Jailbreak و Unlock آیفون نسخه ی 3.1.2 رسمی با Blackra1n و Blacksn0w

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
سلام دوستان .
بالاخره انتظار ها به پایان رسید و Baseband 05.11.07 توسط GeoHot آنلاک شد .
تمامی 3G و 3GS دارای که 3.1.2 کارخانه ای دارند میتونند دستگاه خودشون رو Jailbreak و Unlock کنند . یعنی همه ی انواع iPhone الآن دیگه هم آنلاک میشن و هم Jailbreak .

دانلود Blackra1n RC3 :
Code:
http://www.blackra1n.com/
برای دانلود روی آرم ویندوز کلیک کنید .

دانلود Firmware 3.1.2 رسمی برای 3G :
Code:
http://appldnld.apple.com.edgesuite.net/content.info.apple.com/iPhone/061-7265.20091008.Xsd32/iPhone1,2_3.1.2_7D11_Restore.ipsw
دانلود Firmware 3.1.2 رسمی برای 3GS :
Code:
http://appldnld.apple.com.edgesuite.net/content.info.apple.com/iPhone/061-7270.20091008.phn32/iPhone2,1_3.1.2_7D11_Restore.ipsw
قبل از این آموزش شما دو حالت میتونه داشته باشه دستگاهتون :

1 - 3G/3GS با Firmware 3.x.x دارید و قبلا Jailbreak نشده .
2 - 3G/3GS با Firmware 3.x.x دارید و قبلا Jailbreak شده .

اگر حالت اول رو دارید ، مراحل 1 تا 6 رو انجام بدید .
اگر حالت دوم رو دارید ، باز هم دو حالت دارید :

هنوز Blackra1n رو توی گوشیتون دارید ، به اینترنت وصل باشید ، اجراش کنید ، میبینید که آیکون Icy با آی******** به اسم ra1n عوض شده . ra1n رو بزنید و نصب کنید و وقتی تمام شد ، ra1n به sn0w تغییر پیدا می کنه ، sn0w رو بزنید و از iPhone آنلاک شده ی خود لذت ببرید .

اگر Blackra1n رو پاک کردید از روی گوشیتون و یا اینکه از CFW استفاده کردید ، منتظر بمونید که Blacsn0w از طریق Cydia منتشر بشه و بتونید به راحتی روی گوشیتون نصبش کنید ، وگرنه که میتونید 3.1.2 رسمی رو نصب کنید و بعد با Blackra1n RC3 هم Jailbreak و هم Unlock کنید .

راحت ترین کار همینه که Firmware 3.1.2 رسمی رو دانلود کنید و روی گوشیتون نصب کنید و بعد با Blackra1n RC3 همه ی کارها رو انجام بدید .

مرحله ی اول :
Blackra1n RC3 رو دانلود کنید .
iPhone رو وصل کنید و Blackra1n رو اجرا کنید .
نکته : اگر از Windows 7 یا Windows Vista استفاده می کنید و مشکل دارید با Blackra1n ، از طریق Properties این فایل Compatibility رو روی Windows XP SP2 بزارید .

مرحله ی دوم :

دکمه ی make it ra1n رو بزنید .

مرحله ی سوم :
دستگاه Reboot میشه ، به Recovery میره و شما عکس GeoHot که خدا پدر و مادرشو بیامرزه رو میبینید !

مرحله ی چهارم :
دستگاه Reboot میشه و شما Blackra1n رو توی برنامه های خودتون میبینید .

i20932_21558thumb.png

مرحله ی پنجم :
وقتی Blackra1n رو اجرا کنید . ، سه گزینه ی Cydia ، Rock و sn0w رو میبینید .
پیشنهاد میشه که همرو با هم نصب نکنید ، اول Cydia رو نصب کنید ، یه بار خاموش روشن کنید ، و بعد sn0w رو نصب کنید .

مرحله ی ششم :
همگی با Baseband 5.11.07 و Unlock اون لج هستیم ! پس سریعا دکمه ی sn0w رو بزنین تا آنلاک کنید دستگاه رو !

سورس Cydia که Blacksn0w رو برای دانلود قرار داده :
Code:
blackra1n.com
--------------------

این آموزش اختصاصی که اولین آموزش Unlock و Jailbreak 3.1.2 رسمی در ایران هست توسط sAsAn.K در انجمنهای تخصصی PCNetwork آماده شده است ، جهت استفاده در سایت یا وبلاگ خودتون ، منبع رو نیز ذکر کنید .

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
اونوقت چجوری روی آیپاد تاچ نسل 3 اعمال کنیم!؟

شما باید وقتی جیلبریک می کنید iPod رو در حالتی باشه که اصلا خاموش نشه دستگاه.یعنی نذارید باطریش خالی بشه.اگه هر بار دستگاه خاموش شد باید Jailbreak کنید.

سلام
اگه میشه لینک ipod 2g custom frimware 3.1.2رو بدید
ممنون

اینم از لینک فریمور iPod 2G البته نسخه Custom :

Code:
http://www.zshare.net/download/66896657e150311e/

sopranus

کاربر سایت
Jan 17, 2009
1,411
نام
aliakbar
اینم از لینک فریمور iPod 2G البته نسخه Custom :

Code:
http://www.zshare.net/download/66896657e150311e/
[/QUOTE]

اقا دستت درد نکنه
الان من یه ipod 2g دارم که jail break شده چه جوری میتونم روش برنامه بریزم؟

Shino2dream

کاربر سایت
Oct 14, 2007
189
نام
امیر صابری
آقا شرمنده یه سئوال
بعد از نصب Snow آیکون به خصوصی تو صفحه می آد یا نه؟؟؟
من نصب کردم ولی وقتی می خوام برنامه رو آیفون نصب کنم خطای 80018001 می ده
وقتی هم می خوام از Applestore نصب کنم خطای 1009 می ده
لطفاً ‌کمک کنید

hamed_1989

کاربر سایت
Jun 30, 2008
329
نام
حامد
سلام به دوستان
من اگه برای ipod touch ام که 3rd generation هست فریمویر رو از طریق ای تونز دانلود کنم و بعد برنامه blackr1an رو اجرا کنم. دستگاه جیلبرک میشه؟؟
الان فریم ویر من 3.1.1 هست.
ممنون

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
آقا شرمنده یه سئوال
بعد از نصب Snow آیکون به خصوصی تو صفحه می آد یا نه؟؟؟
من نصب کردم ولی وقتی می خوام برنامه رو آیفون نصب کنم خطای 80018001 می ده
وقتی هم می خوام از Applestore نصب کنم خطای 1009 می ده
لطفاً ‌کمک کنید

نه Black Snow كارش آنلاك كردن گوشي براي آنتن دهي هست.نبايد آيكوني بياد روي صفحه.
براي اين كه بتوني راحت برنامه ها رو نصب كني مخصوصا از طريق آيتونز.بايد نرم افزار Mobileinstallation رو نصب كني.
در ضمن دليل خطاي 1009 هم اينه كه شما iP تون با مليت اكانتتون سازگار نيست.بايد از وي P ان استفاده كنيد.

سلام به دوستان
من اگه برای ipod touch ام که 3rd generation هست فریمویر رو از طریق ای تونز دانلود کنم و بعد برنامه blackr1an رو اجرا کنم. دستگاه جیلبرک میشه؟؟
الان فریم ویر من 3.1.1 هست.
ممنون

شما تنها به حالتي مي تونيد Jailbreak كنيد كه دستگاه بعد از Jailbreak بايد دستگاه براي هميشه روشن بمونه تا Jailbreak بمونه.اگر خاموش بشه روز نو روزي از نو.
اما فكر مي كنم با اين فريموري كه داريد Jailbreak همين هم امكان پذير نباشه.البته بچه هايي كه بيشتر وارد هستن ممكنه بيشتر اطلاعات داشته باشن در اين مورد.

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
اقا من itouch 3g دارم ولی wifi ندارم میشه این کارو کرد بدون wifi ؟؟

بهتره Jailbreak نکنی آیپاد 3G رو.
اگر این کار رو کنی برای این که در حالت Jailbreak بمونه باید همیشه روشن باشه دستگاه.یعنی تا شارژش رو به اتمامه باید بزنی به برق شارژ بشه تا خاموش نشه.
عملیات Jailbreak هم برای iPod نیاز به اینترنت نداره.

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
چجوریه همه میگن آیفون رو جیلبرک کنی خاموش شه دوباره باید جیلبرک شه!
من 3gs رو خودم با همین روش بالا جیلبرک کردم خاموش روشن میکنم مشکلی نداره:biggrin1:

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
چجوریه همه میگن آیفون رو جیلبرک کنی خاموش شه دوباره باید جیلبرک شه!
من 3gs رو خودم با همین روش بالا جیلبرک کردم خاموش روشن میکنم مشکلی نداره:biggrin1:

دلیلش اینه شما از نسخه های قبلی آپدیت کردی.
اما الان همه 3Gs های بازار فریمورشون 3.1.2 هست و وقتی Jailbreak کنی،همین طوری میشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر