Nintendo's NES بااندازه ای کوچک برمیگردد

amirmt

کاربر سایت
Mar 31, 2016
44
شرکت محبوب "نینتندو" اعلام کرده است که قرار است کنسول NES را با اندازه ی کوچک در تاریخ 11 نوامبر عرضه کند.
3094522-nes1.jpg
این کنسول قرار است همراه با 30 عدد بازی کلاسیک و همچنین یک کنترلر اصلی این کنسول، داخل پکیجی به قیمت 60 دلار روانه بازار شود. این شرکت تایید کرد که کنسول از بازی های دونفره پشتیبانی می کند و شما می توانید یک کنترلر اضافه با قیمت 10 دلار تهیه کنید.علاوه بر این شما قادر به استفاده از کنترلر کلاسیک و کنترلر کلاسیک پرو خواهید بود.
Nintendo039s-NES-Returning-With-Mini-Version-Includes-These-30-Games.jpg
. این کنسول به طور مستقیم به واسطه کابل HDMI به تلویزیون متصل خواهد شد.
. شما نمی توانید هیچ اتصال آنلاینی داشته باشید و تمرکز بر روی بازی های قدیمی و کلاسیک است.
. پلیر ها قادر به save (ذخیره) کردن بازی خواهند بود.
بازی ها:
  • Balloon Figh
  • Bubble Bobble
  • Castlevania
  • Castlevania II: Simon's Quest
  • Donkey Kong
  • Donkey Kong Jr.
  • Double Dragon II: The Revenge
  • Dr. Mario
  • Excitebike
  • Final Fantasy
  • Galaga
  • Ghosts N Goblins
  • Gradius
  • Ice Climber
  • Kid Icarus
  • Kirby’s Adventure
  • Mario Bros.
  • Mega Man 2
  • Metroid
  • Ninja Gaiden
  • Pac-Man
  • Punch-Out!! Featuring Mr. Dream
  • StarTropics
  • Super C
  • Super Mario Bros.
  • Super Mario Bros. 2
  • Super Mario Bros. 3
  • Tecmo Bowl
  • The Legend of Zelda
  • Zelda II: The Adventure of Link
و در پایان منتظر این کنسول با قیمت 60 دلار در تاریخ 11 نوامبر باشید.

منبع:Nintendo's NES Returning With Mini Version, Includes These 30 Games

آخرین ویرایش:

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
یه برد هست به اسم رسپبری پای که الان ورژن 3 توی ایران حدود 170 قیمت داره با ورژن 1 هم که حدود 70 قیمت داره میشه بازی کرد ولی برای دریمکست و PSP و پلی استیشن ورژن 2 لازمه ولی چون اختلاف ورژن 2 و 3 کمتر از 40 هزار تومن هست و ورژن 3 هم چون WIFI داره و سی پی یو قوی تر خب بهتره. یه برد برنامه پذیر هست. من خریدمش خودت هم یه سرچ گنی براحتی گیرت میاد اگر هم پیدا نکردی به من پیام بده.
برد خروجی آنالوگ و HDMI داره و بلوتوث و وایفای هم داره میکرو اس دی هم بهش میخوره. 4 تا هم خروجی USB و یدونه هم lan داره.
اونقدر قدرت داره که تا PS2 تموم کنسولها رو براحتی شبیه سازی میکنه.
روی این برد خیلی برنامه اجرا میشه از یه نسخه لینوکس و ویندوز گرفته تا.... ولی اون چیزی که برای ما مهمه یه ورژن مخصوص گیم به اسم رتروپای هست RetroPie این برنامه که رایت میشه روی SD بیشتر از 52 تا کنسول رو شبیه سازی میکنه و انواع و اقسام کنترلرها رو هم پشتیبانی میکنه.
من الان یکیش رو به تلوزیونم وصل کردم و یه دسته PS3 رو هم باهاش از طربق بلوتوث pair کردم. از آتاری 2600 تا nes و SNES و آمیگا و کومودور 64 تا دریمکست و PSP رو میشه باهاش عالی بازی کرد صفحه کلید و موس و... هم نمی خواد.
فلش درایو و هارد اکسترنال هم میشه بهش وصل کرد اگه بیشتر از یه مموری 32 گیگ نیازتون میشه.

دوست عزیز برد raspberry pi یه برد همه منظوره هست و در حقیقت یه مینی کامپیوتر. به نظرم برای کسی که بخواد اختصاصی بازی، این برد رو تهیه کنه و رتروپای روش نصب کنه به صرفه نیست و بهتر هست بدون هزینه اضافی برای این کامپیوتر کوچک از همون امولاتورها استفاده کنه.

فکر کنم داخل همین کنسول NES هم از ARM استفاده شده باشه مثل همین raspberry pi.
در نهاین کلا فاز این کنسول NES جدید با انواع و اقسام امولاتورها و مینی و میکرو کامپیوترها فرق داره و جذابیتش فقط بخاطر این هست که کنسول NES هست و بس :D

• Like
Reactions: Isildur

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
خیلی پیشنهاد خوبیه!:-bd
شما که گرفتی مشکلی با 1 گیگ رم دستگاه نداری؟
راستی میتونه فایل های 1080 رو پخش کنه؟(روی ویندوز مثلا)

یعنی اگه بشه به عنوان پلیر هم ازش استفاده کرد در کنار شبیه سازهای کنسولی فوق العادس!:x

ولی این کنسول جدید NES حس خیلی متفاوتی میده که نمیشه با هیچ دستگاه دیگه ای به دستش آورد!

یک محیط پخش فیلم فوق العاده داره که 1080p و فرمت 265x رو هم بخوبی ساپورت میکنه.
هم میتونید dual boot بسازید یکی برای فیلم و یکی هم رترو پای و هم یکی از بهترین پخش کننده های قیلم به اسم kodi از توی محیط رترو پای اجرا میشه.
یه دوری توی you-t_ube بزن فیلمهای استفادش هست.

دوست عزیز برد raspberry pi یه برد همه منظوره هست و در حقیقت یه مینی کامپیوتر. به نظرم برای کسی که بخواد اختصاصی بازی، این برد رو تهیه کنه و رتروپای روش نصب کنه به صرفه نیست و بهتر هست بدون هزینه اضافی برای این کامپیوتر کوچک از همون امولاتورها استفاده کنه.

فکر کنم داخل همین کنسول NES هم از ARM استفاده شده باشه مثل همین raspberry pi.
در نهاین کلا فاز این کنسول NES جدید با انواع و اقسام امولاتورها و مینی و میکرو کامپیوترها فرق داره و جذابیتش فقط بخاطر این هست که کنسول NES هست و بس :D

من هم روی کامپیوتر اصلی از شبیه سازها استفاده میکنم ولی رسپبری رو میشه به تلوزیون متصل کرد و یک سیستم جدید هست و خیلی هم محیط و استفادش راحت تر هست.از وقتی این رترو پای رو پیدا کردم دیگه تمام بازیهای قدیمی رو با اون بازی میکنم.
میشه کنار PS4 یک رسپبری هم به تلوزیون وصل کرد.
البته اون کنسول nes هم کارکردبیشتر برگردوندن حس نوستالوژی هست تا تجربه بازیهای nes ولی برای بازی کردن قیمت رسپبری پای 3 میشه 35 دلار هست و ورژن 2 هم 25$.
حتی با raspberry pie zero هم که 5 دلار هست میشه تا PS1 همه بازیها رو براحتی بازی کرد.

• Like
Reactions: wii baz

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
یه برد هست به اسم رسپبری پای که الان ورژن 3 توی ایران حدود 170 قیمت داره با ورژن 1 هم که حدود 70 قیمت داره میشه بازی کرد ولی برای دریمکست و PSP و پلی استیشن ورژن 2 لازمه ولی چون اختلاف ورژن 2 و 3 کمتر از 40 هزار تومن هست و ورژن 3 هم چون WIFI داره و سی پی یو قوی تر خب بهتره. یه برد برنامه پذیر هست. من خریدمش خودت هم یه سرچ گنی براحتی گیرت میاد اگر هم پیدا نکردی به من پیام بده.
برد خروجی آنالوگ و HDMI داره و بلوتوث و وایفای هم داره میکرو اس دی هم بهش میخوره. 4 تا هم خروجی USB و یدونه هم lan داره.
اونقدر قدرت داره که تا PS2 تموم کنسولها رو براحتی شبیه سازی میکنه.
روی این برد خیلی برنامه اجرا میشه از یه نسخه لینوکس و ویندوز گرفته تا.... ولی اون چیزی که برای ما مهمه یه ورژن مخصوص گیم به اسم رتروپای هست RetroPie این برنامه که رایت میشه روی SD بیشتر از 52 تا کنسول رو شبیه سازی میکنه و انواع و اقسام کنترلرها رو هم پشتیبانی میکنه.
من الان یکیش رو به تلوزیونم وصل کردم و یه دسته PS3 رو هم باهاش از طربق بلوتوث pair کردم. از آتاری 2600 تا nes و SNES و آمیگا و کومودور 64 تا دریمکست و PSP رو میشه باهاش عالی بازی کرد صفحه کلید و موس و... هم نمی خواد.
فلش درایو و هارد اکسترنال هم میشه بهش وصل کرد اگه بیشتر از یه مموری 32 گیگ نیازتون میشه.
داداش بنده یه عمره تو کار emulate بازیها هستم؛ این رزبری پای رو هم از اولین نسخش همیشه اخبارش رو دنبال میکردم؛ عمراً بتونه چیزایی مثل ps2 و wii رو با نرخ فریم استاندارد اجرا کنه. بعضی از پردازنده های core 2 quadش نمیتونن بازی ps2 رو با نرخ استاندارد اجرا کنن اونخ میخوای این واست اجرا کنه؟؟
لطفاً اطلاعات غلط نده.
آره راس میگی اجرا میکنه ولی مثلاً با ۲۰ فریم بر ثانیه.
ضمناً لینوکس از رابط openGL استفاده میکنه که از نظر بهره برداری از سخت افزار فرسنگها عقبتر از directX ویندوزه، و همین باعث میشه فریم بازم پایینتر بیاد.
برای اجرای بدون لگ بازیهای ps2 و wii، در درجه اول باید فرکانس پردازنده بالا باشه که تو رزبری نیست.
رزبری در حال حاظر برای اجرای ps2 با فریم استاندارد، نه از نظر سخت افزاری توانش رو داره نه از نظر نرم افزاری.

آخرین ویرایش:

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
داداش بنده یه عمره تو کار emulate بازیها هستم؛ این رزبری پای رو هم از اولین نسخش همیشه اخبارش رو دنبال میکردم؛ عمراً بتونه چیزایی مثل ps2 و wii رو با نرخ فریم استاندارد اجرا کنه. بعضی از پردازنده های core 2 quadش نمیتونن بازی ps2 رو با نرخ استاندارد اجرا کنن اونخ میخوای این واست اجرا کنه؟؟
لطفاً اطلاعات غلط نده.
آره راس میگی اجرا میکنه ولی مثلاً با ۲۰ فریم بر ثانیه.
ضمناً لینوکس از رابط openGL استفاده میکنه که از نظر بهره برداری از سخت افزار فرسنگها عقبتر از directX ویندوزه، و همین باعث میشه فریم بازم پایینتر بیاد.
برای اجرای بدون لگ بازیهای ps2 و wii، در درجه اول باید فرکانس پردازنده بالا باشه که تو رزبری نیست.
رزبری در حال حاظر برای اجرای ps2 با فریم استاندارد، نه از نظر سخت افزاری توانش رو داره نه از نظر نرم افزاری.
من کی اطلاعات غلط دادم ؟ من گفتم PS2 و Wii کجا این حرف رو زدم ؟
گفتم تا قبل از PS2 اسم شبیه ساز رو نوشتم retropie و اسم کنسولها رو هم نوشتم : " از آتاری 2600 تا nes و SNES و آمیگا و کومودور 64 تا دریمکست و PSP رو میشه باهاش عالی بازی کرد"
لینک retropie هم توی پستم هست. خودش کنسولها رو لیست کرده.
هیچ جا هم نگفتم از ویندوز بهتر اجرا میکنه که شما بهت بر خورد.

• Like
Reactions: PEDRAMGOLCHIN

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
من کی اطلاعات غلط دادم ؟ من گفتم PS2 و Wii کجا این حرف رو زدم ؟
گفتم تا قبل از PS2 اسم شبیه ساز رو نوشتم retropie و اسم کنسولها رو هم نوشتم : " از آتاری 2600 تا nes و SNES و آمیگا و کومودور 64 تا دریمکست و PSP رو میشه باهاش عالی بازی کرد"
لینک retropie هم توی پستم هست. خودش کنسولها رو لیست کرده.
هیچ جا هم نگفتم از ویندوز بهتر اجرا میکنه که شما بهت بر خورد.
گفتی همه کنسولها تا ps2 رو اجرا میکنه. خب حالا با توضیحی که دادی معلوم شد منظورت این بوده که تا قبل ps2 رو اجرا میکنه، ولی نگارشت غلط انداز بود، آدم رو به اشتباه میندازه.
ضمناً من واسه چی باید بهم بر بخوره؟ مگه کسی چیزی رو که بنظرش اشتباهه تذکر بده باید فکر کنیم بهش بر خورده؟

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,579
نام
Mehrdad
بهترین راه برای مصرف دوباره سوپر ماریو براز همینه:D مرسی به نینتندو. اخ اخ جوی استیک:x امیدوارم بی سیم باشه. برای منی که میکرو داشتم و این کنسول اصل رو خیلی کم خونه فامیل اشنا فقط از نزدیک دیدم عالیه:D هایپ بود از قدیم:D
---
نقاط ضعف نبود امثال کنترا چیپ اند دیل و بسیار بازی خفن که اسمشون یادم نیست:| یعنی سخت بود همه رو تو حافظه اش میزاشتن؟8-| شانس اوردیم نینجا گیدن هست. که اونم نسخه دوم سوم نیستند:| نمیدونم داستان بازی هاش چیه ولی اگر اپدیت استور این ها نداشته باشه مشکل به وجود میاد:|

amirmt

کاربر سایت
Mar 31, 2016
44
به نظر تون منی که تا حالا nes نداشتم بخرم ارزش داره؟:)) بازی های لیست رو فقط pac man , mario , mega man بازی کردم:D
خودم فکر میکنم بد نیست یه ذره بریم تو فاز بازیای قدیم O:-)
نظر من اینه که بخری واقعا ارزش داره.بعد قیمت یه بازی رو میدی یه کنسول و یه گیم پد و 30 بازی میدن به نظر من خیلی کار خوبیه.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
کسی یادش هست 1 بازی بود از پایین به بالا می رفتی(جای از چپ به راست) الماس جمع می کردی کسی یادشه اسمش چی بود؟

جای میوه خور هم جز سخت ترین بازی های nes بود خالیه

Hudson's Adventure Island

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
کسی یادش هست 1 بازی بود از پایین به بالا می رفتی(جای از چپ به راست) الماس جمع می کردی کسی یادشه اسمش چی بود؟

جای میوه خور هم جز سخت ترین بازی های nes بود خالیه

Hudson's Adventure Island

منظورت این بازی هست؟

55810-Ice_Climber_(USA,_Europe)-3.jpg

اسمش Ice Climber هست

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
منظورت این بازی هست؟

View attachment 62511

اسمش Ice Climber هست

نه بک راند سیاه نداشت گرافیکش بهتر از این بود هر کسی هم می زدی 1 الماس بهت می داد اگر جمع می کردی همش رو در نهایت 1 مرحله اضافه بهت می داد با 1 باس فایت نهایی که نهنگ بود.

• Like
Reactions: Democracy

xbla69

کاربر سایت
Oct 4, 2014
518
نام
سید
کسی بازی 2d که توش میشد دو نفره با ماشین و هلیکوپتر بازی کرد بک گراندش هم سیاه بود ، یادم نیست رو کدوم کنسول نینتندو رفتم ولی دنبالشم اسمش هم یادم رفته ...

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,592
گوشی های هوشمند به تلویزیونها بی سیم و با سیم وصل میشوند من خودم رو گوشیم سگا رو میارم و با دسته به گوشی و با گوشی به تلویزیون وصل میشم بازی میکنم کل راه اندازی زیر 2 دقیقه هستش.

Venom Matin

کاربر سایت
Oct 9, 2014
264
نام
متین
View attachment 62379

:D

NES Classic Edition Games:
  • Balloon Figh
  • Bubble Bobble
  • Castlevania
  • Castlevania II: Simon's Quest
  • Donkey Kong
  • Donkey Kong Jr.
  • Double Dragon II: The Revenge
  • Dr. Mario
  • Excitebike
  • Final Fantasy
  • Galaga
  • Ghosts N Goblins
  • Gradius
  • Ice Climber
  • Kid Icarus
  • Kirby’s Adventure
  • Mario Bros.
  • Mega Man 2
  • Metroid
  • Ninja Gaiden
  • Pac-Man
  • Punch-Out!! Featuring Mr. Dream
  • StarTropics
  • Super C
  • Super Mario Bros.
  • Super Mario Bros. 2
  • Super Mario Bros. 3
  • Tecmo Bowl
  • The Legend of Zelda
  • Zelda II: The Adventure of Link
Holy mother of Nostalgia...8->:x
I've come to Play with you again... Because a vision softly creeping .... Left its seeds while I was sleeping ( یدقعه این تصویر دیدم یاد Sound Of Silence افتادم :D )

-------
خیلی خوبه Hdmi میخوره بیکار بودی میشینی بازی میکنی رکورد ثبت میکنی B-)

• Like
Reactions: Mr. Children

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر