Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,513
نام
سپهر
1704310065886.png 1704310040589.png

Sick of Myself / Dream Scenario 2022-2023
7.5/10
من معتقد هستم یکی از دلایلی که می‌توان فیلم را خوب دید و خوب تحلیل کرد؛ شناخت درست از جهان‌شمولی و دیدگاه مولف است؛ شاید اگر پیش از تماشای «سناریو رویا»، نیم‌نگاهی به فیلم Sick of Myself می‌زدید، شاید مضمون و جهان‌بینی فیلم‌ساز را درک می‌کردید؛ البته این قاعده برای تمامی فیلم‌ها و فیلم‌ساز‌ها صدق می‌کند. «کریستوفر بورگلی» مسئله شهرت و جلب توجه را در قرن بیست و یکم به سخره می‌گیرد؛ اینکه «شهرت» به غیرمتعارف‌ترین شکل ممکن صورت می‌گیرد و در انتها به پوچی مفهوم مذکور می‌رسد؛ هر دو فیلم این مولف بدین شکل است؛ دختری که برای جلب توجه به سوءمصرف قرص روی می‌آورد که البته به شکل مازوخیستی صورت می‌گیرد؛ اما نیکولاس کیج شهرت را وسیله افرادی به دست می‌آورد که خود آن‌ها در ادامه این فرد را زمین‌گیر می‌کنند؛ وجه اشتراک هر دو فیلم تداعی تصوراتی که در ذهن کاراکتر اصلی تجسم می‌شوند؛ فیلم Sick of Myself دست پیش می‌گیرد و تلاش می‌کند اتفاقات قابل‌پیش‌بینی را تنها در ذهن شخصیت اصلی جلوه دهد؛ بنابراین، پایان‌بندی متفاوت اما در حال و هوای فیلم Safe (1995) سیر می‌کند؛ «سناریو رویا» اصلاً درباره رویا نیست؛ هرگز نبوده؛ اگر بود شخصیت اصلی را به تکاپو پیرامون چرایی در اواسط پرده دوم می‌فرستاد؛ اما از کلیشه‌های ژانر وحشت دوری می‌کند و شخصیت را در بحران جامعه‌گریزی قرار می‌دهد؛ «کریستوف بورگلی» با استفاده زیرژانر «وحشت جسمی» و «ترس روان‌شناسانه»، معضل‌های جامعه کنونی را به تصویر می‌کشد و بی‌شک منتظر کار بعدی او هستم.​

sorvinho2

کاربر سایت
Jan 1, 2023
166
اپنهایمر
۷/۱۰
فیلم بدی نبود. ۳ ساعت فیلم بسازی و مخاطب زیاد زده نشه زیاد استاپ نکنه، کار سختی هست
اما این حمایتش ازین حرکت وحشتناک و توجیهی که در ذهن مخاطب برای جنگ و اون حرکته ایجاد میکنه با زیرکی و نرمی....
فیلم ملی آمریکاست و احتمالا در اسکار حسابی هواشو داشته باشند

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,513
نام
سپهر

1704913966229.png
Napoleon 2023
5/10

الف) «ناپلئون» ریدلی اسکات در مقام یک منبع موثق برای شرح حالِ میکروسکوپی این شخصیت تاریخی ظاهر نمی‌شود؛ فیلم وزنه تاریخی خود را از ویکیپدیا کمک می‌گیرد و فراتر از آن هم پیش نمی‌رود؛ عملاً «ناپلئون» ریدلی اسکات پوچ است؛ نه تصویری درستی از فرانسه نشان می‌دهد؛ نه ابعاد ذهنی-فیزیکی صحیحی از «بناپارت» به نمایش می‌گذارد؛ نه جنگی وجود دارد و نه دشمنی؛ گوشه‌هایی پراکنده از زندگی شخصی «ناپلئون» و «ژوزفین» که ریتم اثر را آشفته می‌کند؛ تعریف از خواکین فینیکس هم کار بیهوده‌ای است؛ تکراری و تجسم حضور در لباس مبدل ارتش فرانسه؛ این‌ها «ناپلئون» نمی‌سازد!

ب) من ایراد را هم قبلاً در مورد فیلم 22 جولای (ساخته پاول گرینگرس) هم گرفته بودم؛ تاکید دارم که اگر فیلم قرار است بخشی از تاریخ یک کشور را به تصویر بکشد، برای حفظ فرم بومی بهتر است مولف از زبان بومی آن کشور یا ملت استفاده کند؛ کاری که به طرز بی‌نظیری مل گیبسون در Apocalypto و Passions of the Christ انجام می‌دهد؛ «ناپلئون» بسیار اگزوتیک است؛ «ونسا کربی» با لهجه تمام بریتانیایی نقش همسر «ناپلئون» را بازی می‌کند که شخصی کاملاً فرانسوی بوده است؛ استفاده 100 درصدی از زبان انگلیسی باعث شده که منِ مخاطب فرق نیروی بریتانیایی، فرانسوی یا روسی را در فیلم ندانم!

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,155
نام
حامد
MV5BX1000_.jpg
Perfect Days:6/10
بعد از تموم شدن فیلم به این نتیجه رسیدم که وضعیت توالت های کشور ژاپن از زندگی مثلا لاکچری من در ایران بهتره
اما سوالی که ذهنم رو مشغول کرده این که فیلم مگر چه کششی داشت که تونسته من رو مجاب کنه تا 2 ساعت از حواسم صرف توالت های یک شهر بشه

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,513
نام
سپهر
1705341674415.png
The Palace 2023
2/10

«کاخ» رومن پولانسکی ورژن شکست‌خورده و کاریکاتوری «مثلث غم» روبن استلوند است؛ فیلم از پوچ به پوچ می‌رسد؛ تصویری به شدت نخ‌نما و زمخت از آدم‌های پولدار و سرمایه‌گذار به نمایش می‌گذارد؛ نقد درستی هم از سرمایه‌گذاری و آدم‌هایش نمی‌کند؛ دورهمی که کمدی و شوخی‌هایش دست‌کمی از کارهای مسعود اطیابی و دوستان ندارد؛ پولانسکی کمدی بلد نیست و یاد نخواهد گرفت؛ نمای پایانی فیلم (بده‌بستان سگ و پنگوئن) هم یک افتضاح به تمام معناست!​

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,624
نام
Leo Fitz

Lift 2024​

8.5/10

1705344925226.png

بیخودِ سرگرم کننده !
اگه مانی هایست رو دوست داشتید، اینو هم دوست خواهید داشت و یا مثل من شاید حتی ازش لذت بیشتری هم ببرید!
البته ربطی به مانی هایست نداره و "توکیو" اینجا یه شخصیت دیگه ـست.

جذاب و سرگرم کننده واسه مخاطبای معمولی
گیلتی پلژر یواشکی واسه خاص پسندا :D :D

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,663
نام
طاها
Napoleon

درباره زندگی ناپلئون از دوران اوج تا سقوط . واقعا نمی شود در یک فیلم ۱۵۰ دقیقه ای به طور شایسته به اتفاقات زندگی ناپلئون پرداخت .

کارگردان ریدلی اسکات . از معدود کارگردان هایی که در دهه اخیر فیلم های تاریخی حماسی پر ریسک می سازد با بودجه بالا .

نمره من : ۸ از ۱۰

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,155
نام
حامد
599f8.jpeg

The Banshees of Inisherin: 8.5/10
فارغ از تمامی استعاره ها و مفهوم هایی که فیلم در چند لایه اونارو بیان میکنه باید بگم که بازی کولین فارل واقعا عالی بود.
تا ابد تو ذهن من با همین شخصیتی که خلق کرده باقی میمونه.

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,364
Napoleon

درباره زندگی ناپلئون از دوران اوج تا سقوط . واقعا نمی شود در یک فیلم ۱۵۰ دقیقه ای به طور شایسته به اتفاقات زندگی ناپلئون پرداخت .

کارگردان ریدلی اسکات . از معدود کارگردان هایی که در دهه اخیر فیلم های تاریخی حماسی پر ریسک می سازد با بودجه بالا .

نمره من : ۸ از ۱۰
صبر میکردی نسخه کارگردان بیاد، اون طولانیه

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,603

Wanda Nevada 1979.jpg

Wanda Nevada 1979

4/10

فیلم حالت تینجیری داره
داستانی که به بی راهه رفت
فقط به خاطر Brooke Shields دیدم

the blue lagoon 1980.png

The Blue Lagoon 1980

6/10

چقدر دنبال این فیلم بودم
بچه بودم یه بخشی از این فیلم یادم بود ( حال این نسخه بود یا نسخه بعدی نمیدونم )
ولی خیلی دنبالش گشتم
سال 2011-12 فکر کنم همچی فیلمی از این سری ساخته شد ، گفتم شاید نسخه قبلیش باشه
یه کوچولو نگاه کردم نسخه قبلیشو گفتم نه
ولی این بار که کامل نگاه کردم منو برد دوران کودکی

holy_spider 2022.jpg

Holy Spider 2022

7/10

به نظرم بهتر از نسخه ساخت داخل بود

A Walk to Remember 2002.png
A Walk to Remember 2002

4/10

فیلم لوسی بود
اون جریان کلیپ ایرانی ستاره زدن به نام واقعیه
طریقه آشنایی من با فیلم از موزیک ویدیو​

Mandy Moore - Cry​

giphy.gif giphy (1).gif

Scream VI 2023

5/10

واقعا یکی از دلایلی که فیلم های جدید رو نمیبینم اینه که عملا شعاری شدن فیلم ها
خیلی علنی شعار میدن
فیلم خیلی وحشتناک فمینیستی و تینیجری شده
به نظرم سری Scream باید کلا هر قسمت یک داستان متفاوت داشته باشه
هنوز با اختلاف Scream 1 بهترین عنوان این سری هست از دید من

evil_dead_rise__2023__v1_by_drdarkdoom_dfzevtq-375w-2x.png

Evil Dead Rise 2023

5/10

بیشتر خنده دار بود تا وحشتناک​

mohsenjyubi201

کاربر سایت
Jun 17, 2011
559
The Promised Land 8/10

فیلم بسیار زیبایی بود ... مدز بنظرم بجای هالیوود همون کشور خودش و زبون مادریش فیلم بازی کنه خیلی خیلی بهتر واقعا بازیگری قوی داشت.

از لحاظ کارگردانی داستان اینا یه سری پرش داستانی یا یه سری اتفاقات یهویی بدون هیچ پیشه نه ای اتفاق میوفتاد که نسبت کارای قبلیه این کارگردانه افت داشت.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
خیلی وقته اینجا نظر ندادم راجع به فیلم هایی که دیدم و واقعا هم از حوصله آدم خارجه

فقط آخرین فیلمی که دیدم Wonka رو بهتون بگم که من هیچ تریلری هم ندیده بودم ازش، با دید داستان ساخته شدن کارخونه شکلات سازی رفتم سراغش ولی با یک فیلم موزیکال نیمچه کمدی رو به رو شدم که جالب بود تا آخرین لحظه منو پای تلویزیون نگه داشت.

پیشنهاد میکنم ببینید

7/10

لیست ریتینگ IMDB خودمو میزارم میتونید اگه حوصله داشتید برید نگاه کنید ببینید به چه فیلم و سریال هایی چه امتیازی دادم شاید شما هم خوشتون اومد نشستید نگاه کردید :)

https://www.imdb.com/user/ur111480774/ratings?ref_=nv_usr_rt_4

از لیست شما هم استقبال میکنم

homayoon k2

کاربر سایت
Oct 14, 2012
1,709
oppenheimer

نکات مثبت:
  • بازیگری عالی
  • موسیقی
  • فلورنس خانوم:D
  • تنش جزئی
  • تا حدودی پروسه تولید بمب
نکات منفی:
  • توجیه حمله اتمی وحشیانه و کشتار
  • نمایش مضحک و تو خالی آزمایش هسته ای لوس آلاموس به عنوان مهم ترین بخش فیلم
  • تمام مدت زمان فیلم بعد از سکانس آزمایش هسته ای
  • روایت عجیب و گمراه کننده، اسامی مختلف و مستندوار بودن فیلم
  • نیاز به تحقیق در مورد وقایع اون زمان و بعد تماشای فیلم (دقیقا به چه منظور این کار انجام شده رو نمی دونم! اگر خواسته باز پیچیدش کنه باید بگم این بار مضحک از آب دراومده تا پیچیده)
  • روی دادن اتفاقات بدون کوچکترین مقدمه چینی..انگار یک وکیل نشسته جلوی دوربین یک مستندساز و وقایع یک مقطعی در 70 سال پیش رو بازگو کرده
  • مدت زمان
  • تدوین عجیب و گیج کننده، پرش بین زمان های مختلف بدون توضیح. فقط با تغییر رنگ تصویر می فهمیم که این زمان اون زمان نیست:|باید چند لحظه فیلم رو نگه داری و فکر کنی چرا این اتفاقات افتاد، ولی باز هم به نتیجه نمیرسی!
6.5/10

آخرین ویرایش:

sorvinho2

کاربر سایت
Jan 1, 2023
166
oppenheimer

نکات مثبت:
  • بازیگری عالی
  • موسیقی
  • فلورنس خانوم:D
  • تنش جزئی
  • تا حدودی پروسه تولید بمب
نکات منفی:
  • توجیه حمله اتمی وحشیانه و کشتار
  • نمایش مضحک و تو خالی آزمایش هسته ای لوس آلاموس به عنوان مهم ترین بخش فیلم
  • تمام مدت زمان فیلم بعد از سکانس آزمایش هسته ای
  • روایت عجیب و گمراه کننده، اسامی مختلف و مستندوار بودن فیلم
  • نیاز به تحقیق در مورد وقایع اون زمان و بعد تماشای فیلم (دقیقا به چه منظور این کار انجام شده رو نمی دونم! اگر خواسته باز پیچیدش کنه باید بگم این بار مضحک از آب دراومده تا پیچیده)
  • روی دادن اتفاقات بدون کوچکترین مقدمه چینی..انگار یک وکیل نشسته جلوی دوربین یک مستندساز و وقایع یک مقطعی در 70 سال پیش رو بازگو کرده
  • مدت زمان
6.5/10
همش عالی و درست اما اون مورد اسامی زیاد و مستند وار بودن فیلم و شخصیتا ؟؟ از فیلمی در جهت توضیح و روایت کامل اون پروسه منهتن توقع داشتید اسم دانشمندای دست در کار و ژنرال های دخیل رو نیاره؟پس توقع داشتید برای توضیح پروژه منهتن چی بگه دقیقا؟ :D
میگن از طرف پرسیدن جنگل رفتین خوب بود چطور بود جواب میده انقد درخت زیاد بود نتونستیم جنگلو ببینیم :D

انتی اسپم:
Phone booth :
شاهکاری در تعلیق و بازی.
۸/۱۰

homayoon k2

کاربر سایت
Oct 14, 2012
1,709
همش عالی و درست اما اون مورد اسامی زیاد و مستند وار بودن فیلم و شخصیتا ؟؟ از فیلمی در جهت توضیح و روایت کامل اون پروسه منهتن توقع داشتید اسم دانشمندای دست در کار و ژنرال های دخیل رو نیاره؟پس توقع داشتید برای توضیح پروژه منهتن چی بگه دقیقا؟ :D
میگن از طرف پرسیدن جنگل رفتین خوب بود چطور بود جواب میده انقد درخت زیاد بود نتونستیم جنگلو ببینیم :D

انتی اسپم:
Phone booth :
شاهکاری در تعلیق و بازی.
۸/۱۰
بله درسته... اما شخصیت ها و اسامی‌ آنقدر به هم پرش دارن که آدم گیج میشه، بعد یه دفعه میبینی بدون مقدمه یه شخصیت جدید معرفی میکنه که نفهمیدی چی شد و کی بود. بعدش متوجه میشی یه سکانس تو اوایل یا اواسط فیلم فقط چند ثانیه حضور داشته! یا اصلا نبوده!

• Like
Reactions: sorvinho2

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر