Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Wąnda

Sacred Spirit
کاربر سایت
Dec 31, 2009
2,173
نام
حسین
10/10
قطعا یکی از بهترین آثار ساخته شده در این سال 12 سال بردگی هستش که توسط استیو مک کوئین کارگردانی شده.
برد پیت ، مایکل فاسبندر و Chiwetel Ejiofor ستارگان فیلم هستند.
onpio7AWndkzH6mptb35cCuV9q1.jpg

خلاصه داستان:
« 12 سال بردگی » که براساس سرنوشت واقعی سالومون نورتاپ ساخته شده، داستان مرد سیاه پوستی را روایت می کند که در شهر واشینگتن دزدیده شده و به عنوان برده فروخته می شود و به مدت 12 سال در یک مزرعه مشغول به کار می شود تا اینکه...

sad but true

Beckon the sick winds of pestilence
کاربر سایت
Apr 29, 2007
696
نام
آرش
Broken Flowers - 2005

یکی از بهترین کارای jarmusch که من به شخصه خیلی دوستش دارم
فیلم در مورد یه مرده که توی سالهای آخر میانسالیه، گذشته خیلی شلوغی داشته توی روابط عاطفی و هنوز هم روابطی داره ولی نه به شادابی گذشته و هنوز هم مجرده
اپنینگ فیلم خیلی خوب و سریع یه مرد رو نشون میده که هر چقدر توی کار و درآمد موفق بوده ولی به هیچ عنوان نتونسته توی زندگی و تشکیل خونواده موفق باشه، بازی عالی bill murray و اون صورت سرد و نگاه عاجزانه و عضلات افتاده ـش خیلی شیک و تمیز گویای داستانه
توی همین وضعیت داره سیر میکنه که یهو یه نامه عجیب براش میاد و باعث میشه اون به دنبال گذشته ـش بره...
توی روایت داستان علی رغم اینکه کلیت موضوع و شخصیت پردازی don میتونه غم انگیز باشه واسه بیننده، ولی با یه سری نکات خیلی ریز مثبت و فان سعی شده امیدواری رو به بیننده منتقل کنه
سکانس آخرش خیلی عالی کار شده بود، اونجا که دان به پسره اون چیزی که دوست داره واقعیت داشته باشه و از زبون پسره بشنوه رو میگه: "میدونم تو حس میکنی من پدرتم ولی.." و بعد از اینکه پسره فرار میکنه چند تا چرخش گیج و 360 درجه به اطراف میندازه و دوباره حس خوبی رو به اولین پسری که میبینه پیدا میکنه، صحنه آهسته و نگاه خیره دان و پسره به هم این حس رو درست به همون قدرت مورد قبلی توی بیننده هم ایجاد میکنه، که آدم حس میکنه این مورد دیگه میتونه خودش باشه!
یعنی خیلی عالی حس یه آدمی که خلائی توی زندگیش داره رو به آدم منتقل میکنه، که تا چه حد آدم بواسطه این ضعف میتونه احساسی و بی منطق فکر کنه و به همه موارد موجود واسه نجات خودش چنگ بندازه

10
بازی Bill Murray تو این فیلم حرف نداره :d اتفاقا من بیشتر از اینکه درگیر داستان فیلم و سرنوشت شخصیت اصلی بشم، درگیر کاراکترهای مونث فیلم شده بودم. انصافا هرکدوم شخصیت جالب و منحصر بفرد خودشونو داشتن. تک تکشون ! اصلا به نظر من این فیلم در مورد زن هاست و توصیف هرکدوم با رسم شکل :d

اون Mix-tapeهای جامائیکایی کوفتی :d + صحنه های رویا گونه ای که از شخصیت های مونث، در قطاع های (!!!) مساوی از فیلم وجود داشت هنوزم تو ذهنم مونده !

A.M.K

کاربر سایت
Mar 16, 2008
2,334
نام
arash
چرا هرکی میخواد تریپ سینما شناسی و نرد بودن برداره یدور گیر میده به فرهادی و مزخرف بودن جدایی؟:D

والا به خدا:d

حالا بده یه فیلم ایرانی اسکار بگیره؟
ما رو با عربا یکی میدونن بعد اونوقت دوست عزیزمون نگران سیاهی های جامعه رو نشون میدن؟تازه بزرگ‌نمایی زیادی هم در فیلم نیس!
برین نظرات فیلم رو تو message board سایت imdb ببنین اکثرا خوششون اومده از جدایی!

ولی در مورد آرگو منم برام عجیبه فیلمی که زوری ارزش یکبار دیدن داره چجوری اسکار میگیره! از این بن افلک هم خعلی بدم میاد.متاسفانه حالا هم میخواد بره گند بزنه به بتمن:((

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
والا به خدا:d

حالا بده یه فیلم ایرانی اسکار بگیره؟
ما رو با عربا یکی میدونن بعد اونوقت دوست عزیزمون نگران سیاهی های جامعه رو نشون میدن؟تازه بزرگ‌نمایی زیادی هم در فیلم نیس!
برین نظرات فیلم رو تو message board سایت imdb ببنین اکثرا خوششون اومده از جدایی!

ولی در مورد آرگو منم برام عجیبه فیلمی که زوری ارزش یکبار دیدن داره چجوری اسکار میگیره! از این بن افلک هم خعلی بدم میاد.متاسفانه حالا هم میخواد بره گند بزنه به بتمن:((

عذر می خوام ولی تو این چند سال خداییش کدوم فیلمی که برده ارزش نگاه کردن بیش از یک بار رو داشته ؟؟ (البته این رو به صورت فکت نمی گم ها خواهشا جبه نگیرید ) ولی خود من که فکر نکنم بشینم میلیونر زاغه نشین و سخنرانی پادشاه رو برای بار دوم ببینم در حالیکه زندگی پای -حرامزاده های بی آبرو و شوالیه تاریکی رو ده ها بار هم ببینم باز خسته نمی شم

- - -ویرایش - - -

american hustle

فیلم باحالی بود طنز و کمدی اش زیر پوستی بود . داستانش بدک نبود ولی می تونست بهتر باشه . امی آدامز و کریستین بیل محشر بود ولی برادلی کوپر خیلی جای کار نداشت در حالیکه استعدادشو داشت که بیشتر ازش استفاده کنند جنیفر لارنس هم بازی کمیک اش خوب بود . طراحی صحنه و لباس عالی و موسیقی اش هم عالی .

در کل ازش لذت بردم ولی کلا لایق نامزدی های مختلفی که شده نبود

امتیاز 8.5 از 10

bad grandpa

بامزه بود و این که شوخی های گروه جک اس رنگ و بوی سینمای گرفته و خط داستانی براش انتخاب کردن پیشرفت خوبیه (داستانش قشنگ نبراسکا رو به سخره گرفته ) . ولی به نظرم این فیلم فیلمی نیست که از گروه جک اس انتظار میره . حجم شوخی های دیوانه وار فیلم که گروه به خاطر اون ها مشهور شده خیلی کمه و بیشتر شوخی ها لبخند نسبی بیننده رو به همراه داره و کمی هم در میان ریتمش کند میشه انتظار یک فیلم سر زنده تر رو داشتم هرچند الان هم باز غنیمتیه , بازی جانی ناکسویل عالیه و شخصا یک نامزدی اسکار یا گلدن گلوب رو لایقش می دونم و پسربچه فیلم هم بامزه است و تیم خوبی با ناکسویل تشکیل داده .

در کل با این که خیلی انتظارم رو برآورده نکرد دوستش داشتم

امتیاز 8 از 10

about time

یک موقع فیلمی گیرت میاد که ته ته کلیشه است و هیچی نداره ولی از یک گونی اثر پر سر و صدا و پیچیده نما و عظیم و جایزه ببر بیشتر به دلت میشینه و بعد پایانش حس شادی عجیبی تو وجودت حس می کنی برای من این فیلم این گونه بود داستان درباره سفر در زمانه و هر فلسفه ای که میگه رو در 10 تا فیلم دیگه دیدیم ولی همین هارو با صمیمیت خاصی به تصویر در میاره انگار داری با یک دوست درباره زندگی اش درد و دل می کنی پر از لحظات کوتاه جذاب و زیبا . بازی های عالی گلیسون و مک آدامز به همراه بازی دوست داشتنی بیل نای و بازی کمیک تام هالندر باعث میشن فیلم در قسمت کمدی و رمانس مجاب کننده باشه .

در کل فیلم شاید کسانی که دنبال یک فیلم خاص باشن که حرف جدیدی داشته باشه رو نا امید کنه ولی یک رمانس دل نشین است که دیدنش خالی از لطف نیست

امتیاز 8 از 10

sorvinho

کاربر سایت
Sep 8, 2010
4,233
نام
سروش
جدای که خیلیم فیلم خوبی بود! فقط من گفتم در حد اون نمرات نبود.وگرنه اون سال حقش اسکار بود.

سیاه نمایی از جامعه هم ندیدم توش.

Karchect

hardcore will never die, but you will
کاربر سایت
May 26, 2010
4,989
نام
کیان
بازی Bill Murray تو این فیلم حرف نداره :d اتفاقا من بیشتر از اینکه درگیر داستان فیلم و سرنوشت شخصیت اصلی بشم، درگیر کاراکترهای مونث فیلم شده بودم. انصافا هرکدوم شخصیت جالب و منحصر بفرد خودشونو داشتن. تک تکشون ! اصلا به نظر من این فیلم در مورد زن هاست و توصیف هرکدوم با رسم شکل :d
اون Mix-tapeهای جامائیکایی کوفتی :d + صحنه های رویا گونه ای که از شخصیت های مونث، در قطاع های (!!!) مساوی از فیلم وجود داشت هنوزم تو ذهنم مونده !
من در حین دیدن فیلم سعی نکردم شخصیت های مونث رو یه جورایی جدا از دان بهشون فکر کنم :d ولی درسته توی توصیف کرکترای مختلف مونث خیلی عالی و متنوع بود :d
فیلم بر عکس مثلا dead man و ghost dog واقعا سعی نکرد پیچیدگی خاصی داشته باشه، خیلی ساده رفت سراغ موضوعات مختلف شروع به روایتشون کرد، همین سادگیش رو من خیلی بهش جذب شدم

صحنه های رویاییش حرف نداشت یعنی، دان بیچاره همش در حال review کردن بدبختیاش بود :d یعنی این فیلم رو هر تعداد دفعه ببینی بازم جا داره :d

Wąnda

Sacred Spirit
کاربر سایت
Dec 31, 2009
2,173
نام
حسین
7.10
Lone Survivor
tVq4EVixCwSDiPojlbafoHfTsU4.jpg

پس از شکست ماموریت « Operation Red Wings » در سال 2005 ، 4 عضو نیروهای ویژه وظیفه پیدا می کنند تا در یک ماموریت خطرناک و حساس ، تروریست معروف طالبان به نام احمد شاهد را پیدا کرده و از بین ببرند...
در کل فیلم خوبی هستش، (البته همه فیلم های مارک والبرگ محشرن!!!)مخصوصا موسیقی های متن فیلم شاهکارن، دقیقا با همون سازهای موسیقی های تلو ساخته شدن، خیلی شبیه هم هستن!!

AM!R HOS3!N

کاربر سایت
May 18, 2010
1,981
نام
Amir Hosein
about time
چند تا پست بالاتر قشنگ به جو و داستانش اشاره شد.
خیلی باهاش حال کردم حس خوبی بهم داد.
9/10

Bad grandpa
یعنی اصلا انتظار همچین چیزی رو از جانی نداشتم:|
منی که با سری های قبلی زندگی کردم و هرکدوم 2-3 بار دیدم همین یک بار اینو به زور دیدم:(
2/10

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,383
نام
Majid
g258000000000000000ad97224d5c072a5a79839206af70caa1edfbe192.jpg

Captain Phillips: 9.2/10

عالی! فقط میتونم بگم عالی! بشدت لذت بردم! حتی کمی بیشتر از Gravity !!!
فیلم بشت اتمسفر عالیی داره! آدم واقعا حس میکنه این اتفاقات واقعی هست و واقعا این شخصیت ها وجود داشتن! بازی محشر تام هنکس هم یکی از نکات مثبت فیلم بود! واقعا بازیش حرف نداشت! :x
داستان فیلم با اینکه Based on true story هست خیلی زیبا و جذاب بود! و کارگردان هم از این داستان واقعی به بهترین نحو ممکن استفاده کرد! و میتونم بگم بدون هیچ شکی بین عناوینی مثل Rush و Frutvale Station و بقیه فیلمایی که امسال بر اساس داستان واقعی ساخته شدن با فاصله زیاد بهترین هست! و احتمال اینکه اسکار یا گلدن گلوب بهترین فیلم سال رو هم بگیره خیلی خیلی زیاده!

واقعا کسی اگه امسال این فیلم رو از دست بده یعنی نصف عمرش بر فناست :D
فیلم جوری منو هیجانی کرده بود که یک عالمه تخمه رو بدون اینکه بفهمم تا ته شکستم که تا آخر فیلم داشتم پوستاشو میخوردم از بس جلب فیلم شده بودم! :D واقعا شاهکاری بود! :x
این فیلم نشون میده یک کاپیتان چقدر میتونه با ارزش باشه! و کاپیتان فیلیپس هم که شخصیتش واقعی هست خیلی مرد شجاع و باجرئتیه! واقعا دمش گرم! و مهم تر از اون بعد از این همه اتفاق که براش افتاده سال 2010 دوباره برگشته به کشتی رانی! من اگه جاش بودم از دریا وحشت میکردم :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر