PES2009 | PC

:biggrin1:با اجازه ممد و جواد و بقیه دوستان :biggrin1:

PESpcukUK_boxart_160w.jpg

با توجه به سقوط ناگهانی این سری بازی در PES 2008 بسیاری از طرفداران PES نا امید شدند و حتی بسیاری به طرف مقابل یعنی EA FIFA 08 روی آوردند. این در حالی بود که کمپانی EA توانسته بود در FIFA 08 انتظارها را تا حد زیادی برآورده کند و به این ترتیب Konami در نظر بسیاری از طرفداران و منتقدان از دور رقابت فاصله جبران ناپذیری گرفت. و اما Konami در تلاش است در نسخه جدید یعنی PES 2009 شکست خود را جبران کند که مشخصاً کار ساده ای به نظر نمی آید.

pes-2009-pro-evolution-soccer-20080911023244129.jpg

تا به حال از آنچه دیده و شنیده شده است، در رابطه با تغییرات حاصله در نسخه جدید، سازندگان منوی بازی را بسیار کاراتر از قبل و استفاده از آن را برای گیمر ساده تر کرده اند. متاسفانه هنوز مشکل پخش موزیکهای مضحک در منوی بازی وجود دارد که مشخصاً وارد شدن این قضیه از PES 2008 شروع شد و به نوعی یک کپی برداری ناشیانه از EA FIFA بود و همچنان این سری بازی از آن رنج میبرد. در زمین بازی، گرافیک واقعیتر شده و بازیکنان ( مخصوصاً ستاره های بازی ) بیشتر به واقعیت شباهت دارند.

گزینه جدیدی که در منوی اصلی اضافه شده است با نام Become a Legend ثبت شده و شباهت زیادی به Be a Pro در EA FIFA دارد. به این صورت که شما یک بازیکن مهاجم مشخص میکنید و با آن برای رسیدن به مسابقات حرفه ای و تبدیل شدن به یک ستاره فوتبال تلاش میکنید و در واقع نوعی شخصیت پردازی در بازی صورت میگیرد. اگر خوب و خلاقانه عمل کنید و به عنوان عضوی موثر از تیم خودنمایی کنید، توجه مدیران باشگاههای دیگر را جلب میکنید و میتوانید سیر صعودی خود را طی کنید. و اگر توپها را خراب کنید و در خط حمله موثر نباشید باید دقایق طولانی روی نیمکت بنشینید. این سیستم که بسیاری میگویند کپی برداری از EA FIFA است، میتواند جذاب باشد و برای کسانی که از تکرار Master League خسته شده اند تنوع خوبی باشد. البته کمپانی Konami در جواب این شایعات گفته است ما زمانی پیش در نسخه های ژاپنی Winning Eleven این سیستم را داشتیم و اکنون قصد استفاده از ایده های قبلی خود را داریم. تفاوتی که در گیم پلی Become a Legend با Be a Pro وجود دارد این است که در Become a Legend نمیتوانید از هم تیمیهای خود درخواست توپ کنید و درصد پا به توپی شما وابسته به توانایی شما و شناخت تیم از شماست که این باعث میشود بازی واقعیتر و همچنین حساستر جلوه کند. بعلاوه بازیکنان هم تیمی شما برای پاس دادن به شما دقت کافی را میکنند و برای اینکه به شما پاس دهند باید در شرایط خوبی باشید، به عنوان مثال با یک فرار خوب و یا قرار دادن خود در موقعیت شوت و یا ... توپ را در اختیار خواهید داشت.

first-pes-2009-screens-20080623031500958.jpg

در رابطه با گیم پلی Konami هرگز به نسخه قبلی برنخواهد گشت و به گفته سازندگان ملاک گیم پلی بازی بر پایه PES 5 و PES 6 قرار دارد. سازندگان میگویند حرکات بازیکنان و مخصوصاً فیزیک توپ و عکس العمل آن نسبت به شرایط و حتی نوع چمن و شرایط جوی بسیار نزدیک به واقعیت هستند. همچنین تکنیکهای فردی هر بازیکن تا حد توان نزدیک به شخصیت اصلی او طراحی شده است و ترفندهای شخصی هرکدام و مخصوصاً بازیکنان سرشناس بازسازی شده اند.

ظاهراً در Master League اختیار بیشتری به بازیکنان تیم شما داده شده است و قدرت تصمیم گیری دارند. به عنوان مثال اگر بازیکنی قصد رفتن به باشگاهی دیگر را به علت شرایط مساعدتر داشته باشد برای تیم شما خوب توپ نمیزند و بی انگیزه است. قسمت Multiplayer بازی به صورت چهار نفره قابل استفاده است و به گفته سازندگان قرار است خیلی کاملتر از قبل باشد.

first-pes-2009-screens-20080623031512333.jpg

حرکت دیگری که Konami انجام داده است، این است که PES 2009 را برای XBOX360 با دسته جدید طراحی شده توسط مایکروسافت در نمایشگاه Games Convention معرفی کرد که باعث جذابیت بیشتر و تحت تاثیر قرار گرفتن حضار شد. این دسته جدید (D-Pad) دارای 16 جهت حرکتی به جای 4 جهت است و در کنترل بازی بسیار موثر است. در PES 2009 میتوانید با اتصال یک دوربین خارجی به کنسول یا کامپیوتر خود هر عکسی را مستقیماً وارد بازی کرده و از آن در طراحی شخصیتها که گزینه های آن کاملتر از قبل خواهد بود استفاده کنید. سازندگان گفته اند در بازی یک مسابقه مهم بین دو تیم اروپایی به صورت رسمی با تمام جزئیات و مشخصات بازسازی شده است که فعلاً از فاش کردن آن خودداری میکنند.

در یک نگاه میتوان امیدوار بود که Konami باز به روزهای اوج بازگردد و تجربه تلخ نسخه پیشین را جبران کند، در ضمن قرار است که دیگر از اشتباهات فاحش گرافیکی و هوش مصنوعی نسخه قبل خبری نباشد.​

منبع:
ویدیو گیم

Neo

کاربر سایت
Sep 27, 2005
1,542
نام
احسان
حسن اقا شما اون Fix رو که الان 2ش هم اومده (چون قبلی خودش مشکل داشت و Roster هارو میترکوند) توی شاخه ی خوده Save بریز یعنی توی خوده شاخه ی PES 2009 یدونه Save هم هست توی اون بریز بعد Fix کن (البته با کاری که کردی دیگه Save های قبلیت پریده متاسفانه !)

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
دوستان رعایت کنید...اگر از PES09 بدتون میاد توی تاپیک نیاید...
نظر هر کسی هم واسه خودش بمونه...خیلی بهتر میشه

به هر حال این نظر من بوده و خیلی های دیگر مثل کاربر Carbon و چند تای دیگر هم نظر من رو داشتن و در کل از بازی راضی نبودن
باز هم میگم نظر من که فن این بازی هستم مهمه...نه کسی که تفننی بازی میکنه،1 روز بازی میکنه میندازه کنار میره تا سال بعد...
هنوز هم روی حرفم هستم که بازی پیشرفت که نداشته هیچ پسرفت هم داشته
چند تا از این پسرفت ها رو نام ببر ما خوشحال بشیم.;)

Carbon

کاربر سایت
Aug 9, 2006
782
نام
مجتبی
عزیزان جیگران فدائیان اسلام:biggrin1:
این بحث رو بپیچونید تمومش کنید بره سه چهار صفحه است همش شر نوشته شده (مال خودمم توش بود :biggrin1:)
من کلا انتقاد پذیرم اصلنم سر جنگ با کسی ندارم
منچستر منو ورداشته الان اصلنم داره بهم بازی نمیده 10 هفتست دارم واسه خودم جفتک میزنم
ولی کلا از وقتی کنرلشو یاد گرفتم یکم معتادم کرده دیگه طرف مستر لیگ نمیرم چشمم هم به دوربینش عادت کرده ولی هنوز رو اعصابه
یه چندتا آپشن فایل دیدم اومدم دان کنم کمر میخاست( 8 تا فایل 80 میگی) نداشتم
این بعد از انجام دادن پچ هست ببینید
چی رو ببینیم:biggrin1:

m_fisher

کاربر سایت
Apr 7, 2007
182
نام
میلاد
چرا الکی از خودتون یه حرفی میزنید؟
بازی کجاش پسرفت داشته ؟
توی شماره قبلی با هر بازیکنی که حال میکردیم از 100 متری میشد شوت بزنی توی دروازه الان چون به واقعیت نزدیک شده بعضیا باهاش حال نمیکنن خواهشا بیخودی از بازی ایراد نگیرید

m_fisher

کاربر سایت
Apr 7, 2007
182
نام
میلاد
با سلام به همه دوستان
من بازی رو گرفتم و نظرم رو میگم
امیدوارم به بعضی ها بر نخوره
اصلا از بازی راضی نیستم چون هیچ پیشرفتی رو در اون ندیدم و بلکه افت زیادی هم کرده و حتی ضعیفتر از 2008
بازی به نسبت نسخه قبل گرافیک کمی بهتری داره البته این در روز بیشتر مشخص میشه و در شب شاهد تصویر تار هستیم در شب فیفا بهتر عمل کرده
اما از نظر سایر مشخصات مثل حاشیه قبل از بازی یا نشون دادن صحنه های اهسته و دوربین بازی هم به نسبت نسخه قبلی افت داره و این کاملا مشخص هست
اما چیزی که به نسبت نسخه قبل بهتر شده سرعت پاس دادن در حین شروع مجدد بازی هست که دیگه مثل نسخه قبل نیست که باید حتما داور سوت بزنه و 2 ثانیه بگذره
در مورد گیم پلی هم باید بگم که کلا بازی کردن خیلی سخت شده و من نظرم اینه که حتی از 2008 هم بدتر شده چون چند تا پاس سالم نمیشه به هم داد و پاس ها خیلی شل و ول هستن
و به قول یکی از دوستان بازیکنان مثل شتر مرغ راه میرن
با هیچ بازیکنی نمیشه مسافت کوتاهی رو سریع رفت و کامپیوتر سریع میاد و توپ رو میگیره
سانتر کردن هم که به کل تعطیل شده و از پاس دادن هم شل تر شده
سایر امکاناتش مثل اسطوره شدن هم تبلیغی از فیفا بوده و چیز مالی نیست
فقط قسمت لیگ قهرمانان اون جالب هست چون جذابیت بیشتری داره مثل دوربین و تبلیغات مخصوص
و در نهایت باز هم باید بگم که شاهد یک نمایش ضعیف از سوی کونامی بودم چون به نسبت نسخه قبل اصلا پیشرفتی دانشته
میدونم که الان دوباره محکوم میشم اما این نظر من هست
در واقع از وقتی که جنگ کنسولها بالا گرفت و قدرت گرافیکی حرف اول رو زد اکثر شرکتها به فکر گرافیک برتر رفتند و در این بین بیشترین ضربه رو بازیهای ورزشی خوردند چون گیم پلی روان بازی فدای گرافیک خوب شد
با تشکر

دوست عزیز منظور از گیم پلی روان چیه؟
حتما بازیکنا مثل فوتبال 99 اونموقعها که با رونالدو و روبرتو کارلوس تموم زمینو میشد دور بزنی؟
فوتبال واقعی همینه
از اول تا آخر یک بازی واقعی چند تا سانتر تبدیل به گل میشه
توی 2008 که هر چی میکشیدیم ترزگت گلش میکرد :laughing:
فقط اینجا بحث عادته :cheesygri
شما به اون بازی قبلی عادت کردی همین ;)

smart007

کاربر سایت
Oct 20, 2008
2
با سلام خدمت تمامی دوستان
کسی هست که بتونه در مورد transfer بازیکنان توضیح بده؟
تیم منچستر بر خلاف قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا ضعیف تر از چلسی وبعضی دیگر است
و نکته مهم اینکه جابجایی بازیکنان انجام نشده مثلا برباتوو از تاتنهام به چلسی نیامده یا شوچنکو از چلسی به اسی میلان
به نظر شما چطور میشه این مشکل را حل کرد آیا update برای این مشکل هست
با تشکر

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
با سلام خدمت تمامی دوستان
کسی هست که بتونه در مورد transfer بازیکنان توضیح بده؟
تیم منچستر بر خلاف قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا ضعیف تر از چلسی وبعضی دیگر است
و نکته مهم اینکه جابجایی بازیکنان انجام نشده مثلا برباتوو از تاتنهام به چلسی نیامده یا شوچنکو از چلسی به اسی میلان
به نظر شما چطور میشه این مشکل را حل کرد آیا update برای این مشکل هست
با تشکر
برای ترانسفر یا جابجایی بازیکنا میتونی از داخل EDIT جابجایی ها رو انجام بدی به این شکل که میری تو این قسمتEDIT>TEAMS>Register Player تو این قسمت تیمی که میخوای یه بازیکنو بهش اضافه کنی انتخاب میکنی مثلا AC Milan بعدش اون بالای لیست بازیکنا نوشته + Add اونو انتخاب میکنی بعدش تیمی که بازیکنی که ازش میخوای بگیری انتخاب میکنی مثلا چلسی و بعد از لیست بازیکنا شوچنکو رو انتخاب میکنی. حالا دیگه شوچنکو به AC Milan اضافه شده ولی فقط موقعی که از EDIT اومدی بیرون سیو کن که این اعمال ذخیره بشه!

HITLER_1

کاربر سایت
Jul 29, 2007
49
نام
علیرضا
عادل فردوسی پوره:laughing::laughing::laughing:
عجب سوالی تو نسخه های قبلی کی بوده همونه حالا گزارشگر خیلی مهمه؟:-"
بعد میگین درست برخورد کنیم:biggrin1::biggrin1::biggrin1:
دوست گرامی به نظر شما گزارشگر مهم نیست؟!:sick:
انصافا شما داری خیلی تند میری و بد برخورد میکنی، همه که با شما موافق نیستن و هر کسی نظر خودش رو داره. نباید که بدلیل نظر شخصی یه نفر بهش حمله کرد.

mohsenfff

کاربر سایت
Jan 25, 2006
242
نام
محسن
من بازی رو که بازی کردم خیلی طبیعی و جالب شده ، هیچ ورژنی از این بازی به این قشنگی نبوده ، از لحاظ نور پردازی هم هیچ مشکلی ندیدم تازه اگه قشنگ دقت کنید یه نور کم سفید که مربوط به پروژکتورها است هم در بالای صفحه است، اگر هم اون بنده خدا با گزارش بازی مشکلی داره میخواد تا یه ایمیل بزنم به شرکت کونامی بگم از این به بعد که گزارشگر عرب هم بذارن تو بازی تا هر وقت بازیکن به دم دروازه رسید بگه حلوا ، حلوا ، حلوا ...
چیزی که کاملا مشخصه اینکه با این ایرادهای من در آوردی و دروغ در روز روشن ، بحث این ادمها اغتشاش است نه انتقاد

آخرین ویرایش:

tomharrison

کاربر سایت
Jul 6, 2008
80
سلام

بچه ها من بازی رو گرفتم
نصب شد
اما وقتی اجرا میکنم پایین گوشه چپ یه ردیف ستاره میاد برای لودینگ و همونطوری هی پر و خالی میشه .
مشکل کجاس ؟

doghri

کاربر سایت
Dec 7, 2006
504
نام
علیرضا !!!
من بازی رو که بازی کردم خیلی طبیعی و جالب شده ، هیچ ورژنی از این بازی به این قشنگی نبوده ، از لحاظ نور پردازی هم هیچ مشکلی ندیدم تازه اگه قشنگ دقت کنید یه نور کم سفید که مربوط به پروژکتورها است هم در بالای صفحه است، اگر هم اون بنده خدا با گزارش بازی مشکلی داره میخواد تا یه ایمیل بزنم به شرکت کونامی بگم از این به بعد که گزارشگر عرب هم بذارن تو بازی تا هر وقت بازیکن به دم دروازه رسید بگه حلوا ، حلوا ، حلوا ...
چیزی که کاملا مشخصه اینکه با این ایرادهای من در آوردی و دروغ در روز روشن ، بحث این ادمها اغتشاش است نه انتقاد

درسته محسن جان بعدی ما اینه که اگر از چیزی بدمون میاد هروز باید 8-7 تا پست بدیم خوب کسی که زورمون نکرده که خوشمون نمیاد بازی نکنیم کونامی که مارو اجبار نکرده به خدا آنقدرم پوله بازی نمیدیم که همش ایراد میگیریم اگر کسی که فن باشه مثل بعضی ها که حتی پوله اورجیناله بازی هم میدن و اینقدرم غر غر نیمکنن یا اگر مشکلی داشته باشن با بازی یا حال نکنن یک بار میگن نه هروز برای افرادی به امثال این دوستمون واقعا تاسف میخورم که با دادن 2 هزار تومن پول داره میسوزه و باید بیاد نظمه اینجارو بهم بزنه خوشش نمیاد زور نیست که بازی نکنه یا اگر میخواد بازی کنه هروز نیاد اینجا تدریس کنه

آخرین ویرایش:

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
دوستانی که روی مسائلی که تو بازی هیچ تاثیری ندارن(لیسانس و سوت داور و شورت بازیکنا و ...) حتی به اندازه یه نخود:biggrin1: انتقاد میکنن و به خاطر این مسئله فیفا رو بهتر و برتر میدونن برن همون FIFA رو بازی کنن چرا اینقدر وقت خودتونو میگیرین و اینجا پست های چندین خطی مینویسید

shayanjuve

کاربر سایت
Aug 8, 2008
42
بچه ها من بازی رو گرفتم
نصب شد
اما وقتی اجرا میکنم پایین گوشه چپ یه ردیف ستاره میاد برای لودینگ و همونطوری هی پر و خالی میشه .
مشکل کجاس ؟

گفتم که توی پوشه ی کرک یک پوشه به اسم img وجود داره
برو توش فایلی رو که توشه کپی کن بزار تو پوشه img بازی درست مشه

ALEXANDER

کاربر سایت
Sep 20, 2006
94
من بازی رو گرفتم اما چرا اصلا صدای تماشاگر ها در نمیاد و خیلی کمه و موقع گل هیچ عکس العملی نشون نمیدن !!!

2 تا DVD بود که اول ریخت رو هارد بعد نصب کردم

خیلی بازی عوض شده ! شدیدا آماتور و بی احساس

اصلا موقع گل ها نمیشه فهمید گل شده چون صدای هیچ کی نمیاد

سوت داور اصلا صداش در نمیاد

اشکال از کجاس؟

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
سلام

ما هم بازی رو گرفتیم
اول بگم که من طرفدار PES بودم و هستم و اگر ایرادی میگیرم قصدی ندارم

حرکات بازیکنها کمی نرم شده ولی به شدت بازیکنها شل شدن و همینطور پاس ها و شوت ها بسیار کند و شل شدن!!
من 4 ساعت بازی کردم (الان یه احساس شل بودن بهم دست داده حال راه رفتن ندارم! lol )
آخه چرا اینطوری شده :mad: من عمرا از PES انتظار نداشتم بیاد گیم پلی به این بدی تحویل بده !
گرافیکشم که بدک نیست و نسبت به رقیبش خیلی عقب افتاده (حالا وارد جزئیات گرافیکیش نمیشم چون به قول معروف مورچه چیه که کله پاچش چی باشه!)

بازم این مسئله لیسانس نکردن تیم ها رفت رو اعصابم !
باشگاه ها و لیگ ها لیسانس نیست و فقط 5 لیگ وجود داره که اونم فقط 2 لیگش لیسانس شده
در حالی که باید لیگهای دست دو فرانسه و انگلیس و اسپانیا و آلمان و ... رو هم لیسانس میکرده
فیفا فکر کنم حدود 70 تا لیگ فقط لیسانس کرده !
استادیومها 19 تا بیشتر نبودند در صورتی که باید حداقل 50 استادیوم لیسانس شده داشته باشه (فیفا داره اینهارو و لیسانس هم شده همشون)
قسمت دیدن و نمایش کاپهایی که بدست میاوردیم با کمال تعجب اینبار وجود نداره !

واقعا اعصابم حسابی خورد شد از این بازی

پ.ن. بازم میگم لطفا موضع گیری نکنید من طرفدار PES ام

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر