PC ا Super Street Fighter IV: Arcade Edition

super-street-fighter-4.gif

پس از شایعات فراوان امروز کپکام رسما تایید کرد عنوان Super Street Fighter IV برای PC نیز منتشر خواهد شد .

Super Street Fighter IV در قالب Arcade Edition در تاریخ June 24 عرضه خواهد شد .

Darkside Fury

کاربر سایت
Nov 23, 2007
2,606
نام
Sadegh
تمام این چیزایی که گفتی من فقط یه چیز فهمیدم،کلا واسه fun بازی میکنی و نمیخوای درست و حسابی یاد بگیری. در این صورت من با شما حرفی ندارم و برات آرزوی موفقیت میکنم(هر هر هر).اتمام جلسه :biggrin1:
همه اینجا واسه فان بازی میکنن (فان = سرگرمی) ، مگه بازی دلیل دیگه ای هم داره ؟ نکنه تو از راهش پول در میاری :d
Don't get it serious :d

abtin63

کاربر سایت
Feb 20, 2011
129
نام
آبتین
همه اینجا واسه فان بازی میکنن (فان = سرگرمی) ، مگه بازی دلیل دیگه ای هم داره ؟ نکنه تو از راهش پول در میاری :d

البته یه شِق سومی هم وجود داره. وقتی یه چیزی برات جدی و با اهمیت می شه، دیگه اسمش رو سرگرمی نمی ذاری، هر چند ممر درآمد هم نباشه برات.

LeonSM

کاربر سایت
Mar 4, 2007
1,850
نام
صفا
همه اینجا واسه فان بازی میکنن (فان = سرگرمی) ، مگه بازی دلیل دیگه ای هم داره ؟ نکنه تو از راهش پول در میاری
راستش پول که در نمیارم هیچ، خیلیم پول خرجش کردم! این یعنی که اهمیت میدم به این بازی و کمتر به دید یه بازی بهش نگاه میکنم
خب درستش اینه که هیشکی واسه فان بازی نمیکنه. مثلا خود شما واسه فان بازی نمیکنی و نکردی، چون کسی که یه بار با شما بازی کنه خیلی زود میفهمه که شما واسه بازی وقت گذاشتین(حالا یه موقعی)... پیشنهاد میکنم خودت بری امتجان کنی.

EG oOsHamid

کاربر سایت
Feb 24, 2010
228
نام
Hamid
Zangief vs. Chun Li

این Matchup سختی برای زانگیف هست . Normal Move چان لی مسلما بهتر از زانگیف هست و وقتی در مقابل چان لی خوب قرار میگیرید در اکثر مواقع کتک میخورید .
چیزی که تویه این Matchup به نفع زانگیف هست ، ضربات با Damage بیشتر و مقدار Health زیادتر نسبت به چان لی ، اینو تویه بازی فراموش نکنید و همیشه یک استراتژی در ذهنت داشته باش که به ضرباتی که طی بازی از چان لی دریافت میکنی اهمیت ندی و به جای این به چان لی نشان بدی که ضربان زانگیف قوی تر هست.
یک چان لی باز خوب از Fire Ball برای کنترل فاصله بین خودش و زانگیف استفاده میکنه و به دلیل سرعت کم توپهای آتشین :d ، ازشون مثل یک دیوار در حال حرکت استفاده میکنه و اگر زانگیف از روی توپهای آتشین بپره ، به اشکال مختلفی Punish خواهد شد و اگر توپ آتشین رو Block کنید ، چان لی میتونه جلو بیاد و از Throw استفاده کنه و یا از standing fierce or roundhouse ( منظور همون HP و HK در حالت ایستاده هست ) تا زانگیف رو به عقب رفتن مجبور کنه . برای جلوگیری از این حرکت چان لی ، زانگیف باید قابل پیش بینی بودن حرکاتش رو به کمترین حد ممکن برسونه و حداکثر تلاش خودش رو در حرکت روبه جلو انجام بده ( استفاده از حرکات راندوم و بدون فکر منظور از قابل پیش بینی نبودن نیست ) . اگر چان لی Timing خودش رو از دست بده ، در صورت پرتاب کردن توپ آتش ، زانگیف میتونه اون رو با Ex Banishing Flat مورد حمله قرار بده و اگر چان لی Timing خودش رو در پرتاب توپ آتش حفظ کنه ، Kara Ex Banishing Flat باز هم اون رو Punish میکنه .
در مقابل Jumping Roundhouse چان لی میتونید از Crouching Medium Punch استفاده کنید .
اگر با Standing Roundhouse چان لی برای حرکت کردن به جلو مشکل دارید میتونید از Crouching Medium Kick استقاده کنید . اگر به صورت متناوب استفاده کنید تقریبا دیگه به شما برخورد نمیکنه
از پرشهای کوتاه همراه با Spinning Pile Driver استفاده کنید برایه موقعی که چان لی از Crouching Or Standing Roundhouse استفاده میکنه . همچنین میتونید از Down Forward Roundhouse برای متوقف کردن Standing Roundhouse اگر ضربه چان لی هیچ برخوردی نداشت .
با فشار آوردن به چان لی اون رو مجبور کنید به سمت آخر صحنه بره و بوسیله Jump Headbutt از فرار کردن اون با پریدن جلوگیری کنید .
بعد از زمین افتادن چان لی از Headbutt ، Jumping Knees و Safe Jump استفاده کنید تا از برخورد با Ex Spinning Bird Kick جلوگیری کنید . زمان این حرکات رو تغییر بدید چون ممکن هست چان لی در Wake Up بالا بپره یا سعی داشته باشه از Throw استفاده کنه.
اگر چان لی که در مقابل شما هست خیلی خوب بازی کنه این کارهایی که گفتیم فایده ای نداره و آماره برد طرف رو بالا بردید l-)
در هر صورت از Safe Jump استفاده کنید و تا بتونید Spinning Bird Kick های چان لی رو Punish کنید . اگر Spinning Bird Kick رو Block کردید ، به جلو برید و از Light Punch SPD استفاده کنید
( اگه مشکل فنی بود بگید برطرفش کنم )
آقایون اسم بازی روش هست Fighting Game ، و بدون رقابت معنایی نداره یعنی هر چقدر هم که برایه Fun بودن بازی کنی بازم نمیتونی یک Loser باشی و همیشه ببازی و به همین دلیل نمیتونی بگی اینم یه بازی هست برایه وقت گذروندن و هر موقع حوصلم شد چند تا بازی کنم و Loser بودن خودمو ثابت کنم و برم . هیچ کس هم از بردن در مقابل یک Noob خوشحال نمیشه . اگه بازی برایه Fun میخواید بازی زیاد هست از قبیل ماریو ، راحت میتونید بازی کنید ( منظورم فرد خاصی نبود به جان ......... میخواستم بگم که بازی Fighting فقط برایه Fun بودن نیست )

آخرین ویرایش:

john rambo

کاربر سایت
Oct 2, 2010
141
نام
رضــا

حمید خان قرار بود لینک چند تا ویدیو از ساکورُ بهم بدی که مدیا فایر ...
اگه تونستی یه لینک از لینک کردن اُلت 1ـش بعدِ ای ایکس هاش بهم بدی ممنونت میشم , و در ضمن خودت که با ساکورُ بازی کردی معمول هست که اُلت 1ـش رو با چیزی لینک کنن یا مثل رولینگ تاندِرِ دادلی عملا" یه اُلتِ ویژه ی مچ آپِ خاصِّ ِ ؟

EG oOsHamid

کاربر سایت
Feb 24, 2010
228
نام
Hamid
قبلا مدیا فایر ***** نبود ، گفتم دسترسی بهش آسونتره ولی الان ***** شده متاسفانه )x
معمولا التی 1 ساکورا رو بعد از Ex Shunpuu Kyaku میشه زد البته به دو صورت :
اول : با یه زمان بندی که بعد از برخورد Ex Shunpuu Kyaku که حریف داره از بالا میاد پایین بزنی که لگد اول الترا برخورد نمیکنه
ذوم : بعد از Ex Shunpuu Kyaku یه Dash رو به جلو داشته باشی بعد از اون الترا 1 رو اجرا کنی که در این صورت الترا 1 کامل برخورد داره
تا حالا فقط دیدم بعد از Ex Shunpuu Kyaku، الترا 1 رو تویه کمبو میشه زد. اگه کسی مدل دیگه ای دیده بگه ممنون میشم
upload میکنم تویه Xfire بهت خبر میدم . اگرم خواستی از Youtube چیزی بگیری یه بازیکن ژاپنی به نام Uryo هست خوب با ساکورا بازی میکنه
ولی من الترا 2 رو ترجیح میدم ، چون بصورت Anti Air هم میشه استفاده کرد

john rambo

کاربر سایت
Oct 2, 2010
141
نام
رضــا
قبلا مدیا فایر ***** نبود ، گفتم دسترسی بهش آسونتره ولی الان ***** شده متاسفانه )x
معمولا التی 1 ساکورا رو بعد از Ex Shunpuu Kyaku میشه زد البته به دو صورت :
اول : با یه زمان بندی که بعد از برخورد Ex Shunpuu Kyaku که حریف داره از بالا میاد پایین بزنی که لگد اول الترا برخورد نمیکنه
ذوم : بعد از Ex Shunpuu Kyaku یه Dash رو به جلو داشته باشی بعد از اون الترا 1 رو اجرا کنی که در این صورت الترا 1 کامل برخورد داره
تا حالا فقط دیدم بعد از Ex Shunpuu Kyaku، الترا 1 رو تویه کمبو میشه زد. اگه کسی مدل دیگه ای دیده بگه ممنون میشم
upload میکنم تویه Xfire بهت خبر میدم . اگرم خواستی از Youtube چیزی بگیری یه بازیکن ژاپنی به نام Uryo هست خوب با ساکورا بازی میکنه
ولی من الترا 2 رو ترجیح میدم ، چون بصورت Anti Air هم میشه استفاده کرد

حمید خان من الان یه چیزیو تست کردم البته قبلِِ پچ هم جواب داده بود و راجع به اُلترا 1 که یه تایمینگ داره اونم اینه به کشفِ خودم که باسنِ ِ طرف که از اچ پی بار میاد پایین تر باس زد جالب اینجاس با این تایمینگ فول موشن میگیره بهش :-??
در هر حالت دیگه ای که زدم 2 هیت بیشتر نمیگرفت اگه بودی تست میکنیم .
از بابت ^ هم مرسی .

EG oOsHamid

کاربر سایت
Feb 24, 2010
228
نام
Hamid
حمید خان من الان یه چیزیو تست کردم البته قبلِِ پچ هم جواب داده بود و راجع به اُلترا 1 که یه تایمینگ داره اونم اینه به کشفِ خودم که باسنِ ِ طرف که از اچ پی بار میاد پایین تر باس زد جالب اینجاس با این تایمینگ فول موشن میگیره بهش :-??
در هر حالت دیگه ای که زدم 2 هیت بیشتر نمیگرفت اگه بودی تست میکنیم .
از بابت ^ هم مرسی .

این لینک چندتا کمبو راحت و دمه دست با ساکورا ، اینارو همینجوری زدم که دستت بیاد چی به چی هست . بازیه Uryo که بازیکن ژاپنی هست رو هم از Youtube میتونی بگیری .
الترا 1 بدون Dash کامل نمیگیره ، بدون Dash لگد اول نمیرسه ، تویه کلیپی که گذاشتم میتونی مقایسه کنی ( اگه میشه آپلود کن ببینیم )

آخرین ویرایش:

john rambo

کاربر سایت
Oct 2, 2010
141
نام
رضــا
این لینک چندتا کمبو راحت و دمه دست با ساکورا ، اینارو همینجوری زدم که دستت بیاد چی به چی هست . بازیه Uryo که بازیکن ژاپنی هست رو هم از Youtube میتونی بگیری .
الترا 1 بدون Dash کامل نمیگیره ، بدون Dash لگد اول نمیرسه ، تویه کلیپی که گذاشتم میتونی مقایسه کنی ( اگه میشه آپلود کن ببینیم )

اوکی باس فرپس نصب کنم آپ میکنم تو همین پست

Updated :
الان ریپلی و دیدم ,
آره دقیقا" همین رو میگفتم , البته من بدون استپ فوروارد میزدم که هیت اولش نمیگرفت ,
ولی راجع به اُلت اول دادلی مثل اینکه راه نداره کومبو خور شه مثل این .

آخرین ویرایش:

john rambo

کاربر سایت
Oct 2, 2010
141
نام
رضــا
راجع به اُلت 1 دادلی یه چیزای جالب و ناخوشایندی دیدم :
اُلت 1 ِ دادلی به همین خاطر که کومبو نمیشه فقط بدرد کارکترهای راش داون و شُتو میخوره ,
شُتو ها که دلیلش مشخصه به خاطر رنجد اسکیلهاشون ولی راش داون ,
اُلت 1 ِ دادلی دمیجش حدودن مِسکه 1/4 بیشتر از اُلت 2 شه ,1> 500 2>440 و به همین خاطر جلو بعضی کارکترها مثل بایسن به نظر خیلی بهتر از کرک اسکرو کراس (اُلت 1ــش) جواب میده , البته برای موقع و کسی که به خاطر دَمیجی به اندازه ی یه HP بخواد بره اُلت 1 رو ورداره که نه میشه باهاش چیزیو کومبو کرد نه پرایوریتیِ ِ خیلی بالایی مثل اُلت 2ــش داره .

EG oOsHamid

کاربر سایت
Feb 24, 2010
228
نام
Hamid
Dudley کارکتر RUSHDOWN هست . شخصا الترا 2 رو ترجیه میدم چون در هر صورت باید نزدیک حریف بشی ، چون از دور کاری نمیتونی انجام بدی و دفاع کردن زیاد با Dudley معنی نمیده ، پس الترا 2 بهتره ( البته شما با پرتاب رز Zoning بازی میکنی :p )
برایه ماکوتو هم الترا 1 رو ترجیه میدم به الترا 2 ، البته به جز اینکه حریفت کارکتره Zoning بیاره

john rambo

کاربر سایت
Oct 2, 2010
141
نام
رضــا
Dudley کارکتر RUSHDOWN هست . شخصا الترا 2 رو ترجیه میدم چون در هر صورت باید نزدیک حریف بشی ، چون از دور کاری نمیتونی انجام بدی و دفاع کردن زیاد با Dudley معنی نمیده ، پس الترا 2 بهتره ( البته شما با پرتاب رز Zoning بازی میکنی
yahoo_10.gif
)
برایه ماکوتو هم الترا 1 رو ترجیه میدم به الترا 2 ، البته به جز اینکه حریفت کارکتره Zoning بیاره

:)):d
آره چیزی که عیان هست اینه که دادلی واسه دفاع نیس پس من باس عادتِ دفاع کردنمو تغییر بدم که سادّه هم نیست ...

باز این حمید اومد جو گیر شد بچه ها هر کی بازی میکنه تو Xfire بگه ها میزنیم الکی نشتیم پای PC :D

باسم الله ! کیا خان پی بی تا قبل 1 ما هستیم .

آخرین ویرایش:

m_g_s

کاربر سایت
Jun 19, 2006
841
:)):d
آره چیزی که عیان هست اینه که دادلی واسه دفاع نیس پس من باس عادتِ دفاع کردنمو تغییر بدم که سادّه هم نیست ...
این نوع بازی چیز عجیبی نیست , هرکس که تازه شروع می کنه یکسری عادت داره که همیشه مشترکه ولی مهم اینکه میتونه ترکش کنه یا نه.
در مورد SF قبلا بهت گفتم بازم میگم که اصلا بازیی نیست که بشه فان بازی کرد یعنی جز اینکه حداقل چندین ساعت وقت بزاری تا با ترینینگ و ویدیو دیدن و گاید خوندن بازی رو اصولی یاد بگیری هیچ راه دیگه ای نیست.چرا SF تو ایران طرفدار نداره ؟ چون طرف 2 تومن پول بازی میده که بشینه 4 ساعت فان بازی کنه بره سراغ بازی بعدی End of Story .

شاید الان پیش خودت بگی که از بازی خودت کاملا راضی ای و همین رو ادامه میدی اما اینو از رو تجربم روی اعضای دیگه کلن که یه مدت بودن و کیک شدن هم می گم که با این روش هم خودت خیلی زود زده و متنفر میشی از بازی , هم اینکه بقیه تمایل پیدا نمی کنن باهات بازی کنن.

برای شروع باید یسری کار ها رو کاملا ترک کنی. معمولا اولین مورد توی نوب ها جامپ بی خود و unsafeـه که خوشبختانه خودت این مشکل رو نداری ! برای تو مشکل اصلی اسپم Move هاییه که اصلا سیف نیستن و راحت پانیش میشن که شامل تقریبا تمام Special ها و EX های دادلی (بجز LP Machinegun Punch ) و همینطور اون رُز معروف خودمونه ;)) حالا شاید چون بعضی هاشون خیلی سریعن یا پرایوریتی بالان مثل EX MG Punch یا Ultra 2 همین اسپم هم جلو خیلی از بچه ها جواب داده اما این راهش نیست. فکر کنم بعد از این همه بازی با من دیگه متوجه شده باشی !

بعد از اون داستان 2 تا چیز مهم می مونه که با توجه به اینکه دادلی کرکتر خیلی آسونیه نباید مشکل خاصی باشه :

1- باید یاد بگیری که از مهم ترین Normal Move و combo starter دادلی یعنی Standing Hard Kick خوب استفاده کنی , کنسل کردنش رو به Special ها یاد بگیری و از همه مهمتر نحوه لینک کردنش از نرمال های دیگه به HK رو یاد بگیری مثل cLP cLP sHK , cLK cLP sHK یا f+HK sHK و ... این ساده ترین در عین حال مهم ترین و کلیدی ترین نکته دادلیه که اگر کسی نتونه این رو خوب یاد بگیره واقعا باید بزارتش کنار !

2-دادلی کرکتر سراسر rushdownـه , از دور واقعا جز زدن رُز توی سر ملت به هیچ دردی نمی خوره.پس مهمه که بعد از Knockdown بجا رفتن ته stage و ترول کردن یاد بگیری چطور حریف رو توی فشار نگه داری و mixup رو حفظ کنی که دادلی خوشبختانه راه خیلی زیاد داره. Overhead , انواع و اقسام tick throw و frame trap , لانچر با cHK , فوکس اتک با رنج بالا , fake duck , پوک واقعا عالی با sHP و f+HP و ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر