Phantom Pain بازی جدید کوجیما؟

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
در طی مراسم دیشب (Video Game Awards 2012 (VGA 2012 بازی Phantom Pain که توسط استودیو Moby Dick در حال ساخت است، معرفی شد. بنا بر حدس و گمان ها بازی برای نسل بعد خواهد بود اما در وب سایت رسمی استودیو Moby Dick، می توان لوگوی PS3 و X360 را دید. هنوز برای نتیجه گیری در این باره زود است و باید منتظر اطلاعات بیشتر باشیم.

the-phanton-pain.jpg

اما جالب ترین موضوع، نه خود بازی، بلکه حدس و گمان هایی است که مبنی بر درگیر بودن بازی ساز شهیر ژاپنی، هیدئو کوجیما در ساخت و Metal Gear بودن بازی در فضای اینترنت پخش شده است. این حدس و گمان ها با حضور شخص کوجیما در مراسم VGA دیشب، قوی تر شده اند.

استودیو Moby Dick که در استکهلم سوئد قرار دارد، توسط Joakim Mogre تاسیس شده است. حال اگر به کلمه ی Joakim نگاه کنید، می بینید که حروف جا به جا شده کلمه ی Kojima است و همچنین از کلمه Mogre نیز می توان کلمه Ogre را استخراج کرد. آیا این بازی همان Project Ogre کوجیما است؟ شباهت بین شخصی که در تریلر ها به نمایش در آمد و اسنیک (شخصیت اصلی سری متال گیر) که انکار ناپذیر است.

بنا بر سایت رسمی استودیوی Moby Dick، این استودیو یک استودیو بازی سازی واقع در استکهلم، سوئد است که توسط Joakim Mogre (کسی که پیش تر در چند استودیو آمریکایی کار کرده است و برای تاسیس این استودیو چندین بازی ساز مختلف را از منطقه اسکاندیناوی دور هم جمع کرده است) تاسیس شده. هدف آنها ساخت یک بازی مهیج و زیبا برای تمامی مردم دنیاست.

طبق آنچه در سایت رسمی این استودیو آمده است، اطلاعات بیشتری به زودی منتشر خواهند شد.

منبع

GT5

کاربر سایت
Nov 4, 2010
821
نام
امين
GT5@
زدی هر چی نظریه دادیم خراب کردی :| به نظرم اشتباه پیدا کردی :d اون قرصایی که میگی آبی زرد ـن ولی قرصای تریلر آبی سفید ـن :shrewd:
خو چه کار کنم که نظریات شما اشتباهه؟:d
به نطرم درست تشخیص دادم... به چند دلیل...
اول این که طبق توضیح Dinosaur درباره بیماری درد فانتوم:
این طوری که توضیح داده ، Phantom Pain یه اصطلاح پزشکی هست که در مورد افرادی که قطع عضو شدن به کار میره. طرف یکی از اعضای بدنش رو از دست داده ولی در عین حال توی همون ناحیه احساس درد میکنه ! یعنی مثلاً پا نداره ، ولی مغزش یه جوری تجزیه و تحلیل میکنه که طرف احساس میکنه پا داره و حتی پاش داره درد میکنه !! :biggrin1: یا مثلاً دستش قطع شده ولی انگشتش (انگشتی که واقعاً وجود نداره) میخاره !!!
بیگ باس برای این که دستش قطع شده و درد میکنه اون قرصه رو می خوره:d
دو این که شما تا حالا به قرص از نوع کپسول توجه کردی؟ هر چقدر قرص دور تر میشه سفید تر به نظر میرسه و هر چقدر نزدیکتر بیاد به رنگ زرد گرایش داره!:d
شما روند رو دقت کن:d
اینجا کاملا زرده(که ممکنه به خاطر فلش دوربین هم باشه!)
Ponstal_250mg.jpg

اینجا یکمی زرده
Mefenamic_Acid_Capsules_Finished_Medicine_Drug_Pharmaceutica.jpg

و اینجا کاملا سفید به نظر میاد
Mefenamic_Acid2.jpg

الان همه اینا مفنامیک اسید هستن اما به خاطر خاصیت قرص کپسول هست رنگشون از دور به یه شکل و از نزدیک به یه شکل دیگست(به رنگ محیط هم وابسته هست)
سوم این که یه قرص دیگه هم تو تریلر هست که از این سفید گرد هاست که هر قرصی ممکنه باشه! ولی هرچی هست به همین بیماری مربوطه!(اینو گفتم که واسه قرص سفیده نقشه نکشی بگی قرص روان گردانه:d)

SOL!D 5NAK3

کاربر سایت
Jul 26, 2008
2,674
نام
meyti
يه نكته اي كه تقريبا هيچكس بش اشاره نكرد اينه كه متال گير شماره هاش رو به حروف يوناني نميزنه اصن ، يعني شماره هاش معموليه 1-2-3-4 و..
الان شده MGS V ؟ بخواد شماره 5 باشه همون 5 رو ميزنه.

M@jidp

کاربر سایت
Jan 17, 2010
924
يه نكته اي كه تقريبا هيچكس بش اشاره نكرد اينه كه متال گير شماره هاش رو به حروف يوناني نميزنه اصن ، يعني شماره هاش معموليه 1-2-3-4 و..
به نظر من چون کالکشن متال گیر برای ویتا اومد این عنوان هم مشترک بین ویتا و ps3 میاد و V هم به معنی 5 هست و هم ویتا.

آخرین ویرایش:

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
به نظر من چون کالکشن متال گیر برای ویتا اومد این عنوان هم برای ویتا میاد و V هم به معنی 5 هست و هم ویتا.
توی ران شدنش روی PS3 شک و شبهه هست بعد شما می گی واسه ویتا میاد؟
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
اگه اینا همش فیلم باشه ( که احتمال زیاد همینه) کوجیما رسما خودشو یه دلقک معرفی کرده. یه بازی میخوای بسازی این همه نمایش و شو واسه چیه؟ لولتر این که همشم لو رفته. فکر کرده گیمرا پخمه ان نمی فهمن این شباهت ها و سرنخ ها رو. اونم چی توی مراسم VGA که مثلا اعتبار اسکاری داره تو دنیا. مسخره کرده ملتو
گذشته از اینا تریلر واقعا شوکه کننده است. اگه متال گیره ارزو می کنم همه بازی این شکلی باشه و اون مشکلی که یه سری ها مثل من با متال گیر و کات سین ها طولانی بازی دارن حل بشه چون واقعا دلم نمیاد یه همچین بازیی رو از دست بدم

M@jidp

کاربر سایت
Jan 17, 2010
924
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
اگه اینا همش فیلم باشه ( که احتمال زیاد همینه) کوجیما رسما خودشو یه دلقک معرفی کرده. یه بازی میخوای بسازی این همه نمایش و شو واسه چیه؟ لولتر این که همشم لو رفته. فکر کرده گیمرا پخمه ان نمی فهمن این شباهت ها و سرنخ ها رو. اونم چی توی مراسم VGA که مثلا اعتبار اسکاری داره تو دنیا. مسخره کرده ملتو
گذشته از اینا تریلر واقعا شوکه کننده است. اگه متال گیره ارزو می کنم همه بازی این شکلی باشه و اون مشکلی که یه سری ها مثل من با متال گیر و کات سین ها طولانی بازی دارن حل بشه چون واقعا دلم نمیاد یه همچین بازیی رو از دست بدم

حالا خوبه صد بار لوگوی ps3 و 360 رو نشون دادن . چرا ویتا ساپورت نشه ؟
هر دستگاهی قدرت پردازش مشخصی داره و بر اساس اون قدرت براش بازی میسازن:)
به نظر من بهترین موقعیت برای افزایش فروش ویتا میتونه باشه .
شما میتونی بازی نکنی:)///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

آخرین ویرایش:

SOL!D 5NAK3

کاربر سایت
Jul 26, 2008
2,674
نام
meyti
خداروشكر كه شما فن اين سري نيستي ، البته قابليت فن شدن اين سري هم نداري ، فن شدن اين سري عرفان بالا ميخواد !

هميشه عاشق اين كار هاي كوجيما بودم و اميدوارم بعد از اين هم از اين كارا بكنه ، نشون ميده كه يه آدم خارج از محدوديت ها هستش (به قول شما و بعضي ها مثل شما دلقك و مسخره و ...)
كسي كه خودش رو محدود نميكنه ، عاشقشم.

M@jidp

کاربر سایت
Jan 17, 2010
924
من میگم اسم موبی دیک رو قبلا" شنیدم ولی هرچی فکر میکردم یادم نمیومد :)
خوب فکر کنم کوجیما از این فیلم( یا رمان) الهام گرفته .اتفاقا" بازیگر اصلیش انگلیسیه و در پی انتقام از نهنگ سفید هست که پاشو قطع کرده:)
اینم دلیل دوم که میگفت چشماتونو خوب باز کنید:

موبی‌دیک یا وال سفید، نام یک رمان است که در سال ۱۸۵۱ میلادی توسط هرمان ملویل نویسنده شهیر آمریکایی به‌رشته تحریر درآمده است.
ملویل در این کتاب تلاش یک ناخدا برای صید نهنگی زال (سفیدرنگ) را شرح داده است.

تنازع قدرت بشر و نهنگ سفیدرنگ موضوع مهم در این کتاب است. این کتاب ملویل را می‌توان نقدی بر تاثیر غرور بشر در انقراض نسل این جانور دانست. ماندگار بودن این اثر ملویل به دلیل نگاه حساس و موشکافانه او درباره نیات درونی و تاثیرات منفی آن بر زندگی خود و دیگران - چه همراهان و چه جانوری که صید می‌شود- است.

درخت دانش - موبی دیک / نهنگ سفید - 1956 Moby Dick - 1956

94155381324959036227.jpg

آخرین ویرایش:

aragorn

کاربر سایت
Dec 16, 2005
485
اونجای تریلر که لوگوی THE PHANTOM PAIN رو نشون میده یه سری حروف سیاه هم روش هست که به خاطر رنگ پس زمینه معلوم نیست چی نوشته. کسی اینو کشف نکرده که چیه؟

K o j i m a

کاربر سایت
Jul 2, 2012
2,146
نام
Morteza

مرد مومن خیلیا اشاره کردن شما تاپیکو نخوندی. :d مثلا خودم:d:

... یا اسم مستعار GZ همون MGSV باشه. اصلا دلیل استفاده از حروف یونانی شاید همین باشه.

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
نمیدونم کسی اشاره کرده یا نه، ولی به نظرتون اون نهنگه نشونه Outer Heaven نیست ؟ توی MGS4 هم اگه اشتباه نکنم Outer Heaven شبیه نهنگ طراحی شده بود ( یا شاید هم وال بود ؟ :D )

K o j i m a

کاربر سایت
Jul 2, 2012
2,146
نام
Morteza
نمیدونم کسی اشاره کرده یا نه، ولی به نظرتون اون نهنگه نشونه Outer Heaven نیست ؟ توی MGS4 هم اگه اشتباه نکنم Outer Heaven شبیه نهنگ طراحی شده بود ( یا شاید هم وال بود ؟ :D )

وال و نهنگ که جفتشون یکی ان :d خب حالا بگیریم نشانه ی OH باشه. :| خب الان به چه کار ما میاد؟ :|:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر