نمایشگاه/رویداد Nintendo Direct

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,412
نام
سید محمد حسین
139379

Nintendo Direct Center | نینتندو دایرکت سنتر
تاپیک خبری پیرامون پوشش اخبار و معرّفی های برنامه نینتندو دایرکت

نینتندو دایرکت برنامه های ضبط شده نینتندو برای ارائه اطّلاعات پیرامون برنامه های شرکت در ماه های آتی و معرّفی و تبلیغ بازی های آینده دستگاه های این کمپانی است که در تاریخ های مشخّصی در شبکه های آنلاین استریم و پخش می شوند
این مجموعه برنامه از اکتبر سال 2011 میلادی به دست ساتورو ایواتا، مدیر کل وقت نینتندو در آن زمان، کلید خورد و تا به اکنون ادامه دارد.
برنامه های دایرکت نینتندو به 4 دسته تقسیم می شوند:
  • دایرکت های عادی: از 25 تا 50 دقیقه طول می کشند و عموماً تمرکز بر بازی ها، نرم افزار و سخت افزار و برنامه های آتی کمپانی نینتندو و شرکای ترد پارتی دارد. به طور طبیعی نینتندو هر ربع سال یک دایرکت عادی برگزار می کند
  • مینی دایرکت: از لحاظ محتوا، مشابه دایرکت های معمولی است، با این تفاوت که طول مدت آن به شدّت کوتاه تر است و از 5 تا 15 دقیقه متغیّر است.
  • دایرکت های مخصوص: این مدل دایرکت ها عموماً مختص به تنها یک بازی می شود و اطّلاعات جزئی و کلّی این بازی را به اشتراک قرار می دهد. Fire Emblem, Super Smash Bros, Pokemon از نمونه بازی هایی هستند که طی این سال ها، دایرکت مختص به خود را دریافت کرده اند.
  • نیندی دایرکت: دایرکت های مختص به عناوین مستقل که اسامی شان با توجه به سه ریجن پخش آن کمی متفاوت است. هدف این دایرکت ها، پوشش عناوین مستقل در انتظاری هستند که برای سیستم های نینتندو منتشر می شوند و در میان دایرکت های معمولی نمی توان قرارشان داد. طول این دایرکت ها عموماً 20 دقیقه است.
این تاپیک به قصد پوشش خبری موارد معرّفی شده در دایرکت ها، اعلام زمان پخش هر کدام، پوشش شایعات و بحث و صحبت پیرامون اخبار آن ایجاد شده.

Direct Template 01.jpg

قسمت جدید برای پنجشنبه 23 شهریور، ساعت 17:30 عصر تایید شده

برای مشاهده دایرکت های نینتندو در زمان پخش از لینک های زیر می توانید استفاده کنید

Twitch | YouTube

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,412
نام
سید محمد حسین
1644448449311.png

خب بریم برای جمع بندی کلی :D و نظرشخصی خودم رو اکثر رونمایی ها که روشون رو میپوشونم خیلی رو مخ نباشه

• Fire Emblem Warriors: Three Hopes برای عرضه تو 24 ژوئن 2022 تایید شد، بازی دومین نسخه از سری FE Warriors ـه که یه اسپین آف از سری فایر امبلم با گیم پلی بازی های موسوئه. این نسخه توی دنیای Fire Emblem Three Houses جریان داره و شخصیت های جدید و سناریوی خاص خودشو دنبال می کنه - به شخصه نمیتونم به دو علت برای این بازی خیلی هیجان زده شم یکی این که کلا سوییچ به لحاظ فنی کشش بازی های موسو رو نداره :D و دومی این که از تریلر برنمیومد که خیلی ایده خفنی داشته باشن سازنده ها واسه این اسپین آف. باز Hyrule Warriors: Age of Calamity ایده خفنی داشت خداییش به عنوان اسپین آف که پریکوئل باشه رو وقایع BotW. این از تریلر اولش که همچین حسی نمیداد
  • تریلر جدید از Advance Wars: 1+2 Reboot Camp با تمرکز روی ویژگی ها این نسخه مثل صداگذاری شخصیت ها، مپ ادیتور، فست فورارد و ریست ترن و PvP. بازی واسه عرضه تو تاریخ 8 آوریل امسال تایید شد - این بازی برای من به عنوان فن ژانر تاکتیکال هر چی بخوام داره غیر از قیمت درست و حسابی :| در کل با این تریلر و تمرکزشون رو بهبودها خیلی حال کردم. گرافیک هم یخورده شسته رفته تر به نظر می رسید این تریلر. راضی بودم
  • No Man's Sky برای سوییچ تایید شد، تاریخ عرضه تابستان 2022
  • Mario Strikers: Battle League سومین بازی سری فوتبالی ماریو استرایکرز معرفی شد، عرضه تو تاریخ 10 ژوئن 2022 - هولی شعط ااین چقدر خوب بود. یعنی همه چی داشت لامصب. قشنگ اون دنباله رویایی ای بود که فن ها نزدیک 15 سال منتظرش بودن.
  • از بهبودهای گسترده مود Salmon Run تو اسپلاتون 3 رونمایی شد. بازی برای عرضه تو تابستون امسال تایید شد
  • ریمیک Front Mission 1st و دنباله اش برای نینتندو سوییچ تایید شدند. ریمیک نسخه اول تابستون امسال عرضه میشه
  • بازی کارتینگ F2P دیزنی به اسم Disney Speedstorm معرفی شد. بازی تابستون امسال برای سوییچ عرضه میشه - خیلی خوب میزد اینم خدایی به عنوان یه بازی کارتینگ. فقط وقتی گفتن F2P قشنگ هم تو یه لحظه خوشحال شدم هم ناراحت. معلوم نیست چجوری میخوان سرمون رو کیسه کنن :D
  • ریمستر Chrono Cross برای عرضه تو 9 آوریل امسال تایید شد - لیک های انویدیا دونه دونه دارن به حقیقت می پیوندن. FF IX Remake is inevitable >:) >:) >:)
  • تریلر جدید Kirby and the Forgotten Land با تمرکز روی قدرت های جدید کربی - که محشر بود. :x چجوری این بازی تریلر به تریلر بهتر میشه رو من واقعا نمیدونم. همه چیز این بازی عالی میزنه
  • کالکشن پلتفرمرهای دوست داشتنی باندای نامکو، Kolona 1+2 برای سوییچ معرفی شدند، عرضه تو تاریخ 8 جولای 2022
  • کالکشن پورتال 1+2 هم برای سوییچ معرفی شدند، تاریخ عرضه امسال
  • ریمیک Live a Live برای سوییچ معرفی شد. این بازی یکی از JRPG های کلاسیک ژاپنیه که هیچ وقت لوکالیزه نشد و این اولین باره برای غرب عرضه میشه، تاریخ عرضه 22 جولای - اگه چیزایی که در مورد این بازی میگن درست باشه واقعا چیز خفنیه. رسما هفت تا JRPG مختلف تو یه پکیجه که هر کدوم یه جور مختلف ـه گیم پلی شون، تو یه دوره زمانی متفاوته و اصن کلا هر کدوم فاز خودشون رو دارن و همشون یه جوری به هم گره میخورن. و ظاهرا واقعا کار کلاسیک و معروفیه بین گیمرهای هاردکور این ژانر تو ژاپن
  • Nintendo Switch Sports، سومین نسخه از سری Sports نینتندو معرفی شد، عرضه تو 29 آوریل 2022، آنلاین تست بازی تو هفته سوم فوریه انجام میشه - چی باید گفت :D دنباله پرفروش ترین بازی انحصاری تاریخ حقیقتا غیر قابل اجتناب بود بعد موفقیت خفن Ring Fit Adventure :D و خب تا جایی که من دیدم واقعا بازی خوبی میزنه. قراره مدام هم آپدیت اش کنن که بهترش هم می کنه. اون والیبال بازی کردن شون وسط دایرکت محشر بود :)) کلاسیک نینتندو :D
  • آپدیت جدید برای Metroid Dread معرفی شد که درجه سختی Rookie واسه تازه کارها و PermaDeath رو برای فن های هاردکور و حرفه ای به بازی اضافه می کنه. این آپدیت امروز شدودراپ میشه
  • یه اپدیت دیگه هم برای Metroid Dread واسه آوریل معرفی شد که مود باس راش رو به بازی اضافه می کنه
  • Earthbound و Earthbound: Beginning برای سرویس آنلاین نینتندو سوییچ تایید شدند. تاریخ عرضه همین امروز
  • 48 تا ترک مسابقه ای جدید برای Mario Kart 8 Deluxe تحت قالب DLC پولی تایید شد. این مسیرهای مسابقه تو 8 تا موج مختلف از این ماه تا آخر 2023 عرضه میشن
  • Xenoblade Chronicle 3 برای سوییچ معرفی شد، عرضه تو سپتامبر 2022 - اوه مای گاااااااااااااد. دنباله رویایی، ادامه مسیر داستانی زنوبلید 1 و 2. موسیقی گادلایک و طراحی شخصیت های سایتو سان... خیلی خوب بود :x

خلاصه امر دایرکت واقعا خوبی بود.
نبود هالونایت و زلدا مثل همیشه عذاب میده آدم رو
ولی اورآل کلی معرفی ریز و درشت خوب گرفتیم از کل 40 دقیقه

آخرین ویرایش:

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
3,030
Chrono Cross ❤️
اسمشو دیدم حسابی ذوق کردم
ولی کاش یه sequel جدید بود
یا ریمیک خود Chrono Trigger رو اصلا میساختن...
با این حال خوشحالمون کرد

پ.ن: میخواستم اینجا بگم قطعا چند تا JRPG ناب تو راهن

• Like
Reactions: omid0

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,086
نام
آریا
View attachment 243897

خب بریم برای جمع بندی کلی :D و نظرشخصی خودم رو اکثر رونمایی ها که روشون رو میپوشونم خیلی رو مخ نباشه

• Fire Emblem Warriors: Three Hopes برای عرضه تو 24 ژوئن 2022 تایید شد، بازی دومین نسخه از سری FE Warriors ـه که یه اسپین آف از سری فایر امبلم با گیم پلی بازی های موسوئه. این نسخه توی دنیای Fire Emblem Three Houses جریان داره و شخصیت های جدید و سناریوی خاص خودشو دنبال می کنه - به شخصه نمیتونم به دو علت برای این بازی خیلی هیجان زده شم یکی این که کلا سوییچ به لحاظ فنی کشش بازی های موسو رو نداره :D و دومی این که از تریلر برنمیومد که خیلی ایده خفنی داشته باشن سازنده ها واسه این اسپین آف. باز Hyrule Warriors: Age of Calamity ایده خفنی داشت خداییش به عنوان اسپین آف که پریکوئل باشه رو وقایع BotW. این از تریلر اولش که همچین حسی نمیداد
  • تریلر جدید از Advance Wars: 1+2 Reboot Camp با تمرکز روی ویژگی ها این نسخه مثل صداگذاری شخصیت ها، مپ ادیتور، فست فورارد و ریست ترن و PvP. بازی واسه عرضه تو تاریخ 8 آوریل امسال تایید شد - این بازی برای من به عنوان فن ژانر تاکتیکال هر چی بخوام داره غیر از قیمت درست و حسابی :| در کل با این تریلر و تمرکزشون رو بهبودها خیلی حال کردم. گرافیک هم یخورده شسته رفته تر به نظر می رسید این تریلر. راضی بودم
  • Mario Strikers: Battle League سومین بازی سری فوتبالی ماریو استرایکرز معرفی شد، عرضه تو تاریخ 10 ژوئن 2022 - هولی شعط ااین چقدر خوب بود. یعنی همه چی داشت لامصب. قشنگ اون دنباله رویایی ای بود که فن ها نزدیک 15 سال منتظرش بودن.
  • از بهبودهای گسترده مود Salmon Run تو اسپلاتون 3 رونمایی شد. بازی برای عرضه تو تابستون امسال تایید شد
  • ریمیک Front Mission 1st و دنباله اش برای نینتندو سوییچ تایید شدند. ریمیک نسخه اول تابستون امسال عرضه میشه
  • بازی کارتینگ F2P دیزنی به اسم Disney Speedstorm معرفی شد. بازی تابستون امسال برای سوییچ عرضه میشه - خیلی خوب میزد اینم خدایی به عنوان یه بازی کارتینگ. فقط وقتی گفتن F2P قشنگ هم تو یه لحظه خوشحال شدم هم ناراحت. معلوم نیست چجوری میخوان سرمون رو کیسه کنن :D
  • ریمستر Chrono Cross برای عرضه تو 9 آوریل امسال تایید شد - لیک های انویدیا دونه دونه دارن به حقیقت می پیوندن. FF IX Remake is inevitable >:) >:) >:)
  • تریلر جدید Kirby and the Forgotten Land با تمرکز روی قدرت های جدید کربی - که محشر بود. :x چجوری این بازی تریلر به تریلر بهتر میشه رو من واقعا نمیدونم. همه چیز این بازی عالی میزنه
  • کالکشن پلتفرمرهای دوست داشتنی باندای نامکو، Kolona 1+2 برای سوییچ معرفی شدند، عرضه تو تاریخ 8 جولای 2022
  • ریمیک Live a Live برای سوییچ معرفی شد. این بازی یکی از JRPG های کلاسیک ژاپنیه که هیچ وقت لوکالیزه نشد و این اولین باره برای غرب عرضه میشه، تاریخ عرضه 22 جولای - اگه چیزایی که در مورد این بازی میگن درست باشه واقعا چیز خفنیه. رسما هفت تا JRPG مختلف تو یه پکیجه که هر کدوم یه جور مختلف ـه گیم پلی شون، تو یه دوره زمانی متفاوته و اصن کلا هر کدوم فاز خودشون رو دارن و همشون یه جوری به هم گره میخورن. و ظاهرا واقعا کار کلاسیک و معروفیه بین گیمرهای هاردکور این ژانر تو ژاپن
  • Nintendo Switch Sports، سومین نسخه از سری Sports نینتندو معرفی شد، عرضه تو 29 آوریل 2022، آنلاین تست بازی تو هفته سوم فوریه انجام میشه - چی باید گفت :D دنباله پرفروش ترین بازی انحصاری تاریخ حقیقتا غیر قابل اجتناب بود بعد موفقیت خفن Ring Fit Adventure :D و خب تا جایی که من دیدم واقعا بازی خوبی میزنه. قراره مدام هم آپدیت اش کنن که بهترش هم می کنه. اون والیبال بازی کردن شون وسط دایرکت محشر بود :)) کلاسیک نینتندو :D
  • آپدیت جدید برای Metroid Dread معرفی شد که درجه سختی Rookie واسه تازه کارها و PermaDeath رو برای فن های هاردکور و حرفه ای به بازی اضافه می کنه. این آپدیت امروز شدودراپ میشه
  • یه اپدیت دیگه هم برای Metroid Dread واسه آوریل معرفی شد که مود باس راش رو به بازی اضافه می کنه
  • Earthbound و Earthbound: Beginning برای سرویس آنلاین نینتندو سوییچ تایید شدند. تاریخ عرضه همین امروز
  • 48 تا ترک مسابقه ای جدید برای Mario Kart 8 Deluxe تحت قالب DLC پولی تایید شد. این مسیرهای مسابقه تو 8 تا موج مختلف از این ماه تا آخر 2023 عرضه میشن
  • Xenoblade Chronicle 3 برای سوییچ معرفی شد، عرضه تو سپتامبر 2022 - اوه مای گاااااااااااااد. دنباله رویایی، ادامه مسیر داستانی زنوبلید 1 و 2. موسیقی گادلایک و طراحی شخصیت های سایتو سان... خیلی خوب بود :x

دمت گرم بابت توضیحات. :D ولی این بی‌توجهی که به Portal کردی، خیلی ناراحتم کرد! :(
اگه اشتباه نکنم، Valve تا حالا هیچی برای کنسول‌های نینتندو منتشر نکرده بود و این کالکشن Portal واقعاً سورپرایز عجیبی بود! بعد راجع به همه چیز صحبت کردی و کم مونده بود در مورد DLC بازی Just Dance 2022 هم بگی، ولی Portal مظلوم فقط در این حد که کالکشن برای سوییچ معرفی شد و تمام... این رسمش نبود! :(:D
-----------
کاش این کالکشن یه پیش‌زمینه‌ای باشه برای معرفی Portal 3 در آینده نزدیک، ولی می‌دونم که امیدی نیست و Valve حال و حوصله این کارها رو نداره و اگه سراغش بره هم یه دفعه یه واقعیت مجازی‌ای چیزی تحویل می‌ده که به درد من نمی‌خوره. :(

DFSHINNOK7

کاربر سایت
Dec 20, 2018
1,635
فکر کنم بعد از 4 سال اولین بار بود که یک دایرکت رو لایو ندیدم. :D

سوپرایزهایی که خیلی خوشم اومد:

No Man's Sky - این چطور cloud نیست آخه؟...نکنه قراره رو سوئیچ بین سیارات لودینگ داشته باشه!!! :D
Mario Strikers: Battle League - وااااااااای وای
Kirby and the Forgotten Land - دیگه حرفی باقی نذاشتن با این تریلر. یه جورایی اون حس رونمایی از قابلیت possess تو ماریو آدسی رو داشت. :D (الان که یادم میاد اون تریلر آدسی چقدر legendary بود)
Portal - ولو هیچی رو سوئیچ نداد نداد نداد، عدل دو هفته مونده به عرضه ی deck اینو معرفی کرد :))
Xenoblade Chronicle 3 - واقعا چه سوپرایزی بود s/

در کل بهترین دایرکت "non-e3" دو سال اخیر بود.

8.5/10

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
View attachment 243897

- هایپم برای کِربی بیشتر شد. درسته یکم از آدیسی داره تقلید می کنه، ولی بازم ایده هاش خیلی جذابن
- به فکرم رسید که چرا نینتندو برنامه ای برای ماریو گلکسی نداره؟ یه ورژن ۳ بده و اصلاً دیگه...
- هیچ امیدی به این fire emblem: 3 hope‌ ندارم.
- و پورتال. خداییش خبر بهتر از این نمی شد. البته خبر بهتر اینه که valve تنبلی رو کنار بزاره و با یه پورتال ۳ و یه هف لایف ۳ به آرزوهامون برسونه مون. که نمی کنه این کار رو نامرد

Bax

کاربر سایت
Aug 16, 2009
1,235
نام
حمید
همین الان دایرکت رو دیدم. باید بگم به عنوان کسی که اولین کنسولش nes بوده و دیگه بعدش هیچ وقت کنسول های نینتدو رو خودم نداشتم ولی همیشه با فازشون خیلی حال می کنم.
چقدر اینا خلاق هستن و از هیچی فرنچایز در آوردن و همون رو ادامه میدن. واقعا شاید بهترین مدیریت رو در صنعت گیم دارن.

شما نگاه کن، اومده یه dlc داده با 42 تا ترک برای ماریو کارت. بجای این که الکی کل تیم رو مشغول ساخت مجدد همون بازی بکنن. هم فن ها راضی هستن و هم دولوپر.
بعد ادامه wii sport رو معرفی کردن و این که هینت میدن قراری کلی بازی به همین پکیج اضافه بشه و بازی گسترش پیدا کنه. واقعا خبر گنده ای هست. شما از الان سالی یه جای خالی برای اپدیت های سوییچ اسپورتس کنار بزار. خیلی هوشمندانه هست.
کربی که محشر بود. سطح خلاقیت توش یه لول دیگه هست. به نظرم باید از نیتندو به خاطر مونوپولی هر چی پلتفورمر درست و حسابی و خلاقانه شکایت کنیم ما ها . :-t
ماریو استرایکر هم جدی از فیفا جذاب تر می زد. خیلی حال کردم باهاش !!! :D:D:D
پورتال هم اومد که خوبیش اینه ادم می دونه اعضای ولو هنوز فراموش نکردن همچین ip هم وجود داره. لامصب ها سه اش رو بسازید ~X(

کلا خیلی حال کردم. اگر زلدا معرفی بشه و خفن باشه مجبور میشم یه سوییچ دست دو پیدا کنم برا خودم :-s

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,412
نام
سید محمد حسین
دمت گرم بابت توضیحات. :D ولی این بی‌توجهی که به Portal کردی، خیلی ناراحتم کرد! :(
اگه اشتباه نکنم، Valve تا حالا هیچی برای کنسول‌های نینتندو منتشر نکرده بود و این کالکشن Portal واقعاً سورپرایز عجیبی بود! بعد راجع به همه چیز صحبت کردی و کم مونده بود در مورد DLC بازی Just Dance 2022 هم بگی، ولی Portal مظلوم فقط در این حد که کالکشن برای سوییچ معرفی شد و تمام... این رسمش نبود! :(:D
-----------
کاش این کالکشن یه پیش‌زمینه‌ای باشه برای معرفی Portal 3 در آینده نزدیک، ولی می‌دونم که امیدی نیست و Valve حال و حوصله این کارها رو نداره و اگه سراغش بره هم یه دفعه یه واقعیت مجازی‌ای چیزی تحویل می‌ده که به درد من نمی‌خوره. :(

آره فکر کنم این اولین بازی ایه که والو رو کنسول های نینتندو داده :D
آدم نمیدونه چی بگه
پورتاله، من 3 بار تمومش کردم
بار چهارم هم باشه تمومش می کنم رو سوییچ :D رو دستش نداریم هنوزم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر