L.A. Noire | PC

LA-Noire-Logo.jpg

Developer : Team Bondi
Publisher : Rock star
Genre : Historic Action Adventure
Release Date : Fall 2011

ظاهرا R* قصد دارد تا حضوری دوباره را بر روی پلتفورم رایانه های شخصی تجربه کند !

پس از نا امیدی طرفداران ار عرضه ی RDR بر روی PC امروز R* تایید کرد عنوان موفق Team Bondi در پاییز امسال با جلوه های گرافیکی ارتقاء یافته ، پشتیبانی از ماوس و کیبورد به علاوه ی حالت 3D برای PC در دو قالب عرضه ی دیجیتالی Steam و Retail عرضه خواهد شد .

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
Recommend System 4 LA. Noire

یه سایت سیسنم پیشنهادی برای LA Noire را اینجوری زده ... یعنی اینقدر گرافیکش بالاس ؟؟؟
OS: 64- bit CPU: Intel Quad Core 3.2 GHz / AMD Quad Core 3.2 GHzRAM: 8 GBGFX: GeForce GTX 580 1536 MB / Radeon HD 6850 1 GB

la-noire-release-date-system-requirements.jpg

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
یه سایت سیسنم پیشنهادی برای LA Noire را اینجوری زده ... یعنی اینقدر گرافیکش بالاس ؟؟؟
OS: 64- bit CPU: Intel Quad Core 3.2 GHz / AMD Quad Core 3.2 GHzRAM: 8 GBGFX: GeForce GTX 580 1536 MB / Radeon HD 6850 1 GB

بعله با اون انیمشن های صورت و اینا کلا بازی خفن هست و سیستم هم خیلی بالا میخواد یه چیزی در خد و حدود چیز فیلد 3 !‌ اگه بازی سرخپوست مرده رو بخوان رو پی سی بدن بیرون دیگه چه سیستمی میخواد ؟‌ :d

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162

نه بابا فیکه با 460 کوچک ترین افت فریمی روی بالاترین تنظیمات نخواهی داشت از روز اولم گفتم خالی بستن

stevejobs

کاربر سایت
Nov 29, 2011
582
نام
فرشاد
اقا یکی مشکل ما رو حل کنه.وقتی وارد بازی می شم فقط چراغ la noire روشن و خاموش می شه هی چی هم نداره.ضمنا به اینترنت هم وصل نشدم اینطور بود-وصل شدم هم همینطوری بود.چه کنیم؟؟

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
اقا یکی مشکل ما رو حل کنه.وقتی وارد بازی می شم فقط چراغ la noire روشن و خاموش می شه هی چی هم نداره.ضمنا به اینترنت هم وصل نشدم اینطور بود-وصل شدم هم همینطوری بود.چه کنیم؟؟

گاهی تا 5 دقیقه باید صبر کنی بالاخره رد می شه

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
وقتی وقتا بازی خودش بدجور ضدحال میزنه به آدم!!!!:|
هنوز کلی کار مونده که انجام بدیم یهو قاتل خودشو نشون میده و وقتی بگیریمش پرونده تمومه!!!
اولین پرونده ی قسمت قتل اینجوری بود اصلا نفهمیدیم قاتل کی بود یا اصلا چرا کشته بود و نقش شوهر مقتول چی بود!!!!
یا اینکه من نفهمیدم!!!!
دوستان اینا رو اگه فهمیدن به منم بگن!!!

masterweb

کاربر سایت
Jun 2, 2006
119
بازی رو تموم کردم ، فکر کنم 40 ساعت بازی کردم ... در کل بازی خوب پایان منطقی و جالبی داشت که یه دمو داره آخر بازی و بعد از Credits ببینید !
در کل سبک جدیدی بود ، راستی دقت کردین تو این ماه چقدر بازی خوب اومده !؟؟!

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
هیج پچی نیمده که بشه کای کرد که بازی روی 30 فریم قل نکنه؟

چرا اومده اما به درد نمی خوره چون باید سیستمت یعنی بیشتر cpu خیلی خفن باشه تا 60 فریم ثابت بده تازه بدیش اینه که حرکات صورت تند و غیر طبیعی می شه این بازی با هدف 30 فریم قفل شده

AZMAC

کاربر سایت
Aug 4, 2009
1,018
از اونجایی که کسی جواب ما رو نداد خودم مشکل BUG رو پیدا کردم.

حل مشکل تاکسی زرد

If you do not go immediately to the yellow cab (if you respond to a street crime, for example) you may experience a common bug where the cab does not appear where it should on your map. If this happens, you can find the cab on Garland Ave. just south of the Garland Ave. & 7th street intersection.

mohsenfff

کاربر سایت
Jan 25, 2006
242
نام
محسن
روش های حل پرونده در بازی La Noire

این بازی چون برای من جداب بود تصمیم گرفتم یه سری اطلاعاتی برای کسانی که این سبک بازی ها رو دوست دارند بذارم که بازی بیشتر بهشون حال بده .اولین چیزی که باید در بازی بلد باشید زبان انگلیسی است .اگر آشنایی چندانی با انگلیسی ندارید روش هایی که میگم تا 50 درصد براتون فایده داره ، این بازی کارگاهی است و بر مبنای جمع آوری مدرک و تشخیص چهره جلو میره ,و نقش اصلی رو تشخیص دروغ از راست بازی میکنه . برای تشخیص دروغ از راست ، بازی از یک قاعده کلی استفاده میکنه بعضی قسمت های این فرآیند دست شماست و بعضی قسمت ها دست کارآگاهست .این قاعده از 4 قسمت تشکیل شده :
1: ایجاد یک رفتار پایه در فرد مورد نظر و یادداشت برداری از هرگونه انحراف ( این کار رو کارآگاه خودکار انجام میده)
2-تشخیص الگوی فریب و کلک ( این کار بر عهده شماست)
3- عوض کردن موضوع و اصلاح فرضیات بر اساس مشاهده و پرسش ( این گام و گام بعدی تا زمانی که به نتیجه نرسید ادامه خواهد داشت و توسط کارآگاه انجام میشه)
4- تصمیم نهایی رو گرفتن .(این کار هم بر عهده شماست)
بر خلاف اون چیزی که به نظر میرسه ،شما اول باید ببینید راستگویی چطوریه و نه دروغ .اگه بدونید یک فرد در شرایط عادی چطوری باید رفتار کنه اون وقت هر گونه انحراف رو میشه تعبیر به مثلا دروغ کرد.
روند

برای اینکه بدونید این روند چطوری کار میکنه براتون یه مثال میزنم .فرض کنید که دارید به یه کسی معامله میکنید که کارش خرید و فروش اتومبیل دست دومه و شما میخواید مطمئن بشید که اون فرد ماشین رو به شما نمیندازه. اولین کاری که باید کرد اینکه کار رو با پرسش های غیر تهاجمی آغاز کرد تا در ابتدا بشه رفتار عادی اون شخص رو مورد مطالعه قرار داد .اول سوال های مطرح میشه که کارآگاه میدونه جوابشون میتونه درست باشه .این روند ممکنه این طوری پیش بره :
کارآگاه: خوب اگه بخوام همین امروز ماشین رو بخرم چکار باید بکنم
فرد مظنون: این کار رو بکن و اون کارو نکن و غیره....
کارآگاه: خوب چند وقته که تو این کار هستی؟(احتمالش کمه که مظنون دروغ بگه ، چون با یه تحقیق و در آوردن سابقه، دروغ طرف معلوم میشه و شما جوابتون رو میگیرد)
فرد مظنون: شروع میکنه به گفتن سابقه خودش و کارش
کارآگاه : خوب از اونجایی که فعلا اینجا هستم این اطراف رستورانی چیزی هست که غذای خوب سرو کنند؟ پیشنهادت چیه؟
فرد مظنون: شروع میکنه به گفتن جاهایی که مورد علاقه اش است و ...

اگه دقت کرده باشید هیچ کدام از این سوالات تهاحمی نیستند و به همین خاطر فرد مظنون هیچ انگیزه ای برای گفتن دروغ نداره .وقتی که به حرفهای طرف گوش میدید متوجه صداش ،چشماش ،و حرکت بدنش باشید . وقتی داره از چیزی مورد علاقه اش صحبت میکنه ببینید چشماش به کدام طرف میره؟ وقتی یه چیزی رو توضیح میده دستاش کجاست؟ تن صداش جطوریه؟ آیا خودشو به سمتتون جلو میکشه یا عقب ؟ آیا خیلی به خودش ژست گرفته؟

وقتی سوالات پایه ای مطرح میشه و رفتار شخص دستتون میاد الان موقعش است که سوالاتی بپرسید که واقعا جوابش رو میخواید . تا اینجای کار رو خود کارآگاه انجام میده ، و شما باید حالت عادی شخص دستتون اومده باشه ، از اینجا به بعدش وقتشه که برید در کار تشخیص فریب و دروغ

روش های زیادی برای گیر انداختن مچ متهم وجود داره ، اما همشون 100 در صد جواب نمیدن .اما الگوهایی وجود دارند که شما میتونید اونها رو پیدا کنید . الگوهایی در صدا ، حرکت ، چشم . وقتی یه بی نظمی در این الگوها به وجود بیاد یعنی یه چای کار حتما میلنگه

الگوهای لفظی و کلامی دروغ
.معمولا اعتماد کمتری میشه به این نوع الگو از دروغ ها و فریب ها کرد . منتهی وقتی با دیگر روش ها ترکیب بشن ، میتونن دقت را بالا ببرند . مشکل اصلی که این الگوها دارند اینکه متهم میتونه اونا رو از قبل پیش خودش تمرین کنه . .منتها اینجا اگه سوال های یک دفعه ای مطرح بشه و تاپیک موضوع عوض بشه میشه ضریب دقت رو بالا برد .اغلب افراد معمولا وقتی بی گناه متهم به چیزی میشوند غالبا با خشم جواب میدند .این به این خاطره که میخوان از غرورشون دفاع کنند.جواب به آدم عادی به اتهام این طوری میتونه باشه که "چه طوری جرائت میکنی منو متهم کنی؟ " اما یه آدم دروغگو از غرورش دفاع نمیکنه بلکه به طور خاص سعی داره شما رو قانع کنه که دروغ نمیگه .جواب یک فرد دروغگو غالبا "نه" خالی است .اگر در بازی مدرکی علیه کسی ندارید و تنها سر نخ شما حرف های مظنون است میتوانید از بعضی سرنخ ها که در زیر میگم استفاده کنید

فرد دروغگو:
معمولا جواب دادنش بیشتر طول میشکه
ممکنه جواب به سرعت و پیش از اینکه سوال تموم بشه داده بشه
معمولا از سوال کننده میخوان که سوال رو تکرار کنه و یا اینکه خودشون تکرار میکنند
معمولا به جای اینکه چیزی رو انکار کنند بهش اشاره میکنند .مثلا کارآگاه میپرسه که تو اونو به خاک سیاه نشوندی ؟ و دروغگو میگنه جدی یعنی من همچین کاری میکنم؟
خیلی مودبانه و با بخشید ببخشید جواب میدن
مدام شکایت و غر و لنده میکنند
یعضی وقت ها سکوت غیر طبیعی میکنند
بعضی هاشون از مسخرگی و شوخی استفاده میکنند تا از موضوع طفره برند
بعضی هاشون ممکنه سریع صحبت کنند چون میخوان قضیه رو ماست مالی کنند

افراد دروغگو معمولا از الگوی رفتاری خاصی پیروی میکنند .که این الگوها یا محسوس هستند یا عیر محسوس

الگوهای محسوس
رفتار کلی
1- اضطراب و ناراحتی فرد دروغگو مدام افزایش پیدا میکند
2-خصومت
3-خشم بی سبب نسبت به شما
4-طفره رفتن مدام
5-مقاومت

در بعضی موقعیت ها نمیشه از روی حرف متهم به دروغش پی برد بلکه باید از روی حالت بدنش به دروغ پی برد
حالت بدن
1- نشانه های اولیه از گرفتن عضلات و به تبع اون سفت شدن ماهیجه های صورت
2-دست ها و پاها به صورت مانع در جلوی بدن قرار میگرن (مثلا دست ها رو جلوی سینه میگیرن و پاها رو رو هم میندازن). و یا اینکه بعضی چیزها را بین خودشون و شما قرار میدن ،این کار به طور ناخودآگاه برای اینکه مانعی بین شما و دروغگو به وجود بیاد .این باعث میشه که دروغگو بیشتر احساس اطمینان کنه.بنابراین مراقب کوچکترین چیزی باشید که متهم بین خودش و شما قرار میده ،از قیبل لیوان و صندلی و .....
3- به طور جعلی طوری خودشو نشون میده که انگار موضوع براش اهمیتی نداره
4-وقتی موضوع عوض میشه ،حالت بدنشون هم عوض میشه
5-نگاه شما نمیکنه و روش رو میکنه یه طرف دیگه
6-بدنش رو از جلوی شما به عقب میکشه
7-حالت بدن یا احساسش با چیزی که میگه تطابق نداره ، . مثلا با حالت خندان میگن "عجب واقعه تاسف باری "

حرکت و جنبش
1-شقیه هاشو با دست میماله
2- دندان خودش رو به هم فشار میده ،گردنشون رو میماله ،یا با دست پشت سر خودش رو میخارونه
3- از حرکات دست کمتری برای بیان کارهاش نسبت به حالت عادی استفاده میکنند
4-همش از شما فاصله میگیره
5-لب هاشون رو می لیسه و آب دهنشون رو به سختی قورت میده که نشانه ای قوی از فریب و دروغ است .وقتی مردم عصبی میشن غده بذاقی اونها دیگه بذاق تولید نمیکنه و دهنشون خشک میشه .دو دلیل برای لیسیدن لب ها بعد از گفتن چیزی وچود دارد .یا اینکه عصبی هستند و یا اینکه از چیزی که گفتن راضی نیستند.
6-دست هاشون رو به هم چفت میکنند و میمالند
7-چشم تو چشم شما نمیندازن
8-معمولا به پشت گوش یا سر دماغشون دست میبرند
9-وقتی دروغگو سعی میکنه احساسی رو به طور جعلی نشون بده ، حالت چهره اش فقط به دهانش محدود میشه .مثلا وقتی یه نفر از رو دل میخنده صورتش تا بناگوش باز میشه ، اما آدم دروغگو زورکی یه پوزخندی میزنه

الگوهای غیر محسوس

این الگوها فقط در صورت ظاهر میشوند
حالت کلی
1- تقابل چشمی برقرار نمیکنند
2-جشم ها رو به یک سمت میبرند.بعضی مضنون ها مدام به پایین نگاه میکنند تا نشون بدند رو اوضاع کنترل دارند ( فردی که راست میگه معمولا نصف این زمان را به پایین نگاه میکنه)
3-صورتشون سفید میشه(نشونه ترسه)
4-صورتشون سرخ میشه(نشانه عصبانیت یا شرمه)

البته تنها یک مورد از اینها نمیتونه دلیل باشه که فرد داره دروغ میگه .اما اگر 3 تا 4 تا از این نشانه ها وجود داشت به طور نسبتا قطعی میتوان گفت که طرف دروغگوئه.
سر نخ خای چشمی
هر دفعه که مظنون به طرفی نگاه میکنه تصادفی نیست و یه دلیلی پشتشه .دلیلش ضمیر نیمه خودآگاه .قبل از اینکه این روش جواب بده باید با حرکت طبیعی چشم مظنون آشنا شد اما به طور متوسط مظنونین 6 حرکت چشم را دنبال میکنند .البته عده کمی هم هستند که ممکنه درست عکس این باشند ولی خوب بیشتر افراد همین طوری هستند

i143960_face.jpg

به سمت راست :اگر چشم های مظنون به سمت راست رفت (میشه چپ شما) اون وقت اون داره یک افکار صوتی درست میکنه . مثلا به یه نفر یگید به صدای رعد و برق فکر کنه و چشم هاشو نگاه کنید . همچنانکه میخواد صدای رعد و برق رو در فکرش گوش کنه چشم هاش به سمت راست میره و یا مثلا وقتی میگید به صوای ناقوس کلیسا فکر کنند
به سمت بالا و چپ: (میشه راست شما) این نشانه به یاد آوردن تصویری چیزی است .مثلا از یه نفر بخواین رنگ خونه اش رو به یاد بیاره و میبینید که چشم هشون سریعا به سمت بالا و چپ میره . در ذهنش اون طرف رنگ خونه رو به صورت تصویری به یاد میاره و یا اینکه بپرسید دیروز چه لباسی پوشیده؟

به سمت بالا و راست :(چپ شما) : این حرکت چشم نشانه تصویر سازی ذهنی چیزی است .مثلا از یک نفر بخواهید که یک قایق بادبانی را در اقیانوس تجسم کنه، چشم هاش میره این سمت .
به سمت چپ :(راست شما) حرکت به سمت چپ نشانه به یاد آوردن شنوایی است .مثلا از یه نفر بخواید به موزیک مورد علاقه اش در ذهنش فکر کنه و میبینید که نگاهش میره به این سمت .یا اینکه بگید صدای باباش رو به یاد بیاره
پایین و به سمت راست (چپ شما) : این نشانگر اینکه فرد میخواد یه احساسی چیزی رو از خودش ابراز کنه .وقتی که فرد میخواد مزه و بو و یا احساس چیزی رو به یاد بیاره چشماش به این سمت میره .مثلا از یه نفر بپرسید آخرین غذایی که خورده رو به یاد میاره؟و میبینید که چشم ها میره این سمت .و یا اینکه بپرسید وقتی پا برهنه تو گل حرکت میکنی چه حالی بهت دست میده؟
پایین و به سمت چپ : (راست شما) : وقتی که مظنون با خوشون حرف میزنند چشم هاشون میره این سمت

الگوی بالا معمولا زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که فردی بخواد اطلاعاتی اضافه در مورد یه موضوعی بده . وقتی یه نفر پاسخش فقط بله یا خیر باشه استفاده از این روش غیر ممکنه .اگه یه نفر با بله و یا خیر تنها پاسخ داد چشم هاشو رو دقیقا مشاهده کنید .کسانی که به دروغ بله یا خیر میگویند به مدت خیلی کوتاه (شاید نصف ثانیه) چشم هاشون رو ببندند بعد جواب بدن
خوب این اطلاعات چگونه به شما کمک میکنه که دروغ رو تشخیص بدید؟ به طور معمول اگه شما از مظنون سوال کنید و مظنون به سمت راست(چپ شما) خیره بشه ، معنیش اینکه داره یه چیزی رو سر هم میکنه و یا به به بیان دیگه دروغ میگه .وقتی مظنون به سمت چپ (راست شما) نگاه میکنه ،دارن یه چیزی رو به یاد میارن و حقیقت رو میگن.البته استثناهایی هم وجود داره مثل هر چیزه دیگه ، بنابراین اول باید مطمئن شد که این فرد از این الگو مستثنی نیست . فکر نکنید تنها با حرکت چشم میشه دروغگو رو شناخت بلکه باید اطلاعات دیگری رو هم که در بازی به دست آورید رو هم در نظر داشته باشید

تکنیک های کشف دروغ
این تکنیک ها برای این است که دروغ گو گور خودش را بکند .در اینجا چهار روش کشف دروغ رو بهتون میگم .در بازی ممکنه این تکنیک ها توسط کارآگاه به کار گرفته بشه ، هدف از گفتن این تکنیک ها پی بردن به چگونگی ساز و کار بازی است و مثال ها نیز فقط برای روشن تر شدن موضوع آورده شده

تکنیک شماره 1 - چخان کردن:
قدم اول
وقتی متهم خوب حرفاش رو زد ، سوالی ازش بپرسید که امکان نداشته باشه جوابش رو بدونه مگر اینکه راستش رو گفته باشه . مثلا دوست شما میگه که یه دختر خوشکل رو بلند کرده و باهاش دوست شده .شما ازش میپرسید اسمش چی بوده و اون هم جوابتون رو میده .حالا برای اینکه بدونید راستش رو میگه یا نه این کارو باید بکیند .به محض اینکه اسم دختر رو شنیید طوری وانمود کنید که انگار دختره رو میشناسید و بگید من و اون با هم در بچگی دوست صمیمی بودیم و من هم تازگی ها دیدمش راستی هنوز اون انگشتر یاقوت دستشه؟(شما این حرف رو کاملا از خودتون در آوردید)
قدم دوم
در اینجا باید وایساد و تماشا کرد ،اگه دروغگو با چخان شما همراه شود و بگوید"بله دیدمش و خودشه " معلومه که دروغ میگه .اما اگه بگه من نمیدونم چی داری میگی ،احتمالا راستش رو داره میگهیه مثاله دیگه اینکه از دوست دخترتون بپرسید دیشب کجا بوده و اون هم میگه مثلا خونه فلان دوستش .
قدم اول:
شما میپرسید" وقتی اون اتفاق افتاد تو هم اونجا بودی ؟" دوستت به من گفت دیشب چی شد . وقتی پتویی که روش خوابیده بود آتیش گرفت خیلی شانس آورد که فورا خاموشش کرد وگرنه کل خونه آتیش میگرفت
قدم دوم:
ببینید عکس العملش چیه ، اگه بگه بله اونجا بودم داره دروغ میگه !! خونه رفیقش نبوده

تکنیک شماره 2-
اگه فکر میکنید یه نفر داره دروغ میگه ، توجه اونا رو به خودتون جلب کنید ، واضح صجبت کنید و یکدفعه سوالاتی از اونها بپرسید که به موضوع مربوط میشه .اگر جوابشون اینکه چی؟ها؟.به احتمال خیلی زیاد دروغ دارن میگن. گفتن "ها" و "چه" و "چی" یک مکانیزم دفاعی است که به دروغگو این فرصت رو میده که با جواب قانع کننده ای بیاد بالا .
نکته مهمی که در این تاکتیک وجود داره اینکه باید یک دقیقه ای صبر کنید تا از موضوع بگذره و مطمئن بشید که فرد مظنون هنوز به موضوع فکر نمیکنه .زمان بندی این تاکتیک خیلی مهمه

تکنیک شماره 3-
حرفه ای ها از تکنیک عوض کردن موضوع برای به دام انداختن دروغ گوها استفاده میکنند .اگر چهره متهم غلط اندازه شما باید سریعا موضوع رو عوض کنید .کسی که دروغ میگه با این تغییر موضوع خیلی راحت کنار میآید .وقتی موضوع را عوض کردید .قشنگ نگای چهره متهم کنید که چگونه صورتش باز میشه .کسی که راستش رو میگه وقتی شما موضوع رو عوض میکنید و دوباره میخواید سر موضوع برگردیدچهره اش گرفته میشه

تکنیک شماره 4-
این تکنیک ممکنه یکمی عجیب به نظر برسه ، اما بسیار کار آمد است این کاریه که شما باید بکنید
بذارید متهم خوب داستانش رو بگه ، و حواستون قشنگ به رشته حوادثی که میگه باشه .بعد از اینکه حرفاش رو زد خیلی مودبانه ازش بخواید داستان رو یک بار دیگه تعریف کنه ، اما این بار داستان رو از آخر به اول بگه .متهم ممکنه جواب خصمانه ای به شما بده چون درخواستی که شما دارید واقعا عجیبه .
در اینجا شما باید پافشاری کنید .وقتی متهم راضی شد حواستون به اختلاف هایی که در داستان است باشد .اگر متهم داستان رو سر هم کرده باشد بسیار سخت است که بتونه دوباره از آخر به اول تعریف کنه و احتمالا کلی غلط و غلوط میگه .مگر اینکه حافظه خیلی قوی داشته باشه . اگر این تکنیک رو باور نمیکنید به یکی بگید یه داستان سر هم کنه بعدش ازش بخواید ،از آخر به اول بگه .

فعلا این چیزهایی بود که به ذهنم اومد . من نمیدونم این بازی از چه گرافیک و تکنیکی بهره میبره اما به نظر میاد سازنده ها از شخص زنده ای خواستند این حرکات رو انجام بده بعد اومدن انیمیشنش کردن . چون حرکات صورت و چهره و بدن یه قدری دقیق شبیه سازی شده که مو با واقعیت نمیزنه و حالا برای اینکه ببنید این تکنیک هایی که گفتم چگونه در بازی تاثیر داره چندین مثال از بازی رو براتون میزنم تا متوجه بشید تک تک دیالوگ ها و حرکات صورت و بدن با برنامه و از روی آگاهی تهیه شده

من زیاد بازی رو جلو نرفتم و نمیتونم بگم تمام این تکنیک ها درش هست ،شاید هم تکنیک های دیگه ای باشه که من فعلا بی خبرم

اگر دست یادم باشه اولین پرونده مربوط میشد به قتلی که در یک مغازه صورت گرفته .بعد از پیگیری شماره سریال اسلحه کارآگاه که فعلا یک پلیس ساده است صاحب جواهر فروشی را دستگیر میکنه و به ایستگاه پلیس میبره .در اونجا رئیس پلیس از اون میخواد که شخصا از صاجب جواهر فروش اقرار بگیره و تا اقرار نگرفته از اتاق حق نداره خارج بشه . وقتی کارآگاه صاجب جواهر فروشی را متهم به قتل میکند ، چهره متهم رو نگاه کنید .البته اینجا مدرک محکمی بر علیه اش وجود داره اما صورت جواهری به کل عوض میشود ، عضلات صورتش سفت میشود (حالت بدن)، خودش رو میکشه عقب و نگاهش رو از کارآگاه دور میکنه(حالت بدن) ، خشم و خصومت نسبت به کارآگاه میگیره (رفتار کلی) ، چشم هاش رو به سمت راست و بالا میبره(سرنخ چشمی ، یعنی داره یه چیزی سر هم میکنه) ، مدام شکایت و غرو لنده میکنه و میگه وکیلم کجاست و ..(الگوی لفظی) ، آب دهانش رو قورت میده (حرکت و جنبش) ، تقابل چشمی برقرار نمیکنه (حالت کلی ) و.....
خوب در اینجا معلومه که متهم دروغ میگه و کارآگاه از تکنیک مچ گیری شماره 3 یعنی عوض کردن موضوع استفاده میکنه و یه موضوع کاملا متفاوت در مورد دین و یهودی بودن اون مطرح میکنه و از انگیزه های احتمالی حرف میزنه . متاسفانه درست یادم نمیاد موضوع دقیقا به کجا ختم شد ولی حرکات چهره رو در ذهنم بود
مورد دیگه در مورد فردی بود که گم شده بود و کارآگاه پس از تحقیقات به دوست اون میرسه .وقتی در مورد گم شدن با اون صحبت میکنه اون فرد با خنده اظهار تاسف میکنه (حالت بدن ) که البته اینجا چون یه فاکتور خرید وجود داشت که اسم مظنون ان روی اون بود دیگه طرف نمیتونست حاشا کنه ، اما وقتی از متهم سوال میشه که میدونی فرد گمشده کجاست و اون جواب میده احتمالا در سیاتله ، کارآگاه متوجه میشه که طرف دروغ میگه چون بلیت ها دست نخورده تو خونه باقی مونده بودند بنابراین از تکنیک شماره 2 استفاده میکنه و سوالاتش رو مستقیم بیان میکنه و متهم رو تهدید به چک و پوزی خوردن میکنه یک موردی که خوندن حرکات چهره و بدن و کلام کمک زیادی در حل پرونده میکنه مربوط به تصادفی میشه که به نظر میرسه اتفاقی بوده ،وقتی کارآگاه از متصدی بار در مورد روابط کاری مقتول با صاحب بار میپرسه ، ما هیچ دلیلی نداریم که متصدی دروغ بگه اما تنها سرنحی که باعث میشه به حرف متصدی شک کنیم حرکت چشم مظنون به سمت راست و بالا است .مسئله مهم زمانی است که میخواهند خبر مرگ مقتول رو برای زنش ببرند ، به نظر همه چی یه اتفاق میرسه و مسئله حل شده است اما کارآگاه دو سوال از زن مقتول میکنه که از روی حرکات صورت و چهره میتوان فهمید که اون زن داره دروغ میگه ، اولین سوال در مورد درگیری بود که شب بین مقتول و زنش در میگیره که زن در جواب میگه خوب ما همیشه دعوا میکردیم و این یکی از اونها بود ، خوب نشانه هایی که دروغ گفتن مظنون رو نشان میداد این بود که عظلات صورتش یکدفعه منقبض شد ، آب دهانش رو قورت داد ، نگاهش رو از کارآگاه دور کرد ، و ...که همین ها برای دروغگو بودن مظنون کافی است ،البته من اینجا به اشتباه گزینه 1 رو که راستگویی بود انتخاب کردم و نفهمیدم بعد کارآگاه از چه تکنیکی برای به حرف کشیدن متهم استفاده کرد و سوال دوم در مورد نحوه مرگ بود که زن گفت شوهرم همینطوری رفته وسط خیابون که من ساده هم باور کردم و دوباره 1 رو انتخاب کردم که متاسفانه باز اشتباه بود . و موارد دیگری که یادم نیست ولی خیلی از این تکنیک ها داخلش زیاد بود که تکنیک های کشف دروغ و مچ گیری توسط کارآگاه انجام میشد و تکنیک چهره خوانی و حرکت بدن رو شما باید انجام میدادید .
این چیزهایی بود که گفتم گفتنش شاید بد نباشه

Last edited by a moderator:

AZMAC

کاربر سایت
Aug 4, 2009
1,018
بازی واقعا زیباست دیگه آخراش هستم.این ابهت Cole منو کشته.
هرچقدر هم بازی میکنم تموم نمیشه نه Batman و نه AC ونه NFS رو وقت نکردم بازی کنم هنوز :((:d

imakbari

کاربر سایت
Jun 6, 2008
66
سلام به همگی
من امروز بازیو نصب کردم، با این سخت افزار یه جاهایی لگ می ده:
EVGA nvidia ge force 550 Ti'
Intel Core2 Quad Q8300 @2.5 Ghz
3GB Ram
مشکل از کجاست؟ با کرک SKIDROW هم اجراش می کنم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر