Nintendo Switch کنسول جدید نینتندو معرفی شد

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,342
من قدرت سخت افزاریش خیلی برام مهم نیست . معمولا 3rd party نمیرم روی کنسول در اکثر موارد و اکثر اوعقات من انحصاری کنسولی میرم .

از نظر من موفقیت این کنسول از لحاظ تجاری به سه عامل اصلی بر میگرده >>

اول از همه قیمت (بین 200 تا 250 برای شروعش خوبه به نظرم)
+ تعداد زیاد بازی انحصاری
+ تبلیغات (خیلی تاثیر گذار میتونه باشه . مثلا کنسولی هست به نظرم که در لانچ چیزی خاصی نداشت از لحاظ محتوا ولی به خاطر ایجاد هایپ حالا شاید بشه گفت هایپ کاذب یا .... تونست با لاین آپ شدیدا ضعیف فروش اولیه قوی داشته باشه (نظر شخصی)

به نظرم اگه بتونه این سه تا رو خوب پیاده کنه نینتندو میتونه فروش نسبتا خوبی داشته باشه

مورد سوم رو خیلیییییییی بعید میدونم چون واقعا چند ساله تبلیغات قوی نداره نینتندو به نظرم اما اولی و دومی باز احتمالش بیشتره بتونه قوی عمل کنه

نینتندو بازارش رو جدا کرده یا شاید بد نباشه بگیم دنبال ایجاد بازار جدیدی هستش به نظرم

کنسول3ds اولش در لانچ قیمتش بالا بود در اصل به نظرم با کاهش قیمت بهتر شد . همچنین لانچشم بازی خفن زیاد نداشت اما بعدها بهتر شد و بهتر تا اینکه الان پرفروش ترین کنسول نسل هشت به حساب میاد

حالا اگه نینتندو در شروع درس گرفته باشه باید قیمت مناسب باشه نمیکم ضرر بده ولی بیخودی بالا نباشه . جدای از این باتوجه به اینکه به نظر میاد دو بخش بازیسازی خونگی وقابل حمل نینتندو باید باهم برای این کنسول کار کنه به نظرم میشه انتظار داشت بتونه در زمان نسبتا کوتاه تعداد زیادی بازی براش بسازه

مساله اصلی به نظرم قیمت و تبلیغاته در اصل نه حتی بحث بازیسازیش

البته من احتمال میدم متسفانه 3RD PARTY های امروزی براش کم بیاند (برای من تقریبا مهم نی ولی برای شاید اکثریت مهم باشه . چون همونطور که گفتم من بیشتر دنبال انحصاری کنسولی هستم)
البته اینم شاید بد نباشه بگم که در صورت فروش نسبتا خوب قطعا براش 3rd party هم میاد . مثلا wii یا 3ds

باتشکر

آخرین ویرایش:

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
اگر مولتی پلتفرم منظور چیزی مثه dead rising یا dead space نسخه wii هست که اینا مولتی پلتفرم نبودن و بازیهای نسخه خاص wii بودن....اینا رو مولتی پلتفرم حساب کردن خودمون رو گول زدن

در مورد ارزون بودن و پرفروشتر شدن و ..... هم اینا مال نسلای قبل بود....بازار الان داره به سرعت تغییر می کنه .....نسلای قبل کجا wiiu که ارزونترین کنسول بود شکست میخورد؟نسلای قبل کجا سوپر ماریو بهترین فرنچایز نینتندو دست همه بود و تو هر موبایلی پیدا میشد؟؟؟

نینتندو هم تفکرش تو قدیم مونده و همین تفکرات رو به طرفداراش تزریق می کنه .....سر wiiu هم طرفدارا از این قصه ها گفتن که فلان میشه و بهمان ولی پوکید

امیدوارم این دیگه اینطوری نشه و عاقلانه تر عمل کنن

.

اتفاقا مولتی پلتفرم هستن قرار نیست خودمون گول بزنیم که , آتیش اول اول جا خودشو میسوزونه بعد جاها دیگه رو میسوزنه

همین dead rising که مولتی بود روی wii هم اومد

یا مقایسه بازی Sonic Unleashed نسخه xbox 360 و wii

یا همین Need for Speed تما نسخه هاش برای wii تا اون زمان اومد حتی اضافه بر اینا نسخه انحصاری از بازی هم برای wii ساخته شد

تو پست قبل گفتم : شما سخت افزار آتاری داشته باش اما پرفروش باشه بزرگترین بازی ها روزم براش هر جوری شده میسازن --- اصلا به جمله من توجه نکردی قسمت بولد شده توجه کن , بازی ها روز هر جور که شده برای اون کنسول میسازن
نمونه اش همون 6 تا بازی Call of Duty که برای کنسول دستی بسیار ضعیف ds ساخته شد بخاطر پرفروش بودن و اسم 6 تا بازی کالاف دیوتی تو پست قبل نام بردم اما شما بنا به صلاح خودتون پست قبلی منو یه بخششو نقل قول کردی نه همشو :D یاد بگیر هر قوت حرف کسیو نقل قول کردی همه حرفشو نقل قول کنی نه اینکه یه بخش کوچیکشو جدا کنی جواب بدی

از نسل اول کنسول ها تا نسل 7 تمام کنسول ها خونگی برنده هر نسل ضعیفترین و ارزونترین کنسول بودن - این قضیه عوض نشده و هنوز صادقه چون این نسل نینتندو که با سیاست ها غلط و عدم تبلیغات و ....... رفا کنار همون اول - مایکروسافتم سیاست ها غلطی داشت هر روز یه نظری داشت یه روز ایکس باکس بدون کینکت نمیفروخت , یه روز گیر داده بود ایکس باکس باید سوشال مدیا باش و tv آنلاین باشه بعد کنسل کرد - یه روز سیاست ها درباره بازی ها کپی بود و .......... که اعتماد مردم بهش کم شد و فقط موند ps4 که فروشش بخاطر تنها و تک بودنشه تو این بازار
حتی این کنسول ارزون و موفق هر نسل هنوز تو بخش کنسول ها دستی هست و نسل هشتم همین قانون پیروزی میکنه

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,675
نام
حسین
پسر عجب سخت افزاره داغونی داره انتظار داشتم ضعیف باشه ولی نه دیگه اینقدر نینتندو من یکی رو حیرت زده کرد:D
با این سخت افزاری که معرفی کردن افسوس میخورم چرا سره 3rd پارتی ها با ملت بحث میکردم بقدری داغونه اصلا جایی برای بحث نزاشته:D
یه کنسول کاملا بی هویت ساختن که با مخ میره تو زمین

• Like
Reactions: Cait Sith

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
من قدرت سخت افزاریش خیلی برام مهم نیست . معمولا 3rd party نمیرم روی کنسول در اکثر موارد و اکثر اوعقات من انحصاری کنسولی میرم .

از نظر من موفقیت این کنسول از لحاظ تجاری به سه عامل اصلی بر میگرده >>

اول از همه قیمت (بین 200 تا 250 برای شروعش خوبه به نظرم)
+ تعداد زیاد بازی انحصاری
+ تبلیغات (خیلی تاثیر گذار میتونه باشه . مثلا کنسولی هست به نظرم که در لانچ چیزی خاصی نداشت از لحاظ محتوا ولی به خاطر ایجاد هایپ حالا شاید بشه گفت هایپ کاذب یا .... تونست با لاین آپ شدیدا ضعیف فروش اولیه قوی داشته باشه (نظر شخصی)

به نظرم اگه بتونه این سه تا رو خوب پیاده کنه نینتندو میتونه فروش نسبتا خوبی داشته باشه

مورد سوم رو خیلیییییییی بعید میدونم چون واقعا چند ساله تبلیغات قوی نداره نینتندو به نظرم اما اولی و دومی باز احتمالش بیشتره بتونه قوی عمل کنه

نینتندو بازارش رو جدا کرده یا شاید بد نباشه بگیم دنبال ایجاد بازار جدیدی هستش به نظرم

کنسول3ds اولش در لانچ قیمتش بالا بود در اصل به نظرم با کاهش قیمت بهتر شد . همچنین لانچشم بازی خفن زیاد نداشت اما بعدها بهتر شد و بهتر تا اینکه الان پرفروش ترین کنسول نسل هشت به حساب میاد

حالا اگه نینتندو در شروع درس گرفته باشه باید قیمت مناسب باشه نمیکم ضرر بده ولی بیخودی بالا نباشه . جدای از این باتوجه به اینکه به نظر میاد دو بخش بازیسازی خونگی وقابل حمل نینتندو باید باهم برای این کنسول کار کنه به نظرم میشه انتظار داشت بتونه در زمان نسبتا کوتاه تعداد زیادی بازی براش بسازه

مساله اصلی به نظرم قیمت و تبلیغاته در اصل نه حتی بحث بازیسازیش

البته من احتمال میدم متسفانه 3RD PARTY های امروزی براش کم بیاند (برای من تقریبا مهم نی ولی برای شاید اکثریت مهم باشه . چون همونطور که گفتم من بیشتر دنبال انحصاری کنسولی هستم)
البته اینم شاید بد نباشه بگم که در صورت فروش نسبتا خوب قطعا براش 3rd party هم میاد . مثلا wii یا 3ds

باتشکر

صادق جان سخت افزاری باید بستر ها متوسط و حداقل تو کنسول باشه , سخت افزار باید بسته به نیاز بازی های که مدنظر دارن ساخته بشن
سخت افزار بسیاز ضعیف خوب نیست سخت افزار بسیار قویی هم فایده نداره , همین امر اینکه از نسل اول کنسول ها تا نسل هفت کنسول ها قویتر همیشه بازنده بودن

مردم و گیمر ها به نیاز ها الانشون توجه دارن چیزا فوق العاده تر دسترد میزنن --- نمونه اش همین ویترال بوی ( هدست مجازی نینتندو ) که 22 سال پیش اومد و مرد نخواستنش اما الان بعد از 22 سال علاقه مند شدن به هدست مجازی -- یا عینک واقعیت مجازی که باه واقعیت دنیا مجازی اضافه میکرد مردم هنوز اون عینک ببینی کف میکنی اما مدرم نخواستنش اون زمان و امثال این مثال زیاده

البته آدم کنسول میخره برای یه دست از بازیا نه ایننکه فقط کنسول بخره برای مثلا 10 تا انحصاری - چون میشناسمت میدونم تو فقط بخاطر انحصاری کنسول میخری

درسته هر 3ه عامل موفقیت یه کنسول
1- قیمت پایین کنسول
2- بازی زیاد
3- تبلیغاته
البته کلا نینتندو تبلیغات اینا سر در نمیاره بلد نیست :D وقتی wii u لانچ شده بود تا چند ماه مردم فکر میکردن یه گیم د تبلیتی شکله که برای wii اومده و فروش wii تا 1500 برابر شد :)) یه مدتم فکر میکردن wii u کنسول دستیه

نینتندو از نسل 6 به بعد بازار خودشو جدا کرد و بازار مستقل راه انداخت این الان اتفاق نیفتاده مدت هاست , به بازار نینتندو میگن بازار بزرگ نینتندو
همین سوییچ یه نمونه از اونه که میخواد قشر سمارت فون باز - کژوال باز - کنسول دستی باز ها - کنسول خونگی باز ها و فن هاشو جذب کنه

آره دقیقا یادمه 3ds سری اول 249 دلار بود بازی هم نداشت همه میگفتن 3ds شکست میخوره - و ps vita فروش واقعا بالایی داشت که نینتندو یهو قیمت 3ds به 169 دلار کاهش داد یهو ورق برگشت فروش نجومی شد و نینتندو بازی هاشو ارائه داد و ویتا رفت کنار ( تو دنیا قیمت هر کنسول عامل اول و اصلی موفقیت یه کنسوله )

رو تبلیغات نینتندو حساب نکن سوییچ قاره دیگه به زودی لانچ کنه اما هنوز هیچی ازش رسما علام نشده فقط یه نمایش چند دقیقه ای نشون دادن که اونم به زور رسانه ها و گیمر ها بود - که تو اون نمایشم فیک بود و رو دستگاه خاموش تصویر ادیت کرده بودن

• Like
Reactions: sadegh93

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
یه چیزی ساختن که مثل Wii و Wii U با خیال راحت بشه رو امولاتورش حساب کرد و نیازی به خریدش نباشه:D
این امولاتور مفت نمیارزن انقدر و بد و غیر بهینه ان سخت افزار هیولا داشته باشی بازم مشکل دارن رو اینا اصلا حساب نکنید

• Like
Reactions: ehsanservat

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
این امولاتور مفت نمیارزن انقدر و بد و غیر بهینه ان سخت افزار هیولا داشته باشی بازم مشکل دارن رو اینا اصلا حساب نکنید
اتفاقا اصلا اینطور نیست. امولاتور PS2 و Saturn رو قبول دارم هنوز هم خیلی مشکلداره. ولی امولاتورهای تمام کنسولای نینتندو عالین. دلفین میتونه GC و WII رو فوق العاده امولیت بکنه. تنها چیزی که شما نیاز داری یه CPU ی دو هسته ای سریع ( سری G اینتل کاملا کفایت میکنه) و یه جی پی یوی بالای یه ترافلاپسه. یه R7 360 و یا 750 TI میتونه براحتی 1080 اجرا کنه بازیا رو. خود اون کنسولا رو وصل کنی به تی وی HD نمیشه تحملشون کرد. چون طراحی شدن که با تی وی SD کار کنن. اتفاقا بهترین راه برای تجربه ی این بازیا تو این دوره زمونه امولاتوره

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
درمورد ساخت امولاتور سوییچ یادم رفت بگم: Tegra X1 میتونه دلفین رو به خوبی اجرا کنه و کلا سخت افزار سوئیچ-با این مشخصاتی که من میبینم-خوراک امولاتوره، فقط میمونه OS کنسول که چطور باشه که اونم در بدترین حالت باز قابل حله با تلاش یه dev community خوب.
این پستو برای اطلاعات بیشتر در این زمینه دادم و نظر شخصیمم هست از روی اطلاعات منتشر شده در باره سخت افزار دستگاه. خیلیا امکان یا تمایل خرید کنسول رو به هر دلیلی نداشته باشن. امیدوارم دوستان پولدار زیاد ناراحت نشن:D

کنسولی که هنوز لانچ نشده چند ماه دیگه لانچ میشه نمیخواد درباره اومدن شبیه سازش صحبت کنی و فکت بدی
درباره شبیه ساز ها هر صحبتی دارید بفرمایید تو بخش شبیه ساز ها در همین فروم بازی سنتر
اینم لینکش
شبیه ساز ها

همین wii u که چیدمان سخت افزاریش با gamecube و wii یکی بود 2012 لانچ شد اما 2016 تازه کپی خور شد

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
دوستان یه خبر شایعه شده ساخت سری جدید از بازی super mario bros نسخه 4

قبلا سری بازی super mario bros
super mario bros 1
super mario bros 2
super mario bros 3
برای کنسول nes ( همون میکرو ) ریجن uc و famicom ( همون میکرو ) برای ریجن j اومده بود
این سری 3 گانه برای کنسول دستی gameboy advance هم دوباره عرضه شد - مثل Super Mario Advance 4که همون Super Mario Bros 3 بود

حالا شایعه شده super mario bros 4 در حال توسعه هست برای nintendo switch
و این عنوان کاملا جدا و متفاوت هست سری new super mario brios که از اولین بار برای کنسول دستی nintendo ds در سال 2006 عرضه شده و ساخت مجموعه new super mario ادامه داشت
حالا این خبر شایعه چقدر صحبت داره زمان ثابت میکنه

• Like
Reactions: benjohn

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
دوستان یه خبر شایعه شده ساخت سری جدید از بازی super mario bros نسخه 4

قبلا سری بازی super mario bros
super mario bros 1
super mario bros 2
super mario bros 3
برای کنسول nes ( همون میکرو ) ریجن uc و famicom ( همون میکرو ) برای ریجن j اومده بود
این سری 3 گانه برای کنسول دستی gameboy advance هم دوباره عرضه شد - مثل Super Mario Advance 4که همون Super Mario Bros 3 بود

حالا شایعه شده super mario bros 4 در حال توسعه هست برای nintendo switch
و این عنوان کاملا جدا و متفاوت هست سری new super mario brios که از اولین بار برای کنسول دستی nintendo ds در سال 2006 عرضه شده و ساخت مجموعه new super mario ادامه داشت
حالا این خبر شایعه چقدر صحبت داره زمان ثابت میکنه
قطعا که ساخته میشه حالا اسمش خیلی مهم نیست. امیدوارم مثل نسخه ی DS باشه چون نسخه ی DS فک کنم ( بنظر من البته) میلیون ها بار از نسخه Wii بهتر بود. روی Wii U هم که نسخه ی دو بعدی ندادن

• Like

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,399
نام
مهدی یوسفی اصیل
قطعا که ساخته میشه حالا اسمش خیلی مهم نیست. امیدوارم مثل نسخه ی DS باشه چون نسخه ی DS فک کنم ( بنظر من البته) میلیون ها بار از نسخه Wii بهتر بود. روی Wii U هم که نسخه ی دو بعدی ندادن
داداش پس new super mario bros u که لانچ تایتل بود چی بود ؟

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253

بنظم اسمش مهمه , چون یه بازی با تم کلاسیک اما جدید با ادامه روند و خلاقانه و ....... یعنی یه تجربه جدیده
در صورتی که سری NEW SUPER BROS در اصل باسازی و یه جوری ریمیک بود

یادمه وقتی DS لانچ شد خریدم DS PHAT که متروید و ....... بازی کردم خیلی حال داد - سال 2006 بود DS LITE لانچ شد با بازی NEW SUPER MARIO
DS PHAT قبلی فروختم DS LITE خریدم با بازی اصلی NEW SUPER MARIO BROS واقعا لذت بخشترین بازی عمرم بود :x فکر کنم حداقل 20 باری تمومش کردم
نسخه WII هم بازی کردم از نسخه DS هم سختر بود هم مراحل بیشتری داشت و گرافیک بهتر - ولی منم نسخه DS تجریه میدم برام جذابتره چون این بازی رو کنسول دستی بهتر جواب میده بخصوص 2 صفحه نمایشی بودن DS

روی WII U هم نسخه 2D دادن تازه 2 نسخه هم دادن
new super mario u
New Super Luigi U

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
خبری از عرضه بایونتا 2 روی این کنسول نیست؟ تنها علت خریدنشه
وقتی کنسول رو رونمایی رسمی کنن اعلام میشه چه بازیایی قراره روش عرضه شه. احتمال بیونتا 2 هم بنظرم زیاده چون روی وی یو خیلی بد فروخته. اصولا برای خیلیا کل بازیای وی یو بازیهای کاملا جدید محسوب میشه نینتندو باید مغز گلابی خورده باشه تک تکشون رو رو سوییچ ریمستر نکنه

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر