Multi Platform Rise Of The Tomb Raider

سازنده
Crystal Dynamics
تاریخ انتشار
2015
ناشر
Square Enix
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. Xbox One

lnghh1qe6pkqmsjhf7si.jpg

سازنده: Crystal Dynamix
ناشر: Microsoft Studios
تاریخ انتشار: تعطیلات 2015 میلادی

بازی Rise Of The Tomb Raider ادامه ای بر نسخه reboot بازی Tomb Raider که سال گذشته عرضه شد، خواهد بود.
این بازی در طول کنفرانس شرکت مایکروسافت با یک تریلر معرفی شد.
سری Tomb Raider را می‌توان به عنوان یکی از پر فراز و نشیب ترین بازی های ژانر اکشن‌ادونچر نام برد. اولین شماره بازی در سال 1996 منتشر شد. شخصیت اصلی بازی لارا کرافت نام داشت. شخصیتی که از روی شخصیت محبوب ایندیا جونز الهام گرفته شده بود. شماره اول بازی یک عنوان بی‌نقص در زمان خودش بود و استقبال نسبتا خوبی هم از آن شد. همین امر باعث شد تا ادامه های مختلفی برای این بازی در طول سالیان گذشته ساخته شود، اما متاسفانه هر شماره دارای نواقص مختلفی بود و هیچ وقت نتوانست تجربه نسخه اول بازی را تکرار کند تا این که در سال 2011 شرکت Crystal Dynamics نسخه Reboot شده بازی را معرفی کرد. این بار همه چیز فرق کرده بود. لارا کرافت جوان و کم تجربه به سرعت توانست در دل طرفدران ژانر اکشن ادونچر جای باز کند. داستان، گیم پلی و گرافیک بازی به صورت کلی دگر گون شده و از آن حالت خشک و کلاسیک بیرون آمده بود. با محبوبیت نسخه اول استودیو Crystal Dynamics تصمیم گرفت ساخت ادامه این عنوان را هم در دستور کار خود قرار دهد. بازی ابتدا در E3 سال 2014 برای کنسول های نسل هفتم و هشتم و PC معرفی شد. اما این تمام داستان نیست، دو ماه بعد و در طول کنفرانس Games Com شرکت مایکروسافت اعلام کرد که Rise Of Tomb Raider به صورت انحصاری برای کنسول های مایکروسافت منتشر خواهد شد. متاسفانه تا به امروز اطلاعات زیادی از بازی منتشر نشده و فقط ما می دانیم بازی ادامه دهنده نسخه قبلی این عنوان است. بعد از آن که لارا کرافت جوان موفق شد از جزیره و وقایع شماره اول جان سالم به در ببرد، در این شماره قسمت جدیدی از ماجراجویی های او را تجربه خواهیم کرد. بر خلاف شماره اول این بار لارا کرافت به یک شخصیت پخته و با تجربه تبدیل شده‌است. به نظر می رسد این بار ماجراجویی های او از جزیره گرمسیر شماره اول به محیط های کوهستانی و برفی انتقال یافته‌است. با توجه به موفقیت شماره اول و همچنین حمایت مایکروسافت از این عنوان، به نظر می رسد باز هم شاهد Tomb Raider بی نقصی خواهیم بود.
منبع: بازی سنتر

بازی Rise Of The Tomb Raider در تعطیلات سال 2015 میلادی به صورت انحصاری برای Xbox منتشر خواهد شد.

........................

Last edited by a moderator:

Lord Zeus

کاربر سایت
Sep 15, 2009
1,234
باید صبر کرد و IP های جدید رو دید، هم واسه سونی و هم مایکروسافت. مثل یه استودیو خلاق مثل MM پروژه ـش واسه PS4 پورت یه بازی از Vita هست، پس این قضیه خیلی محدود به مایکروسافت نمیشه.
پروژه اصلی MM برای PS4 یک IP جدید ـه و ربطی به Tearaway Unfolded نداره.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,671
نام
محمد
پروژه اصلی MM برای PS4 یک IP جدید ـه و ربطی به Tearaway Unfolded نداره.
خب اولین بازیشون همین هست دیگه، سال 2015 هم میاد نه 2014، منظورم این بود :D وگرنه خودم هم توضیح دادم که First Party های سونی هنوز IP های جدیدشون رو، نمایش ندادن.

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
من که به شدت جو گیر شدم که برم tomb raider definitive edition رو بگیرم!
به نظرتون ارزش خرید داره ؟ :-?
عالیه...
یک اکشن ادونچر عالیه. واقعا بالانسه. گرافیکش خیلی خوبه. شخصیتاش عالین. داستان عالیه. درکل اگه تجربه نکردی درنگ نکن

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,798
نام
مراد حلیمی
كنسول مايكروسافت خيلي خوبه ولي به خاطر اون اتفاقاتي كه اوايل براش افتاد هنوز داره صدمه مي بينه و تنها راه جبرانش عرضه AAA هاي جديدي هستش كه فك همه رو بچسبونه به زمين و ترغيب به خريدشون كنه ولي در كمال تعجب همچين چيزي نمي بينيم و به جاش انحصاري شدن TR رو مي بينيم.....كه فكر نكنم تاثير زيادي رو افرادي كه ميخوان انتخاب كنن كنسول نسل هشتميشونو بذاره(البته از هيچي بهتر)
من خيلي از BT انتظار داشتم بياد نقش نسل قبل اپيك رو ايفا كنه و با عرضه يه بازي وحشتناك x1 رو نجات بده ولي در كمال تعجب مايكرو اون رو هم به ساخت يه ادامه كه اونم چند سال بعد منتشر ميشه و طرفداراي ثابتي داره وادار كرد:|

+

حالا درسته سوني هم در اينده نزديك انحصاري خفني نخواهد داشت ولي جريانش به خاطر فروش بالاش فرق مي كنه و من هم اگه جاي اونا بودم و بدون محتواي خيلي برجسته اي اين همه بيشتر مي فروختم عجله اي واسه عرضه زودهنگام انحصاريهاي درجه يك ام نمي كردم ولي جريان مايكرو فرق داره

+

مخلص كلام اينكه مايكرو به بازيهاي تاپي مثه fh2 يا qb و ip هاي بزرگ جديد تو چند ماه اينده نياز داره نه سال و سالهاي بعد(البته از فروش پايينشون به خاطر مقدار كم كنسول فروخته شده هم مي ترسن)

.

آخرین ویرایش:

R3D_R4N9ER

کاربر سایت
Aug 11, 2014
791
نام
امیرحسین
عالیه...
یک اکشن ادونچر عالیه. واقعا بالانسه. گرافیکش خیلی خوبه. شخصیتاش عالین. داستان عالیه. درکل اگه تجربه نکردی درنگ نکن
یه دور روی 360بازیش مردم ولی شنیدم خیلی فرق داره و در کل بهتر شده.
موندم بگیرم یا نه.

AchyTunic

I'll be watching over you
کاربر سایت
Sep 15, 2009
3,168
نام
Ehsan
Xbox boss wants Tomb Raider to be the Xbox One’s Uncharted
Phil Spencer had admitted that Xbox needs an action-adventure game as good as Sony’s Uncharted franchise, and he hopes that tying up exclusivity for Rise of the Tomb Raider will fill that hole
Eurogamer asked if the deal was to ensure that Xbox had something to compete with Uncharted 4: A Thief’s End in 2015: “Totally. I’m a big fan of Uncharted and I wish we had an action adventure game of that ilk,” said Spencer. “We’ve started some, and we’ve looked at them. But we don’t have one today of that quality. This is an opportunity

[VG24/7]

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
مطمئن باشید اخر سر اگه تو یه مبلغ قانع کننده به توافق برسند کلا بازی انحصاری میشه . فیل اسپنسر هم هنوز به طور قطع نگفته چون چیزی مشخص نیست . من حدس میزنم یا بازی تا اخر نسل هر شماره ای بیاد انحصاری باقی بمونهه یا کلا ip خریداری بشه مگر اینکه کلا SE خیلی تشنه پول باشه که مایکرو بیخیال بشه .
کلا این فیل اسپنسر خیلی عمیقانه به حرف گیمرها که تو نت دنبال میشه گوش میکنه از کارهایی که تو این مدت کوتاه بعد از به کار اومدنش را یه نگاهیی بکنید کاملا هم اگاه هست که پلتفورم XBOX احتیاج به یه اکشن ادونچر خیلی خوب داره که فکر کنم دستش را گذاشته رو این تام رایدر فقط فکر کنم اون پشتها مشکل بند و بساط پولی هست .

BIGnote

کاربر سایت
Apr 14, 2010
1,040
نام
مجید
اسپنسر سبک مورد علاقه خودش Adventure هست خودشم قبلا اشاره کرده بود که دارن روی یه بازی Adventure با داستان قوی کار میکنن. این حرفاشم نشون میده Tomb Raider رو احتمالا برای اینکه دستشون خالی نباشه در مقابل رقیب انحصاری زمانی کردن. من مطمئنم بازی در حال ساخت دارن تو سبک Action Adventure

Captain America

I am become Death, The Destroyer of Worlds
کاربر سایت
Aug 13, 2010
7,101
نام
Jesus
اسپنسر سبک مورد علاقه خودش Adventure هست خودشم قبلا اشاره کرده بود که دارن روی یه بازی Adventure با داستان قوی کار میکنن. این حرفاشم نشون میده Tomb Raider رو احتمالا برای اینکه دستشون خالی نباشه در مقابل رقیب انحصاری زمانی کردن. من مطمئنم بازی در حال ساخت دارن تو سبک Action Adventure

از فن های Tomb Raider هم هست :D
اگه بتونه حق ساخت عنوان 1666 از یوبی سافت بگیره و بدنش دست پاتریس (خالق AC ) تو چند سال آینده یه فرانچز قوی در حد هیلو و Geow میتونه بسازه (حالا نمیگم قطعیه ولی بعید هم نیست با توجه به اینکه علاقه شخصی به سری AC داره ) شاید هم هدفش خرید کل امتیاز عنوان Tomb Raider از SE هست :-/

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
از فن های Tomb Raider هم هست :D
اگه بتونه حق ساخت عنوان 1666 از یوبی سافت بگیره و بدنش دست پاتریس (خالق AC ) تو چند سال آینده یه فرانچز قوی در حد هیلو و Geow میتونه بسازه (حالا نمیگم قطعیه ولی بعید هم نیست با توجه به اینکه علاقه شخصی به سری AC داره ) شاید هم هدفش خرید کل امتیاز عنوان Tomb Raider از SE هست :-/

خرید Tomb Raider بهترین کار ممکن هست حتی بخواد کلی براش هزینه داشته باشه دیگه خرید این IP فکر نکنم هزینش از گردن کلفتی مثل گیرز بالاتر باشه ! دوم اینکه حتی براش کلی هزینه داشته باشه بازم براش سود داره چون اگه بخواد یه بازی در همین سبک خلق کنه جمع اوری تیم مورد نظر و ساخت یه انجین جدید و کلی هزینه های جانبی و ..... به اضافه هزینه کلی تبلیغات به خاطر یه IP جدید حالا به گردن گرفتن کلی ریسک که این سبک موفق بشه و نشه و ............. حساب کنیم خرید یه IP مثل تام رایدر که IP کاملا شناخته شده و موفق هست با عقل خیلی جور در میاد . از طرفی چون مایکرو میشه ناشر بازی قشنگ میتونه بودجه بازی را از هر لحاظ تعمین کنه . من شک ندارم فیل اسپنسر یه همچین هدفی داره که بالاخره این SE را راضی کنه مگر اینکه کلا SE اصلا راضی نشه .

B.A.B

کاربر سایت
Oct 3, 2011
631
نام
Babak
Phil Spencer had admitted that Xbox needs an action-adventure game as good as Sony’s Uncharted franchise, and he hopes that tying up exclusivity for Rise of the Tomb Raider will fill that hole

I’m a big fan of Uncharted and I wish we had an action adventure game of that ilk,” said Spencer. “We’ve started some, and we’ve looked at them. But we don’t have one today of that quality

صداقت فیل مثل همیشه:خیلی ساده گفته که ما تو این سبک بازی نداریم و شروع کریم واسه پر کردنش...فعلا با تام رایدر میخواد زمان بخره واسه آماده شدن اون پروژه احتمالی

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,671
نام
محمد

I’m a big fan of Uncharted and I wish we had an action adventure game of that ilk,” said Spencer. “We’ve started some, and we’ve looked at them. But we don’t have one today of that quality

صداقت فیل مثل همیشه:خیلی ساده گفته که ما تو این سبک بازی نداریم و شروع کریم واسه پر کردنش...فعلا با تام رایدر میخواد زمان بخره واسه آماده شدن اون پروژه احتمالی

فروبری، چند روز پیش ;;) :D
تو این سبک مایکروسافت عنوانی نداره، و سبک خیلی مهمی هم هست. حالا تا بخواد یه بازی با کیفیت بسازه طول میکشه، فعلا کارش با TR راه میفته، بازی خودش هم دو سه سال دیگه آماده میشه

Anonymous M3

人類に栄光あれ
کاربر سایت
Jul 30, 2014
1,074
نام
امیر مسعود
خرید Tomb Raider بهترین کار ممکن هست حتی بخواد کلی براش هزینه داشته باشه دیگه خرید این IP فکر نکنم هزینش از گردن کلفتی مثل گیرز بالاتر باشه ! دوم اینکه حتی براش کلی هزینه داشته باشه بازم براش سود داره چون اگه بخواد یه بازی در همین سبک خلق کنه جمع اوری تیم مورد نظر و ساخت یه انجین جدید و کلی هزینه های جانبی و ..... به اضافه هزینه کلی تبلیغات به خاطر یه IP جدید حالا به گردن گرفتن کلی ریسک که این سبک موفق بشه و نشه و ............. حساب کنیم خرید یه IP مثل تام رایدر که IP کاملا شناخته شده و موفق هست با عقل خیلی جور در میاد . از طرفی چون مایکرو میشه ناشر بازی قشنگ میتونه بودجه بازی را از هر لحاظ تعمین کنه . من شک ندارم فیل اسپنسر یه همچین هدفی داره که بالاخره این SE را راضی کنه مگر اینکه کلا SE اصلا راضی نشه .

اتفاقا به نظر من مایکرو باید همچین ریسکا و هزینه هایی رو بکنه یکی از دلایلی هم که تو انحصاری ها از سونی عقب افتاده همینه برای اینکه سونی خیلی هزینه میکنه و دست استدیوهاشم باز میزاره الان همین استدیوهایی مثل RAD , Supermassive , wild sheep , from software و ... کم خرج دارن که همشون دارن انحصاری میزنن ؟؟ همین ناتی داگ و سانتا مونیکا و ... چجوری به اینجاها رسیدن ؟ به خاطر خرجای سونی و اینکه سونی خیلی آدم های خوب و با استعدادی رو استخدام میکنه . مایکروسافت کارش با خریدن ip های اینو اون و 100 شماره ازش ساختن راه نمیوفته باید یه تکونی به خودش بده و شروع کنه بازی های بزرگ first party ساختن . مشکل مایکرو اینه که انگار نمیخواد اون توان 100 % رو واسه این صنعت بزاره و اینجوری که به نظر میاد حتی هیئت رئیسشم علاقه ی چندانی نسبت به این صنعت ندارن مثال من چندوقت پیش که میخواستم کنسول بخرم از یکی از دوستام که اصلن تو کار بازیم نیست فقط هر از چندگاهی RE بازی میکنه پرسیدم نظرت چیه ؟؟ گفت PS4 گفتم چرا گفت چون سونی همیشه هست !!! ولی مایکرو امروز هست ممکنه فردا کلن این صنعت رو ببوسه بزاره کنار !!! حقم داره با اون بلاهایی که سونی سره شرکتایی مثل sega و nintendo آورد حتی منی که الان XONE خریدم میترسم که اگه مایکرو همینطور به این وضعه فروش ضعیف نسبت به رقیب ادامه بده پس فردا بکشه کنار !!! در کل به نظرم مایکرو پتانسیل رسیدن به جایگاهی که sony الان داره رو داره اما با یک مدیریت درست که از این نظر به فیل خیلی امیدوارم !! :x
پ.ن : شرمنده که خیلی زیاد شد :)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر