Metro Exodus

نسخه جدید سری محبوب Metro در مراسم 2017 E3 و در کنفرانس مایکروسافت به طور غافلگیرانه ای معرفی شد!

وقایع بازی Metro Exodus در سال 2036 و در یک جهان آخرالزمانی که بیش از 20 سال پیش طی یک جنگ اتمی ویران شد جریان داد. بازی داستان نسخه قبلی یعنی Metro: Last Light و اندینگ 'Redemption' را ادامه می دهد. بازیکنان دوباره کنترل Artyom را بر عهده خواهند داشت که در خرابه های مسکو قدم میگذارد. شخصیت اصلی بعدی که در این نسخه بازخواهد گشت Anna هست که الان همسر Artyom شده است.

بازی توسط استودیو 4A Games در دست ساخت است و توسط Deep Silver در سال 2018 برای پلتفرم های PS4, Xbox One, PC منتشر میشود.

Last edited by a moderator:

Enthusiastic

کاربر سایت
Dec 19, 2018
44
ببین به کدوم بیشتر علاقه داری من اولanthemبعد اینا میگیرم بستگی به خودت داره
یه زمانی هر بازی میومد با این که ممکن بود خوشم نیاد هم میگرفتم.به نظرت دوباره به اون دوران اوج میرسیم:Dباید متا شون مشخص شه بعد تصمیم گرفت

• Like
Reactions: kamyy

guppy

کاربر سایت
May 30, 2015
2,149
نام
davood
یه زمانی هر بازی میومد با این که ممکن بود خوشم نیاد هم میگرفتم.به نظرت دوباره به اون دوران اوج میرسیم:Dباید متا شون مشخص شه بعد تصمیم گرفت
اون دوران به خاطرات پیوست من قصد خرید نداشتم اما تریلر سینمای که دیدم جو گرفتم تا جای ارتیوم دنیا نجات بدم

• Like
Reactions: kamyy and hanhyejin

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,197
نام
∂αнмα
101242

RED_BEARD39

Ghost of Sparta
کاربر سایت
May 16, 2009
6,361
نام
Ǝـــحـــســـان
چند وقت پیش نشستم و دو نسخه قبلی رو دوباره تموم کردم. بعد از این همه سال واقعا تجربشون فوق العاده بود و هنوزم مثل روز اول جذابن و اصلا حس قدیمی بودن به آدم نمیدن. اما با این همه یکسری ایرادای خیلی کوچیک و جزئی تو گیم پلی بود که با خودم میگفتم ای کاش فلان چیز رو هم اضافه میکردن یا اینکه فلان بخش کمتر بود و... . بعد تموم کردن Redux گفتم چقدر خوب میشه این موارد به Exodus اضافه کرده باشن.
حالا امروز بالاخره تونستم حدود دو ساعت و نیم این نسخه رو بازی کنم. :D
باید اعتراف کنم که همه اون چیزهایی که تو ذهنم بود رو با جزئیات بیشتر و کیفیت چندین برابر بالاتر پیاده سازی کردن. واقعا هیچ حرفی برای گفتن نمیمونه. شما خودت فرض کن همون محیطای دو بازی قبلی رو تو یه اسکیل بزرگتر و با یه گیم‌پلی عمیق‌تر بذارن جلوت. نتیجه این شده که تو این دو ساعت کلا کف و خون قاطی کنم. :D
اینکه آیا Exodus بهترین در سریه رو باید بیشتر بازی کنم تا بهش برسم. اما به نظرم اگر بتونه همین روند اپنینگ رو ادامه بده، خیلی راحت میتونه به بهترین تبدیل بشه.
با اینکه یکسری چیزا مثل کرفتینگ، مپ، تغییر ظاهر کاراکترها و... رو میتونید ببینید، ولی بازی هنوزم از نظر حس و حال و اتمسفر همون متروئه! :D

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,197
نام
∂αнмα
چند وقت پیش نشستم و دو نسخه قبلی رو دوباره تموم کردم. بعد از این همه سال واقعا تجربشون فوق العاده بود و هنوزم مثل روز اول جذابن و اصلا حس قدیمی بودن به آدم نمیدن. اما با این همه یکسری ایرادای خیلی کوچیک و جزئی تو گیم پلی بود که با خودم میگفتم ای کاش فلان چیز رو هم اضافه میکردن یا اینکه فلان بخش کمتر بود و... . بعد تموم کردن Redux گفتم چقدر خوب میشه این موارد به Exodus اضافه کرده باشن.
حالا امروز بالاخره تونستم حدود دو ساعت و نیم این نسخه رو بازی کنم. :D
باید اعتراف کنم که همه اون چیزهایی که تو ذهنم بود رو با جزئیات بیشتر و کیفیت چندین برابر بالاتر پیاده سازی کردن. واقعا هیچ حرفی برای گفتن نمیمونه. شما خودت فرض کن همون محیطای دو بازی قبلی رو تو یه اسکیل بزرگتر و با یه گیم‌پلی عمیق‌تر بذارن جلوت. نتیجه این شده که تو این دو ساعت کلا کف و خون قاطی کنم. :D
اینکه آیا Exodus بهترین در سریه رو باید بیشتر بازی کنم تا بهش برسم. اما به نظرم اگر بتونه همین روند اپنینگ رو ادامه بده، خیلی راحت میتونه به بهترین تبدیل بشه.
با اینکه یکسری چیزا مثل کرفتینگ، مپ، تغییر ظاهر کاراکترها و... رو میتونید ببینید، ولی بازی هنوزم از نظر حس و حال و اتمسفر همون متروئه! :D
حتما میخوام نظرت رو در مورد هوش مصنوعی دشمنای انسانی و شوتینگ بازی بدونم ....

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,590
نام
Alireza
دو ساعت بازی کردم امیدم خیلی بیشتر شد بهش!
بدجوری نگران داستان بودم ولی از همون اول درگیرکنندست...اتمسفر و گرافیک هم رو هم که کاملا خیالتون راحت باشه و بشدت خفنه. حداقل در این دو مورد شک کردن به 4A Games جایز نیست :D
فقط نگران اینم که گان پلی بازی خسته‌کننده بشه در ادامه...چون پیشرفت قابل ملاحظه‌ای نسبت به نسخه‌های قبل ندیدم ولی توی همین مدت کمی که بازی کردم همون حس و حال آشنای مترو رو منتقل میکنه و خوشبختانه بازی هویت خودش رو حفظ کرده و سنگینی اسلحه‌ها و محیط‌های اتمسفریک هنوز سر جاشون هستن.
دیالوگا، شخصیتا و جزئیات بازی هم عالی هستن...توی نسخه‌های قبلی یادتونه سراغ هر شخصیتی که داخل کمپ میرفتید، یه دیالوگ یا داستان باحالی برای گفتن داشتن؟ اینجا هم همونطوره و بنظر میرسه پیشرفت هم داشته...شخصیت‌ها خیلی راحت وقتی می‌بیننت بهت واکنش نشون میدن یا اینکه هر کدومشون در حال کار خودشون هست، یا دارن با هم جر و بحث می‌کنن و ... کلا 4A Games توی اینکه دنیای بازی و شخصیت‌هاش رو باورپذیر جلوه بده استاده و عاشق این حس و حال مترو‌ام.
امیدوارم هم فروشش عالی باشه و هم منتقدا بهش سخت نگیرن چون همچین شوتری این روزا توی بازار نمیشه پیدا کرد انصافا.

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,015
نام
امیر حسین
نمیدونم والله یا دوستانی که بازی کردن بازی براشون خیلی خفن نبوده یا نتونستن هایپ شن یا اینکه اگه هایپ شدن نتونستن خوب توصیفش کنن:D
توضیحاتی که از تجربه دوستان خوندم انگار داشتن یه بازی متوسط توصیف میکردن. خواهشم اینه که برا چنین بازی ای بیشتر توضیح‌بدید. به تجربه ی فعلیتون نمره بدید. از سیستم شوتینگ و کرفت اسلحه که‌رکن اصلیه بازی هست بگید. از گرافیک فنی و هنری بیشتر بگید. از هوش مصنوعی بگید.
من تنها حسی که از خوندن تجربه ی بازی این دو عزیز گرفتم این‌بود که یه‌بازی در‌حد متای ۸۰ بازی کردن :D یه کم‌بیشتر توصیح بدید چنین بازی ای‌که براش سالها صبر کردیم.
خودم چون پری اوردر کردم روز عرضه میتونم‌بازی کنم.
مرسی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر