KillZone 2 Vs KillZone Shadow Fall !!!

jimrako1

کاربر سایت
Apr 13, 2011
662
نام
مهرداد
تعجب نکنید . دوست دارم به دور از هر چی تعصب و جو گیر شدن هست یک حقیقت رو که داره من رو زجر میده بگم تا خیلی ها هم نظرشون رو بگند و با هم تبادل نظر کنیم . نمیدونم چرا با اینکه شماره ی آخر کیلزون یعنی killzone shadow fall برای ps4 آمده و از نظر ریزولیشن بالاتر از killzone 2 هست ولی باز هر چی گیم پلی هر کدوم رو تست میکنم به نظر من گرافیک killzone 2 بسیار دلچسب تر از شماره های بعدی خودش هست . به نظر من حتی uncharted 2 از نظر گرافیکی دلچسبتر از شماره ی بعدی خود بوده !. حتما میگید خب نظر شخصی تو هست و اشتباه هست . خداوکیلی یکبار دیگه گیم پلی کیلزون 2 رو ببینید و بعد با جدیدترین شماره ی اون تطبیق بدید اون محیط مه گرفته و سنگین و غبار آلود کیلزون 2 واقعا هنوز که هنوزه بیشتر شبیه یک بازی نسل بعد هست تا آخرین شماره ی اون که لقب نسل بعد رو یدک میکشه . حرف من روی ریزولوشن و کیفیت تکسچر نیست حرف من از نظر بصری هست که هر طور نگاه میکنم killzone 2 بیشتر شبیه بازی نسل بعد هست تا killzone shadow fall ... اگر هر دو بازی را دارید یه تست بزنید تا گرافیک هر کدوم رو یکبار دیگه ببینید . حالا صد بار هم بگیم ریزولیشن و تکسچر و خیلی از چیزهای دیگه ی killzone shadow fall بسیار پیشرفت کرده ولی چرا آخه وقتی نگاه میکنم چشمام چیزهای دیگه ای میبینه ؟!!!
images
images
images

هر کدام از بازیها نقات ضعف و قوت دارن ولی واقعا اگر بخواهیم از نظر بصری و کلیت بازیها رو ببینیم killzone 2 بیشتر شبیه به یک بازی نسل بعد هست !!!
نظرات خودتون رو بگید شاید من دارم اشتباه میکنم !!!:)

..:ab:..

کاربر سایت
Nov 3, 2013
1,046
این دیگه بحث سلیقست همونطور که خودت اشاره کردی و گرنه مشخصه که از نظر تکنیکی KZ SF خیلی سرتر از نسخه ی دومه اما چون شما از سبک رنگ بندی و فضا سازی کیلزون 2 بیشتر خوشت میاد به نظرت جذابتره ولی خوب این دلیل نمیشه که بگیم کیفیت بصری نسخه ی دوم از SF بهتره

Elyas sun

کاربر سایت
Feb 23, 2012
686
نام
حمید رضا
تایید

آقا مهرداد منم حرفتو تایید میکنم هرچند هنوز کیلزون جدیدو تست نکردم حالا درسته از نظر تکسچر و بافتا پیشرفت داشته ولی انصافا کیلزون2 یچیز دیگه بود.
خداییش یه حال دیگه میداد مثل آنچارتد دو

jimrako1

کاربر سایت
Apr 13, 2011
662
نام
مهرداد
این دیگه بحث سلیقست همونطور که خودت اشاره کردی و گرنه مشخصه که از نظر تکنیکی KZ SF خیلی سرتر از نسخه ی دومه اما چون شما از سبک رنگ بندی و فضا سازی کیلزون 2 بیشتر خوشت میاد به نظرت جذابتره ولی خوب این دلیل نمیشه که بگیم کیفیت بصری نسخه ی دوم از SF بهتره
سلام من هنوز نمیدونم گرافیک از نظر تکنیکی سرتره یعنی چی ؟ اصلا تکنیکی یعنی چی ؟ سایه و نور ریل تایم و خیلی چیزهای دیگه وقتی در کنار هم قرار میگیره در مجموع و روی هم باید یک گرافیک واحد و خوب بسازه در مجموع یک کلمه میشه که ما وقتی یک بازی رو میبینیم میگیم wow عجب گرافیکی !!! حالا کاری به مباحث فنی ندارم هر آدمی گرافیک رو از روی چشم در وهله ی اول میسنجه . هر چی نباشه گرافیک چیزی هست که با چشم درک میشه . نمیدونم چی بگم .

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,566
نام
امین
همون نکته ای که خودت هم اشاره کردی بنظرم مهمه .. فضا و اتمسفر و جو سیاه کیلزون 2 موردی بود که تو 3 تکرار نشد و خیلی ها هنوزم اونو به 3 ترجیح میدن.
واقعن کیلزون 2 زمان خودش هم که اومد به طور کامل قدرت نسل بعد (ps3) رو نشون داد.

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
تعجب نکنید . دوست دارم به دور از هر چی تعصب و جو گیر شدن هست یک حقیقت رو که داره من رو زجر میده بگم تا خیلی ها هم نظرشون رو بگند و با هم تبادل نظر کنیم . نمیدونم چرا با اینکه شماره ی آخر کیلزون یعنی killzone shadow fall برای ps4 آمده و از نظر ریزولیشن بالاتر از killzone 2 هست ولی باز هر چی گیم پلی هر کدوم رو تست میکنم به نظر من گرافیک killzone 2 بسیار دلچسب تر از شماره های بعدی خودش هست . به نظر من حتی uncharted 2 از نظر گرافیکی دلچسبتر از شماره ی بعدی خود بوده !. حتما میگید خب نظر شخصی تو هست و اشتباه هست . خداوکیلی یکبار دیگه گیم پلی کیلزون 2 رو ببینید و بعد با جدیدترین شماره ی اون تطبیق بدید اون محیط مه گرفته و سنگین و غبار آلود کیلزون 2 واقعا هنوز که هنوزه بیشتر شبیه یک بازی نسل بعد هست تا آخرین شماره ی اون که لقب نسل بعد رو یدک میکشه . حرف من روی ریزولوشن و کیفیت تکسچر نیست حرف من از نظر بصری هست که هر طور نگاه میکنم killzone 2 بیشتر شبیه بازی نسل بعد هست تا killzone shadow fall ... اگر هر دو بازی را دارید یه تست بزنید تا گرافیک هر کدوم رو یکبار دیگه ببینید . حالا صد بار هم بگیم ریزولیشن و تکسچر و خیلی از چیزهای دیگه ی killzone shadow fall بسیار پیشرفت کرده ولی چرا آخه وقتی نگاه میکنم چشمام چیزهای دیگه ای میبینه ؟!!!
images
images
images

هر کدام از بازیها نقات ضعف و قوت دارن ولی واقعا اگر بخواهیم از نظر بصری و کلیت بازیها رو ببینیم killzone 2 بیشتر شبیه به یک بازی نسل بعد هست !!!
نظرات خودتون رو بگید شاید من دارم اشتباه میکنم !!!:)
این چیزی که شما میگی، بر میگرده به سلیقه فرد ربطی به بازی نداره.
یکی از فضاهای آخر الزمانی که با تم زرد و قهوه ای آمیخته شده خوشش میاد، یکی هم از فضاهای طبیعی لذت میبره.
به شخصه خودم KZ SF رو خیلی خیلی بیشتر ترجیه میدم به KZ2، به خاطر فضاسازی ای که داره.

میگم اینها همش سلیقه ای هست، ولی اگه بخوای از بُعد نسل بعدی حساب کنی، در زمان خودش KZ2 خیلی بازی نسل بعد تری بود تا KZ SF، یکی از دلایلش هم این بود که چند سال بعد از شروع نسل عرضه میشد و خیلی روی بازی کار شده بود و از تکنیک های بروز و گول زننده زیادی توش استفاده کرده بودن ولیی الان گرافیک KZ SF رو تقریبا میشه روی خیلی از بازی هایی که برای PC عرضه میشند ببینی، برای همینه شاید زیاد جذب نشدی بهش.

Emperor visari

کاربر سایت
Jan 5, 2011
1,553
این برا اینه که KZ2 تک بودش.کمتر بازیهایی با اون محیط خسته و خاکستری ساخته شده. پیش زمینه گرافیکی کیلزون از نسخه سوم خیلی شبیه کرایسیس و امثالهم شده که صد البته به مذاق خودم و خیلیای دیگه خوش نیومد.
واقعا حیف! ای کاش شادوفال برا PS3 اومده بود به جاش KZ2 برا PS4 8-|

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,373
نام
بابک
نظر من اینکه چون شماره 2 این بازی در نسل پیش اومده و نسل پیش از این نسل جدید پیشرفت بیشتری داشته به چشم بیشتریا بهتر میاد

Yukimura

کاربر سایت
Aug 15, 2013
1,094
k2 فقط همین تمش 10 تا شادو فال میارزه :) اتمسفر به اون جذابیت رو ورداشتن کرایسیس کردن .

شما احتمالا منظورت جو ـه بازیه
از نظر گرافیک جایه مقایسه نیست شما نیم ساعت شادوفال بازی کن بعد بلافاصله k2 رو ادامه بده تا به جواب برسی ( با دیدن فیلمهای مقایسه نه)

Shadow fall جو شماره 2 رو نداره ولی گرافیکش خوبه :)

آخرین ویرایش:

jimrako1

کاربر سایت
Apr 13, 2011
662
نام
مهرداد
k2 فقط همین تمش 10 تا شادو فال میارزه :) اتمسفر به اون جذابیت رو ورداشتن کرایسیس کردن .

شما احتمالا منظورت جو ـه بازیه
از نظر گرافیک جایه مقایسه نیست شما نیم ساعت شادوفال بازی کن بعد بلافاصله k2 رو ادامه بده تا به جواب برسی ( با دیدن فیلمهای مقایسه نه)

Shadow fall جو شماره 2 رو نداره ولی گرافیکش خوبه :)

نه فقط حرف تم و جو نیست . به قول یکی از دوستان توی killzone 2 شگردهایی به کار رفته بود که هیچ جای اون توی ذوق نمیزد و حتی انگار بازی روی ریزولیشن های بالا اجرا میشد . افکت نور گرفته تا همه چیز اون روی هم مچ شده بود . در حالی که توی همین killzone shadow fall به راحتی میشه خیلی جاها که گرافیک توی ذوق میزنه رو پیدا کرد و نشون داد . منظور من خروجی گرافیکی هست . شادو فال خیلی روی گرافیکش و کیفیت اون کار شده ولی خروجی اون چیز خوبی از آب در نیومده و تنها فرقی با کیلزون 2 داره اینه که از قطعات کنسول بیشتر کار میکشه !!! ای کاش یکم از این شگردها و ترفندهایی که توی killzone 2 به کار رفته بود توی شادو فال به کار میرفت . به قول یکی از دوستان کلک ها و لاپوشونی های گرافیکی killzone 2 رو طوری کرده بود که از نظر گرافیکی چیز بی عیبی به نظر برسه . حتی اگر این طور باشه با تمام وجودم دعا میکنم ای کاش تمام بازیها ما رو فریب بدن و از این جور لاپوشونی ها بکنن لااقل با استفاده از قطعات پایین تر گرافیک خاص و بهتری رو ارائه میدن . نمیدونم چقدر با این حرف من موافقید ولی ای کاش همه ی بازیها به جای ارائه ی آمار و خصوصیاتی که در گرافیک بازی تعبیه شده سعی خودشون رو میکردن بدون ارائه ی اینکه مثلا سایه و نور ریل تایم شده و ... ما با چشمهامون گرافیک رو تایید کنیم نه با آمار و خصوصیات تکنیکی و فنی . یه دنیا خصوصیات تکنیکی و فنی داره بازی ولی در مجموع گرافیک دلچسب نیست ...

ac3

کاربر سایت
Oct 3, 2012
73
به نظر منم کلیزون 2 گرافیک خیلی با لاتری تری داره ولی یه بدی که داره تیر زدن زیادی رو اعصاب را میره

تازه بعد از 3 سال ملت دارن انلاین بازی میکنند سرورهاش هنوز شلوغه

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,669
Really ؟!! :-? :|

ارشيا اين حرف رفيقمون كه خوب در كل درست نيست ولي اگر تفاوت 8 گيگ رم با 512 مگ رم و كلي تفاوت در پردازش اطلاعات و پردازش هاي گرافيكي رو بخوايم در نظر بگيريم گرافيك KZ2 هنوز يكي از برترين هاست ! حتي گرافيك KZ3 هم به نظر خودم نتونست به گرافيك KZ2 نزديك بشه !
كيفيت تكسچر هاي KZ2 واقعا" بهتر و برتر بود

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر