Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
قابل توجه برخی از دوستان ! من اونجرز رو رو روی مانیتور با اندازه های1050×1680 و با کیفیت Full HD دیدم ، اسپیکر های سیستمم هم از گوش ها خودم سالم تره !
من نظرم رو درباره فیلم گفتم ، برام هم فرق نمیکنه از نظر شما این کار متفاوت نمایی باشه یا گفتن نظر شخصی ! (Clt + A)

اشاره به یک نکته اینجا ضروری به نظر میرسه
ما 2 حالت داریم الان.
  1. اولی HD هست که میشه رزولوشن 720*1280
  2. دومی هم Full HD که میشه 1080*1920

برادر گرامی، شما با مانیتوری با رزولوشن ذکر شده، نمی تونید هیچ فیلمی رو با کیفیت Full HD ببینید. خیالتون از این بابت راحته راحت باشه
در ثانی، هیچ وقت سعی نکنید یک پرده ی سینمایی IMAX که گاهاً تا نصف یک زمین استادیوم فوتبال اندازه داره رو حتی با یک TV ـه فوقش 60 اینچ مقایسه کنید، خیلی مقایسه ی ROFL ـی میشه!

Mr.Ok

کاربر سایت
Nov 9, 2008
2,066
نام
معین
مقایسه اونجرز با اخراجی ها به 3 دلیل باعث زیر سوال رفتن شخص میشه :

1 - اونجرز بلک باستریه که برای جلوه های ویژش خیلی خرج شده و زحمت کشیدن و کیفیت جلوه های ویژه ی فیلم عالی هست . چیزی که باعث افزایش کیفیت فیلم هم میشه . پس مقایسش با یه فیلم آب دوغ خیاری مثه اخراجی ها منطقی نیست .

2 - اونجرز فیلم درباره سوپرهیرو هاست ، فقط بتمن های نولان بودن که متفاوت بودن از باقی فیلم های سوپرهیرویی به قولی و خیلی دید متفاوتی داشتن ، قرار هم نیست همه مثه اوشون بسازن . شخصیتی مثه هالک اصلا به درد همچون فیلمی نمی خوره ، یا Thor یا Etc . کلن فقط برای بتمن تقریبا میشه همچون چیزی ساخت .

3 - مشکلی که من با تو دارم اینه که فکر می کنی همیشه باید هر چیزی پر از معانی و نکات ظریف فلسفی لایه های عمیق داستانی و ... باشه . خب آقا جان کسی که میره کامیک سوپر هیرو ها رو می خونه اول از همه براش شخصیت پردازی اون شخصیت و روایت دنیاش اهمیت داره ، نه این که داستانش چقدر فلسفی هست مثلا :D که اونجرز کاملا فیلم تحت کامیک خوبی بود ، تو موسیقی هم همه دوست ندارن پینک فلوید گوش کنن ، حتی من خیلی وقت ها شده می بینم الان آهنگ سنگین نمی خوام میزنم Beatles یه خرده حال می کنم . اینم مثه همونه . هیچ مشکلی هم نداره .

خب اصلن درست نفهمیدی من چی گفتم.من اونجرز رو که با اخراجیها مقایسه نکردم.من هر فیلمی رو گفتم که عده زیادی اونو میپسندن اما تو حالت ازش به هم میخوره.ان تا فیلم رو شامل میشه.
من کِی گفتم باید فیلم فلسفی باشه!فیلم یه داستان خوب رو خوب روایت کنه کافیه.اونجرز به نظرمن چیزی جز جلوه های ویژه نیست.جلوه های ویژه عالی.همین از فیلمای امسال(2012) به نظرم سون سایکوپث عالیه.حالا مگه داستان عمیقی داره؟
درکل من اونجرز رو دوست ندارم!هیچ ربطی هم به ساده و پیچیده بودن فیلمنامه نداره!

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
آقا این آرگو واقعاً زد تو ذوقم !
این صحنه ای که اینا رفتن فرودگاه و سوار هواپیما شدن و سپاهیا دنبالشون افتادن چرا عین آدم نتونستن به برج مراقبت بگن هواپیما برگرده ؟ :| خیلی هندی دیگه !!!! خیلی راحت میتونستن از طریق برج مراقبت به هواپیما بگن برگرده !!! حالا جالبه سپاهیا تو برج مراقبت هم رفتن یعنًی اینقدر حواس پرت بودن که نتونستن از طریق برج مراقبت هواپیما رو بنشونن ؟عجبا :d

Al!reza

کاربر سایت
Jul 27, 2011
7,549
نام
Alireza
Cloud Atlas
یه فیلم خوب که سعی میکنه آروم آروم داستان رو در طول فیلم به خوردت بده
یه قسمت حس میشه که فیلم داره تموم میشه بعد از 2 ساعت ولی میبینی باز ادامه داره ... :|
به نظرم طولانی بودنش ـه که یه مقدار ممکنه حوصله بیننده رو سر ببره ولی پایانی خوبی داشت
ایده استفاده از یک بازیگر در چند نقش هم ایده جالی بود ...
در کل 8/10

zxc0012004

Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
واقعا؟؟بعضى موقع مصف زمين فوتبالم ميشه؟؟تو ايران كه نداريم؟؟:(

حالا نه در اون حد اغراق آمیز که من گفتم
ولی سایز استاندارد IMAX در اکثر جاها 22 متر عرض و 16.1 متر ارتفاعه، ولی بالاتر از اینم پیدا میشه
بزرگترین اسکرین ـه IMAX ـه جهان در سیدنی ـه که سایزش 35.73 مترعرض و 29.42 متر ارتفاعه

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
خب اصلن درست نفهمیدی من چی گفتم.من اونجرز رو که با اخراجیها مقایسه نکردم.من هر فیلمی رو گفتم که عده زیادی اونو میپسندن اما تو حالت ازش به هم میخوره.ان تا فیلم رو شامل میشه.
من کِی گفتم باید فیلم فلسفی باشه!فیلم یه داستان خوب رو خوب روایت کنه کافیه.اونجرز به نظرمن چیزی جز جلوه های ویژه نیست.جلوه های ویژه عالی.همین از فیلمای امسال(2012) به نظرم سون سایکوپث عالیه.حالا مگه داستان عمیقی داره؟
درکل من اونجرز رو دوست ندارم!هیچ ربطی هم به ساده و پیچیده بودن فیلمنامه نداره!

خب تو به نظرم اگه هر چی دیگه هم با این کاراکترای اونجرز می ساختن بازم خوشت نمیومد ، چون چیزی که ساخته بودن کاملا fit و مناسب بود برای این شخصیت ها و این سری کامیک . خلاصه من نفهمیدم مشکلت چیه ولی حدس می زنم از این باشه . :D

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,718
نام
امیر
حالا نه در اون حد اغراق آمیز که من گفتم
ولی سایز استاندارد IMAX در اکثر جاها 22 متر عرض و 16.1 متر ارتفاعه، ولی بالاتر از اینم پیدا میشه
بزرگترین اسکرین ـه IMAX ـه جهان در سیدنی ـه که سایزش 35.73 مترعرض و 29.42 متر ارتفاعه

بزرگترین پرده سینمای ایران ام مربوط به سالن شماره یک پردیس هویزه مشهد هست به گفته معاونت سینمایی :D ... انصافا از دیدن چند تا فیلم جشنواره توش لذت بردم. کیفیت صدا , تصویر همه چی عالی بود.

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,819
نام
مرتضی
Zero Dark Thirty
7.5/10
یه جورایی مستند وار ساختنش اون صحنه های اخر تو خونه بن لادن هم واقعا عالی بود خیلی خیلی تر و تمیز در اوردنش ولی در کل یکم طولانی بود و کش اومده بود:d

zxc0012004

Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
ّFlight

82427719045523187365.jpg

خوب
حرف در مورد اين فيلم زياد دارم كه بگم، ولي از اون طرف حس و حال زياد تايپ كردن رو هم ندارم
روزگاريه ها
اول از همه بايد گفت كه اين دنزل واشينگتن واقعاً يك اعجوبه ست. واقعاً خيلي زيبا نقش چندين نقش رو در كنار هم بازي كرده.
نبايد اينطور نگاه كرد كه آره ديگه، نقش يه خلبان ـه دائم الخمر كوكائيني رو بازي كرده، نه نه نه...
اينا رو بايد از هم جدا كرد. بايد اينطور گفت كه اين آقا 5 مرحله ي متفاوت رو توي اين فيلم بازي كرده
  1. زماني كه سرحال و عاديه، يه خلبان زبده ست كه اصلاً كار ساده اي نيست اين نقش رو در يك فيلم حتي به تنهايي بازي كردن.
  2. زماني كه اينقدر خورده كه نمي تونه درست حرف بزنه و سر جاش بشينه. بازي كردن اين نقش هم همچين خيلي ساده نيست
  3. زماني كه كوكائين ميزنه و مراحل بالا اومدن از اون بد مستي ها
  4. زماني كه دچار ديسفوريا ست
  5. و در نهايت زماني كه withdraw كرده و تبديل به يه آدم عادي شده
آره
اينا رو بايد از هم جدا كرد و و اونوقته كه هنر اين بازيگر رو ميشه
بازيگرا توي يك فيلم فوقش ديگه 2 تا يا 3 تا حال متفاوت رو بازي مي كنن، نه اينكه توي 2 ساعت اينقدر رنگ عوض كنن كه اتفاقاً همشونم عالي از كار در بياد
ساير بازي ها هم خوب و روون بودن، و مثل هميشه از بازي دن كيدل خوشم اومد.

اما در مورد فيلم برداري و جلوهاي ويژه
واقعاً بايد بگم كه بعد از فيلم نجات سرجوخه رايان (دقيقاً اون جايي كه توي صحرا بهشون با MG-42 تيراندازي ميشه و Medic ـشون يه گلوله مي خوره توي شكمش، دقيق تر بگم مي خوره توي وريد پورتش. جداً واقعي ساخته شده. برادر من جراحه، و تا دلتون بخواد بنا به ذات شغلش از اين جور موارد ديده، چون يه زماني محل خدمتش استان سيستان و بلوچستان بوده. و چيزي كه در مورد اين صحنه گفت واقعاً جالب بود برام. ميگفت: يه جوري درش آوردن كه مريضاي واقعيم هم انگار واقعي تره) براي دومين بار بود كه تحت تاثير قرار مي گرفتم. صحنه ي سقوط هواپيما و مراحل داخل كابينش واقعاً جالب و باورپذير در اومده بود. بسيار لذت بردم از اين قسمت فيلم
يه قسمت بود كه برام جالب بود. توي تيم تحقيق هيچ وقت راجع به اينكه در حين اوج گيري ويپ در ارتفاع 9000 پايي هواپيما رو level كرد و سرعتش رو به بيش از حد مجاز رسوند (316 نات اون چيزي كه من يادم براي آخرين باز نشون داد كه كه بعد از اون تازه فول تراتل كرد و قطعاً سرعتش بالاتر از اين رفت) اشاره اي نكرد. اين سرعت براي اون هواپيما و در شرايط جوي خاصي كه بود خودش مي تونست باعث آسيب جدي بشه... مي تونست علت آسيب ديدن اون elevator هم همين سرعت بالا باشه... چيزي كه اصلاً اهميتي براش قائل نشدن
و در مورد داستان
من بيشتر دوست دارم در مورد پايانش بحث كنم
برخلاف تصور خيلي ها داستان اصلاً معنوي و اخلاق گرا و .. نيست. مراحل ايمان آوردن ويپ رو هم نشون نمي ده
داستان يه دائم الخمر رو نشون ميده كه يه جايي از داستان ديگه احساس ميكنه كه به اينجاش رسيده. جايي كه با فقط و فقط يك دروغ ديگه مي تونه از تمامي اون اتهام ها تبرئه بشه، ولي ديگه به اينجاش رسيده، ديگه نمي تونه و در يك لحظه همه چيز رو برعكس مي كنه. به قولي خودش رو راحت مي كنه و از اون لحظه به بعد، مهم نيست كه چه بلايي قراره سرش بياد، مهم اينه كه راحت شده، ديگه نمي خواد دروغ بگه. اين از يك طرف هم اخلاقيه، جايي كه حاضر نميشه شخصيت يك فرد (كاترينا) كه جونش رو فداكارانه براي نجات يك نفر ديگه از دست داده خراب كنه، كما اينكه خودش بعد از اون به فنا ميره
اين ميشه يه جور اخلاق گرايي هم تفسير بشه، بشه يه جور رستگاري. ولي در اصل من اين حركت نهايي ويپ رو يه جور خلاصي مي بينم، يه جور خودتو از كثافت بيرون كشيدن مي دونم، نه يه بحث فنتيك ـه اعتقادي. نه مث اون كمك خلبان ناقص العقل با اون زن خل و چلش...
و در نهايت امتياز
95/100

mohsen7337

کاربر سایت
May 21, 2010
661
نام
mohsen
flight
به نظرم اگه پایان فیلم عادی نبود نمره منم همین بود ولی حداقل از نظر من کارگردان میتونست خیلی خیلی بهتر از اینا فیلمو تموم کنه قشنگ زد تو برجک فیلم , انگار که با پیستول بالای سر کارگردان ایستاده بودن که فیلم باید درس عبرت بشه برای خیلی ها !! احساس کردم ارشاد گیر داده به فیلم که باید حتما آخرش اینجوری تموم بشه :d وگزنه میتونست به چندین طریق نقش اولو بکشه که فیلم احساس بشه یا میتونست به نقش اولو از این مخمصه بکشه بیرون و اینکه همون آدمه قبلی بمونه یا حتی بدتر بشه !! در کل باید پذیرف آخر فیلم در حد فیلم های فجر بود

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر