PlayStation Marvel’s Spider-Man 2

سازنده
Insomniac Games
تاریخ انتشار
20 October
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
پیام مدیریت:

هر گونه ترول، بحث مقایسه ای، اسپویل داستانی و پست سونی vs مایکروسافت = بن مستقیم از بازی سنتر

144918_23IMG-1130.jpeg.jpg

اخرین اطلاعات:

* آقای برایان اینتیهار Creative Director و رایان اسمیت کارگردان بازی هستند
* قابل بازی بودن پیتر پارکر و مایلز مورالز تایید گردید
* اسپایدرمن 2 یک عنوان ماجراجویی تک نفره می باشد
* شخصیت ونوم توسط تونی تاد صداگذاری شده است
*در بخش OW بازی و به لطف قدرت PS5، می توان آزادانه بین پیتر و مایلز سوئیچ کنید
* نقشه ی این نسخه، حدود دو برابر نسخه قبلی هستش
کوئینز و بروکلین به بازی اضافه شدن که متفاوت از منهتنن
* بر اساس آخرین اخبار رسیده از سمت پلی استیشن، تاریخ عرضه ی بازی برابر است با 20 اکتبر 2023، برابر با 28 مهر 1402

اطلاعات جدید از کامیک کان:

◾ شخصیت J Jonah Jameson در بازی حضور دارد و مری جین برای وی کار می‌کند
◾ داستان بازی به 9 الی 10 ماه بعد از نسخه مایلز مورالز بر میگرده و مایلز وارد دانشگاه شده
◾ به گفته ی توسعه‌دهندگان ، داستان بازی دارای عواطف انسانی و تاریکی است
◾ دوال سنس و پلیت‌های ویژه ی بازی به صورت جداگانه قابل خریداری هستند
◾ قدرت های جدید پیتر یعنی Spider-Arms و Symbiote، روش های جدید Insomniac برای بهبود کامبت بازی است
◾ مایلز می‌تواند از دو شکل BioElectric Venom در هر مبارزه استفاده کند
ترکیب این توانایی ها با گجت شخصیت ها مانند Web Grabber منجر به Comboهای هیجان انگیزی می‌شود
◾ می‌توانید Coney Island را در بازی اکسپلور کنید و یکی از راه های اکسپلور آن، Web Wings است
به گفته توسعه‌دهندگان، این بازی فرصت عالی بود تا Web Wings را وارد آن کنند و Traversal نسخه اول که هسته اصلی گیم‌پلی Marvel’s Spider-Man بود را با این ویژگی ارتقا دهند
◾ ونوم از نظر قدرت و ظاهر برای طرفداران آشنا خواهد بود اما داستان منحصر به فردی دارد که طرفداران را هیجان‌زده می‌کند
ونوم از کمیک ها الهام گرفته شده اما اینسامنیاک المان های خود برای پرداخت و ساخت این شخصیت را نیز به آن اضافه کرده
آنها به دنبال تعادلی برای مایع و جامد نشان دادن ونوم بودند و از این نظر توانستند وی را همزمان هم قدرتمند و ترسناک نشان دهند
◾ اینسامنیاک همچنین اعلام کرد که به کار بر روی بازی تا زمان عرضه ادامه خواهد داد و گرافیک بیش از بیش ارتقا پیدا می‌کند

در ابتدای داستان، پیتر و مایلز با زندگی شخصی خودشون دست و پنجه نرم می‌کنن
مایلز در تلاشه که زمانی رو برای واسه نوشتن مقاله ورودی به دانشگاه پیدا کنه اما به خاطر کاری که بهش مشغوله (اسپایدرمن بودن) دائم به تعویق میفته
از طرفی پیتر نیز به دنبال پول برای پرداخت بدهی خانه زن عموی مِی هست و نمی‌خواد که اون رو بفروشه، چون اون خانه واسش بسیار مهمه
درست به مانند مایلز، پیتر نیز در تلاشه که (و شکست می‌خوره) تعادل رو بین مسئولیت هاش و زندگی شخصیش بر قرار کنه
ام جی نیز به دنبال این هست که در وام مسکن به پیتر کمک کنه اما جی جونا جیمسون برگشته و از تمامی افراد کار می‌کشه...
از این رو قهرمانان داستان به دو راهی سختی رسیدن و آینده‌ای مبهم و تصمیم‌های سختی پیش روی آنهاست

IMG_20230721_055905_536.jpg
▪︎¤¤▪︎¤¤▪︎¤¤▪︎

2023_07_21_06.02.44_copy_1080x590.jpg
Marvel's Spider-Man 2 - Official Story Trailer | Comic Con 2023
LINK

▪︎¤¤▪︎¤¤▪︎¤¤▪︎
20210912_022134_copy_432x246.jpg
marvel’s spider-man 2 - PlayStation showcase 2021 : Reveal Trailer | PS5
YouTube

🔹️🔹️🔹️🔹️🔹️🔹️🔹️🔹️🔹️

🔹️🔹️🔹️🔹️🔹️🔹️🔹️🔹️

آخرین ویرایش:

MobbMicc

کاربر سایت
May 24, 2014
302
خداااا فقط خدااااا به این جاهایی که تازه رسیدم. نون پدر شیر مادر حلالتون :x
منی که هنوز بازیو نگرفتمو چرا انقد زجرکش می‌کنید آخه. بابا یکیتونم بیاد بگه عجب چیز Mehای. چیکار کرده اینسامنیاک با شما :D هنوز وقت نکردم حتی FFXVI رو برم اونم تاپیکش رسما شکنجه بود اول آخر :D

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,192
نام
Amir
منی که هنوز بازیو نگرفتمو چرا انقد زجرکش می‌کنید آخه. بابا یکیتونم بیاد بگه عجب چیز Mehای. چیکار کرده اینسامنیاک با شما :D هنوز وقت نکردم حتی FFXVI رو برم اونم تاپیکش رسما شکنجه بود اول آخر :D
همون چیزای خفن فف 16 رو داخل این هم میبینی با این تفاوت که این اون مشکلات مربوط به پیسینگ فف 16 رو نداره و از اول تا آخر تو اوجه لعنتی :x بازی درجه یک ینی این دیگه. شاخ و دم نداره که

MobbMicc

کاربر سایت
May 24, 2014
302
همون چیزای خفن فف 16 رو داخل این هم میبینی با این تفاوت که این اون مشکلات مربوط به پیسینگ فف 16 رو نداره و از اول تا آخر تو اوجه لعنتی :x بازی درجه یک ینی این دیگه. شاخ و دم نداره که

قشنگ باید یکی دو هفته ارتباطمو با دنیای اطراف قطع کنم بشینم بازیش کنم احساس می‌کنم ظلم بزرگی دارم به خودم می‌کنم

• Like
Reactions: last of amir

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,149
نام
حسین
خب ۲-۳ ساعت بازی کردم
واقعا هولی شت :D چقدر هیجان، سورپرایز پشت سورپرایز. هیجان و مبارزات واقعا بی نظیره. گرافیکش هم فوق العاده ست.

اول بازی که تو کلاس فیزیک بودن و گرد و خاک رو دیدم گفتم wow، قطعا سندمن هست.

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,597
Marvel's Spider-Man 2_20231024164043.jpg

تموم شد.
واقعا نمیدونم چی بگم. کلمه ای بالاتر از شاهکار اگر هست بگید تا براش بکار ببرم.
صحنه هایی تو بازی هست که بعدا بهش فکر میکنید چطوری این ایده ها به ذهنشون رسیده و چطوری اون ایده ها را در دنیای زیباشون عملی و سوار کردند. هرکسی که گفت این بازی حکم انچارتد ۲ اون سری رو داره دقیقا درست گفته.
بقیه بازیهای ابرقهرمانی پیش این شوخی بنظر میاد .شاید بتمن های قدیمی از نظر داستانی غنی باشن و بتونن با این در رقابت باشند ولی در هر زمینه دیگه که فکر کنید هیچ بازی ابرقهرمانی که هیچ حتی بازی اکشن ادونچر خیلی زیادی که نیست که بتونه بهش نزدیک بشه و قطعا برای من جزو سه بازی برتر تاریخ پلی استیشن بود.
بیصبرانه منتظر نسخه بعدی هستم ولی قبل از اون اینسامنیاک قراره با وولورین حسابی بترکونه.
خیالم راحت شد که بهترین استودیو دنیا هستند که میتونند تو این ژانر شاهکار بسازن. پس از الان بابت وولورین هم خیالتون راحت باشه.
من با کلیه مراحل جانبی تموم کردم.
ولی هنوز خیلی از فعالیت ها برام باقی مونده.
تا الان تایم پلی۳۳ ساعت شد. خود مین استوری هم ۲۲ ساعت.

آخرین ویرایش:

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
من هم اینجا میام تعریف های شما رو میشنوم ک برم بازی رو دانلود کنم هم از ی طرف داره برام ذره ذره اسپویل میشه -_-
وقت بازی کردن ندارم ولی ی فکری کردم ک از هفته دیگه ی روز در میون برم باشگاه ک بتونم این شاهکار رو بازی کنم :>

porfesor

کاربر سایت
Jan 30, 2013
2,491
نام
Farhad
اینطور میشه گفت، با مقایسه با بهترین جهان بازها مثل RDR2 مثلا دنیاش به اون اندازه پویا نیست. Random Event در دنیای بازی بازهم اتفاق نمی افته که شما رو سورپرایز کنه برعکس RDR2 حتی GTA V بعد 10 سال هنوزم بهتره. تنها چیزی که از این بابت نسبت به قسمت اول اضافه شده، احتمالا در یه مکانی یه صحنه ی جنایت یا سرقت باشه و پلیس ها جمع شده باشن. حتی مراحل فرعی رو خودتون کشف نمیکنین و کرکتر های همراه بهتون میگن فلان جا یه چیزی هست. یه مثال دیگه از Hogwarts Legacy که بازی ضعیف تری هست ولی مثل RDR2 و GTA V به خود پلیر اجازه کشف میده بزنم. یادمه تو هاگوارتز مثلا شما یه نقشه ای پیدا میکردی و بدون اطلاع میرفتی دنبالش و از یه دخمه یه گنجی پیدا میکردی. این مورد حتی مرحله فرعی نبود، صرفا یه اکتیویتی که به پلیر اجازه کشفش رو میداد، ولی ما همچین چیزی در اینجا نداریم که پلیر اون رو Miss کنه. نسخه اول عملا یه بازی خطی ولی در دنیای جهان باز بود. اینجا یکم اختلاف رو کمتر کردن ولی باز هم همون ایراد نسخه اول حس میشه. (البته 90 % جهان باز ها با این حساب بازی خطی در محیط جهان باز هستن)

مورد دیگه، کرکتر و دنیای بازی مثل سری Arkham عمق نداره. شما فقط یه Arkham Asylum بازی میکنی Easter Egg از سر و صورت بازی میباره و یه عالمه بک استوری. یعنی در حدی هست که بعد 20 و اندی سال هنوزم درباره این بازیها حرف میزنن. 3 سال پیش گیمر ها یه اتاقی در دیوانه خانه Arkham Asylum پیدا کردن که در اون داستان Arkham City رو توضیح داده بود ولی بعد 11 سال گیمر ها پیدا کردن :)). اما همچین چیزی اینجا پیدا نمیکنی. این فقط یک مورد از ده ها موارد مهم هستش.

ولی سوالی که پیش میاد، آیا واقعا یه بازی سوپر هیرویی مثل اسپایدرمن واقعا لازمه مثل RDR2 به یه سطح از پویایی دنیا برسه؟ قطعا خیر. اصلا منطقی نیست یکسال یا دوسال بیشتر روی بازی کار میکردن تا بازی کاملا بدون ایراد میبود. حالا شاید بپرسین چطور یه بازی مثل Arkham City که 12 سال پیش اومده متای 96 گرفته؟ مهمترین دلیلش اینه که Rocksteady "اولین" استودیویی بودن که بازی سوپر هیرویی با کیفیت بالا ساختن. مثلا همین ایراد پویا نبودن عملا نمیشه برای سری Arkham گرفت. چوا از لحاظ داستانی همه اتفاقات در طول یک شب میوفته و همه مردم و به غیر از خلاف کار ها خونه هاشون هستن. یا مثلا کامبت Free-flow راکستدی هنوزم کامبت بهتری هست تا سری اسپایدرمن انسامنیاک.

البته اگه بخوایم خیلی ریز ایراد بگیریم اینارو باید بحث کنیم و من شخصا همیشه به "پکیج کلی" بیشتر اهمیت دادم تا یه سری المان جداگانه که اینجا انسامنیاک سنگ تموم گذاشته.

View attachment 1679749246488.mp4

آخرین ویرایش:

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,597

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر