SimCity | PC

SimCity-2013-Trailer.jpg

Developer : Maxis
Publsiher : EA Games
Genre : City Sim
Release Date : Febru
ary 2013

بالاخره EA اعلام کرد پروژه ی جدید و در دست ساخت Maxis عنوان جدیدی از سری فوق محبوب simcity خواهد بود، simcity با استفاده از موتور گرافیکی جدید ماکسیس Glassbox در حال ساخت است و از بخش چند نفره نیز پشتیبانی خواهد کرد همچنین بازی در GDC امسال به طور مفصل به نمایش در خواهد آمد همچنین تاریخ عرضه برای کامپیوترهای شخصی فعلا سال 2013 اعلام شده ولی علیرغم شایعات موجود هنوز خبری مبنی بر عرضه ی نسخه ی کنسولی منتشر نشده است.اولين بار مجله الماني Gamestar تصاوير درز كرده از بازي را بنمايش دراورد
220px-SimCity_2013_Limited_Edition_cover.png

تايپك تصاوير بازي

اولین تصاویر منتشر شده از بازی :

317832.png

317830.png

317829.png

1-انجين بازي باعث ميشود جاده ها به بهترين شكل نمايش داده شوند.2-موتور گرافيكي GlassBox كه ك موتور 3d است باعث شده طراحي ساختمانها و انيميشن هاي بخوبي انجام شوند.3-بازي در مورد اتفاقات يك شهر است از ساخت و ساز تا كار كردن مردم و مشكلات شهري مثل ترافيك اتش سوزي دعوا ، شرايط اب و هواي و.. است .4-بخش multiplayer بازي هم براي فن هاي هاردكور بازي طراحي شده چيزي قدرتمند تر از بخش مولتي پلير SimCity 2000 Network Edition كه بايستي يك شهر را با چندين خانه به صورت مشترك با بازيكنان ديگر ادراه ميكرديد.
Maxis اعلام كرده اسم این نسخه Simcity 5 نیست
Maxis: SimCity a “relaunch of the franchise”, not SimCity 5 | VG247
system requirements:Processor

• AMD Athlon 64 X2 Dual-Core 4000+ or better / Intel Core 2 Duo Processor 2.0GHz or better
Operating system:

• Windows XP/Vista/7
RAM:

• 1.5GB (Windows XP)
  • 2GB (Windows Vista / Windows 7)
  • 2GB (built-in graphical chipset)
Graphics card:

• ATI X1800 or better*
  • nVidia 7800 or better*
  • Intel 4100 Integrated Graphics or better*
  • (*Minimum of 256MB of on-board RAM and Shader 3.0 or better support)
DVD-ROM:

• 8x or better

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: playstation1

Sierra-117

کاربر سایت
Jan 18, 2012
900
نام
سامان
من نیروگاه اتمی داشتم ترکید حالا چه جوری درستش کنم ؟

دو راه داری که دوتاش خیلی سخته:
1- برو یک شهر دیگه بساز و از اول شروع کن که دهنت سرویس میشه.
2- Academy بساز(تو هر شهری میخواد باشه حالا:D)، Ground Scrubber رو تحقیق کن و بزار تو مناطقی که رادیو اکتیو شدن.
دفعه بعدی هم قبل از ساختن نیروگاه اتمی مدرسه و دانشگاه بساز و مطمئن شو همه تحصیل کرده هستن تا کسایی که توی نیروگاه کار میکنن بی سواد نباشن تا منفجر نشه.
اتفاقا" نیازی نیست بره یه شهر دیگه از نو شروع کنه ، پایه ای که بازی روش بنا شده براساس ارتباط شهری هست معمولا" اگر نیروگاه هسته ای رو در گوشه ی نقشه گذاشته باشید و نیروگاه دچار مشکل بشه تقریبا" نیمی از شهرتون آلوده به مواد رادیواکتیو میشه که خوب میتونید از نیمه ی دیگه خیلی حوب استفاده کنید سعی کنید تو سه لایه ی مناطق رادیو اکتیوی (از لایه ی 1-پرشدت 2 و 3- شدت کمتر) هیچ گونه خونه ، کارخونه و بیمارستانی نسازید ، کارخونه هاتون رو سعی کنید تو یه شهر دیگه متمرکز کنید و تو این منطقتون سعی کنید فقط خونه باشه تو مناطقی هم که شدت رادیواکتیو با رنگ کم رنگ نشون داده شده میتونید خونه بسازید که نتیجش افزایش بیماری تو این مناطق هست ولی بازم تو این مناطق بیمارستان نزنید ، منبع آبتون جتما" توی یه منطقه ی پاک باشه یا سعی کنید یه شهری دایر کنید که بتونه برق و آب حداقل سه شهر دیگه رو تامین کنه!.بیمارستانتونم حسابی آپگرید کنید که بیمارای زیادی دارید البته نگران نباشید بیمارای آلوده به رادیواکتیو نمیمیرن و درمان میشن البته اگر به موقع درمان بشن!.مشکل رادیو اکتیو به صورت عادی بین 25 تا 30 سال تو بازی طول میکشه تا از بین بره که درخت کاری میتونه این زمان رو کمتر هم بکنه بعد از این که پیشرقت کردین میتونید دانشگاه و آکادمی بسازید و طبق گفته ی دوستمون تحقیقات بکنید و به رفع مشکل تو مدت زمان خیلی کمتر بپردازید همه ی این حرفا رو گفتم که وقتی یه شهر وضعیتش ناجور میشه اصلا" بیخیالش نشید چون میتونید از همون منطقه هم استفاده بهینه ببرید.در ضمن داشنگاه و کلا" مدارس برای کارخانجات و ساحتمون های فنی خیلی مهمه و هرچی افراد باسوادتری تو اینجور جاها کار کنن سود بیشتر و اتفاقات ناشی از کم سوادی هم از بین میره!

ایشالله عمری باقی باشه برای تابستون یه آموزش کامل میزارم که همه ردیف بشن (البته دوست خوبمون PipBoy3000_v2 تا حدودی قواعد پایه رو گفتن که به راحتی با همون آموزش میتونید به سوددهی بالایی برسید) ، با این که میدونم تا اون زمان خیلی ها یاد گرفتن و خیلی های دیگه بازی رو ول کردن ولی با این حال به نظرم آموزشش واجبه!.خرید نسحه ی اورجینالم توصیه میشه!

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
سلاک کسی سراغ داره شیراز جایی این بازی رو آماده بفروشن بابا همه نسخه قبلی رو دارن این جدید که خودش آفلاین هست رو هیچکس نمیاره

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
اتفاقا" نیازی نیست بره یه شهر دیگه از نو شروع کنه ، پایه ای که بازی روش بنا شده براساس ارتباط شهری هست معمولا" اگر نیروگاه هسته ای رو در گوشه ی نقشه گذاشته باشید و نیروگاه دچار مشکل بشه تقریبا" نیمی از شهرتون آلوده به مواد رادیواکتیو میشه که خوب میتونید از نیمه ی دیگه خیلی حوب استفاده کنید سعی کنید تو سه لایه ی مناطق رادیو اکتیوی (از لایه ی 1-پرشدت 2 و 3- شدت کمتر) هیچ گونه خونه ، کارخونه و بیمارستانی نسازید ، کارخونه هاتون رو سعی کنید تو یه شهر دیگه متمرکز کنید و تو این منطقتون سعی کنید فقط خونه باشه تو مناطقی هم که شدت رادیواکتیو با رنگ کم رنگ نشون داده شده میتونید خونه بسازید که نتیجش افزایش بیماری تو این مناطق هست ولی بازم تو این مناطق بیمارستان نزنید ، منبع آبتون جتما" توی یه منطقه ی پاک باشه یا سعی کنید یه شهری دایر کنید که بتونه برق و آب حداقل سه شهر دیگه رو تامین کنه!.بیمارستانتونم حسابی آپگرید کنید که بیمارای زیادی دارید البته نگران نباشید بیمارای آلوده به رادیواکتیو نمیمیرن و درمان میشن البته اگر به موقع درمان بشن!.مشکل رادیو اکتیو به صورت عادی بین 25 تا 30 سال تو بازی طول میکشه تا از بین بره که درخت کاری میتونه این زمان رو کمتر هم بکنه بعد از این که پیشرقت کردین میتونید دانشگاه و آکادمی بسازید و طبق گفته ی دوستمون تحقیقات بکنید و به رفع مشکل تو مدت زمان خیلی کمتر بپردازید همه ی این حرفا رو گفتم که وقتی یه شهر وضعیتش ناجور میشه اصلا" بیخیالش نشید چون میتونید از همون منطقه هم استفاده بهینه ببرید.در ضمن داشنگاه و کلا" مدارس برای کارخانجات و ساحتمون های فنی خیلی مهمه و هرچی افراد باسوادتری تو اینجور جاها کار کنن سود بیشتر و اتفاقات ناشی از کم سوادی هم از بین میره!

ایشالله عمری باقی باشه برای تابستون یه آموزش کامل میزارم که همه ردیف بشن (البته دوست خوبمون PipBoy3000_v2 تا حدودی قواعد پایه رو گفتن که به راحتی با همون آموزش میتونید به سوددهی بالایی برسید) ، با این که میدونم تا اون زمان خیلی ها یاد گرفتن و خیلی های دیگه بازی رو ول کردن ولی با این حال به نظرم آموزشش واجبه!.خرید نسحه ی اورجینالم توصیه میشه!
سامان به نظرت وقتی شهر نصفش قابل استفادست اصلا کاری توش میشه کرد؟ من که با شهری که از کلش استفاده میشه دهنم سرویس شده، جا ندارم کارخونه CPUم رو بزرگتر کنم، بعد به نظرت کسی که فقط از نصف شهر بتونه استفاده کنه(اونم تازه منطقه رادیو اکتیو شده مربع نیست، یه دایره هستش که کار رو خیلی سخت تر میکنه) میتونه 30-35 سال کار کنه باهاش؟ به نظر من فعلا بره یه شهر بسازه، Academy رو اونجا تاسیس کنه و GS رو تحقیق کنه، بعد اون طرف بره یه GS بسازه تا شهرش درست بشه. چون اصولا 30 سال با Cheetah Speed هم خیلی طول میکشه!

Sierra-117

کاربر سایت
Jan 18, 2012
900
نام
سامان
سامان به نظرت وقتی شهر نصفش قابل استفادست اصلا کاری توش میشه کرد؟ من که با شهری که از کلش استفاده میشه دهنم سرویس شده، جا ندارم کارخونه CPUم رو بزرگتر کنم، بعد به نظرت کسی که فقط از نصف شهر بتونه استفاده کنه(اونم تازه منطقه رادیو اکتیو شده مربع نیست، یه دایره هستش که کار رو خیلی سخت تر میکنه) میتونه 30-35 سال کار کنه باهاش؟ به نظر من فعلا بره یه شهر بسازه، Academy رو اونجا تاسیس کنه و GS رو تحقیق کنه، بعد اون طرف بره یه GS بسازه تا شهرش درست بشه. چون اصولا 30 سال با Cheetah Speed هم خیلی طول میکشه!
خوب معلومه نمیشه کار زیادی کرد ولی حداقلش میشه یه منطقه سودآور ازش دراورد همونطور که من یه همچین منطقه ای رو تازه با دو سوم آلودگی منطقه ای تونستم به سودآوری +4000 تا در ساعت برسونم! ، سودی که برای من داره این منطقه ی آلوده اینه که به شهرهای دیگم کمک مالی میکنه و برق سه شهر دیگم رو تامین میکنه در عوض کارگرهاش میرن تو شهرهای توسعه یافته ی دیگم کار میکنن و آبش رو از شهره دیگم که مولد آبه و آب سه منطقه رو تامین میکنه میگیره در ضمن جاهایی که مواد معدنی هست و گرفتار آلودگیه باز خطر کنید و معادنتون رو احداث کنید چون کارخانجات تخصصی مثل کارخانجات معمولی تو این شرایط تعطیل نمیشن و فقط اعضاشون بیمار میشن که گفتم اونم کارش ساخت یه بیمارستان مجهز هست تا مقابله کنی با مشکل بعدش میتونی تو مناطقی دیگه ای از Regionـت آکادمی بسازی و به این یکی شهر آلودت رسیدگی کنی در کل به نظرم خیلیا بازی رو به خاطر مساحت کم منطقه ها ول می کنن ولی پایه ای که بازی روش بنا شده ارتباط شهری هست شما مستلزم نیستی همه کارخجات رو تو یه شهر بسازی حتی لازم نیست یه شهر منبع برق درش ساحته بشه بلکه میتونه برقش رو از یه شهر دیگه که مولد برق هست بگیره!

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
خوب معلومه نمیشه کار زیادی کرد ولی حداقلش میشه یه منطقه سودآور ازش دراورد همونطور که من یه همچین منطقه ای رو تازه با دو سوم آلودگی منطقه ای تونستم به سودآوری +4000 تا در ساعت برسونم! ، سودی که برای من داره این منطقه ی آلوده اینه که به شهرهای دیگم کمک مالی میکنه و برق سه شهر دیگم رو تامین میکنه در عوض کارگرهاش میرن تو شهرهای توسعه یافته ی دیگم کار میکنن و آبش رو از شهره دیگم که مولد آبه و آب سه منطقه رو تامین میکنه میگیره در ضمن جاهایی که مواد معدنی هست و گرفتار آلودگیه باز خطر کنید و معادنتون رو احداث کنید چون کارخانجات تخصصی مثل کارخانجات معمولی تو این شرایط تعطیل نمیشن و فقط اعضاشون بیمار میشن که گفتم اونم کارش ساخت یه بیمارستان مجهز هست تا مقابله کنی با مشکل بعدش میتونی تو مناطقی دیگه ای از Regionـت آکادمی بسازی و به این یکی شهر آلودت رسیدگی کنی در کل به نظرم خیلیا بازی رو به خاطر مساحت کم منطقه ها ول می کنن ولی پایه ای که بازی روش بنا شده ارتباط شهری هست شما مستلزم نیستی همه کارخجات رو تو یه شهر بسازی حتی لازم نیست یه شهر منبع برق درش ساحته بشه بلکه میتونه برقش رو از یه شهر دیگه که مولد برق هست بگیره!
ولی به نظرم کلا انرژی اتمی چیز بی خودیه. فعلا با همین نفت و زغال صبر کنی بعد یهو بری سراغ Fusion Reactor خیلی بهتره:D
پ.ن: این Academy LVL 4 دیگه داره میره رو اعصاب. تموم نمیشه کثافت:|
پ.ن2: از درآمد به وصیله Tourism Crown در صورتی که صادرات درست حسابی ندارید دوری کنید، الان من درآمدم یا -12000 ه یا +12000:|:D البته بیشتر بخاطر اینه که Tourism Crown خیلی هزینه داره و در صورت نداشتن توریست کافی ضرر میکنی.

Sierra-117

کاربر سایت
Jan 18, 2012
900
نام
سامان
ولی به نظرم کلا انرژی اتمی چیز بی خودیه. فعلا با همین نفت و زغال صبر کنی بعد یهو بری سراغ Fusion Reactor خیلی بهتره:D
پ.ن: این Academy LVL 4 دیگه داره میره رو اعصاب. تموم نمیشه کثافت:|
پ.ن2: از درآمد به وصیله Tourism Crown در صورتی که صادرات درست حسابی ندارید دوری کنید، الان من درآمدم یا -12000 ه یا +12000:|:D البته بیشتر بخاطر اینه که Tourism Crown خیلی هزینه داره و در صورت نداشتن توریست کافی ضرر میکنی.

من خودم انرژی خورشیدی رو بیشتر میپسندم ولی در کل از میزان تولید برق نیروگاه هسته ای هم نمیشه گذشت ، در کل درست میگی باید شهر توسعه پیدا کنه و وضعیت سواد نرمال باشه تا بشه ریسک کرد و نیروگاه زد برای اول بازی هم کارخونه تولید برق با ذغال سنگ بهترین گرینست:d
برای توریسمم وقتی 3-4 شهرتون گرفت برید سراغش مثلا" سعی کنید یه شهر رو توریسمیش کنید و تو بقیه شهرها هم جاذبه های گردشگری بزارید :d من که دلو زدم به دریا یکی از شهرام رو مجهز به همه ی وسایل کردم (شهرهای دیگه نیرو تولید میکنن) الان سود ندارم ولی انقدر پول از ذعال سنگ و نفت در میارم که اون ضررم معلوم نمیشه ولی با مرور زمان و تجارت هی داره میزان ضرر میاد پایین تر ، اگر ضرر دادید هم نگران نباشید اگر بیس کارتون درست باشه بازم به سوددهی میرسید!

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
من خودم انرژی خورشیدی رو بیشتر میپسندم ولی در کل از میزان تولید برق نیروگاه هسته ای هم نمیشه گذشت ، در کل درست میگی باید شهر توسعه پیدا کنه و وضعیت سواد نرمال باشه تا بشه ریسک کرد و نیروگاه زد برای اول بازی هم کارخونه تولید برق با ذغال سنگ بهترین گرینست:d
برای توریسمم وقتی 3-4 شهرتون گرفت برید سراغش مثلا" سعی کنید یه شهر رو توریسمیش کنید و تو بقیه شهرها هم جاذبه های گردشگری بزارید :d من که دلو زدم به دریا یکی از شهرام رو مجهز به همه ی وسایل کردم (شهرهای دیگه نیرو تولید میکنن) الان سود ندارم ولی انقدر پول از ذعال سنگ و نفت در میارم که اون ضررم معلوم نمیشه ولی با مرور زمان و تجارت هی داره میزان ضرر میاد پایین تر ، اگر ضرر دادید هم نگران نباشید اگر بیس کارتون درست باشه بازم به سوددهی میرسید!
برو یه Recycling Center بزن، اگه مردمت با سواد باشن پلاستیک و Alloy خیلی خیلی زیادی تولید میکنی، بعد برو Processor Factory بزن هر 1000 یا 2000 جعبه 105,000 تا پول میده. خیلی خوبه.
بدی توریسم اینه که ترافیک دهنتو سرویس میکنه. نابودت میکنه اصلا:D
پ.ن: این با سواد بودنم رو اعصابه ها:| الان 61 هزار تا سطل بازیافت تولید میشه 5 هزار تا سطل آشغال، چند روز دیگه احتمالا 65999 تا سطل بازیافت 1 سطل آشغال میشه. جمعشون نمیشه کرد لامصب:|

dark_knight

کاربر سایت
Dec 2, 2011
368
نام
علی
تو بازی همیشه مشکل کمبود آب دارم
قسمت آب همیشه زرد رنگه و وقتی روش کلیک میکنم مینویسه ک منابع آب کنار جاده ها بسازید ک راحت ب همه جا برسه منم همین کارو کردم ولی بازم درست نشد؟!؟!؟

Meysam Raz

کاربر سایت
Jun 3, 2012
379
از دوستان میخوام یک نفر زحمت بکشه یک راهنمای فارسی برای بازی بزاره یا اگر نمیتونه و وقت نمیکنه حداقل گزینه های مهم و قسمت های مهم بازی رو توضیح بده
از نظر اطلاعات پست اول بدجوری کویره :d
اگرم بتونه تک تک گزینه های منوهای بازی رو تشریح کنه که دیگه بهتر
ممنون

PipBoy3000_v2

کاربر سایت
Mar 6, 2009
976
از دوستان میخوام یک نفر زحمت بکشه یک راهنمای فارسی برای بازی بزاره یا اگر نمیتونه و وقت نمیکنه حداقل گزینه های مهم و قسمت های مهم بازی رو توضیح بده
از نظر اطلاعات پست اول بدجوری کویره :d
اگرم بتونه تک تک گزینه های منوهای بازی رو تشریح کنه که دیگه بهتر
ممنون

اینم یه آموزش کوچولو و ساده از بازی، امیدوارم بدردتون بخوره.

https://www.mediafire.com/?7nqx5z12kfo8ak2

یکم راهنمام کلی هست و یجور فقط شروع بازی رو پوشش میده (یکی دو سال اول)

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
WTH 0o

نتیجه اخلاقی: برای اینکه خونتون منفجر نشه مدرسه برید و زیادی نمیرید!!!! :D
وقتی یه خونه ای متروکه میشه، شروع به خراب شدن میکنه. به مرور زمان ستون ها میریزن و تبدیل به یه همچین جایی میشن:D

من کارخونه تولید پردازنده زدم تولید می کنه اما بخش نمی کنه 4 تا ماشینم زدم واسش اما اصلا کار نمی کنن!!
تو Trade Depot ت یه انبار پردازنده بزن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر