Playstation 4 Pro معرفی شد!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,194
نام
ماکان
سونی دیشب طی گردهمایی که در نیویورک ترتیب داده بود از جزییات نسخه ارتقا یافته کنسول خود پرده برداشت.

کنسول جدید، PS4 Pro نام دارد و 10 نوامبر 2016 به قیمت 399 دلار عرضه خواهد شد.

در همایش GDC 2016 شایعاتی وجود داشت که کنسول جدید سونی (که آن زمان با نام PS4 Neo شناخته می شد) دارای 8 هسته 2.1 گیگاهرتزی، 36 GNC واحد محاسباتی 911 مگاهرتزی و مموری 8GB با توان 218 گیگابیت بر ثانیه است. همچنین قابلیت پشتیبانی از Dualshock 4های کنونی PS4 در کنار نسخه آپدیت شده آن را داراست.

معمار پلی استیشن آقای مارک سرنی توضیحاتی در خصوص جزییات PS4 Pro و توانایی آن در اجرای محتوای HDR و 4K، پردازشگر سریع‌تر آن (AMD Polaris) که توانایی اجرای بازی ها در رزولوشن 4K و 60 فریم بر ثانیه را داراست و البته 1 ترابایت هارد همراه کنسول داد. همچنین رابط کاربری PS4 Pro که دقیقا مشابه برادر بزرگ‌تر خود خواهد بود.

با این افزایش قدرت دارندگان PS4 Pro می توانند بازی های خود را در رزولوشن بالاتر (4K) و با فریم ریت بیشتر یا ثابت‌تر تجربه کنند. همچنین این کنسول قابلیت استریم ویدیوهای 4K از سرویس‌هایی نظیر Netflix و Youtube را دارد. افرادی که به تلوزیون‌های 4K دسترسی ندارند نیز می توانند از قابلیت‌های ارتقا یافته PS4 Pro استفاده کنند چون این کنسول تمامی بازی های PS4 را در رزولوشن 1080p و فریم ریت بالاتر یا ثابت‌تر اجرا می کند. سونی اعلام کرده است که تمامی PS4ها، چه مدل‌های قدیمی و چه مدل جدید، طی آپدیت Firmware جدید کنسول قابلیت پشتیبانی از HDR را بدست خواهند آورند.

files-news-ps4-pro-specs-email%5B7774403971f78956532d8dce277b9488%5D.jpg

حتی اگر شما تلوزیون HDR ندارید هم نگران نباشید چون بازی‌ها هنوز هم آپگرید شده به نظر می‌رسند. مارک سرنی در این خصوص گفت که PS4 به طور خودکار بهترین رزولوشن را برای بازی شما با توجه به مدل نمایشگرتان انتخاب می‌کند و بازی را در تنظیمات مشخص شده به اجرا در می‌آورد.

بازی‌های زیادی در آینده با عرضه پچ‌های جدید روی PS4 Pro اجرا خواهد شد و نیازی به خرید دوباره بازی‌ها نیست. یکی از قابلیت‌های مهم PS4 Pro این است که تمام بازی‌ها، چه بازی‌هایی که تا الان ریلیز شده و چه بازی‌هایی که در آینده ریلیز خواهد شد، بر روی هر دو کنسول قابل اجرا است. به عنوان مثال شما می‌توانید یک نسخه Battlefield 1 خریداری کنید و مطمئن باشید که هم روی PS4 و هم PS4 Pro اجرا می‌شود، حتی اگر بعدا قصد ارتقا به کنسول جدید را داشته باشید. این موضوع در مورد بخش چند نفره هم صدق می‌کند. سونی لیستی از عناوین PS4 که در آینده و در زمان عرضه PS4 Pro با این کنسول جدید همگام سازی شده منتشر کرد که به شرح زیر است:

• Deus Ex: Mankind Divided
  • Rise of the Tomb Raider
  • Watch Dogs 2
  • Call of Duty: Infinite Warfare
  • Killing Floor 2
  • Call of Duty: Modern Warfare Remastered
  • Call of Duty: Black Ops 3 (with day one patch)
  • FIFA 17
  • Battlefield 1
  • Dishonored 2
  • Mass Effect Andromeda
  • For Honor
  • Spider-Man
  • Horizon Zero Dawn
تمامی این عناوین در زمان عرضه کنسول، قابل اجرا هستند و نیاز به پچ ندارند.

هرچند پشتیبانی از رزولوشن 4K تنها به بازی‌ها و استریم خلاصه می‌شود؛ سونی اعلام کرده است که درایو بلوری PS4 Pro، قابلیت اجرای فیلم‌های 4K روی دیسک بلوری را ندارد. به نظر می‌رسد این قابلیت در بین کنسول‌ها در انحصار مایکروسافت و Xbox One S خواهد بود.

جزییات سخت افزاری Playstaion 4 Pro به شرح زیر است:

• Product code – CUH-7000 series
  • Manufacturer’s suggested retail price – JP44,980yen, US $399, EU €399, and £349
  • Main processor – Single-chip custom processor
  • CPU: x86-64 AMD “Jaguar”, 8 cores
  • GPU: 4.20 TFLOPS, AMD Radeon™ based graphics engine
  • Memory – GDDR5 8GB
  • Storage size – 1TB
  • External dimensions – Approx. 295×55×327 mm (width × height × length) (excludes largest projection)
  • Mass – Approx. 3.3 kg
  • BD/ DVD drive – (read only) – BD × 6 CAV, DVD × 8 CAV
  • Input/ Output – Super-Speed USB (USB 3.1 Gen.1) port × 3; AUX port × 1
  • Networking – Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)×1; IEEE 802.11 a/b/g/n/ac; Bluetooth® 4.0 (LE)
  • Power – AC 100V, 50/60Hz
  • Power consumption – Max. 310W
  • Operating temperature – 5ºC – 35ºC
  • AV output – HDMI™ out port (supports 4K/HDR); DIGITAL OUT (OPTICAL) port

files-news-ps4-pro-2%5B7774403971f78956532d8dce277b9488%5D.jpg

همانطور که می‌بینید، کنسول از نظر ظاهری تنها یک لایه به آن اضافه شده وگرنه در مجموع حالت قبل را دارد. به اضافه اینکه یک پورت USB دیگر در کنار به آن اضافه شده است که افرادی که بعدا قصد خرید Playstaion VR را دارند با کمبود پورت مواجه نشوند.

مطمئنا تا زمان عرضه کنسول، جزییات بیشتری نیز از جدیدترین عضو خانواده سونی منتشر خواهد شد. با ما همراه باشید.

files-news-b5dce03ddb1521d2ddbb4f79b22aad4e%5B7774403971f78956532d8dce277b9488%5D.jpg

files-news-4da05cc66e4b46da2c56eba3762238ad%5B7774403971f78956532d8dce277b9488%5D.jpg

Last edited by a moderator:

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
خب طبق شایعه های که داره مو به مو درست از اب درمیاد و با درنظر گرفتن همون ها اسکورپیو برتری کاملا واضحی داره نسبت به ps4 pro که %100 زمستون سال بعد میاد (2017) سونی هم نهایت تلاشش رو بکنه E3 2018 کنسول بعدیش رو معرفی و برای رقابت با اسکورپیو، همون زمستون وارد بازار میکنه. همچی Make Sense تو می! :D
But doesn't make sense to me:D
درسته این چند وقته هر چی شایعه بوده درست از آب در اومده اما به منبع شایعه هم باید توجه کرد.مسلما چیزی که کوتاکو به عنوان شایعه منتشر می کند احتمال درست بودنش زیاده. اما این دلیل نمیشه همه شایعه ها درست باشند.
و قوی بودن اسکورپیو چیز تازه ای نیست. نسل شش هم کنسول مایکروسافت خیلی قوی تر بود اما جلو ps2 له شد.و نسل را هم عین آدم ادامه دادن.
خود سونی سال اول این نسل گفت که هدفشون برای این نسل فروش150 میلیون کنسوله.

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
But doesn't make sense to me:D
درسته این چند وقته هر چی شایعه بوده درست از آب در اومده اما به منبع شایعه هم باید توجه کرد.مسلما چیزی که کوتاکو به عنوان شایعه منتشر می کند احتمال درست بودنش زیاده. اما این دلیل نمیشه همه شایعه ها درست باشند.
و قوی بودن اسکورپیو چیز تازه ای نیست. نسل شش هم کنسول مایکروسافت خیلی قوی تر بود اما جلو ps2 له شد.و نسل را هم عین آدم ادامه دادن.
شما رو نمیدونم ولی برای من از یکی دو سال قبل از نسل 8 تا همین ثانیه که درخدمتتون هستم (:D) دونه به دونه شایعه ها درست بوده از قدرت بیشتر PS4 نسبت به اون فاجعه انسانی/تاریخی/زیست محیطی یعنی XB1 بگیر تا جـــدائــــــــــــــــــــی کوجی از کونامی! همه درست دراومد.

کنسول بعدی سونی هم 2018 معرفی و کریسمس همون سال عرضه میشه. بوکمارک کن :D.

خود سونی سال اول این نسل گفت که هدفشون برای این نسل فروش150 میلیون کنسوله.
میشه فقط باید روش "یکی بخر سه تا ببر" رو پیاده کنن توی فروشگاها :D

آخرین ویرایش:

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
شما رو نمیدونم ولی برای من از یکی دو سال قبل از نسل 8 تا همین ثانیه که درخدمتتون هستم (:D) دونه به دونه شایعه ها درست بوده از قدرت بیشتر PS4 نسبت به اون فاجعه انسانی/تاریخی/زیست محیطی یعنی XB1 بگیر تا جـــدائــــــــــــــــــــی کوجی از کونامی! همه درست دراومد.

کنسول بعدی سونی هم 2018 معرفی و کریسمس همون سال عرضه میشه. بوکمارک کن :D.
خب منبع اون شایعات یورگیمر ، کوتاکو، پالیگان و امثالهم بودن که شایعاتی که میگذارند عملا ميشه تایید شده دونستشون.
فعلا البته خبری از شایعه نیست و صرفا پیش بینی هست. و پیش بینی درستی هست اگه پرو نبود.
پ.ن:بوکمارک شد:D

Uzumaki Naruto

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,124
نام
Rahman
دوستان من الان یه چیزی برام سواله و حل نشده

منی که تی وی 4k و hdr ندارم ps4 رو به pro تغییر بدم تغییری حس میکنم در کل یا کار بیخودیه ؟

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,736
نام
علی
من نمیدونم چرا بعضی ها میگن عمر PS4 pro مگه میشه 2 سال باشه و این حرفا ! خب موضوع اینه که پرو نیومده که خودش عمره خاصی داشته باشه اومده که عمر PS4 رو افزایش بده اونم در این وضعیت سرعت پیشرفته شدن سخت افزارها مثل این میمونه که بگیم مثلا عمر PS3 سوپر اسلیم 1 سال بود !! پرو , اسلیم و PS4 اورجینال همشون PS4 هستن حالا سونی یه حرکت جالب زد این نسل و مدل قوی تر زدن با چاشنی 4k و HDR که این سرعت فروش بالا PS4 ادامه داشته باشه و دوباره جون بگیره . سونی بعیده بذاره اسکورپیو بیشتر از 1 سال مارکت رو داشته باشه و خیالتون راحت باشه اسکورپیو مثل پرو بین نسلی نیست خوده فیل اسپنسر هم قبلا گفته بود که ما کنسول بدیم بین نسلی نمیدیم و جدید میدیم , وقتی که اومد و بازی های مخصوص براش دیدید متوجه خواهید شد میتونید بوکمارک کنید . سونی به تغییر نسل زود و 4 ساله مایکرو با PS5 سال 2018 جواب میده و با یه تیر دو نشون میزنه
1.سال بعدش راحت کنسول قوی تر از اسکورپیو میده 2. عمره PS4 رو حداقل 5 سال نگه میداره (1 سال بیشتر از وان) و با وجوده پرو فروشی که میخواست در 6 سال بهش برسه در همون 5 سال میگیره و تغییر نسل میده و همچان PS4 ها هم ساپورت میکنه

• Like
Reactions: jhoobin

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
دوستان من الان یه چیزی برام سواله و حل نشده

منی که تی وی 4k و hdr ندارم ps4 رو به pro تغییر بدم تغییری حس میکنم در کل یا کار بیخودیه ؟
الان باید اینجوری سوالتو با سوال جواب بدم ، آیا ارتقای سخت افزار PC روی کیفیت نهایی حتی یه مانیتور معمولی تاثیر مثبت میزاره یا خیر ؟ ، یه ارتقای خوب تاثیر مثبتو میزاره چه با 4K چه بدون اون . اینو نگفتم قانعت کنم واسه خرید ، شایدم کردم نمیدونم :D

Uzumaki Naruto

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,124
نام
Rahman
الان باید اینجوری سوالتو با سوال جواب بدم ، آیا ارتقای سخت افزار PC روی کیفیت نهایی حتی یه مانیتور معمولی تاثیر مثبت میزاره یا خیر ؟ ، یه ارتقای خوب تاثیر مثبتو میزاره چه با 4K چه بدون اون . اینو نگفتم قانعت کنم واسه خرید ، شایدم کردم نمیدونم :D

من ب جوابم رسیدم مرسی :))

ب نظرت کی قیمتش اینجا معقول بشه ؟ اوایل که عمرا :| تا 1500 بدن باز من راضیم :|

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
غیر از اون، همون 1440P که رندر می کنه معمولا(یکم اینور اونور حالا) رو توی TV فول اچ دی بزاری به عنوان یه AA خیلی خفن عمل می کنه و بازی خیلی شارپ تر و بهتر می شه. حتی اگه به گرافیک بازی چیزی اضافه نشه همین مورد خیلی تاثیر داره.

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
من ب جوابم رسیدم مرسی :))

ب نظرت کی قیمتش اینجا معقول بشه ؟ اوایل که عمرا :| تا 1500 بدن باز من راضیم :|
اوایل که قیمت معذوره (فروشنده ها....) :| چون 20 آبان میاد بازه زمانی افت معقولش میره برا بعد عید ، امیدوارم افت قیمتش مثل PS4 لاک پشتی نباشه . من احتمالا از چین بخرم .

آخرین ویرایش:

Hamedesf

کاربر سایت
Aug 22, 2016
47
نام
حامد
اوایل که قیمت معذوره (فروشنده ها....) :| چون 20 آبان میاد بازه زمانی افت معقولش میره برا بعد عید ، امیدوارم افت قیمتش مثل PS4 لاک پشتی نباشه . من احتمالا از چین بخرم .
ماهایی که کنسول نداریم تا عید خدایی نمیتونم صبر کنم همین تا آبان ماهم هی میگم برم معمولی بخرم بعد فکر میکنم پشیمون بشم خدا کنه زیاد وارد کنن زوود افت کنه
احتمالا از دبی بگیرم اگه اینجا نجومی بود

Sent from my SM-N9200 using Tapatalk

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
اگر بخوایم یه pc هم قدرت با ps4 PRO بسازیم :

Specs Sony PlayStation 4 Pro Homebrew PlayStation 4 Pro

(CPU AMD x86-64 AMD 8-core AMD x86-64 AMD 8-core (FX-8350
(GPU AMD Radeon Polaris GPU AMD Radeon Polaris GPU (RX 480
RAM 8GB GDDR5 (Shared memory) 8GB DDR3 1600MHz
Hard Drive 1TB 1TB
Power Draw 310W 319W

قیمت PS4 PRO میشه 399 دلار
قیمت PC میشه 610 دلار
کنترلر و پاور و کیس و کابل HDMi ,... هم اصلا حساب نشده.
تازه به یک ویندوز هم اگر بخوایید بخرید نیاز دارید.

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
سونی واقعا کار خوبی کرده دقیقا نکته مثبتش قیمتشه pc هم قمتش بالا هم هر دو سال یه بار باید خرجش کنی دوست عزیزمون واقعا حرف بجایی زد

• Like
Reactions: amir_amd

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
سونی واقعا کار خوبی کرده دقیقا نکته مثبتش قیمتشه pc هم قمتش بالا هم هر دو سال یه بار باید خرجش کنی دوست عزیزمون واقعا حرف بجایی زد
به نظرم دو یا سه سال یک بار خرج کردن گویا چندان هم غریبه نیست دیگه برای کنسول . این pro یا کلا میان نسلی دقیقا میشه گفت مشابه همین هستش

• Like
Reactions: Amir gh and jhoobin

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
به نظرم دو یا سه سال یک بار خرج کردن گویا چندان هم غریبه نیست دیگه برای کنسول . این pro یا کلا میان نسلی دقیقا میشه گفت مشابه همین هستش
شاید ولی قیمت ارزون تری داره همینش ارزشش چند برابر میکنه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: sadegh93

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر