشرده میشه...کسی نتیجه میگیره که سرویس آنلاین قویتری داشته باشه...
MS و Sony به نظرم قبلش مشکله Leap Year شبکه هاشونو حل کنن بعد به فکر سخت افزار باشن...
سال 2008 سیستم تاریخ و زمان Zune باعث Freez شدن دستگاه شد امسال هم که Sony تو عرصه ی باگ نشون داد یکه تازه!!

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
با این که قدرت سونی رو من قبول دارم و علاقه خاصی نسبت به خود سونی دارم ولی این یکی رو شرمندم!فکر نمیکنم حالا حالاها توی این مورد عددی در مقابل اپل باشه!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,216
نام
ماکان
به نظرمن که سونی میتونه مثل PSP میتونه در رتبه دوم موفق باشه. مثلا PSP نصف DS فروخته و ضعیف تر عمل میکنه اما کسی نمیتونه بگه کنسول موفقی نبوده چون بوده!

این وسیله هم همینطور. سونی تو این زمینه خیلی محبوبه و یه زمان با واکمنش کل بازار رو تسخیرکرده بود پس مقایسش با مایکروسافت و Zune اشتباه هست. من که فکر میکنم از این وسیله خوب استقبال بشه و موفق عمل کنه اما خوب سبقت گرفتن از اپل...

S1NA

کاربر سایت
Mar 7, 2009
937
نام
سينا
دوستانی که اينقدر برای سونی نا اميدند اينو بدونن که لازم نيست که سونی مثلاً 80% از Market رو در دست بگيره تا موّفق باشه ، همين الانم سهم سونی از بازار Game از بقيه رقبا کمتره ولی به اندازه کافی موفّقه .
در زمينه Player هم سونی ميتونه يه بخش کم از Market رو در دست بگيره و موفّق باشه ، لازم نيست کل Market رو در دست بگيره تا موفّق باشه .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر