PSP 3.51 M33 Custom Firmware (نحوه نصب، سوالات و مشكلات)

magazin

کاربر سایت
Jul 4, 2007
130
خوب من اين فريمور رو نصب كردم و فعلا كه مشكلي نداشته و به خوبي كار ميكنه.

براي اينكه بيشتر آشنا بشيد اين يه فيلم هست كه ميتونيد ببينيد كه طرف اين فريمور رو نصب ميكنه و بعد هم به منوي ريكاوري ميره و بعد يه بازي اجرا ميكنه و ....
http://youtube.com/watch?v=wBOVXFKTwL0

در مورد منوي ريكاوري هم بايد بگم كه دقيقا ريكاوري Dark_Alex هست و فقط رنگ زمينه و نوشته هاش فرق ميكنه و همون كارايي كه توي فريمور هاي OE ميتونستيد بكنيد اينجا هم ميتونيد انجام بديد.

من يه پلاگين كه دمه دست داشتم (SVCapture) هم روش نصب كردم مشكل نداشت و به خوبي جواب داد.

راهنماي نصب اين فريمور رو هم آماده كردم كه در ادامه ميذارم و ميتونيد اين كار رو با مسئوليت خودتون انجام بديد.(اين روش كاملا تست شده و جواب داده)

نحوه ريختن جديدترين Custom Firmware عرضه شده 3.51M33

توجه:
  • بهتر است قبل از انجام كار مموري را فرمت كنيد.
  • شما بايد شارژ بالاي 75 درصد داشته باشيد و شارژر دستگاه در تمام مراحل بعدي متصل باشد اين گفته را كاملا جدي بگيريد چون در غير اين صورت ممكن است دستگاه شما بريك شود و عواقب كار با شما ميباشد.
مرحله 1.
در ابتدا سه فايل زير را دانلود كنيد:

PSP 3.51 M33 CFW
3.51 Update EBOOT
1.50 Update EBOOT

مرحله 2.
اگر از فريمور 1.5 استفاده ميكنيد اين مرحله رو انجام دهيد و اگر از فريمور هاي OE و SE استفاده ميكنيد به مرحله بعد برويد.

فايل m33rel.zip را از حالت فشرده خارج كنيد و محتويات فولدر 1.50only يعني دو فولدر kxploitpatcher و kxploitpatcher% را داخل آدرس زير كپي كنيد:

ms0:/PSP/GAME

سپس در داخل PSP به منوي Game سپس Memory Stick برويد و آن را اجرا كنيد.

مرحله 3.
فولدر M33CREATOR را در آدرس زير در مموري استيك كپي كنيد:

فريمور هاي OE و SE در اين آدرس:
ms0:/PSP/GAME150

فريمور 1.5 در اين آدرس:

مرحله 4.
فايل 3.51Update EBOOT را كه در مرحله اول دانلود كرديد را از حالت فشرده خارج كنيد و نام آن را به 351.PBP تغيير دهيد و سپس در آدرس زير كپي كنيد:

ms0:/PSP/GAME150/M33CREATOR

فريمور 1.5 در اين آدرس:
ms0:/PSP/GAME/M33CREATOR

مرحله 5.
فايل 1.50Update EBOOT را كه در مرحله اول دانلود كرديد را از حالت فشرده خارج كنيد و نام آن را به 150.PBP تغيير دهيد و سپس در آدرس زير كپي كنيد:

فريمور 1.5 در اين آدرس:

مرحله 6.
در محيط XMB به منوي Game سپس Memory Stick برويد و 3.51M33 CREATOR را اجرا كنيد. بعد از انجام كار از شما ميخواهد كه دكمه ضربدر را بزنيد. سپس به محيط XMB باز ميگردد.

مرحله 7.
دوباره به قسمت Game سپس Memory Stick برويد و 3.51M33UPDATE را اجرا كنيد. از شما ميخواهد كه براي ادامه كار دكمه ضربدر را بزنيد، اين كار را انجام دهيد و منتظر شويد تا مراحل كار كامل انجام شود در اين مرحله به هيچ عنوان مموري و يا باطري را خارج نكنيد و يا PSP را خاموش نكنيد.

بعد از اتمام مراحل كار از شما ميخواهد كه ضربدر را بزنيد. اين كار را انجام دهيد.

مرحله 7.
بعد از اينكه ضربدر را در مرحله قبل زديد دستگاه خاموش ميشود، بنابراين دوباره آن را روشن كنيد و به قسمت Setting و سپس System Setting رفته و System information را انتخاب كنيد اكنون بايد 3.51M33 را نشان بدهد.

مرحله 8.
PSP را با كابل به PC متصل كنيد و به آدرس زير برويد و فولدر هاي M33CREATOR و M33UPDATE را پاك كنيد چون ديگر به آنها احتياجي نيست.

فريمور 1.5 در اين آدرس:

مرحله 9.
به 3.51M33 خوش آمديد.

ويرايش: آپديت هم براي اين فريمور اومده كه از زير ميتونيد دانلود كنيد و نصب كنيد:

3.51M33 Update Patch #4

هر گونه سوال هم داشتيد در اين تاپيك بنويسيد.

موفق باشيد
برای من در مرحله 7 تا دکمه ضربدرو میزنم خارج میشه وبر میگرده همونجا بالا ی اونم مینویسه لودینگ فرم وایر 1.5وبعد مینویسه کولد نات لودینگ فرم ویر PBP.150 البته من همه چیزم درست کپی کردم حتما.لطفا کمک کنید.راستی ورژن دستگاهمم 3.10OEهست احتیاجه به UMDبازی جی تی ای که نیست.

zakhmezaboon

کاربر سایت
Oct 20, 2006
9
فریمور 3.50

سلام.
psp من فریمور 3.50 هست.میخواستم کپی خورش بکنم.میخواستم ببینم umd بازی lumines رو میخواد یا بازی lemings رو؟
بعد جایی هست که بتونم این umd رو گیر بیارم؟

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
سلام.
psp من فریمور 3.50 هست.میخواستم کپی خورش بکنم.میخواستم ببینم umd بازی lumines رو میخواد یا بازی lemings رو؟
بعد جایی هست که بتونم این umd رو گیر بیارم؟

طبق این پست مهدی عزیز بازی Lumines احتیاج هست :
Code:
http://bazicenter.com/forums/showpost.php?p=197338&postcount=4
ضمنا فکر کنم چون زیاد طرفدار داره یهنی مردم میخوان برای Downgrade آورده باشن مغازه ها.
به نظر من بده کپی خور کنن برات خود مغازه ها فکر کنم ارزون تر در بیاد مگه اینکه Lumines رو یه جوری مجانی تمومش کنی یا بتونی بگیری دوباره بهش پس بدی !.:biggrin1:

bijbij

کاربر سایت
Mar 1, 2007
551
نام
بیژن
درود بر دوستان گرامی !

ممنون از Gamez عزیز.
------------------------
دوستان همون طور که انتظار می رفت گروه M33 فرم ویر جدید یعنی 3.52 رو مدت کوتاهی بعد از فرم ویر رسمی سونی داد بیرون !
مشکلات برطرف شده و قابلیت های اضافه شده در اسن نسخه عبارتند از:
Code:
    * Now uses 3.52
    * M33 NO-UMD: fixed problem with Simple 2500 Series Portable, The IQ Cube
    * Fix a bug which made Go!Cam, GPS and sceKernelLoadExecVSH* not work in game mode.
    * PSN downloaded PSX games support wasn't working in 3.51 M33 (didn't work in latest OE's either). Now it is working again. If an original PSN game still doesn't work, we recommend to delete files KEYS.BIN if exists, and copy the game again from ps3 to psp.
دانلود:
Code:
http://www.psp-hacks.com/download.php?id=1210
مهدی عزیز برو تو کار آموزشش.

فريم ور 3.52 هم اين m33 داد بيرون ! نصبش مثل همين 3.51 اينم لينك دانلودش

فريم ور 3.52 m33
دوستان
فکر کنم طبق آموزشهای دوست عزیزمان مهدی فایلها باید 3 تا باشند .
اگر ممکن است فایلها و آمزوشش را کامل ارائه بدهید :love:

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND

nobakht

کاربر سایت
May 11, 2007
135
نام
علیرضا

براي اينكه بيشتر آشنا بشيد اين يه فيلم هست كه ميتونيد ببينيد كه طرف اين فريمور رو نصب ميكنه و بعد هم به منوي ريكاوري ميره و بعد يه بازي اجرا ميكنه و ....

در مورد منوي ريكاوري هم بايد بگم كه دقيقا ريكاوري Dark_Alex هست و فقط رنگ زمينه و نوشته هاش فرق ميكنه و همون كارايي كه توي فريمور هاي OE ميتونستيد بكنيد اينجا هم ميتونيد انجام بديد.

من يه پلاگين كه دمه دست داشتم (SVCapture) هم روش نصب كردم مشكل نداشت و به خوبي جواب داد.

راهنماي نصب اين فريمور رو هم آماده كردم كه در ادامه ميذارم و ميتونيد اين كار رو با مسئوليت خودتون انجام بديد.(اين روش كاملا تست شده و جواب داده)

توجه:
  • شما بايد شارژ بالاي 75 درصد داشته باشيد و شارژر دستگاه در تمام مراحل بعدي متصل باشد اين گفته را كاملا جدي بگيريد چون در غير اين صورت ممكن است دستگاه شما بريك شود و عواقب كار با شما ميباشد.
مرحله 1.

PSP 3.51 M33 CFW
3.51 Update EBOOT
1.50 Update EBOOT

مرحله 2.
اگر از فريمور 1.5 استفاده ميكنيد اين مرحله رو انجام دهيد و اگر از فريمور هاي OE و SE استفاده ميكنيد به مرحله بعد برويد.

فايل m33rel.zip را از حالت فشرده خارج كنيد و محتويات فولدر 1.50only يعني دو فولدر kxploitpatcher و kxploitpatcher% را داخل آدرس زير كپي كنيد:

مرحله 3.

فريمور 1.5 در اين آدرس:

مرحله 4.
فايل 3.51Update EBOOT را كه در مرحله اول دانلود كرديد را از حالت فشرده خارج كنيد و نام آن را به 351.PBP تغيير دهيد و سپس در آدرس زير كپي كنيد:

فريمور 1.5 در اين آدرس:

مرحله 5.
فايل 1.50Update EBOOT را كه در مرحله اول دانلود كرديد را از حالت فشرده خارج كنيد و نام آن را به 150.PBP تغيير دهيد و سپس در آدرس زير كپي كنيد:

فريمور 1.5 در اين آدرس:

مرحله 6.
در محيط XMB به منوي Game سپس Memory Stick برويد و 3.51M33 CREATOR را اجرا كنيد. بعد از انجام كار از شما ميخواهد كه دكمه ضربدر را بزنيد. سپس به محيط XMB باز ميگردد.

مرحله 7.
دوباره به قسمت Game سپس Memory Stick برويد و 3.51M33UPDATE را اجرا كنيد. از شما ميخواهد كه براي ادامه كار دكمه ضربدر را بزنيد، اين كار را انجام دهيد و منتظر شويد تا مراحل كار كامل انجام شود در اين مرحله به هيچ عنوان مموري و يا باطري را خارج نكنيد و يا PSP را خاموش نكنيد.

مرحله 7.
بعد از اينكه ضربدر را در مرحله قبل زديد دستگاه خاموش ميشود، بنابراين دوباره آن را روشن كنيد و به قسمت Setting و سپس System Setting رفته و System information را انتخاب كنيد اكنون بايد 3.51M33 را نشان بدهد.

مرحله 8.
PSP را با كابل به PC متصل كنيد و به آدرس زير برويد و فولدر هاي M33CREATOR و M33UPDATE را پاك كنيد چون ديگر به آنها احتياجي نيست.

فريمور 1.5 در اين آدرس:

مرحله 9.
به 3.51M33 خوش آمديد.

ويرايش: آپديت هم براي اين فريمور اومده كه از زير ميتونيد دانلود كنيد و نصب كنيد:

3.51M33 Update Patch #4

موفق باشيد

Agha sharmande Man english neveshtam lotfan javabamo bedid ! man hameye in file ha ro rikhtam . ama zamani ke m33 creator ro ejra kardam goft can not open this file va prees X . manam X zadam va ye file oumad ke kharabe va hich iconi nadare
version dastahe manam 3.40oe-a hast

nobakht

کاربر سایت
May 11, 2007
135
نام
علیرضا
تورو به خدا کمکم کنید !

برای من در وسط نصب مشکل پیش اومد.
جلوی این نوشته ها مینویسه OK:
Loading 1.50 firmware...
Writing 1.50 firmware...
Loadding 3.51 firmware...
ولی جلوی Writing 3.51 firmware خیلی صبر کردم شاید نیم ساعت ! ولی ننوشت OK و هنوز چراغ PSP روشن و خاموش میشد. فکر نمی کنم انقدر طول بکشه که مثلا باید 1 ساعت صبر کنی !
مموری Stick رو هم Format کردم ولی بازم درست نشد.
تمام مراحل رو هم دقیق انجام دادم.
چی کار کنم ؟؟!؟!؟
---------------------
آقا انقدر وایسادم که نوشت OK مشکل حل شد.
دوسته من میشه بگی چقدر منتظر بودی ؟ واسه منم همین اتفاق الان افتاده و جلوی گزینه 4 ok نیامده !اگه PSP رو بیارم تو HOME درست برمیگرده یا break میشه ؟

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
Agha sharmande Man english neveshtam lotfan javabamo bedid ! man hameye in file ha ro rikhtam . ama zamani ke m33 creator ro ejra kardam goft can not open this file va prees X . manam X zadam va ye file oumad ke kharabe va hich iconi nadare
version dastahe manam 3.40oe-a hast
شما فايل ها رو اسمشون رو درست تغيير دادي؟
اينا رو ميگم:
This:
351.PBP
150.PBP

Aban70

کاربر سایت
Aug 25, 2007
4

توجه:
مرحله 1.

PSP 3.51 M33 CFW
3.51 Update EBOOT
1.50 Update EBOOT

مرحله 2.

مرحله 3.

فريمور 1.5 در اين آدرس:

مرحله 4.

فريمور 1.5 در اين آدرس:

مرحله 5.

فريمور 1.5 در اين آدرس:

مرحله 6.

مرحله 7.

مرحله 7.

مرحله 8.

فريمور 1.5 در اين آدرس:

مرحله 9.
به 3.51M33 خوش آمديد.

3.51M33 Update Patch #4

موفق باشيد

مهدی جان ممنون از زحمتی که میکشی
آقا وقتی من فايل 3.51Update EBOOT را اجرا می کنم پیغام می ده نمی تونه فایل PBP.150 رو باز کنه با ضربدر خارج شوید. باید چیکار کنم ؟

آخرین ویرایش:

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
مهدی جان ممنون از زحمتی که میکشی
آقا وقتی من فايل 3.51Update EBOOT را اجرا می کنم پیغام می ده نمی تونه فایل PBP.150 رو باز کنه با ضربدر خارج شوید. باید چیکار کنم ؟

اسم فايل رو درست تغيير دادي؟

اينجا چون محيط فارسي هست برعكس نوشته ميشه ها. درستش اينه: Rename to 150.pbp
salam

bebakhshid englisi minvisam man to iran nistam va ye psp gereftam version 3.51 asl hala nemidonam mitonam iz hamin rvesh estefade konam age mishe ye link ya rahehal beman bedid

mamnon

شما به تاپيك زير برو آموزش براي اين كار وجود داره:
http://forums.bazicenter.com/showthread.php?t=8342

کاوه

کاربر سایت
Dec 20, 2006
301
M3hD1 جان من 1 پوشه به اسم M33CREATOR درست میکنم و کپی میکنم داخل مسیر ms0:/PSP/GAME150 بعد اون فایل ها رو rename میکنم و کپی می کنم تو این مسیر ms0:/PSP/GAME150/M33CREATOR بعد که میخوام از منو گیم/ مموری استیک رو باز کنم خطای Corrupted Data میده !!!!!

حالا باید چیکار کنم ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر