شایعه Kotaku از عرضه PS4.5 می‌گوید

Hazmat

7th Day
عضو تحریریه
Feb 2, 2013
1,167
نام
میلاد
وبسایت «Kotaku» (کوتاکو) اخیرا ادعا کرده‌است که از منبعی آگاه شنیده که سونی قصد عرضه «PS4.5» را خواهد داشت. در ادامه با بازی‌سنتر همراه شوید.

chlcgnyumtpc0l5rkd4l.png

بر طبق اداعای کوتاکو، کمپانی سونی قصد دارد تا ورژن جدیدی از PS4 را عرضه کند که دارای قدرت گرافیکی بیشتر خواهد بود و توانایی اجرای بازی‌ها با رزولوشن 4K را خواهد داشت.
البته منبع آگاه چیزی در مورد کاربران فعلی PS4 نگفته‌است که آیا قادر خواهند بود با خرید قعطه‌ای خاص قدرت پردازشی کنسول خود را افزایش دهند یا خیر، هرچند این‌طور به نظر می‌رسد که سونی در حال صحبت با توسعه‌دهندگان است.
بر طبق صحبت‌هایی که بین سونی و توسعه‌دهندگان رد و بدل شده‌است، PS4.5 در بخش GPU آپگرید را تجربه کرده که شامل ساپورت دو قابلیت اجرا بازی‌ها در رزولوشن 4K و همچنین منبع پردازشی بیشتر جهت بهبود اجرا عناوینی که از PlayStation VR استفاده می‌کنند، می‌شود.
در حال حاضر PS4 قادر است تا تصاویر و ویدیوهایی با رزولوشن 4K را پخش کند ولی توانایی اجرای بازی‌ها با این کیفیت تصویری را دارا نیست. با GPU جدید ممکن است که که حق انتخاب دومی به سازندگان برای برگزیدن رزولوشن بهتر، افکت‌های بیشتر یا ویژگی‌های گرافیکی که باعث بهتر شدن ظاهر اثر می‌شوند، داده شود.
اکنون تعداد افرادی که درباره PS4 قدرتمندتر می‌دانند محدود است. کوتاکو ابتدا خبر را از یک منبع قابل اعتماد می‌شنود، ولی خیلی زود منابع دو برابر می‌شوند. یکی از منابع به کوتاکو گفته‌است که احتمالا این کنسول امسال منتشر نخواهد شد.
ظاهرا PS4.5 تنها نخواهد بود، چرا که اخیرا صحبت‌هایی نیز پیرامون آپگرید Xbox One به گوش می‌رسد.
باید منتظر ماند و دید که ادعای کوتاکو تا چه اندازه به حقیقت نزدیک خواهد بود.

hqdead

کاربر سایت
Dec 27, 2015
293
این اتفاق باید میفتاد بزرگترین مشکل این نسل ضعف شدید سخت افزاری بود که با اومدن vr و استفاده از رزولوشن حداقل ۶۰ عمق فاجعه برای خود شرکتهای سازنده کنسول مشخص شد u4 هم رو نمیشه اسمش رو گذاشت یه بازی کاملی که شدیدا کارت گرافیک رو به چالش میکشه مثل بیشتر بازیهای open world یا sandbox این تجربه باعث شد نسل آینده قسمت r&d شرکتها توجه بیشتری به life time مفید کنسولها کنن

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
من کاری به این خبر ندارم ولی تفاوت 1080p با 720p رو گوشی 5اینچ قابل تشخیص و خیلی هم مهم حالا تفاوت 1080p با 4K رو تلویزیون 70اینچ فقط محسوسه؟؟ گرفتید مارو؟
گوشی شما در فاصله نیم متری از چشمان مبارک قرار داره ولی تلویزیون 5 متری. تفاوت بین 4K و 1080p در صفحه های زیر 65 - 70 اینچ غیر قابل تشخیص می باشد. Fact.
65732397453482970118.gif

• Like
Reactions: Rezahajizadegan

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,946
نام
حسين
زیر همین 1080 و 60 فریم زاییدن کنسولای این نسل با اون همه تبلیغ و هایپ قبل از شروع نسل 8، اونوقت قراره با کنسولی که که لیبل 4.5 و نه حتی 5 رو به دوش می کشه به یکباره 4k و 60 فریم رو تارگت کنن؟! مارو با مخمل خونه ی مادربزرگه اشتباه گرفتن آیا؟

شما فقط یه درصد فک کن همچین کنسولی با یه قیمت بیشتر بیاد و نتونه به وعده هایی که داده عمل کنه چه شکست تجاری بزرگی واسه سونی رقم میخوره...

فروش به این خوبی داره PS4 بعد... :| سری که درد نمیکنه رو دستمال نمیبندن...

• Like
Reactions: sadegh93

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
گوشی شما در فاصله نیم متری از چشمان مبارک قرار داره ولی تلویزیون 5 متری. تفاوت بین 4K و 1080p در صفحه های زیر 65 - 70 اینچ غیر قابل تشخیص می باشد. Fact.
65732397453482970118.gif
ممنون میشم فکت صادر نکنید. الان روی لپ تاپ 15.4 اینچی بنده تفاوت 4K با 1080 مشخص هست. منم قبل از اینکه این لپ تاپ رو بگیرم تو همین تفکر بودم که بعد دیدنش دیدم اشتباه میکردم.

حالا بحث اینکه چقدر تمایز دارن و توی بازی واقعا چقدر تاثیر داره بحث دیگه ای هست .

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
ممنون میشم فکت صادر نکنید. الان روی لپ تاپ 15.4 اینچی بنده تفاوت 4K با 1080 مشخص هست. منم قبل از اینکه این لپ تاپ رو بگیرم تو همین تفکر بودم که بعد دیدنش دیدم اشتباه میکردم.

حالا بحث اینکه چقدر تمایز دارن و توی بازی واقعا چقدر تاثیر داره بحث دیگه ای هست .
ممنون نباش عزیزم.

صفحه لپتاپ/مانیتور هم جلوی چشمان مبارک هست و بحثش با تلویزیون فرق میکنه. هنوزم اشتباه میکنی...
65732397453482970118.gif

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
ممنون نباش عزیزم.

صفحه لپتاپ/مانیتور هم جلوی چشمان مبارک هست و بحثش با تلویزیون فرق میکنه. هنوزم اشتباه میکنی...
65732397453482970118.gif
باشه حق با شماست. :)

آخرین ویرایش:

Masta_killa

کاربر سایت
Feb 10, 2016
364
نام
Masta_killa
بنظر من فیکه.چون اگر کنسول 700-800 دلارم باشه بازم نمیتونه 4k رو اجرا بکنه...
حتی اگر واقعا هم خبر صحت داشته باشه و4k اجرا بکنه بازیا رو طبیعتا قیمتش باید خیلی بیشتر از این حرفا باشه که مصادف هست با شکست کنسول.

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
65732397453482970118.gif
دوست عزیز برای چیزی که خودت از نزدیک دیدی فکت صادر کن

• Like
Reactions: Heska

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
با جزییات و افکت‌های گرافیکی بهتر و احتمالا فریم بالاتر..... الان این چه فرقی کرد با بازی‌های کراس جن؟ الان دقیقا چه تفاوتی بین این PS4.5 و مثلا PS5 هست؟ داریم خودمون رو گول میزنیم؟ خیلی محترمانه دارن بعد از سه سال نسل رو عوض می‌کنند. به نظرم اینکه یه عده میگن اینکار باعث افزایش مدت زمان نسل هشتم میشه خیلی خنده‌داره چون متوجه نیستن که سونی به صورت "غیر مستقیم" داره نسل هشت رو تموم میکنه.

دقیقا وضعیتی که ما دارنده‌های فعلی PS4 بعد از عرضه PS4.5 پیدا میکنیم همون شرایطیه که کاربرای PS3 توی یکی دو سال اول عرضه PS4 با بازی‌های کراس جن داشتن. DA:I یا Shadow of Mordor یا AC:IV یا بازی‌های TT... همشون نسخه PS3 هم داشتن و هنوز هم از PS3 "پشتیبانی" می‌شد ولی هممون میدونیم وضعیت اون نسخه‌ها به چه صورت بودن.

واقعا خیلی ساده‌اید اگه فکر می‌کنید با اومدن PS4.5 همچین اتفاقی برای نسخه‌های PS4 بازی‌ها نمیوفته.
اینکه توقع شما خیلی بالاست به اصل قضیه ربطی نداره :D شما حسودی میکنی الان کسی بتونه با PCـش GTA 5 رو 4K 60fps بازی کنه؟ نه جان من حسودی میکنی؟ :D. 4 تا فریم بالا پایین 2 تا افکت کم یا زیاد نمیتونه محتوای بازی رو تغییر بده.
بعد این شایعه مسخره ست شاید بشه 6-7 سال دیگه کنسول اینطوری ساخت ولی الان نمیشه.

• Like
Reactions: noctis-sm3

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,549
نام
علی
عیدی ای بهتر از این مگه میشه ....

از قدیم گفتن هرکه طاووس خواهد .....

اگه خواهان کیفیت بهتر هستین برین PS4.5 رو بگیرین وگرنه با همین PS4 سر کنین.

این دیگه بحث کردن نداره که.

تازه به نظر من تا همینجاش هم بسه.

3 سال برای هر نسل کافیه.

نمیخواین کنسول رو ترشی بندازین که.

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,764
نام
mohammad
با جزییات و افکت‌های گرافیکی بهتر و احتمالا فریم بالاتر..... الان این چه فرقی کرد با بازی‌های کراس جن؟ الان دقیقا چه تفاوتی بین این PS4.5 و مثلا PS5 هست؟ داریم خودمون رو گول میزنیم؟ خیلی محترمانه دارن بعد از سه سال نسل رو عوض می‌کنند. به نظرم اینکه یه عده میگن اینکار باعث افزایش مدت زمان نسل هشتم میشه خیلی خنده‌داره چون متوجه نیستن که سونی به صورت "غیر مستقیم" داره نسل هشت رو تموم میکنه.

دقیقا وضعیتی که ما دارنده‌های فعلی PS4 بعد از عرضه PS4.5 پیدا میکنیم همون شرایطیه که کاربرای PS3 توی یکی دو سال اول عرضه PS4 با بازی‌های کراس جن داشتن. DA:I یا Shadow of Mordor یا AC:IV یا بازی‌های TT... همشون نسخه PS3 هم داشتن و هنوز هم از PS3 "پشتیبانی" می‌شد ولی هممون میدونیم وضعیت اون نسخه‌ها به چه صورت بودن.

واقعا خیلی ساده‌اید اگه فکر می‌کنید با اومدن PS4.5 همچین اتفاقی برای نسخه‌های PS4 بازی‌ها نمیوفته.

علی جان نکنه شما وقتی ps4 خریدی انتظار داشتی که بازی های کراس جن با نسل قبل عملکرد یکسانی داشته باشند ...؟:D
همون جوری که علی خودت وقتی ps4 رو خریدی به دلیل اینکه پول دادی این انتظار رو داشتی که همون اول نسل بازی های کراس جن روی ps4 عملکرد بهتری نسبت به ps3 داشته باشن
همین حس رو هم افرادی دارن که قراره پول بیشتری بدن و کنسول جدید رو تهیه کنن

چطور این حس باید برای شما خوب باشه برای دیگران نه؟:D

• Like
Reactions: AGHA FARIBORZ

Ezio96

کاربر سایت
Sep 30, 2014
445
نام
رامين
برای اولین بار کنسول خریدیم که از بحث ارتقای سخت افزاری یه مدت راحت باشیم، آخرش هم اینطور شد
تقریباً اوایل انتشار ps4 بود که قیمت بیشتری هم نسبت به الآن داشت با کمرا خریدم -حالا بماند که این کمرا تا امروز اصلاً کارایی نداشته- بازی های زیادی هم خریدم با این قیمت ها، بعدش به امید اینکه قراره ps4 مدت ها رو بورس باشه هارد رو ارتقا دادم که طبیعی هست گرون تموم بشه (2 ترا) بعد هم مجبور شدم یه TV جدا بخرم تا اختلاف پیش نیاد تو خونواده برای استفاده، تا الآن بیشتر از یک کیس نامبر وان خرج کردم
بقول یکی از دوستان انحصاری هم نخواستیم که بیشترش هم فقط هایپ سونی فن هاست (مثل the order) چیز خیلی شاهکاری هم نیستن
این اتفاق بیافته ps4 رو میفروشم میرم یه کیس جمع می کنم، دیگه هم سمت کنسول نمیام
اگه قراره برای ارتقا سخت افزاری پول اضافه خرج بشه همون برای PC حتی با هزینه ی بیشتر بهتره

Sent from my iPhone using Tapatalk

آخرین ویرایش:

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان
برای اولین بار کنسول خریدیم که از بحث ارتقای سخت افزاری یه مدت راحت باشیم، آخرش هم اینطور شد
تقریباً اوایل انتشار ps4 بود که قیمت بیشتری هم نسبت به الآن داشت با کمرا خریدم -حالا بماند که این کمرا تا امروز اصلاً کارایی نداشته- بازی های زیادی هم خریدم با این قیمت ها، بعدش به امید اینکه قراره ps4 مدت ها رو بورس باشه هارد رو ارتقا دادم که طبیعی هست گرون تموم بشه (2 ترا) بعد هم مجبور شدم یه TV جدا بخرم تا اختلاف پیش نیاد تو خونواده برای استفاده، تا الآن بیشتر از یک کیس نامبر وان خرج کردم
بقول یکی از دوستان انحصاری هم نخواستیم که بیشترش هم فقط هایپ سونی فن هاست (مثل the order) چیز خیلی شاهکاری هم نیستن
این اتفاق بیافته ps4 رو میفروشم میرم یه کیس جمع می کنم، دیگه هم سمت کنسول نمیام
اگه قراره برای ارتقا سخت افزاری پول اضافه خرج بشه همون برای PC حتی با هزینه ی بیشتر بهتره

Sent from my iPhone using Tapatalk

داداش منم حکایت خودت رو دارم...
اما...
هنوز این خبر در حد شایعست زیاد جدی نگیر قضیه
دوم بالفرض ک این خبر صحت داشته باشه... من ب هیچ وجه تن ب PC نخواهم داد
هزارتا دنگ و فنگ داره فقط برا اجرا کردن بازی ها... دیگه بقیه ی مسائل بماند...

Sent From Sony Xperia Z2

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,569
نام
علی
عیدی ای بهتر از این مگه میشه ....

از قدیم گفتن هرکه طاووس خواهد .....

اگه خواهان کیفیت بهتر هستین برین PS4.5 رو بگیرین وگرنه با همین PS4 سر کنین.

این دیگه بحث کردن نداره که.

تازه به نظر من تا همینجاش هم بسه.

3 سال برای هر نسل کافیه.

نمیخواین کنسول رو ترشی بندازین که.
تکبیر! تمامه مخالفان این مورد با خواندن این پست به صف موافقان پیوستند!!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر