High Definition Center

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
نظر به اینکه هر روز داره اخبار مربوط به HDDVD و BD توی سایت زیاد میشه به نظرم بد نیومد که یه تاپیک مستقل درباره این موضوع داشه باشیم و این بحثو اینجا ادامه بدیم. دوستان خواهشا لطف کنن و اخبار مربوطه رو اینجا بزارن :
1) اخبار مربوط به HDDVD وBD
2) اطلاعات درباره پلیر ها و دستگاه های مربوطه
3) تاریخ انتشار فیلم ها
4) درایو های کامپیوتر برای HDDVD وBD
5)نحوه ستاپ بر روی تیوی و Home Theatre توسط Standalone Player
6)نحوه استفاده از HDDVD و BD روی کامپیوتر
7) review ها و مقاله های مزبوطه درباره HDDVD و BD از سایت های مختلف
8) نحوه استفاده از PS3 و X360 به عنوانHDDVD/BD پلیر

امیدوارم این هم تاپیک پرکاری بشه و بچه ها استفاده کنن.. از مدیران هم خواهش میکنم اون چند پست اخر توی تاپیک اخبار داغ کنسول ها که دریاره این موضوعات هست اگر زحمتی نیست به اینجا منتقل کنن

Masood_Matin

کاربر سایت
Mar 13, 2006
863
نام
مسعود
با سلام. خبری رو امروز دیدم که برام جالب اومد. نمیدونم اگه کسی قبلا گذاشته ، ببخشید !

ديسك بلوري قابل رايتي از سوي سازنده الكترونيكي ژاپني شارپ عرضه خواهد شد كه مي‌تواند به اندازه چهار فصل از يك سريال تلويزيوني را ذخيره كند. اين ديسك كه نخستين ديسك بلوري سه لايه جهان است، داراي گنجايش ذخيره‌سازي اطلاعات صد گيگابايت است كه دو برابر ديسك‌هاي بلوري دو لايه موجود در بازار است. اين ديسك كه تنها براي يكبار قابل رايت خواهد بود، از 30 ماه ژوييه در بازار ژاپن عرضه مي‌شود و انتظار مي‌رود قيمت هر ديسك پنج هزار ين (60 دلار) باشد. شارپ هم‌چنين دستگاه‌هاي رايت سازگار با اين ديسك را نيز خواهد فروخت. اين فورمت به كاربران امكان مي‌دهد حدود 12 ساعت برنامه ديجيتالي تلويزيوني زميني يا 8.6 ساعت برنامه ديجيتالي ماهواره يي را با كيفيت تصاوير بالا ضبط كنند. اما اگر كيفيت تصاوير پايين باشد، ميزان ضبط مي‌تواند تا 10 برابر افزايش يافته و ذخيره‌سازي چهار فصل كامل از يك سريال تلويزيوني را امكان‌پذير كند.

منبع : http://itiran.com/?type=news&id=12241

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,729
نام
Javad
دوستان شاید اینجا جاش نباشه نمیشه زیر نویس فارسی به Blury اضافه کرد ؟
من یه ISO فیلم دارم نمیدونم باید چه کارش کنم !!!

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
دوستان شاید اینجا جاش نباشه نمیشه زیر نویس فارسی به Blury اضافه کرد ؟
من یه ISO فیلم دارم نمیدونم باید چه کارش کنم !!!
به فیلم بلوری نمیشه همینجوری زیرنویس اضافه کرد اول باید Ripـش کنی که اینکارم خودش دردسر بزرگیه !

pasia

کاربر سایت
Jun 22, 2007
291
نام
V@hID
ببخشید من فیلم اواتار رو گرفتم بلوری که حجمش 50 گیگ بود فقط زیرنویسمو انداخمم کنارش راحت اومد برا پلیرها هم باید از SRT تبدیل شه به IDX

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
دوستان چرا رزولوشن بالاتر از 1080p رو تلویزیون ها نمیزنن ؟
اصا چرا بهش میگن full hd ؟ :D
من یه خرده از این مسئله پرتم اگه میشه توضیح بدین ما هم به صراط المستقیم بیایم :D

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
من یه خرده از این مسئله پرتم اگه میشه توضیح بدین ما هم به صراط المستقیم بیایم :D
دوستان این سوالمو اگه .میشه جواب بدین ممنون میشم

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan

والا دوست عزیز امکان کردنش که هست اما دو تا مساله رو باید توجه کنی

1) این که چقدر برای خریدار خرج داره. الان رزولوشن های بالای 1080 فراوان هستن (نمونش مانیتور های 30 اینچ یا 27 اینچ اپل و دل) اما برای تیوی و سایز بزرگ زیاد مقرون به صرفه نیست. الان بعد از این همه سال تازه به یک جایی رسیدیم که 1080 تقریبا خیلی ارزون شده (مخصوصا نسبت به چند سال پیش که ست های 1080 تازه بودن)

) داشتن یک استاندارد. عوض کردن این استاندارد طول میکشه چون باید مردم رو قانع کرد که برن و ست های جدید بخرن و این خودش دردسریه برای شرکت ها که کلی باید خرج مارکتینگ و کارهای جانبی کنن. الان به طور مثال همه این شرکت ها روی کردن روی 3D
تازه سال ها طول کشید که مردن ست های SD رو حاضر شدن کنار بزارن و سراغ HD برن

) برای خیلی ها رزولوشن بالای 1080 ارزشی نداره فعلا چون content ندارن که native resolution ش بالاتر از 1080 باشه. رزولوشن بالاتر از 1080 توی پیسی کاربرد داره که توی برنامه ازش استفاده بشه یا برای گیمینگ

) Ecosystem هم جوابگوی این رزولوشن باشه. الان بالاترین رزولوشنی که توی مارکت برای فیلم هست (فیلم هایی که مشتری بخره نه توی سینما) 1080 هست و TV Broadcast هم که از 1080i بالاتر نیست برای همین تیوی که بالای 1080 باشه کاربردی نداره

این Full HD هم یک اسمیه که برای تبلیغات و مارکتینگ انتخاب کردن. این چیزا هر چند سال عوض میشن :d

Ehsan

Loyal Member
Nov 23, 2005
1,323
نام
احسان
17 درصد امریکایی ها حداقل یک BD-Player در خانه دارند

بر اساس گزارش مجله Media Home تقریبا 17% از خانه های امریکا حداقل یک Bluray-Player در خانه خود دارند و اقدام به خرید فیلم های Blu-Ray میکنند.همچنین این مجله در ادامه گزارش خود متذکر میشود که اکنون 95% از خانه های این کشور حداقل دارای یک DVD-Player و میزان نفوذ شبکه Netflix در خانه ها نیز 15% میباشد.

این 17% نشان میدهد که از سال 2008 تا کنون میزان استفاده کنندگان از این مدیا حدود 2 برابر شده و از پیشرفت بازار فیلم های Blu-Ray و علاقه مندی هر چه بیشتر مردم نسبت به فیلم های HD خبر میدهد.

بر اساس این گزارش 47% از کسانی که از این افراد برای مشاهده فیلم های خود از کنسول بازی PS3 استفاده میکنند و حدود 45% از دیگر BluRay-Player های بازار استفاده میکنند.

همچنین در این گزارش امده که حدود 1.7 میلیون نفر از امریکایی ها هم یک PS3 هم کی BluRay-Player دارند(یعنی از PS3 به عنوان یک Player استفاده نمیکنند).

امار های جالب دیگری هم در این گزارش وجود داشته:

• 85% از کسانی که یک BluRay-Player دارند حداقل یک HDTV دارند.
  • 75% از کسانی که یک BluRay-Player دارند حداقل یک کنسول بازی دارند.
  • 62% از کسانی که DVD-Player دارند حداقل یک کنسول بازی دارند.
  • 25% از کسانی که HDTV دارند داقل یک BD-player دارند(در مقایسه با دو سال پیش این رقم 15% بوده است)
  • 26% از کسانی که DVD-Player دارند در 30 روز گذشته حداقل یک فیلم DVD خریداری کرده اند.
  • 33% از کسانی که DVD-Player دارند در 30 روز گذشته حداقل یک فیلم DVD کرایه کرده اند.
  • 14% از کسانی که یک BluRay-Player دارنددر 30 روز گذشته حداقل یک فیلم Blu-Ray خریداری کرده اند.
  • 21% از کسانی که یک BluRay-Player دارند در 30 روز گذشته حداقل یک فیلم Blu-Ray کرایه کرده اند.

گرچه هنوز بازار مدیا در دستان DVD است و پر فروش ترین مدیا محسوب میشود اما بعید نیست که در آینده این بازار در اختیار BD قرار بگیرد.

منبع خبر

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
جالب بود به نظرم اگر میخواستن برای ایران این آمار را بدن باید یکم تغییرات درش ایجاد میکردن مثلا
چند درصد از مردم ایران اصلا میدونن Hd چیست ؟
چند صدم درصد از مردم ایران میدونن blu-ray چیست ؟

Saeed PM

کاربر سایت
Jun 16, 2009
438
نام
سعید
جالب بود به نظرم اگر میخواستن برای ایران این آمار را بدن باید یکم تغییرات درش ایجاد میکردن مثلا
چند درصد از مردم ایران اصلا میدونن Hd چیست ؟
چند صدم درصد از مردم ایران میدونن blu-ray چیست ؟

ماکه میدونیم پوله blu-ray نداریم بخریم :(

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
% از کسانی که از این افراد برای مشاهده فیلم های خود از کنسول بازی PS3 استفاده میکنند و حدود 45% از دیگر BluRay-Player های بازار استفاده میکنند
8 درصد باقی مانده از چی برای دیدن استفاده میکنن ؟ BD-drive کامپیوتر یا چیزی دیگه ؟

baris manco

کاربر سایت
Oct 12, 2010
809
نام
فرهاد
آقا ehsanآمدی ایرانیارا با آمریکایی ها مقایسه میکنی مثل این که ما از اونا 120سال عقبیم.هیچ توهینی بد تر از این نیست که مهران مدیری میگه جون مادر تون کپی نکنید..ولی کپی میکنند..
تازه ما پخش دیجیتال داریم اونا که ندارن:d:d:dتازه رفتیم دنبال دیجیتال:d:d

ONLY SKYSPORT HD

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,024
نام
محمد امین
آقا من 1مانیتور samsung p22500دارم full hdهست .آیا واقعا full hdهست؟ مگه 22 اینچ full hd حساب میشه؟

برای خنده که نمی نوسین Full hd

آقا ehsanآمدی ایرانیارا با آمریکایی ها مقایسه میکنی مثل این که ما از اونا 120سال عقبیم.هیچ توهینی بد تر از این نیست که مهران مدیری میگه جون مادر تون کپی نکنید..ولی کپی میکنند..
تازه ما پخش دیجیتال داریم اونا که ندارن:d:d:dتازه رفتیم دنبال دیجیتال:d:d

ONLY SKYSPORT HD

این جناب احسان هم مقایسه نکرد فقط آمار نوشته اصلا تو ایران آماری وجود نداره که کسی بخواد مقایسه کنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر