Multi Platform Sekiro: Shadows Die Twice

194972

Developer: From Software
Publisher: Activision
Genre: Action-Adventure
Platforms: PS4 / XB1 / PC
Release Date: March 22nd, 2019

Kill Ingeniously

با بسته شدن پرونده ی Dark Souls به نظر میرسد که استدیوی From Software قصد دارد به سمت جدیدی حرکت کند. چراکه Sekiro متفاوت ترین پروژه ی این استدیو از سال 2009 و عرضه ی Demon's Souls می باشد. بعد از سال ها از عرضه ی آخرین نسخه از سری Tenchu، شاهد بازگشت دوباره ی FS به دوران فئودال ژاپن هستیم. از ابتدا قرار بود نسخه ی جدید از Tenchu ساخته شود اما در نهایت تصمیم گرفته شد که بازی، یک IP جدید باشد و از Tenchu به عنوان منبع الهام استفاده شود. همانند گذشته هیدتاکا میازاکی کارگردان این عنوان می باشد.

هر آنچه از بازی میدانیم:

Story
  • Sekiro به معنای "گرگ تک دست" می باشد که اشاره به قهرمان اصلی داستان دارد.
  • بازی رویکرد متفاوتی در داستان سرایی نسبت به سری سولز دارد و از سبک مینیمال این سری پیروی نمی کند. اینبار شاهد داستان خطی تر و سر راست تری هستیم.
  • داستان بازی در اواخر قرن شانزدهم و درمورد یک شینوبی سرافکنده می باشد که در محافظت از ارباب جوان خود و افتادن او به دست کلن Ashina شکست خورده و قصد انتقام و نجات ارباب خود را دارد.
  • دست قهرمان بازی توسط فرمانده ی Ashina قطع شده.
  • فردی که شینوبی را نجات داده به نام Busshi of the Desolate Temple شناخته میشود.
Gameplay
  • سکیرو سخت ترین بازی FS تا به امروز می باشد.
  • بازی دارای Stat های RPG نیست.
  • بازی فاقد سیستم کلاس بندی می باشد.
  • مخفی کاری نقش برجسته ای در بازی دارد.
  • بازی تمرکز کمتری در گرفتن سلاح های متفاوت دارد.
  • همانند سری سولز مردن در بازی بودن مجازات نخواهد بود. بعد از مرگ بازیکنان با مصرف آیتمی قادر خواهند بود سریعا احیا شده و با وارد کردن دمیج کافی دوباره این ایتم را بدست اورند. در صورت مرگ بدون این ایتم، بازیکنان به آخرین Scluptor's Idol (که حکم چک پوینت بازی را دارد.) برمیگردند.
  • مهم ترین المان بازی، بازوی مکانیکی و ابزار های مختلفی است که هر کدام کاربرد های متفاوت دارند.
  • 3 بازوی معرفی شده تاکنون Flame Cannon، Shuriken Arm و Hand Axe نام دارند.
  • مهم ترین مکانیک مبارزه ی بازی Posture نام داره که در واقع ترکیبی از Stamina و Poise تو عناوین قبلی این استدیو هست; ضربه خوردن و بلاک کردن Posture شما و ضربه وارد کردن و پری های دقیق Posture دشمنان رو کاهش میده. اگه Posture کاملا خالی بشه پلیر در برابر ضربات سنگین اسیب پذیر میشه. این حرکت برای برای پلیر زمانی که Posture دشمن رو خالی کنه Shinobi Deathblow نامیده میشه.
  • بازی بسیار سریع بود و تمرکز ویژه ای روی پری و ضد حمله دارد.
  • استفاده از بازوی مکانیکی نیازمند آیتمی به نام White Spirit Emblem می باشد که از کشتن دشمنان بدست می آید.
اطلاعات بیشتر بزودی...

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,343
نام
مهدی
اقا من سر باس اخر گیر کردم لم خواستی داره بگین :)) :)) :))

اگر منظورت ایشین بعد از گنیچیرو هست ترفند من با مورتال بلید بود ,انگار گلیچ چیزی هست که میتونی حتی بعد از تموم شدن اون اسپریت ها هم ازش استفاده کنی
در کل فاز ها من دورش میدویدم و وقتی کمبوهایی که میزد تموم میشد سریع میرفتم طرفش ضربه با مورتال بلید بهش میزدم و باز تکرار همین ترفند
فاز اول: ی حرکت داره که سه تا کمبو میزنه و بعد از اون برو سمتش دو تا ضربه با مورتال بلید بهش بزن
فاز دو:ی حرکت داره که با نیزه میپره بالا همین که پرید طرفت داج بزن به سمتش که میری پشت سرش اینجا ی ضربه با مورتال بلید بزن و ازش دور شو بعد از اینکه 3 تا تیر زد طرفت و بلاکشون کردی ازش دور شو و باز منتظر پریدن به هواش باش و همینور ادامه بده تا فاز دوم تموم شه
فاز سوم هم دقیقا همین کار رو بکن فقط فاصلت رو باهاش حفظ کن که اون رعد و برق بهت نخوره
دقت داشته باشی بدون دمیج خوردن میزنیش
با این ترفند میشه اسونترین باس :))
خدا وکیلی این ابداعی خودم هست بدون هیچ گایدی دیدن:D

آخرین ویرایش:

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
اگر منظورت ایشین بعد از گنیچیرو هست ترفند من با مورتال بلید بود ,انگار گلیچ چیزی هست که میتونی حتی بعد از تموم شدن اون اسپریت ها هم ازش استفاده کنی
در کل فاز ها من دورش میدویدم و وقتی کمبوهایی که میزد تموم میشد سریع میرفتم طرفش ضربه با مورتال بلید بهش میزدم و باتکرار همین ترفند
فاز اول: ی حرکت داره که سه تا کمبو میزنه و بعد از اون برو سمتش دو تا ضربه با مورتال بلید بهش بزن
فاز دو:ی حرکت داره که با نیزه میپره بالا همین که پرید طرفت داج بزن به سمتش که میری پشت سرش اینجا ی ضربه با مورتال بلید بزن و ازش دور شو بعد از اینکه 3 تا تیر زد طرفت و بلاکشون کردی ازش دور شو و باز منتظر پریدن به هواش باش و همینور ادامه بده تا فاز دوم تموم شه
فاز سوم هم دقیقا همین کار رو بکن فقط فاصلت رو باهاش حفظ کن که اون رعد و برق بهت نخوره
دقت داشته باشی بدون دمیج خوردن میزنیش
با این ترفند میشه اسونترین باس :))
خدا وکیلی این ابداعی خودم هست بدون هیچ گایدی دیدن:D
سلام اره ایشین منظورم هست گنچیرو که با 3 تا شمشیر نابود میشه بامورتال هم دارم میزنم برم دوباره امتحان کنم

• Like
Reactions: db07

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
والا دور سوم هست دارم شروع میکنم
بخاطر تروفی کشتن همه باسها مجبور شدم ی بار شورا اندینگ رو برم و دور بعد اون یکی اندینگ که با owl مبارزه میکنیم و الانم باید ی دور دیگه برم تا 4 تا دیگه از اون ایتم ابی ها رو بگیرم
داخل یک دور با بکاپ گرفتن از سیو همه باسها رو بزنی تروفیش رو نمیده
ببین منم خیلی وقته که بازی رو انجام دادم ولی مطمئنم که trophy که مربوط به کشتن boss یا دیدن همه endingها بود رو با بک آپ گرفتن saveـم گرفتم. شاید آپدیتی چیزی دادن که الان نمیشه!

• Like
Reactions: db07

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,343
نام
مهدی
ببین منم خیلی وقته که بازی رو انجام دادم ولی مطمئنم که trophy که مربوط به کشتن boss یا دیدن همه endingها بود رو با بک آپ گرفتن saveـم گرفتم. شاید آپدیتی چیزی دادن که الان نمیشه!
واسه من نداد
مجبور شدم یکبار شورا اندینگ رو برم تا تروفی رو بگیرم

• Sad
Reactions: Frozen Flame

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
واسه من نداد
مجبور شدم یکبار شورا اندینگ رو برم تا تروفی رو بگیرم
هومممم شاید یه جایی یه کاریو اشتباه انجام دادی. من حتی برای گرفتن Endingهای مختلف، وقتی ویدیوهای Fighting Cowboy رو میدیدم اونم همین کارو کرد :D

شاید این کمکت کنه!
Sekiro Shadows Die Twice How to Get All Endings

اینم خوب توضیح داده:
Back up save for 3 endings

• Like
Reactions: R O N I N and db07

R O N I N

ŌKAMI
کاربر سایت
Feb 8, 2012
1,028
17d33f898905-8f2211C6D4F3A9A2AAE.4F85F941C2854EEC_message_419137126806146_1637254401586.jpg
نایس :D بازی بسیار زیبایی بود فقط چند بار سر saint sword isshin و demon of hatred ریج کوییت کردم:)) البته این دوربین لامصب هم تقصیر داشت. یکی از جون های ایشین رو no damage زدم خیلی حال میده اصن flawless میری B-)

آخرین ویرایش:

R O N I N

ŌKAMI
کاربر سایت
Feb 8, 2012
1,028
والا دور سوم هست دارم شروع میکنم
بخاطر تروفی کشتن همه باسها مجبور شدم ی بار شورا اندینگ رو برم و دور بعد اون یکی اندینگ که با owl مبارزه میکنیم و الانم باید ی دور دیگه برم تا 4 تا دیگه از اون ایتم ابی ها رو بگیرم
داخل یک دور با بکاپ گرفتن از سیو همه باسها رو بزنی تروفیش رو نمیده
کلا برا پلات کردن دوبار گیم رو تموم کنی کافیه دیگه چهارتا زیادی داری میری:D
یبار که گیم رو تا آخر میری ۶ تا لاپیس لازولی جم میکنی و ۳ تا اندینگ رو میگیری. بعدم تو نیو گیم پلاس میری تا میرسی به owl، سیو بک آپ میکنی، میری اندینگ شورا رو میگیری که تروفی تمام باس هارو اون موقع میده. بعدش سیو رو برمیگردونی میری تا آخر گیم و ۴ تا دیگه لاپیس لازولی میگریو تمام.

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
686
نزدیک ۳ سال پیش این بازی تازه رلیز شده بود من روی ps4 به هزار بدبختی و فحش و فحش کشی تونستم تا باس گاو رو برم و اون پیرزن رو با باگ بازی بزنم و دیگه ولش کردم !!
بعد از بازی کردن چند تا سولز و بلادبرن و اعتماد به نفس گفتم روی ps5 دوباره برم و شاید با دوئل سنس تونستم بهتر بازی کنم!
اول از همه بازی روی ps5 رزولوشن 1800p و ۶۰ فریم اجرا میشه.
خوب بریم سر بازی الان تقریبا سه سال گذشته و من با کوله باری از تجربه و اعتماد به نفس برگشتم!!

بازی شروع میشه و خوش خرم تمرینات پشت سر گذاشته میشه و من براحتی و با اعتماد به نفس دشمنان رو پر پر میکنم تا مینی باس اول!!

به محض شروع درگیری فهمیدم خر همون خره و فقط پالانش عوض شده!!

حتی وضعیت وخیم تر شده و عملا ۳ سال پیش شاید بهتر بازی میکردم!!

به یه مکافات باس اول بازی رو کشتم و الان سر این پیرزنه اون باگ برطرف شده و واقعا خیلی سخت شده زدنش.

نمیدونم بازی سختتر شده یا من افت کردم!!

هر چی فیلم اموزشی هم نگاه میکنی هیچ فایده ایی نداره!!

واقعا حیف این بازیه اینقدر دیوانه وار سخت ساختنش.

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
نزدیک ۳ سال پیش این بازی تازه رلیز شده بود من روی ps4 به هزار بدبختی و فحش و فحش کشی تونستم تا باس گاو رو برم و اون پیرزن رو با باگ بازی بزنم و دیگه ولش کردم !!
بعد از بازی کردن چند تا سولز و بلادبرن و اعتماد به نفس گفتم روی ps5 دوباره برم و شاید با دوئل سنس تونستم بهتر بازی کنم!
خوب بریم سر بازی الان تقریبا سه سال گذشته و من با کوله باری از تجربه و اعتماد به نفس برگشتم!!

بازی شروع میشه و خوش خرم تمرینات پشت سر گذاشته میشه و من براحتی و با اعتماد به نفس دشمنان رو پر پر میکنم تا مینی باس اول!!

به یه مکافات باس اول بازی رو کشتم و الان سر این پیرزنه اون باگ برطرف شده و واقعا خیلی سخت شده زدنش.

راحت ترین بازی میازاکی با اختلاف همین بازیه چون بازی قلق داره اگه قلق بازی رو یاد نگیری سخت ترین بازی دنیاست برات ولی به هیچ عنوان دیوانه وار سخت نیست
دوست عزیز تو این بازی فقط باید دیفلکت کنی . دیفلکت چیه ؟دیفلکت کردن اینه که دشمن وقتی داره ضربش رو می زنه دقیقا موقع فرود ضربه اش دفاع کنید. کی بفهمیم که دیفلکت درست انجام دادیم ؟ کافیه به صدای برخورد دو شمشیر به همدیگه دقت کنیم درست که این حرکت رو انجام بدی صدا برخورد دو تیغه رو دقیقا می شنوی
شما یکم روی دیفلکت کردنت کار کن اگه دیدی بازی هلو بپر تو گلو نشد بیا هر چی خواستی بگو

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,208
نام
Soroush

بازی قلق داره، مثل دارک سولز نیست که اکثر باس هارو با رول کردن و سیخ زدن بکشی، یه سری باس ها باید دفلکت کنی، یه سری داج کنی، یه سری بپری، یه سری ترکیبی و ...
سکیرو اکثرا رو دفلکت و کاهش پازچر حریف میچرخه، اگه تا اواسط بازی یاد نگیری و هی بخوای دارک سولز استایل بری وقتی به باس Genichiro برسی انقدر سر داج کردن میمیری که بازی مجبورت میکنه دفلکت کردن رو یاد بگیری، بعد که یاد میگیری میبینی چه باس آسونیه!
دارک سولز گاهی اوقات شونصد کیلومتر باید میدوییدی تا از بونفایر به باس برسی اما سکیرو هر دو متری یه Sculpture Idol داره و خیلی راحتتره از این نظر.
کلا مینیموم 10 بار اول هر باس باید فقط سعی کنی پترن حرکاتشو یاد بگیری، 10 بار بعدی یه جونشو کم میکنی، ایشالا دفعات بعدی میری واسه شکستش :D

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
686
راحت ترین بازی میازاکی با اختلاف همین بازیه چون بازی قلق داره اگه قلق بازی رو یاد نگیری سخت ترین بازی دنیاست برات ولی به هیچ عنوان دیوانه وار سخت نیست
دوست عزیز تو این بازی فقط باید دیفلکت کنی . دیفلکت چیه ؟دیفلکت کردن اینه که دشمن وقتی داره ضربش رو می زنه دقیقا موقع فرود ضربه اش دفاع کنید. کی بفهمیم که دیفلکت درست انجام دادیم ؟ کافیه به صدای برخورد دو شمشیر به همدیگه دقت کنیم درست که این حرکت رو انجام بدی صدا برخورد دو تیغه رو دقیقا می شنوی
شما یکم روی دیفلکت کردنت کار کن اگه دیدی بازی هلو بپر تو گلو نشد بیا هر چی خواستی بگو
بازی قلق داره، مثل دارک سولز نیست که اکثر باس هارو با رول کردن و سیخ زدن بکشی، یه سری باس ها باید دفلکت کنی، یه سری داج کنی، یه سری بپری، یه سری ترکیبی و ...
سکیرو اکثرا رو دفلکت و کاهش پازچر حریف میچرخه، اگه تا اواسط بازی یاد نگیری و هی بخوای دارک سولز استایل بری وقتی به باس Genichiro برسی انقدر سر داج کردن میمیری که بازی مجبورت میکنه دفلکت کردن رو یاد بگیری، بعد که یاد میگیری میبینی چه باس آسونیه!
دارک سولز گاهی اوقات شونصد کیلومتر باید میدوییدی تا از بونفایر به باس برسی اما سکیرو هر دو متری یه Sculpture Idol داره و خیلی راحتتره از این نظر.
کلا مینیموم 10 بار اول هر باس باید فقط سعی کنی پترن حرکاتشو یاد بگیری، 10 بار بعدی یه جونشو کم میکنی، ایشالا دفعات بعدی میری واسه شکستش :D
مشکل اساسی من دیفلکت کردن هست
من نمیتونم سر موقع دیفلکت کنم
تو نت هم دیدم چقدر بعضیها خوب دیفلکت میکنن و بهشون حسودیم میشه ولی من هر چی تلاش میکنم نمیتونم و اخرش با فحش بازی رو ول میکنم!!
مشکل بازی اینه که باید کامل به اعصابت مسلط باشی و نباید وسط کار هیجانی بشی و اشتباه کنی

hancock shadow

کاربر سایت
Sep 11, 2011
283
مشکل اساسی من دیفلکت کردن هست
من نمیتونم سر موقع دیفلکت کنم
تو نت هم دیدم چقدر بعضیها خوب دیفلکت میکنن و بهشون حسودیم میشه ولی من هر چی تلاش میکنم نمیتونم و اخرش با فحش بازی رو ول میکنم!!
مشکل بازی اینه که باید کامل به اعصابت مسلط باشی و نباید وسط کار هیجانی بشی و اشتباه کنی
شما همون موقع ضربه زدن دشمن زود زود دکمه دفاع رو بزنی میبینی که خود به خود دیفلکت میشه یه کم تمرین میخواد همین

robot.boy81

کاربر سایت
Dec 12, 2011
1,307
نام
Farzad
بالاخره فرصت شد سکیرو رو بازی کنم، واقعا عالی بود گرچه به نظرم بسیار ساده تر شده بود، اکثر باس ها رو توی سه تلاش اول میشد زد و هیجانش برای من خیلی کمتر از بلاد و دارک سولز بود، اون حس بعد زدن باس و استرس و تنش زیاد رو تقریبا غیر باس آخر هیچ کجا احساس نکردم. با این حال به طور کلی خیلی خوب بود.

• Like
Reactions: sms12 and Destro

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,483
نام
Nightwing
بالاخره فرصت شد سکیرو رو بازی کنم، واقعا عالی بود گرچه به نظرم بسیار ساده تر شده بود، اکثر باس ها رو توی سه تلاش اول میشد زد و هیجانش برای من خیلی کمتر از بلاد و دارک سولز بود، اون حس بعد زدن باس و استرس و تنش زیاد رو تقریبا غیر باس آخر هیچ کجا احساس نکردم. با این حال به طور کلی خیلی خوب بود.
سلام در مقایسه با demon's souls چطوریه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر