PlayStation Horizon Forbidden West

سازنده
Guerrilla Games
تاریخ انتشار
February 2022
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
170764
Horizon Forbidden West یک بازی اکشن نقش آفرینی است که توسط استودیوی Guerrilla Games ساخته شده و توسط Sony Interactive Entertainment برای PS5 منتشر خواهد شد. داستان بازی در آینده‌ای دور و هزار سال پس از زمان حال اتفاق می‌افتد، جایی که نسل تمدن بشری سقوط کرده و جهان در سلطهٔ موجوداتی شبیه به دایناسور با بافت‌های فلزی قرار گرفته و آن‌ها تبدیل به نیرومندترین مخلوقات این جهان شده‌اند. این بازی دنباله ای بر Horizon Zero Dawn است، در دنیای پساآخرالزمانی با دیدگاه سوم شخص و جهان باز روایت می شود. بازیکنان باری دیگر کنترل کارکتر بسیار محبوب، الوی را به دست خواهند گرفت، الوی در قسمت جدید به نقاط دوردست، کالیفرنیای غربی که توسط طوفان های گسترده و ماشین های کشنده ویران شده است سفر می کند. لوکیشن های بازی یادآور مکان های واقعی هستند، Yosemite Valley از دیگر مکان های برجسته بازی خواهد بود، امکان کاوش در زیر آب برای اولین بار به بازی افزوده شده‌است. گوریلا گیمز در این تریلر نوع جدیدی از دشمنان و محیط‌های جدید از بازی را با جلوه‌های بصری خیره کننده بر روی کنسول نسل بعدی پلی استیشن به نمایش گذاشت. همچنین خانم Ashly Burch بازیگر نسخه اول، در این قسمت نیز در نقش الوی به ایفای نقش خواهد پرداخت.
آپدیت: گیمپلی منتشر شده بخشی از بازی را نشان می‌دهد که ایلوی دوست وفادار خود، ارند را به سان فرانسیسکو فرستاده تا تکنولوژی خاصی را برای او پیدا کند، اما با قبلیه‌ای به‌نام Tenakth درگیر می شود و حال ایلوی باید ارند را نجات دهد. نمایش 14 دقیقه‌ای بازی، مبارزات با دشمنان انسانی و غیرانسانی را شامل می‌شود. همچنین کمی جلوتر، سازندگان از تجهیزات جدید ایلوی که برای جابجایی سریع‌تر در محیط استفاده می‌شود نیز رونمایی کردند.
همانطور که در تریلر معرفی اشاره شده بود، محیط‌های زیر آب اکنون بر خلاف نسخه اول قابل کاوش هستند. داستان Horizon Forbidden West شش ماه پس از وقایع نسخه اول اتفاق می‌افتد و ماجراجویی‌های ایلوی اینبار، در میان خرابه‌های مناطق غرب آمریکا که در زیر آب فرو رفته‌اند، جریان دارد. سازندگان در خصوص گیمپلی بازی تأکید دارند که تاکتیک‌ها و انتخاب‌های بازیکنان نقش مهمی را در نسخه دوم ایفا می‌کند.
استودیوی Guerrilla Games در پایان نمایش رویداد State of Play اعلام کرد که در هنگام نزدیک‌تر شدن به عرضه بازی، اطلاعات بیشتری را از آن به اشتراک خواهد گذاشت. بازی Horizon Forbidden West هنوز تاریخ عرضه دقیقی ندارد و در زمان نامشخصی از سال 2021 برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد.
148728
"پس از پایان یافتن جهان چیزهای زیادی برای کشف وجود دارد ―Sylens"​
Sylens یک پژوهشگر سرگردان و بنیانگذار Eclipse است. او شیفتگی زیادی به تاریخ و فن آوری های باستانی دارد، او درقسمت اول با الوی متحد می شود تا حقیقت موجود در ماشین ها و سرنوشت افراد را قبل از مرگشان کشف کند. او در طول بازی سعی می کند اعتماد الوی را نسبت به هدفی که در سر می پروراند بدست بیاورد، کسی که تا پایان بازی به الوی مشاوره می داد مشخص می شود خود، خطرناکترین آنتاگونیست بازی است، در قسمت جدید بازی نقشی پررنگ خواهد داشت.

image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0006.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0003.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0002.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0001.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_000422.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_000522.jpg image_horizon_forbidden_west-42164-4519_0007222.jpg

آخرین ویرایش:

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,928
نام
نـــــــویـــــــــد
مثل شماره قبل بازی سر راست هست ؟ ماموریت های اصلی روی نقشه مشخص ؟ اون مشعل های بین راه که روشن می کردیم که برای فست تراول بود توی شماره دوم هم این مکانیزم هستش؟

بله مشخصن
فست تراول هم وجود داره اما یکم فرق کرده سیستمش. شما از هر کمپ‌فایر میتونی به صورت مجانی بری به کمپ‌فایرهای دیگه اما اگه بخوای همینجوری به کمپ‌فایر خاص بری باید فست تراول پک استفاده کنی. البته احتمال زیاد مثل نسخه قبل میشه یه پک بینهایت ساخت و استفاده کرد به راحتی

خب من ۶ ۷ ساعتی بازی کردم و خیلی خیلی خووبه همه چیز. تو تمام موارد پیشرفت کردن. اولین چیزی که به چشم میاد گرافیک چشم‌نواز و عالی بازی هستش و همینطور رنگامیزی خیلی خوب و زنده و البته طبیعی. توی نسخه‌ی اول بیشتر مواقع حس میکردی یه فیلتر زرد/نارنجی رو مپ کشیده شده اما اینجا همه چیز زنده و طبیعی رنگ خودشونو نشون میدن. همین مورد گشتن تو محیط رو خیلی جذابتر میکنه. دومین چیزی که از همون اول پیشرفتش مشخصه دیالوگ گفتن کرکتراس که چقدر تغییر کردن. با شخصیتای مختلفی حرف زدم و چندتا ساید کوئست رفتم همگی کاملا حس میشن و دبگه مثل چوب خشک دیالوگ نمیگن. وُیس‌اکتینگ پرفکت همراه با انیمیشنای فوق‌العاده‌ی صورت باعث میشه تمام کرکترایی که میبینید جذاب و یونیک به نظر برسن و با کمال میل به دیالوگا گوش بدید. تو این مورد قطعا جز بهتریناس. واقعا کار سختیه تو بازی اوپن‌ورلد همچین کیفیتی رو ببینی. مبارزات بازی خیلی بهتر شدن و مخصوصا به لطف دوال سنس قابل لمس‌تر هستن و بیشتر میشه لذت برد. اون حس مبارزه با روبات‌ها و زدن قسمتای خاصشون چه با نیزه چه تیرکمون همچنان حس شدیدا خوب و ارضا کننده‌ای میده. گشتو گذار تو محیط بهترین اتفاقیه که تو این نسخه قشنگ یه دستی به سر و روش کشیدن. هر جایی که برید به چیزی برای انجام دادن و کشف کردن هستش و هر کدوم کاملا ریواردینگ. همینجوری تو محیط راه برید یا خودتون چیزی میبینید یا ایلوی دیالوگی میگه که میفهمید یه چیزی این دور و بر هستش یا صدایی مشنوید. واقعا چیزی که این محیط زیبا بهش نیاز داشت همین بود تا با خیال راحت بشه توش چرخید. البته بعضی جاها هستن که باید آیتم خاصی داشته باشید تا باز بشن. تا اینجا ۳ ۴تا ساید کوئست رفتم خیلی خوب بودن. اسکیل‌تری خیلی گسترده‌تر شده و البته اسکیل پوینت هم خیلی زیاد بهتون میده اگه وقت بذارید و کارارو انجام بدید و محیط بازی رو بگردید. اتفاق مهم و خیلی خوب دیگه اینکه که اگه بک‌پکتون پُر بشه خودش ریسورسارو میفرسته توی استش که از لوکیشنای مختلفی قابل دسترس هستش. یکی از مشکلات بزرگ من با نسخه اول همین بود که اینجا کاملا رفع شه. از همون ابتدا هم با ۶۰فریم وارد بازی شدم. مشکلاتی داره توی لود شدن آبجکتا یا مشکلات کوچیک دیگه که با آپدیت فابل رفع هستن. شروع بازی هم خیلی خوب بود مخصوصا اولین مبارزه با روبات جدید عالی بود. کات‌سینای بازی خیلی خوب طراحی شدن. بالا رفتن از در و دیوار و کوه و صخره خیلی حس خوبی داره. از همه جا نمیشه رفت بالا مثل اسسین ادیسی یا زلدا اما جاهایی هستن که میتونید با استفاده از R3 های‌لایت کنید تا مشخص بشه از کدوم بخشا میشه رفت بالا. یه مورد از Ancient Ruinهارو هم دیدم که یه نیمچه پازلی داشت و خووب بود. یه اکتیویتی خیلی خیلی خوب واسه این نسخه ساختن که واقعا سورپرایز قشنگی بود. توی ChainScrape پیداش میکنید. لودینگ بازی هم موقع فست تراول ۳ یا ۴ ثانیه هستش.
در کل اگه نسخه اول رو دوس داشتید عاشق این نسخه خواهید شد. ساعت‌ها میتونید تو مپ بازی بچرخید و خسته نشید و مطمئن باشید که همیشه یه چیزی انتظارتون رو میکشه تا پیداش کنید

موفق باشیم

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
819
نام
سید محمد حسین
فکر کنم باید تا یکشنبه که بازی دست من میرسه و میتونم بازی کنم و البته دستکم یه هفته بعدش با این تاپیک خداحافظی کنم. هم به خاطر اینکه ملاحظه خوشه چین هارو نکرده و شلخته اسکرین شات نمیزارید. ما تو کفیم آقا، و هم برای اجتناب از اسپویل که البته آقای فراستی و محمد تغی فهمیم تو برنامه هفت گفتن یه چیز لوس و مسخره ای هست که تازه مد شده و اون ها حق دارن آخر فیلم هارو لو بدن.

در کل هرکاری داره بازی میکنه کوفتش بشه. مخصوصا اگه دارید رو 5 بازی میکنید.
درد مشترک داریم منم میخوام دیسک بگیرم مثل اینکه فردا هم خبری از دیسکش تو تهران نیست.قبلا هم گفتم یه موقعی اینجور بازیها دیسکش ۲ روز زودتر از عرضه جهانی تو تهران ریخته بود :((

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
درد مشترک داریم منم میخوام دیسک بگیرم مثل اینکه فردا هم خبری از دیسکش تو تهران نیست.قبلا هم گفتم یه موقعی اینجور بازیها دیسکش ۲ روز زودتر از عرضه جهانی تو تهران ریخته بود :((

من از همه آمار گرفتم، زودترین موعدی که تاریخ دادن یکشنبه است. تازه ریجن آمریکا نیست، من ترجیح میدم ریجن آمریکا رو بگیرم، چون اکانتم مال آمریکاست و میدونم بعدها سر DLC احتمالی و کلا کانتنت ها به چخ میرم

• Like
Reactions: Taha75 and ashe

Nike-90

کاربر سایت
Aug 30, 2008
987
نام
محسن
تمامی جوانبو دوستان گفتن من فقط حدالامکان از زیبایی های بصری فقط میتونم بگم حاوی اسپویل نمیباشد :D

Attachments

• Horizon Forbidden West_20220218141920.jpg
    Horizon Forbidden West_20220218141920.jpg
    3.1 MB · مشاهده: 73
  • Horizon Forbidden West_20220218125114.jpg
    Horizon Forbidden West_20220218125114.jpg
    2.3 MB · مشاهده: 65
  • Horizon Forbidden West_20220218132214.jpg
    Horizon Forbidden West_20220218132214.jpg
    2.8 MB · مشاهده: 67
  • Horizon Forbidden West_20220218151635.jpg
    Horizon Forbidden West_20220218151635.jpg
    2.5 MB · مشاهده: 74
  • Horizon Forbidden West_20220218141837.jpg
    Horizon Forbidden West_20220218141837.jpg
    3 MB · مشاهده: 73
  • 20220218_202359.jpg
    20220218_202359.jpg
    1.1 MB · مشاهده: 61
  • 20220218_183808.jpg
    20220218_183808.jpg
    1.9 MB · مشاهده: 68

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,540
اقا رعایت کنید لطفا
الان من 90% کامنت ها رو از ترس اسپویل نمیخونم دیگه

تا جایی که راه داره از تگ اسپویلر استفاده کنید و تگش رو مشخص کنید:D
_____

🔥تبریک به سبک سانتا🔥

View attachment 245227
انتحاری زن کم شده! دوستان هم تا اینجا کموبیش رعایت کردن، کاربران هم اگه هیجاناتشونو کنترل کنن :D و قبل از ارسال محتوا موارد اسپویل دار رو رعایت کنن، نیاز نیست بنظرم سردر تاپیک کاربر رو ملزم به استفاده ازتگ اسپویل کرد

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,033
نام
نیما
من هم یه چند ساعتی بازی کردم ...

از لحاظ گرافیکی که همه چیز رو دیدید و بنظرم نیازی به تعریف نداره ...
اینقدر جزییات زیاد و فضاسازی پُر و مملو از پوشش گیاهی و آبجکت‌های مختلفه که یه جاهایی میگم ای کاش محیط یکم خلوت‌تر بود.

Facial Animation به شدت نسبت به نسخه قبل پیشرفت کرده و عالیه.

میتونم با قاطعیت (صد‌درصد تضمینی :D) بگم که همه چیز بازی نسبت به نسخه قبل بهتره.

بشدت جون‌دارتر شده بازی و جذب میکنه.

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,544
خب منم تازه وارد Forbidden West شدم 8 9 ساعتی طول کشید .
تا اینجا هرچی ماموریت جانبی و غیره بود رو رفتم . تمام سوراخها رو هم گشتم .
بازی از همه نظر پیشرفت کرده . ماموریت جانبی ها چیزی از اصلی ها کم نداره .
گرافیک و صدا گذاری هم که مثل قبل عالی .
من رو PS4 Fat میرم . بازی به شدت روون هستش .
جاهایی تو Cutscene ها دیر لود میشه ( رنگ بندی و .... ) که احتمالا با آپدیت های بعدی درست میشه .
تا اینجا که بازی بشدت درگیر کننده بود

koorosh

کاربر سایت
Jun 22, 2007
3,167
نام
El Duderino
به‌ کردیت اول بازی رسیدم و هنوز بین رزلوشن و فریم مود به تصمیم نهایی نرسیدم، تو explore و کات سین ها رزلوشنه تو کامبت رو فریم ریت :D

خوبی های بازی دیگه تکرار مکرراته و ۳ ۴ ساعت فکر کنم طول کشیده تا همین جا اینقدر عکس گرفتم و به اینور اونر خیره شدم، تنها چیزی که برام عجیبه دیر load شدن asset ها و تکسچر ها تو بازیه، یعنی با این سرعت لود های ثانیه ایی و کلا ویژگی هارد ۵ حتی تو خود کردیت هم ۲ بار فضا با تاخیر لود شد...

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
بعد از 7 ساعت پلی دادن به جرات میگم برگی واسم نمونده

1645222212101.png

از هرنظر که فکر کنید یه شاهکار خلق کردن، بعد از gta و rdr مدتها بود تو یه بازی اوپن ورلد مپ رو شخم نزده بودم برم جلو، تمام ساید کوئست ها رو رفتم و توصیه میکنم حتما بعضیاش رو برید که خیلی مهمه

بعد از 7 ساعت تازه رسیدم به دروازه فوربیدن وست! یعنی تازه بازی شروع شده :))
اگه میخواید بیشتر اسپویل بشید برید تو اسپویلر پایینی :D
از سمت راست وارد مپ میشید و میرسید به اینجا 👇
سمت چپ خط زرد فوربیدن وست هست
1645223451219.png

آخرین ویرایش:

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
من هم یه چند ساعتی بازی کردم ...

از لحاظ گرافیکی که همه چیز رو دیدید و بنظرم نیازی به تعریف نداره ...
اینقدر جزییات زیاد و فضاسازی پُر و مملو از پوشش گیاهی و آبجکت‌های مختلفه که یه جاهایی میگم ای کاش محیط یکم خلوت‌تر بود.

Facial Animation به شدت نسبت به نسخه قبل پیشرفت کرده و عالیه.

میتونم با قاطعیت (صد‌درصد تضمینی :D) بگم که همه چیز بازی نسبت به نسخه قبل بهتره.

بشدت جون‌دارتر شده بازی و جذب میکنه.
درود
اون سیستم جارو برقی کشی و جمع کردن سانت به سانت محیط تو اینم هست؟

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
خوب نزدیک ۱۰ ساعتی شد که از بازی کردنم میگذره. من اول ۶۰ فریم بازی میکردم ولی از وسطاش رو مود ۳۰ فریم رفتم ایمیج کوالیتی برام خیلی خیلی جذاب تر شده. در نتیجه تا انتها رو همین ۳۰ میرم . در رابطه با با بازی و نکات مثبتش اگه بخوام بگم اولا چقدر تو بحث ارت استایل گرافیکی بازی خوب کار کردن . مشکلی که تو نسخه ۱ داشتم رو اینجا اصلا ندارم . به خصوص تو محیط هایی که پوشش گیاهی و نورپردازی جذابش ترکیب میشن واقعا چشم‌نواز میشه گرافیک بازی ولی مثلا رو افکت اتیش یا محیط های بیابونی این جلوه رو نمیبینی .
در مورد مدل ایلوی به جز مدل صورتش که محشره ولی انیمیشن های راه رفتن و جا خالی دادن و مبارزاتش ، به خصوص پلتفرمینگ و جامپینگ من خیلی اختلافی با نسخه زیرو داون نمیبینم . علتشم مشخصه طبیعتا بازی قرار بوده رو ps4 هم اجرا بشه فوکوسش فقط روی ps5 نبوده.
در مورد ماموریت های فرعی خیلی خیلی بهتر شدن و میرم دنبالشون بر خلاف نسخه قبل ، داستان و شخصیت پردازی ایلوی رو مثل نسخه قبل خیلی دوست ندارم . این نسخه هم تا اینجا چیزی نداشته که جذب و میخکوبم کنه تو زمینه داستان . بیشتر داستان بهانه ای شده واسه خلق یه دنیای زیبا و فان ، خود npc های همراهم همینطور ، اون حسی که از امثال مثلا سالیوان انچارتد میگیریم تو هیچ شخصیتی از این بازی نمیگیرم . از هیچ کدومشونم‌ خوشم‌ نمیاد :D
الان خیلی زوده واسه امتیاز دادن به بازی ولی به نظرم متای منصفانه ای گرفته ، باز ی ۱۰ که نیست ولی زیر ۸ هم‌ نیست .
اگه خیلی دید کمال گرا بخوایم داشته باشیم چون فرست پارتی سونی هست من توقع پیشرفتی مثل انچارتد ۲ به انچارتد ۱ داشتم که اینجا اینقدر پیشرفت رو نمیبینم . ولی در مجموع تو خیلی از موارد بهبود نسبی رو نسبت به نسخه قبل میبینی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر