Multi Platform Rise Of The Tomb Raider

سازنده
Crystal Dynamics
تاریخ انتشار
2015
ناشر
Square Enix
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. Xbox One

lnghh1qe6pkqmsjhf7si.jpg

سازنده: Crystal Dynamix
ناشر: Microsoft Studios
تاریخ انتشار: تعطیلات 2015 میلادی

بازی Rise Of The Tomb Raider ادامه ای بر نسخه reboot بازی Tomb Raider که سال گذشته عرضه شد، خواهد بود.
این بازی در طول کنفرانس شرکت مایکروسافت با یک تریلر معرفی شد.
سری Tomb Raider را می‌توان به عنوان یکی از پر فراز و نشیب ترین بازی های ژانر اکشن‌ادونچر نام برد. اولین شماره بازی در سال 1996 منتشر شد. شخصیت اصلی بازی لارا کرافت نام داشت. شخصیتی که از روی شخصیت محبوب ایندیا جونز الهام گرفته شده بود. شماره اول بازی یک عنوان بی‌نقص در زمان خودش بود و استقبال نسبتا خوبی هم از آن شد. همین امر باعث شد تا ادامه های مختلفی برای این بازی در طول سالیان گذشته ساخته شود، اما متاسفانه هر شماره دارای نواقص مختلفی بود و هیچ وقت نتوانست تجربه نسخه اول بازی را تکرار کند تا این که در سال 2011 شرکت Crystal Dynamics نسخه Reboot شده بازی را معرفی کرد. این بار همه چیز فرق کرده بود. لارا کرافت جوان و کم تجربه به سرعت توانست در دل طرفدران ژانر اکشن ادونچر جای باز کند. داستان، گیم پلی و گرافیک بازی به صورت کلی دگر گون شده و از آن حالت خشک و کلاسیک بیرون آمده بود. با محبوبیت نسخه اول استودیو Crystal Dynamics تصمیم گرفت ساخت ادامه این عنوان را هم در دستور کار خود قرار دهد. بازی ابتدا در E3 سال 2014 برای کنسول های نسل هفتم و هشتم و PC معرفی شد. اما این تمام داستان نیست، دو ماه بعد و در طول کنفرانس Games Com شرکت مایکروسافت اعلام کرد که Rise Of Tomb Raider به صورت انحصاری برای کنسول های مایکروسافت منتشر خواهد شد. متاسفانه تا به امروز اطلاعات زیادی از بازی منتشر نشده و فقط ما می دانیم بازی ادامه دهنده نسخه قبلی این عنوان است. بعد از آن که لارا کرافت جوان موفق شد از جزیره و وقایع شماره اول جان سالم به در ببرد، در این شماره قسمت جدیدی از ماجراجویی های او را تجربه خواهیم کرد. بر خلاف شماره اول این بار لارا کرافت به یک شخصیت پخته و با تجربه تبدیل شده‌است. به نظر می رسد این بار ماجراجویی های او از جزیره گرمسیر شماره اول به محیط های کوهستانی و برفی انتقال یافته‌است. با توجه به موفقیت شماره اول و همچنین حمایت مایکروسافت از این عنوان، به نظر می رسد باز هم شاهد Tomb Raider بی نقصی خواهیم بود.
منبع: بازی سنتر

بازی Rise Of The Tomb Raider در تعطیلات سال 2015 میلادی به صورت انحصاری برای Xbox منتشر خواهد شد.

........................

Last edited by a moderator:

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
نه لو نمیده میتونی بازی کنی
پلاتش کردم شروین ، این چند وقت فرصت آنچنانی برای پلات بازیا ندارم مثل قبل ، قسمت scoreش واقعا حال دادو تروفی خیلی خوبی براش گذاشتن ، توی قسمت چلنج تروفی آنچارتد هیچی نداشت ، ولی TR خیلی خوب تعادلو برقرار کرده بود . باعث میشه ساعتها سرگرم بشیدو عطشتون بیشتر بشه .
دوستانی که میگن شماها فقط آنچارتدو میبینید ، نه دوستان من ، قسمت خوبو حتما مقایسه میکنیم ‌. چلنجها عالی بود .

• Like
Reactions: all4u

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
درسته که انچارتد یه بازی عالی هست شکی هم توش نیست
و اینکه از نظره گرافیک و جزییات بالاتر از تامب راید هستش
ولی نکته جالب بگم یا عجیب بگم نمیدونم ولی نکتش اینه که من خیلی از این بازی بیشتر لذت بردم تا انچارتد
یه مراجلی از انچارتد برای من تکراری میشد ولی این باری از اولش تا اخرش تنوع داره اصلا خسته کننده نیست
اینا همه فقط نظره شخصی بود
موافقم

تام رایدر ریشه دار تر هست. البته گرافیکش کم از انچارتد نمیاره

RedShift

کاربر سایت
Dec 5, 2013
1,513
موافقم

تام رایدر ریشه دار تر هست. البته گرافیکش کم از انچارتد نمیاره

چرا اگه گرافیکش یک مقدار بالا بود، مطمئن باش بیشتر مورد توجه قرار میگرفت.
طراحی محیط های برفی خیلی ضعیفه. ولی در عوض اون بخشی که تو valley بود خیلی گرافیک سینمایی داشت...
یک مقدار هم گیم پلی تکراری داره. meleeهاش در کل یک حالتن. شما meleeهای آنچارتد رو در نظر بگیر. چه گرافیکی ایجاد میشد و چه قدر حالت متنوع داشت. رویDLCهم به نظرم باید بیشتر کار میکردن. Baba Yaga به شدت داستان بچه گانه و ساده ای داره!
ولی در کل متنوع هست و محیط هاش هم جذابن. طراحی صورت شخصیت Jacob هم به شدت عالی کار شده بود...

• Like
Reactions: all4u

Seventy One

اگه فردارو گرفتن از تو نترس امشب درازه ...
کاربر سایت
Dec 14, 2010
889
نام
Ali
دوستان یه جای بازی به شدت گیر کردم ! بعد از اون قسمتی که هلیکوپتر میاد از بالاسر تیر میزنه و باید با سیگنال موبایل کاری کنیم که گلوله به سمتش بیاد یه جایی هست که از در و دیوار عقب و جلو دشمن میاد ! اصلا امون نمیدن با اینکه درجه سختی بازی روی اسون ترینه (Advanture) هستش ! تیر هم ندارم ! چکار کنم ؟؟

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
دوستان این dlc blood ties کلا معمایی بود و میگشتیم؟
بقیه dlc ها چطوریه ؟میشه کامل توضیح بدید

آره این کلاً گشتنی بود و اکشن خاصی توش نداره :D ولی خب چیزای جالبی گوشه کنار محیطش گذاشتن :D اون یکی DLC داستانی هم Baba Yaga ـه که داخل یکی از لوکیشن های بازی با علامت قرمز مشخص می کُندش :D باقی DLC ها هم داستانی نیست یا مربوط به Co-op ـه یا چلنج ها :D

• Like
Reactions: Adidas95

hrm

کاربر سایت
Jan 31, 2016
116
من هم آنچارتد رو تموم کردم هم TR رو ( TR رو اکس باکس 360 تموم کردم برای PS4 هم گرفتم و دارم میرم جلو!)
نظر شخصی: گرافیک فنی و هنری و انچارتد بهتره ولی این TR از لحاظ گیم پلی و داستان و کلاً کارهایی که باید تو بازی انجام داد خیلی عالیه، مخصوصاً که هوا هم سرد شده و خیلی میچسبه!
واقعاً هردوشون خیلی خوبن و مقایسشون و اینکه بگیم کدوم بهتره فقط میشه سلیقه، برای خود من با اینکه بازی رو قبلاً تموم کرده بودم TR تنوع بیشتری داره
بسته بندیش چقدر خوبه، اون آرت بوکش
بازی شدیداً ارزش خرید و نگه داشتنش رو داره

Seventy One

کاربر سایت
Dec 14, 2010
889
نام
Ali
دوستان یه جای بازی به شدت گیر کردم ! بعد از اون قسمتی که هلیکوپتر میاد از بالاسر تیر میزنه و باید با سیگنال موبایل کاری کنیم که گلوله به سمتش بیاد یه جایی هست که از در و دیوار عقب و جلو دشمن میاد ! اصلا امون نمیدن با اینکه درجه سختی بازی روی اسون ترینه (Advanture) هستش ! تیر هم ندارم ! چکار کنم ؟؟

جواب بدید ممنون میشم

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
دور تا دور اونجا مخصوصا طبقه پایین تیر و مهمات هستش .

هلیکوپتر 3 بار میاد تا نابود بشه بین اونها هم دشمن میاد . تیر حروم نکنی

• Like
Reactions: Seventy One

Seventy One

کاربر سایت
Dec 14, 2010
889
نام
Ali
دور تا دور اونجا مخصوصا طبقه پایین تیر و مهمات هستش .

هلیکوپتر 3 بار میاد تا نابود بشه بین اونها هم دشمن میاد . تیر حروم نکنی
باور کن همه جاشو گشتم فقط یه جا باکس تیر هست که خیلی کمه و زود تموم میشه !! اصلا دشمنا دیگه نمیزارن بگردم !!! :-??:((~X(

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
باور کن همه جاشو گشتم فقط یه جا باکس تیر هست که خیلی کمه و زود تموم میشه !! اصلا دشمنا دیگه نمیزارن بگردم !!! :-??:((~X(
شما داخل بازی از آپشن برو قسمت دیفیکالت حتما دسکاری شده رفته رو سوروایور ، بزار روی ادونچر .

• Like
Reactions: kamyy

Seventy One

کاربر سایت
Dec 14, 2010
889
نام
Ali
بازی رو تموم کردم هیجان خیلی خوبی داشت گرافیکشم خوب بود ولی فک برانداز نیست

مقایسه این با آنچارتد 4 هم اصلا درست نیست بدون تعصب بگم هنوز گرافیک رو دست U4 ندیدم

در کل نمره من 8/10​

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,185
دوستان این اپیرود بابایابا اگه اشتباه نکنم اون غارها که میدیم بعدش میگه گل هارو بردار وقتی برمیدارم میگه ۲ تا چیز دیگه هم باید باشه
اونارو میرم رو نقشته عکس کله ساکلتی اما با نمیدونم باید چیکار کنم چی پیدا کنم میشه راهنمایی کنید؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر