شایعه Kotaku از عرضه PS4.5 می‌گوید

Hazmat

7th Day
عضو تحریریه
Feb 2, 2013
1,167
نام
میلاد
وبسایت «Kotaku» (کوتاکو) اخیرا ادعا کرده‌است که از منبعی آگاه شنیده که سونی قصد عرضه «PS4.5» را خواهد داشت. در ادامه با بازی‌سنتر همراه شوید.

chlcgnyumtpc0l5rkd4l.png

بر طبق اداعای کوتاکو، کمپانی سونی قصد دارد تا ورژن جدیدی از PS4 را عرضه کند که دارای قدرت گرافیکی بیشتر خواهد بود و توانایی اجرای بازی‌ها با رزولوشن 4K را خواهد داشت.
البته منبع آگاه چیزی در مورد کاربران فعلی PS4 نگفته‌است که آیا قادر خواهند بود با خرید قعطه‌ای خاص قدرت پردازشی کنسول خود را افزایش دهند یا خیر، هرچند این‌طور به نظر می‌رسد که سونی در حال صحبت با توسعه‌دهندگان است.
بر طبق صحبت‌هایی که بین سونی و توسعه‌دهندگان رد و بدل شده‌است، PS4.5 در بخش GPU آپگرید را تجربه کرده که شامل ساپورت دو قابلیت اجرا بازی‌ها در رزولوشن 4K و همچنین منبع پردازشی بیشتر جهت بهبود اجرا عناوینی که از PlayStation VR استفاده می‌کنند، می‌شود.
در حال حاضر PS4 قادر است تا تصاویر و ویدیوهایی با رزولوشن 4K را پخش کند ولی توانایی اجرای بازی‌ها با این کیفیت تصویری را دارا نیست. با GPU جدید ممکن است که که حق انتخاب دومی به سازندگان برای برگزیدن رزولوشن بهتر، افکت‌های بیشتر یا ویژگی‌های گرافیکی که باعث بهتر شدن ظاهر اثر می‌شوند، داده شود.
اکنون تعداد افرادی که درباره PS4 قدرتمندتر می‌دانند محدود است. کوتاکو ابتدا خبر را از یک منبع قابل اعتماد می‌شنود، ولی خیلی زود منابع دو برابر می‌شوند. یکی از منابع به کوتاکو گفته‌است که احتمالا این کنسول امسال منتشر نخواهد شد.
ظاهرا PS4.5 تنها نخواهد بود، چرا که اخیرا صحبت‌هایی نیز پیرامون آپگرید Xbox One به گوش می‌رسد.
باید منتظر ماند و دید که ادعای کوتاکو تا چه اندازه به حقیقت نزدیک خواهد بود.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
در اینکه خیلی ها تو دنیا برای بازی کردن کنسول رو ترجیح میدن و ارتباطی با جیبشونم نداره منم باهات موافقم ولی این وسط چندتا نکته میمونه:

اگه سونی و مایکرو از ابتدای نسل هر کدومشون 3 مدل کنسول میداد مثلا همینی که شما گفتی 400 , 600 , 800 دلاری اونوقت بنظرت بازاریابی اینا به مشکل نمیخوره.
من بقیه پستت رو نقل نکردم چون من منظورم چیز دیگه بود. بحث این بود که اگه مدل قوی تر و گرونتر میدادن ملت می رفتن PC. ولی من گفتم که قرار نیست حتما در حد قیمت PC می دادن.

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
من بقیه پستت رو نقل نکردم چون من منظورم چیز دیگه بود. بحث این بود که اگه مدل قوی تر و گرونتر میدادن ملت می رفتن PC. ولی من گفتم که قرار نیست حتما در حد قیمت PC می دادن.
احتمالا خیلی ها بازم انتخابشون کنسول باشه.

جدای این مطلب بنظرم بازار کنسول هیچ راهی به جز یکپارچه موندن نداره حداقل واسه الان که سونی 40 میلیون کنسول فروخته و اگه اینکارو کنه بشدت منفور میشه شک نکن.توی این 3 سال هم دائم داشتیم ریمسترهای گوناگون رو تجربه میکردیم و تازه میخوایم 48 روز دیگه یه عنوان همه پسند انحصاری رو تجربه کنیم دیگه اگه این خبر تایید بشه خودت ببین فن های سونی چه حسی بهشون دست میده

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,337
من بنا ب دلایل شخصی خودم دوس دارم ک سونی واقعا ی کنسول جدید و با سخت افزار بهتر تولید کنه
من هنو نسل نخریدم و امیدوارم این اتفاق بیوفته
ولی نکته ای ک الان خیلی مهمه اگه بخواد اینکارو بکنه یعنی کنسول جدید بزنه یا نزنه و همه اینا شایعه باشه از کجا میشه فهمید یعنی تایید یا رد شدنش توسط سونی ب چ صورت هستش زودتر ی جوابی بدن تکلیفمون روشن بشه شاید گفتن ن کنسول جدید نداریم و ما هم بریم همینی ک تو بازر هس رو بخریم خلاصه کی دقیقا مشخص میشه این قضیه ؟؟
دوستان ی اطلاع رسانی بکنن در این زمینه ک واقعا داره اعصاب خورد کن میشه قضیه..
مرسی

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,034
نام
مازیار
جدا از اینکه همچین شایعه ای از هر زاویه ای بهش نگاه کنی چرند و غیر عقلانیه ....

ولی این نصیحت که ندویید مثل ندیده ها همون day 1 کنسول بگیرید اینجا بیشتر رنگ میگیره ...
Ps4 بعد دو سال و نیم هنوز بیشتر از دو تا نصفی انحصاری شاخ نداره

Dreamy

کاربر سایت
Aug 31, 2010
606
منابع مستقل Eurogamer هم وجود PS4.5 رو تأیید کردن و تو اکثر منابع ـشون به این دستگاه تازه با اسم Playstation 4K اشاره شده، احتمالات و برنامه های در پسِ این ایده رو هم بررسی کردن.

We know PlayStation 4.5 is real - but why is Sony making it?

In the wake of last week's post-GDC outing of the hardware by Kotaku, we have independently established that it's real and that Sony's R&D labs have prototype devices, and we also have more than one source referring to it as PlayStation 4K, the name we'll be using for now. And this is where things become slightly strange - because while more GPU power is being offered to developers, realistically it is nowhere near enough to provide native 4K gaming at the same quality level as current 1080p titles. The full extent of the spec is a current focus of enquiry for us, but realistically, it is simply impossible to cram the equivalent of today's top-end PC graphics hardware into a console-sized, mass-market box.

Based on the technologies available, the tangible benefits seem unclear - it's unlikely that 30fps PS4 games will transform into 60fps PS4K games, and while we may see enhanced visuals and a push to extract the best from next-gen 4K displays, actual UHD native resolution gaming is simply not possible on cutting-edge titles, based on the technologies available to Sony now or in the next couple of years. True innovation on the newer hardware will also be held back by the need to the service the existing console, where the majority of the userbase will be.

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,337
منابع مستقل Eurogamer هم وجود PS4.5 رو تأیید کردن و تو اکثر منابع ـشون به این دستگاه تازه با اسم Playstation 4K اشاره شده، احتمالات و برنامه های در پسِ این ایده رو هم بررسی کردن.

We know PlayStation 4.5 is real - but why is Sony making it?
داش میشه ترجمه کنی اینو ؟؟؟
بچها ب نظرتون کی رسما تکذیب یا تایید میشه ؟؟خیلی داره طولانی میشه این قضیه
یا بگن دارن کنسول جدید میسازن یا اینکه بگن همش شایعس..

K ANE

کاربر سایت
Aug 15, 2014
920
نام
Noble 6
واقعا اگه این قضیه عملی بشه یه بی احترامی خیلی بد به ۳۰ میلیون یوزر فعلی ps4 هست. من شخصا ۱ سال نیست که ۱.400 پول کنسول دادم .الان باید دوباره برای ps4.5 خرج کنم ؟ضمن اینکه با اومدن کنسول جدید قیمت این ps4 های معمولی برای فروش شدیدا افت میکنه و متضرر میشیم بازم....ایا این انصافه؟؟؟

فقط میشه گفت تاسف بر انگیزه این حرکت.

reach usa

کاربر سایت
Dec 28, 2009
1,209
نام
hassan
نمیدونم چرا خیلی ها تو این سایت 6 ماهه به دنیا اومدن !!! این تاپیک شده پر ناله و نفرین!! با اینکه هیتر سونی هستم ولی صبر کنین ببینید سونی تو جواب چی میگه! شاید قضیه در حد کنسول اسلیم هست!!
با اینکه کنسول هایه نسل هشتم واقعا مایه شرم ساری هستن از لحاظ سخت افزاری منتها امکلن نداره سونی بیخیال 40 ملیون یوزر بشه !! یه طورایی احمقانه است حتی شوخیش هم قشنگ نیست

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
امکان نداره صرفا یه کنسول جدید باشه برای اجرای بازی ها با کیفیت بالاتر !
یعنی مثلا واسه PS4 بازی بدن ۷۲۰ رزولوشن و ۳۰ فریم ریت بعد رو PS4.5 بیان همون بازی رو ۱۰۸۰ و ۶۰ فریم بدن. ممکن نیست !
احتمال بسیار قوی این کنسول برای بازی های عادی هیچ چیزی به PS4 اضافه نمیکنه یعنی تو بازی های انحصاری و مولتی پلتفرم هیچ تغییری نخواهیم داشت فقط ۲ چیز جدید

روی PS4.5 =>
۱ـ با همون کیفیت قبلی قدرت اجرای 4K رو خواهد داشت
۲ـ پشتیبانی از PS VR

Ehsan of War

ehsanofwarـه سابق ... D:
کاربر سایت
Jan 18, 2015
550
نام
احسان
امکان نداره صرفا یه کنسول جدید باشه برای اجرای بازی ها با کیفیت بالاتر !
یعنی مثلا واسه PS4 بازی بدن ۷۲۰ رزولوشن و ۳۰ فریم ریت بعد رو PS4.5 بیان همون بازی رو ۱۰۸۰ و ۶۰ فریم بدن. ممکن نیست !
احتمال بسیار قوی این کنسول برای بازی های عادی هیچ چیزی به PS4 اضافه نمیکنه یعنی تو بازی های انحصاری و مولتی پلتفرم هیچ تغییری نخواهیم داشت فقط ۲ چیز جدید

روی PS4.5 =>
۱ـ با همون کیفیت قبلی قدرت اجرای 4K رو خواهد داشت
۲ـ پشتیبانی از PS VR
خب دوست عريز وقتي بتونه همون كيفيتو روي 4k اجرا كنه، ميتونه بازيو با كيفيت ٢-٣ برابري روي 1080p اجرا كنه !

hrm

کاربر سایت
Jan 31, 2016
116
من دقیقاً شب همین عید با کلی داستان ps4 خریدم
اگه خدای نکرده این اتفاق بیفته دیگه دور کنسول و خط میکشم، دو ماه بعدش ps4.6 میاد، هفته ی بعدش ps4.61 میاد، یه ماه بعد ps4.7 میزنن و ...
آخه مگه نرم افزاره اینجوری میکنن؟!
یاد دوران ps1 و ps2 و ps3 بخیر، حداقل خیالمون راحت بود تا پایان نسل، هر روز منتظرم خبرش تکذیب شه
دقیقاً روزهای اول کنسول خریدنمه به جای این که حال کنم کوفتم شد :|

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
خب دوست عريز وقتي بتونه همون كيفيتو روي 4k اجرا كنه، ميتونه بازيو با كيفيت ٢-٣ برابري روي 1080p اجرا كنه !

سونی یه کوچولو هم عقل داشته باشی کافیه که بفهمه اینکار مساوی میشه با یه دردسر بزرگ هم برای گیمر ها و هم برای استدیو ها !
گیمر ها اصلا دوست ندارن دوباره پول بپردازن واسه یه کنسول دیگه
بازی سازا هم اصلا دوست ندارن برای دو کنسول از خانواده پلی استیشن جدا جدا بازی تولید کنن

پس اگرم این اتفاق بیوفته ۲ حالت بیشتر نداره
یا جدی جدی میزنه یه کنسول دیگه معرفی میکنه حالا خر بیار و باقالی بار کن (که در این صورت منتقدا و کاربرا پوست کمپانی رو میکنن)
یا اینکه یه آپدیت سخت افزاری در پیش خواهد بود

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر