Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

PayableOnDeath

کاربر سایت
May 20, 2008
311
نام
Hooman
[2010] Beginners

beginners_poster.jpg

از اندک فیلم های خیلی خوبی بود که امسال دیدم. فیلم پره از ایده های نو و خلاقانه! چه توی تصوی چه توی دیالوگ چه توی شخصیت پردازی و تیپ ها. با اینکه بازیگرای فیلم همه خوبن اما به نظرم دلیل خوب بودن نقششون اینه که همینطوری میشینن و مچ میشن توی فیلم و فضا سازیش. یعنی همون استیل و تیپ شون کافیه تا فیلم به لول بالای خودش برسه! خوب نمی تونم توضیح بدم ولی مثلا مدل موی Evan Mcgreggor تو خیلی صحنه ها کافیه واسه نشون دادن حالت آشفته زندگیش. :D (خیلی شر و ور می گمimo) هنر کارگردان....!!!! زندگی.روابط اجتماعی.عشق.شادی.دپرشن و افسردگی.مایوس بودن. پوچی. و تکرار شادی و بقیه مراحل.

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
حتما میبینم موش چیست؟!! :biggrin1: اون سال که upاومد یه رقیب داشت اسمش یادم نیست ولی عالی بود هر چند از سبکش خوشم نمیومد ولی فوق العاده بود همون که چشم دگمه...حتما ببینین
Caroline؟

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
Caroline؟
اره خودشه اسم اون دختره بودفیلم عالی بود داستانش عالی بود مفهوم کلیش درمورد خطرات جامعه مجازی اینترنت برای بچه ها وقتی پدر مادر بهشون بی توجه میکنن مثل کورالاین تو دنیایه مجازی چیز بهترو جذابتری پیدا میکنن ولی بهاش سنگینی باید بدن مثل تو فیلم که پدر مادر مجازی مجبورش کردن بجای چشماش از دکمه بذاره و برا همیشه چشمشو از دست بده...اون پدر مادر خوب و مجازی همون اینترنته
Nine اسمشه
ولی اینم خیلی باحال بود
-----
ویرایش : از اسپویلر استفاده کنید لطفاً ( parham_safa )

Last edited by a moderator:

sm4

کاربر سایت
Aug 26, 2007
1,480
نام
میلاد
Warrior
دیشب دیدمش خیلی وقت بود فیلمی اینقدر هیجان اور نبود برام
اینقدر شهاب تام تام کرد منم عاشق تام هاردی شدم:D
خدایی خیلی باهاش حال کردم
فقط از اولش معلوم بود اخرش چی میشه

امتیازم8/10 بیشترسم واسه تام هاردی بود:D

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
ببخش داداش من نمیتونم از اسپویلر استفاده کنم برا همین درمورد فیلم ها که میبینم توضیح نمیدم.ولی اینی که گفتم از اول فیلمه اصل داستان از این شروع میشه.ممنون

---------- نوشته در 01:39 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:17 PM ارسال شده بود ----------

Warriorدیشب دیدمش خیلی وقت بود فیلمی اینقدر هیجان اور نبود براماینقدر شهاب تام تام کرد منم عاشق تام هاردی شدم:Dخدایی خیلی باهاش حال کردمفقط از اولش معلوم بود اخرش چی میشه امتیازم8/10 بیشترسم واسه تام هاردی بود:D
این تام هاردی خیلی به خودش فشار میاره تو این فیلم :D چرا اینجوریه 2تا سر دیگه کنار سرش داره :D خاطره بدی ازش دارم فکر کنم5سال پیش بود سریالband of bرو با اطمینان با یکی از برادر مذهبی و افراطی بود نگا میکردم لعنتی کل سریال صحنه نداشت بهم گفته بودن ولی یهو این تام هاردی لعنتی اومد...برادرم انقد کتکم زد خوب شد زن گرفت رفت اگه بود الان باید اینجا اخراجی ها نقد میکردم.خلاصه تام هاردی3سر دهنت سرویس.ولی خدای کارش خوبه

<{ALTAIR}>

کاربر سایت
Apr 11, 2008
5,080
آقا بیخیال!Wall.E یکی از خوش ساخت ترین انیمیشن های پیکسار-دیزنی بود.بدون اینکه حرفی توش زده بشه,که خوب خیلی به قابل لمس شدن داستان کمک کرده بود,از خطرات مسیری که دنیا داره می ره,تکنولوژی,بدون وجود نشاط,این که مدام خودمون رو داریم گول می زنیم....و البته فراموش شدن عشق واقعی حرف می زنه.up هم که خوب بود خداییش,آینقدر خوب بود که بالاخره بعد از دیو و دلبر یه انیمیشن رو نامزد بهترین فیلم کردTS3 هم که فک کنم یکی از بهترین ادامه ها بود,حس نوستالوژیک و استفاده ی کامل از تمام عناصر TS های قبلی,یه ادامه چی باید داشته باشه دیگه؟
البته قبول دارم امسال دیگه سال پیکسار نبود,انتخاب کارز2 برای انیمیشن اصلی سال اصلا خوب نبود,کارز 1 هم جز کارهای متوسط پیکسار بود,انتخاب ادامه ی کارز برای رقابت با انیمیشن های خوفی که امسال اومدن یه ریسک بود که به نظر جواب هم نداد.دریم ورکس هم امسال افت کرد,هر چند puss in uts خوب بود,ولی نه اونقدر که با دو شاهکار امسال یعنی تن تن و رنگو رقابت کنه.
......................
بگذریم,چند روز پیش به طور کاملا شانسی Matrix The 10th Annversary Edition رسید دستم.شامل سه قسمت فیلم با کیفیت خدا(!!) و پشت صحنه ها.قبلا دیده بودم ولی خوب دوباره نمره می دم.فعلا قسمت اول رو دیدم:
9.6/10...بهترین فیلم مجموعه و بهترین آغاز برای یک حماسه ی مدرن.
بقیه رو هم دیدم میام می گم ولی خوب می دونم نمره های سیر نزولی خواهند داشت.ولی بازم عالی هستن,کلا من خیلی این سری رو دوست دارم....

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
کورالاین؟ خطرات جامعه مجازی اینترنت؟ آقا یه عکس از خودت میزاری من مطمئنم شم تو دکتر روازاده نیستی؟
اصلا فیلم رو دیدی؟؟کارگردانش براین کتاب و انیمشن ساخت برا رابطه بین والدین و بچه ها...من کاری به جنبه های دیگش ندارم...ولی منظورش کلیش اینه تو فیلم پدر مادر کورالاین بهش توجه نمیکنن و مثل اکثر پدر مادر ها همش مشغول کار کورالاین هم یه دنیایی خیالی پیدا میکنه که پدر مادر مجازی خیلی خوبن و بهش توجه میکنن و...این فیلم میخواد اینو بگه به والدین حالا فیلم جنبه ها دیگه داره من نمیدونم یادم نیست ولی این فیلم خانوادگی و دف اصلیش همینه

sorvinho

کاربر سایت
Sep 8, 2010
4,233
نام
سروش
hugo

17
خیلی خوب بود.از بازی پسره خوشم اومد.شایسته کاندید شدن هست.ولی به نظرم برعکس نظر خیلی ها که می گن فنتزیه،مضمونش یه چی دیگس.و به نظرم اب پشت سد کرج رو توی 40 دقیقه اخر فیلم خالی کرده بودند.

clockwork orange

کاربر سایت
Aug 17, 2007
793
نام
اردلان
بابا انیمیشن بچه گونس چیه، حالا کاری با انیمیشن های خیلی عجیب و غریب ندارم ولی تو همین معروفا مثلا کارای Chomet بچه گونن؟
مردم بیشتر انیمیشن رو با کارای دیزنی و پیکسار و کلا کمپانیهای غربی می شناسن یا با انیمه های ژاپنی ولی بعنوان مثال روسیه انیمشینهای بسیار غنی داره که خیلی با کارهای صیقل خورده دیزنی متفاوته. مثلا Yuriy Norshteyn در عین حال که انیماتور مهمیه ولی کاراش کم دیده شده. Tale of Tales که در ساختارش خیلی شبیه Mirrorه و Hedgehog in the Fog هر دو انیمشنهای بسیار جالبین و کاملا در مقابل تصور "انیمشن برای بچه ها" قرار می گیرن.
13271595601.jpg

Tale of Tales
13271631911.jpeg

Hedgehog in the Fog
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Rango
220px-Rango2011Poster.jpg

رنگو مملو از ارجاعه. اشاره به پکینپا و لئونه از چپ و راست تو فیلم پرواز می کنه. همینطور عنوان فیلم به Django وسترن اسپاگتی Sergio Corbicci اشاره داره. پلات فیلم تغییر شکلی از Chinatown و Blazing Saddlesه و خود فیلم در مجموع بهانه ایه برای ارجاعات مداوم سمعی و بصری به فیلمها/لحظه ها/شوخیهای گذشته که از پاپ کالچر غربی بیرون کشیده شده(هر چیزی از Fear and Loathing in Las Vegas تا Don Quixote اورسن ولز که ناتموم موند. بنظرم Rango قبل از اینکه یه فیلم باشه یه اسقاطگاه پست مدرنه.
فیلم وانمود می کنه که درباره خودفریبی و جستجوی اصالته, درباره آفتاب پرستی که ناامیدانه می خواد هویت واقعیش رو پیدا کنه. ولی واقعا درباره این نیست. قهرمان فیلم جایگاه اش رو در دنیا قبل از اینکه واردش بشه تعیین می کنه و دنیا هم خودش رو مهندسی معکوس می کنه تا با آرزوهای راحت رنگو مطابقت داشته باشه.
بنظرم مثل بیشتر انیمشینهای با بودجه بالا Rango صیقلی و سرگرم کننده ولی یکبار مصرفه. با اینحال چندتا از صحنه های اکشن فیلم هیجان انگیزه. مخصوصا سکانس تعقیب و گریز آخر. کاراکترهای فرعی فیلم هم خوب طراحی شدن. یه مشت رذل پست فطرت و کهنه کار و راهزن. متاسفانه villain فیلم کلیشیه ایه و نریتیو فیلم هم کاملا فرمولی.
برای انیمیشنهای کمی بهتر اخیر Megamind و Tangled و How To Train Your Dragon رو ببینین و برای انیمیشنهای مولف گونه قابل توجه اخیر Metropia و The Secret World of Arrietty استودیوی گیبلی و The Illusionist ساخته Sylvain Chomet رو ببینید(اگه با کارای ژاک تاتی آشنا هستین)
7.5/10

ghost

کاربر سایت
Apr 4, 2007
1,680
نام
پویا

The Hand

يرژي ترنكا هم تقریبا بهترین کارگردان فیلم های انیمیشن تو اروپای شرقی ــه . مخصوصا استاپ موشن های عروسکی. کارای فوق العاده ای داره. جوری که بهش می گفتن والت دیزنی اروپای شرقی.
بهترین فیلمش The Hand - 1965 هست که واقعا بی نظره. اگه هنوز ندیدینش به هیچ وجه از دستش ندید. وقتی این فیلم رو ساخت دولت چک تا نزدیک بیست سال اجازه ی پخش بهش نداد.
دلیلش هم این بود که کاملا برضد حکومت کمونیست چک بود و مضمون Cult of Personality که اون روز ها به وفور تو اجتماع موج می زد رو هدف قرار داده بود.
نمونه ی بارزش تو قالب یه " دست " در اومده ... شخصیتی خودشیفته که ملتش رو وادار می کنه تا هر طور شده به تحسین ازش بپردازن.

Amin.J

کاربر سایت
Feb 23, 2010
1,737
دو فيلم و يك انيميشن :
12 Angry Man نود و شش دقيقه در يك اتاق و روند خستگي ناپذير 9.5
Real Steel مخاطب فيلم كم سن و سال بودن ، برادران كوچكم لذت بردند 7.5
و بزرگترين شاهكار تاريخ سينما :d :
انيميشن The Iron Giant ، بچه كه بودم يادمه اين انيميشن رو كه ديدم گريه كردم ، امروز هم دوباره ديدم و گريه كردم . نبينيد عمرتون بر فناست ..... 10

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر