Killzone 3 حجیم ترین عنوان PS3 تا بحال !!

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,037
نام
نیما
files_images__8465169%5Bw500h400mresizeByMaxSize%5D.jpg

برترین عنوانهای PS3 تابحال همگی عناوینی بودند که حجم آنها بر روی BD بسیار بالا بوده ، از این جمله میتوان به بازیهایی نظیر MGS 4 ، GOW III ، Uncharted 2 اشاره کرد که البته حجیم ترین بازی بر روی PS3 تابحال FF XIII میباشد .
طبق گفته منبع خبر Killzone 3 که تا کمتر از 1 ماه دیگه منتشر خواهد شد با حجمی معادل 41.5 گیگابایت FF XIII را نیز پشت سر خواهد گذاشت !
این در حالی است که عنوان قبلی از این سری یعنی Killzone 2 که 2 سال پیش منتشر شد تنها 12 گیگابایت حجم داشت و این افزایش 3.5 برابری برای KZ3 بسیار جالب و قابل توجه است !!!! :-/

JUAREZ

کاربر سایت
Jul 9, 2009
516
نام
امیر
من نشنیده بودم که حجم بازی ربطی به لودینگ داشته باشه ! والله یه سری بازی ها الکی لودینگ اعصاب خورد کن دارند ولی توی kz2 من اصلا همچین چیزی رو ندیدم نهایتا برای هر مرحله 1 یا 2 دقیقه نمیدونم واقعا بعضی ها بر اساس چه منطقی این حرف ها رو میزنند ؟؟؟ درضمن چون خودم kz 2 به صورت دزد دریایی :d بازیش کردم میدونم که حجم بیشتر بازی به خاطر ساپورت از زبان های مختلف در ویدیو هاست ! مثلا همون ویدیو اول بازی با 6 7 نوع زبان مختلف وجود داشت ! توی این یکی هم همین هستش
دوست عزیز ساپورت زبون های مختلف مقدار بسیار کمی حجم میگیره. میدونی چرا؟ چون کلا یه فایل کدگزاری شده با یه فایل تکس اضافه داره که حجمش به چشم نمیاد اصلا.

孢子

کاربر سایت
Oct 24, 2008
1,319
دوست عزیز ساپورت زبون های مختلف مقدار بسیار کمی حجم میگیره. میدونی چرا؟ چون کلا یه فایل کدگزاری شده با یه فایل تکس اضافه داره که حجمش به چشم نمیاد اصلا.
شما تا الان بازی kz2 رو به صورت تک تک فایلاش رو دیدی ؟؟؟ مگه زبان فقط به تکست ؟؟؟ پس ببخشید انواع دوبله های صدا که در بازی وجود داره چیه ؟؟؟ اون ویدیو اول بازی هم نزدیک 6 تا زبان ضبط شده بود که حجم هر کدوم نزدیک 400 500 مگ بود !

Corrinne Yu

کاربر سایت
Aug 11, 2008
676
نام
Mahdi
وقتی قابلیت 3D به بازی اضافه میشه طبیعتا حجم بازی 2-3 برابر خواهد شد . حجم این بازی زیاد دور از انتظار نبود

Mλjid

کاربر سایت
Nov 9, 2007
1,368
نام
My Real Name،My Rap Shit
لگ ؟؟؟ :d جالبه سرورهای بازی واقعا عالی بودند! و کمتر کسی رو دیدم تو این بازی لگ داشته باشه! من خودم که اصلا و ابدا لگ نداشتم!!!
لودینگ هم همچین طولانی نبود! یکجوری میگید انگار 3 دقیقه پشت لودینگ بودید! (خودت گفتی 3 دقیقه ولی تا حالا هیچکی 3 دقیقه پشت لودینگ نبوده! ) فوقشم بگیریم 1 دقیقه! حداقل 15 دقیقه بازی کردی 1 دقیقه این وسط یعنی خیلی وقت تلف میشه ؟

&
ببخشید ولی من لگ نداشتم:D
سرورا اختصاصی بود برادر.

ببین برادر هنوز پست بچه ها وقتی کلن تشکیل داده بودند و بازی میکردن هست!!شما میگی یعنی بازی ابدا لگ نداشته؟حاضرم قسم بخورم همه ی شما که بازی میکردید لگ داشتید پست هاتون هم موجوده برین ببی
ممنون از کاربر majidpotter616 که فقط قصد داره به دانش ما اضافه کنه . ایشون اصلا قصد ندارن بازی رو بکوبن ! کی جرات داره چنین تهمتی به ایشون بزنه ؟!ایشون در تمام مراحل ساخت بازی حظور داشتن و به این نتیجه رسیدن که
شما که در مراحل ساخت بازی حضور داشتید یه ایده به سازنده-ها میدادید که بازیرو به صورت پچ عرضه کنن ! معنی نداره بخوان از ما پول یک بازیه کامل رو بگیرن !
شما ته منطق هستید . پیشنهاد اول من به شما اینه که اونجایی که بازی میکنید یک ADSL 256 بگیرید راحت بدون کوچکترین لگی بازی کنید .
فقط خدا نکنه او تیکه-ای که نقل قول کردم درباره-ی بازیه انحصاریه 369 باشه !

الان صورت بعضیا دیدن داره :))

خب اول که اینا از شما پول بازی رو نمیگیرن!!!بعدش هم من کی هستم که بخام بازی رو بکوبم اخه؟:-/
با توجه به این که حجم بازی 3 برابر شده شما میخای بگی گرافیک بازی هم 3برابر بهتر از نسخه ی قبلیش شده؟
من حرفی از این که این 1 پچ واسه بازی قبلیه زدم؟ نه همون ادما هستن همون موشن کپچر هست همون دشمنا هم هستن!!فقط به مرحله ی بازی برف هم اضافه شده!! حالا جنگل و این چیزا رو که ما ندیدیم هنوز!!فقط حرفش هست

وقتی قابلیت 3D به بازی اضافه میشه طبیعتا حجم بازی 2-3 برابر خواهد شد . حجم این بازی زیاد دور از انتظار نبود
ببین اگه ربطی به 3بعدی بودن داشت حجم بازی، پس باید منتظر باشی کرایسیس هم واسه کامپیوتر روی 10 تا دی وی دی عرضه شه!!!:|

War Has Change

کاربر سایت
Dec 29, 2009
3,036
نام
شایان
خب اول که اینا از شما پول بازی رو نمیگیرن!!!بعدش هم من کی هستم که بخام بازی رو بکوبم اخه؟:-/
با توجه به این که حجم بازی 3 برابر شده شما میخای بگی گرافیک بازی هم 3برابر بهتر از نسخه ی قبلیش شده؟
من حرفی از این که این 1 پچ واسه بازی قبلیه زدم؟ نه همون ادما هستن همون موشن کپچر هست همون دشمنا هم هستن!!فقط به مرحله ی بازی برف هم اضافه شده!! حالا جنگل و این چیزا رو که ما ندیدیم هنوز!!فقط حرفش هست
خوب دوست عزیز اول اینکه تو اون قسمت قرمز رنگ رو متوجه نمیشم منظورتون چیه . اگه قراره حرفی بزنید طوری بگید که واسه همه قابل فهم باشه !
اینکه شما کی هستی که بازیرو بکوبی دقیقا حرف درستیه . یعنی کوبیدن یا نکوبیدنِ شما هیچ تاثیری تو بازی نداره جز اینکه رو اعصاب بعضیا مثل خودم راه برید .
مطمئنم بازی از نظر گرافیکی پیشرفت محسوسی میکنه نه اینکه 3 برابر بشه . کسی از هیچ بازی-ای نمیتونه انتظار داشته باشه که تو یک نسل و تو یک کنسول تفاوت گرافیکیه دو شماره از بازی 3 برابر بشه . وقتی نیازی به فشرده سازی نیست و تو این حالت load شدن بازی آسونتره خَر مغزِ سازنده-هارو گاز نگرفته که بیان فشرده کنن .
شما حرفی از پچ نزدید . اما دقیقا گفتید که بازی هیچ تفاوتی ( در حد نخود ! ) با شماره-ی قبل نداره .
با توجه به خط آخر پستتون ما فهمیدیم که اصولا هر بازی-ای که ادامه-دار باشه ادامه-ی بازی هیچ فرقی با بازیه قبلی نداره . مثل GeOW . چرا ؟ چون دشمنانش همون لوکاستها هستن . مثل آنچارتد چرا ؟ چون دشمناش همه آدمن بجز مراحل پایانی . مثل کل سریِ HALO و GOW و COD چرا چون دشمنانشون تکراریه !
سازنده-ها دروغ گفتن که مرحله-ی جنگل وجود داره . نکه بلد نیستن بازی بسازن الکی گفتن .
انشاا... برای نسخه-ی بعدی سازنده-ها محیط بازیرو به ارگ بم . کاخ سعد آباد و خاک سفید تغییر میدن تا دچار تنوع بشه . دشمنان اصلیه بازی رو هم از هلگاست به عروسک-های باربی با بی-کی-نی های رنگارنگ تغییر میدن تا حس تازگی داشته باشه !

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,269
نام
امیر حسین
ببین برادر هنوز پست بچه ها وقتی کلن تشکیل داده بودند و بازی میکردن هست!!شما میگی یعنی بازی ابدا لگ نداشته؟حاضرم قسم بخورم همه ی شما که بازی میکردید لگ داشتید پست هاتون هم موجوده برین ببی
شما حاضری قسم بخوری من لگ داشتم! زود تند سریع مدرکت رو رو کن! الکی چرا چیز میز میگی؟؟؟
بعد ببین چی نوشتم بعد بگو شما میگید ابدا لگ نداشت! من نوشتم کمتر کسی رو دیدم که لگ داشته باشه!
یا بهتر بگم تو BC فقط یک نفر رو دیدم که گفته لگ داشته آواترشم قبلا بتمن بود :d یوزرش رو یادم نمیاد! :d :d :d (پریمیوم آبی رنگ بود :d )

بعد شما خودت مولتی این رو بازی کردی که میگی لگ داشتی و اینا ؟ من ازت خواهش میکنم! تقاضا میکنم به پات میفتم یک فیلم از این که لگ داشتی + 3 دقیقه لودینگ تو بخش مولتی حتما حتما حتما از خودت برام بزار!!!
تنها کسی هم که فعلا داره بازی رو میکوبونه شمایید :d

کرایسیس هم چون روی DVD عرضه میشه مطمئنا فشرده ـش میکنند! به قول دوستمون بازی که روی PS3 میاد و جا داره هرچی بخواند بریزند روش مگه مغز خر خوردند که فشردش کنند؟ :d

• Like
Reactions: War Has Change

Mλjid

کاربر سایت
Nov 9, 2007
1,368
نام
My Real Name،My Rap Shit
خوب دوست عزیز اول اینکه تو اون قسمت قرمز رنگ رو متوجه نمیشم منظورتون چیه . اگه قراره حرفی بزنید طوری بگید که واسه همه قابل فهم باشه !
اینکه شما کی هستی که بازیرو بکوبی دقیقا حرف درستیه . یعنی کوبیدن یا نکوبیدنِ شما هیچ تاثیری تو بازی نداره جز اینکه رو اعصاب بعضیا مثل خودم راه برید .
مطمئنم بازی از نظر گرافیکی پیشرفت محسوسی میکنه نه اینکه 3 برابر بشه . کسی از هیچ بازی-ای نمیتونه انتظار داشته باشه که تو یک نسل و تو یک کنسول تفاوت گرافیکیه دو شماره از بازی 3 برابر بشه . وقتی نیازی به فشرده سازی نیست و تو این حالت load شدن بازی آسونتره خَر مغزِ سازنده-هارو گاز نگرفته که بیان فشرده کنن .
شما حرفی از پچ نزدید . اما دقیقا گفتید که بازی هیچ تفاوتی ( در حد نخود ! ) با شماره-ی قبل نداره .
با توجه به خط آخر پستتون ما فهمیدیم که اصولا هر بازی-ای که ادامه-دار باشه ادامه-ی بازی هیچ فرقی با بازیه قبلی نداره . مثل GeOW . چرا ؟ چون دشمنانش همون لوکاستها هستن . مثل آنچارتد چرا ؟ چون دشمناش همه آدمن بجز مراحل پایانی . مثل کل سریِ HALO و GOW و COD چرا چون دشمنانشون تکراریه !
سازنده-ها دروغ گفتن که مرحله-ی جنگل وجود داره . نکه بلد نیستن بازی بسازن الکی گفتن .
انشاا... برای نسخه-ی بعدی سازنده-ها محیط بازیرو به ارگ بم . کاخ سعد آباد و خاک سفید تغییر میدن تا دچار تنوع بشه . دشمنان اصلیه بازی رو هم از هلگاست به عروسک-های باربی با بی-کی-نی های رنگارنگ تغییر میدن تا حس تازگی داشته باشه !

شما وقتی اعصاب نداری چرا بیخودی میایی بحث میکنی؟مجبورت کردن؟این که از این.
بعدش هم شما برو همین مجله های داخل ایران رو بخون اصلا همین سایت برو قسمت 100 بازی برتر ببین GEow 3 همه گفتن تفاوتی که بعد از 3 شماره میخاستن هنوز داخل بازی ندیدن که درست هم میگن
وقتی Geow 2 امد 10 تا منتقد بودن 7 تا از اونا نوشتن فقط وفقط بهش خون اضافه شده!!چرا چون دشمناش همون ها بودن محیطش هم همون بود واسه همین بهش امتیاز 6 دادن!!
حالا شما میایی با کال اف دیوتی مقایسش میکنی؟خیلی منطقی هستی شما!!چون باید ادم بکشی؟
جنگل رو هم من گفتم هنوز چیزی ندیدیم که امروز تریلرش رو دیدم
بازی بیاد تو ارگ بم و خاک سفید؟:-/بازم همون گرافیک رنگ و رو رفته رو داره که اینگار خاک نشسته روش

شما حاضری قسم بخوری من لگ داشتم! زود تند سریع مدرکت رو رو کن! الکی چرا چیز میز میگی؟؟؟
بعد ببین چی نوشتم بعد بگو شما میگید ابدا لگ نداشت! من نوشتم کمتر کسی رو دیدم که لگ داشته باشه!
یا بهتر بگم تو BC فقط یک نفر رو دیدم که گفته لگ داشته آواترشم قبلا بتمن بود :d یوزرش رو یادم نمیاد! :d :d :d (پریمیوم آبی رنگ بود :d )

بعد شما خودت مولتی این رو بازی کردی که میگی لگ داشتی و اینا ؟ من ازت خواهش میکنم! تقاضا میکنم به پات میفتم یک فیلم از این که لگ داشتی + 3 دقیقه لودینگ تو بخش مولتی حتما حتما حتما از خودت برام بزار!!!
تنها کسی هم که فعلا داره بازی رو میکوبونه شمایید :d

کرایسیس هم چون روی DVD عرضه میشه مطمئنا فشرده ـش میکنند! به قول دوستمون بازی که روی PS3 میاد و جا داره هرچی بخواند بریزند روش مگه مغز خر خوردند که فشردش کنند؟ :d

والا اون موقع که من بازی میکردم شما تو سایت عضو نبودی نمیدونم لگ داشتی یا نه!!!
وقتی بازی عرضه شده بود بعضی از اقایون بازی رو از youtube گزارش میکردن باز هم شما نبودی!!
همون دوستان عزیز شبا قرار میزاشتن فقط صدای هم دیگه رو میشنیدن چون صدا لگ نداشت بعد از 1 سال عرضه ی پچ و این چیزا اره درست شد ولی من دیگه سراغش نرفتم
حالا مگه نمیگی کرایسیس نسخه ی پی اس 3 جا داره دیسکش؟ببین حجمش چقدر هست موقع عرضه:|

آخرین ویرایش:

Francis Drake

کاربر سایت
Dec 24, 2008
7,790
نام
کیارش
شما لطف کن سریع این پست ها رو بیار . :d من با 64 عین هلو بازی میکردم !!

JJ-Thomson

کاربر سایت
Feb 4, 2011
99
نام
جی جی
خیلی ممنون از خبر دهیتون آقای Nima خیلی خوبه که کیلزون طرفدارهای خوبی مثل شما داره .

حجم دیسک هم رابطه مستقیم داره با کیفیت بصریه بازی ، دوستان .

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,037
نام
نیما
خیلی ممنون از خبر دهیتون آقای Nima خیلی خوبه که کیلزون طرفدارهای خوبی مثل شما داره .

حجم دیسک هم رابطه مستقیم داره با کیفیت بصریه بازی ، دوستان .

خواهش میکنم ... ولی من طرفدار کیلزون نیستم ! فقط گرافیکشو دوست دارم .

• Like
Reactions: game.fun

hosseinpuma

کاربر سایت
Aug 1, 2007
79
ببین اگه ربطی به 3بعدی بودن داشت حجم بازی، پس باید منتظر باشی کرایسیس هم واسه کامپیوتر روی 10 تا دی وی دی عرضه شه!!!
اقا کیلزون بد کیلزون اخر از KZ بکش بیرون
زبان های برنامه نویسی تو هر پلتفرم مستقل از دیگری هست چه ربطی به Crysis داره ؟!

Last edited by a moderator:

Mλjid

کاربر سایت
Nov 9, 2007
1,368
نام
My Real Name،My Rap Shit
اقا کیلزون بد کیلزون اخر از KZ بکش بیرون
زبان های برنامه نویسی تو هر پلتفرم مستقل از دیگری هست چه ربطی به Crysis داره ؟!

عزیز من خب نسخه ی Ps3 Crysis 2 باید 40 گیگ باشه اینجوری خوبه؟:-/همش مربوط به علم بازی سازی هست که متاسفانه این شرکت چیزی حالیش نمیشه از این علم!!

اره ولی نه با هر کسی...!

Last edited by a moderator:

hosseinpuma

کاربر سایت
Aug 1, 2007
79
عزیز من خب نسخه ی Ps3 Crysis 2 باید 40 گیگ باشه اینجوری خوبه؟:-/همش مربوط به علم بازی سازی هست که متاسفانه این شرکت چیزی حالیش نمیشه از این علم!!

اره ولی نه با هر کسی...!
اینم بدون که Object ها با هم فرق داره !
ببخشید شما برنامه نویس و سازنده موتور گرافیکی هستی با وجود استاد هایی مثل شما واقعا چه بازی هایی که نمیشه ساخت !

• Like
Reactions: Politiciλn

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
دوست عزیز اینجا یه نکته ایی هست ! اولا که نمی دونم برای کرایسیس روی کنسولا لید پلتفرم کدومه ! اگه رو 360 باشه که خب طبیعتا 40 گیگ نمی تونن بسازن ! اگه ps3 لید باشه بازم نمی تونن همینجوری فرت فرت فایل ها رو در حد سایز غول بسازن بعد همه رو فشرده کنن واسه پورت !(البته از این نحوه ی پورت کردن و اینا زیاد اطلاع ندارم)که در اونصورت احتمالا 4-5 گیگ اختلافشون باشه شاید هم کمتر !

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
files_images__8465169%5Bw500h400mresizeByMaxSize%5D.jpg

برترین عنوانهای PS3 تابحال همگی عناوینی بودند که حجم آنها بر روی BD بسیار بالا بوده ، از این جمله میتوان به بازیهایی نظیر MGS 4 ، GOW III ، Uncharted 2 اشاره کرد که البته حجیم ترین بازی بر روی PS3 تابحال FF XIII میباشد .
طبق گفته منبع خبر Killzone 3 که تا کمتر از 1 ماه دیگه منتشر خواهد شد با حجمی معادل 41.5 گیگابایت FF XIII را نیز پشت سر خواهد گذاشت !
این در حالی است که عنوان قبلی از این سری یعنی Killzone 2 که 2 سال پیش منتشر شد تنها 12 گیگابایت حجم داشت و این افزایش 3.5 برابری برای KZ3 بسیار جالب و قابل توجه است !!!! :-/

[منم موافق این نظرم.
[درکل ps3یه امتیاز بزرگی که داره cellهست .این پردازنده قدرتمند که توان محاسباتی 232میلیارد محاسبات شناور رو تو یک ثانیه داره که اکثر این محاسبات هم به کمک speکه داره{Synergistic Processing Elements}انجام میشه حالا این چه ارتباطی با ظرفیت بازی داره الان عرض میکنم :
cell قادره شبیه سازی کنه نه همه ارکان گرافیک رو ولی تقریبا بیشترشون رو مثل vertexوpixelشیدرهایا راس زن بافت گذاریها ..تمام محاسبات هندسی وفقط تنها کاری که cellنمیتونه انجام بده کارهایی پردازندهای textureاونارو انجام میدن.
برای اینکه شما بتونید از همچین پردازنده قدرتمندی این کارهایی که در بالا اشاره کردم رو باهاش انجام بدید احتیاج دارید به شبیه سازهایی که بتونند عملیات بالا رو برای پردازنده تعریف کنن همچین شبیه سازهایی ظرفیت زیادی رو میطلبند این یکی از عاملایی که باعث افزایش ظرفیت ذخیره سازی میشه یه عامل مهم دیگه نوع فرمتیه که ps3برای خوندن اطلاعات از اون استفاده میکنه با توجه به اینکه رم ps3از نوع xdrاین نوع رمها فرمت اطلاعات خودشون رو دارن.کلا اگر هم دقت کرده باشین بازیهای انحصاری سونی یه همچین ظرفیتی دارن چون اعمال شیه سازها واقعن کار خسته کننده و وقت گیریه ولی کیفیت خوبی رو ارائه میده.
تو اینجا gpuیا پردازشگر گرافیک 2کنسول رقیب رو با هم مقایسه کردم:
http://forum.bazicenter.com/showthread.php?t=37268
اگر که وقت کردم میخوام یه مقاله ایی در مورد cellوxenonبنویسم تا بفهمید سونی مجبور بود بخاطر cellهم که شده ازBDاستفاده کنه .

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Kainé
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر