Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
Green_mile.jpg

The Green Mile

این شاهکار رو بار ها تلوزیون خودمون هم نشون داده ولی باز هم ارزش دیدن رو داره.
به خصوص این که قسمت های جالب و حتی مهمی هم از فیلم سانســــور شده توی تلوزیون که ارزش دیدن نسخه اصلی رو بیشتر می‌کنه.
اگر قبلا دیدید دوباره صد در صد ببینید اگر هم تا حالا ندیدید اول ببینید بعد خودتون می‌فهمین کل عمرتون بر فنا بوده، بقیه عمر رو می‌شینید Replay می‌کنید :D
کلا با این Tom Hanks خیلی حال می‌کنم :love:

10 از 10
اون بازیگر سیاه پوسته چقدر مظلوم بود .. خدا بیامرزدش

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
درباره Hunger Games و Twilight

کلهم نویسنده های زن تعریفی ندارن! بنظرم آثارشون نهایتا واسه پسربچه های 16 ساله میتونه جالب میشه. فقط همینو بگم مقیاس کارای نویسنده های مرد مثل جورج مارتین و ریچارد ناک با اینا درحد داستان اتل متل توتوله با منطق الطیر عطاره مثلا! :d

نکته: دارن شان هم جزء خانوم ها حساب میشه!!! :d

بهترین کتاب های فانتزی

استریوتایپ؟

چون در بهترین شرایط، نغمه‌ی یخ و آتش یک سر و گردن از LoTR پایین‌تره. و برداشت عموم از این لیست در آخر صفحه ( قضیه Two heads are better than one ) بنظر من لیست خیلی بهتری نسبت به لیست اصلیه. و جالب اینجاست نام J.K. Rowling هم در این لیست هست.

برای اینکه Off-topic نباشه

Cast Away
9 / 10

آخرین ویرایش:

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,138
نام
طائل
چون در بهترین شرایط، نغمه‌ی آتش و یخ یک سر و گردن از LoTR پایین‌تره

نزن این حرف برادر من نزن :D هیچ حوره نمیشه این طوری نتیجه گیری کرد "یه سر و گردن پایین تر".

تو مقایسه این دو فقط سلیقه مطرحه.

منم واسه این که آف تاپیک نباشه :

Rio Bravo
8/10

Noirique

کاربر سایت
Jan 17, 2009
3,179
نام
امیرحسین
Ernest and Celestine

یک انیمیشن بسیار زیبا با طراحی هنری خارق العاده ! دیدنش شدیدا توصیه میشه !

7/10

-----

Dallas Buyers Club

یک فیلم فوق العاده روون با یک کارگردانی بسیار عالی ! یک اتمسفر غم انگیز کل فیلم رو در بر داره ولی کارگردان کاری کرده که لحظه لحظه فیلم برای آدم شیرین میشه ! یک شاهکار تمام عیار !

9/10

-----

Rush

یکی از دوست داشتنی ترین فیلم هایی که این چند وقته دیدم ! موسیقی عالی Hans Zimmer همراه با Cinematography عالی فیلم در کنار داستان عالی و روایت فوق العاده یک معجون بی نظیر رو خلق کردند ! این فیلم رو به هیچ عنوان نباید از دست داد !

9/10

-----

Thor : The Dark World

اگر Marvel بخواد یکی از عناوینش رو با طنز لبریز و نابود کنه , Spider-Man یا Iron Man انتخاب بهتری نسبت به Thor نیستند اونم تو نسخه ای که Villain اصلی Loki نیست و یک Villain خشن ( و Awesome ! ) تو فیلم هست ؟! آدم دلش میسوزه وقتی می بینه که این نسخه چقدر پتانسیل حروم شده داره ! اگر فیلم انقدر المان های طنز نداشت و یک ذره بیشتر رو داستان و مخصوصا Villain ـش کار میکرد می تونست به یکی از بهترین فیلم های اکشن این چند ساله تبدیل بشه !

7/10

pouryaps3

کاربر سایت
Aug 29, 2009
576
نام
پوریا
اول از اینکه یه سری از این فیلما رو من پیج متاکریکتیکشو پیدا نکردم، دوم هم از اینکه این غلط ترین معیار سنجشه.
یعنی به نوعی مع الفارق تر از این نمیشه مقایسه کرد. هر کدوم از این فیلما رو یه سری منتقد مختلف تو یه سری بازه های زمانی مختلف نقد کردن، بعد خود متاکریتیک ورداشته تخمینی یه نمره ای به هر کدوم از نقدها اختصاص داده و میانگین گرفته، حالا چطور میشه از این قضیه مقایسه کرد؟!
انگار بگیم فلان فیلمی که هفت هشت سال پیش 7 تا اسکار گرفت حق اون فیلمی رو که سال 1955 دو تا اسکار برده رو خورده!
===========
پ.ن:
کسی به من منطق ترتیب این لیست رو بگه، من کاری میکنم که گرویتی بیاد پایین تر از 127 نمره ش:D
Highest and Lowest Scoring Movies - Metacritic

سلام، یه مدت نبودی اون بحث قبلی و نشد ادامه بدیم. :d

خب من خودم اینا رو می‌دونم و حدس می‌زدم بیای این‌ها رو بگی چون خودم هم اینا رو تو ذهنم مرور کردم. :d خودت داری می‌گی، تخمین هست. شاید چند درصد random error داشته باشن ولی تخمین کلی هست. مال هر سالی هم می‌خواد باشه، جمع شدن با هم دیگه شدن این. خب من اصلاً حرفی در رابطه با سال زدم و گفتم حق فیلمی خورده شده؟ حالا که دقت می‌کنم می‌بینم که اشاره‌ای داشتم به 2001. :d من اصلاً حرفم این نیست که Gravity چقدر بد/خوب هست. حرف من با اون کسایی هست که فیلم‌های هم سبک و بهتر رو ندیدن ولی می‌رن جدیدترین رو می‌بینن و اون رو بهترین می‌دونن. من اصلاً حرفی از اسکار زدم؟ :d با نمره و ارزش خیلی فرق داره این، به نظر من مثال خوبی نبود. :d

یه مثال بزنم: من از اون تیپ‌هایی هستم که فیلم‌های قدیمی نگاه نمی‌کنم. یه روز می‌ردم conjuring رو می‌بینم، فرداش میام این‌جا می‌گم این ترسناک‌ترین فیلمی هست که تو عمرم دیدم! خب الان کسی که Psycho و The Exorcist رو دیده بیاد این نوشته‌ی من رو بخونه خنده‌اش نمی‌گیره؟ یا مثلاً اینایی که یه فیلم وسترن متوسط (Django Unchained تارانتینو مثلاً) رو دیدن بعد رفتن بهش 9-10 دادن. بعد The Man Who Shot Liberty Valance رو مردم بهش 8.1 دادن. فیلم استاد وسترن از فیلم یه کارگردانی که با خون و دیالوگ‌های قشنگ ضعف داستان کلیشه‌ایش رو می‌پوشونه- تازگی‌ها این طوری شده یا این که کلاً هدفش همین هست- نمره‌اش پایین‌تره!) خب کسی که وسترن رو با جان فورد شناخته باشه بیاد چنین چیزی رو ببینه face palm رو نمی‌ره تو کارش؟ :d

بعد سوال این‌جاست که اگه نمره‌های فیلم رو نمی‌شه با فیلم‌های دیگه مقایسه کرد، پس به چه درد می‌خورن؟! می‌دونم کلی وضعیت اون زمان و الان فرق می‌کنه، ولی یه تخمین کلی که می‌شه زد. تازه الان که کمپانی‌ها رو نشریات مختلف کنترل نسبی دارن نمره‌ی خیلی از فیلم‌ها باید کمتر از نصف چیزی که دریافت می‌کنن باشه به نظر من. حالا متا رو می‌گیم ولش کن، دقیق نیست. :d اما IMDB رو که مردم رای دادن چی؟ خنده‌ات نمی‌گیره؟ Midnight In Paris رو خوای با فیلم‌های دیگه‌ی وودی الن مقایسه کنی خنده‌ات می‌گیره، ولی نمی‌ره‌اش تقریباً همرده‌ی فیلم‌های قبلبیش هست. چرا؟ سلیقه‌ها داره روز به روز بدتر می‌شه؟ سینما داره بیشتر از اونی که باید باشه صنعتی می‌شه؟ فیلم‌های عالی کمتر ساخته می‌شن؟ مشکل کجاست؟

Satan1992

کاربر سایت
Sep 3, 2010
664
Downfall-2004.jpeg

DownFall 2004

9/10

تعجب میکنم که چرا این فیلمو باید الان ببینم.
فیلم بسیار قشنگ و تقریبا بی طرفانه ای بود.
هم ویژگی های مثبت هیتلر و هم ویژگی های منفی هیتلر.
با دیدن این فیلم متوجه شدم هیتلر واقعا به همون اندازه که وفادار و سرسخت بوده به همون اندازه دیکتاتور،احمق و ارزشی برای جان انسان ها قائل نبوده.
حرف فقط و فقط حرف خودش بوده.
بعد از اتمام فیلم فکر کردم نویسنده شاید در شخصیت پردازی هیتلر اشتباه کرده ولی وقتی نقد فیلم رو در نازی سنتر خوندم فهمیدم دوستانی که هیتلر رو پیشوای خود میبینن به دیکتاتور بودن و صفات منفی هیتلر که در فیلم بهش اشاره شده افتخار میکنن و فیلم DownFall رو یه فیلم خوب از شخصیت هیتلر میبینن.
با دیدن این فیلم روشن شدم که آقای هیتلر واقعا یک فرد جانی بوده که در قتل 50 میلیون انسان سهم اساسی داشته.

ShahryR

کاربر سایت
Sep 7, 2012
657
نام
شهریار
درباره Hunger Games و Twilight

کلهم نویسنده های زن تعریفی ندارن! بنظرم آثارشون نهایتا واسه پسربچه های 16 ساله میتونه جالب میشه. فقط همینو بگم مقیاس کارای نویسنده های مرد مثل جورج مارتین و ریچارد ناک با اینا درحد داستان اتل متل توتوله با منطق الطیر عطاره مثلا! :d

آقا چی رو داری با چی مقایسه می‌کنی. به امثال Hunger Games میگن رمان مختص نوجوانان. در حالی که آثار تاکین و جورج آرآر مارتین شاهکارای ادبی محسوب میشن. اصن مخاطبای اینا به هم فرق میکنن. واقعا یکی از خنده‌دارترین مقایسه‌هایی بود که تو عمرم دیدم :|

معذرت بابت آف-تاپیک

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
Downfall-2004.jpeg

DownFall 2004

9/10

تعجب میکنم که چرا این فیلمو باید الان ببینم.
فیلم بسیار قشنگ و تقریبا بی طرفانه ای بود.
هم ویژگی های مثبت هیتلر و هم ویژگی های منفی هیتلر.
با دیدن این فیلم متوجه شدم هیتلر واقعا به همون اندازه که وفادار و سرسخت بوده به همون اندازه دیکتاتور،احمق و ارزشی برای جان انسان ها قائل نبوده.
حرف فقط و فقط حرف خودش بوده.
بعد از اتمام فیلم فکر کردم نویسنده شاید در شخصیت پردازی هیتلر اشتباه کرده ولی وقتی نقد فیلم رو در نازی سنتر خوندم فهمیدم دوستانی که هیتلر رو پیشوای خود میبینن به دیکتاتور بودن و صفات منفی هیتلر که در فیلم بهش اشاره شده افتخار میکنن و فیلم DownFall رو یه فیلم خوب از شخصیت هیتلر میبینن.
با دیدن این فیلم روشن شدم که آقای هیتلر واقعا یک فرد جانی بوده که در قتل 50 میلیون انسان سهم اساسی داشته.
یه فیم فوق العاده و تاثیر گذار. حدود 8 سال پیش فیلم رو دیدم ولی هنوز تمام صحنه های فیلم توی ذهنم هست

r10ronaldinho

کاربر سایت
Nov 27, 2007
1,566
Robocop 2014
MV5BMjAyOTUzMTcxN15BMl5BanBnXkFtZTgwMjkyOTc1MDE@._V1_SX214_.jpg

میدونستم احتمالا زیاد جالب در نمیادولی دیگه نه تا این حد. هیچ نکته مثبتی توی فیلم دیده نمیشه همه چیز سوپرکلیشه ای, 5 6 بار وسطش میخواستم پاشم برم .
با وجود این همه فیلمای اکشن و سوپرهیرویی... این چند ساله , دیگه این ایده و داستان به درد سال 2014 نمیخوره .

2/10

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر