S.T.A.L.K.E.R :Shadow of Chernobyl | PC

سلام نميدونم چرا كسي از اين بازي حرف نميرنه يعني واقا اين بازي رو نميشناسيد !؟ خيلي عجيبه !

اين بازي يكي از بهترين بازي هاي سبك Sci-Fi First-Person Shooter است (كه لازم به توضيح نيست) كه تا الان در تاريخه اين سبك نظير نداشته , البته ناگفته نماند اين بازي از سبك پرطرفداره RPG هم بهره ميبره يني ميشه دو سبك !!! واقا جاي تعجب داره.استالكر كه از كمپاني THQ منتشر ميشه از سال 2001 شروع به ساخت شده (تقريبا ميشه 5 سال) كه در نمايشگاه E3 2005 هم از طرف developed اين بازي يعني شركت GSC GameWorld اعلام شد كه با رودست زدن به بازيه half life 2 اين بازي رو به ارمغان در بيارن.ولي جاي تاسف داره كه بگم اين بازي بار ها و بار ها به تاخير افتاده به دليل تغيير يافتن نسخه DirectX 9 آن كه به 10 منتقل يافت.اين بازي كه قرار بود در فوريه 2006 به بازار عرضه بشه به اكتبر 2006 تغيير يافت ولي اين خبر هنوز قطعي نشده چون در هيچ سايت معتبري به طور رسمي اعلام نشده.

از محتويات بازي :

داستان اين بازي از واقعيت گرفته شده , از اينجا شروع ميشه كه: نزديك به 25 سال شهري بنام چرنوبيل كه در اكراين (روسيه) واقع هست يك نيروگاه اتمي وجود داشته كه در زير زمين واقع بوده.در سال 1985 اين نيروگاه به دليل ناامن بودن و مشكلاتي كه داشته منفجر ميشه و به دليل پخش مواد راديو اكتيو كه در شهر پخش ميشه به تعداد 30 ميليون نفر از افراد به گونه هاي مختلف از بين ميرن و در حال حاضر راديو اكتيو هنوز در 100 كيلومتري اون شهر وجود داره كه حتي نميشه نزديك اون شهر شد ! كه در كل يك شهر مطروكه ميمونه.

گيم پلي اين بازي در كل به سبك ترسناك ميباشد و از عمق صحنه ي بسيار بالايي برخوردار هست ميتونم بگم به اندازه يك شهر كه ميتونيد از تماميه امكانات اون شهر بهره ببريد از جمله : تماميه خيابانها_بيابانها_ساختمانها_خانه ها_پارك ها_حتي كوها و تپه ها_كه ميتونيد با استفاده از ماشين تماميه اون شهر رو گشت بزنيد ! عمق صحنه اين بازي اينقدر زياده كه فكر كنم يك شهر كامل رو توي اين بازي طراحي كردن.

از لحاظ موزيك اين بازي خيلي روش كار شده به سبك موسيقي هاي تاريك و ترسناك كه يك نمونه از اون رو ميتونيد توي official site اين بازي بشنويد www.stalker-game.com (حتما بريد توي سايتش).

گرافيك اين بازي فوق الاده عجيب هست به گفته THQ بعد از موتور گرافيكه قدرتمنده Unreal 3 , موتوره استالكر يعني x-ray engine رو ميتوان قويترين موتوره جهان شناخت ! جالب اينجاست كه اين موتور گرافيكي از كارايي بخصوصي برخوردار هست از جمله : روز و شب شدن اتوماتيك در بازي ! كه يكي از دلايل واقعي بودن اين بازي همين هست كه دقيقا مثل ساعات شبانه روز جلو ميره ! (سعي كنيد حتما تريلر هاي اين بازي رو ببينيد.)

علاقه مندان در اين بازي با 16 نمونه صلاح پيشرفته آشنا ميشوند كه 5 نمونه ي آن از دوربين دار و تك تير زن برخوردار هست ! كه بنده صلاح دونستم اين عكسها رو براي دوستان بزارم :

hrjybb.jpg
AKM Assault Rifle

hrjybp.jpg
AS (Val)

hrjyow.jpg
Fabrique Nationale Herstal FN2000

hrjyp4.jpg
Groza OC-14

hrjyqd.jpg
LM-300ML Assault Rifle

hrjz28.jpg
PMM (PM Makarov, Pistolet Makarova)

hrjz9k.jpg
SVD

hrk0wj.jpg
SVU Sniper Rifle (Snayperskaya Vintovka Ukorochennaya)

hrjzb4.jpg
TOZ-34 Shotgun

hrk12x.jpg
VSS

hrk4ly.jpg
RG-6

hrk4md.jpg
RPG-7

اينم يك نمونه عكس از جزييات گرافيك اين بازي (تعجب نكنيد !) :

Last edited by a moderator:

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
باز من اومدم با چندتا عکس جدید
دوست عزیز میشه بگی با سیستمت چند فریم داری ؟
بعد شما یا دوستان دیگه که دارن بازی میکنن میشه بگین از لحاظ موسیقی چجوریه بازی ؟

Hashem

کاربر سایت
Apr 28, 2006
872
نام
هاشم
دلم لک میزنه برای استاکر. با اینکه روز 2 شنبه هفته قبل سفارش دادم هنوز به دستم نرسیده.
254.gif

در شب محیط اطراف چطوره واقعا همه جا تاریکه؟ تا چند متری رو میتونی ببینی؟ وسیله نقلیه هم مثل اینکه نیست؟ هست؟
همچنین این تصویر آبی رنگ که سمت چپ، پایین تصویر اولی قرار دارد چیه؟

همچنین تصاویر 3 و4 زرد رنگ هستند؟

Dragon

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,749
نام
آریا
هاشم جان.........
در مورد سوالات باید بگم که در شب واقعا هوا تاریک هست و اگر چراغ قوه یا نایت ویجن نداشته باشی نمیتونی جلوتر بری(خیلی ترسناک و دلهره اور میشه)
در مورد وسیله نقلیه هم باید بگم که نه نیست.
در مورد اون تصویر ابی اون پیدی ای هست که بنا به موقعیتهای مختلف روش اطلاعات دانلود(فرستاده)میشه
در مورد اون تصویر های زرد رنگ باید بگم که تو اون مرحله شما وارد یک منطقه فوق العاده خطرناک و کشنده و الوده میشید....به طوریکه تا به حال کسانی که به اونجا رفتند تا حالا برنگشتند(همشون یا مردن یا تبدیل به زامبی شدند):eek: :eek: :eek:
Ali_Amini عزیز.......
در مورد اینکه من چند فریم ریت دارم باید بگم بین 34-65 که متوسطش حدود 45 فریم دارم....
در مورد بازی هم فقط در جاهای خاص و در دمو ها و منو بازی موسیقی هست ودر جاهای دیگه موسیقی وجود نداره(صداهای موجود در طبیعت اونجا فقط هست)
در ضمن فکر نکنم بتونم براتون قیلم بزارم چون اپلود کردنش خیلی طول میکشه..............ولی در عوض سعی میکنم عکسهای بهتری بگیرم.

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
من نميدونم چرا هميشه از بازيهاي ترسناك بد:(( ميترسم ولي از هيچ فيلمي تا حا نترسيدم :eek:
بد شانسي من ديگه ولي هر جور شده اين STALKER رو از دست نميدم :cool:

alikarimi

کاربر سایت
Apr 14, 2006
356
نام
علی
آقا لطفآ CdKey بازی را خیلی فوری بزارید
ویرایش...
منم بالاخره به جمع اندک استالکر داران پیوستم...
در ضمن شرکت تکین هم رفت جزو آدما! بازی را توی 1 دیویدی گرفتم و ستاپ اصل بود و کلآ خیلی عالی بود هم پگش و هم دیویدیش.
اون سیدی کی(دیویدی کی!!!) هم برای بازی آنلاین بود که حل شد.
واقعآ بازی توپیه و ارزش اینقدر صبر کردن را داشته
محیطش جوریه که یه حسه غریبی را به بازیکن میده
زوزه باد و صدای حیوونها و ...
من که جذب این بازی شدم
فقط یه چیزی
بازی برای من خیلی ریپ میزنه , ریپ زدنا با افت فریم اشتباه نگیرید من تقریبا میشه گفت 20 فریم دارم با یه سیستم متوسط و آپشن های گرافیکی هم متوسطن ولی انگار آخرین گرافیک با کمترین گرافیک از نظر بصری تفاوت چندانی نداره (البطه تو فریم دهی چرا , داره)
بگذریم همونطور که گفتم در حین بازی وقتی که مثلآ 30 فریم دارم بازی کمی گیر میکنه و یواش یواش جلو میره(در همون موقع نشانگر فریم رو همون 30 هستش!!!)
(اصلآ فریم دهی بازی قاطی داره بعضی موقع ها میشه 80 ییهو میشه 30)
نمیدونم مشکل از کجاست
کسی تا حالا این مشکل را داشته؟!
در ضمن من کمی که جلوتر رفتم دیدم یه جونوری توی طوفان گیر افتاد و ترکید تا حالا کسی برای خودش این اتفاق افتاده؟
از طوفان چجوری میشه جون سالم به در برد؟
و در آخر من آپشنی تو تنظیمات گرافیکی برای پشتیبانی بازی از دایرکت ایکس 8 یا 9 ندیدم
میشه بگید کجاست؟
اوه داشت یادم میرفت:
بچه ها مقدار Virtual Memory در فریم دهی بازی چقدر تاثیر داره؟
آخه اولش که میخواستم بازی را نصب کنم یه صفحه ای بود که خلاصه نشون میداد سیستم طرف به بازی میخوره یا نه که من تمام چیزام سبز بود(یعنی برای بازی کردن مناسب بود) الا همین Virtual Memory یا همون با قول خودشون Page Setup که حدود 1600 به بالا بود.
من هر کاری کردم بالا ترش ببرم نشد.
ولی اگه بخوام میتونم عوضش کنم میخواستم بدونم اصلآ فایده ای داره یا نه؟!
چقدر پر حرفی کردم...

آخرین ویرایش:

amirpers

کاربر سایت
Oct 14, 2006
1,409
نام
امیر
متوجه شدم. و گفتم كه مشكل از بودن فاصله در اسمي كه Save ميشه (در اينجا اسم Quick save شما). درباره مشكل شما در اينجا صحبت شده.
اگر درست فهميده باشم بايد فايل user.ltx رو در
X:\Documents and Settings\All Users\Documents\STALKER-SHOC
با Notepad باز كني و اين دو خط رو:
bind_console save mysave kF10
bind_console load mysave kF11
بهش اضافه كني. مشكلت بايد رفع بشه. (قبلش حتما يك كپي از اون فايل بردار.)
[/spoiler]

عزیزم دستت درد نکنه که وقت می ذاری .
اما باز هم نشد . من این دو خط رو اضافه می کنم و Save می کنم اما وقتی که وارد بازی میشم کار نمی کنه و زمانی که دوباره به اون فایل رجوع می کنم می بینم که اون دو خط پاک شده !
اون صفحه ای هم که آدرسشو داده بودی دیدم . (فاروم سایت سازنده بازی) اما نتونستم مشکل رو حل کنم .

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
سلام
بچه ها بازی برای اجرا شدن با ماکزیمم دیتیل روی 1024*768 یا 1280*1024 به چه کارت گرافیکی احتیاج داره؟(لطفا کسی redme واسم نذاره بگه 8800:) که توی اینا خیلی چیزا مینویسن.)
اگه با aa بخوایم بازی کنیم چه کارتی احتیاجه؟وهمینطور رم بالای 1 گیگ میخواد تا گیر نده؟
ایا کسانی که 7900 gt دارن میتونن این بازی رو ماکزیمم اجرا کنند؟
اصلا این بازی ارزش ÷ول خرج کردن داره؟:biggrin1:
ممنون

punisher_2000

کاربر سایت
Sep 7, 2006
45
هاشم جان.........
در مورد سوالات باید بگم که در شب واقعا هوا تاریک هست و اگر چراغ قوه یا نایت ویجن نداشته باشی نمیتونی جلوتر بری(خیلی ترسناک و دلهره اور میشه)
در مورد وسیله نقلیه هم باید بگم که نه نیست.
در مورد اون تصویر ابی اون پیدی ای هست که بنا به موقعیتهای مختلف روش اطلاعات دانلود(فرستاده)میشه
در مورد اون تصویر های زرد رنگ باید بگم که تو اون مرحله شما وارد یک منطقه فوق العاده خطرناک و کشنده و الوده میشید....به طوریکه تا به حال کسانی که به اونجا رفتند تا حالا برنگشتند(همشون یا مردن یا تبدیل به زامبی شدند):eek: :eek: :eek:
Ali_Amini عزیز.......
در مورد اینکه من چند فریم ریت دارم باید بگم بین 34-65 که متوسطش حدود 45 فریم دارم....
در مورد بازی هم فقط در جاهای خاص و در دمو ها و منو بازی موسیقی هست ودر جاهای دیگه موسیقی وجود نداره(صداهای موجود در طبیعت اونجا فقط هست)
در ضمن فکر نکنم بتونم براتون قیلم بزارم چون اپلود کردنش خیلی طول میکشه..............ولی در عوض سعی میکنم عکسهای بهتری بگیرم.

میشه شما سیستمت رو بگی؟:confused:

arman13

کاربر سایت
Jan 11, 2007
70
بچه ها این دوربین که روی کلاش بستین رو از کجا آوردین؟
من تا اونجا رفتم که میری توی فاضلاب باید اون یارو halo رو نجات بدی .تا اونجا که دوربین نبود .من عشقم اسنایپره وای بزنی از دور مخ یارو رو بترکونی ...........:evil:
راستی من تا اینجا که رفتم nightvison هم ندارم ...........:((

shervinrs

کاربر ویژه
کاربر سایت
Mar 9, 2006
401
نام
شروين
فقط یه سوالی تو این بازی quick save نداریم هر جا گشتم نبود :confused:
F6 = Quick save
F7 = Quick load

بازی برای من خیلی ریپ میزنه , ریپ زدنا با افت فریم اشتباه نگیرید من تقریبا میشه گفت 20 فریم دارم با یه سیستم متوسط و آپشن های گرافیکی هم متوسطن ولی انگار آخرین گرافیک با کمترین گرافیک از نظر بصری تفاوت چندانی نداره (البطه تو فریم دهی چرا , داره)
بگذریم همونطور که گفتم در حین بازی وقتی که مثلآ 30 فریم دارم بازی کمی گیر میکنه و یواش یواش جلو میره(در همون موقع نشانگر فریم رو همون 30 هستش!!!)
بيشتر به خاطر اينه كه بازي اولش كه داره مياد (يا وقتي كه وارد قسمت هايي از نقشه ميشيد) هنوز داره از روي هارد Load ميشه (عكس يه ديسكت كوچيك، پايين سمت راست مياد). بايد كمي صبر كني كم كم بازي روون ميشه. (اگر هنوز مشكل داشتي) هارد رو Defrag كن و برنامه هايي مثل آنتي ويروس و فايروال و ... رو هم قبل از اجراي بازي ببند. البته مي تونه به خاطر رم يا كمبود فضاي هارد هم باشه.

من تا اونجا رفتم که میری توی فاضلاب باید اون یارو halo رو نجات بدی .تا اونجا که دوربین نبود .من عشقم اسنایپره وای بزنی از دور مخ یارو رو بترکونی ...
كي رو :confused:. Halo؟ نمي دونم كجايي (شايد جلوتر از مني!). اما دوربين هم بطور جدا پيدا ميشه و هم روي اسلحه كه مي توني از روش بازش كني و ببنديش روي يك اسلحه ديگه. البته با بستن دوربين روي هر اسلحه اي هنوز هم دقت لازم رو نداره و بايد چند تا تير بزني.

اما باز هم نشد . من این دو خط رو اضافه می کنم و Save می کنم اما وقتی که وارد بازی میشم کار نمی کنه و زمانی که دوباره به اون فایل رجوع می کنم می بینم که اون دو خط پاک شده !
اون صفحه ای هم که آدرسشو داده بودی دیدم . (فاروم سایت سازنده بازی) اما نتونستم مشکل رو حل کنم .
مشكلت بايد حل بشه. يعني مال بقيه به نظر ميرسه حل شده باشه.
دقت كن كه الان با F10 و F11 سيو و Load ميكني (نه دو كليد قبلي). همچنين اون دو خط رو به پايين خط هايي كه Bind توشون داره (بعد از bind use_medkit kLBRACKET) اضافه كني نه همون اوايل.

اگه با aa بخوایم بازی کنیم چه کارتی احتیاجه؟وهمینطور رم بالای 1 گیگ میخواد تا گیر نده؟
ایا کسانی که 7900 gt دارن میتونن این بازی رو ماکزیمم اجرا کنند؟
فكر مي كنم Dragon جان با 7900GTX روي Max detail بازي مي كنن. كارت شما هم نبايد مشكل اونچناني داشته باشه. مقدار رم (يك گيگ حداقل) و دو هسته اي بودن CPU هم تاثير نسبتا زيادي ميزاره.

اصلا این بازی ارزش پول خرج کردن داره؟:biggrin1:
:) ديگه هزار تومن اين حرف ها رو نداره. اما نظرات كاملا متفاوت. يه عده خيلي بدشون اومده ( به خاطر اينكه بازي اوني نيست كه قول داده شده بوده) و يه عده هم خيلي از بازي تعريف مي كنن. اما اگه كسي نگيره از كفش رفته. حداقل وقتي خودم با بازيهايي مثل F.E.A.R و Ghost Recon AW كه غولاي سال پيش بودن مقايسه ميكنم مي بينم كلاس اين يكي خيلي بالاتر.

و در آخر من آپشنی تو تنظیمات گرافیکی برای پشتیبانی بازی از دایرکت ایکس 8 یا 9 ندیدم میشه بگید کجاست؟
Static lighting = DX8
Full and Object lighting = DX9

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
F6 = Quick save
F7 = Quick load
فكر مي كنم Dragon جان با 7900GTX روي Max detail بازي مي كنن. كارت شما هم نبايد مشكل اونچناني داشته باشه. مقدار رم (يك گيگ حداقل) و دو هسته اي بودن CPU هم تاثير نسبتا زيادي ميزاره.

:) ديگه هزار تومن اين حرف ها رو نداره. اما نظرات كاملا متفاوت. يه عده خيلي بدشون اومده ( به خاطر اينكه بازي اوني نيست كه قول داده شده بوده) و يه عده هم خيلي از بازي تعريف مي كنن. اما اگه كسي نگيره از كفش رفته. حداقل وقتي خودم با بازيهايي مثل F.E.A.R و Ghost Recon AW كه غولاي سال پيش بودن مقايسه ميكنم مي بينم كلاس اين يكي خيلي بالاتر.
سلام شروین جان
منظورم 7900 gtx نبود.منظروم gt بود.والا من خودم کارتم زیاد جالب نیست در حال حاضر:biggrin1: 7300 ال ای دارم و فکر نمیکنم بتونم از بازی لذت ببرم.منظورم هم از ÷ول خرج کردن 1000 تومنه نبود:biggrin1: منظورم تعویض قطعات سیستم بود.میخواستم ببینم اگه روی 7900 جی تی خوبه که یکی بگیرم ولی اگه رو اون نمیشه یه فکری واسه ی 8800 کنم.
با رم 1 گیگ به مشکل بر نمیخوریم؟یعنی به 2 گیگ احتیاجی نیستش؟
وقتی شما بگی بازیه بززگیه حتما هستش;) :biggrin1: :love:
ممنون

arman13

کاربر سایت
Jan 11, 2007
70
بچه ها من نمی تونم صبر کنم تا دوربین برای اسلحه بگیرم یکی یه screen shot از داخل لنز دوربین بزاره خواهشااااااااااا .....:praying:
من در کل 2 ساعت بیشتر بازی نکردم واسه همین نرسیدم به جایی که بهم دوربین بده .....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر