tom ridel

کاربر سایت
Jun 25, 2007
337
آره خب، اصلاً هنر براشون مهم نیست که میان به جنبۀ خوب از یه فیلم بد (Suicide Squad) جایزه میدن. ما خیلی فرهنگی هستیم که تو هیئت انتخابمون یه آدم معمم و نماینده مجلس هست.
در مورد اسکار 2004 هم همین حرفای سیاسی‌ترین و اینا به خاطر صحبتهای برنده ها نسبت به تهاجم به عراق بود. هر سال یه عده فکر میکنن که لازمه بیان بگن "امسال سیاسی‌ترین اسکار رو داشتیم". برو تاریخچۀ همین تاپیک رو نگاه کن.
اکثریت هالیوود دیدگاه لیبرال دارن به مسائل و به همین دلیل از کسی مثل ترامپ بدشون میاد چون همۀ چیزای منفی‌ در دیدگاه لیبرالها یه جا توش جمع شده.
از بزرگترین تریبونشون هم اعتراض میکنن بهش چون یکی اینکه اونجا مردم اجازه دارن در مورد مسائل اظهار نظر کنن و دوم اینکه آیندۀ خودشون و بچه‌هاشون و دیگر آدمهای دور و برشون براشون مهمه و فکر میکنن که کسی مثل ترامپ میتونه این آینده رو به خطر بندازه.
البته تو تاپیکی یکی میاد به ترامپ میگه "رئیس جمهور به فکر مردم" خیلی انتظار زیادی از نظرات نیست.
تو شدی طرفدار اسکار؟؟؟ چه عجیب! یادم مخالف اسکار بودی و کاملا هر کسی رو که فیلمارو با معیار ایکار بردنشون اینجا خوب و بد میکرد به باد انتقاد میگرفتی : )) البته ادما عوض میشن. منم طرفدار اسکارم.و این غیرفرهنگی ترین و سیاسی ترین پیروزی یه فیلم بود حالا هرچی میخوای صغرا کبرا بچین.

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
تو شدی طرفدار اسکار؟؟؟ چه عجیب! یادم مخالف اسکار بودی و کاملا هر کسی رو که فیلمارو با معیار ایکار بردنشون اینجا خوب و بد میکرد به باد انتقاد میگرفتی : )) البته ادما عوض میشن. منم طرفدار اسکارم.و این غیرفرهنگی ترین و سیاسی ترین پیروزی یه فیلم بود حالا هرچی میخوای صغرا کبرا بچین.
من طرفدار هیچی نیستم چون طرفداری یعنی احمق شدن و بستن چشم رو خیلی واقعیتها، حالا فیلم یا بازی یا کنسول یا برند یا هر چیز دیگه‌ای.
در انتخاب بهترینها، هیچ جایزه ای در هیچ زمینه‌ای واسم بالاتر از نظر خودم نیست.
آخرین سالی که نشستم پای اسکار رقابت Social Network و King's Speech بود و قبلتر از این داستان اسکار فیلمهای سال 2008 اشتیاقم رو نسبت به این جایزه کم کرده بود (نه به خاطر فیلمی که برد بلکه به خاطر فیلمهایی که اون سال دیده نشدن). اسکار جایزه‌ایه که (فکر کنم) به هیچکاک و کوبریک جایزۀ بهترین کارگردانی نداده ولی به جان فورد 4 بار همون جایزه رو داده. اسکار جایزه‌ایه که سالهاست فینچر و نولان رو نادیده گرفته و خیلی چیزای دیگه.
با علائق من سازگار نیست مطمئناً ولی حرفی میزنی خنده دار.
اول باید فروشنده فیلم بدی باشه برای اثبات حرفت و دوم اینکه باید مصاحبه بیاری از درصد بزرگی از افرادی که برای این جایزه ها رأی دادن که حرفی برای تایید نظرت گفته باشن. در غیر اینصورت حرف و نظرت به درد خودت میخوره.
وظیفۀ اثبات هر ادعایی با مطرح کنندۀ اون ادعاست.

Deliverer

کاربر سایت
Oct 19, 2016
555
اصلا تو مخیله ام نمیگنجه که بعضی از ایرانیا !! از اسکار گرفتن فروشنده خوشحال نیستند.
خواهشا جون هر کسی که دوست دارید به خودتون بیایید. هیچ میدونید چه افتخار بزرگی نصیب تک تک ما به عنوان یه ایرانی شده؟؟ فرهادی یه عنوان یه کارگران ایرانی اسمش رفته کنار کسانی مثل اسپیلبرگ و ایستوود و ایناریتو با 2 اسکار. میدونید این چه افتخار بزرگیه برای هنر و سینمای کشور؟؟ میدونید خاورمیانه که هیچی، خیلیا و خیلیا تو آسیا و حتی اروپا و خود امریکا در حسرت این افتخار عظیم هستند؟؟ تصور کنید یه کارگردان ژاپنی در حال حاضر به این افتخار میرسید، میدونید چه بتی ازش میساختن؟؟ موراکامی یه ذره در جهان مشهور شده، ببینید ژاپنیا چجوری هواشو دارند و موقع انتشار کتاباش جلوی کتابفروشیها صفهای کیلومتری تشکیل میشه؟ کشورهای منطقه مونو ببینید. حالا کشورهای عربی که هیچی اونا اصلا به حساب نمیان، میدونید چقدر جلوی ترکیه و اسرائیل که هر دو سینماشون خیلی قویه، سربلند شدیم و الان سینمای بی رقیب منطقه و آسیا محسوب میشیم؟؟ الان انصافه که ما به فرهادی عزیز بتازیم با این همه افتخار و جایزشو سیاسی بدونیم؟ چه سیاستی؟ قویترین رقیب فروشنده، تونی اردمن بود که فروشنده هیچی ازش کم نداشت. اگه میگید فروشنده بد بود پس رقباش هم بد بودن. پس چی میگید؟
چرا ما از گل به خودی خوشمون میاد؟

ضمنا بعضیا جوری میگن که انگار فرهادی تشنه این اسکار بوده!!! نه فرهادی یه اسکار خیلی ارزشمند تو کارنامه اش داشت. ضمنا قبل از این سیاست بازیای ترامپ و هالیوود، تو کن و خیلی جاهای دیگه فیلمش اثبات شده بود و چندین و چند جایزه بسیار معتبر انجمنهای منتقدین و جشنواره ای رو برده بود.
کلا امسال رقابت فیلمای خارجی تو جایزه گرفتن بین elle و فروشنده و تونی اردمن بود که تقریبا پایاپای پیش رفته بودن و اتفاقا فروشنده کمی بهتر عمل کرده بود، تاکید میکنم قبل از این سیاست بازیا.
جایزه فیلمای خارجی اسکار 2017 هم رقابتش بین فروشنده و تونی اردمن بود که رقابت نزدیکی هم بود و فروشنده بردش، خب چی؟؟ الان بگیم سیاست بازی شده؟؟ پس اون جایزه های خیلی معتبر قبلی فروشنده که حتی قبل از انتخابات امریکا بودن، جی بودن؟؟ اونا هم سیاسی بودن؟؟

کلا بیخیال بابا.

آخرین ویرایش:

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,045
نام
Ali
قبلا ها همه چيز خيلي راحت تر بود ، مراسم ، جايزه ، و بسته به سليقه هنري اعتراض به عوامل اسكار بخاطر انتخابشون يا خوشحالي براي فيلم برنده
الان واقعا بايد چند واحد علوم سياسي، سينماي كلاسيك ،مدرن و پست مدرن رو پاس كني تا تازه شرايط اظهار نظر رو پيدا كني !
حقيقتش من فقط فيلم اقاي فرهادي رو ديدم و هنوز ساير فيلم هاي بخش خارجي زبان رو نديدم بخاطر همين نميتونم نظر بدم فيلم به حق برندست يا نه (حتي اگر اونها رو ديده بودم هم نميتونستم نظر شخصيمو فكت بدونم)، اما بنظرم فيلم فروشنده واقعا فيلم خوبي بود ،فكر ميكنم اسكار قبلا هم نشون داده ملاكش فقط خوب بودن يك فيلم نيست ، شايد عوامل سياسي تاثير داشته اما اينطوري هم نبود كه فيلم اقاي فرهادي ضعيف و درجه دو ايراني باشه!!
اقاي فرهادي يه هنرمنده و نميشه انتظار بيانيه ي سياسي از ايشون داشت به ويژه كه ايشونم در اين كشور زندگي ميكنند و شايد دست و بالشون مثل اكثر ما بسته باشه در بيان برخي مسائل ! بله ماهم دوست داريم خيلي مسائل گفته بشه اما اون پنج دقيقه ي روي سن اسكار جاي اين حرف ها نيست
اين شيوه ي يكي به نعل و يكي به ميخ اقاي فرهادي بنظرم راهكار بدي هم نيست
( بخاطر ايراني بودن ايشون خوشحال نيستم چون حس ناسيوناليسمي ندارم انچنان! خوشحاليم از اين بابت هست كه شايد چهره مردم ايران برخلاف انطور كه پروپاگاندا نشون ميده به نمايش درمياد و دروغ زدايي ميشه راجب مردم )

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,187
نام
ماکان
این غیرفرهنگی ترین و سیاسی ترین پیروزی یه فیلم بود

البته نمیشه منکر جوی که پیرامون این فیلم ایجاد شد و تاثیر مثبتش شد اما هیچ کدوم اینها به معنی عدم لیاقت فروشنده نیست و چیزی از ارزش های فرهادی و فیلمش کم نمیکنه.

برخلاف تصور بسیاری از دوستان سیستم انتخاب اسکار به این شکل نیست که یه سری داور جمع بشن یه جا و با هم تصمیم بگیرن کی میبره و حالا از بالا بهشون بگن به فولان فیلم جایزه بدید و یا کلا نتیجه خرد جمعیشون باشه. چند هزار نفر میان رای میدن و طبیعی هست که فرصت نمیکنن از قبل با هم هماهنگ بشن. مساله بعدی اینه که آیا همه این آدم ها قبول میکنن یه نفر دیگه براشون تعیین تکلیف کنه؟‌ یعنی بهشون دستور بده به فولان فیلم جایزه بدید؟ خوب در مورد فیلم فجر صحبت نمیکنیم که داورش حسن عباسی بود یه زمان و طبیعتا جواب خیر هست. و بحث بعدی درواقع یه سواله، آیا اعضای آکادمی حاضرن پرستیژ و شخصیت مستقلشون رو بفروشن و از کس دیگه ای دستور بگیرن؟ باز هم قطعا جواب خیر هست.

در نتیجه خیلی واضح و روشن هست که هیچ شخص و یا اشخاصی وجود ندارن که بیان تعیین کنن برنده فولان قسمت اسکار فولان فیلم باشه. این جو و حواشی پیش امده هم باعث نمیتونه باعث تحمیل یه نظر خاص به داورها بشه، چون مسلما همه مرعوب تبلیغات نمیشن و خود فروش هم نیستن. بلکه میتونه صرفا به دیده شدن فیلم کمک کنه. و شاید روی یه عده ای هم تاثیر مثبت بزاره و باعث بشه به فرهادی کمتر سخت بگیرن اما خوب باز قرار نیست همه اعضای آکادمی اینطور فکر کنن!!

mohganj

کاربر سایت
Jul 22, 2016
92
خوب اسکارو تبریک میگم به همه، بسی خوشحال شدیم.
ولی جدی فکر میکنید این اسکاری که فروشنده گرفت 100 درصد هنری بود؟ :D فروشنده فیلم خوبی بود ولی واقعا نه در حدی که اسکار بگیره. این مراسمم از اول تا آخرش تیکه و کنایه به ترامپ بود و این جایزه هم در همین راستا، اگه این قضایای بن نبود خیلی بعید بود اسکار به فروشنده برسه.
در هر صورت ما که خوشحال شدیم ولی خوبه چشممون رو به واقعیت نبندیم :D

• Like
Reactions: YAKUZA_2

Javidmojallal

کاربر سایت
Nov 4, 2006
562
نام
جاوید
من 7 ساله قبل از مراسم همه فیلمهایی که ریلیز میشن رو میبینم و مراسم رو هم زنده تماشا میکنم و به جرات میتونم بگم بدترین اسکاری بود که تا بحال دیدم.
از مجری مسخرش بگیر تا جو سیاسی و انتخابهای عجیب و غریب.
البته از همون اول و وقتی کاندیداها اعلام شد، میشد پیش بینی کرد چی قراره بشه. خصوصا تو بخش بهترین فیلم، بدترین انتخابهای ممکن تاریخ اسکار،‌کاندید شدن فیلمهای نه چندان خوب، با وجود فیلمهای خوبی که فقط تو زمینه بازیگری و طراحی صحنه و لباس و .. بودن.
ملت آمریکا هم هر روز تعصبی تر از همیشه واکنش نشون میدن و عرصه هنری، رسما تبدیل شده به بیانیه های سیاسی و این مسخره بازیها
من همیشه از سیاست متنفر بودم و احساس میکنم درگیر شدن با اون، جز حماقت چیزی نداره. خوشحالم که یه بار دیگه ثابت شد بهم این.
درسته که هر سال ممکنه یه همچین اتفاقی بیوفته ولی امسال دیگه نوبر بود.
به لطف حرفهای کریس تو مراسم سال پیش،‌ امسال پر شد از کاندیداهای سیاه پوست که شاید تو بهترین حالت،‌جزء ۱۰ تای امسال هم نبودن.
فیلم فروشنده هم فقط میشه گفت از Tanna سرتر بود ولی از بقیه رقیباش چه از نظر داستان و چه کارگردانی و مسایل تکنیکی، خیلی فاصله داشت ولی خوب وقتی Moonlight میشه بهترین فیلم، فروشنده هم باید جایزه بگیره.
اینم یکی به نفع فرهادی. فکر کنم تا سالیان دراز، نتونیم تو این قسمت کاندید داشته باشیم چه برسه به برنده. حماقت یه عده به نفع فرهادی تموم شد و مبارکش باشه.

ولی کلا انتخاب تو هر زمینه ای تو هنر و خصوصا تو سینما اصلا ربطی به سیاست نباید داشته باشه. شاید یه فیلم موضوع سیاسی داشته باشه ولی مهمتر از موضوع،‌اینه که بتونه اونو پرداخت کنه و تو ذهن مخاطبش،‌ایده خودشو پرورش بده و به قدری باورپذیر باشه که الینه بشه. تو ایران و جاهای دیگه هم همینطوره. اینکه یه عده بیان با فحش دادن به یه عده دیگه یا مسخره کردن، چیزی رو پیش ببرن، نمیتونه ماثر باشه. شرط، پرداخت خوب موضوع و داستانه.

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
835
نام
شایان
من 7 ساله قبل از مراسم همه فیلمهایی که ریلیز میشن رو میبینم و مراسم رو هم زنده تماشا میکنم و به جرات میتونم بگم بدترین اسکاری بود که تا بحال دیدم.
از مجری مسخرش بگیر تا جو سیاسی و انتخابهای عجیب و غریب.
البته از همون اول و وقتی کاندیداها اعلام شد، میشد پیش بینی کرد چی قراره بشه. خصوصا تو بخش بهترین فیلم، بدترین انتخابهای ممکن تاریخ اسکار،‌کاندید شدن فیلمهای نه چندان خوب، با وجود فیلمهای خوبی که فقط تو زمینه بازیگری و طراحی صحنه و لباس و .. بودن.
ملت آمریکا هم هر روز تعصبی تر از همیشه واکنش نشون میدن و عرصه هنری، رسما تبدیل شده به بیانیه های سیاسی و این مسخره بازیها
من همیشه از سیاست متنفر بودم و احساس میکنم درگیر شدن با اون، جز حماقت چیزی نداره. خوشحالم که یه بار دیگه ثابت شد بهم این.
درسته که هر سال ممکنه یه همچین اتفاقی بیوفته ولی امسال دیگه نوبر بود.
به لطف حرفهای کریس تو مراسم سال پیش،‌ امسال پر شد از کاندیداهای سیاه پوست که شاید تو بهترین حالت،‌جزء ۱۰ تای امسال هم نبودن.
فیلم فروشنده هم فقط میشه گفت از Tanna سرتر بود ولی از بقیه رقیباش چه از نظر داستان و چه کارگردانی و مسایل تکنیکی، خیلی فاصله داشت ولی خوب وقتی Moonlight میشه بهترین فیلم، فروشنده هم باید جایزه بگیره.
اینم یکی به نفع فرهادی. فکر کنم تا سالیان دراز، نتونیم تو این قسمت کاندید داشته باشیم چه برسه به برنده. حماقت یه عده به نفع فرهادی تموم شد و مبارکش باشه.

ولی کلا انتخاب تو هر زمینه ای تو هنر و خصوصا تو سینما اصلا ربطی به سیاست نباید داشته باشه. شاید یه فیلم موضوع سیاسی داشته باشه ولی مهمتر از موضوع،‌اینه که بتونه اونو پرداخت کنه و تو ذهن مخاطبش،‌ایده خودشو پرورش بده و به قدری باورپذیر باشه که الینه بشه. تو ایران و جاهای دیگه هم همینطوره. اینکه یه عده بیان با فحش دادن به یه عده دیگه یا مسخره کردن، چیزی رو پیش ببرن، نمیتونه ماثر باشه. شرط، پرداخت خوب موضوع و داستانه.

از زمان نمایشنامه ها و اسطوره های یونان باستان تا شکسپیر و الکساندر پپ و اسکار وایلد و هزار نفر دیگه یکی اصلا مهمترین عوامل تو ادبیات و هنر، سیاست بوده، اصل تاریخ رو میگن روی به هنر بیارین تا از شرایط سیاسی اون دوران با خبر شین، 90% از بزرگترین آثار ادبی جهان ارتباط مستقیمی با سیاست گرفته از جرج اورول و جیمز جویس و فاکنر و نویسنده های قرن 20ی بگیر تا همون دوران یونان باستان، بعد درباره ی ربط هنر به سیاست حرف زده میشه؟ :D به قول یکی از بچه ها رساله ی هنر یکیش همین مسائل سیاسی هست، من نمیدونم چه مشکلی تو این وجود داره. (هرچند که جامعه ی بسته ی ما فرسنگ ها با درک این موضوع ها فاصله دارن...)

atzoriha

کاربر سایت
Sep 20, 2015
2,016
بقیه جاها رو نمیدونم
ولی
چیزی که اینجا واضحه اینه که حسادت یکی از اصلی ترین خصایص ما ایرانیهاست و متاسفانه زگهواره تا گور هم با ما خواهد بود...!!!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: MK_COD

robb stark

کاربر سایت
May 3, 2013
2,845
نام
ایلیا
بجای اینکه از گرفتن دومین اسکار فرهادی خوشحال باشیم یه عده فقط درحال دادن فکت و جو منفین.
اره فروشنده بخاطر دستهای پشت پرده جایزه گرفت حتی جایزه کن هم سیاسی بازی بود افتخارات این فیلم همش بخاطر دستهای پشت پردس ایرانیا عادت دارن بجای لذت بردن از چیزی که باعث افتخار ملیه جو منفی بدن و نشون بدن که اره مثلا من متفاوتم دیدم با شما فرق داره.
از این جو خود خفن پنداری بیاید بیرون فروشنده به هر دلیلی اسکار گرفته باشه مهم اینه فرهادی پرافتخارترین کارگردان تاریخ سینمای ایرانه مهم افتخار ملیه مهم اینه کل دنیا دید ایران چه هنرمندانی داره چرا بجای گفتن از اینا تز منفی میدین؟بابتش از سمت برنامه ۷ گویا پورسانت میدن ما خبر نداشتیم.

• Like
Reactions: fosil

Javidmojallal

کاربر سایت
Nov 4, 2006
562
نام
جاوید
از زمان نمایشنامه ها و اسطوره های یونان باستان تا شکسپیر و الکساندر پپ و اسکار وایلد و هزار نفر دیگه یکی اصلا مهمترین عوامل تو ادبیات و هنر، سیاست بوده، اصل تاریخ رو میگن روی به هنر بیارین تا از شرایط سیاسی اون دوران با خبر شین، 90% از بزرگترین آثار ادبی جهان ارتباط مستقیمی با سیاست گرفته از جرج اورول و جیمز جویس و فاکنر و نویسنده های قرن 20ی بگیر تا همون دوران یونان باستان، بعد درباره ی ربط هنر به سیاست حرف زده میشه؟ :D به قول یکی از بچه ها رساله ی هنر یکیش همین مسائل سیاسی هست، من نمیدونم چه مشکلی تو این وجود داره. (هرچند که جامعه ی بسته ی ما فرسنگ ها با درک این موضوع ها فاصله دارن...)
کلا انتخاب تو هر زمینه ای تو هنر و خصوصا تو سینما اصلا ربطی به سیاست نباید داشته باشه. شاید یه فیلم موضوع سیاسی داشته باشه ولی مهمتر از موضوع،‌اینه که بتونه اونو پرداخت کنه و تو ذهن مخاطبش،‌ایده خودشو پرورش بده و به قدری باورپذیر باشه که الینه بشه.

اگه بازم واضح نبود، بگو تا بیشتر توضیح بدم. قبل از اینکه سریع بیای پست بدی،‌رو کلمات دقت کن.

• Like
Reactions: Ali Venom

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,481
کاری به بهترین انتخاب ندارم اما اگه دقت کنید اکثر انتخاب ها خوب بود من که همون انتخاب کیسی افلک برام بس بود یعنی نابود شدم بعد فیلم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر