High Definition Center

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
نظر به اینکه هر روز داره اخبار مربوط به HDDVD و BD توی سایت زیاد میشه به نظرم بد نیومد که یه تاپیک مستقل درباره این موضوع داشه باشیم و این بحثو اینجا ادامه بدیم. دوستان خواهشا لطف کنن و اخبار مربوطه رو اینجا بزارن :
1) اخبار مربوط به HDDVD وBD
2) اطلاعات درباره پلیر ها و دستگاه های مربوطه
3) تاریخ انتشار فیلم ها
4) درایو های کامپیوتر برای HDDVD وBD
5)نحوه ستاپ بر روی تیوی و Home Theatre توسط Standalone Player
6)نحوه استفاده از HDDVD و BD روی کامپیوتر
7) review ها و مقاله های مزبوطه درباره HDDVD و BD از سایت های مختلف
8) نحوه استفاده از PS3 و X360 به عنوانHDDVD/BD پلیر

امیدوارم این هم تاپیک پرکاری بشه و بچه ها استفاده کنن.. از مدیران هم خواهش میکنم اون چند پست اخر توی تاپیک اخبار داغ کنسول ها که دریاره این موضوعات هست اگر زحمتی نیست به اینجا منتقل کنن

Erebus

کاربر سایت
Jun 8, 2007
574
نام
کیانوش
آره جالب اینجاست که کسی اینجا نیست. lol
بهرحال اتفاقی که باید می افتاد افتاد، خیلی وقت هم بود که شایعاتی مبنی بر همین موضوع منتشر می شدن، خیلی از insider ها مثل penton man هم اشاره هایی به این موضوع کرده بودن.
وقتی بعد از فقط یه سال و خورده ای، قیمت پلیر های HD DVD تا 99 دلار و 199 دلار پایین اومدن، مشخص میشه که این فرمت شانسی نداشته برای پیروزی چون به هیچ طریق دیگه ای نمی تونسته موقعیتش رو بهتر کنه.
همونجوری که از اول هم می گفتم جنگ فرمت ها خیلی وقت بود تموم شده بود، فقط HD DVD داشت زور های آخرشو میزد اما هیچ وقت توانایی برنده شدن نداشت.
ویرایش:
آریا بودن sony, disney, warner, fox یه طرف، یعنی اینکه خود توشیبا هم میدونه که دیگه HD DVD تموم شده است. پس با خیال راحت PS3 بخر.

آخرین ویرایش:

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
آره جالب اینجاست که کسی اینجا نیست. lol
بهرحال اتفاقی که باید می افتاد افتاد، خیلی وقت هم بود که شایعاتی مبنی بر همین موضوع منتشر می شدن، خیلی از insider ها مثل penton man هم اشاره هایی به این موضوع کرده بودن.
همونجوری که از اول هم می گفتم جنگ فرمت ها خیلی وقت بود تموم شده بود، فقط HD DVD داشت زور های آخرشو میزد اما هیچ وقت توانایی برنده شدن نداشت.

البته HD DVD هم پایه شو از اول روی coexistence با بلوری گزاشته بود و فکر نکنم فکر اینکه dominant بودنو داشته باشن.
من موندم HD DVD میخواد توCES چی بگه. اخرین شانسشونه برای اینکه ندایی announcement چیزی بدن (اگه شانسی مونده باشه).
کلی هیجان برای CES بود که وارنر چیزی بگه که اون هیجانم از بین رفت :cheesygri مگه اینکه خبر دیگه یی توی راه باشه (که بعید میدونم).
اسم تاپیک رو دیگه باید عوض کرد!

خب توشیبا هم جواب داده. ظاهرا اصلا انتظار این خبرو نداشتن
Toshiba's Comment on Announcement from Warner Bros. Entertainment of Its
Exclusive Support for Blu-ray Disc Format

TOKYO, Jan. 4 /PRNewswire/ -- Toshiba is quite surprised by Warner Bros.'
decision to abandon HD DVD in favor of Blu-ray, despite the fact that there
are various contracts in place between our companies concerning the support of
HD DVD. As central members of the DVD Forum, we have long maintained a close
partnership with Warner Bros. We worked closely together to help standardize
the first-generation DVD format as well as to define and shape HD DVD as its
next-generation successor.
We were particularly disappointed that this decision was made in spite of
the significant momentum HD DVD has gained in the US market as well as other
regions in 2007. HD DVD players and PCs have outsold Blu-ray in the US market
in 2007.
We will assess the potential impact of this announcement with the other HD
DVD partner companies and evaluate potential next steps. We remain firm in
our belief that HD DVD is the format best suited to the wants and needs of the
consumer.

چیز خاصی هم نمیگه فقط میگه ناراحتن....sour grapes

آخرین ویرایش:

Erebus

کاربر سایت
Jun 8, 2007
574
نام
کیانوش
البته HD DVD هم پایه شو از اول روی coexistence با بلوری گزاشته بود و فکر نکنم فکر اینکه dominant بودنو داشته باشن.
من موندم HD DVD میخواد توCES چی بگه. اخرین شانسشونه برای اینکه ندایی announcement چیزی بدن (اگه شانسی مونده باشه).
کلی هیجان برای CES بود که وارنر چیزی بگه که اون هیجانم از بین رفت :cheesygri مگه اینکه خبر دیگه یی توی راه باشه (که بعید میدونم).
اسم تاپیک رو دیگه باید عوض کرد!
آره دیگه متاسفانه حتی اونجوری که ما ها فکر می کردیم تا CES هم نکشید :cheesygri و خوب این از هیجان CES کم می کنه. جالب اینجاست که همین چند روز پیش هم Mike Dunn گفته بود که تا CES فقط یک فرمت خواهد بود.
فکر نمی کنم دیگه شانسی برای HD DVD مونده باشه، این وسط مایکروسافت هم مقصر بوده.

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
آره دیگه متاسفانه حتی اونجوری که ما ها فکر می کردیم تا CES هم نکشید :cheesygri و خوب این از هیجان CES کم می کنه. جالب اینجاست که همین چند روز پیش هم Mike Dunn گفته بود که تا CES فقط یک فرمت خواهد بود.
فکر نمی کنم دیگه شانسی برای HD DVD مونده باشه، این وسط مایکروسافت هم مقصر بوده.

خوبه یک نفر پیدا شد توی این تاپیک چند تا پست بزنه الان :biggrin1:

مایکروسافت به نظرم موقعی که باید از نظر مالی به داد توشیبا نرسید البته هیچ پروفی برای این حرفم ندارم ولی حدسم اینو میگه. شایعه شده بود (همون penton man گفته بود فکر کنم) که وارنر با توشیبا و مایکروسافت توی جلسه بودن و مایکروسافت حاضر نشده بوده مبلغی به وارنر بده مگه اینکه وارنر حاضر میشده با مایکروسافت قرارداد exclusive برای پخش کردن فیلم هاش به صورت انلاین روی xbox live marketplace امضا کنه. راستو دروغش پای خودشون
از یک نظر هم زرنگی کرد که توی کنسولش HD DVD-ROM نزاشت (البته درایو HD DVD هم اون موقع نبود برای گزاشتن مخصوصا اینکه درایو های HD DVD از BD همیشه توی development عقب تر بودن)
اگه اتفاق دیگه نیفته (که بعیده) به نظر من HD DVD مرده و اصلا شانسی نداره.

اینم صاحب Home Theater forum گفته (که ظاهرا صبح گفته که امروز یک خبر مهمی میاد) :

The owner of Home Theater Forum, who apparently has some inside connections with these Warner discussions, claims that the BDA is paying WB some $620 million (he didn't say if it was cash, promtional considerations, or a combination of both) to go exclusive.

Erebus

کاربر سایت
Jun 8, 2007
574
نام
کیانوش
خوبه یک نفر پیدا شد توی این تاپیک چند تا پست بزنه الان :biggrin1:

مایکروسافت به نظرم موقعی که باید از نظر مالی به داد توشیبا نرسید البته هیچ پروفی برای این حرفم ندارم ولی حدسم اینو میگه. شایعه شده بود (همون penton man گفته بود فکر کنم) که وارنر با توشیبا و مایکروسافت توی جلسه بودن و مایکروسافت حاضر نشده بوده مبلغی به وارنر بده مگه اینکه وارنر حاضر میشده با مایکروسافت قرارداد exclusive برای پخش کردن فیلم هاش به صورت انلاین روی xbox live marketplace امضا کنه. راستو دروغش پای خودشون
از یک نظر هم زرنگی کرد که توی کنسولش HD DVD-ROM نزاشت (البته درایو HD DVD هم اون موقع نبود برای گزاشتن مخصوصا اینکه درایو های HD DVD از BD همیشه توی development عقب تر بودن)
اگه اتفاق دیگه نیفته (که بعیده) به نظر من HD DVD مرده و اصلا شانسی نداره.
آره، توی جدید ترین مذاکراتی که universal, warner, microsoft, toshiba با هم داشتن مایکروسافت فقط در صورتی حاضر میشده هزینه کنه که به صورت انحصاری content روی xbox live marketplace عرضه کنن. در واقع من قبلا هم گفته بودم، مایکروسافت همیشه دنبال موفقیت DD بوده و هست. با حمایتش از HD DVD هم فقط دنبال همون هدفش بوده.

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
آره، توی جدید ترین مذاکراتی که universal, warner, microsoft, toshiba با هم داشتن مایکروسافت فقط در صورتی حاضر میشده هزینه کنه که به صورت انحصاری content روی xbox live marketplace عرضه کنن. در واقع من قبلا هم گفته بودم، مایکروسافت همیشه دنبال موفقیت DD بوده و هست. با حمایتش از HD DVD هم فقط دنبال همون هدفش بوده.

من عقیدم این بود که اگه سونی و BDA همون اول مایکروسافت رو به سمت BDA کشونده بودن این ماجراها پیش نمیومد. اتفاق هم وقتی افتاد که Java رو به جای HDi انتخاب کرده بود. جالبی اینجا بوده جفت دیزنی و سونی هم به نفع HDi هم توی Technical group و هم توی board meeting رای دادن ولی Java با داشتن بیشترین رای انتخاب شده. از یک طرفم هم احتمالا مایکروسافت خوشش نمیومده کنسول رقیب یک فرمتی داشته باشه که خودش استفاده میکنه اما ساپورتش کنه.
بهرحال اگه مایکروسافت از اول با HD DVD نبود همون سال باید میرفت. وقتی هم وارنر حاظر نشد با مایکروسافت قرارداد ببنده اونام توشیبا رو قربانی کردن :biggrin1:

اما جدا از فرمت وار توی یک زمینه HD DVD بد عمل نکرد اونم دلیور کردن کیفیت صدا و تصویر با کیفیت reference و از رقیبش کم نیورد توی صدا و تصویر توی خیلی مواقع

PS: جای عماد اینجا خالیه الان

آخرین ویرایش:

omid750

کاربر سایت
Oct 7, 2007
82
وارنر اعلام کرد که BD رو به صورت exclusive انتخاب کرده اما تا پایان May به پابلیش کردن HD DVD ادامه میده!
خب خیلی ساده بگیم : GoodBye HD DVD
HD DVD 2006-2008

خب بر خلاف جنگ قبلي بين كه بين VHS و Beta كه سوني شكست خورد ، حالا سوني از گذشته درس گرفت و با سياست هاي بسيار هوشمندانه تونست اين جنگ رو پيروز بشه.

فكر كنم بزودي همچنين اخباري رو براي PS3 و 360 بزاريم.
يه نگاهي به آمار فروش 29 دسامبر بندازيد.براي من كه خيلي جالب بود.

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
خب یک ذره اطلاعات بیشتر در این باره منتشر شده. قضیه از این قرار بوده که وارنر حاظر نبوده HD DVD exclusive بشه مگه اینکه فاکس هم همراهشون به HD DVD بیاد. فاکس هم ظاهرا دودل بوده تا اینکه از BDA یک incentive دریافت میکنن و BD exclusive میمونن. وارنر هم که دنبال سریع ترین راه برای پایان فرمت وار بوده از BDA یک incentive به مبلغ 500M دریافت میکنه (البته مثل زمانی که پارامونت تغیر موضع داد وارنر هم گرفتن پول رو تکذیب میکنه) و بلوری exclusive میشه که فرمت وار زودتر تموم شه.
این داستان رو سایت های نسبتا تعید کردن و AVS های توی AVS هم که Amir و Dave Vaughn هستن هم ماجرا رو تایید کردن. (البته تایید نه اینکه کسی official بیاد بگه ولی خوب میشه فرض کرد بیشتر ماجرا درست بوده)
به قول معروف business as usual folks
به سونی باید تبریک گفت که تلاش کردن و وارنر رو به دست اوردن

این رو هم Dave Vaughn توی AVS گفته

I'll tell you what I know (or have been told). Regardless of the reports from last week, Microsoft was not part of the negotiations and they didn't offer any cash in the deal. It was Toshiba acting alone as far as that goes.

If the money talked about is true that Sony has offered Warner and Fox, I'm not sure if it would have been a good business move for Toshiba to pay that much money. Also, without FOX, no amount of money would have swayed Warner...they were not going to go HD DVD exclusive without FOX coming along for the ride. They wanted to end the format war, not prolong it. So, I don't think any amount of money that Toshiba offered would have been enough given the lack of another studio choosing HD DVD along with Warner.

مایکروسافت ظاهرا اصلا توی مذاکرات نبوده و فقط توشیبا بوده که سر پول با وارنر مذاکره میکرده. وارنر هم حاضر نبوده تا وقتی فاکس نیاد HD DVD exclusive بشه. به نظر میاد قضیه اون موضوع مایکروسافت میخواسته با وارنر قرارداد exclusive امضا کنه هم کنسل میشه.
بهرحال از همه این حرفا گزشته فرمت وار تموم شد دیگه.
Time to move on

PS: خب HD DVD کنفرانس روز یک شنبه توی CES رو کنسل کرده به علت اتفاقی که برای وارنر افتاد

Based on the timing of the Warner Home Video announcement today, we have decided to postpone our CES 2008 press conference scheduled for Sunday, January 6th at 8:30 p.m. in the Wynn Hotel. We apologize for any inconvenience this may cause.
We are currently discussing the potential impact of this announcement with the other HD DVD partner companies and evaluating next steps. We believe the consumer continues to benefit from HD DVD’s commitment to quality and affordability – a bar that is critical for the mainstream success of any format.
We’ll continue to keep you updated on new developments around HD DVD.

آخرین ویرایش:

Erebus

کاربر سایت
Jun 8, 2007
574
نام
کیانوش
خب یک ذره اطلاعات بیشتر در این باره منتشر شده. قضیه از این قرار بوده که وارنر حاظر نبوده HD DVD exclusive بشه مگه اینکه فاکس هم همراهشون به HD DVD بیاد. فاکس هم ظاهرا دودل بوده تا اینکه از BDA یک incentive دریافت میکنن و BD exclusive میمونن. وارنر هم که دنبال سریع ترین راه برای پایان فرمت وار بوده از BDA یک incentive به مبلغ 500M دریافت میکنه (البته مثل زمانی که پارامونت تغیر موضع داد وارنر هم گرفتن پول رو تکذیب میکنه) و بلوری exclusive میشه که فرمت وار زودتر تموم شه.
این داستان رو سایت های نسبتا تعید کردن و AVS های توی AVS هم که Amir و Dave Vaughn هستن هم ماجرا رو تایید کردن. (البته تایید نه اینکه کسی official بیاد بگه ولی خوب میشه فرض کرد بیشتر ماجرا درست بوده)
به قول معروف business as usual folks
به سونی باید تبریک گفت که تلاش کردن و وارنر رو به دست اوردن

این رو هم Dave Vaughn توی AVS گفته

مایکروسافت ظاهرا اصلا توی مذاکرات نبوده و فقط توشیبا بوده که سر پول با وارنر مذاکره میکرده. وارنر هم حاضر نبوده تا وقتی فاکس نیاد HD DVD exclusive بشه. به نظر میاد قضیه اون موضوع مایکروسافت میخواسته با وارنر قرارداد exclusive امضا کنه هم کنسل میشه.
بهرحال از همه این حرفا گزشته فرمت وار تموم شد دیگه.
Time to move on

PS: خب HD DVD کنفرانس روز یک شنبه توی CES رو کنسل کرده به علت اتفاقی که برای وارنر افتاد
البته Amir m و Dave Vaughn فکر نمی کنم قرار بوده باشه چیزی غیر از این بگن، ضمنا اونها دیگه شهره خاص و عام هستن توی پخش کردن FUD
اون داستان تخیلی هم از اینجا:
http://formatwarcentral.com/index.php/2008/01/04/warner-swayed-by-500-million-from-the-bda/
سرچشمه گرفته که بعدش هم engadgethd و چند تا سایت دیگه هم منتشرش کردن. در این رابطه یه پست جالب دیدم که میگذارم:

Dude, you don't understand.

Kimmy from Toshiba called Danny from WB and asked him to come over to her side. Danny wanted to check with his bud Brian over at Fox, told him the deal...Kimmy is hot and she wants them over at the HD-DVD hotel pronto. And oh yes, she's gonna pay them for it. Brian's too busy watching Die Hard and is like, nah you go on without me. Danny fought with Brian in the first Gulf War so they are best friends. He breaks the news to Kimmy...if Brian doesn't go, neither does he. Kimmy is heartbroken. She pauses her Peter Bjorn and John cd and calls up Danny and is like what the F. It's gonna be a great party and you're ruining everything and I hate you. Danny agrees to go if she will show her cans. Kimmy is horrified and tells Danny she never wants to speak to him again. Oh and **** Brian too.

Deal falls through. THE END.

بهر حال قضیه هر چی که بوده فروش بیشتر بلوری توی این تصمیم گیری تاثیر زیادی داشته، خود وارنر قبلا بار ها اشاره کرده بود که به فروش کریسمس نگاه میکنه تا تصمیم بگیره.
بهر حال جنگ فرمت ها دیگه رسما تموم شده و الانه که باید ببینیم کسانی که میگفتن فاصله زیادی تا تموم شدن جنگ فرمت ها داریم بازم میان نظر بدن یا نه!!

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
ببخشيد ربطي به تاپيك نداره چون ديگه مثل اينكه جنگ تموم شد :biggrin1:
نيازي نيست جوابي بدين همين طوري گفتم .
ولي اين برام جالبه مايكرو هم ميخواست تو نمايشگاه مدل جديد خودش xbox 360 Ultimate كه داراي hddvd داخلي بود .
الان ديگه فكر كنم بايد مايكروسافت از فكرش هم اين نگذره .
و تا الان بايد مايكروسافت را تصديق كرد كه hddvd را داخل كنسولش به كار نبرده وگرنه الان بايد خيلي كنسولشون را ميرختند بيرون يا آه اين را ميكشدند كه چرا به خاطر يه فرمت رفتند يه كنسولي خريدند .

دوما خوشم مياد كه هيچ وقت تو اين بحث جنگ فرمت ها دخالت نداشتم :biggrin1:

بالاخره به نظر من خيلي خوب شد برام فرقي نداره بلوري يا hddvd برنده بشه ادم دو دل بود الان با خيال راحت ميره يه پلير ميخره و فيلم نگاه ميكنه .
فقط اينكه اگه باز يه خبرهايي از طرف توشيبا نشه خوبه .

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
آقا چی شد!به قول جانی که A letter egded in black for toshiba!
چیزی که از متن وارنر معلومه بیشتر میخواستن که مسئله حل بشه تا اینکه از بلوری خوششون اومده باشه.جالب اینه که این خبر مثل اینکه خیلی اتفاقی پخش شده اینطور که بن نظر میاد و Hd Pro Group کاملا غافلگیر شده که اومده بیانیه من بدبختم هم داده!بدبخت HD تازه داشت جون میگرفت،مخصوصا با وضیعتی که امسال پارامونت داشت،البته بلوری شاید غول به نوعی sidekick رو رد کرد الان تازه رسیده غول مرحله آخر اونم DVD یه!42 میلیارد دلار در هر سال درآمد کمپانی های اصلی از DVD یه!کل BD و HD رو هم سالانه یه میلیارد هم فکر نکنم در بیارن در حال حاضر(تازه قیمتشونم گرونتره(که الته فروشو از اونور کمترم میکنه))
اینطور که وارنر گفته به خاطر این یه وری شده!که میخواسته کیفیت های بالا فراگیر بشن،ولی با اینکار به نظر من دیگع مرا زورش به DVD نمیرسه،حالا اگه HD DVD میموند آخر سر باز یکم ارزونتر بود و قابل دسترس تر،ولی الان قضیه فرق میکنه.
البته Pro Group گفته که:
We believe the consumer continues to benefit from HD DVD's commitment to quality and affordability – a bar that is critical for the mainstream success of any format.
ولی خوب اینم گفته که:
We'll continue to keep you updated on new developments around HD DVD.
احتمالا خبر بعدی خبر مرگه!
این قضیه نیولاین(LOTR)هم عجیبه،گفتن که قراره اونا هم BD Exclusive بشن،ولی این بیانیه اولیه اونارو کاور نمیکنه،خوب اگه قراره بشن چرا بیانیه جدا میده؟!البته HD که به نظر میاد دیگه Give up کرده به قولی.
مایکروسافت هم این وسط فقط یکم کرم ریخت کار خاصی نکرد!اون دنبال کار خودشه به نظر،Mass Media ه چیه همون!
راستی این رقما چقدر بالاس،پارامونت فکر کنم 180-200 میلیون میگفتن اون موقع،فاصله وارنر و پارامونت دیگه اینقدرام نیست!
پ.ن:هالیوود دو تا تکون اساسی خورده دیشب،بازیگرا هم گفتن که فعلا گلدن گلابز و بعدا احتمالا اسکار رو بایکوت میکنن!!فکر کنم این وارنر بس که سر این اعتصاب نویسنده ها ضرر کرده دو دستی پوله رو گرفته!
ببخشید، خبری از پارامونت و یونیورسال شده ؟
نهایتا CBS تکلیفشون معلوم میشه.

sepul

کاربر سایت
Apr 26, 2006
132
تبریک به سونی و تمام زورهایی که برای فرمتش زد و بالاخره موفق شد.

و تا الان بايد مايكروسافت را تصديق كرد كه hddvd را داخل كنسولش به كار نبرده وگرنه الان بايد خيلي كنسولشون را ميرختند بيرون يا آه اين را ميكشدند كه چرا به خاطر يه فرمت رفتند يه كنسولي خريدند .

مایکروسافت کلا شرکت خیلی با سیاستی هست، از اول هم ساپورت درستی به این فرمت نداد، اگه می خواست ساپورت بده کافی بود درایوش hd-dvd باشه (احتمالا با ضرر بیشتر)، ,ولی احتمالا مایکروسافت هم اعتماد کافی به فرمت توشیبا نداشته، در هر صورت فکر نکنم که در اصل بخواد که هیچ فرمتی برنده بشه و کلا تمرکزش روی فیلم های streaming و iptv و این چیزها هست.
حداقل دیگه تکلیف ما معلوم شد

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
من الان اومدم. جالب بود هی پی خبر ها بودیم که اخرش چی میشه.

در مورده این جنگ هم خوب بلوری یه اینده نگری فراتری رو داشت نسبت به دی وی دی. الان با این تکنولوژِی میتونستن حجم بیشتری رو تو یه دیسک جا بدن. درسته که گرون تر بود اما خوب رفته رفته میشد یه تکنولوژی روتین با یه قیمت خوب.

در مورده مایکروسافت اگه از اول Hd Dvd رو میزاشت رو کنسولش و یکم مایه میداد مطمئنا شانس بیشتری داشت. اما با این تفاسیر خوب بود. از اشکان هم بایبت این تاپیک خوبش تشکر میکنم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر