PlayStation تنها راه نجات SONY

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
sony_corporate_6.jpg

شرکت SONY بالاخره تصمیم گرفت که بازار تلویزیون و گوشی های هوشمند خود را محدود کند و برند PlayStation را به عنوان هدف اصلی خود در بازار تکنولوژی قرار دهد.

SONY سال‌هاست که منابع مالی عظیمی را برای صنایع تلویزیون و گوشی های همراه خود هزینه می‌کند بدون اینکه کوچکترین توجه‌ای به بازگشت مالی آن‌ها داشته باشد و در حال حاضر نیز هر دو بازار بسیار ضرر ده بوده‌اند.

با توجه به مرکز خبری Reuters مسئولین Sony برای کاهش ضرر‌های خود تصمیم گرفتند که تنوع و تعداد محصولات را در صنایع تلویزیون و گوشی ها همراه به مقدار قابل توجه‌ای کاهش دهند تا بجای اینکه به بهترین فروشنده تبدیل شوند حداقل بتوانند سود دهی داشته باشند، سیاستی که عمل عکس داشته است و در حال حاضر نیز سونی در حال ضرر دادن در این دو بازار است.

آقای Hiroi Totoki مدیر عامل جدید بخش گوشی های همراه SONY در کنفرانس خبری که با سهامداران این شرکت داشت عنوان کرد:
"ما بازار و راس هرم فروش گوشی های همراه را هدف نگرفته‌ایم و در حل حاضر تمام سعیمان را می‌کنیم تا فقط به سود دهی برسیم"

با تشکر از این سیاست جدید سونی که باعث کاهش بسیار زیاد تنوع محصولاتش شده است حال سونی با کاهش 30 درصدی فروش محصولات خود مواجهه شده است.

مطمئنا از خود میپرسید که این چه ربطی به دنیای بازی دارد؟ باید گفت که در حال حاضر بخش PlayStation از معدود بخش هایی در شرکت SONY است که در حال سوددهی کامل است و مشتریان از آن رضایت کامل دارند. سونی پس از مدت‌ها بالاخره متوجه اهمیت زیاد این بخش شد و تمامی منابع مالی که از بخش های تلویزیون و گوشی های همراه خود کم کرده بود به بخش PS اضافه کرد، مبلغی بالغ بر چندین میلیارد دلار!

این کمپانی توقع دارد که بخش PS همچنان به رشد خود ادامه دهد و در 3 سال آینده به سوددهی 25 درصد برسد، سوددهی که برای Sony مبلغ 13.5 میلیارد دلار به ارمغان می‌آورد. PlayStation Network و تمامی خدماتی که در آن ارایه می‌شود شامل این برنامه ریزی های سونی می‌شود، برنامه ریزی که سود آن به نفع تمامی خریداران کنسول های SONY خواهد بود.

SONY همچنین سرمایه بسیار زیادی را برای بخش دوربین های عکس‌برداری و فیلم‌برداری خود که سودده نیز هستند تدارک دیده است تا تمامی وظایف سود مالی این شرکت بر دوش بخش PS نباشد.

با وجود تمامی موارد گفته شده این سیاست حرکتی رو به جلو برای SONY حساب می‌شود زیرا بالاخره از صنعت سنتی و قدیمی خود که برای چندین سال به ضررش بوده است دوری کرده و به طرف صنعت سودده و پر منفعت خود حرکت می‌کند تا از کیفیت و سوددهی آن مطمئن شود و مصرف کنندگان و خریدارانش را راضی نگه‌دارد.

پس از این کنفرانس که در بالاتر توضیح داده شد سهام سونی در طول هفته 6 درصد افزایش پیدا کرد و این نشان دهنده آن است که همگان از سیاست جدید SONY استقبال کرده‌اند.

آیا شما این سیاست جدید شرکت SONY که به سود طرفداران دنیای بازی هست را می‌پسندید؟ بنظر شما این سیاست راه درستی است؟

آخرین ویرایش:

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
دوره این حرفا گذشته عزیزم، محصول اگر ارزشمند باشه، فروش خودش رو می کنه مثل همین PS4 .
یعنی الان محصولات چینی مثل گوشی های Huawei و Xiaomi خیلی ارزشمند هستند که چند وقت دیگه بلایی که سر سونی اومد رو سر سامسونگ و ال جی میارن؟

خداییش سامسونگ تو کیفیت و وضوح تصاویر صفحه های نمایشگر خیلی عالی هستش. همین الان گوشی های سامسونگ هم از تمام گوشی های صفحه نمایش های فوق العاده تری نسبت به بقیه دارن
موبایل هم وقتی نمیذاری دست مشتریت سه ماه یک پرچمدار بمونه همینه دیگه حالا ضعف ها رو فاکتور بگیریم اصلا! سونی تو اخرین بررسی فوربز حتی بین صد برند برتر جهان هم نبودش در حالی که سامسونگ بین ده تای اول بودش!

اون لیست قدرت اقتصادی و ارزش برند رو نشون میداد.طبق اون لیست مدیر عامل تویوتا امروز هوس کنه لامبرگینی و بوگاتی و بنتلی... رو هم میخره.اونم با پولی که واسه تویوتا پول خرد هم محسوب نمیشه.پس با این حساب ،در برابر تویوتا کمری، حرف از کیفیت و راحتی بنتلی یا لامبرگینی نزنید.
مثال بی معنی نزنید.

آخرین ویرایش:
H

"HERMES

الان بحث tv شد بگم
الجی و سامسونگ مثل رستورانی میمونه استیک می فروشن حالا این گوشته فاسد هستش میان چیکار می کنن؟؟ میان دور بشقاب رو تزیین می کنن مثلا دورش رو خیارشور و گوجه و زیتون و چیپس و سس و ... میریزن . مشتری هم فکر می کنه واقعا خوبه (اما کیفیت واقعی رو نشون نمیدن) به تصویر نگاه کنید یهو برقش می گیره ولی کیفیت حقیقی رو تحویل نمیده ( مثل جریان همون bf4 که می گفتن کیفیت وان از پی سی بهتره:D)
سونی هم مثل کسیه که استیک می فروشه گوشت تازه تحویل میده بدون تزیین.
من حالا نمی خوام بگم کدوم از کدوم بهتره و یا ... ولی سونی از سام و ال جی بهتره ولی باز هیچکدوم اینا پخ پاناسونیکم نمیشن:D

این تصور که سونی همچنان توی بازار تلویزیون یکه و تنها حرف اولو میزنه باید گذاشت کنار . چون سامسونگ که هر سال داره پا به پای سونی tv های خوبی میده بیرون و الجی هم که روز به روز داره پیشرفت می کنه .
پس این قضیه ی استیک فاسد خوشگلو باید گذاشت کنار !
ارجاع میدم به پیج Best picture quality TVs of 2014 سایت cnet که رتبه ی اول متعلق به lg هست و نام سامسونگ هم چندین جا دیده میشه ( بیشتر از سونی )
الان هم نمیخوام بگم کره ای ها از سونی بهترن . حتی خودمم اخیرا دو تا led w800 سونی خریدم ولی دیگه سونی لزوما انتخاب اول نیست .
به علاوه ی این با توجه به درآمد سرشاری که کره ای ها دارن به نظر میاد دارن روز به روز وارد عرصه های جدیدی میشن مثل همین دیسپلی های خمیده و oled ها . ولی از سونی چیز خاصی نمیبینیم .

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
یعنی الان محصولات چینی مثل گوشی های Huawei و Xiaomi خیلی ارزشمند هستند که چند وقت دیگه بلایی که سر سونی اومد رو سر سامسونگ و ال جی میارن؟

اون لیست قدرت اقتصادی و ارزش برند رو نشون میداد.طبق اون لیست مدیر عامل تویوتا امروز هوس کنه لامبرگینی و بوگاتی و بنتلی... رو هم میخره.اونم با پولی که واسه تویوتا پول خرد هم محسوب نمیشه.پس خواهشا در برابر تویوتا کمری حرف از کیفیت و راحتی بنتلی یا لامبرگینی نزنید.
مثال بی معنی نزنید.

عزیز چرا میپیچونی چرا جبهه میگیری ؟ یک متن رو هیچ وقت تیکه تیکه نخون همه رو با هم بخون من اول متنم گفتم ببین سونی ده ها سال از اکثره کمپای های روز با قدمت تر و و به نام تر بوده خیلی از دنیا ژاپن رو با سونی میشناسن حالا این رویه طوری شده که سونی اینقدر ضرر میده پایین امده جای بحث داره ! یکسری از دوستان میان اینجا کورکورانه از سونی تو همه چی دفاع میکنن که به نظره من اصلا منطقی نیست همین بحث صفحه های نمایش شد سری Z نسبت به سری گلگسی و نوت از لحاظه صفحه نمایش چندین پله پایین تر قرار داره از وضوح تصویر بگیرید تا زاویه دید .
حرف من این هست تو ایرانی خیلی خیلی سونی دوست زیاد داریم به جای این دفاع های غیر منطقی یکم واقعیت ها رو هم ببینید. سونی میاد تلوزیون میده با همون مشخصات تلوزیون های رقیب و همون کیفیت قیمت یک میلیون گرون تر ! خب مشکل خوده سونی هستش دیگه نه کمپانی x y بازار رقابتی همین هستش

Dlforshot2

کاربر سایت
Sep 15, 2014
599
اره کلن بنجل فروشی خیلی سودش بیشتره به نسبت کالای درست و درمون فروختن.
تو همه موارد هم جنس اشغال و بدردنخور بیشتر فروش میره.
سونی همیشه و همیشه کیفیتش بالاترین بوده و به طبع گرونتر .... واسه همسن وقتی یه محصول ازش بگیری تا یه عمر خیالت راحته برعکس برندهای معلوم الحال و مشخص :d

اگه منظورت لوکس بودن محصولاتش باشه بنظرم الکی overprice هستن برای مثال لپ تاپ های vaio که سونی درشو بست چون برند های دیگه asus - hp با همون پول میتونستی چیز خیلی بهتری بگیری کیفیت هم چیزی از سونی کم نداشت
در زمینه موبایل که کارش خیلی سختر شده و هنوز ضرر میده،قبلا که سونی اریکسون بود خیلی بهتر بود فکر کنم ولی خب tv های سونی حرف اول میزنه :d

sina 4

کاربر سایت
May 14, 2014
171
در زمینه موبایل که کارش خیلی سختر شده و هنوز ضرر میده،قبلا که سونی اریکسون بود خیلی بهتر بود فکر کنم ولی خب tv های سونی حرف اول میزنه :d

گوشی رو که اصلا حرفشو نزن، سونی که هیچ الان تا جایی که می دونم بجز Samsung و apple بقیه تولید کنندگان هم دارن ضرر می کنن حتی HTC دیگه چه برسه به sony

xanbot

کاربر سایت
Nov 14, 2014
38
گوشی رو که اصلا حرفشو نزن، سونی که هیچ الان تا جایی که می دونم بجز Samsung و apple بقیه تولید کنندگان هم دارن ضرر می کنن حتی HTC دیگه چه برسه به sony

HTC سال پیش ضرر داد و تموم شد و رفت
در حال حاضر سود می کنه ، سودش کم و زیاد می شه اما ضرر نمی شه :)

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
این تصور که سونی همچنان توی بازار تلویزیون یکه و تنها حرف اولو میزنه باید گذاشت کنار . چون سامسونگ که هر سال داره پا به پای سونی tv های خوبی میده بیرون و الجی هم که روز به روز داره پیشرفت می کنه .
پس این قضیه ی استیک فاسد خوشگلو باید گذاشت کنار !
ارجاع میدم به پیج Best picture quality TVs of 2014 سایت cnet که رتبه ی اول متعلق به lg هست و نام سامسونگ هم چندین جا دیده میشه ( بیشتر از سونی )
الان هم نمیخوام بگم کره ای ها از سونی بهترن . حتی خودمم اخیرا دو تا led w800 سونی خریدم ولی دیگه سونی لزوما انتخاب اول نیست .
به علاوه ی این با توجه به درآمد سرشاری که کره ای ها دارن به نظر میاد دارن روز به روز وارد عرصه های جدیدی میشن مثل همین دیسپلی های خمیده و oled ها . ولی از سونی چیز خاصی نمیبینیم .

اون لیست چندتا نکته قابل تامل داره:
اول اینکه:
اون لیست برای تی وی هایی هست که الان تو بازار موجودن تا قبل اینکه پاناسونیک پلاسماهاشو Discontinue کنه همیشه چندتا از مدلهای پاناسونیک تو لیست رده اول تا سوم بودن و بقیه برندها برای رتبه 3 و 4 رقابت میکردن ، تو تاریخ cnet دوتا تی وی 5 ستاره شدن یکی st60 پاناسونیکه یکی پایونیر کورو (هر دو هم برندهای ژاپنی هستن)

Panasonic TC-PST60 series review - CNET

دومین نکته اینه که :
داخل لیست فعلی C|net یه مدل OLED ال جی اوله ، بعدش پلاسمای سامسونگه و بعدش ال ای دی سونیه ، تکنولوژی OLED و پلاسما ذاتا از LED تو کیفیت تصویر برتر هستن ولی مشکلات خودشون رو هم دارن ، پس سونی الان تو تکنولوژی ال ای دی که پر مخاطب ترین تکنولوژی تو مارکت تی و ی هست حدقال از نظر کیفیت تصویر از سامسونگ و ال جی سرتره.
البته تا قبل از این سونی یه 6-7 سالی بود که تو کیفیت تصویر بین LCD تی وی ها از سامسونگ عقب افتاده بود دلیلشم هم این بود که خودش از سامسونگ پنلهای LCD میخرید ولی امسال پنلهای ال سی دی شو از شارپ که ژاپنی هست خرید برای همین کیفیت ال ای دی تی وی هاش بهتر از سامسونگ شده.

نکته سوم:
بهترین تی وی و مدل پرچم دار پاناسونیک یعنی ال ای دی AX900 هنوز توسط سی نت تست نشده ، چندجا که تستش کردن عقیده دارن بهترین LED تی وی ای هست که تا حالا ساخته شده که اون هم یک برند ژاپنی هست.

نکته چهارم:
دلیل اینکه برندای ژاپنی OLED TV نمیسازن اینه که عمر OLED برای تی وی مناسب نیست ، برعکس گوشی موبایل که شاید روزی 2-3 ساعت سر جمع صفحه نمایشش روشن باشه ، تی وی ها تا روزی 10-15 ساعت معمولا بدون وقفه روشن هستن برای همین OLED با اینکه ذاتا مثل پلاسما کیفیت تصویر بالایی داره ولی به عقیده خیلی از کمپانیهای ژاپنی هنوز تکنولوژی مناسبی برای تی وی ها نیست و استانداردهای QC ژاپن رو Pass نمیکنه، ولی خوب برندای کره ای تو قید و بند این حرفا نیستن.

تو بازار گوشیم تجربه ثابت کرده هر چقدر یه برند خوب باشه طی یک سال و دو سال نمیتونه سهم قابل توجهی از بازارو بگیره باید این روند خوب بودنو مدت زمان خیلی طولانی حفظ کنه که احتیاج به سرمایه بالا داره و باید بتونه تاوان ضررو پس بده که سونی الان شرایطشو نداره.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
اینطور که شما میگی اشتباه سونی که تو وسایل صوتی و تصویری از اکثره کمپانی های روز ده ها سال ید طولانی تری داره! کلا برند شناخته شده تر و قابل اعتماد تری بوده نسبت به بقیه!

خداییش سامسونگ تو کیفیت و وضوح تصاویر صفحه های نمایشگر خیلی عالی هستش. همین الان گوشی های سامسونگ هم از تمام گوشی های صفحه نمایش های فوق العاده تری نسبت به بقیه دارن
موبایل هم وقتی نمیذاری دست مشتریت سه ماه یک پرچمدار بمونه همینه دیگه حالا ضعف ها رو فاکتور بگیریم اصلا! سونی تو اخرین بررسی فوربز حتی بین صد برند برتر جهان هم نبودش در حالی که سامسونگ بین ده تای اول بودش!

فوربز برند ها رو از لحاظ اقتصاد و بازار بررسی میکنه نه کیفیت محصولاتشون ... خوبی بازی سنتر اینه که هر فصل پدیده جدید معرفی میکنه ...

mohsen gt5

کاربر سایت
Oct 8, 2010
859
من كه ترسيدم بيشتر تا خوشحال بشم٠ نميدونم اين كه انتظار داره بيشتر سودشؤ از اين به بعد از بازار ps تامين كنه براي جي بايد مارؤ خوشحال كنه ?

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
VG247 رویاهای فن بویانش رو چپونده داخل مطلب. کانال رو تا ویژه برنامه ساعت 0 عوض نکنید تا توضیح بدیم چجوری CinemaBlend هیتر بودنش خودشو نشون میده:d

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
من كه ترسيدم بيشتر تا خوشحال بشم٠ نميدونم اين كه انتظار داره بيشتر سودشؤ از اين به بعد از بازار ps تامين كنه براي جي بايد مارؤ خوشحال كنه ?
برای اینکه سرمایه بیشتری رو برای این قسمت در نظر می‌گیره. برای اینکه بیشتر تمرکزش رو در جهت پیشرفت هرچه بیشتر PS4 قرار می‌ده. برای فروش بیشتر و بهتر تو این بخش، بازی های AAA بیشتری رو تولید می‌کنه. کلا اگر همچین سیاستی رو در پیش بگیره، نون گیمرها تو روغنه، شما نترس! :D

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
منطق شما فقط توی همون جنگلی که زندگی می کنی و کشوری که اون جنگل توش واقع شده صدق می کنه
البته با توهم زندگی کردن و با منطق من در آوردی دلیل آوردن عادت خیلی ها توی ایران شده این روزا ، بدیهیه که از این افراد توی فضای مجازی هم به وفور پیدا می شه :)
بهتره بگم اون کشور هم جزیی از اون جهانیه که همه توش هستیم ;)
جمله دومت هم کلن میزارم تو فازه خودت باشی....
راجب منطق بازار و دلیل هامم تونستی بیا درست بحث کن گذری بپرونی بری احساس خفنی زیادی بهت دست میده اذیت میشی.
از اون فاز اومدی بیرون جواب بده.
بنجل فروشی بیشتر سود داره یا نه؟ همین.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
فوربز برند ها رو از لحاظ اقتصاد و بازار بررسی میکنه نه کیفیت محصولاتشون ... خوبی بازی سنتر اینه که هر فصل پدیده جدید معرفی میکنه ...

تا باشه از این پدیده ها :))))) عزیز کل مطلب من رو با هم بخون تو کامنت قبلیم در فرمایش اون دوست هم توضیح دادم کامنت رو همشو باهم بخون نه سر و تهش بزن یکجاشو درشت کنی ;)

mohsen gt5

کاربر سایت
Oct 8, 2010
859
برای اینکه سرمایه بیشتری رو برای این قسمت در نظر می‌گیره. برای اینکه بیشتر تمرکزش رو در جهت پیشرفت هرچه بیشتر PS4 قرار می‌ده. برای فروش بیشتر و بهتر تو این بخش، بازی های AAA بیشتری رو تولید می‌کنه. کلا اگر همچین سیاستی رو در پیش بگیره، نون گیمرها تو روغنه، شما نترس! :D

ممنون از دلگرمی.
امیدوارم فقط این اتفاقات بیفته که خیلی عالی میشه.

H

"HERMES

DieDie عزیز ، اولا بنده به این مسئله مطلع هستم . همیشه وقتی به سی نت سر میزدم پلاسما تی وی های پاناسونیک بهترین نقد ها رو گرفته بودن . اوایل امسال هم اگر به اکثر سایت ها سر میزدید w900 سونی به عنوان بهترین led با رزلوشن 1080p انتخاب شده بود .
منتها من میگم دیگه اون فاصله ی گذشته بین ژاپنی ها و کره ای محو شده .
بعدشم فرقی نداره که نوع tv چیه . مهم اینه که قیمت همشون در یک رنج هست .
من هم به خاطر علاقه ای که به برند سونی دارم سعی می کنم که همیشه انتخاب اولم سونی باشه . ولی حقیقت اینه که سونی و پانا الان به یکی از پایین ترین ارزش هاشون در چند دهه ی اخیر رسیدن . وقتی درآمد این شرکت ها هم کم باشه از اون طرف سرمایه گذاری کمتری خواهند داشت و این باعث میشه به تدریج نتونن در بازار پیشرو باشن
.
دوم محض اطلاع پاناسونیک بزودی تولید پلاسما تی وی رو متوقف خواهد کرد :
Panasonic officially ends plasma TV production | What Hi-Fi?

سوم همین پاناسونیک و اتفاقا سونی هم بر خلاف تصور شما دارن به ساخت oled می پردازن و حقیقت هم اینه که آینده در این نوع tv هست و الا پانا ساخت پلاسما رو متوقف نمی کرد و روی oled قمار نمی کرد .
این هم یک نقل قول از Craig Cunningham به عنوان Product Manager پاناسونیک :
“Without a doubt OLED will be the future of TV, there’s no question about that,” Cunningham told us.
منبع :
http://www.trustedreviews.com/news/oled-tvs-still-just-not-there-says-panasonic
Panasonic Working Towards OLED Screens, Unveils New Streaming Features Latest TVs -
Sony and Panasonic plans to enter OLED-Tv market with LG-Display panels

حتی این شایعه وجود داره که پانا و سونی برای ساخت oled ها از پنل های الجی استفاده کنن .

چهارم حالا شما قضاوت کنید که آیا در ساخت oled و tv های منحنی کره ای جلوترن یا ژاپنی ها .
مسلما من هم ژاپنی های اصیلو خیلی بیشتر از کره ای ها دوست دارم ولی اگر کره ای ها محصول بهتری بدن دلیل نداره متعصبانه از سونی حمایت کنم .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر