Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
The Hunger Games: 8
تنها مشکلش این بود از زمانی که:
گفتن 2 تا قهرمان خواهیم داشت میدونستم که داستان خیلی همه چی آرومه من چقدر خوشحالم تموم میشه. حتی وقتی قانون رو لغو کردن هم میدونستم 2 تا قهرمان داره مسابقه...

Red Dev!ls

کاربر سایت
Apr 2, 2013
1,595
نام
وحید
images

Princess Mononoke

به اندازه Howl's Moving Castle و Spirited Away بهم حال نداد و به اندازه اون دوتا به اوج لذت بردن نرسیدم ولی هنوزم در سبک خودش خارق العاده و عالی بود . تنها مشکلی که باهاشون داشتم نحوه رابطه کاراکتر ها باهم و رابطه بینشون بود که کمی الکی و مصنوعی میزد وگرنه در مابقی موارد مثل همیشه عالی بود . این دو نوع حیوون هم که فکر کنم ریشه در فرهگ جاپونی داره وگرنه اینهمه حیوون خفن چرا گراز و گرگ فقط ؟ :d در کل داستان خیلی پر مایه و معنا بود و رسما یه روایت متفاوت از تاریخ سامورایی ها و ژاپن بود و موسیقی هم مثل همیشه میدرخشید و طراحی ها هم که اصلا نمیشه چیزی در رابطه باهاش گفت .

8.5/10

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,203
نام
محمد
Hobbit 9.5/10

عالی بود . 10 سال صبر کردن ارزشش رو داشت . واقعا فوق العاده بود و دقیقا همون چیزی بود که این همه سال منتظرش بودم . دست پیتر جکسون درد نکنه .

ADU_Tank

کاربر سایت
May 26, 2011
1,269
نام
Ali
Memento

9/10

واقعا فیلم خوبی بود،اصلا مگه میشه استاد نولان چیزی بسازه و خوب نباشه!:x:d
محتوای نسبتا سنگینی داشت ولی درک کردنش به اندازه فیلم The Machinist سخت نبود،چون اینقدر آروم و قشنگ این فیلم رو نولان در طول زمان روایت میکنه تا درک محتوای داستان قشنگ تو ذهن آدم بشینه.موضوعش هم اصلا تکراری نبود و تاحالا فیلمی با این موضوع رو ندیده بودم بخاطر همین هم آخر فیلم یه شوکی وارد شد بهم که تا حالا اینجوری ندیده بودم.

onlysonic

کاربر سایت
Mar 21, 2013
350
نام
سید محمد حسین
ARGO:7\10
یه نمره به خاطر ایرانی بودنم ازش کم کردم یه نمره هم به خاطر اینکه بیخودی اسکار برد یه نمره هم برای اینکه بعضی جاهای فیلم(مثل آخرش و شعار دادنش)غیر واقعی به نظر میرسید
Jango....:9\10
با اینکه من از صدا و سیما دیدم ولی چون قوه تخیل خوبی برای به تصویر کشیدن بخش های حذف شده داشتم تونستم فیلم رو کاملا درک کنم خانواده هم راضی بودند
Batman:9.2\10
فوقالعاده بی شک بدون صدای بین و سکانس هایی که تو سیاهچال اتفاق می افتاد ارزش خاصی نداشت اما سورپرایز آخر داستان و وقایعش(اسپویل نمیکنم)برام دلنشین نبود
Wreck-it Ralph:10\10
دیزنی استاد ساخت کارتونه.پیکسار نتونست یه استدیوی دیگه(البته 2011 فرق داشت)کارتون WIR هم از هر نظر چه جلوه های گرافیکی چه داستان وبخصوص موسیقی و صداگذاری(علی الخصوص صداگذاری ونلوپی )عالی بود و جا برای سخن باقی نمی ذاره عجیبه نمیدونم چرا این کارتون اسکار نگرفت

ADU_Tank

کاربر سایت
May 26, 2011
1,269
نام
Ali
در همین بین Skyfall رو هم دیدم الان:d

Skyfall

9.5/10

مثل اینکه نقش منفی بازی کردن تو خون این Javier Bardem هست:dواقعا عالی این نقش رو بازی میکنه،اون از No Country For Old Man اینم از این!
دنیل کریگ هم صورتش جا افتاده تر از باند های قبلی شده بود و خیلی بیشتر بهش میومد.صحنه های اکشن هم که دیگه حرف نداشت.زاویه دوربین عالی بود در این جور موقع ها و اصلا جوری نبود که آدم سرگیجه بگیره و ندونه چی به چیه! همه ی بازیگرا هم نقششون رو عالی بازی کردند،نه خیلی سرد و بی روح بودند و نه خیلی مصنوعی.خیلی متنوع بود.یعنی اصلا توی این 2 ساعت و نیم خسته نشدم.فقط نیم نمره کم کردم چون
نشون نداد که وقتی اون دختره تیر خورد بعدش چی شد؟!
در کل خوب بود مخصوصا تیتراژ اولش که فوق العاده قشنگ بود:x

Sɯαsƚikα

April 26 , 2016
کاربر سایت
Jan 2, 2013
4,620
نام
peɪmɑːn
End of Watch فیلم رو فقط گذاشتم ببینم دوربین روی دستش خیلی رو مخه یا نه ولی باور کنین 109 دقیقه بعدش تست مربوطه تموم شد :d
دیوید آیر فیلم رو کارگردانی کرده که خودش هم تو همچین محله هایی بزرگ شده واسه همین همه چیز واقعی ـه واقعیه
از دوتا فیلم قبلیشم خیلی خوشم اومد street kings و harsh times نویسنده ترینینگ دی آنتوان فوکوآ بوده که دنزل هم واسش اسکار گرفت
بازی ها حرف ندارن مخصوصا جیک جلینهال همه چیز عالیه بجز حضور این دختره آنا کندریک که اصلا از ریختش خوشم نمیاد :-w :d
راجر ابرت به فیلم نمره کامل داده :( من هم نمره کامل میدم
اگر فیلم رو ندیدین پیشنهاد می کنم در اولین فرصت یکی از بهترین فیلم های سال 2012 رو ببینین
He was my brother

sam

عضو جدید
Aug 1, 2006
310
نام
سجاد
the fall
6
با تعریف هایی که شنیده بودم انتظار خیلی بیشتری رو داشتم و احساس می کنم از 2 ساعتی که وقت گذاشتم لذتی نبردم. تنها صحنه های واید فیلم از مناظرش خیلی قشنگ و مجذوب کننده بود البته نمیشه از بازی زیبای اون دختر بچه هم گذشت!

Kiti Neko

тесн теαм
کاربر سایت
Jun 1, 2011
1,602
نام
αмιг
The Truman Show
8.5
واقعا ارزشش رو داشت؛ یه فیلم متفاوت از جیم کری و همچنین یه ایده ی فوق العاده. یکی از فیلم های بود که واقعا ازش لذت بردم.

Sent from my LT26ii using Tapatalk 2

Henry Tomasino

کاربر سایت
Sep 3, 2010
331
نام
محمد
The Truman Show
8.5
واقعا ارزشش رو داشت؛ یه فیلم متفاوت از جیم کری و همچنین یه ایده ی فوق العاده. یکی از فیلم های بود که واقعا ازش لذت بردم.

Sent from my LT26ii using Tapatalk 2

اینقدر لذت بردی و 8.5 دادی؟
9ی 10ی میدادی باو:p

من وقتی این فیلمو دیده بوده توهم زده بودم هر از گاهی یه دفعه برمیگشتم ببینم کسی سوتی میده یا نه:d

Sina R

کاربر سایت
Nov 3, 2011
1,980
نام
Sina
دوستان توی این ایام تعطیل شرایط مهیا بود تا یه سری فیلم ببینم
من مختصرا داستان فیلمارو نوشتم تا اگه کسی این فیلمارو ندیده با خوندن داستانش شاید به دنبال تهیه اون فیلم بره

Django Unchained
8.5

64323419358272477661.jpg

خب این فیلم قبل از اینکه ببینم مطمئن بودم با یه اثر خوب طرفم و گذاشتم سر موقع بدون هیچ گونه مشغله ذهنی ببینم تا ازش لذت ببرم ...
فیلمو اگر به دو قسمت تقسیم کنیم
قسمت اول کشتن اون برادرا و قسمت دوم هم یافتن همسرش
به نظر من نیمه اولش ریتم خیلی بهتری داشت و خود من به شخصه با نیمه اول فیلم بیشتر حال کردم
نیمه دومش هم خوب بود فقط یه سوال توی ذهنم بوجود اومده شاید این تصور من اشتباه باشه و شرایط اون زمان امریکا و اخلاق ارباب ها اینطور بوده اما به هر حال به نظر من
اون قسمت که کندی میفهمه جانگو و دکتر شولتز بهش در مورد خرید برده دروغ گفتن اصلا منطقی نبود چنین واکنشی نشون بده
شما خودتون بزارید جای کندی فرض کنید جنگو و شولتز برای ازادی برمهیدا دارن از طریق خرید اون برده مبارز اقدام میکنن شما باشید میرید از این موقعیت استفاده میکنید و قیمت بالا میبرید ( مثلا بگید 12 هزارتا اون برده میده و بخاطر اینکه با من صادقانه نبودین برومهیدا رو هم تنها در ازای دریافت مثلا 10 هزارتا ازاد میکنم اونم در صورتی که اون برده رو هم بخرید ) یا میرید چنین واکنش وحشیانه ای نشون میدید؟ اون ترفندی که جنگو و دکتر به کار گرفته بودن شاید در اون دروغی به کار رفته بود اما شکل اون دروغ طوری نبود که کندی بخواد چنین واکنش سختگیرانه ای نشون بده
دوستان به هر حال این نظر شخصی منه شاید در این مورد سختگیرانه نگاه میکنم شاید هم در جامعه اون زمان امریکا چنین دروغی قابل پذیرش نبوده
این نکته کنار بزارید به نظر من فیلم عالی بود . یه سری جاهاش در صحنه های مبارزه اغراق هایی بکار رفته بود که خاص فیلم های تارانتینو هستش و نمیشه نقطه ضعف اونو در نظر بگیریم چه بسا به نظر من یکی از نقاط قوت اثار تارانتینو همین صحنه هاس که شاید کمی فیلم از واقعیت دور کنه اما توی پیاده کردن افکارش و فضاسازی فیلم تاثیر بسزایی داره
ضمن اینکه من نسخه دو زبانه فیلم دیدم که دوبله بود و اون قسمت های حذف شده صدا و سیما رو هم داشت و حدودا این فیلم 10 تا 15 دقیقه حذفیات داشت که از این تایم 8 دقیقش واقعا بی مورد حذف شده بود
یه نکته دیگه هم اینکه من یه مخاطب معمولی هستم که فقط برای تفریح فیلم نگاه میکنم اما بعید میدونم از نظر اونایی که بطور حرفه ای این صنعت دنبال میکنن و منتقد های بزرگ چنین فیلمی از نظر ساختاری ضعیفتر از ارگو باشه که بخوان اسکار به ارگو بدن ...
نکته اخر هم اینکه به نظر من هنوز که هنوزه بهترین اثر تارانتینو همون Pulp Fiction باقی مونده ...

Panic Room
7.5

36179951329347294242.jpg

من توی صنعت سینما به اثار دو کارگردان بیش از همه علاقه دارم چون دقیقا سبک فیلمهای اونا مطابق سلیقه منه ... یکی همین دیوید فینچر و دومی هم کریستوفر نولان
به شخصه عاشق اثار این دو نفر هستم
این فیلم هم در مقایسه با اثار دیگه فینچر مثل فایت کلاب ، سون ، گیم ، بنجامین باتن و ... کمی سطح پایینتری داشت که شاید دلیلش این باشه داستان فیلم پیچیدگی اون فیلمهایی که گفتم نداشت و از یه فیلم با این سوژه هم توقع نمیره یه 7 یا فایت کلاب از توش در بیاد
اما از نظر ساختاری به نظر فیلم خیلی خوبی بود و نقطه قوت اصلی هم فیلمبرداری بسیار عالی و متفاوت این فیلمه
این فیلم هم مثل اکثر اثار فینچر پایانش طوری بود بود که مخاطب دوست نداشت اونطوری بشه
خود من دوست داشتم اخرش اون سارق سیاه پوست فرار کنه اما به هر حال فینچره اگر میذاشت برد پیت اون گلوله توی 7 شلیک نکنه احتمالا اجازه فرار اون سارق رو هم میداد!
دوستان داستان فیلم هم درباره یک مادر و دختره که یک خانه در منطقه منهتن میخرن و در اون خونه یک اتاق امن وجود داره که دارای بدنه اهنی غیر قابل نفوذه ( این اتاق نفر قبلی که توی اون خونه بوده ساخته ) بعد که اونا توی خونه ساکن میشن یه شب یه سری سارق ناشناس به خونه حمله میکنن و اون مادر و دختر هم به اتاق امن پناه میبرن و داستان اصلی فیلم از اینجا شروع میشه

Infernal Affairs
8

77497733993435782461.jpg

چند وقت پیش شنیدم اسکورسیزی ایده اصلی The Departed از این فیلم گرفته ...
The Departed یکی از بهترین فیلمهایی که من در ژانر Crime دیدم و بره همین رفتم این فیلم دانلود کردم تا توی تعطیلات ببینم
داستان فیلم از اونجا شروع میشه که نیرو های پلیس یک جاسوس به داخل یک گروه خلافکار میفرستن و از طرفی هم اون گروه هم یک جاسوس در بین گروه پلیس داره و داستان از اینجا شروع میشه
از نظر داستانی که فیلم در سطح بسیار خوبی قرار داشت اما به هر حال جنبه های دیگه فیلم کمی ضعیف بودن و از یه فیلم ساخت چین و محصول 2000 نباید خیلی توقع بالایی داشته باشیم

Zodiac
8

08006715141284063237.jpg

این فیلم از از اون داستان هایی جنایی داره که من خیلی دوست دارم
فیلم در کل فیلم خوبی بود و فقط بخش میانی فیلم کمی گمراه کننده میشه ( بدلیل سرعت اتفاقاتی که میوفته ) و اون ریتم سریع در اغاز و پایان فیلم ندیدیم
بازی بازیگر ها در یک کلام عالی بود و فضاسازی فیلم هم عالی تر
نمیدونم توی این موقعیت قرار گرفتین یانه اما شاید یه فیلم ببینین که از نظر ساختاری خیلی خوب کار شده اما احساسی که نسبت به اون فیلم دارین طوری نیست که بهش یه نمره خیلی عالی بدین
منم در مورد این فیلم دقیقا همین احساس دارم باهاش حال کردم اما به نظر من اگر نمره فیلمی مثل هفت 9 یا 9.5 بدونیم زودیاک نباید بیشتر از 8 بگیره
داستان فیلم هم درباره یک قاتل زنجیره ای به اسم زودیاکه و اون بعد از هر قتل نامه هایی به روزنامه های متخلف میفرسته
این وسط یه روزنامه نگار جوان و کم حرف به شناختن اون علاقه مند میشه و نامه های زودیاک رمزگشایی میکنه

Hero
8.5

19411338094740044119.jpg

دوستان من این فیلم تا حالا 3 بار دیدم
دفعه اول حدودا 4 سال پیش که نسخه دوبله این فیلم دیدم و باهاش حال نکردم... دفعه دوم برادرم این فیلم گذاشته بود و منم به هرحال با اینکه بهش گفته بودم فیلمش جالب نیست نشستم باهاش دیدم اما برای دفعه دوم نه تنها تونستم باهاش ارتباط برقرار کنم بلکه یکی از بهترین فیلمهایی بود که تا اون زمان دیده بودم اخرین دفعه هم چند روز پیش نسخه ارجینالش با زبان چینی دیدم
در یک کلام یه فیلم ناب هنری شاهدیم که هر کدوم از اجزای فیلم اونقدر عالی کار شده بود که سخته اسم یکیش اول بیارم
با این وجود نقطه قوت اصلی این فیلم به نظر من فضاسازی این فیلم و طراحی محیط با رنگ های مختلفه ( جدا از بازی بازیگر ها و فیلمنامه فیلم )
این فیلم به اون دسته از دوستانی که با فیلهای هنری شرقی حال میکنن توصیه میکنم و این فیلم از جنبه یه فیلم سرگرم کننده نگاه نکنید و اون چیزی که از این فیلم میخواین کسب کنید خیلی خیلی بزرگتر از این مسائل باشه و به معانی نهفته اون توجه کنید
داستان فیلم از اونجا شروع میشه که یک جنگجو به دربار خاقان چین میره و اعلام میکنه 3 دشمن اصلی اونو کشته و بخاطر این کار اون این اجازه کسب میکنه که به نزدیکترین فاصله ای که یک نفر تونسته مقابل پادشاه قرار بگیره برسه
در این حین اون داستان کشتن اون 3 دشمن برای خاقان تعریف میکنه اما این پایان داستان نیستش ...

P2
6

37861007035637266022.jpg

فیلم پارکینگ شماره دو من قبلا دیده بودم و چند روز پیش اشتباهی دانلود کردم اما وقتی شروع کردم که ببینمش یادم افتاد که قبلا دیده بودم
فیلم در مورد یه زنه که توی یه پارکینگ گیر میوفته ... در کل فیلم متوسطی بود اما من راستش باهاش حال کردم چون کلا با فیلمهای ژانر Horror و Mystery حتی اگه از نظر ساختاری ضعیف باشن حال میکنم و سلیقه من طوریه با این سبک داستان ها بیشتر ارتباط برقرار میکنم
فیلمش هم ارزش یکبار دیدن داشت و بد نبود

In Time
7.5

97313063090638140304.jpg

دوستان ایده این فیلم فوق العاده بود. یکی از بزرگترین حسرت های زندگیم اینه چرا این فیلم دست یکی مثل نولان نیوفتاد!! هنوز هم دارم به ایده زیبای فیلمش فکر میکنم
فیلم اگر به دو نیمه تقسیم کنیم نیمه اولش خوب بود اما نیمه دومش افت میکنه و کلا ایده فیلم طوری بود که میتونستن ازش یه شاهکار در بیارن اما متاسفانه فقط در حد یک فیلم متوسط سرگرم کننده شده بود
این فیلم احتمالا اکثر شما دیدین اما اگه کسی هست که ندیده بهتره همین امشب بره دانلودش کنه و ببینه تا بفهمه منظورم از حسرت بزرگ زندگیم چیه ...
داستان فیلم در آینده رخ میده و زمانی که با تغییرات ژنتیکی سن انسان ها در 25 سالگی متوقف میشه و بعد از اون یک زمان 1 ساله به انها داده میشه تا به زندگی خوشدون ادامه بدن
نکته اینجاس واحد پول دیگه زمان شده
مثلا شما باید برای یک قهوه 5دقیقه از زندگی خودتون پرداخت کنید برای بلیت اتوبوس 1 ساعت پرداخت کنید و برای کار های دیگه هم به این صورت و شرایط جهان طوری شده اکثر مردم طی مدت کوتاهی زندگی خودشون از دست میدن اما ثروتمندان میتونن سالها به زندگی خوشون ادامه بدن در این بین یک نفر بطور اتفاقی از محل فقیر نشین تونسته یه زمان 100 ساله بدست بیاره و بعد از این اتفاقی ماموران دولتی دنبال اون میوفتن ...

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر