Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,019
نام
آریا
ترو خدا یکی تکرارشو بگه ببینم کی ببینمش دارم میمیرم زندشو ندیدم به وقت ایران بگید و بهم بگید چه شکره ای میزاره
دوست عزیز اگه اشتباه نکنم شبکه Fox Movies تکرارش رو ساعت 21:30 امروز میزاره.

من اگه جای نولان بودم خودکشی میکردم که یکم نوستالوژیک بشه :biggrin1: Wall-E فقط یه دونه؟
برعکس چیزی که فکرشو میکردم هنوز هالیوود نمیتونه یه انیمیشن (حالا حتی اگه جزو بهترین فیلمهای سال باشه) یا یه فیلم اکشن کمیک (حتی اگه از 90% فیلمها جلوتر و تکنیکی تر باشه) رو به عنوان یه فیلم کامل قبول کنه ...

آخرین ویرایش:

Sweet Jesus

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3,036
نام
امیر آزاد
به هر حال خیلی خوشحالم که سینمای دنیا هر سال بدتر از پارسال میشه و انشالله در سال‌های آینده اسکار بهترین فیلم خارجی رو اخراجی‌های 44 می‌گیره و تصمیم میگیرن به p0rnها هم اسکار بدن.

clockwork orange

کاربر سایت
Aug 17, 2007
793
نام
اردلان
فیلمی مثل slumdog شد یه فیلم هشت اسکاره!! خوشحال شدی اردلان؟
:biggrin1:
نه بابا امسال که برای من نه خیلی سالی بود که هیجان زده باشم که کی می بره نه بردنشون برام خوشحال کننده بود. دقیقا برعکس پارسال. انقدر هم عماد نگو اسلامداگ بزرگش کردن و نمی دونم همه خوششون اومده بی خودی یا با حالت شاد و شنگول و خوش رنگ و لعابش حال کردن دیگه.بین فیلمای نه چندان جالب امسال بهتر از بقیه بود البته منم موافقم که تو یکی دو جا می تونستن بهش ندن تا انقدر زیادی اسکاراش زیاد نشه ولی الانم که دادن من خیلی ناراحت نیستم.چون مثلا مسائلی مثه فیلمبرداری و ادیتینگ و اینارو که تو ضعف می دونستی من نکته مثبت می دوستم برای اسلامداگ.کلا سال جالبی نبود دوست داشتم رورک ببره. من شخصیت هاوری میلک رو نمی شناسم ولی فکر می کنم پن انقدر طبیعی دراورده بود مثه خودش که بهش دادن.در مجموع من اکثرا حدس می زدم همینا ببرن.دیروزم یکی از دوستان لیستشو گفته بود که تو شاخه های اصلی به همین نزدیک بود تقریبا که منم موافق بود. احتمال می دادم یکی دوجام دارک نایت بتونه ببره که نبرد البته الان شدیدا یه جو Anti-Slumdogای بوجود اومده و همه در جو TDKان کلا. بعد اسکار اونقدر هم مهم نیست که حالا انقدر حرص می خورید. امسال که انتخابشون اشتباه نبود برعکس بعضی سالها...مشکل از فیلمهایی بود که نامزد بودن. بعدم زیاد شدن احتمالی فیلمایی مثه اسلامداگ در سالهای بعد به قول عماد خیلی چیز جالبی نیست.
یه دلیل اینکه اینقدر از اسلامداگ خوششون هم اومد احتمالا همین recession و افت اقتصادی و اینا بوده، اگه اینطور که میگن از great depression به بعد امریکا تو بدترین شرایط اقتصادیش باشه، عادیه که فیلمی مثل اسلامداگ اینقدر طرفدار پیدا کنه!
مثلا منی که الان طرفدار اسلامداگم(منظورم به معنای خود کلمه نه) به این خاطر بوده؟؟:eek: بعد خیلی دلیل جالبی نیست کم اهمیته یعنی اصلا بی ربطه تا حد زیادی. خیلیا از اسلامداگ بیشتر خوششون اومده و به بنجامین ترجیح می دن خیلیا هم بنجامین رو به اسلامداگ ترجیح می دن به همین سادگی:biggrin1: به هر حال امسال اکثر جوایز رو همین فیلم برد پس حتما از نظر ارزشهای سینمایی اثر بهتری بوده...اگرچه به نظر من نه نقدهایی که یه فیلم می گیره در اون سال دلیل موندگاری و باارزش بودنش و در مجموع بهتر بودنشه نه جوایزی که می گیره. برای پارسال هم خیلیا می گن انتخاب اشتباه بوده و TWBB باید می برد. بعد من خودم تا حد زیادی یکی از دشمنای اسکارم ولی حداقل می گم امسال کارشون اشتباه نبود.
من اینجا به شما قول میدم، دو سال دیگه اسلامداگ یه چیزی میشه در حد شیکاگو، فارست گامپ یا حتی بدتر، Oliver!(
اسلامداگ از همین الانشم معلومه چجور فیلمیه البته در حد شیکاگو نیست چون شیکاگو انتخاب اشتباه بود و فارست گامپ هم انتخابهای بهتری موجود بود ولی مثه شیکاگو نبود. بنجامین اگه می برد برای من می شد یه چیزی تو مایه شیکاگو حالا الانم که اسلامداگ برده خوشحال نیستم چون اونم چیز خاصی نداره. در کل دوستان انقدر حرص نخورید اسکار چیز مهمی نیست خیلی. من از یه دید نگاه کنم می گم بهترین امسال اسلامداگه بعد می گم خیلیم فیلم آنچنانی نیست می گم شاید Wrestler باشه که باز اونم یه فیلم کوچیک خوش ساخت بود فقط, بعد می گم TDK باشه که باز اونم یه سری معیارهاش برای من جالب نیست و .... اصلا کلا نمی دونم واقعا بهترین چی بوده امسال برای من به امید سال بعد:biggrin1:
ونوقت طراحی لباس محشر بنجامین باتن رو دادن به Duchess !!!
این ظاهرا کاملا حقش بوده.
ولی مثلا من بنجامین رو هم از هفت بیشتر خوشم اومد، یعنی بعد زودیاک و فایت کلاب.
جدا؟؟!!:biggrin1: بابا هفت کجا بنجامین کجا...:(
ولی اردلان خدایی قبول داری این بازی ای که لجر کرد هیچ وقت بازیگرای زن نمی تونن همچین کرکتری رو پیاده کنن؟!
چون این نوع کرکتر هیچوقت زنها ندارن. در کل من مقایستو خیلی جالب نمی دونم. بعدم من با اینکه فکر می کنم بازی لجر فوق العاده بود و از بزرگترین نکات مثبت TDK یکم احساس می کنم زیادی داره بزرگ می شه...
اصلا امسال سال بدی برای آرونوفسکی و نولان و مندز بود یه جورایی.
انصافا میکی رورک آخه یه نقشی مثه کشتی کج کار چقد مانوور میتونه آدم بده؟!
خیلی می تونه مانور بده. رورک یه بازیه فیزیکی ارائه داده بود و خیلی هم مانور داده بود. کلا من که از اسکار پن و نقشش سر درنمیارم و بیشتر هم فکر می کنم به خاطر اینه که شخصیت هاروی میلک رو نمی شناسم.

آخرین ویرایش:

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
من نمیدونم چی در این زنک دیدن که اسکار رو دادن بهش ؟ :biggrin1:
امير Reader ميگي ؟ :biggrin1: خب كار خاصي نكرد اما شانسش زد نامزد هاي ديگه از اون وضعشون بدتر بود.
بهترین فیلمنامه اقتباسی !!! خدایی فیلمنامه Benjamin کجا و این فیلم هندی کجا ؟!!
كلا اين بلاي خانمان سوز امسال همه جا رو گرفت. اين هفته هم 7 ميليون فروخت رسيد يه عدد 98 ميليون فروش
موندم دیگه جلوه های ویژه رو چرا به بنجامین دادن،یه مقیاس رو اون انفجار بین کشتی و زیر دریایی با انفجار بیمارستان TDK کافیه که آدم متقاعد شه...
جلو هاي ويژه اصلا TDK نامزد بود ؟ من فكر كنم اصلا TDK به اون شكل جلوه هاي ويژه نداشت اصولا نولان ها اصلا اعتقادي به جلوه هاي ويژه ندارند. من در كفم چرا به Iron Man نداند چون به نظر من واقعا سر تر از بنجامين بود.

The Jackal

کاربر سایت
Nov 29, 2008
425
نام
امير
به هر حال خیلی خوشحالم که سینمای دنیا هر سال بدتر از پارسال میشه و انشالله در سال‌های آینده اسکار بهترین فیلم خارجی رو اخراجی‌های 44 می‌گیره و تصمیم میگیرن به p0rnها هم اسکار بدن.
و من هنوز نفهمیدم که The Reader یا همچین چیزی حتی تونست نامزد دریافت جایزه شه!
آخه من نمیدونم فیلمی که آموزش س*س سالم و طریقه ی استفاده ی مناسب از کان*وم با خارهای جوجه تیغی رو به مردم بیاموزه چجوری میتونه به همچین جایی برسه؟
در ضمن این از الان نیست که :D هر سال پاملا اندرسون جایزه رو به طور خصوصی و شخصا دریافت میکنه :D

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,722
نام
امیر
دوستان من همینجا تسلیت خودمو به همه شما عرض مینمایم :D

و همچنین تمام صحبت های همشهری عزیزم ، کاربر قشنگ بازی سنتر رو تایید مینمایم :D

هندیا هیچ چی نداشته باشن یه هنر خیلی خفن دارن و اونم دستمال کشیه و بواسطه چنین هنری به همه جا رسیده اند ، به قول شاعر فرهیخته ، عزیز دل : .... مالان در جهان صنعتگرند !

The Jackal

کاربر سایت
Nov 29, 2008
425
نام
امير
من هم به نوبه ی خودم مرگ تقریبی سینمای جهان را به همه ی عزیزان تسلیت میگویم و آرزو دارم در آینده فیلم های p0rn0graphy را نیز به بخش ها جوایز اسکار اضافه کنند و آرزومندم در آینده فیلم هایی مانند Milk-The Reader-American cake/bread/dinner و دیگر فیلم های کذایی با بازیگری بیریخت ترین افراد در دنیا جوایز اسکار را برنده شوند.
ترجیح میدهیم فیلم های کاجول را ببینیم!
البته احتمالا دست های پشت پرده در کار باشند یا قبل از انتخاب فیلم ها کمپوت نخود استفاده کرده باشند که با نسبت دادن قضیه ی جنایات و مکافات به باد معده این فیلمها انتخاب شدند.

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
دركل از جايزه ها كه راضي نيستم فكر كنم جشواره فجر بهتر بود:biggrin1:ولي مراسم خوب برگذار شد .
اين هنديا يه 100 نفري بودن فكر كنم هرچقدر ميتوانستند اوردن

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
در آینده فیلم هایی مانند Milk-The Reader-American cake/bread/dinner و دیگر فیلم های کذایی با بازیگری بیریخت ترین افراد در دنیا جوایز اسکار را برنده شوند.

اشتباه نكن. Milk خيلي با اثري مثل Reader فرق داشت. Reader كلا بازي توش معلوم نيست يعني اصلا اين ويلسنت كاري نكرد اما شان پن توي Milk حداقل بازي كرد :biggrin1: بعدشم همه ميدونند حق برد پيت و ميكي روك بود اما چون حق شان پن قبلا خورده شده بايد به طبع اينجا جايزه مبيرد. براي همينه ضعيف ترين كار اسكورسيزي كه اقتباس كامل و كپي شده نسخه كره اي يك فيلم جنايي مياد اسكار ميگره و از اون ور بهترين كار هاش اسكار نگرفتند.

Modern Samurai

کاربر سایت
Aug 31, 2007
1,333
نام
نوین
آل پاچینو تو اسکار بود؟ کجا بود؟! :biggrin1: دنیرو هم که رفته بود تو صف اهدا کنندگان اسکار.به به. :biggrin1:

موندم دیگه جلوه های ویژه رو چرا به بنجامین دادن،یه مقیاس رو اون انفجار بین کشتی و زیر دریایی با انفجار بیمارستان TDK کافیه که آدم متقاعد شه...

قبول دارم.البته تو بنجامین باتن فقط اون صحنه نبود ها! اون قسمت هایی که بنجامین پیر بود نقشش رو آدم های دیگه بازی میکردن و فقط اون کله مال براد پیت بود !! تقریبا همون تکنیک توی ارباب حلقه ها.

طراحی هنری که همون طراحی صحنه س، بتمن چرا باید میبرد؟ لوکیشنش همون شیکاگو بود دیگه.

درست.ولی قبول نداری نامردی شده در حقش.دیگه فیلمبرداری رو باید میگرفت
من میخواستم اسکار بدم اینجوری میکردم: بهترین جلوه های بصری و بهتزین فیلمبرداری مال TDK بهترین گریم و بهترین طراحی لباس و بهترین نقش اول مرد (براد پیت) واسه بنجامین باتن.اسلامداگ هم هیچی! :cheesygri نه شوخی کردم حلا ببینمش شاید نظرم عوض شد.
بیشتر از همه از انتخاب شان پن سورپرایز شدم.واقعا حقش بود؟!!

آخرین ویرایش:

HL2-GF

کاربر سایت
Apr 5, 2006
7,279
نام
نیما
اشتباه نكن. Milk خيلي با اثري مثل Reader فرق داشت. Reader كلا بازي توش معلوم نيست يعني اصلا اين ويلسنت كاري نكرد اما شان پن توي Milk حداقل بازي كرد :biggrin1: بعدشم همه ميدونند حق برد پيت و ميكي روك بود اما چون حق شان پن قبلا خورده شده بايد به طبع اينجا جايزه مبيرد. براي همينه ضعيف ترين كار اسكورسيزي كه اقتباس كامل و كپي شده نسخه كره اي يك فيلم جنايي مياد اسكار ميگره و از اون ور بهترين كار هاش اسكار نگرفتند.
به نظر من کلا در این پست در اشتباه به سر میبری :biggrin1:
اولا که من که تیکه هایی از Milk رو دیدم به بازی پن ایمان اوردم و از همون اولم یه چیزی به من میگفت پن اسکار رو میگیره با اینکه بازی رورک هم به نظر جالب بود ولی بیشتر بازیش از اغراق اشباع شده بود یعنی اون حس واقعی بودن رو به من نمیداد برعکس پیت که به نظرم بنجامین رو خیلی طبیعی در اورده بود ولی خب به نظرم اسکار امسال حق پن بود همون طور که پارسال دی لوئیس رقیبی نداشت .تازه من میگم در حقش اجحاف نشده چون همین چن سال پیش برا میستیک ریور برده بود کسی که خیلی تو این سالها شکست خورد کیتی بیچاره بود که امسال به نظرم اصلا حقش نبود بهش رسید یعنی از نظر من بازیش تو Revo مندس خیلی جذابتر و یونیک تر بود تا reader البته هرکی یه نظری داره !!
در مورد مارتین هم یه ذهنیت غلط برا عام به وجود اومده اینه که چون سبک فیلم سازی مارتین از Gang به اینور تغییر کرده پس فیلماش ضعیف تر شده در حالی که اینطور نیست من خودم Gang و دیپارتد رو از خوب های این دهه تا اینجا میدونم به نظر من که ضعیف نیستن برعکس خیلی هم خوشساخت بودن مخصوصا Gang

من به جز Milk و Reader تقریبآ بقیه فیلما رو دیده بودم ولی Slumdog Millionair این وسط ...
من حتی حق Frost/Nixon رو بیشتر از Slumdog میدونم چه برسه به Benjamin Button !
بهترین فیلمنامه اقتباسی !!! خدایی فیلمنامه Benjamin کجا و این فیلم هندی کجا ؟!!
قسمت Best Original Song باحال بود که کلآ 3 تا نامزد بودن و دو تاشون هندی !! دیگه معلومه جایزه به کی میرسه !
شانس آوردیم این پسره توی بهترین بازیگر نامزد نشده بود !!!
نمیدونم شاید به دشمنی من با هندیا برمیگرده ولی اصلآ برام جالب نبود این فیلم با 10 تا نامزدی 8 تاش رو ببره ولی Benjamin با 13 تا و TDK با 8 تا نامزدی به ترتیب 3 تا و 2 تا اسکار ببرن ...
میدونی چون قبل از رای گیری برای اسکار یه جو مثبت برا slum درست شده بود و تمام جوایز قبلی رو هم درو کرده بود خدایی کنار گذاشتنش از بیشتر جوایز یه ریسک بزرگ برا خوده اکادمی بود چون به نظر میرسید اعتبارشون زیر سوال میره و مطمئن باش جوایز قبلی هم که slum برده خیلی تو تصمیم گیری اعضا اکادمی تاثیر داشته !
بلاخره اینکه اگه حقش هم نباشه که در چند مورد به نظر من هم نیست بلاخره با مصلحت اندیشی بهش جوایز رو دادن همون طور که وینسلت با این شیوه تونست امسال برنده بشه !!
پ.ن: بلاخره این شان پن جایزه رو گرفت این حس ششم منم درست کار کرد :biggrin1:
پ.ن: من گفتم پن میگیره شماها میگفتین نه ، ننر ها !!:biggrin1:

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
امروز صبح پاشدم نتایج اسکار رو ببینم IMDb باز نشد. اما خوشبختانه الان دیدم و اعصابم کمتر خورد میشه که یک فیلم انگلیسی-هندی هشت تا اسکار رو برده، دوتا فیلم توپ ایستوود هیچچی نبردن.
جالبه به Million Dollar Baby پنجسال چهارتا اسکار دادن اما به گرن تورینو که به مراتب ازین میلیون دار بیبی مذخرف بهتره هیچی ندادن.
این SlumDog Millionaire هم فیلم بدی نیست اما 8 تا یکم براش زیاده. کلا از موضوع قدیمی و نخ نمایی استفاده میکنه.

clockwork orange

کاربر سایت
Aug 17, 2007
793
نام
اردلان
من گفتم پن میگیره شماها میگفتین نه ، ننر ها
پنم از اوناییه که آکادمی ظاهرا خیلی دوسش داره:biggrin1:;)
جالبه به Million Dollar Baby پنجسال چهارتا اسکار دادن اما به گرن تورینو که به مراتب ازین میلیون دار بیبی مذخرف بهتره هیچی ندادن.
من گرن تورینو رو ندیدم ولی Million Dollar Baby یه هیچ وجه فیلم مزخرفی نیست.اگه از یه فیلمی خوشت نمیاد خیلی راحت بگو من خوشم نمیاد.
-------------------------------------------
اه اه!!! چندتا نقد از گدار خوندم حالمو بهم زد. نه به عنوان یه فیلمساز. به عنوان انسان. فکر کرده کیه مردیکه انقدر راحت با هر کی مشکل داره بی خود و بی جهت و بدون ارائه دلایل منطقی و قانع کننده ازش انتقاد می کنه. من البته هنوزم معتقدم گدار فیلمساز بسیار تاثیر گذاریه ولی خیلی از فیلماش هیچگونه خط داستانی جالبی نداره و با وجود تمام تکنیکهایی که بکار برده ممکنه بنظر مردم چرت بیان. مشکلش هم دقیقا همینه. بها دادن به داستان مگه خیلی کار سختیه؟؟ چرا یه سری از فیلمسازها فقط به تکنیک فیلمسازی و ابداع روشهای جدید اهمیت می دادن و بعضی چیزای دیگه رو نادیده می گیرن. و البته بعضی از تکنیکهایی هم که بکار برده تاریخ مصرفشون تقریبا گذشته برای همینه در حال حاضر شاید به اندازه سالهایی که فیلم می ساخته مهم نیست. اینطوری صحبت کردن درباره ی فیلمسازان دیگه یه جوری که انگار من غولم بقیه مزخرف حالمو بهم زد. بدترینشون هم اسپیلبرگ بود.Who the hell does he think he is?
که اینطوری فهرست شیندلر رو خورد می کنه و یه سری دلایل مسخره مثه ایراد گرفتن به فیلمبرداری سیاه سفیدش می گیره اونم با این دلیل که اسپیلبرگ چیزی حالیش نیست فقط فکر کرده سیاه و سفید از رنگی جدی تره:mad:. مثلا فکر کرده بیشتر از هر کس دیگه ای از هولوکاست اطلاع داره که انقدر با اطمینان صحبت می کنه.گرچه منم با قضیه هولوکاست تو فهرست شیندلر یکم مشکل دارم ولی مطمئنم بین فیلمسازان اسپیلبرگ یکی از معدود افرادیه که بیشترین تحقیق رو راجبه هولوکاست کرده. کوبریک, تروفو,اسکورسیزی,کوروساوا, کوپولا, وایلدر همه یا اسپیلبرگ خوب بودن و طرفش اونوقت این آقا برای اینکه بگه من خیلی بیشتر حالیمه و بیشتر می فهمم ((هنر))؟یعنی چی تو سینما و متفاوت باشه خلاف بقیه نظر می ده و نه فقط راجب این آدم بلکه چند نفر دیگه هم همینطوری الکی له کرده.مخصوصا برگمن... کوبریک هم در امون نبوده خیلی حالا خوبه نظرش راجبه کوبریک تغییر کرده. از اینجور آدما خوشم نمیاد(یه نمونه دیگش محمدرضا اصلانی)
:eek: باید خالی می کردم دیگه...:biggrin1:
It is strange, he had no idea about the Holocaust so he went and looked elsewhere for inspiration. When we don't have an idea about something, we look first of all within ourselves.Yes. Most of the time there is no mystery at all, and no beauty--just makeup. Schindler's List is a good example of making up reality. It's Max Factor. It's color stock described in black and white, because labs can't afford to make real black and white. Spielberg thinks black and white is more serious than color. Of course you can do a movie in black and white today, but it's difficult, and black and white is more expensive than color. So he keeps faithful to his system--it's phony thinking. To him it's not phony, I think he's honest to himself, but he's not very intelligent, so it's a phony result. I saw a documentary, not a good one, but at least you get the real facts about Schindler. [Spielberg] uses this man and this story and all the Jewish tragedy as if it were a big orchestra, to make a stereophonic sound from a simple story.

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
به نظر من کلا در این پست در اشتباه به سر میبری :biggrin1:
كي به نظر تو اهميت ميده حالا ؟؟:biggrin1:
اولا من همون ديشب مطئمن بودم شان پن ميبره باورت نميشه ميتوني از پوريا بپرسي. بعدشم توي بيشتر نظر سنجي ها ميكي روك اول ميدونستند اما مشكل اسكار از جاي ديگه اي اب ميخوره.بعدشم در مورد كيت وليسنت خئدت داري ميگي خوب نبود بازيش كه دقيقا حرفه من هم همينه منتها رقيب خاصي نداشت. نكته اخر كه متوجه بشي پست كي غلطه نيما. من نگفتم دپارتد بد بود اما ميدوني اين بازسازي يك فيلم كره اي و حتي همين اسكورسيزي به خودش زحمت نداده بود فيلم رو يكم عوض كنه. قشنگ كپي پست كرده بود. اينو اگه باور نميكني ميتونم اسم فيلم كره اي بهت بدم بري ببيني بعد متوجه بشي. مشكل من از عوض شدن سبك نيست از اينكه اسكورسيزي واقعا كار خاصي توي دپارتد نكرده بودو گرنه هم تو هم عماد ميدونيد من طرفداره اسكورسيزي هستم
والا از كسي كه بهترين اثار سينما جهان 5-4 ميده انتظاري هم نميره:biggrin1:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر